Reklama

středa 5. dubna 2017

Maďarsko jde tvrdě po krku Sorosově fondu!

5. 4. 2017  PrvníZprávy
Maďarský parlament v úterý schválil novelu školského zákona, který umožní zavřít Central European University, vlastněnou fondem amerického miliardáře George Sorose.
Sorosovy fondy to nebudou mít v Maďarsku lehké.
dostávají peníze za to, že hájí zájmy globálního kapitalismu a udržují principy politické korektnosti nad zájmy vlád členských států

Pro zákon hlasovalo 123 poslanců, nesouhlasilo 38. Dalších 38 poslanců se hlasování nezúčastnilo, uvedla RIA Novosti s odkazem na agenturu Reuters. Podle agentury, v určitém okamžiku bylo hlasování přerušeno zvukem, vycházející z megafonu jednoho z poslanců. Tak se rozhodl dát najevo nesouhlas s novým zákonem.

Reakce Středoevropské univerzity(CEU) nedala na sebe dlouho čekat.

„V současné době maďarský parlament přijal pozměňovací návrhy k maďarskému národnímu zákonu o vysokoškolském vzdělání. CEU důsledně vystupuje proti všem právním předpisům, které vytváří riziko pro akademickou svobodu nejen CEU, ale i dalších maďarských výzkumných a akademických institucí,“ píše se v prohlášení na Facebookové stránce univerzity.

CEU uvedla, že hodlá napadnout ústavnost zákona a vypořádat se s ním všemi legitimními prostředky. V textu zprávy zdůrazňuje, že se CEU nenechá zastrašit a univerzita bude pokračovat ve své činnosti. „Tato bitva ještě není u konce!“ píše se v textu.

Minulou neděli v Budapešti uspořádalo několik tisíc lidí demonstraci v centru maďarského hlavního města na podporu univerzity, která patří Sorosově fondu.

Jak bylo oznámeno dříve v médiích, místopředseda vládnoucí strany v Maďarsku, „Fidesz“ Szilard Nemeth řekl, že Budapešť „využije všechny nástroje, které má k dispozici“ na „vypuzení“ z Maďarska nevládní organizace související s miliardářem, které „dostávají peníze za to, že hájí zájmy globálního kapitalismu a udržují principy politické korektnosti nad zájmy vlád členských států". Zástupce odboru maďarského premiéra Janos Lazar řekl, že vláda nebude eliminovat Sorosovy organizaci finančně, ale zpřísní na ně požadavky.

Fondy amerického miliardáře George Sorose byly opakovaně obviněny z organizování změn vlád v řadě států. Finančník sám nepopírá, že jeho peníze pomohly zejména uspořádat první „oranžovou revoluci“ na Ukrajině v roce 2004 a „euromajdan“. Současný ukrajinský prezident Porošenko dal Sorosovi Řád svobody „za osobní přínos při posilování mezinárodní autority ukrajinského státu“. V Česku jeho fond spolufinancuje například obskurní organizaci "Evropské hodnoty" a "Kremlin Watch" jakéhosi bývalého pornoherce.

- - -


Související:
Jak americký miliardář George Soros ovlivňuje světovou politiku
Sorosovu univerzitu čekají zlé časy. Sporný zákon prošel

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru)

38 komentářů :

 1. Orbána bychom potřebovali u nás jako sůl!
  Místo toho zve Babiš tenhle Sorosxindl k nám!
  Já jsem věděl, proč nevěřit Babišovi! Zeman se s Babišem velice mýlí!
  Jestli tohle přitáhne k nám, pak nezbývá, než vyjít do ulic!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A pozor! Stejně jako Sorose, miluje Babiš ukrajinský fašouny a banderovce!!!

   Vymazat
  2. Jdi do prdele 14.39 - jak něco takového můžeš vůbec tvrdit? Takovou sprostou pomluvu? Kde ses to dočetl nebo dozvěděl? A už jsi podal trestní oznámení? A proč ne? Proč jenom kvákáš a sprostě pomlouváš - myslíš, že jsi tím pozoruhodnej? ne - nejsi. Jsi jen pomlouvačnej zmrd, a mrzí mně, že o tobě nepíše bulvár taky něco. Něco by se určitě našlo.

   Vymazat
  3. Soros chtěl s tou školou k nám, ale zarazil mu to tehdy Klaus. teď ho vypráskají v Maďarsku, tak by k nám zase vlezl zadními vrátky a už si na to najal slovenského oligarchu v české vládě.Trump by mohl vyprávět, jak mu Soros podrážel nohy s Clintonovou. Takže žádnou tuto veš do českého kožichu.

   Vymazat
  4. Zeman se nemýlí,je to i jeho cesta silná
   a nařizující EU.K tomu se může sorosova
   univerzita hodit.Bude další organizací na
   vymývání mozků.Nakonec Češi až tak odolní
   proti vymývání nejsou,což ztvrzují u všech
   voleb.Pořád volí stejné typy lidí a diví
   se,že je to nějak špatně.Nenechte se mýlit
   Zemanovou rétorikou.Na jednu stranu bojuje
   za ČR a na straně druhé jí chce uvrhnout
   do hlubší okupace včetně eura.Čtvrtá říše
   je také jeho snem,za který se pere.
   Petr Majevský

   Vymazat
  5. 16:16 chlapče, kecáš a doprdele jdi ty.
   Ten čobolák má jako ministra války nějakého komedianta a ten ty fašounky banderovský podporuje dodávkami zbraní a munice a taky je zde na naše náklady léčí. Jestli toto není krásný až milostný vztah tak tedy co to je? A hlavně se zklidni nevypadáš dobře a to tě nevidím.

   Vymazat
 2. Prima! Je pikantní, že jdou po krku Maďaři Maďarovi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od kdy je Soros Maďar?

   Vymazat
  2. 14.52 Přeci od té doby, od kdy je Dientsbier Čechem...

   Vymazat
  3. je to chazar
   Vaska

   Vymazat
 3. V Maďarsku globálního padoucha vypráskali. Kdy to uděláme u nás?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud nebudeme volit jako voli, dostaneme snad příležitost po volbách - pokud pazdráti neudělají pro ČR (jak mají ve zvyku - viz např. se Svobodnou Evropou RFE, nebo s Církvemi a "náboženskými obcemi"...) nevypověditelné, vyděračské smlouvy daleko přesahující jejich volební období... a nikdo nesedí, nikdo ne....

   Vymazat
 4. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/nabidneme-ji-prazskou-invalidovnu-babis-chce-do-prahy-prilak/r~94f32b22195511e782e8002590604f2e/?_ga=1.264156428.1410233061.1481296578

  Z diskuze k článku :
  Konečně něco adekvátně nahradí Večerní univerzitu marxismu-leninismu ...
  Těšíme se na novodobé soudruhy - bojovníky za lidská práva. Snad budou nové tituly MSDr,/multicultural studies doctor/ GSDr /gender st. dr./ a pod.

  A to vše zásluhou Andreje Babiše !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidi si neuvědomují, co je to ten Babiš za svini.
   Babiš je totiž ze stejného těsta jako Soros. A vrána k vráně...
   Babiš je totiž mnohem nebezpečnější, než primitivové typu Langšádlová, kterým se každý směje. Jeho mechanismy moci i cíle jsou totiž úplně stejné, jako u Sorose. A to je ten prů*er!

   Vymazat
  2. Babiš totiž těží z toho, že ač je v politice už poměrně dlouho, tak stále nevyložil karty.
   Ale až je vyloží, tak budeme zírat s otevřenýma klapačkama!

   Vymazat
  3. No plno slušných lidí určitě zírá s otevřenýma klapačkama, jaké zmrdoviny, pomluvy a sračky dokážou vypotit diskuzní filcky, jako je 15.10 a 15.14. Větší svině, než jste vy dva, už se sotva najdou. Vřeštíte, že media jsou prolhaná, ale když prolhaná media píšou sprosté sračky - ničím neověřené - o Babišovi, to se vám hodí co? To najednou nejsou prolhaná! Kdyby napsal někdo z medií podobné sračky proti Okamurovi - to byste se posrali - ale proti Babišovi je to ready? Hnusní staří dementi - bývalí soudruzi - jděte do prdele! Nikdo normálně uvažující by nemohl psát takové sprosté pomluvy. Z čeho těžíš ty primitive 15.14 - kterej už hodně dlouho slintáš podobný sračky na novinkách a teď slintáš i tady - kdy ty vyložíš karty? Kolik je ti let? Kde jsi pracoval než jsi šel do důchodu? A jak dlouho? A kolik jsi bral? A jak vysokej máš důchod? A nejsi náhodou hajzl, kterej podniká a neplatí daně? Takoví nemůžou přijít Babišovi na jméno. Nejsi zasranej domácí - ubytovatel ukrajinců nebo cikánů? Tak raději drž hubu a zalez.

   Vymazat
  4. 16:25-sklapni,jsi idiot !!!

   Vymazat
  5. A co jsi teprve ty! Ale jsem rád, že tvoje argumenty se smrskly do ubohé nadávky "idiot" protože žádné nemáš. Žádné nemůžeš uplatnit. Nadávky Babišovi jsou ubohé.

   Vymazat
  6. Jsou možná ubohé, ale na Andreje Koblihu sedí!

   Vymazat
  7. 16:25 ať stojím na té nebo opačné nebo žádné straně, jsem si jist, že tebe 16:25, bych do party v žádném případě nebral. Tvoje hloupost je nebezpečná ze všech stran, v každém okamžiku, v každé rychlosti, komukoli.

   Vymazat
 5. I Jiří Drahoš, kandidát na presidenta republiky se nám pěkně vybarvuje :

  Drahoš konečně vyjádřil názor: více Sorose do ČR!

  http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=597076

  OdpovědětVymazat
 6. Já jsem pro. Tahle špičková škola nám chybí. Za těch zapráskaných komančů v celé ČSSR bylo vysokých škol, že by se daly spočítat na prstech obou rukou. A byly až na výjimky konkurence schopné. Ovšem teprve po listopadu jsme se konečně začali ,,vyšvihávat" nahoru. Dnes i ta poslední Lhota má konečně svou universitu. Kdo je bez titulu, jako by nebyl. Stačí i ten Bc. Když na to nemáte IQ, tak má papínek, nebo vy peníze a to by bylo, aby se před jménem ten titul nezaskvěl. Že jsem to uplatil? Že je má úroveň předlistopadového maturanta? Že jsem půlku disertační práce opsal? Že jsem roztáhl řádkování? Že jsem vystudoval tolik potřebnou kulturní antropologii a ještě na studium získal stipendium? Ale přece to za to stálo. No považte... JUDr...,Mgr...,Bc.... XY , safra to přece zní? Pak ještě za jméno nějaký ten patitul. Na tom volebním plakátu se to přece vyjímá.
  Vážím si těch co vystudovali vysoké školy před listopadem. Vážím si dnešních studentů medicíny, ČVUT apod. Ale kolik a na jaké úrovni máme dnes těch nových ,,universit" a ,,vysokých škol"?
  Docela by mne zajímalo co tahle CEU produkuje za duchovní velikány. Jestli je na úrovni ,,špičkového" CEVRA , tak je to bez komentáře.

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pecka Pepo Milane. Je vidět, že vy jste skutečně disertačku psal, když jsou vám jasné dnes s největší pravděpodobností používané fígle. Tak to určitě znáte integrály, derivace, n-faktoriál,goniometrické funkce, a nedělala by vám potíže ani binomická věta? A že čtverec nad přeponou rovná se součtu čtverců nad oběma odvěsnami? A že těleso ponořené do kapaliny, rovná se váze kapaliny tělesem vytlačené? Pak jste můj člověk. Ano - vědomosti z éry před listopadem. Dnes by už asi současní Bc mysleli, že píši čínsky.

   Vymazat
  2. Pepo souhlas jen pokud píšeš, že za komančů ty university u nás něco znamenaly. Dnes už ne, propadli se hluboko do pole a stále padají. Daleko před nima jsou university i v tom zaostalém Rusku. Prostě jdeme do prdýlky. Jo akdo si myslíš, že by u nás asi tak vyučoval, no přeci Putna. Tak to by byl ten pokrok. Ach jo

   Vymazat
  3. Z textu 16:32 příliš mnoho vzdělanosti, alespoň v exaktním oboru, nesálá. Takže to vypadá, že autor ač hlava prázdná, se tu jen trapně producíruje.

   Vymazat
  4. :-D Dobré reakce. Vážně. Přiznám se, že jsme na střední škole ,,brali" limity, permutace, integrály, derivace... Tehdy i dnes mi to znělo jako názvy pohlavních chorob. Stejně tak jsem na tom byl s fyzikou. Nechápal jsem k čemu, jako zootechnikovi mi to bude. Jenže člověk míní, Pán Bůh mění. Nakonec jsem vystudoval... to není podstatné. Podstatné je, že jsem se v podstatě celý profesní život zabýval tak exaktní vědou, jako je balistika. A tam už člověk tyhle znalosti potřebuje. Já vážně nevím nakolik potřebný je společnosti Bc. studující na soukromé Universitě Pepa Vyskoče a disertační práci zpracovávající na téma :,, Vliv hodin sledovaných na ČT jedna na inteligenci člověka."
   Samozřejmě přes tuto ironií se opět omlouvám všem poctivým studentům, všech poctivých a zavedených vysokých škol, kteří si každý zápočet, každou zkoušku museli poctivě vydřít.

   Pepo Milan

   Vymazat
  5. Pochybný soroší švindlkurs nabízí tituly PlzDr. a HavlProf. v paoborech Parazitní budižkničemismus a Žvanistika a Plkózní kydologie.

   Vymazat
 7. Ano, vysokých škol bylo za socíku u nás méně. Ale poctivě řečeno tehdy početné vyšší střední školy byly na větší úrovni, než jsou nyní u nás snad všechna tzv. bakalářská studia a mnohá i magisterská. A světe div se, aspoň u nás se ta "podkvalita" týká především soukromých škol. Jejich pedagogové mají výuku na těchto "univerzitách" jako vedlejšák a svými schopnostmi jsou velice často na úrovni někdejších demonstrátorů z řad studentů. Od r. 1990 jsme porodili desítky "vejšek", které rozdaly statisíce titulů: "Titel ohne Mittel".
  Ano a je pěstována uměle představa, že bez titulu se nedá přežít. I soukromá škola je dobrý byznys. Přijmou tam pochopitelně každého, neb si to platí, vystuduje tam samozřejmě každý, jinak by škola ztratila zájemce a kšeft. A "disertaci"? To je přece celkem sranda, na to jsou, dalo by se říci, už fabriky. Jen se musí zaplatit. Takže někdejší absolvent UK nebo ČVÚT měl hodnotu asi jako dnes dva tucty absolventů soukromých "vejšek"! A ta "Středoevropská univerzita? Poznal jsem podrobněji praktiky University of New York v Německu. Nemyslím, že by ta Sorosova nějak nad ní přečnívala!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejenze se na soukrome skole plati cash, ale kazda soukroma skola, ktera je akreditovana dostava od statu prispevek na studenta (v ramci rovnosti zachazeni. Ty prispevky dosahuji v soucasnosti 80% hodnoty prispevku pro statni univerzity. Toto samozrejme siroka verejnost nevi,ze. Takze Sorosova univerzita by potencialne byla dotovana ceskym statem, resp lidem.

   Vymazat
  2. Sorosovu VŠ nepustil do Prahy Klaus. Tak se Soros uchytil v rodné Budapešti, i když o Havlovskou Prahu moc stál. Protože jeho "univerzity" vyplachují mladým lidem mozky a lijí do nich protinárodní a zcela zcestné postoje, dostal v Maďarsku po čuni a nyní by ho sem k nám různí Drahoušové a přihřátí Putnové chtěli. Nasrat, nasrat, nasrat ...MM

   Vymazat
 8. 15:10
  Babišovi nevěřím ani slovo, není národní ale nadnárodní, a to, že spolupracoval s StB je bez diskuze.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jste blb. Osočení, že někdo z předních politiků "pracoval" pro StB - už je diagnoza. Ubohá diagnoza. Ve vysoké politice státu a ve všech jeho funkcích není nikdo, kdo u StB nepracoval. Ale těm věříte každé slovo. U těch vás to netrápí. Jak říkám - blb obecný.

   Vymazat
  2. Vy si opravdu myslíte, že Babiš u nich nebyl?Tak to vám teda závidím, já si myslím, že byl a na Slovači to vyhrál díky penězům, není to žádný problém když jsou prachy. Ale budiž, věřit je dobré a nedopadnete aspoň jako svatý Tomáš nevěřící.

   Vymazat
  3. Naši Sorošové se už taky ozvali. Chtěli by tu univerzitu přesunout do Prahy. Jeden z nich chce po volbách řídit vládu a druhý pomýšlí přímo na Hrad. Bože, co jsme komu udělali, my opravdu nepotřebujeme nepřítele, my si stačíme sami

   Vymazat
 9. 14:39 je Lojza Gregor alias Gregory.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře nebo špatné? Ostatně, jak to ráčíš vědět?

   Vymazat
 10. jo babiš je vítač a globalista kdo volí ano volí eu migraci globalizaci

  OdpovědětVymazat
 11. Aby bylo jasno, tak Soros kontroverzní jistě je, mnohem větší problémy je už dlouhodobý diktátorský kurz, jaký v Maďarsku praktikuje Orbán.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.