Reklama

.

.

pondělí 10. dubna 2017

Jakov Kedmi vysvetlil aktivity USA v Sýrii

Jakov Kedmi
10. 4. 2017  Hlavné správy

Jakov Kedmi, bývalý člen izraelskej tajnej služby a riaditeľ organizácie NATIV zverejnil na portáli inforeactor svoju verziu posledných udalostí v Sýrii

Podľa Kedmiho slov informácie v niektorých mainstreamových médiách, ktoré hystericky tvrdili, že v Idlibe vraždila Asadova soldateska sarinom sú primitívnym klamstvom. “Po prvé – to že to nebol sarin je jasné. To že hovorili o oblakoch žltého dymu s horkastou chuťou je jednoznačne dôkazom, pretože sarin je bez farby, vône, bez všetkého”.


“Po druhé – pri sarine je to tak, že jeden gram sarinu znamená 1 minútu života. Nezáleží na tom, kde spadne, na aký kúsok kože. Sarin je jeden z najsilnejších nervovoparalytických plynov. Žiadne dôkazy o použití sarinu v Idlíbe neexistujú. Ak sa používajú bomby s bojovými otravnými látkami, tieto bomby sa musia rozletieť na drobné črepiny, aby sa bojová otravná látka uvoľnila. Na zemi by ostalo množstvo stôp, ktoré by dokázal nájsť aj ten najzaostalejší chemik. Nič také sa v Idlibe nenašlo, nič sa nevyšetrilo,” uviedol izraelský expert.

“Po tretie – obete prevezené do Turecka nevykazujú príznaky otravy sarínom. Žiadna objektívna analýza sa pritom neuskutočnila. Pritom pri prvotnom ošetrovaní sa už vo väčšine prípadov príde na to, aký bojový plyn sa použil, najpravdepodobnejšie išlo o chlór uvádza Jakov Kedmi.

Jakov Kedmi potom uviedol, že nechce hovoriť o tom, či celú provokáciu v Idlibe zinscenovali USA, alebo nie. Takýto variant je samozrejme reálny. Jakov Kedmi potom doporučil sledovať správanie protitrumpovských médii, napríklad CNN, ktoré sú momentálne značne zaskočené. Napriek všetkým ich snahám sa nepodarilo, aby sa Clintonová stala prezidentkou, podsúvali verejnosti potrebu amerického útoku v Sýrii a keď ten útok pod vedením Donalda Trumpa prišiel, cítia sa neisto.

“Zaskočení sú preto, lebo zistili že veľa vecí nesedí a nevyvíja sa tak, ako si predstavovali. Donald Trump je slabý prezident USA, ktorý má proti sebe silnú opozíciu. Svojím útokom v Sýrii vyrazil Trump opozícii zbraň z rúk, už sa nikto nemôže na neho obrátiť a povedať mu, ty si bez vôle, spolupracuješ s Ruskom a pod. Trumpovi sa podarilo upevniť vlastnú autoritu,” uviedol Jakov Kedmi.

Podľa Jakova Kedmiho najslabším prezidentom v histórii USA bol Truman. Ten svoju slabosť potom vyriešil tým, že zaútočil na Nagasaki a Hirošimu, aby celému svetu dokázal, že sú USA silnou krajinou. Slabým prezidentom bol aj Kennedy, aby to vykompenzoval súhlasil s americkou podporou proticastrovským Kubáncom, v Zátoke sviní, táto akcia sa skončila neúspechom. Pre Američanov je bežné, že slabý prezident potrebuje nejakú bojovú operáciu, aby ukázal svoju prestíž. Presne o toto – ukázanie prestíže – sa pokúsil Donald Trump.

Jakov Kedmi je však presvedčený, že operácia Američanov v Sýrii je jednorazovou operáciou, ktorá sa navyše neskončila veľkým úspechom a nemá reálny význam. USA menia svoju politiku v Sýrii, čo z toho však vydedukuje Rusko – to je ďalšia otázka.

Čo sa týka Američanov, ktorí tvrdia, že Rusi rozumejú len sile – netreba byť psychoanalytikom, aby človek pochopil že sú to práve USA, ktoré rozumejú len sile. To však neznamená podľa Kedmiho, že Rusko bude reagovať silovo. “Rusi to zorganizujú tak, aby Američania už ďalšiu podobnú akciu neurobili. Rusi sú dostatočne silní a rozumní, aby vedeli ako treba reagovať. Žiaden krik a vyhrážanie sa – kričí a vyhráža sa len slabý. Silný robí to čo, sa urobiť musí,” uviedol Jakov Kedmi.


33 komentářů :

 1. Americký vojenský zásah byl symbolický a veskrze hlavně s politickým cílem.
  Proto varovali předem, dali čas na evakuaci a je málo lidských obětí.
  Význam politický tento zásah ale má veliký. Rusové jen koukali, jak jim to tam lítá - a běžte se podívat na sociální ruské sítě, kolik tam běhá vtipů o "bezpečném syrském nebi" ! Tím se totiž Rusové minulý rok bezostyšně vychloubali - že když nasadí S300/400 - tak si tam už nikdo ani neprdne.
  A hele. Všechno je jinak.
  Tím jak USA momentálně vystupují je jasné, že Rusko si už nemůže myslet ani náhodou, že svůj vliv v Syrii nějak upevní. Spíše to bude naopak - a dříve či později stejně Asada musí pustit k vodě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Politický význam je obrovský - s tím souhlasím, ale jen pro Trumpa a jen v USA. Nikde jinde. A že Rusové koukali, jak jim to tam lítá ? samozřejmě, že koukali, věděli totiž o každé raketě a pokud by chtěli, tak všechny sundali. Jenže oni nechtěli, protože to tak bylo domluveno. Na základně nebylo zničeno vůbec nic a základna se dnes opět používá v normálním režimu. V tom je ten vtip. Mám pocit, že jsi ten článek vůbec nečetl. Pouhé domluvené politické gesto pro amerického voliče chudého duchem.

   Vymazat
  2. Když seš tupej, jak vagon tupejch žiletek a víš hovno, tak drž tlamu. Jsi jen pro smích. Vše je jinak, než může tupc tvého kalibru chápat, tak je i zbytečné ti něco vysvětlovat. Blahoslavení budiž chudí duchem !

   Vymazat
  3. 1605
   jsi na omylu, že ten vojenský zásah byl jen tak a hlavně pro domácí publikum. Sleduji ruské televize a třeba i talkshow - a to by jsi se divil, jak jsou tam z toho všichni dříve sebevědomí komentátoři vyjukaní.
   Ruské sociální sítě jsou zaplavené vtipy o "nebi v Syrii", prpotože ani ne před půl rokem tam Rusové do Syrie instalovali S300 a možná i S400. A nic.
   Nechci říci , že Putin - ale Rusko celkově i v očích domácích obyvatel docela hodně kleslo na sebedůvěře.
   A i já se dívám na celou americkou akci i tak, že asi je lepší porušit mezinárodní pravidla a zasáhnout někde vojensky bezu mandátu OSN, než aby se nám nekontrolovatelně někde bojovalo se zbraněmi hromadného ničení.
   Stejně bych byl i pro zničení vojenské infrastruktury KLDR i bez mandátu POSAn, protože si také zahrávají s ohněm.
   A nebo snad chceš, aby jednoho pěkného dne nějaký pošuk ukradl třeba v Syrii chemickou munici a hodil nám to někde v Evropě na náměstí ?
   Když Rusové nejsou schopni udělat ve své milované Syrii pořádek, tak musí nastroupit všemi vysmívaný "četník" a udělat pořádek i bez mandátu OSN.

   Vymazat
  4. 16.14. Další demokrat. Mezinárodní právo nemá cenu dodržovat, co. Amíci můžou vyvraždit půl světa a blbové jim budou furt poklonkovat.

   Vymazat
  5. pro 15:34-najdi si S 400 ve wikipedi! A pozorne si precti bojovy charakteristiky kompletu 400. Mezijinym,Rusove potvrdili dopady 23 tomahavku do arealu letiste.Zbylych 36 se ztratilo neznamo kam...
   Presne tolik co dokaze najednou eliminovat jeden komplet soucasne. Nahodicka ze?....
   Bylo dokazano ss ze tomahawky jsou jenom zbran proti civilistum,a taky ti nejsou uplne bezbranni kdyz maji poruce manpady treba Verba. Tak trosicku premyslej a analyzuj deni kolem nez vypotis zase nakou picovinu kterou nelze nikde prisit ani priplatat!.....

   Vymazat
  6. pro 19:23 = nevěř naivně všemu, co Rusko tvrdí. Když si přečteš běžnou tiskovou zprávu z MO USA, tak tam hovoří o 57 zásazích, jedna raketa nevyletěla z nějakých technických příčin.
   Existují mapky ze satelitu, které porovnávají před a po útoku celý region. Napočítali tam minimálně 40 viditelných zásahů: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4392962/Satellite-images-destruction-Assad-s-air-base.html

   Vymazat
  7. pro 22.46. Baterie S400 je schopná pokrýt salvou 36 cílů. Dnes podle izraelských zpráv rusové letadly IL 76 dovezli 36 nových raket pro S400 do Sýrie. Logika???

   Vymazat
  8. 15:34
   Ty jsi evidentní idiot, viď?
   Jestli na ruských sítích běhají vtipy, je to od tamních tobě rovných neználků.
   Ruská PVO je nejlepší na světě, desítky let.
   To ví každý, kdo se o věc zajímá.

   22:46 Ty raději nevěř ničemu, co tvrdí západ. Už jen idiotský nadpis Daily Mail hovoří o debilitě britských pisálků.
   Letiště bylo "destroyed" tak moc, že už večer z něj znovu lítaly stíhačky, jak doložila agentura AFP:-D
   Raději se zastřel!
   Jakov Kedmi to řekl přesně, jen slabý kvičí, a to jsou v tomto případě USA.
   Pokud budou Rusové chtít, nedoletí do Sýrie ze západu NIC:-D

   Vymazat
 2. 15.34: S300/400 čekají na americká a turecká, či EU letadla s posádkou na zabití za miliardy. Neplýtvá se jimi na starý prošlý ŠROT LIKVIDOVANÝ VYPÁLENÍM NA BAREVNÉ do ciziny, MÍSTO DRAHÉ EKOLOGICKÉ LIKVIDACE V USA...

  USA jenom dokazují, že kdo nemá silnou výzbroj zbraněmi hromadného ničení schopných účinně nakřápnout USA... ten je v TRUMELI(_!_) a bude poslán do TRUMELE. SEBESILNĚJŠÍ KONVENČNÍ SÍLY NESTAČÍ, I KDYŽ SI NEOSULTÁN ERDOGAN MYSLÍ OPAK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:16 víš kolik náletů už americká belgická a třeba izraelská letadla provedla v Syrii ? Hodně - dokonce i v den raketového útoku izraelská letadla měla v Syrii také zásah.
   A nic - nic se nestalo. Protože ani Rusové nejsou blbí a nechtějí žádný konflikt.
   A tak to i zůstane.
   Rusové dělají velkou chybu, že se neustále chlubí svojí vojenskou technikou a vzbuzují zbytečné pocity neohroženosti.
   S tím S300 v Syrii nadělali tolik slávy, že je to docela trapné dnes přiznat, že vlastně nedokázaly v pátek ráno prakticky nic.
   Ruský internet a sociální ruské sítě jsou zaplaveny posměšky na ruskou PVO. To určitě ani Putin a nebo jeho družina si takhle nepředstavovali.

   Vymazat
  2. 16.27 Jsi naprosto vedle.Proč tedy úspěšnost Tomahawků,když jsou to tak velice přesné zbraně byla jen 45%???Jen se neboj,ono těm chcípákům z NACO i Židům a Osmanům začne být pořádně horko-a nemusí to být vojenská akce!!!

   Vymazat
  3. 16:59 to se můžeme dohadovat dopnekonečna. Ty se držíš nějaké ruské zprávy, já zase americké. Navíc existují mapky a tam je zásahů vidět minimálně 40: http://www.dailymail.co.uk/news/article-4392962/Satellite-images-destruction-Assad-s-air-base.html

   Vymazat
  4. Zdá se - a článek izraelského exagenta jde v té linii - že D. J. Trump s Rusy (a tím pádem i Syřany) zosnoval divadlo. A čeští diváci se mohou kvůli tomu skoro poprat. Když už jdete čumět do divadla, tak si přečtěte program.
   KR

   Vymazat
  5. 0:32 trochu si namýšlíš, řada lidí v ČR ani netuší, co se děje v sousední vesnici.
   Pokud nám něco nepadá na hlavu, tak národ je docela netečný.
   V Rusku je to trochu jiná situace - tam docela velká část obyvatel silně prožívá velkou geopolitiku. Jsou tak naučení - popropaganda to do nich cpe hlava nehlava už roky.
   Většina majitelů chytrých telefonů má hneed na úvodní obrazovce aktuální cenu ropy - je to podle Tebe normální ?
   A politické relace ve státní televizi jsou za posledních dní doslova v jednom kole. A všechno kvůli ostudě, kterou Rusové v pátek utržili od svého největšího nepřítele USA.
   PVO údajně nefungovalo kvůli zakřivení Země = vyjádření představitele Ministerstva obrany RF = nedovedeš si představit, kolik vtipů nyní koluje na toto téma ruským internetem.
   Takže ano - je to divadlo, ale sledují ho s velkou převahou hlavně v Rusku. Bohužel děj hry je tak trochu proti jejich představám.

   Vymazat
  6. Pro (9:32)
   Je třeba so trochu představit, jak asi probíhalo jednání o raketovém útoku.
   DJT potřebuje politický úspěch, v domácí politice prohrává, tak třeba posílit pozici rozhodností v politice zahraniční. Zahraničně obchodní a jiné oblasti jsou mnohovrstevnaté, tam žádné jednoznačné gesto neuděláte, takže zbývá vojenská akce. Válečných střetů je na světě asi desítka, ale v úvahu pro běžné občany USA a establishment připadají jen 4 regiony: KLDR, Jihočínské moře, Afghánistán a Sýrie. Jemen, západni Afrika, Kongo, Súdán, Nigérie aj. jsou mimo, protože většina Amíků ani netuší, kde takové státy leží a o co tam kráčí.
   Se šílenými Korejci, kde nevypočítatelnost je součástí tisícileté státní filosofie, nic nedohodnete. S čínským šéfem máte zrovna rozjednaní jednání, kde se teprve budete oťukávat, takže nic. S některými talibánci byste možná nějaký tyjátr po delší době dojednal, ale to někde za afghánskými humny; Afghánci doma nebudou nikdy za šašky. Zbývá Sýrie a tedy Rusové, navíc zaplácnete mouchu nálepky proruského koně.
   Přímá konfrontace s Rusy je pozvánka na 3. dějství světových válek, takže je kontaktujete. Dostanou cíl a čas. Mají čas na vyklizení. Nechtějí být ale za blbce. Takže: "Vy si zastřílíte, my si zastřílíme. Vy budete mít úspěšný útok na (vyklizené)
   letiště, ale zas ne tolik, protože polovina vám toho nedoletí (my budeme mít úspěšné sestřely). Halb und halb."
   Přečtete-li si něco od Pavla Syručka, Miroslava Polreicha, již zesnulého Ivana Brože, dotýkají se toho Oskar Krejčí, Tereza Spencerová, různí (skuteční, nikoli propagandističtí) politologové, exagenti CIA, Mossadu, československé rozvědky a další. Neplatí to samozřejmě vždy, nebo to zdaleka není tak zřejmé, ale tentokrát to dost prosvítá. Jasná je pozice a motivace DJT a oboustranně bylo přiznáno varování ruské strany. To jsou dva výchozí body pro přemítání, jak to asi mohlo probíhat.

   Zajímalo by mne, jak se zjišťuje, kolik lidí co má na chytrém telefonu. Pokud nejste ropný obchodník, tak je vám denní pohyb ceny ropy na nic. Pro (geo)politiku jsou důležitější delší trendy, natož pro běžného občana, třebaže státu, pro který je to důležitá položka rozpočtu. Zblblé davy jsou v každém státě, který si na demokracii hraje. Někde je krmíte iluzivními žvásty o svobodě a demokracii, jinde cenou ropy, onde s.ačkami z Čapího hnízda. Hlavně ať je třeba nenapadne, že by mohli alespoň na úrovni své obce a města rozhodovat o výši daní a výdajích rozpočtu. Ještě by se naučili nakládat s veřejnými zdroji, hledat relevantní informace pro rozhodování, myslet, rozhodovat a nést zodpovědnost. Ale pokud se občané nenaučí vládnout ve své obci na malých malérech, tak těžko odolají "demokratické" manipulaci ve vyšší politice a průšvihům, katastrofám a tragédiím.
   KR

   Vymazat
 3. Myslím si, že to byl majsterštych.Trump si posílil pozici a nad Syrii se uzavřelo nebe pro všechny co si tam lítali, kdo chtěl a bombardoval co chtěl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:26 ale tam není bezletová zóna - kzterou by mimochodem musel někdo vynucovat. To by nemohla létat ani syrská letadla.
   Akorát že Rusko a USA se už nebudou informovat o svých akcích a může docházet k různým provokacím, přibližování se k jiným letadlům a nebo nízkým průletům.
   Nic jiného se nestane.
   Izraelci budou dále řešit svoji bezpečnostní situaci a nebudou se nikoho ptát. Asad možná ovládá 1/3 Syrie a nemá absolutně možnost něco proti Izralcům udělat.

   Vymazat
  2. 16:30-Což Vás evidentně uspokojuje.Židé
   neřeší bezpečnostní situaci,ale v duchu
   Adolfa potřebují životní prostor.Postoj
   Netanhaua při vysvětlení výstavby osad
   na cizím území.A včíl mudrujte!
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Rakety na Yellowstone a hned je po amikach ,či světu !!!

   Vymazat
  4. 1815
   USA právě ale řeší bezpečnostní situaci. Když si někdo zahrává se zbraněmi hromadného ničení, tak musí civilizovaný svět proti tomu něco udělat.
   Jak je vidět - tak Rusové nemají nad Asadem žádný vliv a nedokážou s ním udělat pořádek. Tak prostě nastoupili (konečně) Američani - a zase holt musí být "četníkem" světa = když Rusko ani ve své sféře vlivu nedokáže uklidit.
   Rusko docela potupně ztratilo velmocenské pozice - nečekaným zásahem, na který ani nestačili Rusové zareagovat, USA jedním šmahem shodil figurky ze stolu a začal jinou hru. Rusové jen koukají. To jsem skoro citoval některé ruské politology, kteří se přesně takhle začínají vyjadřovat.

   Vymazat
  5. "Vážený" manipulátore z 22:41h a dalších Vašich informačních "perel" výše, nevadí Vám, že Vaše logika a úroveň argumentace je na úrovni asi tříletého dítěte?!
   A výběr zdrojů (včetně takzvané "aktivity ruských sociálních sítí")je naprosto nevěrohodný?!
   Vypadá to, že asi ne. Tak jen si vydělávejte "na chléb vezdejší" dál!
   Pavel p

   Vymazat
  6. P.S.: a jak koukám níž, tak se dál pilně snažíte ztrapnit se co nejvíc ("ruské sociální sítě, stařičké S 300")...
   My nejsme vypatlaní amíci a jejich užiteční idioti.
   Pavel p
   Pavel p

   Vymazat
  7. Omlouvám se za překlep.
   Pavel p

   Vymazat
  8. 0:50
   sociální sítě určitě nejsou zdrojem nějakých super relevantních informací, ale docela spolehlivě ukazují změnu nálad. A to se momentálně po ostudě v pátek v Rusku stalo. Vtipy o PVO v Syrii, které nefunguje kvůli zakřivení země (oficiální vjádření Ministerstva obrany RF) jsou na denním pořádku.
   A ohledně toho, co je stařičké a co je nové: ve svém příspěvku jsem psal o stařičkých střelách Tomahawk, se kterými si neporadila S300/400. I když se ještě vloni chubili, jak nasazením PVO bude syrské nebe bezpečné.
   Kdyby USA vypustily nějaké moderní střely, tak to Rusko zřejmě ani nzaregistruje.

   Vymazat
 4. To mi hlava nebere, jak ta pravdoláskařská chmraď přádel humanitárního bombardování uvažuje. V Rusku je diktatura, nesvoboda, Putin má masmédia pod palcem a najednou se odkazují na ruská média, intenet, jak reagují". Tak už si to, doprdele, v těch vašich dutých palicích srovnejte!!! nebo vám to tam někdo srovná za vás.

  OdpovědětVymazat
 5. 18:14-To má být výhružka nebo co tím básník
  chtěl říci?Srovnavačů už bylo v historii dost,
  ale všichni dopadli špatně.V Rusku jsi,hlupáku,
  nikdy nebyl,tak tady nevykládej o diktatuře.
  Když jsi narazil na nesvobodu,při průjezdu USArmy
  přes naše území prohlásil americký voják o těch
  protestech,které Američané zaregistrovali,slovy.
  Máte tady svobodu,u nás se nic takového,jako je
  protest proti armádě či Nár.Gardě nesmí!Taková
  svoboda je pro tebe ta pravá?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Pane Majevský nechci být za chytrého, ale myslím, že jste příspěvek 18:14 trochu nepochopil, Pro mne vyzněl spíše ironicky v opačném gardu, V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
 7. Kuci cesky! S-400,nie je v Syrii na zostrelenie akehokolvek ciela letiaceho do Syrie !S-400 je tam na ochranu jednotiek RF.Doteraz platila dohoda o vzajomnej informovanosti.Tuto RF vypovedala a odteraz pojde podla seba.Putin sa moze obcanov opytat,chceme byt velky a chceme zacat 3.sv.vojnu?Musia to povedat obcania RF a nie to rozhodnut Putin a generali.Lebo pripadna vojna sa bude tykat hlavne obcanov RF!Takze smejme sa z neschopnosti S-400,vezmite v uvahu ze pohotovostny rezim systemu umoznuje odmerat jeho parametre a to dnes nie je vhodne.
  Sluzil som v PVOS warshav paktu a pravidelne sa vypinali radarove stanice pri preletoch zapadnych druzic a to plati aj dnes.Dnes som cital v The Sun,rozhorcenie vojnoveho stvaca B.Johnsona,ktory komentoval vyjadrenie ambasady RF v London,ze ak G7,pride s ultimatom ohladom Syrie,bude z toho konvencna 3.sv.vojna.Zial RF,nema kde ustupit,aj tak ju napadnu,skor,ci neskor.Ceski politici svojim postojom podpory G7,zaistili ze bojisko bude EU!!A ceski obcania,proti tomu nic neurobili,len brali koblizky!Zhorime spolu bratia cesi!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 21:25 jsi vedle jako jedle. S300 jsou v Syrii proti křídlatým raketám, Rusové je tam umístili s velkou slávou a psali se o tom oslavné články - například zde: https://vz.ru/politics/2016/10/7/836801.html

   Když se zjistilo, že vlastně S300 nefunguje ani proti stařičkým podzvukovým střelám - tak si začínají vymýšlet různé důvody, proč to nefungovalo.
   Ale to je jedno. Rusko si utržilo pěknou ostudu. NA internetu koleju řada vtipů - podotýkám na ruském internetu a na ruských sociálních sítích.

   Vymazat
 8. ten pán má pravdu a děkujme Ruské trpělivosti že ještě není 3 světová

  OdpovědětVymazat
 9. 22:37
  ty jsi šulín.
  Rakety s plochou dráhou letu bývají vesměs podzvukové, protože kopírují terén, debile:-D
  ty bys asi chtěl takové, co trefí díky své rychlosti první kopec:-D
  Vůbec se nemusí použít S-300/400!
  Stačí ty rakety ozářit a ony se zblbnou samy, idiote.

  OdpovědětVymazat