Reklama

pátek 21. dubna 2017

Francie před rozhodnutím: Ledový pot v bruselských bažinách po celé Evropě. Průzkumům už nikdo nevěří. Diskriminace jediné ženy najednou nevadí? Žhářský útok na Le Penovou. Prostitutky z Femen s obnaženými ňadry. Neděle napoví, nebo odpoví?

Femen protestují pro Le Penové po svém

Pavel Kopecký
21. 4. 2017  ProtiProud

Pavel Kopecký komentuje dramatické závěrečné dny kampaně před klíčovými nedělními volbami ve Francii, které mohou rozhodnout o bytí a nebytí bruselského vězení národů


Prezidentské volby ve Francii jsou za dveřmi. Brusel a s ním spojené struktury unijní totality ještě nestačily strávit Erdoganovo vítězství v referendu a už aby se opět třásly. Podařilo se jim sice protlačit svého kandidáta "Nové Evropy" starých struktur Emmanuela Macrona do čela žebříčku preferencí (přinejmenším na stejnou úroveň s předsedkyní Národní fronty Marine Le Penovou), ale nedávná britská a americká zkušenost ukazuje, že všechno může být v neděli večer jinak.


Nervozita se dá krájet


Obecně je sice stále omílána teze, že pokud by do druhého kola postoupili Macron a Le Penová, měla by "sjednocená protifašistická fronta" zvítězit. Rozdíl však už zdaleka není takový, aby to nechávalo Bruselany všech zemí klidnými. Navíc se začaly rozestupy z mnoha různých manipulativních průzkumů mezi prvními čtyřmi kandidáty podivně smršťovat, takže pět dní před volbami mystifikátoři přiznávají, že nic není jisté ani před prvním kolem.

Francois Fillon, favorit z řad francouzských Republikánů (než proti němu spustily pařížské bažiny smrtící kampaň, aby udělaly prostor svému vyvolenci Macronovi) se stále nechce pustit lana a dýchá oběma favoritům na paty. Jenže hru nečekaně zdramatizoval komunistický lidový tribun Jean-Luc Mélenchon, který loví voliče už nejen mezi francouzskými dělníky - a především stejně jako Le-Penová nechce pro Francii EU a NATO.

Podle posledního průzkumu Elabe pro televizi BFMTV by Macron získal 24 % hlasů, Le Penová 23 %, Fillon 19,5 % a Mélenchon 18 %. Ovšem pokud Mélenchona podpoří socialisté, jejichž kandidát je slabý, mohl by projít do druhého kola.


Sestřih předvolební prezidentské debaty ve Francii


Jak udělat ze staré struktury novou tvář?


Krom těchto čtyř nemá ze zbylých sedmi kandidátů do druhého kola nikdo šanci postoupit. Tato konstelace však bruselanům příliš nevyhovuje, neboť pro Macrona představuje i v případě postupu do druhého kola (což není vůbec jisté) složitý manévr jak přesvědčit protestní voliče, aby volili starou strukturu, kterou bývalý ministr neoblíbené Hollandovy vlády samozřejmě reprezentuje.

Proto útoky proti Le Penové a Fillonovi, nabírají v posledních dnech na extrémní síle. Fillon, jehož hlavním hříchem je smířlivý postoj vůči Rusku a kritický pohled na fungování eurozóny, je propírán dnes a denně kvůli fiktivnímu zaměstnávání manželky jako své asistentky - a drahým oblekům. Proti předsedkyni Národní fronty, která nenechává nikoho na pochybách, že její pacifikace bude mnohem obtížnější, než v případě "koupení" Donalda Trumpa, bažiny vytahují i těžší kalibr.

Francouzská prokuratura minulý týden vyzvala Evropský parlament ke zbavení imunity Le Penové kvůli údajnému fiktivnímu zaměstnávání svých spolupracovníků v EP. Příslušný výbor by o tom mohl jednat ještě před druhým kolem prezidentských voleb, které se bude konat 7. května.


Soustředěný útok na Le Penovou


Kromě směšné kauzy asistentů je ve hře také přímo komediální obvinění z "podpory terorismu". Evropský parlament už počátkem března částečně zbavil Le Penovou imunity na žádost francouzské justice. Hrozí jí stíhání za to, že zveřejnila na Twitteru snímky ukazující hrůzné praktiky Islámského státu. Podle francouzských vyšetřovatelů se tak dopustila trestného činu, neboť zveřejňovat (usvědčující) záběry (islamistů) s krutým obsahem je zakázáno.

V závěru kampaně ale přichází ke slovu i osvědčená metoda z předvolebního zápasu bažin s Donaldem Trumpem. Od mediálních útoků se plynule přechází k osobním fyzickým atakům na předvolebních mítincích až po gerilový boj v ulicích korunovaný vypálením centrály protivníka.


Hořící centrála Národní fronty a obnažená ňadra Femen


Tak se minulý týden volební štáb Le Penové v Paříži stal terčem žhářského útoku. Oheň způsobil "jen" škody v budově a nikdo naštěstí nebyl zraněn. K útoku se prostřednictvím agentury AFP přihlásila ultralevičácká pěst místní kavárny, skupina Combattre la xénofobie (Boj proti xenofobii).

I když se k útoku guerilly veřejně přihlásily, nikdo dosud nebyl obviněn. "Mám za to, že šlo o čin krajní levice. Už celé měsíce se podobné skupinky cítí beztrestně. To ony během manifestací ničí obchody, zapalují auta a útočí na policii," vyjádřila se k útoku Le Penová. Skupina, jež se ke žhářskému útoku přihlásila, agentuře AFP sdělila, že bude v této zjevně beztrestné praxi "politického boje" pokračovat až do voleb.

K dobarvení obrazu "demokratické kampaně" patří dvě polonahé aktivistky z nechvalně známého porno-hnutí Femen, které se pokusily dostat na pódium během vystoupení LePenové. Tentokrát "jen" po pás svlečená feministka vpadla na pódium s kyticí v ruce, ale ochranka ji okamžitě zpacifikovala. Le Penová reagovala s ironickým úsměvem: "Zdá se, že už jsem tu jedinou ženou, která ještě hájí normální ženy".

 Pokus o provokaci Femen na mítinku Lepenové v Paříži
 

Macronův pláč


Macron si přesto neustále stěžuje, že na sociálních sítích převažují pozitivní zprávy o Le Penové, které podle něho rozšiřují už nejen ruští aktivisté ale dokonce i protrumpovští Američané, kteří tak podle něho ovlivňují výsledek francouzských voleb.

Kromě obhajoby přirozených hodnot, je ovšem trnem v oku starým strukturám především důraz Le Penové na vystoupení z eurozóny a požadavek na referendum o setrvání Francie v EU. To by znamenalo faktický konec celého sociálně-inženýrského totalitního projektu - včetně jeho podstatné složky, migrační invaze.


Moratorium na imigraci


Předsedkyně Národní fronty proto v závěru kampaně nenechala nikoho na pochybách, že hodlá migrační tsunami zastavit. "Rozhodla bych se pro moratorium na veškerou legální imigraci, aby se zastavila tahle šílená, nekontrolovaná situace, která nás dál stahuje do propasti," slíbila tento týden na mítinku v Paříži. Říká, že voliči se mají rozhodnout mezi "divokou globalizací" jejích rivalů - a vlastenectvím.

Pokud v prvním kole vypadne ze hry Macron a vedle Le Penové postoupí Mélenchon či Fillon, bude to bez ohledu na konečný výsledek znamenat zásadní porážku bruselských bažin. Ale nepředbíhejme. Vládnoucí establishment má stále dost sil.

Nervozita na orosených čelech však ukazuje, že ve Francii mu jde opět o všechno. Nám pochopitelně také.

- - -

40 komentářů :

 1. Out of topic: Ma nekdo link na nejake rezimove plkatko ktere informuje o tom ze uSSaci spolu s pudlama zablokovali oficialni a nezavisle vysetrovani chemickeho utoku v Syrii? Za jakekoliv info predem dik!

  OdpovědětSmazat
 2. A že ty kurvy exhibicionistické nejedou protestovat do arabského světa. Strašně rád bych se podíval v přímém přenosu na poslední okamžiky
  jejich života :o))) Ale ony ne, ony budou vysírat jen v přehumanizované čili debilní Evropě.Zkrátka jsou to "statečné" ženy!!

  OdpovědětSmazat
 3. Le Penová zahodila pravicové názory a takřka přes noc se z ní stala typická národní socialistka podlézající odborům, slibující ekonomické nesmysly jako dřívější odchod do důchodu, vyšší socdávky atd. Nevěřím jí ani nos mezi očima.
  Za mě je z té sestavy aspoň opticky nejlepší Fillon.

  A snaha o vystoupení z EU, ze které Francie hned po Německu nejvíce tyje, je také dobrá legrace. Z Francouzského pohledu úplný nesmysl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi se mýlíte. Francie nechce dělat sekundata Německu. Francouzi už po několik generací trpí arabskou migrací do země, nepřizpůsobivým, na vzdělání a integraci do společnosti rezignujícím lidem, kteří si tvoří stát ve státě a kterých se lehce zmocňují radikální vykladači koránu. To Německo teprve čeká. Francie chce být svá. Není zahleděna do Evropy, ale do Středomoří, do svých bývalých kolonií. Francie chce být samostatná a velká, jako byla za De Gaulla! Nechce jít do střetu s Ruskem a poslouchat americké cowboye a hamburgerové nekulturní negramoty. To je podle vás nesmysl?

   Smazat
  2. 9:46:
   https://cz.sputniknews.com/svet/201704215160245-Lavrov-kritika-OPCW-RF-chemicky-utok-Idlib/

   Smazat
  3. 10:03
   Francouzi si asi dobře uvědomují do jakého průseru je žene Německo toužící opět po vládě nad světem. V každém případě se Holand jeví jako podržtaška Makrely.
   Ty poskakující kurvičky komentovat nabudu.

   Smazat
 4. Obavy nejsou na mistě, TPTB se už postaraji aby vše proběhlo podle jejich scénaře, nebudou přece riskovat novou blamaž jako při BREXITU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To samé jste vy konspirační idioti blekotali před Brexitem, to samé před zvolením Trumpa a furt si nedáte pokoj. Paranoia je holt těžce léčitelná nemoc.

   Smazat
  2. Oslíku 10:14, pleteš si paranoiu s touhou po lepším světě!!!

   Smazat
  3. 10:24
   Co má touha po lepším světě společného se zcela zcestnými konspiračními bláboly které se skoro zásadně nikdy nenaplní?

   Smazat
  4. 10:14 Brexit bude zrušen! Už se hledají cestičky.

   Smazat
  5. 10:40 Snad to vyjde a Brexit bude zrušen.

   Smazat
  6. 14:35 takze ty podporujes potlaceni vule volicu. No je hezky ze jsi se priznal, kavarno. Na guilotinu s tebou

   Smazat
 5. NEJLEPŠÍ TERMÍN PRO EU - VĚZENÍ NÁRODŮ. Není sice nový, ale velmi výstižný. Tak tedy EV? Nebo EŽ = žalář, EŠ - šatlava, EB - basa.
  Hodně se mluví o tom, že je nutné vypráskat české politiky "na doživotí" z jejich "parlamentní věznice" někam do práce, vnímáme, že by něco podobného si přáli i ve Francii a v dalších zemích. Oni ti politici současné "epochy" ani snad nejsou sami tak vězni, jako bachaři Bruselu. TEDY CO VLÁDNÍ POLITIK, TO BACHAŘ VE VĚZENÍ NÁRODŮ. Tak tedy bachaře nevolit!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Správně. Dejte šanci malým neparlamentním stranám. I Když neprojdou přes diskriminační 5%ní hranici, mohou na svůj další politický život dostat státní dotaci, která jim může pomoci za další 4 roky do parlamentu.

   Smazat
 6. Jen by mně zajímalo, kdy ty škaredé štětky platí, že můžou exhibovat v různých zemích.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podivejte se , to chce kybl na bliti jak hluboko ta spina a odpad klesa..
   Je jiste ,ze u normalnich lidi , kterych je vetsina ale jsou KRUTE POTLACOVANI to povzbuzuje bliti.
   Myslim, ze to na dlouhy cas PRACUJE PROTI NIM a ze jako na kazdeho na ne take dojde.
   Pak budou kricet a pistet my za nic nemuze a zbanbele jako krysy prchat zpet do svych temnych a smrdutych kanalu, plnych slizskeho bahna...
   Zname to..
   PAW

   Smazat
 7. vše nejlepší pro Le Penovou bojuje i za nás doufám že vyhraje a zlikviduje eu

  OdpovědětSmazat
 8. Francouzi mají v historii velké okamžiky vzedmutí občanského odporu vůči panstvu. Velká francouzská revoluce 1789 a Pařížská komuna 1870. Jelikož my nejsme schopni takových činů, přejme Francii aby prorazila mříže bruselského žaláře a pomohla tím i nám. Tupohlavé stádo systémových lokajů se u nás nevzmůže na nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voni vlastne frantíci jsou jediní, kteří se dokažou postavit svým politikům. V každém jiném státĕ EU jsou jen tupé ovce.
   Přeji jim moc štestí, i když mĕ desnĕ nasrali na letišti CDG kde mi sebrali dve flašky 18 let stare Glenfiddich skotch zakoupenou v duty free na letišti v Sydney pri prestupu do Prahy, to jim, žabožroutum, nezapomenu. Ja blbec jsem to mel vylit do hajzlu, šmejd na tranzitu to samo vychlastal sám.

   Smazat
  2. To naprosto chápu. Myslím tu skotskou . .

   Smazat
 9. EU je skvělá myšlenka, ovšem v současné podobě je to zrůdnost, která není schopna reformy. Nebo by snad tuto reformu měli provádět Ti, kteří jsou vinni současným stavem ? EU v současné podobě se prostě rozpadne, je to jen otázka času. A migranti ? Ti mají jen jedno právo, slušně a pokorně poprosit o pomoc. Pokud to ale jsou paraziti nebo zločinci, vyhostit případně umístit do časově neomezené detence, aby nemohli škodit lidem, společnosti. Amerika má Guantanámo, Evropa si dříve nebo později zcela jistě taková zařízení taky vytvoří, budou - li politici chtít u svých koryt přežít.

  OdpovědětSmazat
 10. Vídeň o víkendu na břehu krásného modrého Dunaje
  http://www.zvedavec.org/prispevky/2017/04/7240-viden-o-vikenduna-brehu-krasneho-modreho-dunaje.htm

  OdpovědětSmazat
 11. A co ty státečky budou dělat - válčit spolu, jako v minulosti, kdo to podporuje je totální blbec !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale chlapče, mohou přece spolupracovat a nemít pocit, že je někdo silnější do něčeho nutí, že jsou něčí kolonií. Do manželství lidé taky jdou a zůstávají v něm většinou snad dobrovolně. Poč mít vztah podle pravidel, která někomu vyhovují a jiným jsou prostě nadiktována ? Například při nedávném rozhodování o zbraních a této legislativě se rozhodovalo, aniž by vůbec bylo umožněno přednést námitky českých zástupců. V EU jsme nejenom my jen do počtu, názor našich zástupců opravdu nikoho z mocných EU nezajímá. Naše elita se může vyjádřit možná k sjednocení inkoustových náplní do tiskáren atd . . .

   Smazat
 12. 12::21 - pokud budou u moci kapitalisté, tak jak tomu bylo před druhou světovou válkou a ostatně tak jak tomu je dnes - tak asi budete mít pravdu - statečky budou válčit. Nebyl ten Marx genius? Měl pravdu s těmi válkami, že? Blíže nerozvádím, odkazuji na Kapitál, který doporučuji přečíst. Ono víte, teorie je vždy zapotřebí, tedy teorii bych myslel poněkud hlubší vědomostí, než se člověk může dozvědět v hospodě i na ulici. V roce 1989 všichni postrádali hlubší znalosti, včetně mně. Všichni si proto mysleli, že když zavedeme kapitalismus s jeho hamižným a lživým přistupem k životu, bude nám pršet zlato z nebe. A podívejte se, co se stalo. Stále se mluví o III. světové válce a zlato neprší. Stručně bych jen dodal - nepřeji si stalinismus, nebo takový socialismus, jaký jsme měli před rokem 1989. Ale bez znárodnění korporací se lidstvo neobejde. Musíme se zbavit takových lidí, kteří jezdí limuzinami /tím nemyslím, že je máme fyzicky zlikvidovat/, ve kterých mají sprchu, když navíc 3 miliardy lidí, žije za 3 dolary denně - pusťte si televizi - v poslední době Spektrum - cesta dvou dětí na Nové Gvinei do školy - několik dní džunglí. Co řekneme - co je nám po nich? Nic. Asi je lepší vzhlížet k těm limuzinám. Tohle je tlachání radobyfilosofa. Reakce na toho komentára 12:21, který si nevidí na špičku nosu. Ano, EU se musí rozpadnout a pak musíme něco udělat, aby státečky neválčily - ale pochybují, že to uděláme s takovým konformistou jako je 12:21, který dokonce hlásá konformní názory z pohodlí počítačového zátiší.
  Jinak pokud se týče M. LePen, můj dojem: Jeví se mi, že to ženská, která mezi těmi ostatními chlapy, má jediná myšlení jako chlap, tedy ví co chce a dokáže uhodit hřebík na hlavičku, jak bylo vidět z její reakce na toho Macrona, nebo jak se jmenoval. Její řeči mě vůbec nepřipadají pravicové - ti vždy melou totéž - svět pro schopné /to jest pro ty co mají prachy, to co jsem napsal v závorce to již samozřejmě neřeknou, stejně jako většina politiků neříká, že hájí především vlastní kapsu, někteří, tedy ti co nejsou schopní sebereflexe, si ani toto nemyslí - podle Freuda je 80 procent vlastních přičin našeho jednání neuvědomělých - je dobré vědět takové věci - potom si člověk nemyslí o sobě, že on je středem světa/. Neviděl jsem ani jedno vystoupení Trumpa, řikal jsem o něm, že nás zklame - tak se stalo. Viděl jsem pouze jedno - toto - vystoupení M. LePen. Kdybych se měl rozhodnout na základě toho jediného vystoupení, volím ji. Již na základě toho, že dokáže přesně formulovat, co chce. Pro mně je nejvíce přesvědčivá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Le Penová má spíše má myšlení jako normální člověk.

   Smazat
 13. Feministky na fotce - odporné malokozaté nešukatelné harpyje...Tak asi proto jsou to feministky.....Ať si ty nehezký mini kozy radši schovají pro svoje ultralevičácké přátele...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:10 Hele ona tam klame ta modrá malůvka. Za mě mají kozy tak akorát, já mám radši pevné trojky, nežli visící pětky.

   Smazat
  2. 14.10 pevný trojky ? U těch vyzáblotin ? Skoč si na nejbližší oční ambulanci !!!

   Smazat
 14. Feministky a proti Le Penové? Nevěřím. Hnutí Femen si musel koupit Soros.

  OdpovědětSmazat
 15. Holky se nehodí ani vy----t,hodit emigrantům.Chceš zničit stát? dej volno buznám,lesbám,pedofilům,zlodějům,vrahům zatrať rodinu a je hotovo.Jedna věc je ale jasná každý gueer(teplý chlapec)pořád doufá že jeho myšlení bude Heterosexuální,bohužel zemře jako teplý chlapec a neštěkne po něm ani pes.Po mě heterákovi zůstanou děti a ty na mě budou vzpomínat.Takže ,teplý chlapče - gueere jsi k ničemu proto tě Římane házeli lvům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď se modli, aby ti tvoje děti neoznámili, že jsou homo.

   Smazat
 16. VIVAT MARINE LE PEN!

  OdpovědětSmazat
 17. Nejásejme a nechme se překvapit,jak to dopadne.
  I když si přeji vítězství paní Le Pen,tak vím,
  že jsou různé způsoby,vedoucí ke kýženému cíli.
  A rozhodně to nejsou způsoby demokratické.Také
  může mít tato dáma nehodu,kterou nepřežije,může
  být na ní spáchán atentát a řada dalších způsobů.
  Počkám si na výsledek.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 18. Jejich hnutí FEMEN
  je pouze sbor vemen!

  OdpovědětSmazat
 19. Naštěstí jsou to exhibicionistické hlupaně, tak se člověk aspoň pokochá pohledem

  OdpovědětSmazat
 20. Je to PR projekt nebo jak to nazvat. Stejně jako se prý Hasselhof objevil při bourání berlínské zdi a zpíval tam- zajisté zcela náhodně a spontánně. Ty Femen- všimněte si, že je vždy po ruce tlupa novinářů a fotí a fotí- kdyby se 10 popelářů rozhodlo vystrčit prdel na Fillona, nedozvěděl by se o tom kromě kolejdoucích nikdo. Mediální brainwashing.Všimli jste si například kolikrát jsou záběry reportérů a fotografie z rizikových oblastí z míst nebo pozic těch rebelů? Kolikrát je demonstrace, kde jdou demonstranti a poliši proti sobě a ejhle reportéři jsou v davu demonstrantů- leckdy agresivních.Celé je to strašlivě zvrácené

  OdpovědětSmazat
 21. Panenko skákavá, ty jsou ošklivé. To by snad nikdo nemohl šukat. Nic jiného než být feministky jim prostě nezbývá. Smutný život.

  OdpovědětSmazat
 22. Ty prostitutky na fotce deklarují svůj obdiv k Hitlerovi ? Asi ano, jiný, než úchylný esesman by s nimi nešel.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.