Reklama

čtvrtek 20. dubna 2017

Militanti IS použili proti Američanům v Iráku yperit!


Militanti IS použili proti Američanům v Iráku yperit!


20.4.2017  První zprávy

Bojovníci teroristické skupiny „Islámský stát“ použili chemickou otravnou látku yperit při útoku na vojenskou jednotku v Iráku, kde se nacházeli poradci z USA a Austrálie, uvedla televize CBS s odkazem na svého dopisovatele. 
 
K útoku došlo v neděli. Podle Associated Press byl brigádní generál Yahya Rasoul a šest vojáků  hospitalizováno s poškozením dýchacího systému. Celkem, podle televize CBS, si lékařskou pomoc vyžádalo 25 vojáků. Nikdo ze zahraničních poradců nebyl zraněn.

Yperit, neboli hořčičný plyn je chemická bojová látka. Poprvé byl syntetizován v roce 1860 a použit Německem během první světové války proti Britům a Francouzům v belgickém městě Ypres (odtud název látky). Protijed při otravě yperitu není k dispozici.

Tato informace poněkud oslabuje tvrzení, že teroristé „Islámského státu“ nedisponují technologiemi pro výrobu chemických bojových látek a jejich skladování, které se stalo oblíbeným argumentem pro schvalování amerického raketového útoku na syrskou leteckou základnu po chemickém útoku na syrskou obec Chan Šajchún.
 
Související:

11 komentářů :

 1. Neschvaluji to a jen konstatuji, že těm pindosům tam toho pustili nějak málo, když se jim nic nestalo........

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA i Austrálie,byly včas informování,aby se spojencům něco nestalo.
   Jinak fraška,aby propaganda měla co dělat.

   Smazat
 2. Otázka je, jak byly otravné látky, vydané Sýrii, likvidovány USA. Všechny jejich kecy jsou brány jako slovo boží, jakoby neexistovaly důkazy o tom, že co řeknou, je většinou lež a podvod.

  OdpovědětSmazat
 3. Asi oplátkou za užití sarinu chráněnci USA proti syrským civilistům, jak nyní objasnil USA expert, když konstatoval, že bomba s plynem nebyla roztrhána tlakem zevnitř, ale zvenčí přiloženou náloží na zemi. Současně upozornil, že i v předchozích - dávnějších zprávách CIA bylo na politickou objednávku a proti všem důkazům vykonstruována obvinění proti vládě Sýrie a na podporu "rebelů", "umírněných teroristů", "povstalců" = srozumitelně řečeno teroristů. A ČESKÉ POŘEKADLO: KDO LŽE, TEN KRADE - PLNĚ ODHALUJETE REALITU KONÁNÍ VLÁDY USA A SPOL.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:36 všechno je jasný bankrotáři chtějí Syrskou ropu

   Smazat
 4. Nevěřte tomu,že to byl IS.To musel jedině být
  nálet letadel syrské armády,neboť hodní rebelové
  žádné chemické zbraně nemají.Viník je Assad!
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:02 - je to přesné! I za petrohradským atentátem je Putler! Ten kluk možná ani netušil co nese v batohu .... on teď kdy proti němu povstává celá zem potřebuje nějak odvést pozornost! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434400-dzalilov-mohl-poslouzit-jako-ziva-bomba-odpalena-na-dalku.html
   Uvědom si jednu věc! IS se ke všem činům svých lidí hrdě hlásí! I těch co nikdy nebyli přímo členy, ale jen sympatizanty!
   A tohleto by pro ně v době kdy s Rusákama zápolí u Palmýry byla vítaná propaganda! Ale nic ... mlčí! Už to dává tušit že za tím stojí Kreml.

   Smazat
  2. To je jistá věc, jako že za tebou - milý pacienta 19:41 - stojí v jednom šiku Dobřany, Bohnice, Kroměříž i Pezinok.

   Smazat
  3. 20:56 - jsi nějakej těma Bohnicema posedlej! Jsi tam musel asi strávit hezký chvilky, což:)) Sereš název týhle vesnice snad do každý druhý diskuse.

   Smazat
  4. 19:41 použitá terminologie „dává tušit“, že autor je jednostranně, mainstreamem orientované individuum nevalného intelektu, což potvrzuje i pravopis jeho příspěvku.

   Smazat
 5. 19:41
  Zase slinty havlobanderovskýho posranýho a podelanýho geronta na nočníku!!!!!:-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.