Reklama

.

.

středa 19. dubna 2017

Novinka syrského obranného průmyslu: robot-granátomet, ovládaný dálkově


19. 4. 2017      zdroj
Syrští konstruktéři vyvinuli dálkově řízenou platformu, která může být vybavena reaktivními granátomety i různými druhy pěchotních zbraní. Již byla zahájena sériová výroba nejnovější konstrukce. Fotografie a videa s novým produktem syrského obranného průmyslu se již objevily na internetu.


Fotografie novinky byly poprvé zveřejněny na Twitteru. Použití těchto robotů pomůže snížit ztráty syrské armády. Vojáci se již nebudou muset vystavovat pod nepřátelskou palbou a salva ze dvou granátometů je schopna zničit ostřelovače nebo přemoci kulometné hnízdo teroristů.

Jako alternativní zbraň je na fotografii zachycen kulomet PKM ráže 7,62 mm. Je to spolehlivá zbraň, která je schopna zasáhnout cíle na vzdálenost až 1000 m.

Jak již bylo uváděno, Sýrie se stala osobitým "polygonem" pro testování nejnovějších ruských i zahraničních bojových robotů.

Roboti jsou schopni poskytnout neocenitelnou pomoc při válečných akcích. Příkladem může posloužit odminování historické části Palmýry, kdy ruští ženisté použili nejnovější robotické systémy Skarabej a Sfera. Oba roboti jsou řízeni digitálním rádiem z panelu video monitorování.

Armáda v Sýrii používá také nelineární lokátory Koršun, určené k hledání min s elektronickým ovládáním. "Spatřit" nebezpečí může lokátor na vzdálenost 30 metrů. A nezabrání tomu ani hloubka ani beton, do něhož je možné minu ukrýt.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

18 komentářů :

 1. 1. apríla už bylo.

  OdpovědětVymazat
 2. Jako celoživotní pacifista jsem se při pohledu na onu "hračku" zasnil. Bylo by krásně na světě, kdyby "potentáti s generály na louce(v aréně aby neničili přírodu) bojovali o svůj život těmito stroji a lidé jako diváci těm odvážným tleskali. I těm poraženým! Že by konečně Ráj na Zemi?

  OdpovědětVymazat
 3. no t1000 to není

  OdpovědětVymazat
 4. Cely robot je zcela automaticky. Akorat na tom kanonu musi obkrocmo sedet komunisticky dement Ivan David s joystickem, cely ten kram ridit a orgazmicky u toho jako osel hykat. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zatím co ty hýkáš od rána do večera tady demente.

   Vymazat
  2. :))) Přesně!

   Vymazat
 5. 6.52 podívej se do zrcadla a pak ukazuj na druhé. To není diskuse, to je hnus. To je svoboda a demokracie, té staré politické hlouposti jsme si užili dost a nyní je to hloupost .....?
  emeritní kapitán

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 6:52 piča je pěkná věc, ale nesmí to být chlap.

   Vymazat
 6. Pane Davide,proč tu redakce trpí onen produkt z 6:52? Kdyby se mu ty provokace okamžitě mazaly, mazal by samozřejmě jinam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diskuse na NR již dávno bohužel zanikla,kdo by si taky odpolední kafíčko šel vypít na latrínu!

   Vymazat
  2. 9:11 vymyslel „...Kdyby se mu ty provokace okamžitě mazaly, mazal by samozřejmě jinam....“. Jenže by nevěděl, mezi jakým póvlem žijeme, jak to některým nemyslí, jak funguje propaganda, co umí a neumí odpůrci ... a zapomíná, že ten, který by seděl nad blogem 24,7,12 musí spát, jíst oblék se ... a to všechno prostřednictvím peněz něco stojí. Že by to 9:11 vzal s třeba s rodinou zadarmo?

   Vymazat
  3. 12:16 vypotil:"Jenže by nevěděl, mezi jakým póvlem žijeme, jak to některým nemyslí, jak funguje propaganda, co umí a neumí odpůrci ... a zapomíná, že ten, který by seděl nad blogem 24,7,12 musí spát, jíst oblék se ... a to všechno prostřednictvím peněz něco stojí. Že by to 9:11 vzal s třeba s rodinou zadarmo?" Ježíši, fakt? Běž laskavě se svou trapnou ironií do háje, pane Přechytralej. Nic jsem se tě přece neptal.

   Vymazat
  4. 19:38 Zaprvé: moc nerozumím řeči tvého kmene, zadruhé jde o mázání fanatických sprostých nesmyslů od takovýchto "existencí" a zatřetí mě tyto výtoky nenaštvou, jen rozesmějí.Jinak se nikdo pravdy nebojí, jen nechtějí číst fanatické příspěvky blba s pěnou u tlamy. Nějaký další puoblém Úďo? "o))

   Vymazat
  5. Kdepak jsi, hulváte, někde se ztratil tvůj inteligentí příspěvek. Že by dostal někdo rozum...... Ted bych tě chtěl vidět...muhehe

   Vymazat
 7. 6:52
  Zavři tlamu ty nedomrdku ussackej!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 8. PKM má dostřel 1000. ale účinný dostřel je mnohem méně ( tj že se trefíte), navíc na nestabilní základně. Než něco napíšete, alespon se zeptejte někoho, kdo tomu rozumí.
  Tp bych blil z takových novinářů, co ví prd, ale jsou odborníci na vše.
  J.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo ti nebrání, doplnit údaje,.... a představ si, ono to jde i slušně. Tak jim nenadávej, v klidu se vyblej a pak to zkus znovu :o))

   Vymazat