Reklama

neděle 23. dubna 2017

Média: u Trumpa chtějí diskutovat o Ukrajině se Surkovem. Kyjev pobouřila vůle Bílého domu vést dialog o ukrajinské otázce se Surkovem


23. 4. 2017   zdroj a zdroj
Bílý dům má v úmyslu jmenovat zvláštního vyslance pro přímý kontakt s jedním z hlavních asistentů ruského prezidenta Vladimíra Putina, Vladislavem Surkovem. Píše to Buzzfeed News s odvoláním se na dva evropské úředníky. Uvádí se, že povinností nového zmocněnce, jehož jméno zatím není známo, bude jednání o situaci na Ukrajině. Na volbu diplomata bude dozírat ministr zahraničí Rex Tillerson.


Je třeba poznamenat, že jeden z amerických úředníků konstatoval, že "nyní probíhá posouzení nápadu", ale "žádná konečná rozhodnutí nebyla přijata".

Podle informací listu podpořila otevření diplomatického kanálu německá kancléřka Angela Merkelová, která projednávala tuto otázku s Trumpem minulý měsíc během setkání v Bílém domě.

Kyjev pobouřila vůle Bílého domu vést dialog o ukrajinské otázce se Surkovem

Ministerstvo zahraničí Ukrajiny se rozhodně staví proti zapojení asistenta prezidenta Ruska Vladislava Surkova do procesu vyjednávání o Ukrajině a soudí, že Bílý dům v případě navázání kontaktů se Surkovem bude ignorovat zájmy Kyjeva.

Jak uvedla zástupkyně hlavy ukrajinského ministerstva zahraničí Elena Zerkalová, Západ a Rusko by nemělo diskutovat o budoucnosti Ukrajiny bez zohlednění stanoviska Kyjeva. V tomto konkrétním případě je ukrajinská strana proti posílení pozice Vladislava Surkova v procesu vyjednávání, informuje Rossijskij dialog.

Podle ní je ve formátu rozhovorů s účastí Vladislava Surkova a zvláštního vyslance USA, který nahradí Victorii Nulandovou, ukrajinská strana třetí nadpočetná, což nemůže Kyjevu vyhovovat.

Zerkalová dodala, že veškerá komunikace o ukrajinské otázce na všech úrovních by se měla konat pouze za účasti vyjednavačů z Kyjeva.

Jak již bylo dříve oznámeno, podle informací západních médií Bílý dům nerozhodl o kandidatuře nového zvláštního vyslance pro jednání se Surkovem, ale jeho kandidatura Washingtonu zcela vyhovuje.

Připomeňme, že v období předchozí prezidentské administrativy se asistent prezidenta RF Vladislav Surkov několikrát setkal se zvláštní vyslankyní USA Victorií Nulandovou, aby jednali o urovnání ozbrojeného konfliktu na Donbasu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. nick je Big Dick
  Big Dick je nick
  Honolula co ho tak rad lula
  na svem hrade
  rytir statny, je to bejk vsak preudatny
  ,co s tim sudem dela
  ostatni jsou nula

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A ty jsi takova mala mys zavisla na Honolulu
   A navic zavistivy cechacek
   Zapecnicek co nebyl dal nez horni dolni

   Smazat
  2. PAW
   Tak jako predtim, cekaji na "udatneho" Trumpa mnoha ponizeni a urazky. Kdyz utoky selzou , jako v Iraku, kde se take utocilo penezi v Trilionech, jako se" utocilo a utoci" vzdy PENEZI PRO TERORISTY..Aby usaky nechali na pokoji. Dale se vi a presvedceni roste /dle postoje Putina U KREMROLI V KREMLU /, ze pozemni armady USA nestoji za nic.
   A VECI SE NEDAJI VYHRAVAT DONEKONECNA POUHYMI HROZBAMI A BOMBAMI !! Bombardovani je zbabele a pochazi z BEZMOCI A USTRASENOSTI.
   A v 2.sv. valce zemrelo vice cechu nez britu !!!
   Nedaleko Moskvy stoji pamatnik Katyne.
   Nepredstavitelne hrdinstvi ruskych zen ve valce,,vede k presvedceni ze by dnes usaci meli velke s nimi potize v boji.
   A Zacharovova je stabajzna.
   Takze na Staromaku ..v 6 vecer PO VALCE..
   Muze se tvrdit ,ze jsou narod VYVOLENEJ prave Rusove , ALE TAKY VYVOLENEJ K SILENYM VALKAM , KTERY NIKDY NEZACALI !!!
   S rusama vyhrat, nepriteli na smrt, tak akorat !
   PAW

   Smazat
 2. Až ustanoví zvláštního velvyslance a ten zahájí jednání se Surkovem, možná pak přizvou zástupce Doněcké a Luhanské oblasti. Ti nebudou žebrat o peníze (na rozkrádání). A možná dokonce snad i Kijeva. Asistence Německa a Francie jakoby ani nebyla, a vůbec celá Evropa jakoby už nebyla. Děda.

  OdpovědětSmazat
 3. Pamatuji se jasne , ze predvolebnim projevu prohlasoval Trump , ze ma reseni na Ukrajinu v kapse.
  Mozna ze s Putinem uz v te dobe neco upekli, nejake reseni , prijatelne pro Rusko a USA.
  Ja jsem si temer jisty, ze to bude paka sily(Ukrajina) jak dotlacit Rusko aby spolupracovala s USA proti Cine.. coz se mi jevilo jako plan!!!

  Rovnez si pamatuji , ze nez na Ukrajine udelali prevrat , tak tam letel vyssi cinitel z poselstvi Rusum aby se nedovolili zasahnout do vyvoje na Ukrajine.

  Kdo vi co ti brouci na vysoke urovni RUSKA a USKA pecou!!!
  Ja jako BroukPytlik nemam rad jejich peceni , oni jsou masozravci !!! jako LVI a tak se podle toho chovaji.
  Hlavni problem USKA je nyni zastavit Cinu ??? jestli USove nezastavi Cinu ekonomicky , co budou delat?????
  Rusky Brouk ma cervenou Hvezdu na brichu , Americky tam ma $$ . Jinak vypadaji stejne, jsou velky a silny a maji dlouha tykadla a male POTMESILE !!! OCI.... Ja se jich bojim!! .

  BroukPytlik

  OdpovědětSmazat
 4. To budou jednat s Ukrajinou?,viď Ikrajina neekzistuje,zústal jenom Bidenov protektorát.

  OdpovědětSmazat
 5. Teda brouku to byla noc to byli sny. Už se konečně probuď.

  OdpovědětSmazat
 6. On ten Surkov není až tak putinovec , někdy mluví celkem z cesty !!

  OdpovědětSmazat
 7. USA ten bordel na Ukrajině rozpoutaly s velkou
  pomocí EU.Vyjádřily podporu novému vedení v
  Kyjevě a s úžasem zjistily,že jsou to fašisté.
  Co dál?To nevědí,tak se bude jednat s Ruskem.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.