Reklama

úterý 18. dubna 2017

Nástup vojenských záloh DLR pro případ války

18. 4. 2017, Petr Ďoubalík, zdroj zde a zde a zde


Video: Nástup vojenských záloh DLR (z dronu), písnička "Povstaň Donbas!", překlad - titulky

"Ukrajinský" Donbas už asi není dostatečně atraktivní pro naše média. Donbas však nadále vzdoruje a s Ukrajinou (současnou ukrajinskou vládou) víc nechce mít nic společného. Každý den je vystaven ostřelování, nadále umírají lidé, ničeny jsou domy a infrastruktura. Porošenko nakonec odsouhlasil blokádu DLR a LLR, aby to nevypadalo, že se mu banderovské tlupy, které blokádu udělaly, utrhly ze řetězu.Ukrajina se chvíli pokoušela přeházet pořadí plnění bodů "Minských dohod", tak, aby nejprve získala plnou kontrolu nad celou oblastí včetně hranice s RF a až pak chtěla uspořádat volby. Snad každý, jen trochu zasvěcený, si dovede představit, jak by to vypadalo.
Banderovci by jistě velmi rádi pořádali své pochodňové průvody i v Doněcku
Na to samozřejmě DLR a LLR nepřistoupily, vždyť pořadí plnění jednotlivých bodů je nedílnou součástí podepsaných dohod a není vůbec náhodné. Politici se přou, zda už je "Minsk" mrtev nebo není, ti rozumní se ale shodují na tom, že je to jediná cesta. Ač měly být již dávno odvedeny těžké zbraně za předepsané linie, nejsou. Nevadí to ani monitorovací misi OSCE (OBSE).
Ukrajinský tank v místech, kde být nemá, pozorovací misi OSCE nevadí

Nesystémově a překvapivě proto působilo příměří, které vyhlásil Porošenko od prvního dubna 2017, ale byl to opět jen aprílový žert.

Ukrajinští vojáci mají „metr po metru, kilometr po kilometru postupovat na východ“, a to hlavní je „nepřeskočit hranici (smích)“, prohlásil tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksandr Turčynov v interview pro BBC Ukrajina, kdy odpovídal na otázku, kdy a čím může skončit vojenská operace na Donbasu.
„Minulý rok byl první, kdy jsme neodevzdali ani metr půdy, ale naopak — získali jsme desítky kilometrů. My nemáme jinou variantu než vítězit", řekl Turčynov.
Krátký dokument ohledně tohoto prohlášení Turčynova je zde (bez titulků)

Ze slov Turčynova, který byl iniciátorem ATO (2014), to na brzký mír nevypadá. Že by ho umravnili západní přátelé a vyjednavači "Minsku 2" - Francie (Hollande) a Německo (Merkelová)? Těžko. S válečníkem Porošenkem se evropští státníci objímají a dokonce pusinkují. Že doma nechá střílet do vlastních jim zjevně nevadí.

Nelze se divit, že neuznané republiky DLR a LLR se nespoléhají na podepsané dohody a raději drží pevně obranu.
6. dubna byla zahájena největší mobilizace v historii DLR. Vojenské zálohy si daly sraz na cvičišti nedaleko města - hrdiny Šachťorsk. Dorazil "prezident DLR" Alexandr Zacharčenko a ministr obrany DLR Vladimir Kononov.
Více o mobilizaci v češtině např. zde

Zde jsou záběry z kvadroptéry, k videu je použita písnička "Povstaň Donbas!" skupiny "Kuba", překlad a české titulky: Ďouba

Celá písnička zde:

Вставай Донбасс
Povstaň Donbas (překlad: Ďouba)

Мама, ну как дела в краю степей и терриконов,
Я слышал , что пришли враги на нашу землю,
И хотят всех уничтожить поскорей.
Мама, здесь каждый город с детства мне давно знакомый,
Дружковка, Славянск, Краматорск, теперь на лентах новостей,
Донбасс спасай своих детей.

Mami, jak se daří v kraji stepí a hald,
Slyšel jsem, že nepřítel přišel do naší země,
A chtějí všechny zničit co nejrychleji.
Mami, tady znám každé město dávno z dětství,
Družkovka, Slavjansk, Kramatorsk, nyní ve zprávách agentur,
Donbas zachraň své děti.

Вставай Донбасс, вставай мой край родной,
Вставай Донбасс, прогоним хунту вместе,
Вставай Донбасс, Россия-мать с тобой,
Вставай Донбасс, ты станешь новым Брестом!

Povstaň Donbas, povstaň můj kraji rodný,
Povstaň Donbas, vyženeme chuntu společně,
Povstaň Donbas, Rossija - matka s tebou,
Povstaň Donbas, ty budeš novým Brestem!

Мама, как поживают работяги и шахтеры,
Когда гуляли на майдане,
Наш народ во всю работал и бездельников кормил.
Мама, всем нам помогут Славянск и святые горы,
И это наши города, и будут наши навсегда,
Мы их врагам не отдадим.

Mami, jak žijí pracanti a horníci,
Když slavili na Majdanu,
Naši lidé naplno pracovali a ty lenochy krmil.
Mami, všem nám pomůže Slavjansk a svaté hory,
To jsou naše města, a budou naše navždy
My je nepřátelům nedáme.

Мама, жизнь продолжалась от Донецка до Одессы,
И зеленели города, возили уголь поезда,
Дымили трубы как всегда.
Мама, как в сорокпервом, с запада пришли к нам бесы,
Стоят уже у всех дверей, стреляют в жен и матерей,
Сжигают заживо людей.

Mami, život pokračuje od Doněcka do Oděsy,
A zelenala se města, vozily uhlí vlaky,
Kouřily komíny jako vždy.
Mami, jako ve čtyřicátém prvním, od západu k nám přišel děs,
Už stojí u všech dveří, střílejí do manželek a matek,
Lidi upalují zaživa.

Došlo po uzávěrce:
O velikonocích (sobota a část neděle) narušila ukrajinská strana příměří 35 krát, pod ostřelování se dostalo 13 obcí. Ukrajinský cirkus pokračuje čtvrtý rok, bohužel s podporou západních vlád, tu naši nevyjímaje. Cirkus, který už příliš nevzrušuje naše média, ale ve kterém dál umírají lidé.

14 komentářů :

 1. DLR a LLR přeju jim vítězství a co nejmenší ztráty

  OdpovědětSmazat
 2. Fašistické vlády v čele s náš í,nemají na výběr.Jejich čas se krátí a tak kopou a kopou.Že,Sobotka,Langšádlová,Štětina a další í zrádci národa!

  OdpovědětSmazat
 3. Podle různých prohlášení ukrajinských činitelů
  žádný problém na Donbasu není.Mají všechno pevně
  v rukách,jak se vyjadřují.Když dodržují příměří,
  jak mohli získat kilometry území?Pokud je mi
  známo,tak jejich pokusy končí tragicky už,neboť
  se dokáží zamotat ve svém vlastním minovém poli
  a tam zůstanou.Nelze je dostat zpět ani s cizí
  pomocí.Kdo by se taky staral o mrtvé.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 4. Ukrajina se dokonale hodnotově začleňuje k západu, který ctí dohody jenom z donucení.

  A protože západ je dekadentaní špína, tak potřebuje Ukrajinu jako nástroj proti Rusku a i kdyby byla úplně rozvrácená, tak padnout ji nenechá, jenom z tohoto špinavého důvodu. A protože ruská "bratrská pomoc", i kdyby v tomto případě na rozdíl od naší zkušenosti byla mnohem humanitárnější, tak přesto by tohle byla totální nahrávka na propagandistickou smršť ve stylu: celou dobu jsme to říkali, kde kdo pochyboval, ale teď to vidíte, rusáci nemají a nesmí mít s civilizovaným humánním západem nic společného.

  A i kdyby Ukrajinci umírali hlady, tak se nevzbouří, protože dobře vidí co náckové dělají civilistům v jejich domovech na východě země. A mezitím Novorosijci trpí a budou trpět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PŘIPOJ SE K NÁM! K Reconquistě!

   Reconquista je mezinárodní hnutí za evropské “znovudobytí”, inspirované událostmi zimní revoluce v Kyjevě a osvobozeneckého boje v Donbassu. Hnutí se snaží zapálit jiskru nejnovějšího evropského povstání proti dějinnému osudu a postavit očistný oheň oživení po celé Evropě.

   Tato nová generace bojovníků za skutečnou Evropu vznikla, když neo-bolševické Rusko zahájilo nevyhlášenou válku na Ukrajině, zatímco multikulturní EU, plná opovržení pro evropskou identitu, udělala totéž v Evropě.

   Sjednocení ukrajinských patriotů s ruskými a běloruskými spojenci ve válce proti společnému nepříteli (anti-národní režim Putina), který rozséval semeno sváru ve slovanských zemích - to byl první signál, že Reconquista přichází. “Ukrajina dnes, Rus a celá Evropa zítra” - to byl slogan zpečetěn krví kamarádů, které hrdě přijali jako motto příznivci z Německa a Francie, Španělska a Finska. Strom Reconquisty neustále roste a sílí díky vzniku nových poboček příznivců s jejich vlastním národním duchem a symboly. Proto je tento strom nahromaděn neuvěřitelnou národní solidaritou a synergií od dob 2. světové války.

   Nová Evropa, která se táhne mezi třemi moři (Jaderské, Baltské a to Černé), má geopolitický název - Intermarium. Východoevropské země mají mnoho společného: jsou sjednoceny díky svým etnokulturním zvláštnostem a sdílí odpovědnost za budoucnost naší Matky-Evropy, která je pod útokem z východu i západu. Východní obhájci budují Intermarium, opravdový panevropský „reconquest“ odrazový můstek, který přebírá geopolitický model.

   Symbolický význam Reconquista je nesporný v dnešní době, jelikož je to období civilizační kolize. Stará Evropa zmizela v ulicích Paříže, Kolína nad Rýnem a Bruselu. Rozbřesk Nové Evropy je na vzestupu v Kyjevě.

   Smazat
 5. Vypadá to tak, že politici s narvanýma držkama demokracie a svobody, rozpoutání války přes Ukrajinu pro obranu fašismu, vidí, že to už by neustáli. Tak usáci hledají jiné záminky u KLDR.

  OdpovědětSmazat
 6. To je divné, že nechtějí demokracii. Takhle moc řepky nevypěstují a zřejmě jim GMO potraviny nechutnají:))))

  OdpovědětSmazat
 7. Bohužel na východě Ukrajiny se lidem slil v hlavě pojem demokracie s řáděním nácků na ulicích, upalováním bezbranných lidí, ničením pomníků padlých, rozkradením státu, štvaním proti rodným bratřím, řitní alpinismus do imperiální usácké zadnice, masakrování civilistů v zóně "ATO", lhaní, cenzurování a překrucování v médiích, pád od bídy desítek milionů lidí, emigrace za prací do zahraničí, nájemní vrazi, licoměrnost "západních spojenců", zvýšení rizika termojaderné války .. to je vše "demokracie", aspoň jak se jim tvrdí. Tak se nedivte. MM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. U nás je to podobné, až na tu banderovskou sběř, ale jestli nám se navozí muslimy, tak na tom budeme stejně, ty mají zase blízko k řezaní hlav, kamenování žen, lámání rukou malých dětí atd. Jinak je to ve všem velmi podobné (rozkrádání státu, snaha měnit historii, darebáci nám vládnou a vedou do katastrofy, nejradši by nás připojili k Německu). Už od doby, kdy zločinec Havel schválil humanitární bombardování, máme na rukou krev, protože jsme ani nepípli k takové genocidě.

   Smazat
  2. U nás na to jsou úplně jinak, oblbují děti ve školách a školkách, mladistvé na stř. školách a učilištích a ti potom "řeknou tátovi, mámně, dědkovi a bábě - my chceme inkluzi, my chceme multikulti, my chceme být geji a lesbami".

   Smazat
 8. Moje prognóza: Donbas se stmelí k obraně tak, že jakýkoli útok, i pomocí islamistů, narazí tvrdě a útočnici budou likvidováni. Zakarpatí vyhlásí autonomii, kterou již nebude mít kdo potlačit. Ukrajinci bez ohledu na míru své identifikace s ruským světem odmítnou kyjevskou bandu a donutí nástupce vypořádat se definitivně s militantními banderovci a celou tou banderovskou líhní. V kyjevě bude zavedena jurisdikce dle donbaského vzoru, země se obnoví s prvky autonomie pro Zakarpatí a možná celý ruskojazyčný jihovýchod, ale bez rozdělení země. Nad tím bude bdít RF, která poskytne donbasizaci Ukrajiny technologickou nezbytnou podporu. Svět se v té době bude věnovat přízemnějším starostem jako je balancování na hraně globálního konfliktu, růstu kriminality a lidových povstání proti takovénu neřádu. Pokud si my nezvolíme strategii kvalifikovaně odpovědně řízené národní suverenity a vnitřní osvobození v rámcích mravních principů, opakuji Svatoplukovy pruty jako vzor národně sociální spolupráce za vyvedení vlasti z nebezpečných vod, staneme se pouze spoluviníky zhroucení celé euroatlantické civilizace a její vyvrácení barbary jako mnohokrát v historii. Takže vy, z Nové republiky, máte poslední šanci uvědomit si, že ve společných prutech je síla a nezdolnost, v osamění je pouze porážka ze slabosti. Vaše AlianceNS a ČSNS

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:11 Kdo to je "Vaše AlianceNS a ČSNS" ?
   O jaké "národně sociální spolupráci" to autor příspěvku "Buffer" mluví ?
   Cítí se uvedené subjekty tak "osamělé", že píší o Svatoplukových prutech ?

   Smazat
  2. To vis ze jo, ty "Buffere". A Hitler vyleze z hrobu a bude vam komunistum a Putlerovcum nezistne pomahat. :-)

   Smazat
  3. 5:46 - to jsi dávno zaspal! -
   https://www.youtube.com/watch?v=XCHlxx5loTw

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.