Reklama

.

.

středa 5. dubna 2017

Drahoš – psychologie totální války

Radim Valenčík
5. 4. 2017   blog autora

Někdy prý přeháním. Třeba prý s tou "totální válkou", do které upadlo jádro současné globální moci a pod vliv jejíž ideologie i psychologie se dostali slouhové, slouhové slouhů a zapouzdření poskoci této upadající moci.


Nepřeháním. Spíš někomu ještě nedochází, jakému zlu jsme vystaveni, jaké škody napáchalo a v jaké míře ti, co mu slouží či podléhají, považují za normální to, co normální není. A nemusejí to být lidé zlí. Velmi doporučuji podívat se na scénu v "Ostře sledovaných vlacích", kterou na youtube najdete pod názvem "Taktický ústup wehrmachtu na všech frontách", viz:

https://www.youtube.com/watch?v=ah0j0HtNgvI

Skvělý Brodský v roli rady Zedníčka. Dobro z něj přímo vyzařuje a na otázku "proč" nakonec odpovídá: "Protože abychom se všichni měli dobře." Přitom právě on je hlásnou troubou totální války.

V podobné roli se ocitl kandidát na prezidenta Drahoš. Když jsem poprvé vyjádřil pochybnosti nad tím, zda jeho rozhodnutí pokusit se dobýt nebe, je rozumné, netušil jsem, jak už je zpracován. Jeho výroku v pořadu 168 hodin na ČT 1 v neděli večer si povšimli všichni:
"Referendum v dnešní době, zejména v době internetu, v době možného snadného ovlivňování názorů lidí všemi možnými směry, je z mého pohledu velmi nebezpečné. Proto bych ho nepodpořil..."
Viz např.: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Drahos-Referendum-o-EU-ne-Lide-jsou-diky-internetu-lehce-zmanipulovatelni-482147

Lepší je ovšem vidět vše celé a na vlastní oči:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10117034229-168-hodin/
Ne každému však došlo, kam až to došlo. Hlavní část pořadu o vyzyvatelích Zemana byl píjár Drahoše a Horáčka. Dokonce se tato část pořadu ani nepokoušela zakrývat, že jim dělá píjár (což asi není zcela v souladu s posláním ČT, ale budiž). A v situaci, když si akademik Drahoš při své inteligenci musí být vědom, že nejen tento pořad a nejen ČT, ale prakticky celý mediální mainstream se svou obrovskou manipulativní mocí je na straně slouhovství současné globální moci, přednese takovou pitomost.

A přitom tohoto akademika ani nenapadne, že pokud weby typu "Nová republika", "Vaše věc", "Parlamentní listy", "Zvědavec" (omlouvám se, že na další si nevzpomenu, sleduji je zřídka a ne všechny, jen když mě někdo upozorní, nebo když převezmou něco z mého blogu) mají takovou účinnost, že jsou schopny zvrátit manipulativní sílu mediálního mainstreamu, pak musí být něco hodně shnilého v království dánském. Vždyť to je stejná situace, jako když se zakazovalo v období totální války kolportování cyklostylovaného Rudého právo a poslech Londýna. (Dnes se za sledování tzv. "proruských" webů nepopravuje, jen kádruje.)

Čím se ve svém nazírání na realitu liší akademik Dluhoš od radního Zedníčka? Chápete, jak je pro psychické zdraví člověka nebezpečné zahrávat si s pokušením sloužit současné globální moci?

- - -


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4418-drahos-psychologie-totalni-valky.html

29 komentářů :

 1. Toz pan Drahos je opravdo ozitecné idiot bevalé komonista a znova a opjet pripravenene pre NWO toz gdo oz tade potreboje takové kreatury oz jich belo neurékom nech idú kade lahsie......trbárs i tam Petr Svetr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...on není "užitečný idiot",on je "škodlivý idiot ".

   Vymazat
 2. Hrabal a stvořitel Ostře sledovaných vlaků Menzel, stejně jako Somr a jiní a dáma, kterou svědilo záňadří, byli dohromady nanejvýš geniálními oproti nově se zjevenému kandidátu na českou hlavu státu! Postavou velkého - jinak zatím bez obsahu, náboje, silnější vůně a zápachu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Menzel se bohužel v posledních letech také odkopal ...nevím jestli se stal slouhou anebo prostě senilní:-(

   Vymazat
 3. Drahoš nebel komóš. On bel vždecke enom bévalé!

  OdpovědětVymazat
 4. ...Král do boje táh, do veliký dálky, a s ním do té války, jel na mezku klaun... Než hledí si stáh, tak v soumraku tváře, bys nepoznal lháře, co zakrývá strach....

  Všechno a to celé, co se dnes mediálně produkuje, je jen klauniáda, skotačení placených šašků, strašení válkou, rozebíranou denně ze všech stran, a do odstavců o hrůzách války vyskakují reklamy na přípravky na zvětšení čůráků, na potenci, čumáky bez vrásek a podobně. Všechno je dnes směšné - všechno. Za vším stojí ani ne tak politici, jako mediální šaškové a klauni. Zaměstnanci "mediálního průmyslu" přišli na to, že za žvanění a žvatlání se dnes dobře platí, žvanírna je bez namáhavé práce, na jedny žvanily se nabalují další, celé je to prolezlé klientelizmem a protekcí, a naše malá, usraná zem, má na počet obyvatel nejvíc žvanilů a žvatlů z celého světa. Jejich svatým posláním je žvanit, psát, a hlavně - strašit čtenáře, neustále omílat spekulace o válce, zmaru, hladu, - každá tragedie, i malých rozměrů, ke které někde dojde, se nafoukne, a nafukuje a přifukuje, jen aby toto novinářské sousto nesplasklo brzy - a v mezidobí přijde další tragedie, a tak pořád dokola. Ve světě, kde je moderní vybuchování a jízdy auty do lidí, je každý týden něco ke psaní, a když se jeden článek všelijak profabuluje a protrhá na odstavce, a ke každému se přifoukne nějaká obměna - vystačí se s tím až do dalšího mediálně významného sousta.Na každých sto metrů čtverečních země České jsou jeden nebo dva novináři, dva televizní redaktoři, dva nezávislí žvanilové, kopce a kopce komentátorů, politologů, a zaujímačů stanovisek, a dalších žvanilů a bulváru, rozbujelém jak rakovinný nádor s tisíci matastázami - to prolezlo celou společností a živí se na ní jak červi na mrtvole.No -konec konců - ČR už mrtvola je. Proto taky se tady mediálnímu průmyslu tak daří - na troskách průmyslu, zemědělství, zdravotnictví, školství, a na totálním zmaru mravnosti a vůbec celé ubohé české společnosti, vyrostl, vybujel, a vykvetl mediální průmysl - žvanírna, jíž se náramně daří. Důkazy jsou hmatatelné každý den - dnes už všude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní14:39
   Kdyby to byla jen žvanírna,jenže oni to myslí vážně a ještě na to máme trestné Jandovo komando.
   Jinak Drahoš je jen produktem pravdolásky,jinak by se na tak důležitý post nedostal.Když se podíváme na celý rektorský sbor,to samé.

   Vymazat
  2. To je přesné...

   Vymazat
 5. Drahoš je pro náš eurogulag něco, co byl Hácha pro protektorát.
  =KOLABORANT=

  OdpovědětVymazat
 6. Drahoš by byl pro český eurogulag to, co byl Hácha pro protektorát.
  =KOLABORANT=

  OdpovědětVymazat
 7. Drahoš konečně vyjádřil názor: Více Sorose do ČR!

  http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=597076

  OdpovědětVymazat
 8. Pochybuji, že uspěje u většinového voliče tvrzením, že je (ten volič) blbec.

  OdpovědětVymazat
 9. Nevím, jestli je to v případě Drahoše stářím či několika posledními lety strávenými v čelní akademické funkci (v níž mu jistě mnozí podlézali a lichotili), ale i tak jej neomlouvá, že ztrácí schopnost sebereflexe a sebekritičnosti. A podléhá sebeklamu o své domnělé prospěšnosti pro lid své země. Lid, jehož obecným úsudkem otevřeně ostatně pohrdá, a to až do takové míry, že by mu neumožnil vyjadřovat se v referendu k podstatným celospolečenským otázkám. Natožpak o něčem rozhodovat.
  A to je (podle mého mínění) pro funkci prezidenta dosti diskvalifikující vlastnost.
  A okolnost, že mu chutná (politická) moc, z něj dobrého kandidáta na prezidentskou funkci neudělá.

  OdpovědětVymazat
 10. Řešení se najde: Šimon Pánek, jenž v žádném případě není Člověk v tísní a shrabuje neziskové brebendy by na Hradě rád viděl Věru Jourovou. Než navrhne sám sebe.

  OdpovědětVymazat
 11. Ty útoky na Drahoše jsou zbytečné. Ten výrok o referendu je dost opatrný a v mnohém má pravdu, např. to referendum ve V.Británii. I v Rakousku zvolili prezidentem vysokoškolského profesora, v Německu dokonce pastora, příkladů je víc. Budeme muset o něm vědět víc, o jeho životě, vědeckých úspěších i názorech na vnitřní i zahraniční politiku, ale je to vzdělaný člověk, není pošpiněn politickými aférami minulých let a může to být důstojný soupeř Zemana. Mohou ho volit i Zemanovi voliči, zklamaní výkonem jeho funkce a perspektivou ještě horšího výkonu v dalších 5 letech.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (17:01):
   Nic proti vaší víře! Správně říkáte, že jej lidi volit mohou ... Zbývá však dodat, že ale také i nemusejí.
   Ano, nejprve se o něm a jeho osobnosti musíme něco dovědět. Snad nám Drahoš o sobě i cosi v předvolební kampani prozradí!
   Ale i tak mám pochybnost o věcném významu vámi zmiňovaných vědeckých úspěchů prof. Drahoše pro jeho případný výkon prezidentské funkce.
   Spíše mi ta zmínka o jeho profesním zázemí připadá jako jakýsi druh uhlířské víry ve formální vzdělání (zde chemicko-inženýrského zaměření).
   Uvidíme ...

   Vymazat
  2. 17:01-Váš příspěvek je vyloženě zaměřen
   vlastizrádně.Je to vzdělaný člověk a těmi
   dole pohrdá,jak už sám prohlásil.V žádném
   případě o něm nepotřebuji vědět nic dalšího.
   Akademik je odtržen od reality.Tu vidí jen
   v tom,že si má ráno natáhnout kalhoty.Ještě
   to ví jen kvůli tomu,že by se mu smáli a to
   by pobuřovalo jeho ješitnost.Svým podpisem
   pod dopisem akademiků to potvrdil.Nemůže být
   důstojným soupeřem Zemana,protože je to jen
   typický namyšlený vzdělanec,jistě ve svém
   oboru zdatný,který nic nepřinese.Pohrdání
   lidmi,kteří mu umožnili obléci si ty gatě,
   protože sám by je nesvedl udělat,hovoří o
   jeho osobě dost výmluvně.Pokud Vám jeho
   nadutost a ješitnost stačí,můžete ho klidně
   volit,ale nedělejte tu propagandu pro jeho
   osobu.Nebo patříte k těm,co se před lidmi
   se vzděláním posadíte na pozadí a koukáte
   s otevřenými ústy,co z nich vyleze?
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Toz Ceská Repupoblika je holt trochu iné sobjekt mesleno v tem dobrém....západní státe só oz v neporovnatelne vyssím stopni spolecemsko-mravního proceso rozpado toz seonisté nespale ale vesele pracovale a pracojó na zniceni celého svjeta......toz to oz dnes není zadné tajemství toz pjekné vecír Petr Svetr

   Vymazat
  4. 17:01 „Ty útoky na Drahoše jsou zbytečné. Ten výrok o referendu je dost opatrný a v mnohém má pravdu...“ Nejde o útoky na občana Drahoše, ale o přirozené reakce na jeho kandidaturu, ať už jsou racionální nebo ne. Stejným, a pokud jsou negativní i mainstreamem podpořeným reakcím je vystaven i současný prezident Zeman. Není proč zmiňovat pana Horáčka, na jehož etiku ukazuje, na čem se nestyděl hmotně se zabezpečit. 17:01, buď agituješ, nebo nejsi soudný. Pan Drahoš si zaslouží jiné, než standardní doskočiště, když teď a tady, má běžet definovaná soutěž?

   Vymazat
  5. V Německu volí prezidenta parlament.

   Vymazat
 12. bez dolarů od Sorose je Drahouš nezvolitelný: http://aeronet.cz/news/sorosova-univerzita-sionistickych-studii-v-madarsku-konci-babis-s-drahosem-nabizi-skole-prestehovani-do-prahy-centrum-svetoveho-zidovstva-opet-v-hlavni-roli/

  OdpovědětVymazat
 13. Už jste někdy viděli,že pitomec ,který vede akademii a bez sekretářky si neuváže ani kravatu,by byl schopný řídit stát?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně -měl by kopu poradců! Oni jsou ministři něco jiného? každý musí mít tucet poradců a ještě si najímají různé poradenské agentury. Dnes může dělat prezidenta i orangutan pokud jde o tohle. Proto si máme vážit prezidenta, jakého máme.

   Vymazat
 14. Podle mne je dostatečný signál k tomu abych pana Drahoše nevolil je skutečnost, že onen pán se vyslovil za to, aby končící Středoevropská univerzita v Budapešti byla umístěná v Praze, to mi stačí, je jasný. Jen tak na okraj by mne zajímalo jaké měla Česká akademie věd úspěchy za vedení pana Drahoše. Morave

  OdpovědětVymazat
 15. kandidát kavárny vítač nevolitelný

  OdpovědětVymazat
 16. Úspěch pana Drahoše je v tom, že Akademie nebyla likvidována. Jenže za mnoho miliard produkuje publikace- v pořádku, ale učí minimálně. Peníze ovšem dělají absolventi,co jdou do praxe. Jde o mnoholetého ouřadu na rozhraní vlády s výtečným politickým zákulisím. Tvrdí, že voliči jsou zpracovatelní, takže se nechá zvolit sám.

  OdpovědětVymazat
 17. "Drahoš při své inteligenci..." zaznamenal jsem v článku. Drahoš při své inteligenci by nešel dělat byrokrata - administrativní řízení akademie věd, ale věnoval by se vědě. Vždyť je obecnhě známo, že lékaři, právníci, inženýři...., co nejsou schopni se slušně uživit jako odborníci, jdou do politiky. Právě ten souběh polointeligentů nám prezentuje parlament! To platilo už za starého Rakouska, že "kdo to umí, ten to dělá, kdo to umí méně, ten to učí a kdo neumí vůbec nic, jde do politiky". A naše věda? Máme jediného nositele Nobelovy ceny z oblasti vědy a to navíc za objevy z doby 1. republiky. Četl jsem že nadace Alexandra von Humboldta se může chlubit 50 nositeli Nobelovy ceny z řad svých někdejších stipendistů!
  Proč si myslíte, že jsme v takovém srabu politickém, ekonomickém, sociálním, lidském?

  OdpovědětVymazat
 18. Do politiky nejdou jen neschopní, ale schopní
  úplně všeho.

  OdpovědětVymazat
 19. Česká Akademie věd kdysi vzdělávala i paní Angelu
  Merkel a se soudruhy si velmi rozuměla.

  OdpovědětVymazat