Reklama

sobota 22. dubna 2017

Kdo chce trápit Bakalu?Jiří Paroubek
21.4.2017  Vaše věc 

Zdeněk Bakala, zkrachovalý spolumajitel OKD, který svou neúspěšnou a rozmařilou hospodářskou politikou přivedl tuto firmu zu grunt a tisíce rodin horníků do svízelné situace, se pro ostudu, kterou v této zemi zaznamenal, stáhl do Švýcarska.


Tam, ve svém fešáckém sídle na břehu Ženevského jezera, nedaleko Lausanne, v klidu Bakala utrácí své peníze, které "vydělal" vesměs v OKD. Podle odborných odhadů se jedná o 100–120 miliard korun, které získal vybrabčením této firmy.

Miliardář Krúpa ovšem po Bakalovi jde, a to je správné. Chce zaplatit horníkům z OKD cestu do Švýcarska, aby se podívali nejen na krásné prostředí a okolí Ženevského jezera a na tamní úžasnou přírodu a vinice, ale také aby udělali patřičný vyrvál před sídlem podařeného bankrotáře a soudem uznaného gaunera Zdeňka Bakaly.

Takovou akci je třeba jen přivítat. Možná, že by nebylo vůbec marné, kdyby se z toho stala celonárodní pouť, která by byla v pravidelných cyklech opakována, tak aby to bylo memento také pro další "dobráky", kteří by snad chtěli přistupovat k osudům pracujících ve své firmě stejně neodpovědně a bezohledně, jako to činil Z. Bakala.

Je potřeba ještě dodat, že Bakala měl po celou svou kariéru velké politické krytí (přátelé pravdy a lásky, pak Sobotka s Pokorným a po nich zejména K. Schwarzenberg a M. Kalousek z koalice ODS TOP 09 a VV, kterou v roce 2010 před volbami ukul). Po roce 2010 se sám Bakala chlubil, že to byl on, kdo vytvořil pravicovou koalici ODS-TOP 09 a Věcí veřejných, a zabránil tak mému příchodu k moci. To, co následovalo po volbách v roce 2010, byla skandální činnost pravicové vlády, která nakonec skončila ve strašlivých kotrmelcích v létě roku 2013, poté co policejní komando přišlo udělat pořádek na Úřad vlády a odvedlo v klepetech nejbližší spolupracovnici premiéra Nečase (ODS).

Od té doby se česká pravice nemůže vzpamatovat, a vlastně bychom za to mohli a měli poděkovat Zdeňku Bakalovi, který se tak silně přičinil, aby se neslavná koalice dostala v roce 2010 k moci…

Jiří Paroubek

10 komentářů :

 1. Bakala už měl dávno sedět v kriminálu a lepit sáčky!

  OdpovědětSmazat
 2. Aby se toto mohlo uskutečnit, musel by být Sobotka jako první, popohnán k odpovědností.Snad se toho dočkáme.

  OdpovědětSmazat
 3. Jirka si možná nevšimnul toho obrovského pádu ceny uhlí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A 20:50 si nevšimnul, jak se pan Bakala vyvléknul ze své podnikatelské odpovědnosti. Nehledě na celé to jeho politické spřáhlo.

   Smazat
  2. Ale, ale. 20:50 si toho všimnul. A všimnul si také jistých podnikových bytů. To ale nic nemění na tom, že důl, který si nevydělá na svůj provoz nelze provozovat prostě proto, že bez peněz to nejde.

   Smazat
 4. Nejsem ekonom, ale on přeci žádný miliardář není, on si jenom navypůjčoval miliardy a je divné, že ti co mu je půjčili, je nechtějí zatím zpátky? Možná to měl zaplatit stát a nějak se mu do toho nechce, to by dávalo smysl, že ten kdo vymyslel korunové dluhopisy, napadá některé vybrané lidi za to, že toho využili, ale jenom některé.

  OdpovědětSmazat
 5. Napoprvé by stačilo 5-10 autobusů, nicméně pravidelné výjezdy horníků by byly fajn.

  OdpovědětSmazat
 6. jak vidím ten hnusný xicht tak bych mu přál 15 let ve Vinařicích

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je obrázek upravený, nebo se skutečně podobá Jokerovi z Batmana? Ale vlastně to na něj sedí v obou případech.

   Smazat
 7. skadlem ten smrad už nemuže hnout on v něm žije od narozeni a aby toho neměl nahodou malo tak s veškrnou řadně přismradili malou domu že už ani vovčani zvikli žit staleti v chlivech ten smradlavi puch nevnimaji dokonce někteři si i mlaskaji

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.