Reklama

.

.

středa 12. dubna 2017

Ohlasy Jihlavského semináře Nové republiky 2017 - Jak si to mohli dovolit?

- mh -
12. 4. 2017  HalóNoviny

Je to hanebný postoj, stydíme se za reakci české vlády. Američany ke shazování raket na syrské území nic neopravňovalo. Takto reagovali na »první Trumpovo bombardování« účastníci sobotního jihlavského semináře levicového spolku Nová republika.

Čínského prezidenta, který v momentu shazování raket Tomahawk dlel na státní návštěvě v USA, to muselo urazit, pro Číňany je to velmi nepříjemný signál, reagoval profesor Oskar Krejčí na náš dotaz. Touto agresí se americká zahraniční politika ukázala jako nevypočitatelná. Občané, kteří cítí, že je to tak špatně, by měli mluvit o rostoucím nebezpečí války, pamatovat si, co který politik o této agresi řekl – a u voleb se podle toho zařídit, radí politolog. Zajímavé podle něho bude vysledovat, proč do cíle nedoletěla polovina vystřelených raket…

»Jsou to darebáci!« vyjádřil se ostře vysokoškolský pedagog docent Radim Valenčík. Svévolné shození raket, tedy trestání bez prošetření všech okolností, vidí dokonce jako »povzbuzení všech teroristů a zločinců světa, protože vybízí k tomu, aby v budoucnosti byly provokace opětovně zneužívány k dosažení zločineckých cílů«. Valenčík současně zkritizoval prohlášení českého ministerstva zahraničí.

Ze stejné úvahy – že nikdo nevyšetřil, co bylo příčinou úniku chemických látek, jenž předcházel americkému bombardování – vychází i vojenský analytik Martin Koller, který připomněl, že syrská vláda v letech 2013-2014 odevzdala pod dozorem mezinárodních odborníků chemické zbraně. Naopak tyto smrtící látky používaly teroristické skupiny operující na syrském území, u nichž byla prokázána saúdskoarabská podpora. Útok na Sýrii bez souhlasu RB OSN označil Koller za státní terorismus.

Kritika padala i na hlavu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) a dalších členů vlády, kteří rychle přispěchali se servilní podporou »amerického spojence«. »Domnívám se, že je to hanebný postoj, souhlasit s napadením suverénního státu, člena OSN, cizí mocností, dokonce supervelmocí, a bez vyhlášení války,« svěřil se našemu listu Vladimír Fic z Brna. Sobotkovo prohlášení coby představitele údajně suverénního státu je pro něho nepochopitelné, kroutil hlavou. Další posluchač v sále jihlavského Dělnického domu, Miloš Klepal ze Šlapanic, v rozčilení hned v pátek napsal písemný protest prezidentu republiky Miloši Zemanovi, v němž stanovisko vlády odmítl.

- - -

*) videozáznamy vystoupení profesora Oskara Krejčího a dalších seminaristů postupně uveřejníme na těchto stránkách v příštích dnech.


22 komentářů :

 1. Jsem starý, momentálně i hrubě neoholený, a tak jsem rád že jsem daleko a nemohl se zůčastnit. Kazil bych atmosféru, chybí mi totiž na obrázku víc mladších lidí. Tedy, taky úkol nás všech pro příště. Jinak OK. Děda.
  ---
  Co se týká současného borcení světa, Tillerson "položil Putinovi na stůl ultimatum a pistoli" a půjede do tuhého. Nám zbývají jenom volby.
  Podrobnosti zde:
  http://aeronet.cz/news/video-maji-putina-uz-doopravdy-za-hlupaka-rex-tillerson-vyzval-pred-cestou-do-moskvy-ruskou-vladu-aby-prestala-podporovat-basara-asada-a-pridala-se-radeji-na-stranu-usa-co-mu-na-to-rekne-lavrov/  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mladí a mladší mají plno starostí jak uživit rodinu, zaplatit půjčky a hypotéky, jak se prosadit v práci a tak je bohužel tyhle záležitosti míjejí. Sice teoreticky mají svobodu, ale prakticky jsou chyceni na háček těch půjček a hypoték a z té pasti bangsterů se těžko vylézá. Banky vás okrádají aby se židomafie měla dobře. Stát by opět teoreticky, měl své občany,kteří platí nemalé daně, chránit, prakticky ale na lidi kašle jak na placatej kámen. Teď před volbama budí alespoň zdání zájmu
   o lidi i důchodu přidali trochu více, ale počkejte po volbách, to bude jiný kafe. Žádnej volební gulášek, pivínko , koblížek či sliby, nastane opět tvrdá realita a další tunelování toho co ještě nerozkradli, taky tady je moc málo mu-slimáků aby nás kulturně obohatili a těm děvčatům, mámám a bábám provětrali trochu faldíky. Je se na co těšit.

   Vymazat
  2. 16:19 Děkuji za reakci. Máte pravdu. Vidím to stejně. Máme 4 děti, manželka (nad 70 let) pomáhá hlídat vnoučata, jezdí od jedněch k druhým, už dlouho se vidíme pár hodin za týden. Před 40 lety jsem dojížděl daleko do práce, stavěli jsme si dům jen vlastníma rukama a 4 malá děckama pod nohama, a nebyl to takový zmatek.
   Kdo za to může? Složité a vadné zákony? Nadvláda peněz? Upadlá morálka politiků a jejich rozkrádačky? Jistě.
   Přesto všechno, nejhorší jsou nyní vůbec neřešená rizika islamizace a války.
   Dosavadní zavedené strany už vůbec nevolit!!!

   A bez aktivity mladších to absolutně nepůjde. Sám v tom dělám co mohu. Děda.

   Vymazat
  3. Dědo, trochu si dovolím oponovat- demograficky stárnem, takže- záměrně nechci psát důchodců- ale lidí zkušených životem bude jen přibývat..no a to už je panečku síla u voleb.Ano. Je to jak píše i další přispivatel- stát na nás kašle- ono už vlastně v situaci kdy stát není státem, ale je to řízeno odkudsi shůry co člověk čeká.Mám lehce nad 40(nikoliv Kg :D) a své jsem si taky zažil, abych uměl porovnat. NAvíc měl jsem to ohromné štěstí, že jsem potkal dva stařičké ale bystré lidi , kteří mi dokázali popsat své vzpomínky na první republiku, válku i léta těsně po ní.

   Vymazat
 2. Sobotka je lokaj ŘKC a Ussáků; ČSSD přeji do voleb 4% zisk hlasů. Je to smečka dacanů, kteří si zaslouží vymazání z politického života. Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto s Vámi souhlasím. Ale i těch 4 procent je moc.Divím se těm ve straně poctivým Foldyna a další, že vlastně drží svými názory tu partaj nad vodou. Měli by si však uvědomit, že slouží jako maskoti, ale v samotné partaji s nimi nikdo nepočítá.

   Vymazat
  2. TO by se vám líbilo, co ?!

   Aby jediná strana, která je v ČR sociální a demokratická, utřela nudli a nedostala se ani do žvanírny.
   MÝLÍTE SE, voliči socanů jsou ve své většině
   prostoduchého myšlení a v době ohrožení své milované strany se semknou do jednotného šiku,

   (jako ovce) a vhodí svůj hlas prověřeným aparátčíkům, takže to na těch cca.12-15% hlasů bude bohatě stačit
   a socani se tak stanou aktivní opozicí.

   Což už před časem avizoval charismatický premiér.

   Vymazat
  3. 14:02 na PL vyskakoval kradousek že pod 12% nejde

   Vymazat
 3. Anonymní "Děda" 12.dubna 2017 12:39

  Takhle (jako setkání seniorů: typicky v Masarykově dělnické - dnes "demokratické" - akademii) to bohužel vypadá už celou řadu let.

  Levicově orientovanou mládež oslovují spíše A2larm, Socialistická Solidarita, Socialistický Kruh a případně i Patočkův "liberálněsociálnědemokratický" Deník Referendum.

  Bude dobře zamyslet se nad tím, proč tu vlastně zeje ta mezigenerační mezera.

  -----------------------------------------------
  Doporučuji sledovat http://casopisargument.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den pane Kopecký, nad čím se zamýšlet? Nad tím co již mnohokrát bylo sepsáno moudrými do tlustých knih? Je na místě připomínka útlé knížky K. Lorenze 8 smrtelných hříchů, kde si můžete ověřit strukturální vlastnosti funkčních poruch živých systémů. Velmi přesně definuje kromě jiného i mezigenerační vztahy, vyhasnutí citů, genetický úpadek společnosti a rozchod s tradicemi. Dnes vládne lež a pravda se nahá v koutě choulí. Dovoluji si bez souhlasu autora V.Vysockého přiložit překlad písně v interpretaci J.N. Pravda a lež - https://youtu.be/6nMKhuN-Htw

   Vymazat
 4. O B. Sobotkovi bylo v hned prvním komentáři (při řazení od nejstaršího) za článkem
  Duchovní v armádě: novodobí feldkuráti a politruci
  http://blog.aktualne.cz/blogy/bohumil-slama.php?itemid=26686
  15. 01. 2016

  napsáno toto:

  "... No někteří praktikující katolíci jsou i předsedy CSSD - například Bohouš Sobotka. "

  To je docela zásadní informace, která by stála za prověření. V diskusi ji tehdy nikdo nepopřel, ani Jandourek, který jinak do debaty hojně zasahoval.

  Takže když si to shrneme, tak vedení ODS převzal po katolíkovi Nečasovi katolík (a prosudeťák) Fiala, TOP09 vede tandem katolíků Kalousek a KDU-CSL je samozřejmě taky katolická. A o české kultuře a rozdělování grantů rozhoduje katolík a sudetoněmecký funkionář (Ackermanngemeinde) Herman. Nebylo by divu, kdyby měli katolíci své lidi i na významných místech ČSSD.

  Když se podíváme pár let zpátky, tak po roce 2010 byly nejvyšší funkce ve státě v rukou katolíků: premiér, ministr zahraničí, ministr financí. A málem jsme měli i prezidentem katolíka a sudetského Němce (podle Die Welt). A to prosím v době, kdy se lidovci ani nedostali do parlamentu.

  A média, údajní hlídací psi demokracie, o tom poslušně mlčí a zdržují se jakýchkoli námitek a komentářů, protože už od poloviny 90. let si naše novináře pečlivě vybírají a vychovávají k obrazu svému zahraniční vlastníci médií, především Němečtí a znemožnili tak tolik potřebný vznik nové nezávislé žurnalistiky. Prostě se jen pokračovalo v ohýbání a lámání páteří jako za komuistů. Morální důsledky pro republiku budou nedozírné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oprava: ...tandem katolíků Kalousek a Schwarzenberg

   Vymazat
 5. JE TO SLEPÁ ULIČKA?
  Současný americký president Donald Trump je představitelem otřesně prostoduché a tím velice nebezpečné skupiny peněžních žoků, jak je nazývají Američané.
  Tento VELIKÁN NEVÍ KUDY KAM. Proto střílí rakety a vyhrožuje další jaderné mosnosti: Ty, ty, ty Rusko jedno, neposloucháš, zarazím ti vycházky. K tomu střílí rakety do Syrie, rýpne do žeber Čínu a vyšle loďstvo k Severní Koreji. To vše současně s "obratným" házením jablka sváru mezi Rusko, Čínu, Iran a Syrii. VEKLKOLEPÉ! Schází je VYPOVĚZENÍ VÁLKY!Ovšem velká válka je proti zájmu všech lidí na světě. Taktéž i peněžních žoků SSA. Proto to BU BU BU zní ZE SLEPÉ ULIČKY.

  OdpovědětVymazat
 6. Naprosto souhlasím s účastníky jihlavského semináře. USA se mají starat o své území, své občany, své problémy. Místo toho je dělají všude ve světě (ty problémy). Právě tak nevím, co jim je po tom, zda u nás v ČR diskriminujeme či ne cikány - a přesto o tom neustále píší nějaké zprávy, jak se tady ti chudáci mají zle. CO JIM JE v USA ksakru PO TOM!!! Navíc je to lež.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 16:28 škoda že takhle rezolutně neodmítáte zasahování Ruska do záležitostí Ukrajiny.
   A nebo Vám to nepřipadá naproszto stejné ?

   Vymazat
  2. 16:58 Do ukrajiny zasáhly USA, už léta před Majdanem, tak jako všude jinde, zcela destrukčně. Rusko se snaží v krajně omezené míře zmírňovat následné zlo. Hlavně bránit pokusům o vyvolání války.

   Nemyslím to zle, ale pokuste se nad vším zamyslet znovu. Jestli nejde o jakousi politicko-mravní barvoslepost. Děda.

   Vymazat
 7. V USA také papeženci spolu s židy ovládají Nejvyšší soud, který protlačuje NWO agendu ... jeden by věřil na jejich spiknutí. Ovšem lidé jsou tak ohlupovaní mediální žumpou, že jim nevadí ani absence příslušníků většinového vyznání v USA, ani katolík na čele "socialistické" strany v ateistickém " Česku"...
  www.dobakonce.cz/nejvyssi-soud-usa-poprve-v-historii-bez-zastupcu-protestantskych-cirkvi

  OdpovědětVymazat
 8. Krejci, Koller, Valencik. stbak, agent vojenske kontrarozvedky a milicionar. Tak to je slusnej oddil :-D

  OdpovědětVymazat
 9. Vsichni estebaci, policajti, milicionari, (cert vi co to je) a darmoslapove , kteri na pozicich vlivu nedokazali uhajit zajmy ceske republiky, budou prerazeny ke kohorte - Quatuorviri Viarum Curandarum !
  Prelozeno do cestiny - k ZAMETACUM ! Tem co jsou zodpovedni, za ulice bez kobylencu, kakancu a odpadu.

  Halik si mysli, ze ja neznam Latinsky.
  Znam s poharem vina a mimoto mam naplanovan i rimsky zpravni system do zemi ceskych.
  K dokonalosti a superiorite se ale musi dozrat casem,
  tak jdu pryc.
  KATOLIK - HONOLULU

  OdpovědětVymazat
 10. Zase me smazali ! Feudalni poseroutkove si me pletou s mistrem Janem Husem.
  Huuu, ha, ha, ha.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Panove VONI me smazali velmi dulezity prispevek.
  18:27 byl pouze dovetek !

  VONI me nemaji radi a to svedci o me vysoke mentalni superiorite a prinasi mi to mnoho radosti.
  Jdu ted jinam (a mam kybl jedu.)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Honolulu, ty asi neumis spravne odesilat prispevky. Tot vse. Nauc se to konecne.

  OdpovědětVymazat