Reklama

.

.

středa 12. dubna 2017

Jak budete reagovat na další útok na Sýrii?

12. 4. 2017, Marii Zacharovovou, tiskovou mluvčí MZ RF, zaskočil americký novinář, když se jí zeptal, jak RF zareaguje na další útok USA na Sýrii. Zaskočil, ale jen na chvíli. Video je z dnešního brífinku a má české titulky.


Překlad a titulky: Ďouba

15 komentářů :

 1. nyní následuje dobrá zpráva. Rusové a Syřané byli informováni, nebo si to alespoň dobře uvědomovali, že dojde k útoku [řízenými střelami s plochou dráhou letu]. Podařilo se jim odstranit velké množství vojenských prostředků. Americký úder na základnu bylo něco jako útok na odlehlé místo. Donald Trump vystupuje jako drsňák. Ale tím není. Je to blázen.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není to blázen.
   Vystupuje tak, jak ho chtějí vidět blbí amíci, kteří od každého prezidenta očekávají něco takového. Jestli nebylo jiné řešení, to samozřejmě nevím, ale ten úder měl evidentně zapůsobit především na američany.
   Nejhorší vliv to má na mezinárodní právo, ale s tím si američani nikdy hlavu nelámali. A svět je na to vpodstatě zvyklý.
   Samozřejmě od Trumpa jeho příznivci očekávali něco jiného, ale on evidentně má problém vůbec se u moci udržet, takže měnit způsoby USA v mezinárodní politice, to pro něj není priorita a přitom by to bylo, vzhledem k zakonzervovaným strukturám moci, jenom kontraproduktivní.
   Trump zklamal, ale zatím nemyslím že fatálně a nezvratně.

   Vymazat
  2. Také jsem Trumpem zklamán,
   ale v podstatě jsem tušil, že to nějak takhle bude pytlíkovat. Chápu, že on nemůže pracovat přímo proti svým loutkovodičům, nemůže příliš nasrat své partnery v zahraniční politice, tak dělá podivné kompromisy, aby všechny naštval jenom trochu.

   „Jsem Tygr se zataženými drápy“.
   Mohl zničit Syrii, Damašek srovnat se zemí, zničit ruskou základnu, sestřelit i to, co by bylo vzlétlo. (Rusové by za to asi USA nenapadli.)
   Mohl to zkusit, ale nezkusil. Předem informoval, takže věděl, že škody budou nevelké.
   Uškodil své prestiži, prestiži USA, ale neůspěch může poněkud svést na armádu, a neokonům v „Komisi pro zahraniční vztahy“ trochu zavřel ústa. Svým spojencům dodal naději, že USA nepřestaly být úplně těmi USA, které znaly.

   Pro útok neměl seriózní důvod, ale tváří se, že mu věří. Takže je jakoby trochu hloupý, ale rozhodný střelec.
   Získává čas, aby zjistil, kdo je kdo.

   My stále doufáme, že nakonec ovládne celé pole možností amerického prezidenta, ale to je náš sebeklam. Protože své loutkovodiče nemůže porazit on, ale noví loutkovodiči, a na to jsou čtyři roky asi málo času, takže budeme zklamáváni permanentně, jinak to ale asi nejde.

   Politika je umění možného, a pracovat musí s těmi lidmi, které má.
   PB

   Vymazat
 2. Petr Ďouba- díky za titulky, ruštinou nevládnu tak, abych stíhal porozumět, např zde paní Zacharovové. Takže třeba i častěji. Qiedo.

  OdpovědětVymazat
 3. Je škoda,že stejně chytrá osoba nepůsobí také na
  druhé straně.Další ostřelování bude asi úder do
  prázdna,ale to nevadí.Je potřeba vyrábět hračky
  na zabíjení.Stranou se tak dostala situace na
  korejském poloostrově,kde hrozí jaderný konflikt.
  KLDR je vojensky slabší než USA a Korea,proto
  při případném útoku či ostřelování odpoví právě
  jadernými zbraněmi.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na druhe strane osoba pusobi ale neni tak chytra vulgo je to indicka pica Haley
   chef

   Vymazat
 4. Po shlednuti nazoru pana experta,mi je jasny,ze presne vi,ze chem.zbrane pouzil Asad....je to nas clovek.

  OdpovědětVymazat
 5. Ruští vlastenci - antiputlerovci vidí jasnou Osu Trump-Bibi! Neříkám že to vidí špatně, dnes je ale hlavním nebezpečím Osa zla Putler - Assad - Teherán - Pchjongjang!- http://iks2010.info/?p=114640

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavním nebezpečím ve světě jsou omezení dementi jako ty.

   Vymazat
  2. Chachacha, checheche, nemůžu se zbavit smíchu, i na trolla je to slabé. Možná tak Ženíšek nebo Langsádlová, Votápka a Gabal by se nesmáli. Skvělé! Blahoslavení chudí duchem.

   Vymazat
 6. odpoutání pozornosti od severní Koreje.Amici = " Syrii jsme prosráli,tak neprosrajme Koreu !! nebo ."Rusové ,pitomci,soustřeďte síly v Sýrii zatím ty Korejské komunisty rozdrtíme"nebo "soudruzi američané,nemůžeme bojovat na dvou frontách,vždy jsme to prosráli a dnes tuplem"nebo " vždy nás zachrání lež,lež,a plošné bombardování . Kdy se konečně Rus poučí že amik lže i ve spánku.Pozemní válka USA+Rusko = USA mrtvá,to už tady bylo.USA je v rozkladu a kope jen nožičkama,svět už zná největšího lumpa na světě,co? amicí!!!! Jsem zvědav který internetoví Troll se na mě vybleje a Protože jsme sledování tak Jourová a policie polibte si!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:25 souhlas dobře napsané

   Vymazat
 7. 9:25: Když jsem si přečetl Vás příspěvekf, napadlo mně, že už tu v minulosti byl takový jaden, co říkal něco co nedodržel: například říkal, že Sudety jsou jeho poslední územní požadavek. Podepsal s SSSR pakt o neagresi, který mimochodem podepsal i s Polskem v roce 1935. Žeby hrozilo opakování situace? Ach jo, zapomněl jsem uvést, ten kdosi se jmenoval Adolf Hitler.
  8:13 poněkud jste mě rozčílil. Tak chtějí toho blázna vidět normální lidé, tedy řádoví Američané?. To je asi stejný případ jak se spadnutím těch mrakodrapů 11.9.2001. To asi také chtěli řadoví Američané, aby mohli vyrukovat do války. Jinak Trump zklamal na celé čáře. Tak "pragmatickému" politikovi nikdo soudný věřit již nebude. Stejně nevěrohodný je Erdogan, který se řídí ve svých počínáních směrem větru. Teď například je zase v NATU. Jinak mimochodem Hitler nebyl blázen, byl to psychopat. Máte pravdu Trump není blázen. Jinak ta Vaše chladná intelektuální úvaha, tedy reakce na to co se stalo mě připominá jednoho amerického analytika jménem Friedman. Jeden komentátor na youtube o něm napsal, že se usmívá a vykládá hrozné věci. Dal bych Vás s ním do jednoho koše. A jinak o uměvech: Bush mladší - s usměvem vyhlašuje válku Iraku /zdá se Vám to normální?/, často i když nyní méně /asi byl na to upozorněn/ se usmívá Sobotka při ohlašování důležitých věcí národu, které nejsou k smíchu /zdá se Vám to normální?/.

  OdpovědětVymazat
 8. Otázka je naprosto v pořádku a Zacharovová musí vědět, že to USA jasně naznačily, že v útocích mohou po zvážení pokračovat. Na druhé straně, proč by Rusko mělo sdělovat, jak bude na agresi reagovat.

  OdpovědětVymazat