Reklama

sobota 8. dubna 2017

Mike Whitney: Hrozicí střet USA a Ruska


8. 4. 2017      Counter Punch a PaulCraigRoberts
Trumpův raketový útok na šajratské letiště v západní Sýrii byl amatérskou ukázkou imperiálního předvádění svalů, které přineslo opačný účinek, než jaký byl zamýšlen. Zatímco džihadisté, bouřící nešťastnou Sýrii už po dobu šesti let, jistě zajásali, strategickou hodnotu útok určitě neměl. Letiště utrpělo újmu jen zanedbatelnou, a o tom, že by útok pohnul situací na bojišti, lze úspěšně pochybovat.


Nicméně – čtyři syrští vojáci byli při útoku zabiti, což znamená, že americké jednotky už nemohou být brány za část mezinárodní koalice, bojující v Sýrii proti terorizmu. Naopak, USA se stávají nepřátelskou silou, která pro zákonnou syrskou vládu představuje existující hrozbu. V důsledku těchto faktů zmrazilo Rusko veškerou spolupráci se Spojenými státy. K čemuž list New York Times uvedl: „Rusko zmrazilo svoji účast na paktu o koordinaci vzdušných operací nad Sýrií, jehož cílem bylo zabránit náhodným střetům letadel obou mocností. Rusko navíc prohlásilo, že posílí syrské obranné systémy a do Středozemního moře vyšle fregatu, která bude kotvit u ruské logistické základny poblíž přístavu Tartus“. A Dmitrij Peskov, mluvčí prezidenta Putina, řekl, že americký raketový útok, který byl proveden pod falešnou záminkou, je citelnou ránou americko-ruským vztahům a představuje vážné porušení mezinárodního práva. „Syrská armáda nemá k dispozici žádné chemické zbraně,“ prohlásil D. Peskov.

Předmětný raketový útok ukončil pochopitelně i veškerý hovor o „normalizování“ vztahů s Ruskem. Ať už byl motiv jeho činu jakýkoli, prokázal jím Trump zcela viditelně způsob, jakým chce vést svůj úřad. To je samozřejmě jeho privilegium, ale bylo by pošetilé mít za to, že se právě takovýto způsob obejde bez následků.

Ruský mluvčí ministerstva obrany generál-major Konašenkov vydal toto prohlášení: „Všechna obvinění Damašku, že porušil konvenci o chemických zbraních z roku 2013, které USA uvedly jako ospravedlnění svého útoku, nemají oporu ve faktech. Ruské ministerstvo obrany už několikrát vysvětlilo, že syrská armáda chemické zbraně nepoužila. Je třeba zdůraznit, že v letech 2013-2016 podnikla syrská vláda všechny kroky k tomu aby se zbavila nejen všech chemických zbraní, ale i výrobních zařízení potřebných pro jejich výrobu. Ty byly ze Syrské arabské republiky přepraveny do podniků ve Spojených státech, Finsku, Velké Británie a Německu, kde byly zlikvidovány“. Racionální přístup nyní tedy vyžaduje, aby OSN vyslalo na místo incidentu tým expertů, kteří by zjistili, co se tam skutečně stalo. Trump ovšem rozhodl, že se nebude takovýmito trivialitami obtěžovat. Takže se zdá, že se víc zajímá o vykreslení sama sebe jako silného vůdce, který nejdřív střílí a teprve pak klade otázky. Však také sklidil za „svou ránu“ potlesk vůdců téměř celého světa včetně Merkelové, Hollanda, Erdogana a též představitelů Saudské Arábie a Izraele. Nikdo z nich nemá zřejmě za to, že by snad měly USA získat pro svůj plánovaný čin nejdřív souhlas OSN a teprve pak suverénní zemi bombardovat.

Nevím, kdo je za chemický útok v Sýrii odpovědný, ale zajímavé interview na Scott Horton show naznačuje, že věci nemusí být vždy takové, jak se někomu zdají být. Interview poskytl Scott Hortonovi někdejší pracovník CIA a nynější ředitel Výboru pro národní zájem Philip Giraldi. Vysvětlil, co se děje za scénou na Středním východě, kde „vojenský a zpravodajský personál“, „důvěrně obeznámený“ se zpravodajskými informacemi tvrdí, že všechny řeči o chemickém útoku, provedeném Asádem či Ruskem, jsou „podvod“.

Zde jsou nejpodstatnější výseky uvedeného interview:

Giraldi: Slyším ze zdrojů zde, přímo na území Středního východu, že lidé, důvěrně seznámení se zpravodajskými informacemi, tvrdí, že řeči, podle nichž syrská vláda či Rusové použili chemické zbraně proti nevinným lidem, jsou podvod. Zpravodajové totiž potvrzují to, co Rusové říkají už od včerejší noci. Že totiž letadla zasáhla sklad, ve kterém Al-Kájda uchovávala chemikálie, které po zasažení pumami, explodovaly, což si vyžádalo lidské oběti. Názor všech zpravodajců je v této záležitosti zcela jednotný.

Scott Horton: Řekněte mi, prosím, vše o zdrojích, ze kterých jste se toto dověděl.

Giraldi: Dobrá. Jsou to zdroje, které stojí na samém vrcholu armádních a zpravodajských agentur. A jsou to též lidé, kteří jsou velmi udiveni, jak s celou touto záležitostí nakládá administrativa a jakou hru s ní hrají média. A řeknu vám též, že v několika případech uvažují tito lidé dokonce o tom, že se svou pravdou půjdou na veřejnost, aby tak věc uvedli na pravou míru. Protože tím, jak je dnes interpretována, jsou znepokojeni.

Horton: Takže současní činitelé CIA chtějí vystoupit před veřejnost už v těchto dnech?

Giraldi: Ano, protože jsou iritování, kam se celá ta věc dál pohybuje. Šlo o útok konvenčními zbraněmi – bombami . A ty bomby vznítily chemikálie, které tam uložily teroristické skupiny spojené s Al-Kájdou.

Nuže, tolik tedy k interview Philipa Giraldiho, jehož přečtení nebudeme jistě považovat za ztracený čas.

Z článku M. Whitneyho, zveřejněného na Counter Punch a převzatého do webu P.C. Robertse, vybral a přeložil Lubomír Man

96 komentářů :

 1. 4.odstavec z vrchu:generál major Konašenkov NENÍ ministr obrany RF...
  Min.obrany je Šojgu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A genmjr. Konašenkov je mluvčí MO RFR.
   plukovník Varšavské smlouvy v.v.

   Vymazat
  2. Bezvadnej clanek , diky redaktori..

   Vymazat
  3. Pan Bibi plně podpoří pana Trumpa! Putlerismus musí být zničen! - http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-zpravy/461280/izrael-vyjadril-po-utoku-v-syrii-usa-plnou-podporu.html

   Ministr obrany si je 100% jist, že Assad dal rozkaz pro šokující masakr v Syrii v Idlibu. ... Lieberman dodal: „To co máme zde, jsou kanibalové. Pokud se mě ptají, proč není mír na Středním Východě, je to jako se zeptat, jestli kanibal může být vegetariánem. Slovo mír na Střením východě není relevantní, můžeme se dohodnout na nějakém regionálním uspořádání, ale ne na míru.“ - http://eretz.cz/2017/04/ministr-obrany-avigdor-lieberman-rozkazy-pro-masakr-v-syrii-dal-assad/

   Vymazat
  4. Svět chápe že Putler je čiré ZLO, ale nechápe co hodlá s tímto faktem pan Prezident Trump udělat. Ale něco přeci udělat musí!

   ".... co je nejdůležitější, zdá se, že odráží opožděné Trumpovo zjištění, že nemůže jednoduše klást Ameriku na první místo, ale že prezident Spojených států musí jednat jménem širších zájmů a ideálů,"
   Trump se v pozici prezidentského kandidáta i prezidenta dosud vyhýbal rétorice globálních norem a mezinárodního řádu, poukazuje analytik. Dodává, že nyní, když ve čtvrtek večer
   vysvětloval své kroky, řeč začal i zakončil modlitbou, kterou si jeho předchůdce Barack Obama nikdy nedovolil pronést: "Bůh žehnej Americe a celému světu."

   "Bez ohledu na komplikace, z krátkodobého hlediska zasadil prezident úder zlu, za což mu gratuluju," píše Zakaria

   Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/blizky-vychod/186657-buh-zehnej-celemu-svetu-analytik-rozebral-americky-utok-na-syrii/

   Vymazat
  5. Pan Erdogan, který má pravdu, jako obvykle ... řekl, že doufá, že útok na základnu je jen prvním krokem a že budou následovat další akce, které ochrání Syřany. ... I když je útok na základnu Šajrát pozitivní čin, podle Erdogana sám o sobě nestačí. - https://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/trumpuv-utok-v-syrii-to-je-jen-zacatek-doufa-erdogan-1330991

   A to se potvrdilo dnes!

   V sobotu znovu zaútočila buď ruská, nebo Asadova letadla na město Chán Šejchún, kde byly minulý týden usmrceny chemickými zbraněmi při leteckém úderu desítky lidí. Tentokrát usmrtila jednu ženu a zranila další osobu.
   Krvavým způsobem to připomnělo, že Trumpův raketový úder nic nevyřešil.
   Rusko vyslalo k syrskému pobřeží svou válečnou loď.
   - See more at: http://blisty.cz/art/86392.html#sthash.oiQJKZhX.dpuf

   Vymazat
  6. proč takové pičoviny od bezmozků tady vůbec pouštíte jsou to provokatéři jandovic doupěte.

   Vymazat
  7. Jako by na tom záleželo a jakoby to mělo vliv na skutečnou podstatu věci. Že, pane šťouro.

   Vymazat
  8. Výborná analýza. Jak řekl Medvěděv, USA se raketovým přepadením Sýrie dostaly na hranu ozbrojeného konfliktu s Ruskem. Stačilo, aby Rusko bylo aktivovalo svůj protiraketový systém a ty zastaralé rakety sestřelilo. Nebo kdyby rakety byly zabily ruské vojáky nebo sestřelily ruské letadlo. Vzpomeňme na tvrdou reakci Ruska při sestřelení jeho letadla Turky. Syrská vláda bojuje jako hlavní síla proti islamistům, útokem byla oslabena, takže USA podpořily opět islamisty.Hlavně že Trump se ukázal jako další z amerických prezidentů, pohrdajících mezinárodním právem.

   Vymazat
 2. jen to, že ministr obrany Ruska je Šojgu, ne Konašenkov.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. General Sojgu je generala navic je Sojgu take je to obrany ministr Ruske Federativni socialisticke republiky nerusima
   Honolulu znalec generalu nejvetsi

   Vymazat
  2. 23:15 zavistivy zapecnik promluvil
   Ted jen sklonen ceka na ranu tomahavkem, no to je odplata za utok na Americana Honolulu
   Tomahavk uz leti

   Vymazat
  3. 1:34
   Kokotus maximus agresorus!!!!!

   Vymazat
 3. http://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/

  OdpovědětVymazat
 4. Oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vzdyt sem to jiz rikal ty praseci hovno
   Honolulu -znalec vemen a hoven

   Vymazat
  2. 23:44 brzo ti utne hlavu tomahavk, SIC SEMPER AMERICKPHOBUS

   Vymazat
  3. To by se musel trefit debile. Tomahawk není Kalibr.

   Vymazat
 5. Amerika Říše Zla ,,,,,,,

  OdpovědětVymazat
 6. Americký prezident jenom dokázal,že je hloupý a
  nechá se snadno přesvědčit k nesmyslnému činu.
  Jeho činnost ve funkci prezidenta USA je pro mne
  zklamáním.Zřejmě jsem si dělal marné naděje.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsi sam ,je to jen oportunista a hlupak nabubrely a opet loutka na provazku v rukou lzida rypakoviteho

   Vymazat
  2. Zklidni hormon, Majevsky, Trump vi co cinni

   Vymazat
  3. USA měly před útokem na Sýrii zásobu 3 500 raket Tomahawk. Nyní počet snížily o 59 raket a kdo ví, zda se se jim " nepodaří nějaké udat " i Severní Koree a zbrojovky budou zase moci spustit výrobu na plné obrátky.

   Vymazat
  4. Jak jsou hned všichni jistí syrským chemickým útokem.Co však potvrdil americký útok na letiště? Žádné chemické bomby tam nebyly, ba ani žádné příznaky.I USA se tímto přesvědčily o správnosti ruské verze. Všichni ti přitakávači běžte se vycpat.

   Vymazat
  5. Velice často věci nejsou tak, jak to na prní pohled vypadá. Třeba Tramp poslechl výzvědné služby jenom pro to, aby až se zjistí, že mu s chemickým útokem hodili klacek pod nohy, mohl provést pořádné čistky za souhlasu veřejného mínění.

   Vymazat
 7. Mluvčí ruského Ministerstva obrany:

  "...bojová účinnosť rozsiahleho amerického raketového útoku na sýrske vojenské letisko je krajne nízka."

  VIDEO (cca. 5 min.):
  https://www.youtube.com/watch?v=T_eLuZhU7Gs

  OdpovědětVymazat
 8. NENAPSAL jsem prispevky 23:15 & 23:44.
  Nemam s tim nic spolecneho !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Toto jsem ja vubec nenapsal nemam s tim spoleneho nic ja jsem pravy kuku Honolulu vsichni mne znaji
   Honolulu Trumpa kurba

   Vymazat
  2. Ja Velky Honolulu, Ktery Vi A Zna Vse Ve Vesmiru A Kontroluje Vesmir, Jsem Se Posral, coz neni poprve.

   Vymazat
  3. Mne poznate dle toho ze kraviny stupnuji tj jako ze reknu stuj nebo strelim mirice si na ptaka
   Honolulu sexuelni maniak jez potrebuje 3 zensky na noc vy hovinka zprdu opiciho

   Vymazat
  4. a ve sluzbe sem furt a ve sluzbe sem kurva
   Honolulu stara kurva

   Vymazat
  5. To my vime, pravy Honolulu
   A ten co se za tebe vydava si vykoledoval ranu tomahavkem do ty jeho zavistivy zapecny palice

   Vymazat
  6. Vaclav Dvorak, cenzor a havlista co maze ideologicky zavadne prizpevky u kterych se on sam rozhoduje z pozice intelektuala
   Ale toho co se vydava za Honolulu nemaze

   Vymazat
 9. proč chtějí zničit Rusko a všechny slovany:

  http://www.zvedavec.org/komentare/2017/04/7229-terorismus-je-nastroj-politickeho-natlaku-tam-kde-chybi-argumenty.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havel za vaseho ceskeho tleskani znicil cechy

   Vymazat
  2. 1:46 hele tak mě do toho netahej já necinkal

   Vymazat
 10. Dobrá informace, díky za ní. Sice si stále myslím, že za protiruskými akcemi stojí právě zejména CIA, ale že by Trump v případu chemického útoku neposlouchal CIA a rozhodoval se na základě Deep state, je podivné. Chce to další info.

  OdpovědětVymazat
 11. Samozřejmě je nesmyslné i tvrzení o zasažení sarinem. Záchranáři pohybující se bez masek a ochranných oděvů mezi "zasaženými" by v tom případě byli za několik minut mrtví. Ze záběrů samozřejmě nelze určit čeho se ti lidé nadýchali, ale rozhodně to NEBYL sarin. Nervově paralytické látky způsobí smrt v desítkách vteřin i při nepatrném zasažení.
  Je otázka, co se tam vůbec stalo. Do toho místa jsou sváženi teroristé, kteří složili zbraně a není tam přítomen ani jeden nezávislý novinář.
  Je to celé jen další případ z dlouhé řady lží a podvodů, které sloužily jako záminky k válkám. V OSN se při diskusi mnohokrát objevila fotografie Powela se zkumavkou, která měla dokázat přítomnost ZHN v Iráku....
  Lháři a podvodníci - tak by se to dalo shrnout....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To rikam furt Trump tam nic nehodil to asi Rusove jak to vypada ,kdyz to opada
   Honolulu s opici prdeli

   Vymazat
  2. Dvoraku proc mne mazes porad ja potom nemuzu a nemuzu a nemuzu nic napsat poradne jsem z toho celej hin us mne neser smiraku
   Honolulu podplukovnik

   Vymazat
  3. Dvorak te nemaze protoze te svindleri potrebuje
   Stejne jako kdyz Dvorak cinkal Havlovi
   Havel odzbrojil cesko a poslal cechy na jatka

   Vymazat
  4. 0:34 dokazovat přítomnost ZHN v zemích velikost Sýrie a Iráku to problém.Na druhou stranu např.jen nálety RF a Izraele na Daj až Zaur,žeby náhoda? Že Saddám uklidil vše ve zbrojních Sýrie za pomoci RF si cvrlikaji i vrabci na střeše,ale oficielně se nic nenašlo a Saddam nic takového neměl.Dnes když chem.zbraně opět na scéně se spekuluje o jejich původu.6.4 2017 se nechal slyšet ministr zahraničí Sýrie Al-Moallem,že byly Irácké ze skladů Syrie.Ale možná pí.Spencerová a nebo p.Olšer budou tvrdit něco jiného.Zkuste www.loftus report.com

   Vymazat
  5. Re (00:34):
   Je jasné, že se jedná o "chemickou" provokaci.
   O tom není vůbec sporu.
   ---
   Jen pro malé upřesnění: záchranáři se tam bez masek pohybovali, ale to, zda-li při pobytu v tom prostoru nadýchali smrtelnou toxickou dávku, rozhoduje délka jejich pobytu a lokální koncentrace té látky. Sarin se poměrně snadno odpařuje (zvlášť v tak teplé oblasti to může být otázkou 1/2 h), takže než tam dojeli, mohl být z podstatné části odpařen a odvanut. Nepublikovali však pro ně ani příznaky miózy, která je prvním a docela charakteristickým příznakem i prahové otravy.
   ---
   Celé to ovšem naprosto srozumitelně dešifrovala Maria Zacharovová (ruské MZV), která objasnila mechanismus, který proti Asadovi (a každému dalšímu nepohodlnému) používá US administrativa. To když někdy v r. 2013 vyhlásila tzv. červenou linii, po jejímž překročení se cítí být oprávněnou k vojenskému zásahu proti danému režimu. A tou linií se podle nich stalo použití chem. zbraní. Čemuž mj. docela dobře porozuměli i teroristé, kteří spolu s US huny bojují proti Asadovi. Mají jej "v hrsti", a také toho zdatně využívají. Obojí, jak ti huni samotní, tak i jejich nájemní terorističtí spojenci.
   A že platí pravidla a že existují kontrolní či vyšetřovací mechanismy?
   Ale takovou "drobností" se přece kovbojové nezabývají. Ti ctí jen jednu pravdu, tu prýštící z jejich koltů ...

   Vymazat
 12. Pane Dvorak, zablokujte toho idiota !
  NENAPSAL JSEM prispevky !
  0:19
  0:23
  0:35
  0:57
  0:38
  0:42
  Zabira to cas a prostor ! Je to primitivni, bez myslenky a informace. Sabotuje to vzajemnou informovanost mezi lidmi.
  Na zasmani to take neni a je to kradeni identity.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dvorak tu nadava lidem do magoru a a kdyz se jeho obeti ozvou tak je zpupne maze. Co cekat od Havlisty.
   Takze Dvorak je rad ze tu radi falesny Honoluku, jde o utok na praveho Honolulu (Real Honolulu) ktery je tu jediny co ma co rict

   Vymazat
  2. Tudle kravinu jsem ja vubec nenapsal nekde nekdo radi jako prostitutka -kurva prodejna a mate moje priznivce ,je to hovnovnik a prasive hovno z paviana kozomrda obecneho a buzerant
   Mam rad Dvoraka nikdy mu nenadavam neb je spravne urostly a nesilha ,libi se mi skratka
   Honolulu LGBT ,ted jsem to rekl jako Manilloff co krakore pro baby a je taky teplej

   Vymazat
  3. Nejlepsi je to nahlasit na STB
   Poruck Dub

   Vymazat
  4. Ne ne dube, na cechy jsou treba tomahavky

   Vymazat
  5. Najednou skemras u "pana " Dvoraka a pred tim jsi mu nadaval do kokotu censorskych hulici ptaku

   Vymazat
  6. Vrásnění na Ameriku ,aby ten kokot,HONOLULU tady nepsal a vzal všechny magory do pekel .

   Vymazat
 13. A nemyslíte si, že Trump poslechl CIA a Pentagon proto, aby s nimi mohl zamést, jelikož mu podsouvají nepravdivé informace. Myslím, že to je boj Trumpa s těmi co volně kývali s Obamou a chtějí totéž dělat i s ním ? (i za cenu lidských žívotů)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dle poslednich zprav z AE a Benjamina se dozvidam ze Bile Prilby- englis je to white helmets hazeli tam sacharin jako sarin coz je skoro stejny ale jen s tim rozdilem ze sacharinem si sladim cikorku k snidania sirin je plyn na vycpavani zvirat
   Honolulu vycpavac velbloudu a cernochu z Afriky

   Vymazat
 14. Přečetl jsem desítky materiálů, ale zdaleka nejlepší vysvětlení situace jsem našel zde (podstatné jsou první 2 hodiny):

  http://svobodne-radio.cz/2017-04-07-studio-beta-vk-fakta-skutecnosti-od-nas-i-ze-sveta/

  a sice tento pořad:
  2017-04-07 – Studio Beta – VK – fakta skutečnosti od nás i ze světa

  Poslouchám tento pořed každý pátek v 19h, nebo poté z archivu, nebo asi o 2 dny pozděj z tohoto archivu:
  https://www.youtube.com/playlist?list=PLi6d1lxErOCygnoJHb50l0meIVC5CfvJW

  Jsou to pořady sice delší,
  ale ušetří víc času pro sledováním mnoha jiných,
  nemají konkurenci,
  zdroje vedou do Trumpovy družiny.
  Kdo nechce čekat až na pátek, najde něco již v týdnu na:
  http://aeronet.cz/news/

  Situaci vidím zatím nejkritičtější od konce 2. světové, kterou ještě až moc dobře pamatuji. Děda.

  OdpovědětVymazat
 15. Trump timto rekl ze to same a vic udela v Severni Koreji

  OdpovědětVymazat
 16. NENAPSAL jsem prispevek 3:51
  nick honolulu
  4:21... ty ho Hulis jemu jinak, by te smazal perverte.
  nick honolulu
  Perverte udelej z NR ohnojiste, kdyz si to necha libit, tak si to zaslouzi.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja to vymazu rano ale ted nemam klice od klavesnice dodaji mi ji policejni dohlizitele rano v 9 naseho casu mily Honolulu Dvorak censor

   Vymazat
 17. Je jasne videt, ze s vaznymi uvahami a informacemi je konec.
  To zavinil kreten 3:51 a bude to vadit jednou vsem.
  NEDOMRDKU 3:51, ty jsi opravdu "prinosem" svemu okoli.
  Ono si to s tebou jednou vyridi, hned jak te najde.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 18. 1:30... Gratuluji vam ! Prisel jste na neco o cem mluvi nasi nejlepsi lidi. Rikaji to stejne, akorat ne cesky.

  Trumpa ted oslavuji jeho nejvetsi nepratele. To jsem zvedav, jak dlouho to vydrzi s nervama.
  Ti co ho nejvice nenavideli, ho ted chvali. napr.
  Hillary Clinton,
  Chuck Schumer,
  Lidsey Graham,
  John Mc Cain,
  Nancy Pelosi,
  ANGELA MERKER,
  Samozrejme hlavni media,
  NEOCONS,
  Teroristicka ISIS,
  Al Qaida, atd.

  Ted je setkani presidenta Trumpa s presidentem Putinem NEpravdepodobne.
  Bude-li z toho valka mezi Globalisty a Nacionalisty, tak Nacionaliste jednou pozbiraji vitace i v Cesku.

  Dnes v dobe computru je vse registrovano az do dnu potreby. Ja se hlasim k republikanum a Nacionalistum.

  Nejhure je vsak na tom to PRASE 3:51, toho umlati obe strany. Ten jeho "humor" to zarucuje !
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jdi spinkat dedecku nebo te klepne pepka . Nahon si ho a neotravuj .Vsichni vedi ze jsi buzna tak si otevri utube -Jandu a ....

   Vymazat
  2. Trumpeta se odkopal,a ako sem psal předevčírem neni rozdíl mezi Obámamon Hitleri a Trumpetov,Hilari za 18náct a Trump je za 20 bez dvou.

   Vymazat
 19. Cesi jste za vodou ! Vitejte a mavejte konvojum Juesej,ze jsou zarukou klidneho zivota ceskich pracujicich,podnikatelu,politiku,kteri tak mohou vytvaret nove strategie k lepsimu zitrku.Honolulu,dokdy bude Trump presvedcovat senatory obou stran ? Trump je hostapler a ani ve snu se mu nesnilo,co ho ceka ! CIA,ho navlekla do teto habadury a kdyz on neni schopen s tim udelat poradek...sorry,Pevne verim,ze jednou zasviti nad USA pronikave svetlo,lide si budou myslet,ze je slunicko a ono to bude zar jadra !Lide budou prefoceni na stenach budov..pak snad pochopi,ze jejich krajina je zrudna a musi byt strestana!Tenhle osud preji obom komoram Juesej !

  OdpovědětVymazat
 20. 6:24
  Ty hovádko boží, závistívé, hloupé, které jsi v životě vytáhlo paty akorát z tvého buranova do nejbližšího buranova, tvoje útoky na člověka, proti kterému ty jsi ty poslední ho.no u plotu, jsou už trapné a ubohé. Víš ho.no o české emigraci, sám bys, ty sračko, tu odvahu v sobě nikdy nenašel, jediné, čeho jsi ty ubožáčku z prdelovic schopen, je urážet člověka, proti kterému ty sám jsi absolutní nicka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:20
   Ty syfilitickej debile,tebe z blázince už nemůžou pustit samotného ani na hajl,zkurvenče ussackej kolaborantskej!!!!!

   Vymazat
 21. Petr Jarošek9. dubna 2017 7:36

  "Ruský ministr obrany generál-major Konašenkov vydal toto prohlášení:".
  Jestli je Konašenko ruský ministr obrany, tak já jsem panenka Maria. Jak někdo může psát své názory, když nezná takovéto triviální věci?

  OdpovědětVymazat
 22. Nemohu než opět takhle. Pane Honolulu teď do Vás kde kdo kope a když někdo do někoho kope to to je špatně - i v tom přeneseném slova smyslu, protože slovní útoky jsou asi na stejné úrovní jako ty fyzické. Tedy bych řekl, že soucítím s Vámi. Já jsem ten ctitel šachové hry. Nemůžu než Vám poradit. Víte Vy máte jednu chybu, že se příliš obdivujete kapitalismu a nějak nevidíte ty jeho chyby. Přečtěte si něco od toho Ericha Fromma, třeba: Utěk od svobody - Escape from Freedom. Pochopíte, že s homo consumens, což je produkt kapitalismu, není možno budovat světlé zítřky a je možno jedině skončit v jaderném holokaustu - čehož zářným příkladem je /lump/ Trump. Jinak psycholog amatér, tedy já: Trump je ve skutečnosti zřejmě osoba, která trpí kompexem méněcennosti /i když je miliardář/. Říká to o něm jeho gestikulace, která připomíná klauna. No nic nebudu to blíže vysvětlovat. Jeví se mi ale, že lidé, kteří mají nějakou nepřiměřenou gestikulaci, třeba zdůrazňující rozhodnost, vždy trpí nějakou skrytou poruchou. Kdo vystupuje na veřejnosti, tak že hraje divadlo, spíše tyjátr, chce vždy na sebe strhnout pozornost. Takoví lidé bývají např. často hysteroidní psychopaté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Velice kultivované a zajímavé hodnocení. I když také nejsem odborník na hodnocení v oblasti psychologie či psychiatrie, nepřijde mi tato úvaha daleko od věci. Spíše bych tipnul, že je to zásah do černého. Možná by se odborníci mohli také vyjádřit.

   Vymazat
 23. Americký lid v čele s Donaldem Trumpem přinese syrskému lidu svobodu, demokracii a blahobyt.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě z toho má Syrský lid největší strach a radí jim aby si udělali pořádek nejdříve doma, mají tam na poli svobody, demokracie a blahobytu dosti práce. Yenky go home.

   Vymazat
  2. 9:04 leda by na tom ti v čele hódně a hódně vydělali

   Vymazat
  3. To i jako ironie je nechutné !!

   Vymazat
 24. Kačer Trumpa, americká žumpa.
  Teror je mu vlastní,
  jinak není šťastný.

  OdpovědětVymazat
 25. A víte co je toto celé? Články jsou ňuf ňuf ňuf....ňuf... a diskuze jsou sračky, chcanky, zvratky.. ble ble ble blé..... A celé je to o svobodě myšlení a vyjadřování, což zde prý dříve nebylo. Každý den ňuf ňuf ňuf a k tomu blé blé blé... to je intelektuální život českých důchodců, v devadesátisedmi procentech mužů, starých impotentů, co neudrží moč, a už nic nedělají jiného, než dřepí u počítačů a píšou svoje blé blé blé - kdyby jim tohle někdo zakázal, jejich život by ztratil cenu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trollí kecy , ňuf, ňuf, blaf, blaf, pindy, pindy...

   Vymazat
  2. jistě anonyme 10.00 -jestli jsou ňuf ňuf blaf blaf pindy pindy trollí kecy, pak jsou tady trollové úplně všichni. V současné době už tu nevidím ani takzvané světlé výjimky. Obdoba téhož platí ale i pro články. To o tom americkém šrotu shozeném na Syrii na základě fiktivního chemického útoku a k tomu Trump-lump, popřípadě Putin-lump - tady bude v hojném počtu asi tak 14 dnů? A nejen tady na NR, ale i novinky a ten nový bulvár Seznam.cz - všichni se tuží, a píšou o sto péro. Proč? Inu proč - je to takové výživné tema pro senilní žvástaly u počítačů. Vše ostatní to zahluší a následují tisíce žvástů ble ble bléééé - každej žvást bratru za tisícovku? To zas budou mít všechny ty kurvoredakce vývar na lidským hnoji, blbosti a ubohosti! A tak to má bejt. Správnej kapitalizmus. Každej obyčejnej blbeček musí uživit desítky vychcánků - způsob se vždycky najde.

   Vymazat
  3. 9:55, 10:10 (9. dubna 2017) ještěže si laskavě uděláte čas ke zhodnocení nejen diskuze, ale i článků, na klasifikaci diskutujících a vyhodnocení stupně jejich senility a dokonce, zhodnocení věkové a sociální struktury celé této skupiny. Není nad tak rozsáhlé znalosti zvlášť, když jsou zdobeny vybraným výrazivem. Vaše dílko, rozumí se, muselo vyžádat značné času a intelektuálního vypětí, takže bych spolu s poděkováním, milí přispěvatelé či přispěvateli z 9:55, 10:10 rád doporučil – šetřte síly, netrapte se návštěvami tohoto blogu, když vašich výšin nedosahuje. Ještě jednou dík, srdečný pozdrav, pohodu a lepší duševní zdraví přeji.

   Vymazat
  4. Jediný spravedlivý z 9:55 Táhni s oduštěním do prdele a neotravuj. Za impotentní důchodce V.J.Horák

   Vymazat
  5. Máš možná pravdu "mladý hňupe". Jsem taky penzista a dožil jsem se věku kterého se ty nedožiješ. Naštěstí pro tento svět. A kdyby náhodou ano, tak důchodce nebudeš. Důchod za blbost ještě nikdo nedostal.

   Vymazat
 26. Co by zavilý ateista říkám - boží mlýny melou. Těch pár (?) blbečku, co si tady z tohoto fora dělají klec bláznů, brzy poznají (spíš nepoznají, nebudou mít na to čas )že jejich čas, spolu s miliony lidí, vypršel. A nebude to voda ale její opak. I když nakonec, vědouce že tady už brzy nebudu, tak si i s oprátkou na krku zablbnu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak se rika prdel musi bejt i kdyby fotra veseli,kostelniku

   Vymazat
 27. Panove, americka ulice ma nekolik theorii na to, co se
  stalo !
  Zde je prvni :
  Protoze Amerika je rozdelena na dve nesmiritelne skupiny a president se snazi mezi nimi postavit most k souladu a jednote, tak nabral do sveho okoli globalisty a zradce, kteri ho zmanipulovali k jeho chybe v zahranicni politice.

  Druha theorie:
  Protoze CIA a castecne i FBI jsou notoricky nespolehlive a zlomyslne rozehravaji Globalisty proti Nacionalistum a president si s nimi nevi rady, tak prijmul jejich lzi a manipulace proto, aby proti nim mel moznost legalne zasahnou.

  A ted ja nick honolulu mam nekolik vet k vam.
  Je absolutne v poradku, kdyz se zajimate o politicke deni, protoze to ma vliv na vas zivot !
  Je absolutne v poradku, kdyz se pohadate o nasmerovani vasi zeme, nebo analyzujete to, co se deje v Americe, ktera je porad jeste velmoc.
  UJISTUJI vas vsechny, ze Americane se hadaji tak jako vy, ale nehadaji se kvuli veku, drzeni moce, nebo senility.
  Vy proste mate mezi sebou prvotridni tupe hovada.

  V Americe takove prase je jednou nohou v hrobe protoze kazdy je ozbrojen. Americane temto prasatum rikaji BULLY..

  Tak jeste jednou , hadky ohledne rozdilnych politickych nazoru jsou vitany. Napadani ohledne udrzeni moce, (asi prostata,) ci veku vitany nejsou.

  Ziji na Floride, ktera je zeme zaslibena pro penzisty.
  Penziste jsou vyrovnani, bez emoci a jejich analyticke mysleni je na takove vyssi, ze vlada ve Washingtone je casto zada o pomoc pri reseni svych problemu.
  Muj soused 71 tam leta 3x do roka.
  T.j. realita.

  Ti starsi v Trumpove kabinete NECHTELI utok na Syrii.

  Jak Alex Jones, tak Paul Watson (medialni hvezdy s velkym vlivem) z toho obvinili mladeho Kushnera (36 let).

  Je prilis brzy delat nejaky zaver. Byl by to predcasny zaver.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Utikej si chytit UPRCHLYHO OBAMU a nekecej tady... /midget/.

   Vymazat
 28. Kristova noho,to je veledílo hodný čtení na WC v případě zácpy.....

  OdpovědětVymazat
 29. Pane 8:35, my jsme ho volili na zaklade toho, co rekl ve svych projevech. To, ze to nerekl retoricky, tak dobre, jak by mel, bylo druhorade.

  Nejlepsim recnikem v cele Americe je Stephen Miller, ktery je clenem Trumpova kabinetu a patri do skupinu S. Bannona.. (Opozice mladeho Kushnera) a (Stephen Miller) ma pouze jednoho konkurenta, ktery je v koncilu mesta Cape Coral na Floride. Kdyz president mluvil k lidem ve Fort Myers , tak presidenta uvadel...

  Osobnosti kolem presidenta Trumpa jsou velmi dulezite !
  Jejich vliv na presidenta se neda podcenovat.
  Sledujte ohlasene zmeny v kabinete presidenta a hned poznate co prinese budoucnost.

  Kdyz nejaky idiot napise , ze ho tento mocensky boj nezajima, tak proc sem chodi ?
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 30. 15:40.. Kdyz nemas protiargument, tak zavri hubu !
  Kdyz nemas co nabidnout, co rict, tak nerikej nic a zustan na WC.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:51
   A co nabízíš ty,ussackej podělanej geronte????
   Dokola tady meleš tu dementi ussackou propagandu,která až na pár výjimek nikoho nezajímá!!!!!
   Tak tahni do prdele,skoč do hajzlu a nezapomeň přiklopit dekl,slabomyslnej retardovanej kecale!!!!

   Vymazat
 31. Nejsměšnější bylo, jak hlasatelka zkoprněla až se jí hrdlo stahnulo strachy, že to padne na ni.

  OdpovědětVymazat
 32. Zde mate theorii, proc je zde tolik valek a vzajemneho napadani.

  Prazska kavarna, t.zv. "elity", vzdy meli monopol na informace a meli vliv.

  Ted se jim jejich monopol hrouti a vliv ztraceji, tak zacinaji byt krecovite arogantni a kousavy. Nevadi !
  Zil jsem mezi opicemi v Africe, ja se jejich metani hovinek neleknu.

  Nikdo nebyl tak kopan jako ja na A. CZ za to, co jsem psal o JAR a selhani integrace.

  Ted se lide priklani k memu nazoru a brani se integraci s barbary. VYHRAL JSEM !

  Dokonce i obcan cislo 1, pan president Zeman, ma stejny nazor jako ja na integraci s teroristy a kazdy, kdo zna Afriku.

  Tito blbecci si mysli, ze me jde psychicky znicit !
  Panove me nejde znicit, jsem motivovan.

  Budu to ja, kdo znici tyto smrady co maji monopol na informace a oni zkonci na pracaku, bez vlivu.
  nick HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 33. Bla,bla,bla,bla,bla.....už nechlastej a nefetuj geronte!!!!:-)

  OdpovědětVymazat
 34. 9:55... Proc sem chodis hnuse ? Kdyz te nezajima "nuf, nuf, nuf" ? Odporujes sam sobe, mentalni chciplinko...
  Predstav si jak bys dopadl, kdyby nejaky ten duchodce v Praze vedel kdo jsi, kde te najit ?
  Jsi zbabelec, ktery k napadani lidi uziva anonimitu a neschopnost lidi te najit.
  Zarucuji ti, ze bys dopadl spatne.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 35. 16:28..
  To neni zadna hodnotna veta. To je PRD, PRD, PRD, PRD,
  kretene. Ta veta nevzbuzuje zdane emoce.
  Nemas neco lepsiho ?
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 36. Panove v Cesku ! Musite zakladat registracni karty tech, kteri se proti vam nejvice prohresili s vypisem jejich nejhorsich cinu. Tak to delali a DELAJI vasi nepratele !
  Vy nesmite nic zapomeneou, nebo si vse nejhorsi
  zopakujete.
  Ty indexni registracni karty budete potrebovat v budoucnosti - protoze,
  nejvetsi znalec modernich dejin zijici v Americe a osobnost cis. 2, co do dulezitosti, hned po presidentovi Trumpovi, strateg
  STEPHEN K. BANNON jasne napsal, ze kazdy narod prodela OCISTU v periodach 80 let. Ja tomu VERIM !
  V te ociste je dulezite se zbavit tech, kteri vas privadeli k zoufalstvi a vycucavali z vas zivot.
  nick HONOLULU - pilny ctenar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:28
   Copak, už zase nějaké likvidační plány?

   Vymazat
  2. ne jen par sibenic a verejnych poprav neprevysujicich 500-5000
   Honolulu soudce ,kat

   Vymazat
 37. Pane honolulu.
  V 15:25 jste uvedl dvě teorie americké ulice. Doufám, že se potvrdí druhá. Byl byste ochoten vyjádřit svůj názor k textu který jsem našel na:
  http://leva-net.webnode.cz/products/uder-tomahawky-po-syrske-zakladne-byl-spickovym-koordinovanym-manevrem-globalni-politiky/

  A sice:
  „ ..... Tj. dojem, že Trump je bezcharakterní slaboch, který podlehl neokonům, je dokonalý…
  Co ale stihl udělat Trump za 1-2 dny:
  - odstranit Clintonovou,
  - prosadit svého kandidáta do Nejvyššího soudu,
  - ohlásit kádrové změny v Bílém domě,
  - přijmout pozvání do Číny,
  - zařídit cestu Tillersona do Moskvy.

  tj. to, co předtím v některých případech prosazoval měsíce a byl tvrdě blokován ze strany Deep State. Nyní jsou v naprostém zmatku a chaosu a Trump se svým týmem je drtí a získává pozice. CNN a další mediální hlásné trouby neokonů byly mnoho hodin po útoku v šoku a nezmohly se na reakci a zformování informační agendy ve vztahu k nové situaci, jen braly interview u různých lidí. Zacharovová prohlásila, že jí od rána bombardovali američtí novináři s dotazy na vyjádření s odůvodněním, že nemohou pochopit, co se u nich v USA děje.

  Všechny tyto kroky nasvědčují tomu, že Trump provádí složitý a riskantní manévr, potřebný k omezení vlivu na USA ze strany Deep state. Ty změny musí proběhnout rychle, jinak sám ztratí svoji stabilitu a podporu voličů, od kterých dostal mandát.
  Jeho rychlá reakce na chem. útok – false flag, může být využitá k čistce CIA, která ho špatně informovala. O to, aby důkazy o inscenací chem. útoku pronikly do médií, se postará GP. Mimochodem, už se zde něco rýsuje – varování švédských lékařů o tom, že v zájmu inscenace útoku, Bílé přilby zavraždily na kameru dítě: .........“

  Další podrobnosti jsou například zde:
  http://chervonec-001.livejournal.com/1821146.html
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. .. nebo zde:
   http://web.archive.org/web/20170408021556/http://www.veteranstoday.com/2017/04/06/swedish-medical-associations-says-white-helmets-murdered-kids-for-fake-gas-attack-videos/

   Vymazat
  2. Dedo, vy pisete rozume. Me taky napadlo ze Trump neni blbej, a ze muze udelat piruetu, a zbavit se tim lzivych poradcu. Kdyby se proflaklo ze ty deti zabil nekdo jinej.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.