Reklama

pondělí 24. dubna 2017

Dlouhých čtrnáct bezesných nocí nejen pro Brusel

Petr Štrompf
24.duben 2017 PrvníZprávy

Tak první kolo prezidentských voleb v zemi Gallského kohouta mají Francouzi za sebou. Taková ta postupovka dvou favoritů, z nichž jeden bude v druhém kole, tedy za čtrnáct dní, ještě favorizovatější. Píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Petr Štrompf.


Zda to bude Emmanuel Macron nebo Marine Le Penová se uvidí. Jsou jeden druhému v těsném závěsu, kdy dvouprocentní rozdíl je v podstatě na hranici statistické chyby. Jasně, vše jsou zatím jen odhady a dohady, však ono se za zmíněné dva týdny uvidí, kdo s koho. A právě o to jde. Český premiér už první kolo komentoval – dobrá zpráva i pro Česko, když postupovku u voličů zvládl Macron, sdělil Bohuslav Sobotka na svém twitterovém účtu. Obratem s ním zúčtovali sympatizanti Le Penové. V případě její výhry je s Bruselem konec, argumentovali. Tudíž údajně i se „zadními vrátky“ pro šéfa českého kabinetu, který, jak zlí jazykové tvrdí, na Brusel po pravděpodobně prohraných podzimních volbách, pomýšlí. Zda to tak skutečně je, o tom mlčí zase hodní jazykové, avšak nedivme se, když jsou z ČSSD.

Předvolební sliby francouzských prezidentských kandidátů byl velký kalibr, ať už se s ním otáčelo, jak chtělo. Marine Le Penová do duší svých přívrženců přímo bušila chtíčem skoncovat s členstvím země v EU a řádně se podívat na všechny, kteří kují pikle terorismu. Tudíž na přistěhovalce a imigranty vůbec. Což se části obyvatelstva silně zamlouvá v souvislostech utopených v krvi nevinných obětí a výjimečného stavu, který ve Francii trvá již dva roky. Je pochopitelné, že volební proklamace mají silný národovecký náboj, dělali to přece v minulosti i jiní kandidáti. Jenomže jsou to právě Francouzi, silně založený národ na sociálních otázkách s chutí okamžitě stávkovat, když se zajde za únosnou mez. Teď k nim promlouvá žena, která děsí oponenty i současnou vládu. Nacionalistka, co nebude s největší pravděpodobností váhat udělat to, co i říká. Kdyby opravdu došlo k frexitu, tedy odchodu z EU, druhá nejsilnější ekonomika po Velké Británii by už bruselský moloch, a především jeho pokladnu, zbořila. S ním i olbřímí úřednický aparát i naděje těch, kteří po odchodu z velké politiky měli jistotu jiného dobrého bydla.


Pohledem na Emmanuela Macrona se může jeho volič domnívat, že současné zavedené pořádky jsou pro tohoto kandidáta přežitkem. Taky brojí proti současnému zlu, ale něco mu chybí. Je to sice intelektuál každým coulem, avšak jeho výstupům chybí přirozené emoce. Jestli svého voliče něčím okouzlil, pak je to věk a jistá šarmantnost. Což je oproti uplynulým desetiletím, kdy se ve Francii spíše věřilo otřískaným veteránům, docela zřetelný posun. Jenomže právě to, co se nyní zdá být pro Macrona výhodou, může mu plány vstupu do Elysejského paláce zhatit. Ve svých osmatřiceti letech prezidentem? Tuto otázku si může volič položit ještě i cestou k volebním urnám, i když se ráno při holení dušoval, že mu „to tam hodí“.

Jestli současné prezidentské volby Francií, ale i Evropou něčím skutečně hýbají, pak je to nejistota, jak vše dopadne. A hlavně s kým to dopadne. Protože nějaký dopad, který se nebude týkat jen Francie, vítěz voleb mít bude. V podstatě musí, protože už se nemůže opakovat sterilní nečinnost současné vlády, která může být pyšná jen na své ozbrojené policejní složky. Jinak už na nic, neboť dosavadní podnájemník Elysejského paláce je pouze probruselský kývač a jeho politika jen zvýšila už tak vysokou nezaměstnanost. Je proto s úsměvem, jak například premiér vyzývá k opatrnosti před Marien Le Penovou a radí, jak se vyhnout budoucím problémům. Tedy tuto ženu nevolit. Kdyby opravdu nějakou radu měl, použil by ji ve prospěch všech a především už v době svého úřadování. Tím jen dokázal, že nic nedokázal. A právě o tuto změnu teď ve Francii jde.


- - -

 (rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)
Fotokoláž:
Emmanuel Macron a Marine Le Penová
Související:
Oskar Krejčí: Postamerická Evropa, francouzské volby a bezradnost EU

78 komentářů :

 1. Cesta do bezpečí vede skrz decentralizaci moci. Le Penová = decentralizace moci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To mi pripomina, ze kdyz jsem koncem 90tych let jezdil do Parize (v Orsay, jsme neco merili na urychlovaci), tak me zaujal rozdil mezi Francii (centralizovana ekonomika) a Nemeckem a Svycarskem (spolkove usporadani, decentralizovany danovy system). Nejezdil jsem "mejnstriimovje" po dalnici, ale po silnici N4 (Strasburk - Pariz). Pusty a vylidneny venkov (jen ~3-4 obce, na cele trase), obcas ruina zkrachovale benzinky, s propadlyma strechama... tak jsem si tehdy uvedomil, o co nas Klaus okradl, kdyz se tehdy vymezoval vuci hnuti za samospravnou demokracii. Ono, z "velke hromady", se lip krade, nez z hodne mensich a navic je v mensim, na zlodeje lip videt.

   K cemu to ale tem Nemcum dnes vsechno je, co doted vybudovali. ;-)

   Smazat
  2. Zatim jsem potkal velice malo lidi na strankach NR , kteri v zivote precetli solidni knihu o Ekonomii a pochopili ji!!!

   Lidi delaji uvahu " vsechno se rozpada na nasem venkove => z cehoz vyplyva Klaus nas OKRADL. Ja se jen ZVEDAVY :" JAK JSTE NA TO PRISEL?????". Znate tlaky , ktere byli na KLAUSE?? v te dobe?? Cetl jste ekonomicke statistiky???

   Bohuzel na svete je mnohu zabednencu!!! LOGICKY NEMYSLICICH ???

   Kdyby KLAUS byl takovy zlodej , tak se mohl pripojit ke komunistum , jako tvuj otec !!!! a nemuset jezdit ve Trabantu!!

   BroukPytlik

   Smazat
  3. Takové kotrmelce v logice věru hodné brouka pytlíka. Buď neví co píše, nebo nic o tom, k čemu se vyjadřuje.

   Smazat
 2. Druhé kolo vidím ve zcela jasných barvách. Všichni proti Le Pen. Jenom málo lidí se bude zajímat o nějaký program. Podobně, jako u našich prezidentských voleb. Najednou drtivá většina volila Karla. Vcelku rád bych se pletl, ale ono to tak trochu bylo vidět už v předvolební kampani. Le Pen má více, méně stabilní voličskou základnu. Zbytek je roztříštěn a sjednotí se v jednotnou opozici pod mediálním tlakem. Nedivil bych se, kdyby na ní ještě něco vytáhli. Nějakou obdobu Kubiceho zprávy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ctěl jsem napsat, drtivá většina voličů ostatních kandidátů.

   Smazat
  2. Myslím, že se mýlíte. Le Penová má poměrně velkou šanci. Fillon řekl, že sice on bude volit Mikróna, ale voliči, kteří ho podporovali ať si volí, koho uznají. Ještě výraznější byl Melanchon, který svým voličům vzkázal, ať každý uváží, koho zvolit a nedal ani osobní návod. Proti stávajícímu etablishmentu je ve Francii hodně lidí a už dlouho. Mikrón za sebou nemá tak vyhraněný aparát velké akční strany, jakou je Front National paní Le Penové. A v červnu jsou ve Francii parlamentní volby, takže pochod Le Penové k moci nemusí být rychlý, ale bude jistý. Všimněte si, že nikdo z "odborníků" nebyl schopen říct, v čem je program FN krajně pravicový. Program má Marion levicový, podobný našim národním socialistům po roce 1945. Leo

   Smazat
  3. Prostě proti Marine a rozumu se spojí pitomci s blbci a pakáž s verbeží

   Smazat
  4. 17.22 Přesné a výstižné. Synagoga a šaríja jim pomohou s organizací.

   Smazat
 3. SOBOTKA : Potvrzeno, proevropský Macron vyhrál první kolo. Naděje pro všechny, kdo mají už plné zuby nacionalismu, extremismu a populismu. No, já zase doufám, že konečně nastane konec diktátu EU v současné podobě. Možná jsem nacionalista, extremista a populista ale asi se s tím nějak vyrovnám :-).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..."Český premiér už první kolo komentoval.."

   Ano,
   napřed se počká,jaké komentáře vytvořil Brusel,
   pak se to jen opíše, případně to doplní další klaun,
   hlavní poradce poradců Špidla...

   Prostě stejný scénář, jako nedávný chemický útok
   v Sýrii a okamžité odsouzení Assada.
   A aby se na tento debakl rychle zapomnělo,protože
   řádné vyšetření je jinými loutkami odmítnuto,
   rozehraje se karta KLDR.

   Většího ubožáka, než je současný český premiér,
   lze snad nalézt jen v ČR.

   Smazat
  2. To se mu to bude dost blbě jednat, až vyhraje Le Penová. Sralbotka moc velký diplomat není. Hlavně že zase zalezl mezi Merkliny půlky.

   Smazat
  3. Sabotkovi už v tom jeho bakaláči pěkně soroší..

   Smazat
  4. 16:17 a proto jse musíme u voleb takových hajzlů zbavit co by nechaly masakrovat Čechy islámskýma fanatikama zdraví nacionalista, extremista a populista

   Smazat
 4. Francouzi nejsou tak stateční jako Češi, kteří nepřipustili aby šéfem státu se stal zdegenerovaný a debilní feudál podporovaný samozvanými intelektualy, celebritami. Lepenka nemá nejmenší šanci. Holt Markoni je vítězem, blahopřeji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já rovněž blahopřeji k tvé omezenosti.

   Smazat
  2. Děkuji! Alespoň něco. Až vyhraje Markoni budu u vás stále omezenec? Nebo se snad omluvíte? Asi těžko, že ...

   Smazat
  3. 16.33 Jestli naneštěstí vyhraje Micron, Rothschildovo kuře, nebudete proto omezenec vy, ale každý potomek skutečných Francouzů, jejichž předkové byli Francouzi i za Bourbonů a za Napoleonů, pokud nebudou aktivně volit záchranu svého národa; Marine le PEN.

   Tady nejde o spor mezi levicí a pravicí, ale o boj mezi Evropou Evropanů proti Evropě přivandrovalců a samovyvolených... Mimochodem, ten Macron/Micron je něco jako inteligentnější euro-Sobotka.

   Smazat
  4. 17:33 ja na rozdil od tebe hajzlum neblahopreju ani kdyby vyhrali

   Smazat
  5. Ty jsi omezenec 16.33 bez ohledu na to, kdo vyhraje ve Francii volby. Kromě toho, že je do toho Čechům hovno, a blbé brebtání na diskuzích nemá vůbec na nic vliv. Normální, inteligentní a vzdělaní lidé už dávno diskuze nevyhledávají, protože je jasné, že je ovládají jen lopaty, málokdo, z těch, kteří tady pravidelně žvaní, má dokončenou základku. Dnes mají počítače, a užívají si žvanění. A důchodů - vesměs důchodci. Je tady také článek, k němuž omezení kreténci žvatlali doslova celou noc - ještě ve tři a ve čtyři ráno přibývaly příspěvky. Asi nemůže spát smečka starců, proto to otravuje na počítači a hledá kde co, aby to mohlo žvanit.DO práce to nechodí -úplně zbyteční lidi.

   Smazat
  6. Mladi pracuji stari mysleji . V tom je moudrost zivota. Lidi jako asi toho mocneumite jste na svete na hovno, za mesic te nehradi robot, protoze jsi blb!!!

   BroukPytlik

   Smazat
  7. Neboj 21:48, taky budeš starej a zbytečnej nebo, možná nedožiješ, když, tak těžko budeš moudrej. To tvůj výlev naznačuje

   Smazat
  8. A zase se to dostalo do staré dobré konverzace na téma: konflikt staré a mladé generace. Měli bychom se respektovat navzájem, jelikož jsme důležití jeden pro druhého. Proč bych měl vyčítat starší generaci jejich názory? Ale nemyslím si, že by nás měli považovat za sobě nerovné. Francouzi se rádi bouří, to jste mohli vidět v masivním vzestupu preferencí u Mélenchona, který nezaujal pouze starší generaci, ale přilákal mnoho mladých voličů, kteří chtěli zásadní změny, které "svým způsobem" přivedl. Ale v druhém kole to bude úplně jiné. Jelikož budou chtít nejméně nebezpečnou volbu, Le Penová nevyhraje. Pokud by se ještě více vzbouřili a připustili bychom, že by se dostala na post prezidenta, tak by to zasáhlo celou Evropu. Mohli bychom pouze doufat, že ji alespoň lehce zkoriguje parlament a Francie by po referendu nevystoupila z EU. Přineslo by nám to samá negativa. Zbyla by pouze Evropa, s centralizovanou zemí - Německem. Na poli mezinárodním by to znamenalo pro Francii mnoho ekonomických problémů (velké zadlužení), ale stále by nejvíce její kroky postihly malé země EU. I přes všechny dosavadní problémy s EU by měl být jediným východiskem dialog, ale nadále společná evropská spolupráce, která je pro nás na poli ekonomickém a diplomatickém velice výhodná. To samé platí pro Francii a Velkou Británii, pouze v menším měřítku než u slabších zemí, které jsou součástí EU. Snad Francouzi prohlédnou a zvolí tu méně nebezpečnou volbu pro ně, i pro nás ostatní v EU.

   Smazat
 5. Sobotka stále dokazuje,že demokracie je pro něho
  věcí naprosto neznámou.Už mi leze krkem moravská
  klika,která už přes deset let si dělá co chce.Od
  Topolánka přes Nečase až po Sobotku s Zaorálkem.
  Hlavně má každý plnou hubu demokracie a občanů.
  Ale jenom hubu.Skutky pouze pro sebe.To platí pro
  všechny politiky,nejen moravské.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni jsou moravští jen proto, že pražští šíbři vydělávají dávno jinde, než v tzv. politice. Už jen Moraváci a Slováci jsou dychtiví "vládnout".

   Smazat
 6. Už jen fakt, že má radost Sobotka, vypovídá VŠE. Fandím už dlouhodobě Le Pen, ale teď ještě víc - ten pohled na Sobotkův výraz, pokud by vyhrála!!!! SEN!!!
  Jinak ovšem jsem realista - je tu někdo, kdo vážně věří, že volby nebudou zmanipulované???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. co řika sralbotka před tim se měj každy na pozoru lže jak černoprdelnici piskaji ne nadarmo byl na černoprdelnim moravě vycepovan k poslušnosti vatikanu a když volit tak raději satana než svateho ministranta

   Smazat
 7. Ten Macron je asi dost specifická osobnost (z hlediska psychiatra). Chlap, který se zamiluje do ženy o 24let starší a žije s ní už skoro 20let je mimo statistickou normu a je dost pravděpodobné, že nejen v tomto oboru. Nejspíš to musí být extrémně submisivní typ, který potřebuje permanentní "mateřskou" ochranu. Před takovým šéfem státu frantíky chraň pánbu. Už desetiletí jim jak sůl chybí osobnost typu Ch.de Gaulla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasim , neco musi byt spatne fungujiciho v jeho mozku, mozna ze je sexualne submisive typ, coz neni dobry na presidenta , udela vse !! kazdemu. Mozna submusive masochisticky- potrebuje bolest a ponizeni aby se citil lepe. Freund by si na nem uzil v psychoanalyse.
   Ovsem vlady se hemzi uchylaky, podivej se na Hillary , ci Billa Clintona to taky nebyl Zlata Normalni Cesta zivotem. A je to umyslne!!! , maji na ne metodu (bakeri.....) jak je zvladnout.

   BroukPytlik

   Smazat
  2. Takovým jsme říkali "padlý kus". A s tím de Gaullem bych byl opatrný - v podstatě začátek arabácké Francie spustil on po prohrané válce v Alžíru.

   Smazat
  3. 16:47 Zrovna jsem si říkal, jak se asi takový mladík musí cítit důležitý, když ho podporují velcí potentáti. Takový člověk bude schopen udělat cokoliv, jen aby se jim zavděčil. Zájmy Francouzů mu budou naprosto ukradené. Bude to jen další poslušný pejsek, možná ještě horší, než Hollande. Ve včerejším povolebním projevu, čteném z papíru, nebyla žádná vize, ani jediná myšlenka. Jen samé fráze. Opravdu se těm Frantíkům divím. Nejsou o nic lepší, než naše stádo.

   Smazat
  4. Nerozumím 16.47 - takže když se staří dědkové tahají s holkama ve věku svých vnuček, a není jim blbý se před nimi svlékat a ukazovat pupky, vyklepaný nohy, další stařeckej humus, a funět jim do ucha, je to v pořádku, ale když si chlap oblíbí pěknou, chytrou ženu o dvacet let starší, tak to v pořádku není? Asi je tady dost úchyláků - jinak to není možné. Česká společnost už holt je taky vypatlaná fest.

   Smazat
  5. 21:53 Opomíjíte biologický, přírodní faktor. Spojení staršího muže s mladou ženou je stále produktivní, dokonce takto zplozené děti bývají mimořádně nadané, protože na genetické úrovni částečně dědí i zkušenosti rodiče. Opačně to nejde, proto je to "proti přírodě", vašimi slovy je to úchylné. Stejně jako homosexuální páry. Taková spojení neplní svou základní, přirozenou a proto normální funkci.

   Smazat
  6. To jsem tedy z vás 22:32 na větvi. " na genetické úrovni částečně dědí i zkušenost po rodičích"- to je mi tedy hloupost. Dokážete tuhle pitominu něčím doložit?

   Smazat
  7. 22:47 Domníváte se, že různé dovednosti živočichů jsou dány "výchovou"? A ať se vám to líbí nebo ne, člověk je svou podstatou také jen druh živočicha. Ty zděděné zkušenosti se obvykle nazývají "vlohy" nebo "talent".

   Smazat
  8. 16:47 Souhlasím s charakteristikou Malcolma.Ano,je to typ muže mamánka.Už ten jeho nic neř íkající projev po volbalch.Byl jsem z toho v šoku.Je to slabý vůdce,který stál jako třetí vzadu.Bohužel,je to globalista,centralista,vlastenectví mu nic neříká!A Soros a Brusel zapracují!Franta

   Smazat
 8. Pokud jde o LePen, tak bych si moc nedělal naděje. Ta soustředěnost všech proti ní velmi připomíná volby Trumpa, u nás štvanice na Babiše a ANO bratří v triku S + K + B + F, stejné štvanice "pražské kavárny" proti Zemanovi... A to, nač my jsme si zvykli - "kubiceho zprávy", to dovedou i ve Francii, samozřejmě za podpory byrokratů z EU i NATO - vždyť jde o veletučná koryta a ta si žádný "prasce" nedá jen tak vzít. Bezesné noci v Bruselu ano, ale z vymýšlení podrazů proti LePen. Jinak si myslím, že mají k vítězství hodně blízko, voliči jsou přeci jen na uzdě a jdou čehý nebo hot, jak zatáhnou veleduchové z Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 9. A mně už je to jedno. Frantové nepochopili svoji šanci povalit shnilou EU. Jak může dospělý jedinec volit Macrona - nechápu. Budou se mít ještě hůř, než za Hollanda. Ovšem muslimové jsou z mešit nabádáni, aby klučíka volili. Nakonec to ve Francii dopadne fakt jako v jasnozřivé knize Podvolení /Héllebecque/. K mání i ve veřejných knihovnách.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ti rozumní volí Marine, zbytek hraje Modrou velrybu.

   Smazat
 10. jestli je většina francouzu jako eman že ma babu starši o dvacet let tak už jim neni pomoci když breči že vymiraji francouzi by emana misto zvoleni měli hnat k psichiatrovy a pak rovnou do blazince to přeci nemuže byt zdravy mužsky v nejlepšich letech a ještě k tomu eman a nehledě na přirodni zakony bejt takovy všichni frantici tak už davno vymřeli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vždyť oni vymírají. A my vlastně také. Podle demografů, aby určitá komunita nevymřela, musí mít, při současné úrovni medicíny a výživy, porodnost nejméně 2,1. A té v současnosti nedosahuje ani jeden evropský národ. Paradoxně nejlepší jsou právě Francouzi s 1,8. My máme, tuším, 1,4, ale třeba Italové pouze 1,2. Obrovský rozdíl proti francouzským muslimům s 8,1.
   S Evropou je konec. Neptejme se zda, ale kdy.

   Smazat
  2. 19:18

   A Rusové s fertilitou 1.7 a Číňané s 1.6 vymírají také. Ale to se ti nehodí do propagandy, viď troubo

   Smazat
  3. Trouba jsi ty. Možná jsi si toho nevšimnul, ale článek je o francouzských volbách a různými dopady jejich možných výsledků. Na Francii i na Evropu.

   Smazat
 11. Hele, vy pitomci, nechte tu volbu laskavě na Francouzech, jo? Vy tam nežijete a víte o radostech, strastech, potřebách a touhách průměrného Francouze velký prd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč tohle, geniální hrdino, nesdělíte samovyvoleným v Evropské komisi, v Amnesty International, v Člověku v písni... ééé pardon v tísni, atd, VE VZTAHU K ČESKÉMU NÁRODU A JEHO ČESKÉ REPUBLICE? Když nás osočují, že málo sloužíme cikánbstvu, např? Nebo když u nás nechceme další parazity z teplých krajin?

   Smazat
  2. 19:19 ale chcipnuti EU by se cechu tykalo, ne?

   Smazat
  3. Ty krupane francouzi mozna se budou hadat mezi sebou ale jiz ted se radosti mohou posrat na TV americti jestrabi a stvaci na FOX News z toho ze ten biosexualni polobuzerant a uchyla co chodil s babkou o 24 let starsi od 15 let eventuelne vyhraje . Je to pro ne jedina nadeje vsichni ostatni kandidati nebyli pry pouzitelni jenon ten buk.Potes panbuh

   Smazat
  4. PAW
   Nam staci vedet , ze se vsichni z vrchnosti , urednici, miliardari a vsecky svine /i celyho sveta a media /spikly, aby nemohla vyhrat.
   Sam si pitomec.
   Volit nekoho jineho je sebevrazda a k te maji sklony frantici ,uz od te doby co vytahli na Rusko a DO RUSKA.
   Jakteziv jsem neslysel pitomejsi napad.
   Co tam hledali ? Svrab a nestovice tam jsou pro kazdeho PRIPRAVENY !!
   Zapomneli ty hruzu co jim servirovali Vietnamci jeste horky. Chcipali a chcipali tam. Jako v Alziru. Tech veci bylo a je samozrejme daleko vice. jedinej kdo se nebal /a toho chteli odkrouhnout/ byl de Gaulle , chorej taky na mozek samozrejme...jako vsichni.
   Jednou se modlil pri msi v kathedrale NOtre-Dame a zacali po nem strilet ze samopalu a jak klecel a modlil se ,ani se nevotocil..
   Celkem na nej pachali okolo 27 atentatu..Frantici.
   PAW

   Smazat
 12. To vlastně napovídá, že zvolením Macrona není ani zdaleka to nejhorší, co etnické Francouze čeká. Za nějakých 30-40 roků to bude nějaký Mustafa, nebo Ali. A pak už je jenom otázkou času, kdy se z Francie, a nejenom z ní, stane islámská země. Co se potom stane s křesťany a ateisty, se můžeme jenom domýšlet.

  OdpovědětSmazat
 13. Mě nevadí jiný názor, resp. volba, pokud jsou podepřený argumentem. Před prezidentskými volbami jsem se zejména u mladých setkával s podivnými názory. Zeman je fuj a Karel je jednička. Když jsem se jich zeptal, proč je Karel jednička, nikdo nedokázal ze sebe vyrazit jediný názor. Jedinou myšlenku, kterou by je Karel zaujal. Jenom je učarovaly vulgarismy a číro. A to někteří z dotazovaných byli vysokoškoláci a dva dokonce vystudovanými kantory.
  Opravdu, stále častěji odkládáme mozek a nahrazujeme ho emocemi. Líbivá tvářička, umělé zuby s úsměvem číslo pět a sliby, které nejde splnit.

  OdpovědětSmazat
 14. Ženy jsou spásou světa.
  Paní Beata Szydlova a paní Marine Le Penová
  jsou tím kdo dokáže navzdor církevním lžikazatelům změnit mentalitu Evropy*

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako klintonova?

   Smazat
  2. 20:02 feministo nepremyslejici
   Vetsina zen volila proti lepen

   Smazat
  3. ...každá majitelka vagíny,
   není nutně žena...*

   Smazat
  4. 21:45 omlouvám se,
   to vaše katolické dělení světa ?
   Co je to feminista ? Abych věděl kdo že to jsem dle přemýšlivých mozků
   co natolik důvtipu mají že se stydí a nebo bojí podepsat*

   Smazat
  5. 22:06 no hlavne ze ty se nestydis podepsat vylhanym pseudonymem, podvodniku
   V prumeru, feministicka onuce, kdyz vladnou zeny tak je to horsi
   Vyjimka lepen by jen potvrzovala pravidlo

   A ty budes ten novy frikulin, sexualne nestandartni

   Smazat
  6. 20:02 rad se s tebou setkam, femine, overime se jestli nelzes se svym jmenem
   Ty budes taky mit pritelkyni o 25 let starsi jako makron
   Mamincin chlapecku
   S blbym nickem

   Smazat
  7. :))
   hovádko boží žijící v omylu,
   také bych rád měl rád po ruce lidi jako ty a to pěkně beze svědků ...
   Pošli číslo rád ti zavolám a ještě raději se sejdu*

   Smazat
  8. ...jakpak se říká těm co se bojí žen ??
   Homosexuále katolický kdepak jsi ???
   Tolik energie si do mě vlil těšením se na naše setkání že jdu do lesa se psem a až se vrátím jistě tady na tebe bude kontakt...poznáš osobně hrdého potomka Jana Husa*

   Smazat
  9. Kde jsi ty homosexuále ????
   Nekaž mně potěšení, kdepak se drapeš v tom prdeli ???*

   Smazat
 15. Pokud budou chtít čmoudi konfrontaci , válku, tak pomůžou lepen ve vítězství a to kulišárnama v Paříži atd. To by nastartovalo nové voliče . Lepén vyhraje . Marcel

  OdpovědětSmazat
 16. Mimo hlavní téma:

  Přemýšlí vůbec autor, o čem píše, když o odevzdaných a sečtených hlasech (ne o předvolebních odhadech!), řekne, že "dvouprocentní rozdíl je v podstatě na hranici statistické chyby" ... ??!!

  To si to po sobě ani neměl čas přečíst, aby si všiml, jakou pitomost tu napsal ? To vůbec nikomu nevadí ? To je výsledek toho, že dnes nikdo nic nerediguje.

  Kokotko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:32 - Vypadá to, že zanedlouho už budou psát jenom digitální dementi pro sobě podobné digitální dementy. A všichni budou šťastní.

   Smazat
  2. 22:48 hlavne ze ty pises, demente

   Smazat
 17. Slova Tomia Okamury k volbám ve Francii:

  "Gratuluji mojí kamarádce a kolegyni z naší evropské frakce Marine Le Pen k přeběžnému výsledku, který značí její postup do druhého kola. Případné vítězství Macrona je hrozbou velkého neštěstí nejen pro Francii, ale pro celou Evropu, protože Juncker a Merkelová by měli dalšího silného podporovatele. Připomenu jen Macronova slova, že Francie a Evropa by mohli přijmout více migrantů než doposud a měly by aktivně podporovat jejich příchod do Evropy, protože imigrace má podle něj pozitivní dopat na ekonomiku. Větší porci idiotismu v jedné větě asi už těžko najdeme a jelikož se k takovému šílenci veřejné hlásí také český premiér Sobotka a poslanci hnutí ANO, tak je čas dát se na modlení, aby se Sobotka či Babiš už nikdy do své funkce nevrátili. Krom modlení doporučuji ještě účinnější kůru - tyhle dovozce migrantů nevolit," říká rázně Okamura.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud vyhraje sluníčkář a dobroser Macron, jako asi že ano, tak příští prezident Francouzské Islámské republiky bude jistě Mohammed, Mahmúd či Marwan!

   Smazat
 18. Ve druhém kole prezidentských voleb ve Francii budou Emmanuel Macron a Marine Le Pen. Mezera mezi nimi je minimální, a francouzskou společnost čeká bolestné rozdělení tváří v tvář velmi obtížnému rozhodnutí, co má přednost - „šoková terapie“ pro celou Evropu nebo kapitulace tváří v tvář globalizaci.

  OdpovědětSmazat
 19. Ten vekovy rozdil Marona a jeho pani je sokujici!!
  Nemene sokujici , ze Francouzove (jsou asi SKUTECNE liberalni) voli pro nej. V AMerice by ho vsechny zeny oznaciliza UCHYLAKA a dostal by mozna 15% hlasu lesbicek a vydrogovanych a mozna meho OTROKA HONOLULU!!! a muzu 30% .

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babka ale posila pusinky do publika jako stara baba Clintonka jejiz manzel Vykoureny Bill si ho nechal cadit mezi dvermi v Oval Office od zidete co tam makala zdarma. Prihrata Killarie jez ma rada kozaty,
   vsak nevzdala a malem se stala presidentkou coz by zase odsral nejaky klucina co by lizpicnik.
   Jo holt ta elita a lepsi lidi
   Obama je zase buzna ,ja snad se stanu buzerantem abych do te spolecnosti nejak zapadl

   Smazat
  2. 3:19 tebe mezi sebe nevezmou, ty jsi cesky nevolnik co jsi krmen carcerogeni ryzi s arsenem z Billy

   Smazat
  3. Víš hovno ty karcinogene ussackej a chtěl bys pomník!!!!!
   Raději zase přemejšlej a dumej,proč nevydrží zavázaná tkanička.....jako ty vocasové z kalifornský univerzity.....kveteni vymatlaný!!!!!

   Smazat
 20. Je to jasné , volby vyhraje Makaron, Frantíci mají smůlu. Tak jak funguje EU je pro Francii stejně nepotřebná jako pro Brity a dál budou spoluvytvářet IV. velkoněmeckou říši, která bude v područí Američanů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejenom Frantíci, ti mají co si zaslouží, ale smůlu budeme mít my, protože Macron jako loutka globalistů do Evropy dotáhne ještě více obohacovačů z Afriky, o které se pak, pokud si konečně národ neuvědomí, jaká pohroma se na nás žene a opětně bude volit proevropské hnidy a přizdisráče, budeme muset podělit. S Macronem je Evropa totálně v čudu.

   Smazat
 21. Pokud muž ve věku 38 roků žije se ženou starší o 24 roku (mimochodem se svoji učitelkou z gymnázia), není něco v pořádku. I když se, v tomto případě, nejedná o biologickou matku, je to svého druhu oidipovský komplex.Nabízí se otázka,kdo defacto bude prezidentem?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Otázku bych upřesnil, spíše bude třeba znát, kdo bude ŘEDITELEM TAKOVÉHO PRESIDENTA?

   Smazat
 22. Každý kandidát by měl byt proti uprchlíkům ale vidím ,že jsou frantici a Evropa mrtva!!!

  OdpovědětSmazat
 23. Proto musíme bránit naše děti a vnoučata . Soudruzi nám nechali čistou zem . Teď je rozkradená a nesmíme dopustit aby byla za pouhých 25 až 30 let začmouzená . Pokud to Praha a jeho Putny chtějí , tak si je berte a výtejte v Praze . marcel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.