Reklama

neděle 30. dubna 2017

Moudrý komentář v Nové Republice. Dokončení

Radim Valenčík
30. 4. 2017     RadimValenčíkPíše
Na "Nové Republice" byl ke standardnímu rozboru z pera P. C. Robertse přidán nečekaně přesný, prozíravý, realistický a v určitém smyslu i optimistický komentář podepsaný jen iniciálami. (Netuším, kdo je autor, ale musí to být velmi inteligentní a slušný člověk.)
Zde je článek P. C. Robertse na "Nové Republice" se všemi (většinou kvalifikovanými) komentáři, včetně toho, který považuji za vynikající: zdrojKomentář byl zveřejněn 28. dubna 2017, 11:19. Zde je druhá část (zvýraznil jsem některé pasáže):
Globální a EUblouznivci jsou v ataku, protože cítí ztrátu pozici a ve své blbosti si myslí, že problémy jsou způsobeny nedostatečnou globalizací, nedostatečným eurohujerstvím ap. Takže chtějí více unie, více centralismu, více moci do svých rukou. Tím jen zhorší svoji situaci. Jsou jako biľakovci a indrovci za přestavby, jako straničtí protiperestrojkovští převratoví spiklenci. Oni ve svém dogmatismu, fanatismu, ve své zaslepenosti si proti sobě staví stále více lidí. Nemohou vyhrát, když už nyní proti nim velmi vyhroceně stojí 2/5 lidí. Průšvih je jeden - aby blouznivci nechtěli bouchnout za sebou jadernými vraty.
Macron nic dělníkům nedá, od toho si ho tam establishment nedává, takže po pěti letech jeho možné vlády bude Francie ještě více nakloněna změnám.

Ještě důležitější, než nevolení kohosi, či zastavování hybridní války, je vzdělávání a výchova spoluobčanů, zvláště mladých. Je to jako s chudákem, rybou a rybařením - efektivnější, než to, že nyní jednorázově ochráníme současníky před globálními a euro blouznivci, je naučit spoluobčany poznávat rizika, chápat problémy až do jejich příčin a naučit je samotné je napravovat.
Ad tradice - ti, co nejvíce lpěli na tradici, dodnes se houpají na liánách. Otázka je, co a kolik tradičního a co a kolik moderního.
Ad populismus - odstoupení M. Le Penové z čela Národní fronty je populismus až na půdu. Uznávám, že nálepka populismu je účinná mediální zbraň, kterou se hajzlové snaží zarámovat oponenta, který získává podporu levicového elektorátu. Ovšem DJT rychle ve funkci přesvědčil, že ji nedostal pro nic za nic. A u Máni Le Penové to budeme moci za čas třeba také prakticky zhodnotit, ale některé její programové body afinitu k populismu naznačují. Určitě ale nenaznačují systémovou změnu.

Spoléhání na to, že se objeví nějaký vůdce (Trump, Le Pen, Okamura...), který vahou své osobnosti změní negativní trendy vyostřování konfliktů, zabředání zemí kolem nás do tzv. hybridní války apod. je naivní a nezodpovědné. Naprosto nejdůležitější je v současné době "naučit spoluobčany poznávat rizika, chápat problémy až do jejich příčin a naučit je samotné je napravovat".

To je to, čemu se současné politické strany vyhýbají, jako čert kříži. I ty takzvaně ALTERNATIVNÍ. To je vždy příznakem jejich určité kontaminace současné globální moci. Ať již vědomými, nebo nevědomými, kteří roli figurky plní jen pod vlivem řízení formou inside informací.

52 komentářů :

 1. souhlas s článkem

  OdpovědětVymazat
 2. Hahaha ha ha hu hu haha

  To by jste musel prinutit lidi cist a vypnout televisi , kdyz byli socialne trenovani 30 plus let. 80% lidi nema zajem!!

  Lidi byli socialne trenovani aby byli nemyslici konsumenti , televise , drogy , sex , pekny apartment a prijemna muzika a zadne odpovednosti.

  Jestli lidi pocnou prilis myslet , tak se vyrobi jine lepsi!!! unikove drogy, zaplati dobre!!!se obchodnici s drogama( pod stolem pracovnici aparatu)!!!!

  A lidstvo se pohne statisticky zpatky do situace nirvany a drogove spokojenosti!!!

  Prostudujte si Huxley New Brave World!!!!

  Myslite si ze Trump za poslednich 30 let si precetl jedinou !!! knihu od pocatku az do konce??? Naivko.

  Ovsem v pozadi je Mocna Sila, Neobycejne Mocna!!!

  Podivejte se na to takhle: Cina dluzi asi $23.000 dollaru na hlavu ,muzi, zeny deti . Kdyz to znasobite poctem Cinanu dostanete asi 30 trilionu.

  Nevite komu????
  USA dluzi $18.00 bilionu.
  nevite komu???

  A kdyz to zvazite , pocnete respektovat Mocnou Silu ktera je za tim!!! a je absolutni!!!

  Proc tam dali Trumpa, meli o 1000% lepsi!!
  Aby uspal Americany , pohnul USA do jine posice a aby Mocna Sila bez problemu si delala co chce!!!

  Zadny politik si nedovoli jak koliv napadnout Mocnou Silu ani slovem , ani gestem!!! a ani myslenkou!!!
  At je to Trump, Hillary ci Berney Sanders uctive
  se klani Mocne Sile!!!

  Jsme v Huxley New Brave World asi tak na strane 75. Vse funguje jak je planovany.

  Pan Valencik asi chape pravdu o Mocne Sile!!! ale kazdopadne o ni nepise!! Mozna , ze clen cislo 527-312-4478 ?? kdo vi?
  Ja jsem z mnoha , kdo obdivuje Mocnou Silu i kdyz neni vzdy prijemna, ktera vse kontroluje a ridi.

  Otazka je jak prijmout tento fakt !!!! zivota a co dal!!!

  Jen Televisni Otrok Honolulu pokrikuje : Trump je Trump a Honolulu je jeho prorok. Honolulu akbar!!!
  Nevim proc to dela, jestli je tak programovan, ci pracuje pro ne za svou deni davku SOMY aby ho privedla do stavu blazenosti. Stary Egypt s Bohem Faraonem fungoval 5.000 let. Ja typuji Novy Svetovy Rad na 100.000 let. Bude to vzrusujici!!!! jak preziji Brouci Pytlici????


  BroukPytlik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Brouk nudnik se vysral
   Neslo by nak bez mazani varovat ctenare aby neztraceli cas s broukem nudnikem

   Vymazat
 3. www.rense.com
  Pod červeně blikajicim nápisem HEADLINE STORIES najdete poslední zprávy. Zjistìte že Trump je plně pod kontrolou jarmulkářů a zelených mozků.

  OdpovědětVymazat
 4. Kdyz to v Americe vyhraji globaliste, tak prijde automaticky ke srazce s Ruskem !
  Globaliste se skladaji ze 3 skupin.
  Nejnebezpecnejsi jsou Neocon's ! Ti jsou deti Trockeho, ktereho dal Stalin zabit v roce 1940.

  Tato skupina je silne mocichtiva a dela si narok na dominanci Ruska. Tato skupina Rusko ovladala mezi 1918-1938. Dnes se o tom Rusi uci ve skolach pro deti. Globaliste neuspeji. Narodni staty uspeji.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 5. Marine Le Pen pochopila, že se sekla a před 2. kolem přestala požadovat odstoupení od Eura.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jean-Luc Mélenchon si své vystoupení dobře načasoval a teprve včera varoval své voliči před volbou Marine Le Pen. Volit Macrona ovšem nedoporučuje.

   Vymazat
  2. Hloupí žabožrouti si za týden zvolí nedomrlého,nervově labilního a deviantního blba,který na plnou hubu vyřvává,že Francii zlikviduje a taky to udělá!!!
   Evropa,alespoň ta západní,shnilá,dostane co nevidět to,co si plně zaslouží...
   Ta východní bude mít šanci se z toho poučit a zachránit se v nastalém zmatku,ale obávám se,že díky své zbabělosti to nedokáže...

   Vymazat
  3. 1:55
   Děláte věci složité, aby to vypadalo, jako že přemýšlíte. Le Pen prostě vždycky to, o čem si myslí, že jí to přinese hlasy.

   Vymazat
  4. pane Kopecky , ja mam jiny nazor. Obcas se kazdy!! politik podrekne , vypusti z ust Pravdu to je CO SI MYSLI!!! Po jistou dobu prechodu!! po odchodu z EU si muze Le Pen myslet,ze pro Francii muze byt vyhodne pouzivat pevny kurs!! proti EURO coz je stejne jako kdyby pouzivala EURO a nazyvala ho jinak. Politika je pouze matnuti lidi.
   Brexit bude jednodusi ,protoze maji silnejsi bankovnictvi a lepsi pripojeni na svetove a USA Banky a dostanou lepsi podporu.

   BroukPytlik

   Vymazat
  5. 18:26

   -- Vy jste znalec ekonomie a bankovnictví - nebo zase jen plácáte, aby řeč nestála?

   -- Redukovat politiku na matení (to je asi to slovo, které jste se pokoušel napsat?) lidí je nesmysl. Tím přece říkáte, že je jen záležitostí profesionálů a občan může nanejvýš jenom jásat nebo mručet...

   Le Pen usiluje o moc, ale domnívat se, že se v čemkoli PODSTATNÉM liší od ostatních, kteří usilují o totéž, je naprostá iluze. Kdo usiluje o něco víc, bývá v dnešní mocenské struktuře (establišmentu, chcete-li) včas odsunut na vedlejší kolej.

   Vymazat
  6. Pane Kopecky , temer absolutni!! souhlas.

   Lidi maji iluzi o zmene, nemel jsem pouzit slovo mateni ale "manipulovani"mateni je casto prostredek a vse je mnohem komplikovanejsi .

   Ja netvrdim, ze je to jen pro profesionalni lidi, ja si jen myslim, ze clovek musi vypnout obcas televisi, cist lepsi noviny, mozna precist dve knihy rocne aby dostal informace ( aspon ja bych nikdy!!! trochu nepochopil kdo-co-kde.

   BroukPytlik

   Vymazat
 6. 23:31... FED se bude rezit pozdej. Plan na to existuje.

  1:09...Kdyz to Marine Le Pen prohra, tak Francie prestane existovat a kdyz nema vuli existovat, tak to bude jeden terc na vic v pristi valce.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honiči Lulua,Trumpeta FED řešit nebude,ale pokud ještě jednou vybočí,bude FED řešit jeho a tentokrát definitivně,jako JFK a bude nahrazen vice...,jako tenkrát v třiašedesátým...
   Je to stejné,jako vždy bývalo v Chazarském kaganátu - "Kagan a jeho Bek"....
   No a tu Francii už nezachrání ani Panna orleánská,natož Lepenka i kdyby to vyhrála,tak ji svážou do kozelce a utopí.Je na ní naštelovaná celá ta Evropa podpindosníků všech barev a konfesí...

   Vymazat
  2. 1:47

   TAKY ŽVANÍŠ BLBOSTI !

   Vymazat
  3. Zajisté že se FED řešit nebude, nebude se řešit 9/11, žádná zeď s Mexikem se stavět nebude.
   Trumpa maji neokoni a jarmulkaři pevně pod kontrolou, jeho prvnìch 100 dní je trapné zklamání. Zklamal i své největši podporovatele.
   Je pouze dalši z řady židovských ratlíků.
   Soros se mu usídlil ve vajthauzu v podobě Kushnera.

   Vymazat
  4. 2:08
   DALŠÍ MUDRLANT ŽVANÍ BLBOSTI !
   Je to tady povedená sešlost.

   Vymazat
  5. 2:10 mužeš něco z toho co napsal 2:08 úspěšně vyvrátit, Mudrlante?
   Dnes je již každému, kdo má trochu přehled o skutečne situaci jasný, že Trump je jen Buran.

   Vymazat
  6. 2:29
   Že je Trump buran, bylo normálním lidem jasné vždycky, ne teprve dnes! Že jsou blbci zklamaní, to je jejich, ne můj problém.

   A teorie židovského spiknutí je blbost.

   Vymazat
  7. Zde se setkali zase jasnovidci
   Anglicky neumi ale vi co bude

   Vymazat
 7. Anonymní 1.května 2017 1:37

  ŽVANÍŠ BLBOSTI !

  OdpovědětVymazat
 8. 2:08...bude to resit Steven Mnuchin. Ten co varoval pred krizi 2007-08... Oni ho za to vyhodili. On jim to vrati.

  FED je velky problem v budoucnosti, protoze bez FEDu, pred rokem 1913 nebylo dne, kdy nebyl nejaky zmatek.

  FED dal lidem stabilitu. Napr. vklad pro manzele je automaticky pojisten do vyse 250 K. (FDIC).
  To stale existuje.

  Plot na mexicke hranici se stavi, ale pomalej nez bylo planovano. Nikdo nema penize. Illegalni immigrace vsak klesla o 70 %.

  Davat negativni vysvedceni Trumpovi po 100 dnech vlady je hloupost. Jemu dali Neocon's media znamku "F", coz je ta nejhorsi. Vcera mluvil v Pennsylvanii a dostal od tisice lidi z ulice znaku "A" !

  Pane 2:08 , prestante zde papuskovat attrocitni propagandu z TV. Nase TV je nejhloupejsi na svete.
  (Jedna moje TV slouzi jako stupinek v garazi na ometani pavuci a druha je uz davno v popelnici.)

  Ti nejlepsi Zide, co Amerika ma, jsou na Trumpove strane.
  Neocon's a Zioniste jsou napadany jinou skupinou Zidu v ulicich New Yorku a poradaji se demonstrace.

  Nevyznam se v tech jejich skupinach a jejich vzajemne fackovacky jsou mi lhostejne. Jsem KATOLIK a budu az do smrti. To nejde zmenit. To jsou geny.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2:40

   KUPÍŠ BLÁBOLY NA HROMADU !

   Vymazat
  2. Je to naopak,právě židy ustanovený a provozovaný FED je zdrojem problémů a to nejen USA,ale celého světa a je zcela pochopitelné,že to Američan,jako ty,kterému to velice vyhovuje,nevadí a ten zlotřilý systém podporuje.
   Nebýt FEDu,USA a hordy jeho nemakačenků i zlodějské sionistické elity by šli o žebrácké holi...
   Co se týče podvodníka Obamy dostal za své předvolební sliby Nobelovu cenu a za svojí "praktickou politiku" by mu náleželo "elekrtické křeslo" a to samé platí po těch "veletočích"i pro toho klauna s nalepovacíma vlasama,kterému už chybí jen nasadit si ten červený klaunovský nos,kdyby nedržel v pazouře "atomový kufřík".I on se dopracuje k tomu "el.křeslu",jinak mu namažou schody...ve vajthauzu vydrží jen tehdá,když bude naslovo poslouchat židovskou fin,mafii,ke které patří a k tomu ho budou hlídat ti generálové typu zcela idiotského Mattise...
   Jak říkal Švejk..."a válka s Turkem bude.."a to platí i o těch dementech s"kupírovanejma oháǩama"z USA/Izraele,oni to totiž jinak neumí a celou tu dobu se na to chastají a proto se na to nachystejte taky,"velké finále" nás nemine,je to jejich poslední šance k udržení se u moci právě za pomoci FEDu,jehož moc vadne...

   Vymazat
  3. Honiči Lulua,mám obavy,že ti tvoji "nejlepší Židé",co máš na mysli,kteří pomalu ani nevěděli,že nějakými Židy jsou,nejsou na Trumpetově straně,ale že za Hitlera "vyletěli komínem" a že právě ti horší,kteří Dolfu dostali k moci jsou tam v USA soustředěni i okolo něho a drží ho decentně,ale naprosto spolehlivě za koule a že se chystají na další "skrčku" a to nejen na vás naivní a podvedené vlastenecké hlupáky,ale i na jejich zcela idiotské podporovatele,hlásící se k tzv.levici...
   Dobrák Trockij se musí řehtat,jako kůň i s tou motykou v hlavě.....

   Vymazat
  4. Anonymní 1.května 2017 9:46

   ===========================================
   Objevuje se tu stabilně velký počet antisemitských sráčů, anonymní i podpsaných ("Povolny", "Pražska Vlaštovka").
   - Odkudpak vylézají?
   - Kde se jim dostalo takového vychování?
   ===========================================

   Vymazat
  5. Ano,objevuje se tu mnoho prosionských sráčů,kteří imrvére omlouvají a podporují jakoukoli prasárnu mocichtivých a nenažraných sionistů od Středního východu až po Ukrajinu a okolí,kterým vděčíme za tu dnešní tragickou situaci ve světě.
   Laskavě,než si na někoho otevřeš rypák,prostuduj kdo je v politice zač a o co mu jde...nejvíc info o těch věčně odstrkovaných "bohem vyvolených" získáš právě přímo od nich,ty jeden korektní korektore,když už nejsi schopen realitu vnímat sám od sebe bez postrkování...

   Vymazat
  6. 13:01

   Vida, další kretén se hned ozval !

   Vymazat
 9. 1:51.. Ty neumis cist cesky Pytliku ! Precti si jeste jednou muj 0:46 o dluhu a pomalu. ANALFABETE ! Mam podezreni, ze zeres drogy. Porad mas nejake fantazie. (Televize, Otrok, cislo do Illinois, atd.)
  Musis se obratit na dr. Davida, on ti da medicinu.
  Ja nejsem dr. - pacienty tveho typu, lecim nakopnutim do rite.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano procetl jsem si tvuj 0:46 prispevek dvakrat abych ti nekrivdil, jsem poctivy i k televisnim otrokum jako Honolulu.
   PRAVDA JE TOTO: NIC NECHAPES a JSI PLNE PROGRAMOVAN. NEJSI SCHOPEN ELEMENTARNI MATEMATIKY, ELEMENTARNI LOGIKY!!!

   Zkratka jsi Televisni Otrok HONOLULU.!!!

   Co pises nema smysl!!!!!!

   MOJE CISLA maji smysl tve blaboleni NIKOLIV.

   Bohuzel to je tvoje KARMA!!!!

   S uctou BroukPytlik

   Vymazat
 10. DESETITICE lidi zdravilo Trumpa v Pennsylvanii a my zde na NR mame 5 Idiotu, kteri mu nadavaji...
  Techto pet IDIOTU nepozdravi ani soused, kdyz se vraci z prace.

  Tak je to ! Techto 5 Idiotu jsou "chytrejsi", nez tisice a tisice lidi v Penn.

  President Trump ve svem projevu si delal srandu ze slavnostni vecere ve Washingtone, kde meli zranici stetky z medii a z Hollywoodu, kteri si vzajemne lezou do zadku.

  On na te veceri mel byt hlavni osobnost a on utekl k lidem v Penn. T.j. proste ostuda pro vsechny stetky z medii.

  Zitra se na Trumpa vrhne mistni retard nick Pytlik a pouzije proti je HUXLEY-je z roku 1932 a nebo pohrozi tel. cislem.

  A ja nestastnik jsem zil v milne predstave, ze nejhloupejsi jsou opice na Limpopu.
  Nejsou ! Zde je to horsi nez na Limpopu.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty desetitisice pouze potvrzuji ze Americane jsou jen banda vyzranejch debilu s vyhnilymi mozky z prilisne konzumace McDonald a televize.
   Ty jsi 100% brainwashed priklad Trumpova priznivce a nemas dusevni kapacitu videt veci. realne

   Vymazat
  2. 5:24 jo horší jak na lipopo ale seš tu pečenej vařenej. Nadávaš lidem kteří kritizují nafouklou Přehazovačku a meleš stále to samý jako flašinet.

   Vymazat
  3. 5:24 .. taky si myslím, doufám, že to Trump nevzdává. Ač to tak někdy vypadá, nebo spíš je leckterými médii líčeno.
   Zatím není síla, která by neokony odstavila hned. Ale tu sílu mají oni sami. Kopromitují se postupně v celém světě. Vyžaduje to trochu času a vhodně tomu asistovat. Děda.

   Vymazat
  4. Trump uteklz Washingtonu jelikož tam probihaly velke demonstrace proti němu. To on nesnáší jakoukoliv kritiku, žije stále ve svém sitcomu
   You're fired!!! Desetitisíce lidi proti němu protestovali v Chicagu a dalšich městech.
   To uż nám Honolulu samozřejmě nesdělil.

   Vymazat
  5. - Jednou z nejsledovanějších nominací do Trumpova kabinetu byla kandidátka na ministryni školství Betsy DeVos. Dnes již potvrzená ministryně během slyšení v Senátu obhajovala PŘÍTOMNOST ZBRANÍ VE ŠKOLÁCH tím, že by měly chránit děti před ÚTOKEM MEDVĚDŮ. Její NEKOMPETENTNOST zastávat úřad dokonce narušila stranické linie a dvě republikánské senátorky odmítly Trumpovu kandidátku podpořit.

   Vymazat
  6. Cesti nevolnici, nekritizovat

   Vymazat
 11. Vetsina problemu ma jednoduche reseni, ktere je spravne, ktere ale "Komplikové" odmitaji pripustit... Pak ma spoustu komplikovanych a spatnych reseni, chozeni kolem horke kase a haseni pozaru chytanim koure do pytlu...

  Ostatne i puvodni jadro vsech problemu je az prekvapive jednoznacne a jednoduche, ale nikdo ho tu nedovoli ani zminit, natoz o nem diskutovat. Zejmena tady - protoze i Nova Republika je soucasti problému a sotva tedy bude moci byt soucasti jeho reseni...

  Mimo jine i proto, ze kdybych jadro tech problemu pojmenoval - coz je zakladni a nevyhnutelny krok k jejich pochopeni, byl bych tu jako obvykle zcenzurovan, narozdil od vsech primitivnich hrubianu a sprostaku, kterymi to tu jen kvete... (i kdyz nakonec i tady v diskusi je ten problem na jednom miste pojmenovan otevrene, ale vzhledem k tomu, ze je pisatel ponekud hrubian, administrator ho asi necha byt...)

  Ano - reseni vsech problemu zacina jejich spravnym POJMENOVÁNÍM. Bez spravneho pojmenovani neni nikdy pochopeni a neni tak ani zadne spravne reseni nadohled. (Tedy je predevsim potreba bojovat proti "politicke korektnosti" jakozto povinnosti lhat a nepojmenovavat problemy jejich pravymi jmeny...)

  ((A ovsem vetsina soucasnych problemu ma jednu zakladni pricinu, ktera je v cestine na 4 pismena v mnoznem cisle a ve slovniku by byla skoro na konci...))


  Takze nakonec - dobrou sluzbu lidstvu delaji predevsim lide jako Trump, Le Pen, Okamura - ne v pripadne funkci, ale behem kampane, kdyz otevrene pojmenovavaji alespon nejake problemy ... (Coz je take duvod, proc CT blokuje Okamuru a neda mu ani zbla prostoru)
  (I kdyz jadro tech problemu take nepojmenovavaji, a pokud jej pojmenuji jejich priznivci, jsou okamzite ukriceni.)

  OdpovědětVymazat
 12. Volbu ve 2. kole Francouzům nelze závidět. Příznivci "staré dámy" to mohou vidět tak, že E. Macron chce ještě více přišlápnout do pedálů globalizace a moci současného establishmentu a korporací, zatímco M. Le Penová chce europřevod o kolečko přehodit na volnější a někam zatočit říditky. Další cestu Macrona si lze dosti dobře představit jako zvýšení dosavadních trendů, z nichž profituje promile "nejúspěšnějších" a které zvedají už davy občanů do ulic. U Le Penové je přitažlivé omezení moci EU, která je nejvýraznější silou nadnárodních korporací a která potřebuje velký, ale velmi velký otřes (blízký zhroucení), aby se stala pro běžné Evropany užitečnou, ale kvůli dlouhým historickým i aktuálním stínům její Národní fronty není vidět, jaké cesty a nástroje by použila.
  Určitým vodítkem pro rozhodnutí mezi dvěmi velkými zly by mohla mít úvaha, kdo z těchto dvou možných prezidentů by mohl být úspěšněji blokován ve vládě a v parlamentu. Jaké jsou mechanismy vztahů mezi nejvyššími francouzskými mocenskými institucemi, jaké by mohlo být složení parlamentu a jaké mají oba kandidáti předpoklady na zvládání administrativních mocenských bojů. Vůbec není jisté, že prezident a vláda/parlament budou z jednoho těsta, v případě vítězství Le Penové takřka jisté. Situace, kdy vláda a parlament budou z jiného tábora, než bude prezident, ve Francii zdaleka není neobvyklá. Jsou tudíž ve hře tři scénáře: Marcon v Ellysejském paláci a marconovci a spol. ve vládě, Macron sice prezidentem, ale bez své vlády, a Le Penová prezidentkou, ale též bez vlády. Co je pro omezení moci nadnárodních korporací, Bruselu a i národní buržoazie, pro návrat demokracie, zlepšení kvality života běžných Frantíků a pro mír a spoluprácei ve světě výhodnější?
  Nadcházející etapa Tour de France bude zajímavá.
  KR

  OdpovědětVymazat
 13. Ano přesně tak: "naučit spoluobčany poznávat rizika, chápat problémy až do jejich příčin a naučit je samotně je napravovat".

  Lidi k tomu dospějí sami, nebo tomu pomůže někdo, kdo má v rukou moc. Juno

  OdpovědětVymazat
 14. Diskuze už nemají žádný smysl. Pronajali si zde místo zhovadilci jako je Honolulu a Broukpytlík, píšou oba z bůhvíjaké tramtárie, otravujou a smrdí jak filcky. Nic českého neznají, všechno české je jim ukradené, jen slintají svoje hovadiny. Oni dva zaberou celý prostor diskuzí - vůbec nemá smysl tyhle hovadiny číst. Redakce NR nekoná - jinak by tihle trotlové vůbec na diskuze nelezli,protože by byli ihned odstraněni. Ale vydělávají redakci peníze neboť zvyšují počet diskuzí - a o to jde. Ne o kvalitu a úroveň diskuzí, ale o počet. Všechno je to hnus. Stejně tak Novinky - píšou zase jiný druh bulváru, a taky se tam na diskuze slézá nejblbější pologramotná chátra. A na mainstreamu se to liší jen tím, že tam diskutují smradi, zblblí, fanatičtí, proameričtí smradi. Všechnu tuhle sebranku bych z ČR vyhnal - ať táhnou do své USA - nechápu, proč tam někdo žije pár měsíců, a pak přitáhne zpět do čR jen aby tady na všechno nadával a pěl na USA pochvalné ódy? Taková smradlavá žoužel. Ať tam odtáhnou, pracujou a živí se tam - ne že se tam flákají za prachy od fotra z firmy, o které fotr okrádá sví zaměstnance, aby se jeho parchant mohl poflakovat po USA - už by to tady chtělo novou krvavou revoluci. Všechny tyhle profláknuté podnikatele a jejich parchanty odtud vyhodit. Neoběsit - to ne - ale ať se jdou živit jinam. Smradlaví, sprostí paraziti.

  OdpovědětVymazat
 15. Děláme si velké starosti o výsledek voleb ve Francii. Jestlipak si budeme dělat podobné starosti s volbami na podzim u nás? Bylo by již na čase, kdyby se voliči probrali ze zvonění s klíči před více jak čtvrt stoletím a zamysleli se, zda dosavadní garnitury vlád, představované soc. dem, TOP 09, ODS a lidovci mimo rozkradení bilionů národního majetku a mimo zadlužení národa dalšími biliony a mimo posluhování kapitálu, udělali také něco pro občany: bilance žalostná: nula, nula, nula. A tyto nuly budeme znovu volit? Budeme dále prodlužovat agonii našeho státu a nebo chceme jeho resuscitaci?
  Všimněte si, kdo nejvíce překáží: nová politická síla - ANO, ano, ta je na obtíž, zastavila zadlužování, začala splácet předchozími vládami nasekané dluhy. Vzpomeňte, kdo stojí za OKD, za Severočeskými hnědouhelnými, a za desítkami dalších rozkrádaček a kdo vás i v budoucnu bude dřít ve službách kapitálu do morku kosti? Kdo staví již dnes nereálné požadavky na státní rozpočet, aby je v hned mohl rozkrást. Kupodivu to není ANO, ale soc. dem a lidovci. A kdo jim v tom přizvukuje, no přece TOP 09 a ODS. Kdo si zoufá z toho, že podnikatelé musí platit daně, jako zaměstnanci: no přece soc. dem, TOP 09, ODS! Kdo to kdy slyšel, dovolit si kontrolovat kapitál a jeho "toky" peněz?
  Je ovšem s podivem, že toto vše řídí také kapitalista BABIŠ a ANO. A proto je ho nutné dostat z politiky. Vymyslí se pseudoaféry, konstruují se procesy, však kdo má v rukách vnitro a policii? Sralbotka by chtěl, aby Babiš "sám" odstoupil z politiky. Občane, polož si otázku, proč to potřebuje soc. dem., vyzmizíkování ANO. Protože Sralbotka přivedl partaj na kraj propasti - to nedokázal ani Špidlajzník. A navíc soc. dem. jako služka kapitálu (marně utajovaná) je povinována servilně ASISTOVAT U POPRAV POLITICKÝCH ODPŮRCŮ.
  Také si občane vzpomeň, jak hulvátsky a ostudně pomlouvá Zemana, který soc. dem. kdysi z nuly přivedl k rozkvětu. Ale to byla jiná partaj, nezkorumpovaná trafikami kapitálu, partaj, která měla odvahu a aspoň snahu vážit spravedlivě. Podívej se konečně občane, koho které partaje budou doporučovat na prezidenta - zda sobě rovné nuly a posluhy u kapitálu, nebo snad i občansky myslící kandidáty! Zatím žádný s občanským programem na obzoru!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:24-Abyses z toho Babiše neposral!!
   Je to grázl,jako všichni ti,co se tam předváděj už celejch 28 let,kradou defraudujou,neplatí daně,odlkánějí,fasujou z Bruselu úplatky/dotace,lžou a on taky....T,je zbytečný to tady rozpitvávat,stačí se "podívat z okna"....Ty musíš bejt opravdu buď blbej,nebo navedenej...

   Vymazat
  2. 2:03- volit Babiše nemusíte jako já ale v čem nemá 18:24 pravdu?

   Vymazat
  3. 18:24
   To, že Babiš úspěchy vlády připisuje svému hnutí, přece vůbec neznamená, že tomu tak je. Anonym 18:24 Babišovi fandí, takže žádnou pochybnost v tomto bodě nepřipustí.
   Také mainstreamová média byla celé tři roky k Babišovi také velmi šetrná. Proč asi?

   Sobotka si nechal dlouho srát na hlavu (v zájmu udržení koalice), dnes ovšem pány Babiše i Zemana poněkud zaskočil.

   Vymazat
  4. Za povšimnutí stojí, že inteligentní komentátoři zleva (Paroubek, Keller) i zprava (Tabery, Pečínka) shodně vyslovují pro Sobotkův krok pochopení.
   Reakce Kalouska, Schwarzenberga, Stropnického nebo Josefa Skály není třeba brát moc vážně.

   Vymazat
  5. Pane Kopecký, můžete mi vysvětlit, jak se může stát, že český pravicový komentátor je zároveň i inteligentní? Děkuji předem za odpověď.

   Vymazat
  6. Anonym 18:13

   Proč by pravičák nemohl být inteligentní?

   Vymazat
  7. Mně to nějak nejde dohromady. Životní zkušenost. Jo, vychcaný pravičák, to ano, protřelý pravičák, to ano, ale inteligentní??

   Vymazat
  8. Anonym 18:31

   To je jenom hra se slovy. Inteligence není měřítkem morálních kvalit.

   Vymazat
 16. Zálkadním problémem světa je zvrhý parazitizmus. Katolík káže vodu a pije víno. 5% obyvatel planety spotřebovává víc jak polovinu zdrojů panety a to nám má být příkladem. Že to bude dál takto fungovat si může myslet jen zvrhlý debil. Buď se naučíme žít v souladu s možnostmi planety nebo musí víc jak polovina lidí zmizet.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.