Reklama

pondělí 24. dubna 2017

Konečné výsledky ve Francii: Macron zvítězil jen těsně o 2 procentní body!

24.4. 2017 zdroj ČTK
V nedělním prvním kole prezidentských voleb ve Francii zvítězil centrista Emmanuel Macron s 23,75 procenta hlasů.Obrovský úspěch zaznamenala Marie Le Pen , která je v těsném závěsu za Macronem .Hlasovalo pro ni 21,53 procenta zúčastněných voličů.Do druhého kola, které se koná 7. května,postupují oba Macron a Marie Le Pen. Konečné výsledky zveřejnilo francouzské ministerstvo vnitra, informoval o nich deník Le Figaro.

Třetí skončil s 19,91 procenta hlasů zástupce republikánů François Fillon a jen těsně za ním se s 19,64 procenta umístil kandidát krajní levice Jean-Luc Mélenchon. Pátou příčku obsadil socialista Benoit Hamon, pro něhož hlasovalo jen 6,35 procenta zúčastněných voličů. To je nejhorší výsledek socialistů v prezidentských volbách za několik desítek let.
Celkem se o prezidentské křeslo v prvním kole ucházelo 11 kandidátů, volební účast činila 78,69 procenta. To je o něco méně než v předchozích prezidentských volbách v roce 2012, kdy v prvním kole přišlo hlasovat 80,42 procenta voličů.

33 komentářů :

 1. to budou ještě nervy vivat Marie Le Pen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dival jsem se na prezidentskou debatu a nevim, kdo dalsi si toho jeste vsiml, ale tim, jak se Francie stavi do role sekularizovaneho statu, tak se dostali do slepe ulicky. Zadny z kandidatu totiz nerekl slovo "islam" ...protoze ho rict nesmel!!!..., prestoze problemem je prave islam a nic jineho. Pak je mozne totiz snadno relativizovat, uz tak bezzube vyrazy MlP o "uprchlicich" proste tim, ze se srovnaji pocty "priprchliku" a "naturalizovanych (!!!muslimu!!!)" a opravdu se pak ukaze, ze teroristicke utoky nedelaji (cerstvi) "priprchlici". Naopak vsechny sociologicke pruzkumy ukazuji, ze nejvic se radikalizuje mladez, jiz narozena ve Francii a se kterou uz nejde nic delat!!! To jsou proste obcane Francie a EU a nase Evropske zakony uz je neumozni nijak segregovat. Sam jsem proto obcas na pochybach, jestli si to vubec MlP uvedomuje a jestli ma vubec predstavu, jak je toto mozne resit.

   Pro nas z toho plyne ale velke ponauceni:
   volit SPD, pripadne SPD nebo mozna jeste taky SPD ;-) ...protoze az tady zacnou slimaci dostavat obcanstvi a bude se tady rodit dalsi generace slimaku, bude !!!POZDE!!!.

   Smazat
  2. jura souhlas

   Smazat
 2. No nevím- myslíte si, že to nelze zmanipulovat?Ale slušná volební účast byla,to ano.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, nejde. Tak jako nešel zmanipulovat Brexit nebo zvolení Trumpa i když rozdíly byly v pouhých desetinách procenta. A připomínám, že to zmanipulování bylo i zde v článcích různých pošuků jako PC Roberts také považováno za jistou věc.
   Francie, USA, Británie,... jsou staré, vyspělé demokracie a ne nějaké banánové republiky, tak toho konspirování nechej.

   Smazat
 3. Opět si myslím , že pro nás je zcela jedno - koho si Francouzi zvolí, stejně jako v případě USA. I Marie Le Pen bude umravněna.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že v případě zvolení bude lepenka jinými volenými ústavními institucemi korigována. Ve vyspělých demokraciích naštěstí z dobrých důvodů funguje dělba moci. I když by si mnozí nevyspělí jedinci přáli raději diktaturu a absolutní moc nějakého despoty.

   Smazat
  2. Přesně. A když nějakým zázrakem prosadí odchod imigrantů z Francie, tak určitě zpátky do Afriky nepůjdou, přijdou k nám.

   Smazat
  3. 12:20

   Jakých imigrantů? Ten bordel tam dělá druhá až třetí generace imigrantů kteří se ve Francii narodili a mají samozřejmě francouzské občanství. Jsou to prostě Francouzi. Jak je asi Lepenka vystěhuje a kam? Vůbec nevíte o čem píšete.

   Smazat
  4. Tu druhou a třetí generaci jsme viděli v Calais.

   Smazat
  5. 13:07
   To je hezké že jsi to viděl ale ti se cpou do Británie. O Francii ani zbla nestojí. Samozřejmě neschopnost a nevůle to tam vyčistit je smutná.

   Smazat
  6. Anonymní 24.dubna 2017 12:

   Ano, čerství imigranti slouží nanejvýš jako kanonefutr skutečným organizátorům násilných útoků. A většina tzv. "osamělých vlků" jsou lidé narození už na Západě.

   K tomu tvrdá data:

   08.04.2017-Jan Keller-Publicistika-str.06:

   "Nepříjemné zjištění

   Dlouhá série teroristických útoků zejména v posledních letech silně znepokojuje veřejnost. Někteří mají tendenci přičítat jejich zvýšenou intenzitu masové vlně migrace, jež se střídavou intenzitou zaplavuje Evropu již od léta 2014.

   Pokud by měli bezezbytku pravdu ti, kdo spojují nástup terorismu především s neobvykle vysokou migrační vlnou, dávalo by to snad i určité důvody k optimismu.

   Jestliže teror přichází s nově příchozími, pak situaci lze zlepšit tím, že vrhneme o to větší prostředky na jejich systematickou a důkladnou integraci do společnosti.

   Problém je v tom, že velkou část krvavých masakrů páchají mladí lidé, kteří se v Evropě již narodili. Zhruba v posledních patnácti až dvaceti letech dochází k radikalizaci určité části mladé populace, která je v Evropě doma.

   Potvrzuje to nejnovější průzkum francouzských sociologů pod vedením Oliviera Galanda, který během posledního půl roku zkoumal příčiny radikalizace části středoškolské mládeže, mezi jinými právě potomků imigrantů. Na poměrně početném vzorku sedmi tisíc studentů středních škol z řady francouzských měst badatelé zjistili, že odmítání platných norem a ospravedlňování použití násilí není projevem špatné sociální situace či neúspěšné integrace.

   Hlavními faktory radikalizace určité části mládeže je netolerantní vyzvedávání jediného pravého náboženství a doktrinářská náboženská výchova v rodinách některých muslimů.

   Ti mladí, kteří zaujímají ostře radikální postoje, přitom většinou nepatří mezi chudé a bezperspektivní, nemají problémy se studiem a nedomnívají se, že je čeká horší a hůř odměňovaná práce než jejich spolužáky. Necítí se ani levicoví, ani pravicoví, o politiku se nijak zvlášť nezajímají. Tato zjištění jsou velice nepříjemná. Naznačují, že úsilí o zlepšení integrace migrantů a jejich potomků je sice vysoce ušlechtilé, ale se snížením bezpečnostních rizik toho nemá příliš společného."

   Dodejme ještě, že i v New Yorku v září 2001 útočili "synkové z lepších rodin" z velké části navštěvující západní university. - Tedy alespoň pokud můžeme důvěřovat americkým vyšetřovatelům...

   Smazat
  7. 12:28 Slunicko, tak je mevystehuje a z evropu bude krvava lazen a nevinni evropani budou vrazdeni, mrzaceni, muceni
   Tve multikulti reseni je sebevrazda

   Smazat
 4. Podla niektorych komentarov,Le Pen pocitala stym,ze skonci v r.2017 na druhom mieste,ale v dalsich volbach zvitazi.Teraz nie je Francuzko este tak daleko,aby ju zvolilo.Nechajme sa prekvapit,do volieb su este 2 tyzdne,moze sa este vselico stat,a Francuzi sa postaraju o prekvapeni,ved aj prognozy boli,za Le Pen vyhra prve kolo.M

  OdpovědětSmazat
 5. Jen pro přesnost pane redaktore. Macron zvítězil o dvě procenta, nikoliv o dva procentní body.
  Procentní bod vyjadřuje až změnu údaje u stejného objektu původně vyjádřeného v procentech. Čiže kdyby v příštím kole získal 25,75 % , tak se dá říci, že získal o 2 procentní body více než v kole prvním.
  Ale to jen opravdu pro formální přesnost.
  :-)
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 6. Brusel namíchal smrtící koktejl-Schulz-Juncker-Macron, tři sultány pro dokonání Kallergiho plánu řízené islamizace Evropy a potlačení vlivu původního obyvatelstva, s rozvratem kultury, která byla postavena na křesťansko-židovských základech, nasunutím agresívní středověké bojovné kultury!Další věcí rozvratu světového míru jsou výbojné okupační války USA za záchranu dolaru, s touhou po nerostných surovinách v dobytých a rozvrácených suverénních státech.Důsledkem tohoto konání je mnohem nebezpečnější svět s nastolením terorismu, za který jsou USA plnně zodpovědné!

  OdpovědětSmazat
 7. Jenom abi nam novodobe Francouzkr občany nenacpali do Prahy a Bratislavi.

  OdpovědětSmazat
 8. Bude to Mélenchon, typ P. Uhla, který bohužel potopí M.le Pen. Nevyzve své voliče k její podpoře...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:08
   Z jakého důvodu by měl levičák podporovat Le Pen?

   Smazat
  2. Le Penová má levicový program, proto, víš, proto ...

   Smazat
  3. 18:59
   Vážně? A proč potom rovnou nekandidovala za komunisty?

   Smazat
  4. Anonymní 24.dubna 2017 18:59

   Můžete mně, nechápavému, prosím vysvětlit, který z následujících bodů programu Front National je ten LEVICOVÝ?:


   -- Omezení imigrace
   -- Návrat k tradičním hodnotám: zakázat potraty, podporovat místní tradiční kulturu
   -- Větší nezávislost na Evropské unii a dalších mezinárodních organizacích
   -- Stanovení tarifů nebo jiná ochranářská opatření před levným dovozem
   -- Obnovení trestu smrti, zejména pro teroristy, vrahy a překupníky drog
   -- Zrušení dvojího občanství
   -- Nižší daně
   -- Zastavení výstavby mešit

   Smazat
  5. Levice a pravice již neexistují, nahradili je globalisté versus antiglobalisté.

   Smazat
  6. Anonymní 25.dubna 2017 9:05

   Jste další, kdo papouškuje (podobně jako mnoho novinářů) tuhle propagandistickou frázi. Jenže to jsou masky a role na politické scéně.

   Smazat
  7. Ne, já to mám z vlastní hlavy, z vlastního pozorování. A pokud vím, tak právě mainsteam / novináři, pane Kopecký/ horem pádem skloňuje levo/pravou mantru - to je naopak to maskování. Ale pro mne za mne, pište si co chcete.

   Smazat
 9. Opravuji,ať nám novodobí Francouzi nenacpají do Prahi a Bratislavi a nech si je tam nechají.

  OdpovědětSmazat
 10. O Francii, levici a pravici Martin HEKRDLA:

  http://a2larm.cz/2017/04/prezidentske-volby-ve-francii-aneb-cekani-na-sekace/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hekrdla je posledních pár let pěkně ujetý. Samá fráze, přehlíží detaily, ve kterých, jak víme, je ukryt ďábel.

   Smazat
 11. Ozbrojte se, evropa padne

  OdpovědětSmazat
 12. V předchozím článku na N. Republice - O. Krejčí - vyhraje Macron. Takže ať žije další magor Nové magorské doby.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.