Reklama

čtvrtek 27. dubna 2017

Komorní „drama“ na Kavčích Horách

Zdeněk Lanz
27. 4. 2017   První zprávy
 

Úplně náhodou na mě včera odpoledne z obrazovky počítače „vyskočil“ titulek Volba generálního ředitele ČT v přímém přenosu. A tak jsem si to nabízené „live“ pustil.


Pravda, expozé staronového ředitele Dvořáka jsem  zmeškal,  za to ty , kteří mu při výběrovém řízení dělali stafáž, jsem vyslechl téměř všechny.

A bylo lze zaznamenat velice zajímavá konstatování jak k současnému chodu a financování České televize, tak k vizím jejího dalšího fungování.


Českotelevizní radní pokládali kandidátům různé sofistikované otázky, Ti pak víceméně věcně odpovídali.

A došlo na tajnou volbu. Předseda volební komise popsal poměrně  složitou proceduru jednotlivých kol, co bude, když bude.

Ale nebylo to třeba. Z prvního do druhého kola postoupili dva kandidáti, z nichž současný generální ředitel Dvořák s drtivou převahou. Druhé kolo pak již bylo jen potvrzením toho, že v ČT se  v příštích šesti letech mnoho nezmění. Dvořák vyhrál 15 : 0 a byl zvolen novým generálním ředitelem České televize.
Debakl sice protikandidáti na první pohled nesli statečně, asi takový výsledek trochu čekali a vítězi podali ruce. Ale o tom, co si v té chvíli mysleli, můžeme jen spekulovat.

„Koncepce rozvoje České televize, kterou jsem radě ČT nabídl, je postavena na dvou základních principech. Tím prvním je kontinuita. Tím druhým významným principem je inovace, “ řekl Dvořák na tiskové konferenci.
A tak ti, kteří snad  ve skrytu duše doufali, že se ČT alespoň trochu změní k lepšímu, že po vyslechnutí jejího zpravodajství již nebudou muset vyhledávat „alternativní“ servery pro objektivnější a nezkreslené  informace, jsou asi zklamaní.

Naší další šancí budou podzimní parlamentní volby.
Nepromarněme ji!


Zdeněk Lanz

43 komentářů :

 1. Něco tak povrchního jsem dlouho nečetl.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsou to poskoci Bruselu a USA !!

  OdpovědětSmazat
 3. Volba byla totální šaškárna. Darmožrouti podpořili darmožrouta, aby si uchovali koryta. Volby by mohly udělat jakousi změnu. Ale nejúčelnější bude defenestrace, nebo přímo národ v ulicích a tvrdě do nich, paznehtů...

  OdpovědětSmazat
 4. Moc se těším na slibovanou inovaci ČéTé. Již to povídání, jak skvěle a svojí původní tvorbou produkovali po minulá léta Dvořáci Čtveráci byla zajímaví tím, že jsme z té kreativity zatím nic neviděli - že by cenzura to dala Dvořákovi do trezoru a nyní to uvolní? Těšme se, že za zatím po desetiletí měsíčně vyhazovaných 135 Kč konečně utrousí ČéTé ze své tvorby aspoň drobky, na které se člověk nemusí dívat jen s opovržením.

  OdpovědětSmazat
 5. V rámci inovace Čt se bude staronově lhát....ovšem pod odborným(odporným!!!) dohledem EU a USSA!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Inovace bude prováděna tak,že se vymění lidi z
  jedné redakce do druhé.Kromě toho Záruba bude
  mít už přímo povinnost provádět PŠM při přenosu
  ze sportovních akcí.Vše pod bdělým dohledem toho
  -ehm-Dvořáka,který ČT inovuje už dlouho.Jenom
  se ta inovace opět nijak neprojeví.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 7. Chyba není v kandidátech, ale ve volitelích... Dejte kupříkladu nacistům volbu mezi jejich Hitlerem a komunistou židovského původu... Podle mě je výsledek předem jasný. Vyhraje Adolf, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To neni tak jiste u Adolfa bylo zamestnano mnoho zidu(generalu) ovsem nesmeli krast ,byli dokonce vytvoreny jednotky SS pouze ze zidu . Neptej se mne odkud to mam,je to vse na internetu

   Smazat
  2. Hiter se nedostal k moci zpivanim na pohrbech on ho asi nekdo musel financovat v Nemecku ktere bylo uplne zdecimovano reparacemi rozdelenim si uzemi za 1 svetovou, bursou v30 tem .
   Kdo ho asi financoval a kdo jediny mel penize ? Asi ti kterym je jedno zda komunisti ci fasisti ,hlavne kdyz co cinka . A navic byl zvolen celym narodem temer 100% v NEZFALSOVANYCH volbach jako je to nyni v democraciich ,pardon co to je??

   Smazat
  3. 18.11 a 18.33 To všechno vím... ale kdo sestavil a z koho (koho zastupují) tu bandu která volí ředitele České televize? Tam je podle mě zakopaný pes. Nacisté nedostali na členství šanci, komunisté také ne, čeští vlastenci bez nároku...

   Smazat
  4. 32 procent?

   Smazat
  5. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/N%C4%9Bmeck%C3%A9_volby_do_%C5%99%C3%AD%C5%A1sk%C3%A9ho_sn%C4%9Bmu_1932_(listopad)
   V 1933 to už bylo v podstatě referendum.

   Smazat
  6. 18:11 to je nesmysl! Domníváte se, že by árijští kariéristé konkurenci neárijců připustili, když jim ideologie přála? Přemýšlejte!

   Smazat
  7. Až na to, že tady vyhrála v "nové době" právě ta komunita...

   Smazat
 8. Autor má pravdu. Byla to taškařice Rady ČT, potažmo "zavedených" parlamentních stran a "ČT rodiny" na téma "one man show" pana Dvořáka , zcela záměrně uskutečněná mimo původně stanovený termín. Ne náhodou to připomíná dost možná jednomyslně negativní postoj poslanecké sněmovny k novele zákona o ČT, jejímž cílem bylo mj. rozšíření kompetencí NKÚ ke kontrole hospodaření ČT.

  OdpovědětSmazat
 9. Inovace budou probíhat pod pečlivým dohledem USA a kamerunského prezidenta.

  OdpovědětSmazat
 10. Jeste ze mame internet ja osobne zpravy(hnuj ) at zleva ci zprava nemohu poslouchat je to ztrata casu .A tak si posloucham stanice i nepratelske erezimu jako Iran a jine live na PC a mam to propojeno na TV a muzou mi skocit na kokot. Asi je to vsude stejne po svete,snuska prolhanych velitelu se slouhy jako je Dvorak . Myslim ze i za komunistu byl system ferovejsi ,tohle je jen zumpa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevěřím Vám. Promiňte, jak byste tomu asi rozuměl?

   Smazat
  2. Já bych to porovnával podle počtu válek probíhajích v bezprostředním okolí....

   Smazat
  3. 18.53 Oni vysilaji v anglictine -vsichni - bohuzel ceske vysilani ma jen CR

   Smazat
 11. Naší další šancí budou podzimní parlamentní volby.
  Nepromarněme ji!

  A proto volme SPD Okamura, která má v programu také přímou volbu ředitele ČT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi hodne naivni,ze??

   Smazat
  2. Ano jsem asi naivní, ale současně méně naivní než vy, když si myslíte, že je naivní si myslet, že není naivní, že přímá volba ředitele ČT není naivní.

   Smazat
  3. 18:14 souhlas také je nepromarním a budu volit SPD

   Smazat
  4. Jak si mám představit "přímou volbu ředitele ČT"? To ho budou volit zaměstnanci ČT, nebo celej národ? A podle jakých kritérií se bude volit? A koho ještě budeme volit přímou volbou? Ředitele Lesů ČR, ČD, ředitele Národního památkového úřadu nebo ředitele Úřadu pro jadernou bezpečnost? To je ale nesmysl. Doufám, že se SPD vůbec nedostane do Sněmovny. Já teda Okamuru rozhodně volit nebudu. Petr

   Smazat
 12. Dnes jsou všechna takováto "šaškárenská komorní dramata" pouhými taškařicemi. V lidech mají lživě vyvolávat pocit, že je tu při spravedlivých zákonech spravedlivě konáno, avšak praxe ukazuje opak. Stačí jenom trochu nahlédnout do zákulisí příprav těchto teatrálních vystoupení, kde je již dopředu rozhodnuto, neboť takto se domluvila jedna pakáž herců tvořící kandidáty, komisi i případnou kontrolní skupinu. Uvědomme si, že dosadit do těchto rolí tyto lidi byla věc zdlouhavá a výsledkem dnes je, že jen ruka ruku myje. Všichni z nich se z tohoto výsledku budou mít dobře...
  Bohužel, ke změně tohoto zkorumpovaného systému, kde samotným úplatkem je už jen výhoda tvořící obsazení těchto hereckých pozic, nastane jen radikálními činy těch, co se jim to nelíbí a nebo těch, na které se nedostalo křesel. Tyto činy, ale již dnes úspěšně zkriminalizovali...
  Z toho není úniku.

  OdpovědětSmazat
 13. Nechte toho kreténa v ČT jako ředitele, ale proč máme my platit tomu idiotovi jeho podnikalský záměr!!!
  Václav

  OdpovědětSmazat
 14. Myslím si, že má tak velké příjmy, že si v pohodě zaplatil ty lidové komisaře kteří ho volili

  OdpovědětSmazat
 15. Je to záhada.ČT mluví český já se učil česky a nerozumím jí ani slovo česky.Tak musím počkat na tu jejich inovaci třeba zase budu rozumnět česky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:32 to bych taky uvítal, sice nějak rozumím, ale nechápu proč bych musel poslouchat pražský žargon, všelijaké to chroptění a ééé před kdejakým slovem. Jestli má někdo problém s plynulou a spisovnou řečí, měl by se živit jinak. Nebo nás ČT začíná přeškolovat na angličtinu jako kdysi Rakousko-Uhersko na němčinu? Kdepak by potom byla ona multi kulti přínosná pestrost?

   Smazat
  2. Tohle vidět a hlavně slyšet Zelenka, tak se z toho zeblije a prodá to rasovi.

   Smazat
 16. Rád bych v parlamentních volbách volil stranu, která se zaváže vyřešit ČT a ČRO změnou financování. Zrušit poplatky a napojit na státní rozpočet a pak pořádně hlídat výdaje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tato strana, která se toto již snaží řešit delší dobu, a má v programu mimo jiné i přímou volbu ředitele ČT, se jmenuje SPD Okamura! www.spd.cz

   Smazat
  2. Okamůra je alternativa. Zřejmě to od mně na podzim dostane.
   Admirál

   Smazat
  3. tato vaše vise vypada jakoby že jste z televise nebo jen z ni přikulujete doufam že nespite a že je vam znamo že už přes dvacet let je v čechii kapitalismus zkratka nechat čete žit ale za svi soudruzi za vicinkany ane ze staniho za naše daně nebo z vypalneho z našich platu

   Smazat
 17. Tak jsem potkal známého o kterém se ví že je mírně prdlej a neuvěřitelný divák televize,cumí do ni od rána do večera.Říkám: "Tondo jaká,co telka".Odpověď zněla: " dé pokoj,přestal jsem to sledovat,ty seriály to už nejde ani sledovat,výsledek=ordinace-bojím se doktora snad mě neojede,ulice-vyjdu ven a koukák jestli nepotká blna Lumíra a jeho matku,schránku neotvírám-mám strach že vykoukne soudkyně Barbara a Alexandr,Kuře - nejím má hlavu mezi nohama,vyměnit manželku nemůžu - kopl jsem ji do ...,u farmářky mám mínus,po tel.novinách mám pocit že musím drogovat,vraždit je lukrativní ,potom čumím jak ty modelky a Vipky vyjebávají s chlapama.Už mě nebaví ty rady a cpát si čípky proti vagiální mikóze,hemeroidům,zápachu moči,klavinu a nošení vložek.Začal jsem chodit na pivo.Změna? Kdepak - tam sedí chlap od 15hod do 22hod a mele jak to doma má báječně zařízené,vychlastá denně 10piv,vykouří jeden balíček cigár(380Kč denně)přitom je nezaměstnanej .Stojí to za hovno asi se picnu.Diskuze končí,odcházím a loučím se slovem " Vítej doma".A to že prej má IQ houpacího koně??????Takže IQ vychcaného houpacího koně má kdo,pane Dvořáčku a skupino tě volících blbů? Puňťo(lidi)hledej.!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvůj kámoš Tonda koukal výhradně na komerční televize, kterým z TV poplatků nejde ani koruna. S nima nemá ČT nic společnýho. Takže kde je problém?

   Smazat
 18. Musím se smát, když čtu různé letáky, kterými mi přetéká schránka na nejnovější typy televizorů, které se předhánějí v nabídce různých hejblátek, které taková televize má. Těch vymožeností - ceny desetitisícově až statisícové - budete koukat. Koukat můžeme, ale jen na tu bedýnku, ne do ní. Protože si stejně nic nevyberete, programy, že by člověk blil. Vykopávky, dementní americké filmy a seriály, třikrát denně Hitler a Havel a zpravodajství? Blééééé ! Ještě díky Bohu za internet !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To teda nevím, na co v tý bedně koukáš. Havla nebo Hitlera jsem tam léta neviděl.

   Smazat
  2. Tak to se asi potom každý díváme na jinou televizi, když se to v žumpě-ČT nehemží Havlem, Hitlerem, židy,sluníčkáři,preláty,multikulti začleňovači,vítači,protiruskými štváči, lháři a manipulátoty, kteří lžou,překrucují minulost a lidem vymyývají mozky dennodenní protiruskou,protisocialistickou, protiČSSR,účelovou,havloidní propagandou!!! ČT a ČRO a jejich sesterské ústavy,spolky jako ÚSTR,TOP09,Člověk v tísni,Post Bellum,Evropské hodnoty pornoherce Jakuba Jandy,židovské komunity,procikánské neziskovky,dále všudepřítomní kejklíři Kam vítr tam plášť a i zpěváci - Svěrák,Mládek,Potměšil,Dyk,Kubišová,Rottrová,Janda,Donutil,Bartoška,Pavelka,Havelka,Dusilová,Filipovská,Koller,Anna Ká,Filipová a atd a atd!!!Kdo si dnes vůbec pustí havloidní, havloidy ovládaná žumpa-ČT, když je absolutně neobjektivní,není nestranná,lže,pčekrucuje,falšuje a klame, jako když tiskne!!Neznám jediný důvod, proč bychom si měli tuto havloidní,kolaborantskou žumpu platit!!!

   Smazat
  3. Sobota 29. dubna ČT 2 - 11:35 Hitlerovy děti - Obětování

   Neděle 30. dubna ČT 2 - 9:35 Heydrich konečné řešení 35/44 (!!!)

   Neděle 30. dubna ČT 2 10:00 Velká vlastenecká válka Stalingrad

   Pondělí 1. května ČT 2 6:00 Vzestup a pád NSDAP

   Pondělí 1. května ČT 2 15:30 Život Muhammada (1/3) !!!!!!!!!! (to sice není o Havlovi ani Hitlerovi, ale o něčem to svědčí

   Pondělí 1. května ČT 2 20:00 Den, kdy zemřel Hitler

   Úterý 2. května ČT 2 14:15 Vzestup a pád NSDAP (5/10) - Přípravy na válku

   Úterý 2. května ČT 2 15:55 Heydrich - konečné řešení

   Úterý 2. května ČT 2 20:00 Velká vlastenecká válka - Kurský oblouk

   Dál už jsem neměl sílu pokračovat. A to je prosím, jediný kanál (v pravém slova smyslu).

   Ale při dalším prohlížení programového věstníku zjišťuji, že Havla už překonal Mohamed (obzvlášť výstižný je program "Mohamed a ženy". Tak pro anonyma ve 14:45. Můžeš se po letech vyžít !

   Smazat
 19. Tak jsme se dočkali, když máme v čele ČT staronového generála, máme dnes hned po osmé večerní, vyvážené pány Koláře a Fištejna. Div se nepoperou, že? Jakpak ne, když staré gardě otrnulo.

  OdpovědětSmazat
 20. zatimco vovčanum kaži kapitalismus tak sami žiji v komunismu a to nemluvim o tajnem nikdy nezveřejněnem učetnictvi komu kdy co nacpali prej že ze sveho nakradenenho s takovou demokraturou se jděte soudruzi posranci a sernatoři napřič spektrem i se soudruhem prasedidentem vi 7rat na machačkuv dvur

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.