Reklama

.

.

sobota 15. dubna 2017

Kdo blokuje vyšetřování zločinu v Sýrii?

Radim Valenčík
15. 4. 2017      RadimValenčíkPíše
Když bylo Rusko obviněno, že zablokováním rezoluce o Sýrii odmítlo vyšetřování posledního chemického útoku v Sýrii, pídil jsem se v "našich" mainstreamových sdělovacích po obsahu této rezoluce. Nic jsem nenašel. Nikde.
Teprve dvě osoby, kterých si velmi vážím, protože umí používat rozum, mně pomohly. T. Haas a T. Spencerová. Prostřednictvím Facebooku a Parlamentních listů, tedy těch médií, které Drahoš považuje na nepřítele demokracie.
Tomáš Haas na svém facebookovém profiolu 13.4. píše:
"Proč lžou?
A proč naši novináři ty lži tak zaníceně šíří?
Rusko prý vetovalo rezoluci Rady bezpečnosti, která žádala o vyšetření plynového útoku na civilní obyvatelstvo.
Je to lež.

Rusko vetovalo návrh rezoluce, která, která sice po vyšetření volala, ale ještě před tím než nějaké vyšetřování začalo, označuje Syrii jako viníka a volá ji k odpovědnosti.

Dokonce i americká CNN podává fakta o resoluci:
"Russia vetoed a UN resolution condemning the killings, believed to have been carried out with sarin gas, and calling on Moscow ally Syria to cooperate with an international investigation of events on the ground."

Ten návrh nevolá po vyšetření útoku, volá po vyšetření Syrského útoku.
Rusko naopak volá po vyšetření případu a obrací se na k tomu určené instituce OSN se žádostí o vyšetření.
Těch lží už snad bylo dost i na náš tisk.
Lžou a uráží každého, kdo není ochoten tu lež spolknout.

Typická reakce, tentokrát od bývalého novináře Martina Schmarze:
"Kremrolky se rozčilují, že chemický útok v Sýrii se musí napřed vyšetřit. Mazané. Rezoluci o vyšetření tohoto zločinu Putin vetoval... Hlava XXII na ruský způsob".
Lže, Otočil to o 180 stupňů a podává to otočené.
O povýšeném tónu a urážkách nemluvě.
Považují nás za blbce a už se tím ani netají."

O něco později píše tamtéž:
"Opět se na mně "pravověrní" rusofóbové rozčilují a slétají se jako vosy na pivo.
Prý nikdo neobviňuje Asada předem, to je ruská propaganda, kterou rozšiřují "kremrole" jako já..
Ale zpráva OSN to říká jasně, pánové a dámy.
Americká delegátka ani text návrhu rezoluce (autory odmítnutého návrhu rezoluce jsou USA a jejich partneři, Velká Británie a Francie) za vyšetřování incidentu považuje vyšetřování Syrie. O Asadově vině podle ní není pochyb.
A jak řekla ve svém prohlášení americká zástupkyně Nikky Haley, současná předsedkyně Rady bezpečnosti, Spojené státy Asadův režim sledují: "Spojené státy váš režim a jeho akce sledují. Na vaše výmluvy už nebudeme brát zřetel. Radím vám, abyste si toto varování vzali k srdci”.
Jak objektivní by bylo vyšetřování v tomto duchu, zahájené a vedené touto filosofií?
Ovšem paní Haley řekla ještě něco, něco co v různých obdobách známe a slýcháme i u nás doma: "V textu obsažené informace jsou zjevné: Asadův režim musí povolit úplný přístup vyšetřovatelů, (což mimochodem Asad přislíbil hned první den po incidentu, který zůstal dosud nevyšetřován, je přeci zjevné...).
"Kdyby Asadův režim nenesl vinu, vyšetřování by jej vyvinilo".
Jistě. Když jste nic neprovedli, nemáte se čeho bát.
A Syrii přeci nikdo neobviňuje."
Zde se T. Haas odvolává na:

Haasův rozbor doplnila T. Spencerová o podstatný detail:

"Rusko nicméně – současně s Tillersonovými rozhovory v Kremlu – v Radě bezpečnosti OSN vetovalo (už po osmé) rezoluci o Sýrii, nyní konkrétně požadavek na prošetření okolností chemického útoku v Idlíbu. Nesouhlasilo s tím, že rezoluce odsuzuje jediného "obvyklého podezřelého", tedy Sýrii, a zcela opomíjí vyšetřování na místě samotného útoku, které Damašek nemá ani pod kontrolou, tedy na Idlíb, který ovládají Al-Káida s Tureckem v zádech. Nejdříve důkladně vyšetřit a poté přijímat rezoluce, trvá na svém Rusko."

Celý rozhovor s T. Spencerové je skvělý a stojí za přečtení.

Připomenu ještě jednou klíčový moment:
"opomíjí vyšetřování na místě samotného útoku, které Damašek nemá ani pod kontrolou, tedy na Idlíb, který ovládají Al-Káida s Tureckem v zádech"

Pokud umím používat rozum, tak ne Rusko, ale USA a spol. blokují vyšetřování zločinu. Tj. přesněji jimi prosazovaná rezoluce blokuje vyšetřování zločinu na místě, na kterém se zločin stal. Otázka pak zní. Čí přístup k vyšetřování chemického útoku nepřímo vypovídá o tom, kdo je skutečný pachatel? Obsah rezoluce navržené Británií, způsob jejího obhajování při jednání v Radě bezpečnosti, odmítání návrhu Ruska podle mě dává dostatečně jasnou odpověď.

23 komentářů :

 1. Jednání USA a členských států EU mi připomíná pogromy (na kohokoliv), tak známé z historie.
  Při nich také nikdo nic nevyšetřoval, "vládce (vůdce, král, císař, ...)" ukázal a dav, bez rozmýšlení, konal ...
  Vládnoucí elitou byl použit většinou vždy, když se dostala to vážných potíží, které ji přímo ohrožovaly ...
  L.S.

  OdpovědětVymazat
 2. Dalsi Banalni malo rikajici clanek Radima Valencika!!

  Pan Valencik mi pripomina Americany kteri diskutuji 50 let jestli Lee Harvey Oswald mohl ze sve prumerne pusky zastrelit Kennedyho!!! na vetsi vzdalenost!!
  Nediskutuji prilis!!! kdo ho poslal a proc!!

  Co se dokaze systemem, to system zamlzi a popre!!! A hlavne NEMATE SOUDCE komu by jste mohli verit!! a vsichni jsme zmateni!!! z 20 ti let cpani do naseho mozku vsech politickych kecu politickych intrikanu a sexu.
  Otazka je PROC K TOMU DOSLO ??? coz se pan Valencik nesnazi vysvetlit, jen nas zaplavuje fakty. PROC TO DELA?? Dalsi matouci osobnost . Pane Valenciku , jen reknete mi jasnou teorii a fakta nezplavujte mne detaily a referencemi , v nichz je vsichni TOPIME!!!

  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:26 Nechápu, proč požadujete od pana Valenčíka teorii a fakta, když jste zřejmě vůbec nepochopil o čem píše, příp. jste ten jeho článek ani nečetl.

   Vymazat
  2. Pytlíku ty blbe číst si se naučil teť se nauč rozumnět psanému textu. Potom snad pochopíš to co napsal pan Valenčík.
   Václav

   Vymazat
  3. 19:26 Pane,co by jste chtél,vždyť uvedl "fakta"ve kterých se diky propagandě topíme.Proč k tomu došlo,kdo a proč řekla jasně Nikky Haley a to ví i ti co mají máslo na hlavě a nejčko akorát neví zda Írán či Syrie vtom mají prsty.

   Vymazat
  4. Moc dobře neznám mentalitu lidí,kteří nechápou obsah ale mají dlouhosáhlý komentář.Kdysi bylo trefné pořekadlo o prázdných sudech.
   lada

   Vymazat
  5. Nechápu, Brouku Pytlíku, jak můžete někomu ukládat co a jak Vám má vysvětlit. Radim Valenčík vyslovil svůj názor a uvedl k němu argumenty a odkázal na zdroje. Pokud s názorem R.V. nesouhlasíte, máte stejnou možnost, resp. intelektuální povinnost. Takhle jen někoho mistrujete.

   Vymazat
  6. TRUSTED LENDER (LEXIELOANCOMPANY@YAHOO.COM)
   Jmenuji se Michael Lee občan Illinois, USA. Byl jsem scammed o 7 různých internetových mezinárodní věřitele, všichni slibují, aby mi dal půjčku poté, co dělat, abych platit řadu poplatků, které přinášejí nic a činil k žádnému pozitivnímu výsledku. Ztratil jsem těžce vydělávat peníze a to bylo celkem 23930USD. Jednoho dne, když jsem byl procházení internetu se slzami na oka jsem narazil na svědectví člověka, který byl také scammed a nakonec dostal vázána na důvěryhodně úvěr společnost s názvem Martinez Lexie úvěr společnosti, kde se konečně dostal půjčku, a tak jsem se rozhodl Obraťte se na stejný úvěr společnost a pak řekl jim svůj příběh o tom, jak jsem byl scammed o 7 různých poskytovatelů úvěrů, kteří dělali nic jiného, ​​než na kurz mi víc bolesti. Vysvětluji firmy poštou a vše, co mi řekl, bylo do pláče nic víc, protože jsem se dostat můj půjčku v jejich společnosti a také jsem udělal správnou volbu kontaktování. naplněn jsem formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co bylo požadováno na mně a mému největšímu překvapení byl můj úvěr poskytnutý na mě bez dalšího odkladu a tady jsem dnes šťastná, protože Martinez Lexie Loan Company mi dal důvod žít, tak i učinil slib mé vlastní, že budu i nadále svědčit na internetu o tom, jak já mám půjčku. Jste povinni spojit se GODSENT věřitel pomocí emailu: Lexieloancompany@yahoo.com nebo textovou +18168926958

   Vymazat
 3. Prostě to co jim procházelo a vycházelo dodnes, to opět zkoušejí. BOHUŽEL je jiná doba a už to nefunguje, oni jsou mazaní a zkusej to jinak, zase vymyslej jinej podraz. Jejda zase to nezabralo, vylžeme zase něco jiného, pravda je lež a lež je pravda. No jo všechno funguje jenom dočasně a lež ještě méně. Asi se tomu tribunálu nevyhnou a z toho mají strach největší a proto tak střečkujou. Možností je více šibenice, gilotina, kulka do hlavy, elektrické křeslo. Stačí si svobodně vybrat, máme demokracii...

  OdpovědětVymazat
 4. Pan Hass je z Toronta ! Toho rad ctu ! On je velmi chytry a je muj oblibeny autor... Akorat jsem nikdy nerozumel, proc se vratil z Toronta, do Prahy.
  Toronto je prece fain mesto.
  Canadane, kteri pana Hasse znaji mi vysvetlili, ze se jednou na Yonge str. na chodniku potkal s nejakou poloopici, ktera mela fialove vlasy a zlate nausnice...
  On to byl budouci prime minister, podrztazka globalistu.
  Tak to byl duvod, ze se odstehoval do Prahy.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. 19:26 ...Ja vam to vysvetlim.
  15 mesicu denne media napadala Trumpa, ze je rasista, Mussiliny, Frankenstei a Hitler.

  12 hodin po bombardovani Syrie se obratila o 180 stupnu a zacala ho chvalit.
  Protoze to vyhovuje Saudske Arabii, Israeli, Turecku a teroristum ISIS a Al-Nustre.
  Vsichni jmenovani jsou odpurci Asada.

  Nekdo si blahove mysli, ze nas opije rohlikem.

  Pravidlo cis. 1 = nikdy neverit nic, officialni propagande. Oni hlasaji to. co jim vyhovuje.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. článek je naprosto manipulativní. OSN ve své rezoluci nabádá Asada, aby pustil inspektory na místo a odsuzuje obecně chemický útok, požaduje jeho vyšetření. Stačí si přečíst originální text na www.un.org.
  Rusko jako obvykle nechce nic vyšetřit, přitom tvrdí, že Asad má čisté ruce. Pokud to tak je, tak by neměl mít problém nechat celou věc nezávisle vyšetřit - ale kupodivu vetem Rusové toto vyšetřování opět zrušili. Tím se jen zvyšuje pravděpodobnost viny Asada a nebo dokonce Ruska samotného.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsi blbý a asi tak zůstaneš.

   Vymazat
  2. Ahoj jantare, není třeba hrát si na chytrýho a frajeřit odkazem na stránky OSN - ten link je v článku, ale to bys ho, hlavo dutá, musel přečíst. Jo, to by se vám, darebáci, hodilo - po vojenském útoku na cizí suverénní stát, tomuto státu - vaší oběti - nařídit, že pustí vaše špicly na veškeré území, do všech lokalit, které si vyberete a navrch vám dá nahlédnout do všeho, o co si řeknete. A ještě jedna přípomínka k článku: Pane Valenčíku, oni si nejen myslí, že sme blbci, ale také si myslí, že nemáme paměť. Ale to se pletou - pro blbého každý blbec. Ti z nich, kteří budou mít štěstí, půjdou před soud, před mezinárodní soud pro válečné zločince -za Irák, Sýrii, Jemen, Libyi, Chile, Vietnam, Panamu, Ukrajinu, Hirošimu, Nagasaki, za mučení, vraždy, rozvracení suverénních států - nejen Blair, Bushové, Obama, ale i jejich přisluhovači z kolonií.

   Vymazat
  3. 15. dubna 2017 12:05
   Co to tady meleš. Rusko i Asad chtěli prošetření, ale ne od OSN ale od odborníků .Žvanilové v OSN placení US jsou na dvě věci.
   Pořád se setkáváme s blbci, kteří chtěji něco vyšetřovat ale jen za podmínek, že nebudou k vyšetřování přizváni ti kteří k tomu mají znalosti a ne politici kteří si přihřívají svoji polívčičku. To samé se děje i u nás kdy přiblblí posranci něco vyšetřují. Pokud tomu nerozumíš tak se jsi vycpat a nepruzuj.

   Vymazat
  4. 21:22 no to napsal sobotka kalousek bělobrádek babiš nebo stropnický?

   Vymazat
  5. Jak můž Asad pustit vyšetřovatele na místo, které mají obsazené povstalci? To je stejné, jak Ukrajinci asi měsíc blokovali komisi na vyšetření pádu letadla, protože prej jim údajně hrozilo nebezpečí od povstalců.

   Vymazat
  6. 10:10 jenom malá poznámka. Letadlo spadlo na místo kontrolované povstalci. Ukrajinci tam asi neměli žádnou moc.
   A nebo snad ano ?
   Viděli jsme záběry v televizi, jak komisi s modrými vestami nechtěli nějací ozbrojení separatisté pustit na pole, kde bylo rozeseto plno trosek.
   To si myslíš, že byla ukrajinská armáda ?

   Vymazat
  7. Území okolo Idlíbu syrská vláda nekontroluje, těžko tam může pustit inspektory. Ty tam mohou pustit pouze "umírnění", kteří jsou takoví kamarádi s USA a NATO. Assad opravdu vyšetření na místě nebrání, i kdyby chtěl, území neovládá.

   Vymazat
 7. indicka pica haley tlach nesmysly a donald me se svymi vyroky a finalne s tim utokem tak nasral, ze ho rusim!!!
  chef

  OdpovědětVymazat
 8. 21:27-Co tím chtěl básník říci?Nerozumím tomu.
  21:22-Lžete jako ČT,ale zřejmě odtud berete své
  informace.V britské rezoluci je výslovně uvedeno,
  že viníkem je Assad.Kdo je viníkem chemického
  útoku po náletu amerických letadel?Taky Assad?
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 9. V těchto a podobných situacích platí téměř jednoznačně rčení : Komu to prospělo ? Vyjímky jako útok pod falešnou vlajkou a zabití vlastních je možný. Jenže "vlastní" jako v případě provokace v Gliwicích wermachtem, nemusí být vlastní. Stačí je jen převlíknout.

  OdpovědětVymazat