Reklama

.

.

sobota 15. dubna 2017

Konec první opony syrské komedie


Yekta Uzunoglu
15. 4. 2017
Minulý týden jsem napsal pod titulkem "Syrská komedie" článek o tom, že to, co se odehrává mezi USA a Ruskem kolem Sýrie, je svérázná komedie a to ryze účelová, kvůli vnitropolitické situaci v USA, konkrétně kvůli podezření prezidenta Trumpa z "důvěrných -nežádoucích" vztahů s Ruskem. Kdo onu bombu s jedovatý plynem v Sýrii na civilní obyvatele shodil, není skutečně až tak podstatné, podstatné je, proč to udělal! Ten, kdo bombou s chemickými zbraněmi na obyvatele zaútočil, mohla být klidně i syrská armáda na základě rady Ruska. Nebo "povstalci" na základě rady dvou amerických agentů působících v terénu. Ale první varianta mně připadá "bezpečnější" řešení pro hráče, i když na straně západu se nikdy neví, kdo a co může na koho "prásknout".

Trump potřeboval pomocnou ruku, jak se zdá, "někdo" mu ji podal. Za tento článek jsem sklidil snad nejvíc kritiky za poslední dva roky, hlavně ze strany angažovaných proruských intelektuálů. Přitom obsah mého článku nebyl proti nikomu, jen jsem chtěl přiblížit čtenářům způsob, jak bude nová politika s Trumpem snad nejméně příští čtyři roky vypadat a to, že Rusko či jiný vstřícný stát s ním bude hrát jeho hru, je sekundární.

Ale ruku na srdce, dle všeho tato bomba, tato chemická zbraň, splnila svůj úkol. Vytlačila kdejaké diskuse o nežádoucím "důvěrném" vztahu Tumpa s Ruskem, hráči hráli lépe než Hollywoodské hvězdy. To vše mi oprávněně připomíná éru Ronalda Reagana, který přinesl do vysoké politiky filmové efekty, co změnily chod lidstva na planetě. Jen si vzpomeňme na slavnou hvězdnou válku a jak ta technicky nemožná, ale dokonale s filmovým efektem prezentovaná a vsugerovaná akce, položila Sovětský svaz především ekonomicky a to znamenalo konec "komunismu".

Já jsem si na začátku myslel, že ta "krize" mezi Ruskem a USA ohledně té bomby, tak jak si hráči šli hned jeden druhému po krku, bude nějakou chvíli trvat, ale jak jsem se doslechl, že Rex Tillerson jede do Moskvy, pochopil jsem, že životnost této komedie je z jistých důvodů časově omezena. Když už komedie splnila svůj účel, Trump se otočil za 24 hodin o 180 stupňů. Ještě ve středu během jedné tiskové konference, kde byl účastníkem i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že "podezírá“ Rusko, že o naplánovaném útoku chemickými zbraněmi mohlo vědět dopředu a hned dodal, že v současné době se s Ruskem nemůže vůbec dorozumět a že vztah k Rusku je na nejhorší úrovni všech dob! A téměř ve stejnou dobu si Putin po setkání s Rexem Tillersonem stěžoval před masmédii - jak jinak, když to bylo dle všeho součástí hry pro veřejnost - že se vztah Ruska k USA po nástupu Trumpa do úřadu významně zhoršil! Tak a je to!
A přitom víme, jak Trump během své volební kampaně Putina chválil a to tak, až chválení přehnal, sám sebe a svoje lidi dostal do podezření z "důvěrných" vztahů vůči Rusku. Proto také jeden z jeho ministrů musel hned odstoupit.

Ani ne za 24 hodin ten samý Trump dokonce na twiteru honem sdělil, že "v pravý čas všichni přijdu k rozumu a nastane dlouhodobý mír a věci vypadají dobře! Rusko po jednání Rex Tillersona se Sergejem Lavrovem: "rozhodli jsme se pokračovat ve spolupráci" a účastníci jednání obou stran se jako herci hned na začátku před novináři tvářili jeden vůči druhému tak chladně, že by si člověk - kdyby by nevěděl, oč jde – řekl, že se asi poperou....

A co to, že se během 24 hodin otočil o 180 stupňů nejsilnější muž světa? Washington Post nějak "přišel" k tajnému dokumentu, že ministerstvo má na ochranu vlasti připravený projekt, jak zaměstnat 33.000 nových odborníků v ministerstvu na boj proti imigraci! Jak víme, jakmile Washington Post něco takového zveřejní, tak je to autentické a celá Amerika o tom mluví! Takže už asi také proto nebylo třeba to "napětí" s Ruskem protahovat, už se mluvilo o imigrantech a o boji proti nim. Kdo dohodil Washington Postu ten dle všeho tajný dokument, není tak složité si odhadnout.

Aby vše bylo ještě jistější, USA hodili na Talibán v Afganistanu nejsilnější bombu, matku všech bomb, která čekala nejméně 10 let ve skladě! A je to, národ má o čem mluvit!

Velká americká bomba, Talibán a Al-Káida, to jest zločinci 11. září.... takže končíme první oponu, která se jmenovala "syrská plynovka".....

30 komentářů :

 1. ..udělal to proto že má mentalitu toulavého psa*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. TRUSTED LENDER (LEXIELOANCOMPANY@YAHOO.COM)
   Jmenuji se Michael Lee občan Illinois, USA. Byl jsem scammed o 7 různých internetových mezinárodní věřitele, všichni slibují, aby mi dal půjčku poté, co dělat, abych platit řadu poplatků, které přinášejí nic a činil k žádnému pozitivnímu výsledku. Ztratil jsem těžce vydělávat peníze a to bylo celkem 23930USD. Jednoho dne, když jsem byl procházení internetu se slzami na oka jsem narazil na svědectví člověka, který byl také scammed a nakonec dostal vázána na důvěryhodně úvěr společnost s názvem Martinez Lexie úvěr společnosti, kde se konečně dostal půjčku, a tak jsem se rozhodl Obraťte se na stejný úvěr společnost a pak řekl jim svůj příběh o tom, jak jsem byl scammed o 7 různých poskytovatelů úvěrů, kteří dělali nic jiného, ​​než na kurz mi víc bolesti. Vysvětluji firmy poštou a vše, co mi řekl, bylo do pláče nic víc, protože jsem se dostat můj půjčku v jejich společnosti a také jsem udělal správnou volbu kontaktování. naplněn jsem formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co bylo požadováno na mně a mému největšímu překvapení byl můj úvěr poskytnutý na mě bez dalšího odkladu a tady jsem dnes šťastná, protože Martinez Lexie Loan Company mi dal důvod žít, tak i učinil slib mé vlastní, že budu i nadále svědčit na internetu o tom, jak já mám půjčku. Jste povinni spojit se GODSENT věřitel pomocí emailu: Lexieloancompany@yahoo.com nebo textovou +18168926958

   Vymazat
  2. Michael Lee16. dubna 2017 8:55
   Jdi s tou svou reklamou na sračky do prdele hňupe.

   Vymazat
  3. Michael Lee to cpeš reklamu nepravým lidem sem nechodí nemyslící ovčani

   Vymazat
  4. Michael Lee je nahaněč podvodníků!!!
   Nepsat ani netelefonovat!!! Každý prostředek styku může být "podminován".

   Vymazat
 2. A zapomněl jste říci, jako správný americký agent CIA, že Reagan ekonomicky položil Československo. Takže, ted´ si tu ptákovinu rozebereme, co tu opakujete po opisli Havlovi. Ale já pořád čekám, že tu rozebereme, jak se Kurdové svińsky podíli na vraždách Arménů v roce 1915 a pan Yakta pořád nic. Kdo vám zadává témata na diskusi? Pane Yekto, představte si, máte firmu, která nemá kurunu dluhu a zkuste přijít na soud a požádat o to, aby na tuto firmu vyhlásil bankrot. Chápete, že vás nechají odvést do blázince? Ale jak vás čtu, vás by škoda nebyla, ale pokud si pamatuji, Vondru jako agenta CIA, také nezabácli, ani do blázince, ani do basy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Drahy pane ja uz jsem v base byl a blazinec mam dohodnuto s panem MUDr.Ivanem Davidem- prijme mne do Bohnic -)))

   Vymazat
 3. Do dnes jsem ho , ne chápal, ale toleroval. Ale teď už rozumím, proč ho kdosi nazval "pan Yekta Unosunudle".

  OdpovědětVymazat
 4. Pane Yekto, Vy si ještě pamatujete tzv. “açılım” z incivativy tehdejšího prezidenta Güla v roce 2011 a 2012. Kdy toto vzalo za své? Z iniciativy USA, kterým se přece nehodilo, že dojde k usmíření mezi Kurdy a Turky, a navedli z Incirliku turecké letectvo na vesničany z Uludere za hranicemi v Iráku, 36 jich roztrhali na hadry. Víte stejně dobře jako já, že to američané udělali záměrně. Já být Kurd, tak si na sebe vezmu pás a zkusím vzít sebou do pekle tak 30 těchno bastardů, myslím tím těch zámořských, a vy jim místo toho sloužíte. Já vás nedokážu pochopit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prosim Vas laskave jak ja asi slouzim USA ? Timze pisi kriticke clanky ? Dekuji za odpoved !

   Vymazat
  2. Dráhy jekto nás tu zajímá jako voliče nedat si ukrást volbami náš hlas a tedy i naši moc.Piste jak to udělat nezachranujte celý svět a na náso obcany kaslete.

   Vymazat
 5. Já nevím, co jste v tom článku psal, já to dočetl jen k tomu vyjádření, jak nás tady Reagan ekonomicky zničil, to mě stačilo. Vy přece dobře víte, že nás ekonomicky zničila ta židovská parta: Havel, Klaus, Dlouhý, Komárek, Kočárník, Tošovský, Salzman atd. a ne Reagan. Zde si přečtěte výtah z jedné bakalářské práce studentky, jak se tu vyváděly peníze v 90. letech na židovská konta do zahraničí. Takže příště prosím opatrně, abyste nešáhl na bolavý zoubek nějakému českému patriotovi. Komerčni banku připravilo o 8 miliard korun obchodovani s rakouskou firmou B.C.L. Trading Baraka Alona, rakouskeho podnikatele izraelskeho původu.Alone se stal klientem KB v roce l996 s planem udajnych mezinarodnich obchodů s obilim z Ruska. Finance čerpal tak, že mu KB otevřela dokumentarni akreditivy, s tim, že zajisti zboži odpovidajici hodnoty, ktere pro banku uloži ve skladech. Přiobchodovani se ale ukazalo, že ve skladech žadne zboži nebylo, ač Alone ziskal od banky až 250 milionů dolarů, tedy bezmála osm miliard korun. Penize nikdy nevratil. Byvali členove představenstva KB byli v souvislosti s Alonem obviněni pro trestny čin porušeni povinnosti při spravě svěřeneho majetku. Nepodařilo se jim ale prokazat umysl, ani napojeni na Alona.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebyl mahodou ten Alone zid?? To jen otazka
   Honolula coholula-rad

   Vymazat
  2. Zapomněl jste na jiný komplot dvou vyvolených - Laudera a Eisensteina, který nás stál v "arbitráži" víc než 10mld Kč. Ostatně i Bakala a Kožený taky pocházejí z vyvolených...

   Vymazat
  3. Slyšel jsem to celé na video od Petra Štěpánka, jak to tenkrát bylo. Český stát zaplatil 10 miliard Kč jako kompenzace Laudrovi za licenci ba TV, kterou on nikdy nevlastnil, a on si právě za těch 10 mld. od českého státu tu licenci potom koupil. Opět židovský komplot s Bohoušem Sobotkou. Celé to vykradení českého státu bylo řízeno židy z USA a Havel a Klaus, to byli vědomí realizátoři židovské vůle z USA. Snaha byla tento majetek přesunout do židovských rukou, kolik se jen dalo, a Klaus tomu vědomně pomáhal. Ted´jsem četl, že Klaus má za sebou taktéž stáž na nějaké Sorosově universitě. Tak nám to pomalu leze ven, jak to tenkrát tady bylo. Klause a Dlouhého by se dalo ještě zavřít. Havel už se smaží k kotli pekelném.

   Vymazat
  4. Zapomněl jste dodat, že tehdy byl šéfem KB jistý Salzman, Čech jako poleno.

   Vymazat
 6. K tématu Kurdů se nebudu obšírně vyjadřovat, ale stále více jsem přesvědčený o tom, že Kurdové, jedno, zda ti turečtí, syrští, nebo iráčtí, plní velmi svědomitě svou roli užitečných idiotů. Až jí splní, vytřou si s nimi prdel naprosto všichni. Turci, Američané i Rusové.

  Máme v Čechách takové pořekadlo velmi přesně vystihující situaci.

  Nechoď Vašku s pány na led, mnohý příklad známe, kdy pán uklouz a chudák si za něj nohu zláme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:04
   Souhlasím s Vámi pane Hricáku. Nejen Kurdové, ale i jiní vlezdořitě rádoby politici.

   Vymazat
  2. Je to vážná hra! Každý z účastníků si myslí, že převeze všechny ostatní. V té hře ovšem jsou Kurdové ti, kteří mohou ztratit nejvíce - svoje životy.

   Vymazat
  3. Jiří16. dubna 2017 13:56
   Kurdové můžou ztratit životy, což se děje mnoho desetiletí, nebo získat svůj stát s ropnými poli. Proto se spojí i s ďáblem, který jim ten stát přislíbí. Mocnosti by jim ho i přály, ale za cenu. že bude Kurdistán nakloněn právě jim. A to u Kurdů není nikdy jisté.
   Ale Československo vzniklo také jenom proto, že Masaryk dokázal přesvědčit Ameriku, že to je v jejím zájmu. P.K.

   Vymazat
 7. Vážený pane nejsem angažovaný proruský intelektual a přesto považuji oba Vámi jmenované a zveřejněné články za stejně hloupé jeko americké scifi bláboly.
  Václav

  OdpovědětVymazat
 8. V politice nic není nemožné....!!Vzhledem na to, jaké technické prostředky mají obě strany, jsou po technické stránce výsledky vojenského zásahu směšné....

  OdpovědětVymazat
 9. Kdyby nebylo tolik mrtvých, tak jako scenář filmu dobrý.
  lada

  OdpovědětVymazat
 10. Chemický útok nijak nevytlačil diskuse o nežádoucím "důvěrném" vztahu Trumpa s Ruskem a vztahy s ním se jednoznačně zhoršily. To není hra, to je skutečnost. Mluvit v této souvislosti o komedii, mi nepřijde vůbec k věci.

  OdpovědětVymazat
 11. Ten článek není tak hloupý, jak se na začátku zdá, už jsem ho dočetl do konce. Avšak, kdybyste měl pravdu, pane Yekto, proč by ve stejné době Trump rozjel stejně agresivní akci vůči Koreji a ještě se zachoval jako buran, když to večer řekl u zákusku čínskému prezidentovi. Tím by přece také Rusko nepotěšil, kdyby začal bombardovat Koreu. Mám obavu, že Trump je opravdový vůl, který si myslí, že ted´ bude celý svět skákat, jak on bude pískat. Vadí mi to, protože já byl koncem září 2016 v Praze na Malostranském náměstí na podpůrném mítingu pro jeho zvolení prezidentem a ted´ si připadám jako kokot. Byla to chyba, lhal všem pokrytecky, raději by měl jít dělat pasáka krav a ne prezidenta. Já mám ale pochyby, že by se v celém USA našel nějaký čestný člověk, je to zrádný komedianský národ.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. myslím že našel. Bylo by jich asi jen několik málo. Na počet obyvatel tedy nula. Například snad tento:
   https://www.youtube.com/watch?v=4gVYT9WYZoA
   Děda.

   Vymazat
 12. zde máte pane Uzunoglu ten článek, jak navedli USA z turecké vojenské základny z Incirliku turecké letectvo na kurdské vesničany. Celý region jsem dolmušem projel od Mardinu, až po Yuksekova. Já být Kurd, nemstím se za to Turkům, ale Američanům, ti to zorganizovali, ti si zaslouží, jeden za jednoho. https://en.wikipedia.org/wiki/Roboski_airstrike

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dekuji Vam srdecne, Roboski jasne ze znam a jsem o tom psal a spolecne s Kurdy po celem svete protestoval. Co mam Vam na to rici....v pripade Kurdu neplati zadne zakony,smlouvy ci omluvy a zadna lidska prava....

   Vymazat
 13. Dobře napsané.Globální prediktor to má dobře naplánované a nenaruší to nikdo .Putin a Trump jsou koně globálního prediktora.Trumpův úkol? překopat skorumpovanou USA v totálním úpadku.Té vadné části Globálního prediktora to došlo a tak se obě sekce jako vždy musí domluvit.A že se domluví,je jasné.Jenom my všichni budeme koukat a kroutit hlavou a vytvářet přiblblé konspirace.Svět je nalajnovám dopředu a hotovo.Česká politika je jedno velké divadlo kde hrají totálně nepotřební herci,peroucí se o posty,jinak nemají žádnou ale žádnou moc a vliv v této zemičce.Divadelní hra její pastorkyně je slabí,ubohý odvar.

  OdpovědětVymazat