Reklama

.

.

středa 12. dubna 2017

Mlčení a mlžení k jednání G7 k Sýrii

Radim Valenčík
12. 4. 2017          RadimValenčíkPíše
Slyšeli jste to? Co? No přece to mediální ticho! Kolem setkání ministrů zahraničí G7. Před jeho konáním tak medializované. A proč to ticho? Tam přece měli na návrh britského ministra přijetím sankcí de facto odsouhlasit, že nikdo nemá pochybnosti o tom, kdo je původcem plynového útoku v Sýrii.


Vše bylo předem připraveno ve stylu totální války: Buď půjdete na porážku, nebo vás dorazíme sami.
V případě Hitlera to znamenalo: Buď budete bojovat do nesmyslný boj bojovat až do konce, nebo vás zlikvidujeme jako nepřátele říše.

V případě současné globální moci to znamená: Buď bezvýhradně podpoříte lež, jejímž důsledkem je masové vyvražďování lidí, možná vygradované až do vyhlazení všech obyvatel Země, nebo vás zlikvidujeme, protože máme tu moc. Přesně ve stylu staršího, ale současně prorockého německého videa:

Provokace s použitím plynu možná stačila na plukovníka Johna Frederica Merrila, velitele pevnosti Niorbara (ve slavné zfilmované mayovce). Jenže většina evropských ministrů zahraničí měla přece jen vážné pochybnosti. Ty pramenily z toho, kolikrát už byli zpravodajskými službami USA (jejichž argumenty převzala i prezidentská administrativa) podvedeni. Z toho, že plynové zbraně v Sýrii použil doložitelně i ISIS a jeho odnože. Zejména však v důsledku absence motivů. A také si uvědomili, v jakém klinči je prezident Trump. Zkrátka výsledek setkání v italské Lucce byl takový, že si s ním mediální mainstream neví rady. Tak se čeká, jak to dopadne v Moskvě.

Navíc došlo k pikantní situaci, kdy mluvčí Bílého domu Spicer prohlásil, že ani nacistický vůdce Adolf Hitler se nesnížil k tomu, aby během druhé světové války použil chemické zbraně. Na následný dotaz novinářky o upřesnění, co přirovnáním k Hitlerovi myslel, vysvětlil: "Mám na mysli sarin, nikdy plyn nepoužil proti vlastní lidem způsobem, jako to činí Asad"Tím svou argumentaci podstatně vylepšil, protože převzal za své tzv. Norimberské zákony, které Židy vylučovali z toho, aby byli považování za "vlastní lidi". Další novináři v sále k tomu namítli, že Hitler nervový plyn využíval k holokaustu. A vše dorazil tím, že z Židů udělal viníky: "Ne ale jako Asad, kdy plyn shazoval ve městech na nevinné obyvatele".

Mimo jiní, pokuste se přes Google nebo jiný vyhledavač porovnat, kolik se o jednání ministrů zahraničí G7 v italské Lucce 11. dubna psalo před tím, než začalo, a kolik po té, co skončilo. Velmi výmluvné.

Příznačný pro současný způsob informování je komentář, který napsal Jan Macháček pro Lidovky. Cituji z něj:
Zdá se také docela jasné, že Amerika odpoví příště podobně nebo silněji, pokud by se měl nějaký útok chemickými zbraněmi opakovat. Mezi výroky klíčových amerických představitelů najdeme ale rozpory. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer oznámil, že takto Amerika odpoví vždy, když bude syrský režim shazovat "barrel bombs" (barelové bomby) na civilisty.
Barelové bomby jsou ale špinavé bomby vyrobené ze sudů, benzinu a šrapnelů, nemusí se vůbec jednat o chemické zbraně. Barelové bomby shazuje Asadův režim na své odpůrce dnes a denně. Možná jde tedy Američanům o to, Asadův režim a jeho ruské spojence prostě znejistit.
Bude Amerika nyní trvat na odchodu Asada a nějaké ostřejší a vyhrocenější konfrontaci s Ruskem? Očekávat to by asi bylo naivní. Rusko do stabilizace Asadova režimu a vlastní vojenské pozice v Sýrii nesmírně investovalo a rozhodně se jen tak nevzdá, nevycouvá a neprodá se lacino.

Putin na situaci reagoval asi jediným způsobem, jakým mohl, v logice dlouhodobě vynucených tahů:

"To, co se stalo v Sýrii, velmi silně připomíná události roku 2003, kdy zástupce Spojených států ukazoval v Radě bezpečnosti OSN důkazy o chemických zbraních nalezených na teritoriu Iráku, což bylo použito jako důvod k invazi do Iráku, která skončila naprostým rozpadem země, nárůstem hrozby terorismu a v konečném důsledku zformováním Islámského státu," uvedl prezident Putin na tiskové konferenci po schůzce se svým italským protějškem... "Z několika různých zdrojů máme informaci o tom, že podobné provokace – jinak to nazvat nemohu – se chystají i v jiných částech Sýrie, včetně jižního Damašku. Myvystupujeme za to, aby byl jakýkoli podobný incicent důkladně přezkoumán, proto se nyní obracíme do Haagu," uvedl v závěru tiskové konference ruský lídr.

44 komentářů :

 1. Každý už ví,komu to posloužilo a tam bych hledal strůjce chemického útoku.Nejen že USA beztrestně bombarduje,ale vůbec se nestydí lhát.Takže i naši politici,podporující tento zločin ,budou souzení za napomáhání ke zločinu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemějte jim to za zlé. Jsou to jenom dobře placení ratlíci pobíhající okolo svého pána a nevědí ,že na jejich názoru vůbec nezáleží a dokonce je páníčkům jedno na jakou stranu štěkají. H.

   Vymazat
  2. Za zle jim to občané voliči budou muset mít zahrávat si s vyvoláváním války a naší smrti není žádná malá věc
   Tito zločinci patří před soud podobný Norimberském u a to nejen u nás.
   Je třeba jim zabavit majetky,které používají k vyvolávání teroristů z jejich válek,které hrozí přeskočit i k nám.
   Námi zvoleni šílenci chtějí,aby jsme prý jako vlastenci bojovali za CR atomovymi pumami.

   Vymazat
  3. Bezohledná vraždící putlerofská židočekistická svině řádí a lid doma trpí! - http://iks2010.info/?p=114748

   Vymazat
  4. Mezinárodní organizace, která likvidovala chemické zbraně v Sýrii uvedla, že na území, které ovládal Asad zlikvidovala 10 zásobníků těchto zbraní, kdežto na území, ovládané vzbouřenci (nikoli IS) zůstaly 2 zásobníky nezlikvidované. Tolik k těm řečem, že neměli povstalci kde tyto zbraně pořídit.

   Vymazat
  5. A tady řádí židoemerická svině 8:03 a slušní lidé trpí.

   Vymazat
  6. 11:07: myslím, že jste zrovna urazil svini - ta má vyšší IQ.

   Vymazat
 2. Dnes pisali v The Sun,ze Johnsona odpalkovali a zatial nesuhlasia so sankciami.Ten zmetok a americky pudlik,najviac stve do Ruska,az ho Mayova musi krotit.Verim ze prva nuklearna bomba RF,padne na jeho hlavu!!Hajzel jeden!

  OdpovědětVymazat
 3. 500000 Číňanu do Sýrie a svobodný Kurdistán!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cinani cca 150 000 jiz stoji v S. Koreji na hranicich .Bude se opakovat r 1956 kdy hnali USA az za onu rovnobezku ? Samozrejme " Vitezstvi" tam a potom ve Vietnamu a potom dalsiho pul stoleti vsude po svete potvrzuje jak je vojenske vedeni zeme (kdo to asi je?) moudre a USA jde od uspechu k uspechu Blahoprejeme PPP

   Vymazat
  2. Pardon v N. Korea

   Vymazat
  3. Zločinecké USA doposud žádnou válku nevyhrály. Jsou to sráči, kteří se hrají na cínové vojáčky. Ještě aj tí rákosníci jim nařezaly přes prdel.
   plukovník VS v.v.

   Vymazat
  4. Neskončila kórejská vojna 1953? To som končil základnú školu ,pochovali sme stalina a počúvali o úspechoch čínskych dobrovolnikov

   Vymazat
  5. Čest Amikum jen za druhé války ! Dnes jsou to agresoři a vrazi a proto už měli umírat i na její půdě ? ! A co taky YELLOWSTONE!!!!

   Vymazat
 4. Nejvetsi hruza je ta jaka kampan po onom prohlaseni Spitzera opet v USA probiha v zajmu zidovske mini2%. Kdyby Trump nebyl zidy obklopen jiste by jiz zadali "democrati" jeho odstoupeni .On splhave (Spitzer) rekl ze ani Hitler nebyl tak spatny jako Assad a oni jak zvykem, pouzili tento splh proti nemu .Proste tem se nikdy nikdo nezavdecil (blabolo Hovnocuce)Jsou rozlezli po vsech institucich jako svaby a hlidaji kazde slovicko neb cokoliv z cehoz mohou mit ted a nebo v budoucnu prospech .Paradox je ten ze i negri se pouzivaji ,ac ti byli v Bronxu a NY nejvice za Kocha postizeni . To ze ono plynove bombardovani je samozrejme jen lez to vi preci kazdy ,ale prizdisraci -vlady slouhu budou tleskat v predklonu svemu uciteli.Asi se uci jak vyjadrit svemu vedeni uctu v Korejji kde vladne onen loje sud.

  OdpovědětVymazat
 5. Toz stare smradlavé Rotschild sa stazoval, ze mo este v Syrii necistijó pikolici topánke jako v Praze Rusnák .........toz je jesná vodkod vietor fúká.....arivedere kompostére

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neviem aku recu hovoris bratko ?? Nie rozumet

   Vymazat
  2. 19:18 - Je to akýsi Slovák, ktorý sa hraje na inteligentného gramotu. Robí nám len hanbu!

   Vymazat
 6. Protektorát Čechi Morava a Slizko bude od války ušetřeno protože nevlastní jaterní chemické aneb zbraně hromadného ničení,nevím zda Čt je zbraní hromadného ničení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsem si tak jistej, kdyz kaci les letaji trisky!

   Vymazat
  2. ČT je zbraní hromadné otravy.

   Vymazat
  3. ČT je zbraní hromadné otravy.

   Vymazat
 7. Skoro by se chtělo říci, že ti, kteří v USA plánují své operace pod falešnou vlajkou úplně zlenivěli či ztratili kreativitu.
  Zatímco Velkou inkubátorovu jim v roce 93 ještě zbaštil celý svět, i když otřesná pravda o tom beztak vyšla zanedlouho na světlo, pak tuto naprosto nepřesvědčivou "Velkou" chemickou lež už odmítají přijmout i vyslovení političtí nohsledi USA. I ti, na které byl až dosud 100% spoleh! To aby v očích lidu obecného ze sebe neudělali kašpary učiněné.
  Prodejného pablba nebo evidentní politickou šlapku totiž málokdo z lidí zvolí dvakrát ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Franto, vetsina Americanu na denni za hranicema kasle, Amerika je velika a silne sobestacna, to neni Cesko ktere bez zahranici se ani nenaji ani si neposoli rohlik.
   Vetsi zahada je proc se Cesko nechava znasilnovat, okradat, tyranizovat Havlisty a Brusli.
   To rozeber.
   Rikitan

   Vymazat
  2. Re (20:16):
   Rikitane, jestli to nebude třeba tím, že si již ve Velké listopadové (to Česko-slovensko) mj. "vycinkalo", aby jeho zájmy dále "hájili" takoví velikáni, jakými byli "mistři" privatizace a též všechny polistopadové politické garnitury. Aby si v důsledku toho nechalo rozdělit republiku, rozkrást či levně rozprodat svůj průmysl, rozkulačit (zničit) zemědělská družstva, rozkrást či za babku rozprodat své surovinové zdroje ... A aby ani tomu nebylo konce, otevřelo svou (porovnatelně slabší) ekonomiku západní konkurenci, předala jim tím i náš trh. Bez jediného výstřelu ...
   Přivinuli jsme se k Západu. V roli vazala, přidavače, (sub)dodavatele a kanonenfutru.
   Nevím, která země by takový mix mohla přežít jinak.
   Dnes naše národní zájmy "hájí" vrstva parazitů a trubců, kteří se mají za elity, a to jak v republice, tak i v EU.
   A že proč i dnes?, no protože si to i dnes necháváme stále líbit! ...
   Leč nezoufejte! Mezi námi je stále mnoho těch, kteří jsou se stavem náramně spokojeni, a také si přiznejme, že to mohlo dopadnout mnohem a mnohem hůř! Pohled na dnešní baderistán je dostatečně poučným. O Sýrii a spol. raději ani nehovořit (ničivý potenciál Západu je fakt nepřehlédnutelný).

   Vymazat
  3. Mária & Josef namísto teho prndáni bode dólezite fesáci keho bodete na podzim volit estli teho holohlavého pantáto na hovno a nebo teho vechcaného Neogustáva...tak se radej dete pauso stodojte tóro, abeste nebele mesoge a vono sa nám to f té ceské Kotelne trocha rozjasní.....toz slonce v srdci Petr Svetr

   Vymazat
  4. 20:56 Frantisku, rikate to spravne.
   Ma otazka na kterou hledam odpoved, treba mi muzete pomoct, je tato:
   Proc si lidi nechavaj kalet na hlavy?
   A mam pocit ze v USA proste je lidem jedno co se deje za hranicemi, protoze si mysli ze se jich to primo netyka. Tedy, jeste neni povinna mobilizace jako za Vietnamske valky. To pak byl jinej srumec.
   ZATO NA ROZDIL OD AMERIKY se Ceska vladni politika teda huste dotyka Cechu a to negativne. Proc se Cesi nebouri????????????
   Vysvetlete mi to?
   Kde je defenestrace?

   Vymazat
  5. Cesi bud byli usplny sracky , nebo sly do docela do extremu. Ovsem vzdy meli hodne kolaborantu .

   Vymazat
  6. Re (22:21):
   A že proč?
   No, už jsem to psal výše! Většina je totiž spokojených! To ani nemusí být proto, že by si žili až tak sladce, mají jen nízké nároky, neví kudy kam nebo jsou propagandou vypatlaní.
   Bouří se většinou, až když rejou držkami o zem ...

   Vymazat
 8. Teď ten Trupův vysraný mozek zavrtá do severní Koreje a máme tu válku určitě né konvenční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uznej ze Korea provokuje.
   A ano, je to na hrane.

   Vymazat
  2. Uznávám, že Jižní Korea provokuje. Ví, že je pod ochranou a proto je tak drzá.

   Vymazat
  3. 21:06 ja zase uznavam ze je to maler.
   Jo muze to zpusobit valku, velkou valku.
   Rikitan

   Vymazat
 9. Bude konvenční,po jaderné válce bi jim nezbili otroci.

  OdpovědětVymazat
 10. Prosím vás, přestaňte tady papouškovat bláboly nějakého pologramotného pindose, nebo servilních škrabáků. Sarin není plyn ale kapalina (organofosfát). Aplikuje se postřikem, nebo jako aerosol. Ostatně ani nechvalně známý Cyklon B není plyn ale pórovitá látka nasycená kyselinou kyanovodíkovou (granule). V mírně pozměněné formuli se stále vyrábí v Draslovce pod názvem Uragan D2 jako dezinsekční a deratizační prostředek pro použití v zemědělství a potravinářství (fumigace).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Re (20:04):
   Jen drobnost: Ovšem to, co z toho "preparátu" Cyklon B zabíjí, jsou tak jako tak páry HCN, které se z toho sorbentu (infusoriové hlinky či zeolitu) za atm. tlaku snadno uvolňují.
   Lidi o parách snadno (leč nesprávně) hovoří jako o plynu, takže plyn je taky přijatelně :-) ...
   I ten sarin, pokud je dispergován jako aerodisperse, se poměrně snadno odpaří do svým par. Člověka pak může zasahovat jak ve formě svého aerosolu, tak i v těch parách.

   Vymazat
 11. 20:04-Nejsem chemik,tak Vám věřím.Chemik přece
  byl ministr financí.Co se týká KLDR,nebuďte si
  tak jistí,že to nebude v jaderné rovině.KLDR je
  vojensky slabší,než Korea s USA a nebudou váhat
  s jadernými zbraněmi.Není jisté,že se to bude
  týkat jen korejského poloostrova.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský možná nás Kim zbaví válečných štváču

   Vymazat
 12. Tady vubec nejde o Syrii , ale oTrumpa, Cinu a naftu!! Cela ta diskuse a clanek smeruje chybnym smerem.Jestli tohle nechapete , nechapete nic vcetne pisatele clanku ktery je pro mne v clanku blb(ne celkove) . USA nezajima 100 mrtvych lidi (pokud se to vubec stalo????) v Syrii nebud te smesny , zabili milion v Iraqu!!

  Ale ta nafta , a Cina ,

  specialne Cina !!!!!!!!!!!!! nebezpecna vec pro USA a brani se.

  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná jsi Brouk Pytlík. Ale nejsi moudrý. To já jsem Moudrý Brouk Pytlík, který všude byl, všechno viděl, všechno ví a všechno vykecá!
   Moudrý Brouk Pytlík

   Vymazat
  2. TO JSEM RAD ze nejsem MoudryBroukPytlik, ja jsem jen BroukPytlik a nenapadny! a v prumeru Brouku Pytliku!
   V Rusku jsme meli BroukaPytlykacenko a v Americe BroukPytlik_Dakota , jinak zvany Dakota Beatle cili cesky prelozeno Mandelinka Bramborova
   a z prisla Nemecka Angelinka_Brnadenburska . No moc jsem radost ze svych pribuznych nemel!!!!! delali v tom bordel,

   pak je postrikali DDT ci oni tomu rikali havloidi bilogicti 'HUMALNI TRETI SVETOVA VALKA MISTNIHO DOPADU' a tak se v tom vezeme .
   Ja jsem ale BroukPytlik neskodny, zivici se uhnivajicmi korinky a tak mne maji radi, zatim ne DDT

   BroukPytlik

   Vymazat
 13. Příspěvků bylo zatím na dané téma napsáno dost, některé jsou i vtipné. Žádný se ale nezamyslel nad tím, že jsme v jedné partě se zemí, která si takto dlouhodobě počíná, nerespektuje mezinárodní právo, lže, vraždí a rozvrací jiné státy. Lebedíme si snad v takové partě nebo se pokusíme ji opustit, dokud je ještě čas?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nás 10 000 000 o tom nerozhoduje. Na to jsme si zvolili tu pakáž v parlamentu, vládě a senátu.

   Vymazat
  2. 11:17 je třeba tuto pakaž nevolit - nevolit vlastizradce: TOP 09, ODS, KDU ČSL, ANO, ČSSD. Volit vlastitvorce: komunisty nebo Okamuru.

   Vymazat