Reklama

středa 26. dubna 2017

Nechť nastoupí povinné veselí! Příštím francouzským prezidentem bude Macron!


Ilona Švihlíková
26.4. 2017   !argument
Expresně komentuje předběžné výsledky dnešního kola prezidentských voleb ve Francii. Ty ukazují na duel Emmanuel Macron a Marine Le Penová ve druhém kole.
Do druhého kola francouzských prezidentských voleb postupují dva kandidáti. Ani jeden z nich nezastupuje tradiční stranu. Emmanuel Macron s velkou pravděpodobností vzejde z druhého kola jako vítěz. Dá se očekávat, a již to naznačují prohlášení socialistů i republikánů, že druhé kolo bude ve znamení „všichni proti Le Penové.“


Zastánci toho, aby vše zůstalo při starém, se mohou radovat. Dalším francouzským prezidentem bude neoliberální údržbář, tvářící se jako revolucionář. Již nyní se dá odhadnout, že zklamání a deziluze z Macrona bude obrovská.

Nelze přitom tvrdit, že by nebyly v letošních francozských volbách přítomny síly usilující o změnu. Určité prvky bylo možno najít u Fillona, ale především u Le Penové a Mélenchona. Je možné se nyní ptát, co by bylo, kdyby Socialisté spojili síly a místo postavení Hamona, které vyjadřovalo hluboké rozštěpení strany, podpořili již v prvním kole Mélenchona…

Snad ještě větším paradoxem těchto voleb je ale vysoká volební účast kolem 80 % oprávněných voličů, která ale s vysokou pravděpodobností nebude znamenat výraznou změnu.

Levice opět nezklamala. Svou nejednotností a fatální neschopností přispěla k tomu, že Elysejský palác na příští roky obsadí neoliberální upgrade, který bude stát v předklonu před bankéři i Evropskou komisí.

Jaký smutný osud socialistů, když se nezmohou na nic jiného než na fatální prohru a následné „urgentní výzvy“ k podpoře kandidáta zastupující velkokapitál. Francouzské volby ukazují, že socialisté tohoto typu jaksi nejsou ve 21. století potřeba.

Francie zatím žádnou revoluci nespustila. Místo toho ukázala, že alternativy sice jsou, ale neumí spolupracovat a dohodnout se. A že systém umí produkovat další a další agenty Smithy, jejichž schopnost se klonovat do čehokoliv je opravdu rozvinutá.

44 komentářů :

 1. Jen aby jim tam neco nebouchlo

  OdpovědětSmazat
 2. I kdyby došlo k nejhoršímu, oni to už dokážou spočítat a přepočítat. Nebo, že by Francouzům imigrační invaze a její následky vyhovovaly?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opsáno: Zlámalová - Francouzi volí mezi občanskou válkou a ekonomickým kolapsem.

   Smazat
 3. Pokud si to bude většina Francouzů přát tak ať nastoupí Macron. Pokud většina Francouzů nechce žádné revoluce tak ať je nemají. Kde je problém? Že se to Švihlíkové nelíbí? Hmm, no a? Přece se Francie nebude řídit přáními nějaké Švihlíkové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:19. Hmm, no a?
   A co jste nám chtěl vlastně říci? Že paní Švihlíková a kdokoliv jiný) nesmí okomentovat francouzské volby?
   Že co si Francouzi zvolí to budou mít víme snad všichni... Ale snad nám laskavě dovolíte si to okomentovat, zejména když, vzhledem k postavení Francie v EU, to bude mít dopady i u nás.
   Heriot.

   Smazat
  2. Co si Francouzi zvolí, budeme mít také tady! Francie je druhá nejvlivnější země v EU. Němci jsou na dlouhou dobu ztracení, nadějí na změnu je ve Francii Le Penová. Kdo to nechápe, toho lituji. MM

   Smazat
  3. 13:35
   Jenomže ona to komentuje tak, že když Francouzi nebudou volit tak jak by volila ona, tak jsou pitomci. Ona prostě ví daleko líp než sami Francouzi koho mají volit.
   To mi přijde jako velká drzost a nesoudnost.
   jak by se líbilo vám kdyby nějaký Francouz komentoval vaši volbu?

   Smazat
  4. K 14:46. Tak ona kritizovala hlavně socialisty a v tom má plnou pravdu, jsou to pitomci.
   Kdyby nějaký Francouz komentoval moji volbu by mi tedy nevadilo, a proč by taky nemohl mít na moji volbu názor, že...
   Heriot.

   Smazat
  5. Je vidět, že jsi expert. Tak ať má Francie v čele úchylného gerontofila. To bude ještě ta nejmenší vada. Možná už se těší na ježibabu Merkel, jak si to rozdají....

   Smazat
 4. 13:19
  Pokud??????
  Pokud si to budou přát loutkovodiči z Fuckingtownu!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. No sláva! Submisivního gerontofila ještě frantíci jako hlavu státu nezažili. I když třeba takový Sarko byl taky případ pro psychiatra. Zkusit se musí, holt, všechno, že!?. Následovat pak asi už bude nějaký ten Muhammad (anebo občanská válka?).

  OdpovědětSmazat
 6. Francie má poslední šanci na záchranu a tou je Mária Le Pénová. Je poslední co má zdravý rozum. Pokud ji prošvihnou tak za pár let nebude žádná Francie, ale jen začmouzený region bez vlastní identity a v absolutním bordelu a rozkladu.
  Pak bude kdysi pyšná Francie jen dalším EU regionem s nahou prdelí bez jakéhokoliv významu. Nakonec co si Frantíci udělají to si také vyžerou a do dna. Litovat je nemusíme! Oni se v historii k nám nikdy moc dobře nezachovali. Hlavně,že za ně bojovali naši králové, naši legionáři za I. sv. války, po jejich zradě i za 2.sv. války. A kdypak oni za nás někde krváceli nebo se nás alespoň nějak zastali? Tak jaká lítost, když budou mít také konečně jako my nahou prdel a smradláky jako pány domácí. Chtěj multikulty tak ať se obohatí jako uran.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Seznamte se z jejím programem. Pak se teprve budete smát jejím pomlouvačům a nepřátelům.

   Smazat
  2. Nebudu tady stále zdůrazňovat , Francie je první kde začne a to brzy. Francie musí zaplatit za vše po staletí,tak je jedno kdo tam bude ?

   Smazat
  3. 13:29 - Souhlas! A také v dnešní době "bojujeme" v Africe v Mali, bývalé francouzské kolonie, ač jsme nikdy nebyli kolonizátoři. Je to "díky" dnešní naší vládě!

   Smazat
 7. Emmanuel Macron vystudoval v roce 2004 školu École Nationale D’Administration, což je elitní francouzská výběrová škola, ze které absolventi odchází rovnou do politiky a do státní správy . Jenže po absolvování nenastoupil do politiky, ale šel pracovat do Rothschild Bank (Rothschild & Cie Banque), kde v roce 2012 zbohatl na mamutím obchodu mezi americkým farmaceutickým gigantem Pfizer a stejně velkou firmou Nestlé, která zaplavuje globální trhy velmi podivnou čokoládou, která má více ztuženého tuku, než cokoliv kakaového. Celou dobu pracoval u Rothschilda jako investiční bankéř a v roce 2012 si ho Francois Holland zvolil do svého kabinetu jako poradce a v roce 2014 ho jmenoval ministrem hospodářství. V té době už byl členem Hollandovy socialistické strany. Jenže v srpnu loňského roku ze zoufale nepopulární strany nepopulárního prezidenta vystoupil a oznámil, že bude kandidovat na prezidenta samostatně. Mohl si to dovolit, Rothschildy ovládaný mainstream ve Francii mu zajistil prefabrikaci a změnu barvy informačního pole.
  2.Jako ministr ostře kritizoval francouzský 35-hodinový pracovní týden, podle něho by lidé měli pracovat více hodin. Stejně tak mu vadí zastropování věku odchodu do důchodu ve Francii a vadí mu striktní francouzský zákoník práce, který je podle jeho názoru neflexibilní a líbí se mu např. americký systém zaměstnávání „Free At Will“, což je systém založený na pracovním vztahu, který může libovolně kdykoliv ukončit zaměstnanec i zaměstnavatel. Právě proto v USA vůbec zákoník práce neexistuje, je nahrazen pouze nejhrubějšími mantinely ohledně minimální mzdy, zdravotní péče a mateřské dovolené na dva týdny. Nabírání a propouštění lidí je jinak v USA zcela řízeno systémem svobodné vůle. Macronovi se tento systém velmi líbí ...
  Další na:
  http://aeronet.cz/news/desivy-pribeh-emmanuela-macrona-byvaly-zamestnanec-rothschild-bank-absolvent-a-premiant-skoly-pro-vychovu-elit-muz-odnikud-s-podporou-sionistu-ktery-chce-zakazat-vyuku-tory-ale-posilit-talmud/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Krátce řečeno: "Komu není rady, tomu není pomoci". A zdá se že Francouzům není pomoci. Celé území již nejsou v jejich moci a ovládají je muslimové. Macron jim tam dotáhne ještě další milióny muslimů a myslím, že by se měli všichni Francouzi začít učit korán. Do Paříže, což byla dříve výspa rekreace odkudkoliv na světě se už nebude dát ani jezdit. Je to svět na ruby. A lidé si volí sami. Sami chtějí být pod otroctvím, sami chtějí aby jejich děti neměly žádnou budoucnost, sami chtějí zlikvidovat všechno to co jejich předkové v Evropě vybudovali. Takže, když to všichni chtějí, nedá se nic dělat. Volte Macrona a pak se hlavně nedivte. To my jsme zatím aspoň si zvolili Zemana když nám hrozilo, že bude prezidentem kníže, který nás již jako ministr zahraničí zaprodal Am,eričanům.

   Smazat
  2. 15:04
   Tupane, Český prezident nemá na rozdíl od toho Francouzkého žádné pravomoci a nevládne, má na politiku jen malý vliv.

   Smazat
  3. Chytrolíne z 15, 14, kdybys neměl v hlavě fekálie, pochopil bys,že to byl jen příměr. Inu, mladí a neklidní, viď ?

   Smazat
 8. Macron je spíš případ pro psychiatra.Pan David by měl na tom zapracovat.Špatné dětství,výchova matkou,nejistí ve svém jednání,schovávání pod sukně,když měl o něčem rozhodnout,takže lehce ovladatelný,vůbec si neuvědomuje následků svého jednání.Přesně takové sluhy si vychovávají sionisté,tituly nešetří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, kdo bude rozhodovat v politické sféře za dalšího slabocha z Hollandovy líhně?Ano, sama manželka, bývalá učitelka a důchodkyně!

   Smazat
 9. Špatný odhad Ilony Švihlíkové. Stejně jako špatný názor na ekonomickoureformu.cz. Tato země potřebuje mnohem více než na oficiálních datech vystavěné analýzy, které nic reálného neukážou. Dobře víme, že ekonomikareforma.cz je jediný komplexní reformní koncept, který má realistickou strukturu a jako jediný dokáže skutečně tuto zemi socioekonomicky pozvednout. Proč je Macron tažen jako králík z klobouku a kým? Mnozí si pletou globalisty s nadnárodně mocenskými elitami USA. Globalisté dobře vědí, že EU je stejně jako USA reinkarnací starověkých impérií založených na davoelitářského systému a že EU tak jako USA není sto se stávajícími domácími elitami čelit kritickým globálním výzvám. Těmi jsou: Nahradit chaos konfliktů řiditelným řádem, zastavit neudržitelné plýtvání zdroji, chránit přírodu a její ekosystémy, omezit neudržitelnou míru spotřeby a nahradit jí postupnou spotřebou dlouhodobě trvanlivých statků s jejich snadnou údržbou funkčnosti bez nároků na přírodní zdroje při této údržbě. Globalisté nedisponují žádnou institucí, jíž by přímo řídili tak, jak se řídí stát. Mají bezstrukturní, zato vysoce konceptuální způsob řízení. Macron je součástí toho, co globálně působí chaos a plýtvání zdroji. Proto jej nepodporují globalisté, ale ti, kdo v USA stojí proti emisarovi globalistů Trumpovi. Le Penová má tak jako Trump podporu běžné populace, protože oba znají "své Pappenheimské" a dobře vědí, že současné rozpolcení společnosti absurdními společenskými rozdíly a liberální chaotizací je cesta k neřiditelnému konfliktu. Bezstrukturní konceptuální řízení globalistů je pomalé, chybí mu taktické operativní nástroje a stav globálního finančního systému, který též přímo neřídí, je zdrojem jejich hluboké nespokojenosti. LePenová je pro ně jistým rizikem pouze svou netajenou vizí spolupráce s RF, tedy s tím Fénixem povstavším z popela Jelciniády navzdory globalistům a jejich davově elitářského biblického konceptu. Přitom globalisté RF potřebují pro unikátní schopnosti Kremlu hasit globální požáry, vést zdánlivě nesmiřitelné k jednacímu stolu a dosahovat u něj dohod o ukončení konfliktních postojů a činů. Tohle Ilona neví a proto jí uniká, že Macron nemá za sebou sérii stabilizačních úspěchů jako V.V.Putin, naopak jde o neúspěšného vládního činitele velmi podobného těm v USA před Trumpem. Francouzi mají jasno, budou volit LePenovou. Ti s francouzskými pasy ochotní zradit svou vlast mohou na volbu Macrona dočasně něco získat, to ale za cenu rychlejšího pádu do hlubší propasti. Je dobré studovat KSN a DVTŘ, chce-li se porozumět světu...

  OdpovědětSmazat
 10. Všichni proti Le Penové. To je ta "nádhera" v politice, když si Sobota s Kalousem 4 roky nadávají do blců, aby, když jim jde o koryto, si padli do náručí a soudružsky (nikoliv jako homosex.)se líbají a objímají (až z toho málem otěhotní). A ví proč levice je podle potřeby i pravice. Babiš, ten zlý sen, vždyť jak by se vzdálila daňovými poplatníky plněná koryta! Probůh, Babiš chce udělat pořádek v řízení úřadů, státních, krajských, místních. Hrůza, co kdyby došlo k jejich odtučňovací kůře! Racionalita musí být bita, hřmí Sobokalous a šturmuje na steč Babiše.
  MILÍ VOLIČI, JÁ JSEM LEVIČÁK, ALE TENTOKRÁT VOLÍM KAPITALISTU, NEB TO SOURUČENSTVÍ LIDO-SOC.DEM-ODS-TOPO9 PROTI BABIŠOVI JE SOURUČENSTVÍM PROTI OBČANŮM. LÉPE PRO OBČANY JE MÍT JEDNOHO KAPITALISTU V HRSTI NEŽ HEJNO KRKAVCŮ NA STŘEŠE. a KDYŽ SE BABIŠ NEVYVEDE, MŮŽEME ZKUSiT ZA DALŠÍ 4 VROKY JINÉHO. ALE POKRAČOVAT V SOUČASNÉM "ZPŮSOBU VOLEB" JE NEŠŤASTNÉ OPAKOVÁNÍ DOKOLA STÁLE STEJNÝCH CHYB. UKAŽME, ŽE SE JEDNOU NEDÁME OPÍT SLIBY - CHYBY. 25 ROKŮ TAKOVÉ SLIBOTECHNY BYLO DOST, JE TO PODVEDENÁ CELÁ JEDNA GENERACE. Dokažme si, že jsme jako voliči nezblbli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidět na svou nálepku na čele neznamená vědět o situaci v naší zemi, natož ve světě. Spolek tupohlavých na babiše nestačí ani náhodou, to by musel přijít někdo jako ČSNS. Ona je totiž nutná systémová změna, vy levičácký voliči neschopné zaprodané pravice.

   Smazat
 11. Jestli si ti idioti zvolá Macrona, ještě asi neměli
  dost atentátů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Atomizace zvoleného by byla snad mimořádně účinnou zpětnou vazbou...

   Smazat
  2. Macron-Schulz-Juncker-Van der Bellen-Mark Rutte-Drahoš-a další, mají jeden velmi nebezpečný společenský jmenovatel!Francouzský lid chce multikulturalistu, sociální experimenty, zabíjení nevěřícího obyvatelstva jako na běžícím pásu, mají ho mít!Macron má již jistě v zásobě svíčky, kondolenční listiny a metály in memoriam a seznam hostů do triznových pochodů.

   Smazat
 12. pokud vyhraje ten hajzl tak tady jsme v Čechách u nás volby teprv budou v tv barandov bylo 82% lidí nechce migranty tak to musí být někde vidět ještě jsme neprohrály neházejme brokovnici do obilí

  OdpovědětSmazat
 13. Zase zde zaznívá něco čemu nerozumím, respektive vlastně tomu nerozumí ti, co operují tímto pojmem. Co to je to levičactví? V politice je levice - ta je pro /většinu/ LIDI a pravice /ta je pro tzv schopné, neboli bohaté, neboli pro kapitalisty - obecně pro zloděje, protože v tomto systému, co kapitalista, to zloděj - odkud to známe? No třeba od pana Klause: Co to jsou špinavé peníze?/

  OdpovědětSmazat
 14. 18:32: Trump je podle Vás positivní postava?

  OdpovědětSmazat
 15. Jestli opravdu vyhraje Gerontofil Submisiv,
  tak to bude řež.Dříve než se nadějeme.Já jsem už po tom zklamání trumpetistou připravená na všechno .Tady prohlásil zelený mužík van Bellen,že by se všechny ženy v Rakousku měly ze solidarity s muslimy zakuklit do šátků.
  Možná z toho udělají státní svátek -jako na 1. máje anebo vyhlášení republiky.
  Slovanské ženy také nosí šátek ,cikànské ženy nosí šátky,afričanky turbánky a všelijaké ty pagody ze šátků-španělské krásky nařasené sexy závojíky ,víly a královny mají nádherné korunky-
  žena a pokrývka hlavy -panebože takhle to tematizovat a politizovat ...
  Van Bellen je prostě magor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlaštovka.
   Asi jste zaznamenala,že by zase muslimky měli jeden den v roce navlíknout minisukne,nebo-li,oblíknout se jako naše krásky.

   Smazat
 16. 13:19: Zase novodobý magor, tolerantní vůči všemu. Pochod buzerantu v Praze - proč ne? Sňatky buzerantů a osvojené děti vychovávané buzeranty, podprůměrné děti, pro které byla kdysi speciální škola proč ne? Odřezavači hlav u nás proč ne? Hitler jako premier /ten Macron ho v lecčem připomíná, je to takový Hitler v malém/ proč ne? Ta nějaká Švihlíkova na rozdíl od tebe má mozek v hlavě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:49
   Jestli se Macron někomu podobá, je to Tony Blair. Přirovnávat ho k Hitlerovi je naprostý nesmysl.

   Smazat
  2. Pane Kopecký, četl jste ten článek o tom kdo to je Macron? Já jsem nenapsal "druhý Hitler" napsal jsem "v lecčems Hitler", tedy např. v zákazu Tory v židovských školách a dále v tom jak chce zaměstnávát lidi - nejlepší jak mají několik úvazku, nikde si nebudou platit pojištění a zaměstnavatel je může vyhodit kdy se mu to bude líbit a tito lidé mají pracovat doma - jsou na telefonu a přiletí do práce jako pes, když jim zavolá zaměstnavatel. Vidím toho člověka jako ty menežéry pod kterými jsem pracoval ve skladu v Anglii - Vy takový zažitek nemáte, že ne? 60-letý chlap v poklusu s 20-30 letými - závodní tažný kůň - takový jsem si dal název a podle tohoto názvu jsem žil svůj zdravý život /úhel pohledu je důležitý - na bráně Osvětimi je napsano Arbet macht frei/. Tito lidé - takoví jako Macron, mi neříkejte, oni něco z Hitlera mají - tu snahu z lidí udělat otroky, využít společenské situace a lidské hlouposti /nebyli ti Němci za III. Reichu hloupí - blíže Erich Fromm - jeho knížky - a Adolf Hitler to jen využil/. Co udělají takoví lidé jako Macron anebo Babiš u nás? Nic - pouze nás táhnou do propasti. Nebo si myslíte, že to budou osvícení panovnící jako třeba císař Josef I - se svým tolerančním patentem a se zabavením majetku církve. To teda ti dva nebudou ani náhodu. V lecčems budou v této vypjaté době připomínat pouze Adolfa Hitlera - a to v zavádění nových pořádků Nové magorské doby.

   Smazat
  3. 23:32
   Vaše vysvětlení mne nepřesvědčilo. A hlavně, nezlobte se, emocionální výkřiky nemám v oblibě.
   Strašlivě zjednodušujete ("lidé jako Macron anebo Babiš", "Nová magorská doba"). Otroky - když už o tom mluvíte - z lidí nedělají jednotliví politikové, ale dnešní kapitalistický systém.

   Macron je neoliberální technokrat a chameleon, jakých je po Evropě i po světě spousta, a je zbytečné ho démonizovat (podobně jako to není nutné u Le Pen). Nebýt toho, že proti němu stojí M. Le Pen, byl by zájem publika mnohem menší.

   Francie není diktatura, president nemá ani tolik pravomocí jako v USA, a navíc, ať už jím bude kdokoli, bude hodně záležet na složení nového parlamentu, který bude letos zvolen.

   Smazat
 17. Oprava 13:19: Ve třetí větě má být ... podpruměrné děti, pro které kdysi byla speciální škola, v normálních školách, proč ne?

  OdpovědětSmazat
 18. Anonymovi 0:17: Já si vysvětluji problémy současné levice takto (popsal to ve své přednášce dokonale Jan Keller - najděte si na youtubu, je to z některého litoměřického semináře, ale i jiné přednášky) : po válce se Evropa ocitla ve velkém boomu, stavělo se, opravovalo a budovalo, všichni, kdo chtěli, měli práci, a dělníci brali slušné platy až k hranici středních tříd. Určitě byl jedním z faktorů i strach z rozvíjejících se socialistických států - strach z toho, že by se jejich systém mohl ukázat jako lepší a výkonnější. Levice v těchto (západních ) zemích vlastně ztratila hlavní téma - problém vykořisťování, a zdálo se že sociální smír je dosažen navždy. Proto se začala upínat k tématům "zrovnoprávňování jinakosti", vytáhly se problémy homosexuálů, národnostních menšin a genderové otázky, a to až ad absurdum, jak vidíme třeba ve Švédsku. Ty budí u normálních a rozumných lidí takový odpor, že v podstatě dělník tuto levici nemůže dnes volit. Mezitím se ale od 70.let velkokapitál zmocnil takového bohatství, tak moc se rozmohla příjmová nerovnost, že sociální smír byl rozmetán na kousky. Jednak kvůli dokončení poválečné obnovy, jednak likvidací východního bloku. Levice se však NEVRÁTILA ke svému původnímu programu sociálního smíru a kritice vykořisťovatelského kapitalizmu, naopak se zdá, že si se superboháči skvěle notuje ( ti si říkají- jen si remcejte o teplouších, hlavně nám nesahejte na prachy). Takže se dnešnímu dělníkovi zdá, že je pro něj ten kapitalista přece jen lepší a volitelnější, protože má přece selský rozum a vydělává a něco buduje. Ptáte se, co z toho vyplývá? Musíme si počkat na levici, která se vrátí ke kořenům problému, a nebude se patlat s pseudoproblémy, už Lenin to nazval dětskou nemocí levičářství, dnes třeba neo-marxizmus. Musíme se vrátit k marxizmu, Marx popsal naprosto výstižně kapitalizmus a dokonce předpověděl, jak se bude vyvíjet dál. V tomto systému dělník vždycky tahá za kratší konec provazu, a kapitál je nenasytný. Využije a využívá moc peněz k tomu, aby si koupil svoje slouhy - od politiků, přes média, po lidi, kteří mu posluhují a slouží jako jejich prodloužená ruka v ojebávání ovčanů metodami salámu či cukru a biče. Mezitím objevil další spoustu příležitostí k obohacení a oslabování vůle rozumných, třeba nákupem voličů z Afriky. Ještě musíme ale klesnout až tam, odkud nemáme co ztratit, pak to všechno smete obrovská revoluce. Jestli se do té doby nevymlátíme mezi sebou. Lidé stojí podle mě před nejmocnějším nepřítelem historie, smést tento řád bude největším úkolem lidstva. My už to nezažijeme, protože doba odumírání bude dlouhá, my zatím jen přihlížíme, jaký chaos toto odumírání provází. Pavla

  OdpovědětSmazat
 19. Macron,to je záštita nestability ve Francii a podpora ekonomických imigrantů! Le Pen je jedinou možnou záchranou pro Francii!!!

  OdpovědětSmazat
 20. 9:43: Zdá se mi, že to zdůrazňování svobody jednotlivce v neoliberálním kapitalismu, který nám milostivě vládne, má zastřít jeho skutečnou povahu. Svobodný člověk není nikdy. Vždy možnost volby člověka určují okolnosti. Nuže jaké máme zřízení. Založeno na lží a zločinu. Někdo napsal tu větu, která končí - když je peněz hodně tak se kapitalisté neštítí žádného zločinu - viz zničení Iraku - 5000 padlých USSA žoldneřů a 1,5 milionů Iračanů - kvůli čemu - kvůli prachačům jako Herr Rotschild. Aby tohleto lidé nevmínali - ono lidé se vůbec málo zabývají tekoucí krví ne vlastní - podle přísloví Z cizího krev neteče - tak se jim řekne: Jste svobodní, máte svobodný přístup k nahromadění prachů. Pravděpodobnost, že se vyšvihnete z ničeho mezi klan Rotschildů je jedna k několika milionům. A na to abyste zvolili cestu lži a zločinu /omlouvám se Trump asi nebude vrah/ musite mít žaludek. A tak se ta svoboda ještě zdůrazní - buzeranti mají povolené zakládat manželství, dokonce někde vychovávat děti - proč ne? - nám kapitalistům to peníze neubere. Vypadá to na pvrní pohled tak přirozeně to zaříkavadlo - máš možnost, kdo ti brání, jseš svobodný. Stejně jako přirozeně vypadá, když se tvrdí. A zdravotnictví je třeba zprivatizovat, protože všechno soukromé je přece lepší - jen se podívejte jak to dopadlo se socialistickou soustavou - copak si to nepamatujete v práci se pilo, dělalo zmetky. Tedy i soukromé zdravotnictví bude lepší než státní. Až na jednu maličkost. Ono opravdu bude lepší - pro ty vyvolené, tzv. "schopné" /všeho/, to jest pro majitelé peněz a pro ně je také ten kapitalismus. Ono to soukromé zdravotnictví bude totiž o vydělávání peněz, bude to biznis, nebude to o léčení lidí - těch se budeme ptát "máte peníze", nemáte, smůla, umělý kloub nebude. Nebo se předepíše drahý lék hloupému pacientovi, který si bude myslet, že lék ho bude léčit a on byl předražený a zcela zbytečný. A doktor to bude takový čaroděj, bude muset uhádnout, kolik si muže dovolit vydělat, aby ho pacient nezažaloval. A jak funguje soukromé zdravotnictví - viz USSA. Pojízdné stanové nemocnice pro 40 milionů lidí bez zdravotního pojištění. To je takovéto opatření toho druhu jak co uděláme z bezdomovci. No něco musíme jim dát, jsme přece křesťané /na 1,5 hodiny v neděli a ne všichni/. No přece je nezastřelíme. Když má žena zvředovatělou rakovinu prsu, tak ji ten prs s tou rakovinou odstraníme i když nemá peníze. Zírám, jak jsme dobří - takové to je v USSA - v naši vzorkové zemi. Klíčemi jsme v roce 1989 cinkali, bo jsme se o nic pořádně nezajímali - tak jako vždy v dějinách. Také o tom je to přísloví Z cizího krev neteče - o lidském nezájmu.

  OdpovědětSmazat
 21. 9:43: Ještě jedna reakce na váš "článek". Ono ti kapitalisté nebudou na tu obrovskou revoluci čekat se založenými rukami. Již teď se snaží zaměstnat dělný lid novou válkou. Když se jim to vymkne z rukou tak taková lokální válka jakou planují v Rusku - Poláci se budou celé roky mydlít s Rusy u hranic a pak bude smír - tak je možnost, že všichni zemřeme v jaderném holoucaustu. Ti nahoře mě připadá jsou stále hloupější. Jsou ještě takoví lidé, jako byl Lev Tolstoj, Camus, Albert Schweitzer, Gandhi, M.L. King a další? Nemám přehled. Pan Bůh zaplať za C. Robertse na našich stránkách. Po válce se lidem valčit ve jménu nové revoluce nebude chtít. Vyjimkou ale byla první světová válka. Mimochodem - chce se vůbec něčeho té nové generaci. Byl jsem na demonstraci proti islamu v městě čitajícím 300 tisíc lidí. Jestli na tu demonstraci přišlo tisíc lidí tak to bylo moc.

  OdpovědětSmazat
 22. Jak se zdá pro mně dosti hodně ztraceného času, článek doc. Švihlíkové je zcela vespod kolonky s nabízenými články, čili ty mé výplody již číst nikdo nebude.

  OdpovědětSmazat
 23. Doc Švihlíkovou čtu asi vždy, diskuzi pod ní také. Dočetl jsem až sem, některé (možná i Váš) zajímavé příspěvky jsem si i zkopíroval. Q.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 28.dubna 2017 21:05

   --- Ilona Švihlíková v časopise !Argument (od ledna 2017):

   http://casopisargument.cz/author/ilona-svihlikova/

   --- Ilona Švihlíková na Britských listech (do října 2015):

   https://blisty.cz/authors/2792-ilona-svihlikova

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.