Reklama

čtvrtek 27. dubna 2017

Když alternativa není alternativou

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
27.4.2017 E-republika

Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.


V posledním článku Výprodej petrodolaru. Řízený přechod na novou světovou měnu? jsme citovali guvernérku ruské centrální banky Elvíru Nabiullinu, která oznámila ukončení prací na systému, který měl být alternativou k mezinárobnímu bankovnímu platebnímu systému SWIFT.

Nebylo žádným tajemstvím, že mezi Čínou a Ruskem probíhá dlouhodobá spolupráce a že v březnu 2015 oznámila Čína název alternativního systému pod zkratkou CIPS (Cross-Border Interbank Payment systém). Ruský systém je označován zkratkou SPFS.


Nástroj k výkonu moci


Jen málo lidí si je vědomo, jaký význam má SWIFT, Society for Worldwide Interbank Financial Telecomunication, z hlediska moci. Používá ho totiž 10 500 finančních institucí na světě ve 215 zemích a jeho prostřednictvím se přelévá masa peněz z jedné země do druhé a z jedné strany zeměkoule na druhou. Vlastní transakce v systému SWIFT zprostředkovávají tzv. korespondenční banky, a právě tato zprostředkovatelská funkce je důležitým mocenským nástrojem.


Příklad Írán


Třicet íránských obchodních bank včetně centrální banky bylo v roce 2012 vyloučeno ze systému SWIFT. Důsledkem byly hospodářské potíže v zemi, ať už při exportu ropy, či dovozu komodit, které si země nedokázala sama vyrobit. To, že SWIFT se stal nástrojem zahraniční politiky USA, bylo hlavním důvodem, proč Rusko a Čína začaly vyvíjet vlastní platební systém.

Rusko zapojilo do telekomunikačního systému SPFS 330 domácích bank a 90 % ruských bankomatů je schopno zabezpečit distribuci peněz v novém systému MIR. MIR se měl stát alternativou k VISA a MASTERCARD.

Pokud si poskládáme střípky informací mozaiky, naskytne se celostní pohled, který je ale mnohem zajímavější než útržkovité informace:
 • Moskva otevřela svou první pobočku centrální banky v Pekingu. Tím stoupají šance, že Rusko vrhne na trh cenné papíry, denominované v yüanech. Současně otevřela Čína v Rusku clearingovou banku (banka pro zúčtování) prostřednictvím své Industrial and Commercial Bank of China. Je jasné, že tyto podmínky jsou základem nastartování nové obchodní výměny v národních měnách, jak bylo ostatně dohodnuto v roce 2015, kdy bylo také oznámeno přijetí čínské měny do koše rezervních měn MMF.
 • Čína a Rusko jdou stejným směrem pro případ konce petrodolaru, nebo kdyby obě země byly vyloučeny ze systému SWIFT.
 • O úplné odloučení ale přesto nejde a síla CIPS systému byla jaksi rozředěna tím, že v březnu 2016 bylo podepsáno mezi institucí SWIFT a CIPS memorandum pod názvem Memorandum of Understanding.
 • V tomto dokumentu se říká, že pro přenos dat bude využívána platforma SWIFT. Takže si s námi někdo hraje na schovávanou a CIPS tedy ve skutečnosti žádnou alternativou není. Se 150 dalšími systémy, napojenými na SWIFT se stává CIPS jakýmsi podsystémem SWIFT, který může využívat rovněž data týkající se pohybu peněz po zeměkouli. Čínská alternativa jako „alternativa“ je tedy mrtvá.


Co ruská alternativa?


Zmínili jsme, že operace v ruském platebním sytému jsou drahé, každá transakce je zatížena poplatkem 5 centů. A systém není funkční mezi 21. hodinou večerní a 5. hodinou ranní. Platební karty MIR jsou funkční, ale terminály byly napadeny rafinovaným virem. Ten je rezistentní na antivirové programy a je to poprvé, kdy byl v Rusku takto zákeřný a obtížně odstranitelný vir identifikován.


Multipolární systém jako naděje? Mince spíše má obě strany stejné!


Zdá se, že finanční aktéři ovládající chapadla mocné chobotnice tahají za nitky a svět reaguje jen pomalu na pozvolné změny globální mocenské architektury. Poslechněme si Henryho Kisingera, který nám oznamuje, že máme zapomenout na naši národní identitu, na hranice jednotlivých evropských států ZDE.

Navzdory úmyslům vytvořit protipól k Západu lze pouze konstatovat, že jak Čína, tak Rusko jsou nadále zapojeny do unipolárního modelu postbreton-woodského mezinárodního finančního systému, tedy toho, co z něj zbylo.

Rozdělení světa na 3 sféry vlivu jako předzvěst Nového světového řádu s bloky NATO - Západ, země BRICS a ostatní části světa připomíná Orwellův román 1984, kdy George Orwell píše o Eurasii, Eastasii a Oceánii. Stejně jako v Orwellově románu jsme chyceni do zajetí, ve kterém už nevíme, s kým a které konflikty a které operace pod falešnou vlajkou jsou vedeny, protože vše nakonec slouží jenom jednomu cíli - samotná vládnoucí oligarchie přitom nikdy není zpochybněna.

Henry Kisinger ve výše citovaném videu řekl:
Ty, které my v Americe nazýváme teroristy, jsou ve skutečnosti lidé, kteří odmítají stávající mezinárodní systém.

Mezinárodní systém je v tomto případě reprezentovaný institucemi, jako jsou NATO, Světová banka, Mezinárodní měnový fond a SWIFT, ale také jejich protějšky z alternativy, která si říká BRICS. V konfliktu Západ – Východ jde jen o to, jak se pokusit nahnat masy do regionálních bloků, které jsou opět součástí plánu globalizátorů. A je jedno, zda bude konečný cíl realizován přímým dosažením jedné světové vlády, nebo oklikou, přes údajné rivaly jako SWIFT a CPIS, Světová banka a banka BRICS. Všichni jsou totiž součástí stejné mince, podobně jako jím byl experiment, v němž soupeřil bolševismus a nacismus. Za oběma totiž stál Wall Street. A ten tahá za nitky. Bude-li francouzským prezidentem zvolen 39letý investiční bankéř, který pracoval pro Rothschilda, tak už se elity ani nesnaží skrývat svou aroganci a neobtěžují se nabízet někoho, kdo by působil alespoň trochu věrohodně.

Nemáme-li už po ruce komunismus je zapotřebí znovu vydupat ze země nepřítele. Tentokrát v duchu „Střetu civilizací“ a zástupných náboženských válek, které mají přikrýt hlubokou krizi imperialistického postkapitalismu.

V Evropě k tomu slouží uměle vyvolaná migrantská krize, finanční systém podkopávající zdravé jádro reálné ekonomiky a umožňující financování pašeráctví a obchodu s lidmi přes NGO, pokus o vyvolávání náboženské války mezi muslimy a křesťany, a samozřejmě největší a věčný strašák: Rusko. Aby mohl být prostřednictvím státního teroru, který začíná pronikat do všech sfér našeho života za účelem omezování našich svobod, potichu sledován cíl: Likvidace zbytků národní identity a redukování lidstva na podřízenou snadno identifikovatelnou masu. Přesně v duchu toho, co nám otevřeně říká Henry Kisinger.
 

Poznámka na závěr:

V rakouském Štýrském Hradci již existuje jedna prodejna pečiva, kde není možno platit hotovými penězi. Reportér rakouské televize se v pořadu vysílaném přede dvěma dny vyptával zákazníků na jejich názor. Dle toho, co uvedla televize, většina zákazníků s tím nemá problém. Je to „cool“. Moderní, rychlé a není potřeba se špinit penězi. Aby byl splněn požadavek na „vyváženost reportáže“, zazněl také jeden negativní ohlas: Byl to, jak jinak, důchodce.

Dnes jsem se v pobočce Raiffeisenbanky v Horním Rakousku, kterou záměrně neuvedu, tázala pracovnice za přepážkou, proč mají otevřeno jenom dopoledne. Sdělila mi, že pracovala v bance na plný úvazek 30 let, avšak v listopadu loňského roku byla přinucena přistoupit na zkrácený pracovní úvazek, jinak by jí čekal vyhazov. Vzhledem k tomu, že v bance nikdo kromě mne nebyl, jsme si mohly popovídat o situaci. Výše uvedenou reportáž ORF považuje tato dlouholetá zaměstnankyně banky za propagandu za účelem postupné plíživé likvidace hotovostního placení. A přiznala se mi, že se vyhýbá placení kartou, a dojdou-li jí peníze, zásadně není líná si jít vybrat hotovost do bankomatu, aby mohla platit hotově.

Zdroje:


 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!Související články:

99 komentářů :

 1. V Americe je vlastenectvi silne v urcitych sferach
  To ze v Evrope neni je smutne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americké vlastenectví?... Prachsprostý šovinismus! Žádný div - mluvíme o fašistické zemi!

   Smazat
  2. Téměř půl milionu Amerických veteránů z Vietnamu bylo léčeno na posttraumatické stresové poruchy. Jeden voják z „Tiger Force“, Douglas Teeters, užíval antidepresiva a prášky na spaní kvůli denním a nočním můrám, protože nemohl vymazat obraz zastřelených rolníků, zatímco ti mávali letáky shozenými americkými letadly a zajišťující jim bezpečnost. Tohle nebyli jedinečné případy, ale každodenní zločiny, při plném vědomí velitelů na všech úrovních. Veteráni vyprávěli o tom, jak oni osobně znásilňovali, řezali uši, hlavy, svazovali pohlavní orgány dráty od polních telefonů a pouštěli proud, vyhazovali lidi do vzduchu, pálili bez rozdílu na civilisty, srovnávali vesnice se zemí, zabíjeli zvířata a psy pro zábavu, otrávili zásoby potravin a obecně pustošili krajinu jižního Vietnamu, když nebudeme počítat obvyklá zvěrstva války a devastaci způsobenou bombardováním.

   Smazat
  3. USA jsou největší říše zla, zločinecké váleční štváči, mezinárodní teroristé a lháři v dějinách lidstva. Vyzbrojená vláda USA činí násilí a je nejzločinnější institucí, která kdy vládla na Zemi. USA stvořily terorismus požírající svět. Vypěstovaly většinu ze všech těch band, které dnes terorizují planetu. A jak se ukázalo, vše jen v zájmu USA.
   nezávislý pozorovatel

   Smazat
  4. Velká většina venkovských Američanů byla ke mě velmi slušná a ohleduplná. S jejich štědrostí to bylo poněkud horší.
   Americké vlastenectví je spíše nafoukanost.

   Smazat
  5. Americke vlastenectvì? Oxymoron.
   Banda desperátů, vrahů, zlodějů, lichvářů židovského původu a jiné směsky śmejdú. Nazýváte vlastenestvi? Look and see.

   Smazat
 2. "A na povinnost placení kartou si stěžoval, kdo jiný, než důchodce¨." Tak to mělo být v Rakousku, kde minimální důchody jsou cca našich 15 tisíc Kč.
  Mám důchod u nás v této výši a kartu platební nepotřebuji - neb bych měl akorát navíc výdaje za vedení karty. A jak vidím v hypermarketech, je placení kartou proti placení penězi docela podstatné časové zdržení na pokladnách, nutící zaměstnávat více pokladních. Proč bych měl mít kartu, když úspory nemám z čeho tvořít a pokud bych je mohl tvořit, trpěl bych stejně hrůzou, kdy mne banka o ně připraví. A navíc to sledování kdy, kde a co jsem nakupoval, kam jsem jel... I tak je toho fízlování proti dobám STB mnohonásobně více.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem porad jeste v produktivnim veku a prave vzpominane placeni v pekarne, kam si zajdu, koupit napr "koblihu do ruky", mi pripada jako rozumna alternativa, vuci "zmoulani korunek" v ruce, kterou budu tu koblihu nasledne jist.

   Cernobile videni je vzdy znakem zaslepenosti, at uz se jedna o volbu nejlepsiho a nejvdelanejsiho CZecha (se Svycarskym obcanstvim a Rakouskym pasem), ktery temer dokoncil lesnicke uciliste, za prezidenta CR ...anebo diskusi k tomuto clanku.

   Smazat
  2. Konečně jeden šťastlivec, který si v naší vykradené a dnes již rozvojové zemi může dovolit kvalitní potraviny, o kterých tady básní Pepek Iphone Vyskoč a ne jako většina podvedených, okradených a zneužitých pouze průmyslově vyráběné potraviny horší jak za války.

   Smazat
  3. 11:56-Ty nejseš Jura,ty jsi matěj...

   Smazat
  4. Jo, Juro 11:56, nebudeš žmoulat korunky v ruce, ale budeš pod totálním dohledem Velkého bratra. Není nad výhody pro jednoduché tvory.

   Smazat
  5. Tady se zase vyrojilo nevychovanců, kteří nadávají lidem za vyjádření jejich názoru. Jura není sám, kterému dochází zdravotní riziko při styku s bankovkami a nemusí to ani znamenat, že si přeje plošný zákaz hotovostních operací. A co se týče toho sledování, jste si jisti, že již dnes nesledují Váš pohyb skrze městské kamery, mobilní telefony a spotřební elektroniku - klávenici PC a mikrofon hlasového ovládání v TV?

   Smazat
  6. Jako obvykle je to s finanční gramotností špatné. Důkazem je absence diskusních příspěvků k tématu článku. Pokusím se to napravit: Čína se stává světovým finančním centrem, takže tvrdit, že CIPS je podmnožina SWIFTu znamená neznalost. Pokud se kdokoli snaží argumentovat minulými informacemi pro vysvětlení situace aktuální a pravděpodobné budoucí, musí vzít na zřetel, že v těchto dnech je prováděno množství zastíracích manévrů na různých úrovních k získání času k zafungování procesů spuštěných globální elitou, jež pověřila Trumpa k reformátování USA v duchu demontáže SSSR. Kdo nevěří, měl by se informovat, kdo má jiný názor, musí jej testovat na vývoji reality, nikoli na vývoji toho, co realitu zakrývá.

   Smazat
 3. chtěly by zrušit peníze aby banky kynuly z našich peněz uložených na 1% úrok

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano
   Je to horsi, urok je negativni, da se tam 1000 a za chvili je tam min

   Smazat
  2. Je to jeste horsi, nez si umite predstavit. Urok byl zrusen, zatimco je neustale vymysleno spousta druhu "operaci", za ktere je pak mozne uctovat poplatky. Tyto poplatky jsou pak konstantni a jejich vyse se neodviji od mnozstvi ulozenych penez.

   Smazat
  3. Kdyby bylo možný, dát si hovno do Záložny a za dva měsíce vybrat tisíce. To bychom se měli. Ale dnes je to přesně naopak. Uložíte tisíce a za dva měsíce máte h.....o.

   Smazat
 4. Pani Kveta ma asi predjarni depresi, pac je nezvykle hazet Cinu a Rusko do stejneho pytle s globalizatory.

  Na druhou stranu ta predchozi jednostrana agitka take nebyla moc verohodna.

  Proste se musime smirit s tim, ze se o nas nikdo druhy nepostara, ci nevybojuje nase problemy.

  Akorat tak muzeme cekat na dejinnou nahodu jako nam prvni svetova prihrala republiku a pad sovetu nam prinesl pakonzumni stesti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smutné, velmi smutné, že si v naší vykradené a dnes již rozvojové zemi většina podvedených, okradených a zneužitých občanů s běžným příjmem může dovolit pouze náhražky a průmyslově vyráběné potraviny nasáklé glyfosátem, které zdravíčko a dlouhověkost nikomu nepřinesou. Ostatně ani bych se nedivil, že i margarín se bude dobře prodávat kvůli stoupající ceně másla.

   Smazat
  2. Anonymní27. dubna 2017 11:56
   Paní Květa pouze odložila dříve hlásané bludy. Tento článek mi přišel být dosti realistický. Rusko, Čína a Irán již před několika lety vyhlásily, že zavedou vlastní systém finančního vyrovnání (náhradu SWIFTu) a že již nebudou používat dolar pro vzájemné obchodní transakce. Dlouho se to ladilo, až bylo oznámeno, že je to vyladěné, ale nějak se na to stále nepřecházelo.
   Také se to celkem shoduje s informacemi od Pjakina, jak GP „musí“ jednat s Putinem a hle, Rusko je součástí systému a stále není vojensky napadnuto. Ne, že bych si to napadnutí přál, jenom si uvědomuji, že nic není zadarmo.
   Je to příliš vysoká hra, my se musíme starat především o svou oblast, či o V4 a zde si hlídat vlastní uspořádání. Nenechat se rozvracet, i přes nějaké dětinské vyhrožování zablokováním dotací. To bude maximálně plakat Babiš, ale jeho zaměstnanci, kteří berou minimum, to ani nepostřehnou.
   Nyní máme příležitost, podpořit Orbána v jeho záležitosti se Sorošovou univerzitou. Ale ne tím babišovským způsobem, že ji budeme lákat k nám. P.K.

   Smazat
 5. Ano, bude víc raka. Váš glyfosátový král Andrej Babiš.27. dubna 2017 12:29

  Uvědomělí ovčané se poté co prezident Zeman odehnal ODSTOP09 Klerofašisty a nadstandardní od koryt chystají volit Ernsty Röhmy Sobotkovy duhové rozvědky, admirály Canalise Chovancovo gestapa, sudetoněmecké a církevně zlodějní Bělobrádkovo Hermany a geneticky modifikované agenty vrchního zemského traviče Monsanto Bureše. Straníci a jejich rodinní příslušníci jinak nemohou.

  OdpovědětSmazat
 6. Blablabla - globální prediktor jede a jede a všichni jedem ,kam? No přesně tam!!! Nic to nezmění ?!?!?!? Nebo jo????Hlavní brzda GP je Rusko a zlí Putin , neuvědomělí spratek.Dobrá správa = jsme jen ovce,ovečky.!!!!!!!???????? GP z nás má jen prdel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co chcete od otráveného a podvyživeného stáda, které sice nadává na nekvalitní potraviny, ale není schopno pojmout, že by bez těch náhražek a průmyslově vyráběných potravin pošlo hlady neb na čerstvost a kvalitu běžnou ještě za socialismu dnes člověk s běžným příjmem nedosáhne.

   Smazat
  2. 12:50 O jaký čerstvosti a kvalitě za bolševika to mluvíš? Všechno, co mělo aspoň nějakou kvalitu, bylo k sehnání pod pultem. Přišel jsi do masny a měli prd. Totéž v sortimentu ovoce a zelenina. O drogerii ani nemluvě.

   Smazat
  3. Jo, socialistický špekáček, to byl špekáček, to si člověk pochutnal. Přišel kapitalista a jelikož kapitalista má pořád málo, udělal ze špekáčku odpornou masu něčeho co ani pes nežere. A když dnes chcete pořádný socialistický špekáček máte dvě možnosti. Můžete si ho udělat doma sami, když na to máte suroviny, anebo ho dostanete pod pultem kapitalistické prodejny, ale za hodně kapitalistické ceny. A tak je to se vším. Můžete si přát koupit socialistickou Tatranku? Kapitalista udělal ze socialistické Tatranky tyčinku a ta tyčinka ne jenom že stojí několikanásobně víc než ta socialistická, ale nedá se ani žrát, protože firmu která vyráběla Tatranky převzala nadnárodní kapitalistická firma ze Švédska a ta potřebuje dosáhnout extrémních zisků a proto socialistická Tatranka již není socialistická, ale kapitalistická tyčinka, která není k žrádlu. a mohli by chom pokračovat, výrobek od výrobku. Je to kapitalistický hnus, který nikdo nechce proto je všude k dostání protože vše co se na západě nepovede a co na západě ošiděj všechno dovezou na náš demokratický vyspělý kapitalistický trh a počítají že my jako dobytek to všechno zkonzumujeme. Dobrou chuť a nechte si zdát o socialistických vývařovnách, mléčných barech, bufetech, hospůdkách, samoobsluhách, kde člověk dostal zboží kvalitní a za přijatelné ceny a věděl, že maso je maso a špekáček je špekáček.

   Smazat
  4. 13:27 Nevím, co pod pultem dneska kupuješ ty. Ale já když chci kvalitní špekáček, dojdu si do soukromého řeznictví a koupím tam normálně na krámě špekáčky ve špičkové kvalitě. A takhle je to se vším.
   Co se týče Tatranek, tak to netuším, jelikož Tatranky nežeru. Ale že by se k nám Tatranky odkudsi dovážely považuju za nesmysl. Vyrábí se u nás.
   A mluvit o cenách tenkrát a teď je trochu mimo mísu. Nebo si snad dneska vyděláš tolik co tenkrát?

   Smazat
  5. 13:27 Dobře popsáno, taková je realita. Kapitalistický systém stojí na základech dravého parazitování. Nenažraného nekonečně, až požere a zničí sám sebe i s nemocným bezbranným lidským druhem.

   Smazat
  6. Všimněte si, jak velké jsou rozdíly ve vinných klobásách. To se snad předhánějí, ti naši slavní soukromníci, kdo dokáže víc ten produkt sprasit. Dřív byli státní normy a když se používal nějaký název výrobku, musel být i ten výrobek ve všech krámech ve stejné kvalitě. Ale to by musel stát striktně vyžadovat. Ale ti různí Jurečkové to zjevně nechtějí a jsou tím pádem na straně švindlířů a podvodníků.

   Smazat
  7. Mluvím o tom, že systém byl nastaven tak, abyste si mohl v Jednotě na každém rohu koupit za dostupnou cenu plnohodnotné potraviny, např. poctivý chléb a čerstvé mléko jež sedne a nemusel jednou za 14 dnů nakupovat trvanlivá éčka spolu s doplňky v lékárně, protože kapitalista zajišťuje výživu národa kafilérními produkty, jež dříve putovaly do masokostní moučky a krmných směsí pro ryby. Přiznejte to, že dnes většina vykořisťovaných pracujících a ožebračených důchodců na potraviny od sedláka prostě nemá a tak místo ze dvora a v soukromém řeznictví nakupuje levné pseudopotraviny v hypermarketu.

   Smazat
  8. Proč se teda vy blbí komouši místo mnohaletého kvičení na internetu už konečně nespojíte do družstev a nezačnete produkovat sami ty superkvalitní potraviny podle těch slavných socialistických norem?
   Navíc si ve vašem družstvu můžete vyplácet západní platy a nenechat se vykořisťovat od kapitalisty.
   Jste tak neschopní, blbí nebo líní?

   Smazat
  9. Podle některých jsem za totáče nežil v Československu, ale někde jinde, když ty, jimi popisované, hrůzostrašné poměry jsem prostě nezažil. Co pamatuju, je porevoluční pokřik o jedovatých komunistických potravinách. Dnes můžu pouze připomenout, že za totáče platily pro všechny potraviny a potravinové suroviny státní a podnikové normy a jejich dodržování bylo poměrně rozsáhlým kontrolním systémem hlídáno. Tím vším byla zajištěna podstatně vyšší kvalita, než jaká je dnes dostupná v běžné obchodní síti. Berte také, vy různí chytrolíni, že ne každý žije ve městě, kde si prodejce může vybírat, že ne každý si může dovolit jakoukoli cenu. Připomínám, že cenová hladina byla za totáče řízena centrálně (státní maloobchodní cena, značeno SMC) s tím, že základní potraviny stát dotoval a ceny byly ad Čierné pri Čope až po Aš stejné. V potravinách bylo Československo soběstačné. Až na ty banány ..., pochopitelně. Ale kvůli tomu jsem o emigraci neuvažoval.

   Smazat
  10. 17:09
   Prosimtě nech těch komunistických báchorek.

   1) Právě potraviny za komoušů byly plné jedů. PC bifenylů, benzenu, dříve dokonce DDT. Lidé u nás taky za komoušů chcípali o 4 roky dřív než Němci.

   2) Kdo dřív nežil ve městě, tak si veškerou zeleninu a ovoce pěstoval sám. A měl většinou i vlastní vejce.

   3) Československo nebylo nikdy ve všem soběstačné. Například stačí jeden květnový mrazík a polovina úrody ovocných stromů pomrzne. Tak jako loni i letos. A co pak? V obchodě jsi si ničeho nevšiml, že? Je vidět, že o zemědělství víš prd.

   Smazat
  11. 17:09 No, SMC by nám vážně ještě chyběla.

   Smazat
  12. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.27. dubna 2017 18:51

   Ono je to docela symbolické, vchod do lékárny je hned naproti pokladně a podvedení, okradení a zneužití občané tam vjíždí s košíkem plným kafilérních produktů a trvanlivých jedů, kterými se dnes zajišťuje pod/výživa a strádání národa naší chudé, zato krásně rozkradené země.

   Smazat
  13. O čem to mluvíš? Jestli ty nakupuješ kafilérní potraviny, dobře ti tak. Já si nejdřív rozmyslím, co si kupuju. A rozhodně se necítím ani okradeným ani zneužitým občanem. Vím co kupuju a co je humus si rozhodně nekoupím.
   Možná proto nemám potřebu chodit do lékárny.

   Smazat
  14. Ano, bude víc raka! Váš glyfosátový král Andrej Babiš.30. dubna 2017 7:47

   Stále platí příspěvek 18:51 pro ty co nakupují potraviny v super/hypermarketu a diskontu - průmyslově vyrobené a zpracované, včetně základních nasáklých pesticidy a vylepšených před sklizní obilovin, olejnin a luštěnin glyfosátem až po náhražky a separáty horší jak za války. Popřít, že je pod/výživa národa zajišťována dříve leda tak kafilérními produkty - rozemletými kostmi a šizeným šméčkem nemůže, tak se z toho politruk polistopadového režimu bude snažit vylhat.

   Smazat
 7. Skutečný stav v USA. Města jako Detroid, Čikágo, části NY jako Harlem, Brooklin a řada dalších, to je obraz dnešního USA. Vraždy, požáry, rabování, znásilňování na denním pořádku. Plné věznice, ve kterých z 90% sedí černošské obyvatelstvo, které se neustále bouří proti diskriminaci, kterou USA nevyřešilo za celou dobu své existence. To jenom ČT nám od rána do noci, vysílá obraz USA v podobě ráje na zeměkouli a hlásá, že je to vrchol demokracie, kterého by jsme měli dosáhnout. Školství v USA už dosáhlo svého vrcholu a absolventi škol neumí ani psát ani číst, natož něco počítat. My samozřejmě je následujeme a zaváděná inkluze v naších školách, je to pravé, které nás posune vysněnému cíli, který vidíme v USA. Jsme připravování na splnění požadavku bytí vyvraždění v III. světové válce do které přeci nemůžou jít rozumné bytosti, které se nechají vyvraždit. Na to je potřeba vychovat nemyslicí a nic neznající tvory, kterým se řekne od zbrojařských firem, že se musíme nechat vyzabíjet a my bez přemýšlení uposlechnem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:16 skutečný stav v USA ...hmmm to tady můžete psát do alelujá.Napíše li se o skutečném stavu v RF bez vulgarit má Dvořák potřebu narušitele odstřihnout.I když se ví a veřejně se píše,Rusko horší jak Amerika,politiky a novinàře tam nestřílej jak králíky což v RF je národní zvyk.

   Smazat
  2. Takového pitomce 20.17 pohledat,kde odprásknou i presidenta neví

   Smazat
 8. Paní Květo,nejde úplně vyřadit dolar,mnoho států zůstane u dolaru.Jde jen o jiný systém,kde by si státy vyrovnávaly platby mezi sebou v jiné měně,což se zatím děje v malém množství,mezi Čínou a Ruskem.Jistěže se tomu brání USA,spíš jejich Fed a banky,které mají k dispozici všechny státní mocenské páky.Takhle to mají jak na talíři,všechny pohyby,převody,účty,zkratka kompletní finanční možnosti každého státu.Proto se tomu chtějí některé státy vyhnout a hledají možnost ve svých systémech,aby nebyly sledování a zranitelný.

  OdpovědětSmazat
 9. Všichni máme svoje denní starosti. Neuvědomujeme si v tom denním chvatu, že jsme částí společenské soustavy, která má svůj život nezávislý na jednotlivci. Tato soustava má kořeny v odtržení HODNOTY od VĚCI. Bochník chleba nebo talíř přece nemají nic společného.
  HODNOTU a VĚC spojuje PENÍZ. Takže ten, kdo ovládá PENÍZ, ovládá vlastně obě strany - HODNOTU i VĚC a stává se PÁNEM VŠEHOMÍRA. Tak se někdejší ušmudlaný hospodský a lichvář stal všemocným BANKÉŘEM.
  Toto zjednodušení je nebezpečné ale mluví jednoznačně proti zrušení fysických peněz, neboť zlý bankéř by potom mohl zotročit celou společnost HROZBOU ZASTAVENÍ ŽIVOTA SPOLEČNOSTI.
  PROTO JE TŘEBA BANKÉŘE KONTROLOVAT A VYMĚNIT KDYKOLIV "MÁ ROUPY" A CHCE VLÁDNOUT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Míra Vaší vulgarity svědčí o tom, že byste mohl vykonávat funkci prezidenta ČR.

   Smazat
  2. Míra církevní a stranické servility svědčí o tom, kdo by tady mohl vykonávat funkci inkvizitora, posrpnového a polistopadového politruka papouškujícího vždy oficiální propagandu a jedinou normalizačně zjevenou pravdu. Je k tomu ovšem zapotřebí bezpáteřnost a schopnost zavčasu převlékat kabáty a trochu té havloidní falše a přetvářky.

   Smazat
  3. 14:15 Ano, to je prvotní příčina začínajícího "konce morálky a světa".
   Lidé dovolili nahromadění nadbytečných peněz, to jest neuvěřitelné moci.
   Mám za to, že na obranu je už dávno pozdě.
   Děda.

   Smazat
 10. Zdravím srdečně pí.Lauterbachovou,která zná rakouské poměry velmi dobře.Ještě nikdy jsem od ní nečetla něco,co by nebyla pravda.
  Zprávy jsou podloženy vlastním zážitkem.Můžeme si podat ruce-je to tak.
  (je to možná ještě horší než popisuje;pohybuju se v tom denně...a děkuji Bohu ,že jsem v určitém směru vybavenější(méně závislá),
  než ti mučedníci okolo mne.Oni si to možná již ani neuvědomují .
  A to je na tom ta největší tragika..
  j

  OdpovědětSmazat
 11. Dobrý den,

  na těchto stránkách jsem dnes poprvé. Míra vulgarity příspěvků pod články je otřesná. Neuvažujete o zrušení diskuze? Neuvažujete o zrušení webu? Ráda bych se také zeptala, jak souvisí kandidatura na prezidenta Kamerunu s článkem.

  Děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vítejte,
   diskuzi rušit nehodláme. Vulgární příspěvky průběžně mažeme. Už delší dobu slibujeme zásadní změnu stránek v tom smyslu, že chronické narušitele slušné diskuze budeme od ní "odstřihávat". V.D.

   Smazat
  2. Na diskuze bude smět pouze ten, kdo prošel psychologickým vyšetřením a vlastní střelnou zbraň, přičemž na vyžádání bude nutno zaslat do redakce úředně ověřenou kopii občanského průkazu a nastoupit do domobrany. Připojení na filtr sprostých slov by totiž cenzora připravilo o práci a vzalo mu možnost mazat redakci nepohodlné příspěvky pod záminkou boje s vulgaritou.

   Smazat
  3. Děkuji.

   Ještě bych se zeptala, co znamená hospodářský a sociální marasmus, jak je napsáno v logu. V jaké zemi je to myšleno, protože ČR mi v marasmu moc nepřipadá?

   Smazat
  4. Tušíte, dámo 16:40, co to je hnidopišství? Až to zjistíte, budete vědět, čemuže se to věnujete. Zdravím srdečně.

   Smazat
  5. Jen tak dále, pražská vlaštovko.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Smazat
  6. 16:40 Z toho si nic nedělejte, určitému procentu lidí chybí část mozku odpovědná za lidskost a ti jsou k dění kolem sebe hluší a slepí.

   Smazat
  7. 15:22-Je sice hezké,že jste se rozhodla
   připojit sem do diskuzí.Je dobře,že Vám
   vadí vulgarity,používané některými rádoby
   přispěvovateli.A ještě lepší je,že tady
   rozšíříte řady anonymů,kteří se za svoje
   jméno stydí,nebo se bojí reakce okolí.
   Právě ti totiž nejvíc vulgarity používají.
   Petr Majevský

   Smazat
  8. Vyrostl jsem na městské ulici. Silná slova patří do slovníku ulice a mnoho lidí se bez nich neobejde. Tito lité tak vyjadřují silné city. Smiřte se s tím - nemusíte taková slova užívat.

   Smazat
  9. 15:22 dobrý den neuvažujete nad zrušením novinek idnes atd protože lžou a dávají tam propagandu mluvíme tak jak nám zobák narostl děkuji nashledanou

   Smazat
 12. 15:22
  Jéje,co Vás nemá -dneska je to ,vážená dámo,neviňoučké-miloučké -nic není,zapomeňte...
  Jsou dny plné diskuzí,které by Vaše jemnocitná duše bez morální úhony nepřestála..
  Řešení A) přidat se...
  Řešení B) nevnímat nabízející se...
  Řešení C) nechodit na stránky ...
  Řešení D) pokusit se ze záporu udělat přednost
  a obohatit si mateřský jazyk expresivně výrazovou formou.(Vámi ,jak je vidět silně zanedbávanou)..
  Neodvracet se od lidu - I to má něco do sebe.
  j

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna ve vašem případě by bylo asi lepší, pokud byste se do diskuze tady nepouštěl. Lidé by se pak nemuseli ptát, co je to tady za hroznou úroveň diskuze. Neberte to nijak ve zlém. Děkuji za pochopení.

   Smazat
  2. 16:19
   ..ve zlém beru jen málo věcí,mám už takovou šťastnou povahu..;-)-
   ale na to,že jste na NR stránkách poprvé,jste
   o způsobech druhých docela "dobře" informovaná.
   jituš

   Smazat
  3. 16:19 Ono se také říká žij a nech žít, tedy vybírejte si ke čtení pouze Vám milé přispěvatele - já také nečtu ty se značkou ČTK.

   Smazat
  4. Já nejsem na těchto stránkách poprvé. To píše někdo jiný.

   Smazat
  5. Jitus hlavne ze dosly ty baterky do dilda ,bal jsem se ze je nekdo ukradne jak je zvykem mezi ceskymi hovnometniky . Ja je pouzivam taky koupil jsem si to same je to proste pohoda
   Honolulu nick

   Smazat
 13. Paní Květo.
  Nedivím se,někteří se Vás snaží znevážit,zapudit,odpudit.Málokdo tomu finančnímu kolosu rozumí,tak ani nějaké odborné příspěvky nemůžete čekat,jen jak sama poznáváte,úplně mimo téma.Osobně,rád čtu Vaše články,abych trochu dokázal zorientovat ve finančním světě.Díky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se k 16:10. A je nás bezpochyby mnohem víc. Jen ne všichni se tu kromě čtení sami taky nějak ozveme. Bodejť, když paní Květě se nám těžko odborně oponuje.
   (A holý fakt je, po létech bez povinných maturit z matematiky, že jsme asi víc odborníky na klobásky atd. Ale já ani to ne.) Děda.

   Smazat
 14. A něco o Dvouhlavém zlatém orlu by nebylo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Článek o Dvouhlavém orlu se chystá. Prosíme o strpení.

   Smazat
  2. To mi spad kámen ze srdce. Už jsem myslel, že Orel dopadne stejně jako Amero. Tzn zůstane jen v hlavách konspiračních pošuků a postupně se vypaří i z nich.

   Smazat
  3. O tom nic nového, stejně jeko o tom jednohlavém 3,14čusovi Pepkovi, který tady zapleveluje diskuzi těmi jeho opakujícími se výblitky s gramatickými hrubkami, že?

   Smazat
  4. Děkujeme za přízeň. Téma Dvouhlavého zlatého orla je závažné a na stránkách Nové republiky prostor určitě dostane.

   Smazat
  5. 17:07

   Jsi nervózní, že tvůj vysněný Dvouhlavý zlatý orel, kterým měl gosudar Putin definitivně zničit dolar už před 2 až 3 ruky, furt jaksi nepřilítá, viď? :-D
   Ale neboj, blbe. Čína už brzo vrhne na trh všchny US dluhopisy a dolar se tentokrát už definitivně složí :-D

   Smazat
  6. 17:17
   Takže zase budeš tvrdit,že ussacký agresoři nemaji biliardivý dluhy a ze Detroit je prosperující město,že válečný veterány nepotkáš na ulicích jako bezdomovce???!!!!!!
   Buď seš zdegenerovanej jako Poserplína křížením mezi sebou navzájem....a nebo lžeš vědomě jako udavač a vlastizrádné vovaso Havel??!!!!!

   Smazat
 15. Jeeee ! Prisla matka Tereza ! 15:22.
  Prisla do gladiatorske areny ! Zde letaji strevni obsahy vzduchem jako v bushy v Africe a prave proto, je to zde tak pekne. Vitame vas pani ! A kde je vas nick v pripade, ze bych se vam nekdy rad dvoril.
  nick HONOLULU - "citlivy" gladiator.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zrovna takový příspěvek by zde neměl být. Nick HONOLULU mi připadá jako kamerunský prezident. Jsem z Rumunska a Uher, a proto nevím, jestli to vše zvládnu.

   Smazat
  2. Kam se hrabeš, havlisto?
   Hovnolulu jde najisto.
   Havlista se vrtí,
   Hovnolulu ho drtí.

   Smazat
  3. 17:31
   No to určitě!!!!!
   Leda se posměšně usmívá nad debilutiu a pindama gramofonu zvanýho Honolulu!!!!!!:-)

   Smazat
 16. Vazena pani Lauterbachova,
  kdyz uz je rec o ekonomii, dovolte mi, se pochlubit ekonomickym projektem.
  Chystam se poslat Kalouskovi dopis a pozadat ho o zkraceni duchodu vsem jedovatym dedkum na NR !
  Mam dojem, ze moje zadost mu prinese radost.

  Nas president Trump nam zkrati dane ! Lide rikaji, ze budeme platit z prijmu jen 15 % . T.zn., ze Rusko proti nam nema moznost ekonomicky zavodit.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vysedávání po hospodách už není za 5% jako v době, když si zahnul kramle. Nyní se v ČR platí DPH za potraviny a stravování 15% a ještě tomu říkají snížená sazba, přičemž naprostá většina ostatního zboží a služeb je oceněna 21%.

   Smazat
  2. 17:47 když Honolulu zahýbal kramle, žádná DPH nebyla. Ceny byly určovány z nákladových, ty podle kalkulačního vzorce, plus náklady z provozu obchodní sítě, plus minus daň podle státního cenového úřadu, pak platila státní maloobchodní cena (SMC) od Aše po Čiernou pri Čope. Na základní potraviny, dětské oblečení a potřeby byla daň záporná, pivo bylo bez daně. Říkalo se, že režim, který zdraží pivo padne. Stalo se.

   Smazat
 17. 17:17
  Je milé, že ses tak otevřeně přihlásil k tomu jednohlavému 3,14čusovi. To se cení. Můžem už ti dát nick JP, že?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Místo vymýšlení blbostí běž vyhlížet z okna Orla. Byla by škoda kdybys ten slavnostní přílet promeškal, bambulo :-D

   Smazat
  2. Já nemusím, já už ho vidím. Orel je zde.

   Nick HONOLULU.

   Smazat
 18. 17:07... z Rumunska / z Uher ? Pani, tak to zde
  zvladnete vsechno snadno !
  Tam ma prece stale velky vliv
  Vlado Drakula - rozparovac !
  T.zn., ze svym puvodem jste predurcna k velke oblibenosti na NR.
  Ja jsem ze Smichova, ale oni me tam nechteli, tak jsem zkoncil v Africe, (ne v Cameroonu) , ale tam me take nechteli, tak jsem se musel odstehovat.
  Nikdy jsem nerozumel, proc me opice nemaji radi, kdyz ja je rad mam.
  Proto chodim na NR s radosti, citim se zde jako v Zaire.
  To je vedle "Republic" of Cameroon.
  Zapomela jste nas informovat o Vasem nicku, (pseudonymu)
  Kdyz nam zadny nedate, tak vas zdejsi "inteligence" pojmenuje sama a to je riskantni.
  Nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Volím si nick HONOLULU.

   Nick HONOLULU.

   Smazat
  2. Vlad Drakula nebyl rozparovač, byl napichovač, blbe. Rozparovač byl Jack, vole. Seš blbej jak bedna kytu.

   Smazat
 19. Pani Prazska Vlastovko,
  vcera jsem si na Vas vzpomel. Byl jsem v knihkupectvi a lide hromadne kupovali - Illustrated World History.
  To jsou krasne veci ! Neplanujete neco takoveho vydat ?
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta kniha je již v prodeji a nese název - Dvouhlavý zlatý orel aneb Jak americký dolar konečně padl (vydalo nakladatelství Nová republika.

   Nick HONOLULU

   Smazat
  2. 17:59
   To fakt nemáš něco lepšího, JP?

   Smazat
 20. 17:51..Ale pani, to prece neni evropska tradice, zabrat nekomu obsazeny nick.
  Jste si jista evropskym puvodem ? To je prece turecka tradice, ze si Turci vzali co chteli...
  Umite upeci Baklavu a uvarit tureckou kavu ?

  (Muj pradedecek bojoval proti Turkum na videnskych hradbach 1683. Babicka rikala , ze metal z hradecb ohnive koule. Od te doby neverem nicemu, co mi nekdo rekne z dejin Evropy.)
  Rad bych pokracoval a dockal se metani kouli hnedych, ale musim z domu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Od této chvíle definitivně zabírám nick HONOLULU. Děkuji za pochopení.

   níck HONOLULU

   Smazat
  2. Odhalení: Starý HONOLULU byl přímo zvolený prezident Kamerunu.

   Nick HONOLULU (ten nový)

   Smazat
 21. Pani Drakulova 17:59.
  To, ze US $ padne slysim uz 30 let a on je stale vzacneji a vzacnejsi a jsou za nej tak pekne veci, ze u vas v Rumunsku o nich nikdo ani nevi.

  Zadny prispevek oznaceny mojim nickem po tomto prispevku NENI MUJ. Musim z domu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle prognoz vsech svetovych medii ,president Trump bude vyhlasen jako nejvetsi, pro hloupe cechy the greatest president of the united states. Ja jsem to zde ohlasil pred mnoha mesici jelikoz mi to zdelili jihoafricti magove pri mem pobytu v teto zemi. Je to a bude to ta nejvetsi osobnost ktera se kdysi vyskytla na teto planete.
   NICK honolulu SUPORTER OF SEMIBOHA DONALDA TRUMPA.

   Smazat
  2. Copak, honolulu, uz te vyhazuji z utulku pro homeless? Tak zase vecer, jo? Napis Trumpovi, jsi jeho verny supporter, snad ti da na snidani.

   Smazat
 22. 18:23
  Nicku zdravím!
  přehodila jsem páčku a studuji dílo neuvěřitelné autorky irského původu (žijící v NY do 90.let)
  Maeve Brennan..zemřela zapomenutá a okradená o dílo v totální bídě...(po smrti se toho zmocnili " ti praví" a vydávají postupně.Teď vyjde celé dílo,které psala pro sebe jako nemocná schizofrenií,takže v podstatě ani nevěděla,jak je úžasná a originální.Navíc to byla krasavice toho nejelegantnějšího a nejušlechtilejšího stylu -Hvězda!
  nalistuj to,bude se Ti to líbit -to jsou lektury,pane.
  jdu taky něco dělat,stydím se už pomalu,
  jak jsem nevýkonná.
  j

  OdpovědětSmazat
 23. NEÚPROSNÁ LOGIKA VĚCI.
  https://www.lajkit.cz/zpravy/item/1302-usa-vyvijeji-tlak-na-rusko-a-cinu-s-jasnym-cilem-primet-je-ke-stretu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesmysl. V USA přece vládne známý mírotvorce a bojovník proti establišmentu, kterého jste si vymodlili.

   Smazat
  2. Je obtížné pochopit co komentujete. Zdá se mi naprosto obvyklé, že se lidé ve své volbě mýlí, že naděje do volby vkládané se nesplní. Kdyby ne, byl by Donald Trump světlou výjimkou. Připadáte mi jako včera narozený.

   Smazat
 24. 23:08.. Ja zde nic nekomentuji ! Prispevek 19:26 napsal nick Brouk Pytlik, u nas znamy jako FEEBLE-MINDED SCHMUCK W / ADVANCED IMBECILITY. To nestoji za odpoved.
  nick honolulu
  --------------------------------------------------------
  --------------------------------------------------------

  Pani Prazska Vlastovko, 20:45....Ja si toho vsiml take, ze oni si privlastni vse co ma "lesk", tim nemyslim pouze muj nick, ale oni si privlastnili v dejinach kazdeho kdo by pozvedl jejich reputaci..

  Znam N.Y. a castecne i Irskou komunitu, jak v N.Y. , tak v Bostonu, (tam je jich vice nez v N.Y.) . Oni jsou vsichni, tak vzacne blaznivy, ze se u nich neda poznat nejaka dusevni nemoc. Ircanky jsou hezke a je s nimi kopec srandy. Jezdi sem pravidelne, kdyz je na severu zima.. O Maeve Brennan jsem neslysel, ale zeptam se na ni.

  Mam od vas rad Brigittu Hamann. Moc rad ji ctu. Slysel jsem od kamose z Vidne, ze rada chodi k Landtmannovi.
  Az ji tam potkate, tak se k ni hlaste. Urcite se dobre pobavite.
  (Co ted malujete ?) A napiste neco o Vidni, cas od casu.
  To je jedine evropske mesto, ktere me jeste zajima.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:41 zdravím!
   děkuji za optání,Nicku..teď pracuji na velkém obraze -´Vykladačky karet"(150x70)
   je to opět ,(jako je to u mně prakticky jediným pravidlem )na duchovním podkladu několika
   úrovní- prostě symbolika-bez ní nedám ani ránu.Je obsažena ve všem (vlastně i když si jde člověk obstarat na sebe oblečení)..
   tvoří ho ženy ,nemocí unesené dítě a královna kosmu stojící na ametystových drahokamech,jejíž moc sahá od země k nebesům..obroz v oparech fialových,syrové barvy -barokní vzory.je tam toho hodně-i zvířata a planety
   to je tak asi v moment.všechno ..
   Mám ale bohužel fázi zpomalenou ,jak nedělám teď systematicky,než se do toho zase vnořím a naladím mozkovou vlnu na tu
   správnou délku..:-)jsem strašná ,stále odbíhám do jiných svodů..
   přeji Ti hezký a úspěšný den
   j

   Smazat
  2. Chocholoušká, Chocholoušká, a s tarasnici na tyto exoty

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.