Reklama

sobota 22. dubna 2017

Glazjev: Zastavit agresi USA je možné jen zbavením se dolaru


22. 4. 2017     zdroj
Jediný způsob, jak zastavit agresi USA, je zbavit se závislosti na dolaru. 21. dubna to prohlásil poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev na Jaltském mezinárodním ekonomickém fóru (JMEF). Čím větší bude agrese ze strany Američanů, tím dříve to dotáhnou ke konečnému krachu dolaru, protože jediný způsob pro oběti americké agrese, jak zastavit tuto agresi, je zbavit se dolaru. Jakmile se s Čínou zbavíme dolaru, nastane konec americké vojenské moci", řekl.


Když Glazjev komentoval politiku nového amerického prezidenta, řekl, že Donald Tramp působí v souladu s očekáváními americké vládnoucí elity. "Neměl jsem žádné iluze, že změní politiku. Za prvé, americká agresivita ve světě je vysvětlována snahou udržet americkou hegemonii v situaci, kdy již s Čínou prohrály vedení v ekonomice. Kromě vojenského pendreku USA nemají jiné způsoby, jak všechny přinutit k používání dolaru. Z tohoto důvodu vedou hybridní válku s celým světem, aby na jiné země přesunuly břemeno svých dluhů, aby všechny držely na dolaru a aby oslabovaly ta území, která nekontrolují", poznamenal Glazjev.

Podle něj "je v tomto světle protiruská hysterie a rostoucí rusofobie dlouhodobým faktorem, který souvisí se specifickými zájmy americké vládnoucí elity". "Objektivně vedou světovou hybridní válku, ale subjektivně je tato válka namířena proti nám. Pak se válka, jako vždy v případě změny globálního vůdce, vyvíjí za kontrolu periferie. V době první a druhé světové války byla provokatérem Anglie, aby si udržela světové prvenství, nyní dělá to samé Amerika. Trump je mluvčí těchto zájmů", uzavřel Glazjev. Jak informovala agentura EADaily, od 20. do 22. dubna probíhá na Krymu třetí Jaltské mezinárodní ekonomické fórum, kterého se účastní asi 1500 osob - je to zhruba o 400 účastníků více než v předchozím roce. Jedním z hlavních úspěchů organizátorů fóra bylo rozšíření mezinárodní účasti - JMEF se účastní delegáti ze 46 zemí. Je to o 20 více než před rokem.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Tak se ho už teda konečně zbavte. Žvaníte o tom už nejmíň 15 let co si pamatuju a skutek utek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, ty si opravdu de-mentál. Ty musíš bejt komisař vod pražský kavárenský. Tedy takhle blbej a přesto umí psát - to je na svatořečení.

   Smazat
  2. Ked drzis dlhopisy, tratil by si aj ty, postupne, vid nakup zlata Cinou ci RF atd.

   Smazat
  3. Je nutné kromě zbavení se doalru, zbavit se i amerických velvyslanectví. Kdyby to udělaly státy Rusko a Čína + jižní Amerika včetně států v Africe najednou byly spojené státy ze dne na den bez možnosti rozvracet polovinu světa a ztratily by na tomto území jakýkoliv vliv. Nikomu se do toho nechce ale v momentě kdyby se to povedlo státům udělat najednou USA by byly ve větší sankci než uvalují na státy které jim vypověděly poslušnost. Že by hrozila válka ze strany USA je jisté, ale čím více států by to udělalo, tím by byl výsledek o neutralizaci největšího zla na světě, jistější.

   Smazat
  4. PAW
   Autor je taky EMENTAL S DIRAMA V HLAVE a rozumem, ktery jiz odtekl do kanalu.
   Tema dourama...
   Jediny co muze pomoc jsou sveraci kazajky a hodne jich..
   Cina jich ma/dolaru/ triliony Sarabove maji 5 trilionu majetku v USA. Zbavis se jednoho dolaru a vytisknou si Usaci tisic dalsich..
   Ekonomicky konfigurace INTELIGENTU co furt myslej na penize...V ekonomice se neda nic uz zkazit vice nez to je...Dolar sem , dolar tam, tudy cesta nevede..
   A ze by dolar VYKONAL NAHLE ODZBROJENI , neni uz vubec ani trochu jisty..
   A ze by je zbavil te vrazedne zurivosti, uz vubec taky ne...
   Zase vlhky sny o poteseni, ktere se nevykona..
   PAW

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. PAW
   Podivej to je otazka pro SHAKESPEARA , Hamleta atd.
   Tedy u mne na to neni dost ty sedy hmoty...

   Smazat
 3. jo to je ono jak zbankrotují bude na světě lépe

  21:19 zbavovat jse usa dluhopisů a kupovat zlato

  OdpovědětSmazat
 4. USA vrazi ve světě neskutečně řádí, rozvrací jeden stát za druhým, kontinent za kontinentem.Nyní je na paškále Asie, zřejmě to vezmou současně s Ruskem.Evropa je poslušným pomocníkem a vykonavatelem i zdrojem.

  OdpovědětSmazat
 5. 20:47 milej hlídači NR, on to tak jednoduchý manévr, aby šel ze dne na den, prostě není. Stačí, že se k němu schyluje. Až se stane, nebude tě mít, tvůj páníček, z čeho platit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jak jsem psal, podle vás, anti-ami pošuků, se k tomu schyluje už nejmíň 15 let. Přes 3-4 rokama jste tu vy debilové blábolili jak putin každou chvíli vypustí do oběhu zlatem krytý Dvouhlavý orel. A skutek? Samozřejmě hovno.
   Tady máš přes 11 let!!! starý článek ze zvedavec.org kde blábolíte to samé. Jděte se léčit, psychouši

   http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm

   Smazat
  2. 22:58

   Pokud se čísla počítají v miliardách nebo dokonce bilionech, začnou ztrácet kontext. Jedním z takových čísel je státní dluh Spojených států. V současné době je to zhruba 19,5 bilionu dolarů. To je tak velké numero, že je to pro průměrného člověka obtížné pochopit. Server Visual Capitalist nabízí pět srovnání státního dluhu.

   Státní dluh USA je například větší než 500 největších veřejných společností ve Spojených státech. Letos v létě byla hodnota těchto firem „jen“ 19,1 bilionu dolarů. Je také větší než majetek sedmi největších amerických správců aktiv, ti mají celkem 18,9 bilionu dolarů.

   Jako měřítko by také mohla posloužit ropa. Dluh USA je pak větší než všechny světové exporty černého zlata za loňský rok. Když přejdeme k opravdovému zlatu, pak je státní dluh 155 krát větší než se po celém světě vytěží za celý rok.

   Ve skutečnosti je americký dluh větší než všechny světové fyzické měny, zlato, stříbro a bitcoiny dohromady. Bylo by to zhruba 65 procent státního dluhu USA.

   Smazat
  3. 23:02

   Hele, Rusko v roce 1998 regulerně zbankrotovalo a co? Prd. Pár investorů si zaplakalo do polštáře a to bylo asi tak vše.

   Smazat
  4. 23.02-USA jak vidno, pilně "pracují" na resetu svého dluhu!

   Smazat
  5. Problem je lidi pisou ,ale chapou 0.01%.

   Neco jako prijde mravenec k slonu a dotkne se jeho nohy a rekne : vypada to jako strom ale smrdi to jinak!!

   Dovolim se ptat otazku cislo 1:
   cetl jsem dluh USA je okolo 20 .000 miliard dollaru.

   Cina ma neco okolo 1.000 miliard dollaru.
   Rusko melo okolo 400 miliard dollaru.

   To je Fajn ALE : Kdo ma zbytek 18.000 dollaru. To je to podstatne KDO!!!!!!TO JE!!!!!!!!!!!

   To nam nepovi ani Putin, ani Trump dokonce ne ani Zeman. Vsichni jsou ve stejne posteli , pardon BRLOHU.

   Dokonce ani ne muj genialni psychologicky otrok Honolulu propojeny telepaticky na Super Carodejku XXX_Pavouk.net in Alfa Centoury souhvezdi.

   Ovsem poveril jsem sveho psychologickeho otroka Honolulu timto ukolem, ovsem neni schopen , protoze je to tajny Muslim.
   Ovsem je zmateny , chodi okolo me diry a pokrikuje Trump Akbar, Trump Akbar!!!

   a Pak vyleze na palmu a krici : Trump je Trump a Honolulu je jeho prorok.
   Trump je milosrdny a Honolulu je jeho Prorok !!! Uplne nadrogovany co s takovymi otroky , uz davno jsem ho mel prodat ci vymenit za lepsiho.

   BroukPytlik

   Smazat
 6. Pardon melo byt 18.000 miliard dollaru , tiskova chyba.


  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 7. Brouku Pytliku.
  Jmenoval jste jenom dva státy co drží USA dluhopisy a co dalších 150 státu?Ono to fakt nejde naráz,ale postupně,jinak by si mohli státy s těmi papírky akorát zatopit.Už by Vás mělo trknout,proč to všechno dělá USA,vojenské roztržky,provokace,různé tlaky na státy,aby nadále nakupovaly USA dluhopisy o které už není zájem.Poslední ukázka,že Čína dováží z USA uhlí,nechtějí dluhopisy,ale zboží.

  OdpovědětSmazat
 8. Výborný článek a hlavně pravdivý. Jak se říká všechno bude, dočkej času jako husa klasu. A jak říká můj oblíbenec V.V.Pjakin: Všechno se děje tím nejlepším způsobem, v souladu s reálnou mravností a etikou všech účastníků procesu. A jak by řekl Pitkin: A vo tom to je...

  OdpovědětSmazat
 9. Len čo bude s Eurom a aj českou Kč, až k tomu dôjde?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Euro budě možné používať na dva zpósoby.1 ako podpalovač či 2.utěrák na zadok!

   Smazat
 10. Jo, zbavit USA dolaru, to není tak jednoduché, jako v Norsku matku jejich dětí. Problém je v tom, že na válkách si USA mastí kapsu a pořádně sichruje dolar. Čím více mrtvol nadělá, tím je dolar pevnější. Tedy válkami to nejde. Tedy ekonomikou. Zatím dolar (ale také trochu i Euro) nad vodou drží souručenství USA-EU. A EU cítí, že i krachem dolaru i její pánovitost bude ukrácena. No a to vše mohou změnit turbulence, jaké zažívá Francie, kde jde mj. o osvobození z ekonomického područí dolaru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.