Reklama

úterý 4. dubna 2017

P.C.Roberts: Názor, který často neslyšíme

5. 4. 2017    PaulCraigRoberts
Žádný div, že někteří z vás dávají sluch propagandě bratrů Kochových (amerických průmyslníků, patřících k největším znečisťovatelům životního prostředí v USA a proto též k nejostřejším odpůrcům teorie globálního oteplování), raději, než názorům opačným. To opačné se totiž nerado poslouchá, i když je pravdivé. Zde je dopis jednoho z mých čtenářů:

Milý Pavle,

Ledu v oblasti severního pólu stále ubývá a teplota zde vytrvale stoupá. Jestliže se tento trend udrží, dojde v blízké budoucnosti k masívní erupci giga tun metanu (giga tuna se rovná jednomu bilionu tun), uloženého pod artickou oblastí do atmosféry.

Prvotní, druhotné a terciární dopady tohoto faktu budou jak globální, tak dramatické. Většina lidí na zemi pravděpodobně zemře během několika málo let, nebo i dříve. Změny nastanou ve všem. V klimatu, ve srážkové činnosti, v proudění vzduchu, v atmosférické chemii, v globální ekologii, v potlačení růstu zemědělských rostlin, nesoucího hlad atd.

Tento scénář jako odveta za naše činy se může začít naplňovat už koncem tohoto roku, v roce 2018 či v roce 2019. Stále víc a víc se tak velká událost přibližuje. A dojde k ní, jestliže setrváme na naší dosavadní cestě. A rozhodně na tu událost nebudeme čekat desítky let.

Toto je zcela zřejmé ze současně probíhající nukleární krize fukušimské elektrárny, která už sama o sobě představuje hrozbu vymírajícího lidstva. Ale jsou zde krize další, jako např. zrychlující se kolaps globální ekologie, zrychlující se globální odlesňování, zrychlující se chemická kontaminace globálních ekosystémů, či stejně zrychlující se mizení široké oblasti flory a fauny.

Jinými slovy: Zkáza vychází z našich vlastních rukou. Někteří z expertů dávají světu šanci ještě na deset let, po nichž se globální úpadek a chaos ve všech oblastech stanou tak ničivými, že i ti nejzlovolnější z nejstupidnějších a nejméně informovaných si uvědomí, že na Zemi a všude kolem nich život skutečně mizí.

Jsem rozumně a spolehlivě informován o tom, že do roku 2035 se celá dosavadní struktura Země rozpadne, jestliže se lidstvo nevzpamatuje a nevydá se jinou cestou, než šlo až dosud. To znamená, že nám zbývá 18 let. Ale neměl bych odvahu přít se s těmi, kteří říkají, že nám zbývá už jen deset let – a možná i méně.

Donald Trump na toto téma nemluví. A mlčí o něm i Hillary – a také Bushové mají ústa na zámek. A tím pádem nepodává žádný z nich ani návrh na řešení problému, třebaže jde o „vůdce“ lidstva.

Takže co je třeba – a třeba i bez nich - dnes udělat? První na řadě je masívní a globální obnova světového lesního porostu. A stejně masivní a globální akce za očistu moří. A masívní iniciativa světové denuklearizace. Masivní a globální hnutí k očistě zemědělské půdy s vyloučením používání GMO (geneticky upravené organizmy).

Bez těchto iniciativ se uvaříme. Hra skončí, lidstvo a planeta zahynou.

Informace pro ty, které celý příběh skutečně zajímá:

Když se vytvořila biosféra, podporující na Zemi život, byly toxické plyny uzavřeny na nejrůznějšich místech, např. v ledu či permafrostu.

Atmosféra funguje v rovnováze, kterou není obzvláště těžké narušit. Živočichové, včetně lidí, spotřebovávají kyslík a vydechují kysličník uhličitý (CO2). Stromy nasávají kysličník uhličitý a vylučují kyslík (O). Tato rovnováha se se ovšem nalézá už 150 let pod drtivým náporem civilizace.

Mýcení lesů (deforestace), omezilo schopnost planety poradit si se zvyšujícím se množstvím CO2, vydechovaným sedmi miliardami lidí do atmosféry, když současně ubývá lesů, které by mizející kyslík nahrazovaly.

Toto narůstající hromadění CO2 v atmosféře má za následek její oteplování, způsobující tání polárních ledovců a permafrostu. Náhlá erupce metanu v oblasti arktidy, jehož ekvivalentem je jeden tisíc gigatun kysličníku uhličitého, bude důsledkem tohoto vývoje. Na Zemi přibude náhle tolik CO2, kolik jej průmyslová světová civilizace uvolnila za posledních 150 let.

Oteplování má vliv na světové oceány, na kyselost jejích vod i na schopnost oceánů absorbovat CO2 a podržet si - a též vydechovat - kyslík. Velký bariérový útes v Austrálii umírá. A funguje pravidlo, že jakmile příroda určitý proces spustí, běží už tento proces samovolně dál. Např. čím více polárního ledu mizí, tím rychleji se Země otepluje.

Dřívější události, které narušily rovnováhu biosféry, způsobily vymírání některých živočišných druhů. Víra, že polulace sedmi miliard lidí, jejichž život a kulturu charakterizuje stále se zvyšující podíl CO2 v atmosféře ( a to na úkor kyslíku), nezmění rovnováhu biosféry, je, bohužel, jen zbožným přáním, které je v rozporu s vědou.

Vyhovovalo by mi, kdyby bratři Kochové měli pravdu. Ale určitě je prospěšnější podívat se pravdě přímo do očí.

Vybral a přeložil Lubomír Man

30 komentářů :

 1. Tak to ty blbe přepošli tvému miláčkovi Trumpovi který na celou ekologii naprosto sere, uvolňuje v tomto směru všechny regulace a jde na ruku velkoprůmyslníkům a korporacím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Čouhá ti sláma z bot. Pohrdám tebou. P.C.Roberts

   Smazat
 2. Timto problemem jsem zabyval uz pred 40 lety a navrhl jsem vyborne a konstruktivni reseni !

  Prudka a vysoka radiace v tunelu, kterym projdou vsichni nezadouci, vyresi tento problem snadno !

  Radiaci jsem vypocital tak, ze nezadoucim upadnou na konci tunele koule, a tim se snizi jejich natalita. Cim jich bude mene, tim mene bude Methanu a CO2.

  Na druhe strane jsem navrhl pokutovat a diskriminovat nase uslechtile prislusniky civilizace za sexualni lenozstvi.
  Dale jsem navrhl pivo pro nasi ARIJSKOU rasu , ktere nema v sobe BROM, nebot napr. Cesi maji v koulich MELUZINU a deti se jim nerodi...

  Moje studie , vykresy a ingenyrska specifikace udelalo velky dojem na vladu nejmenovane mocnosti, ale k reseni neprislo, kvuli cirkevni sabotazi. (Od te doby prdim v kostele.)

  Vy si myslite, ze ja nemam akademicky titul ? MAM ! MAM ! Ale bojim se, aby svet ve me nevidel hloupaka, jako v ceskych akademicich, tak svoje uspechy zamlcuji.
  Dr. Ing. HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne pane Honolulu , problem je v tom, ze Ceske zeny si mysli ze jsou emancipovane a proto nemaji deti. Ci naopak to taky pracuje , Nemaji deti a proto hraji si na Emancipovane zeny. Funguje jim to obema smery. Zkratka na to kaslou!!

   Asi ocekavaji na jake si POZLATKO ZIVOTA ale to nikdy neprijde co videli na Televisi.
   Zeny jsou lehce ovlinitelne aby delali cokoliv co delaji hvezdicy z Hollywoodu.

   Tetovat drogy , boyfriendy ...cokoliv.
   Rikaji tomu MODA ale ja tomu rikam LEHKA OVLINITELNOST.

   Bratri Kochove ja jim moc nerozumim. Rekl bych jejich ukol je delat politiku.

   Mnoho lidi v Americe dela dobre penize delanim politiky ...jen se podivejte na Hillary z NULY dollaru na 800 milionu dollaru to neni tak spatne a bez prace. Kolik asi vydelava pan Zeman?????$$$$$$$$$

   BroukPytlik

   Smazat
  2. BROUK PYTLÍK
   Já jsem moudrý brouk Pytlík a všude jsem byl, všechno viděl, všechno vím a všechno povím. Proto umím na všechno odpovědět! I na to, co bylo nejdřív: kuře nebo vejce, nebo kde je ženský bod G! Prosím, ptejte se! Jsem tu jen pro vás! A to se týká i tebe, Honoluláčku!
   moudrý brouk Pytlík aneb Pytlíček

   Smazat
  3. Ne - už je to tady znovu! Byl tady Horní Dolní, kterej psal chvílema jako Honolulu, a pořád si navzájem přáli slávu, teď už ten blb přestal používat přezdívku Horní Dolní a píše jako Brouk Pytlík - Honolulu - Brouk - Honolulu - blb - zas tady bude řádit dvojice blbů to jest dva v jednom. Jeden blb - a zasere celé diskuze. proč to děláš ty hnusnej magore?

   Smazat
  4. Dělám to proto, že jsem krásný a moudrý brouk Pytlík aneb Pytlíček. Všechno ti zdarma vyžvaním! Ptej se, entito!

   Smazat
  5. Já vím - jsi blbej starej Honolúla, nebo že by Jiří Večerek - Florida? Kterej z diskuzního fóra Novinek najednou zmizel, když předtím tam strašil asi pět let každý den? Tak teď strašíš tady jako Honolulu, Horní Dolní, Hovnolulu, Zarathustra, 007 - a všechny tyhle hovadiny, kterými se ty blbe bavíš, už máme za sebou. Tak teď jsi zase chvíli brouk pytlík, diskuzní schizofrenik, kterýho baví psát za dva nebo za tři diskutující - tak může zasrat celou diskuzi jen sám sebou. typickej američan - a ještě k tomu poameričtělej Čech - nejhorší sorta, která může bejt. Poturčenec. Ve skutečnosti šťastnej, že se lidem v ČR daří mizerně, a kdyby jeho bývalí krajané tady hořeli, bude brečet, ale současně foukat do ohně. Krysa pitomá.Nemusíš žvanit vůbec, ani jako brouk, ani jako světlonoš a jiný hovadiny - serem ti na to.

   Smazat
  6. Ja nejsem moudry brouk Pytlik, ale slavny, krasny a moudry HONOLULU z Floridy, kde krokodily davaji dobrou noc a holky soustaji na plazi. Vyucil jsem se svemu remeslu v JAR, ve ktere jsem zadelal a opustil kopu polonegerskych humanoidu. Ted jsem Doc. Ing. HONOLULU, PaemDr. vsetkych ved!
   HONOLULU - svetlo na konci tunelu

   Smazat
  7. 15:37
   A ja rikam ze lzes, vsad se o milion!
   Horni Dolni

   Smazat
 3. Pri intezivnim studiu atmosfery a jejiho chemickeho slozeni, jsem plne presvedcen o pravdivosti informace , ze pred 70 000 lety vybuchla Mount TOBA (dnesni Indonesie) a 8 let byla nase planeta bez sluncniho zareni.

  Pres clonu popele se slunce nedostalo na zem a na celem svete zustalo pouze 10 000 lidi..(Coz by se hodilo dnes, kdyby to nezasahlo Evropu a Ameriku.)

  Dale vim urcite, ze nase planeta se periodicky otepluje a ochlazuje. A proces trva uz 350 millionu let. Timto processem planeta "dycha".

  K poslednimu "vydechnuti" prislo prd 9000 B.C. - Potopila se po ustupu ledovce Atlantis a voda z Atlantiku se prelila pres Gibraltar do Stredozemniho more, ktere melo o 150 metru nizsi hladinu vody.
  Mapy celych oblasti pred potou vlastnim. (Mam je v knihovne.)

  Cesta uprchliku z Atlantis je zmapovana take. V ceskem narode je jeste v dnesnich dnech 15 % Genu (krve) Atlantidanu u nekterych jedincu a snadno se pozna , kdo tyto Geny ma, ale informace je tajna z NEKOLIKA duvodu.
  Pruskumnik nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad hONOLULU: Dobrý, věcný a podnětný komentář. Robertse a mnohé jiné vede jejich "splašená" víra mimo přírodní i společenskou realitu a lidské možnosti (když už ne chápání).

   Smazat
 4. Giga je miliarda, bilion je jenom v USA, kde se nedokázali za posledních 80 let přizpůsobit mezinárodní dohodě.

  OdpovědětSmazat
 5. Čtenářovi, co jako poslal dopis Graigovi nevěřím. Tak se to dělá odjakživa, když chci něco vypropagovat; něco jako ".. a Nováková odnaproti to říká taky". Nevěřím oficiální televizi, MFD, Seznamu, Právu atd, lžou, lžou a nemají žádnou čest. Zato věřím alternativě (ne fiat alternativě alias Piráti) a Putinovi. Naposledy Putin na konferenci v Archangelsku řekl, že ty ledovce tají od 30-let, tj. bez ovlivnění člověkem (třeba Číńanem, těch je nejvíc) a za další to oteplování je už dnes navíc sporné. Ale jestli chce někdo bojovat s CO2, ať si klidně pěstuje řepku, staví větrné elektrány místo atomových atd, ale za svoje.

  OdpovědětSmazat
 6. Člověk neuvěří do doby až bude pozdě.Zapomněl chodit po svých a jak je progrsivní ten pan Ford. Tak nás amerYka dostala do otvoru, kterému se říká řiť. A tlačí dál a dál. Ti hlupáci ze škol si myslí,že je to jen level.Restart a jede se dál,ale tak to nebude.

  OdpovědětSmazat
 7. Autor brečí na nesprávném hrobě. Lesy se mýtí na povel amerických odběratelů v Americe a v Africe, někde i v Asii. Ne v Čechách.

  Přemnožují se nikoliv my, BĚLOŠI EVROPŠTÍ TVOŘIVÍ, ale barevná lenivá primitivní plemena kdesi v Africe, v Jižní Americe, či v Asii, odkud se rozlézají zaplevelit svými inbreedingem ireversibilně degenerativně poznamenanými geny zbytek světa. Svět se dosu (až na posledních cca 70 let) úspěšně BRÁNIL A UBRÁNIL... až nyní HNUS, VELEBNOSTI ATEISTO!

  OdpovědětSmazat
 8. Realita nějakého tání v Arktidě může být prokazatelná. Katastrofální důsledky pro lidstvo jsou zatím jen spekulace, na které ovšem šikovní jedinci mohou neřestně vydělat již dnes. Že se na Zemi z času na čas něco katastroficky změní, to je taky prokázaný fakt. Ale vinit z toho nerozumné počínání lidstva .... to je jen účelová fikce.
  Nwěkomu se to děsně hodí do krámu.
  Váš typický troll Jířa.

  OdpovědětSmazat
 9. Vědci potvrzují to, co píše čtenář Robertsovi. Dokonce i naše neobjektivní TV pouští dokumenty, které dokumentují odlesňování šílenými tempy - 22 mil. hektarů ročně, znečišťování oceánů - celé pobřežní pásmo Mexického zálivu do délky 2km je vlivem odpadu z řeky Mississippi zbaveno kyslíku a bez života, rabování přírodních zdrojů v zájmu kapitálu, exhalace co2 ze stovek milionů a stále přibývajících aut, vysávání planety ropnými gaunery a těžby nerostů i plynů za pomoci jedů, jakož i ubývání ledovců po celém světě. Také jste si všili, že nás již neinformují o ozonové díře? Nebo že by ji zalepili odpůrci důkazů o globálním oteplování zaviněném lidmi plastovými odpady? Jisté je jedno - jakmile se v nějaké věci či jevu překročí kvantitativní mez, dochází nutně ke změně kvality. Tato mez byla již překročena a nastal nezvratný proces, který žádná vláda či stát na světě nezastaví. Chováme se k přírodě a k Zemi jako vrazi své vlastní matky. Lidstvo se ani nemusí zlikvidovat ve válce. Tuto válku vyhlásilo přírodě a nemůže ji vyhrát. T

  OdpovědětSmazat
 10. Marx řekl:
  „Kriteriem pravdivosti je praxe.“

  Vědci DO URČITÉ MÍRY vědí, co je teď, ale ne zcela tomu rozumějí.
  Co bude za dvacet let, však (jsem si jist) nevědí.

  Slepá bába Vanga prý řekla, že poslední americký prezident bude černoch. Možná, že jasnovidci vědí, co bude v roce 2035, vědci však nevědí. Neznají se stoprocentní jistotou ani příčinu oteplování.

  Že jsou lidé nejhorší škodná na planetě Zemi, protože jsou přemnoženi a všechno zabordelili odpadem, to ještě neznamená, že zavinili oteplování. Možná k němu přispívají, ale jakou měrou? Odpověď na to je spíš politická než vědecká.
  Když Čína v r 1979 zavedla politiku jednoho dítěte, (kdy na světě bylo 4,5mld lidí), sklízela za to kritiku ochránců lidských práv, tedy blbého Západu, který si neumí poradit sám se sebou, ale jiným radí.
  Západ si myslel, že převedením průmyslu do třetího světa sníží exhalace? Ne to si nemyslel. Ale byla to příležitost, jak zlevnit výrobu, zvýšit zisky a moci uvalit poplatky za znečišťování ovzduší. Peníze, peníze, peníze ... Pro nejbohatší.

  Západ nebude čekat do roku 2035. Toho roku se vůbec nedožije. Tento neoliberialistický bezkoncepční, kořistnický a nemravný systém má svůj zenit již BOHUŽEL za sebou. Lidstvo přišlo o rozum (ono ho vlastně nikdy nemělo) a skončí v plamenech jaderné války, protože je chamtivé a nepoučitelné.

  Ještě tak v šedesátých až devadesátých letech se zdálo, že by mohla být naděje. Teď by se musel stát jedině zázrak.
  Pokud budou v Evropě v roce 2035 ještě lidé, můžeme s naprostou jistotou předpokládat, že to budou muslimové.

  Žijeme na Planetě opic - Allah akbar.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zas jedna kravina. Od doby Nostradama už byla vyplozena celá řada podobných věšteckých kravin a hovadin. Asi to lidi nějak potřebujou k životu, a úplně nejhorší jsou ti, kteří se naučili číst a psát. Ti se zabývají jen hovadinama, který napsalo nějaký jiný hovado, a tak to jde pořád dokola. Lidi, kteří neumějí číst a psát, nejen že také žijí, ale ještě k tomu žijí mnohem lépe a kvalitněji než blbci, kteří celé dny prodřepí u čtení krávovin, sami krávoviny píšou - co by se za tu dobu stihlo udělat užitečnejch věcí!

   Smazat
 11. Predkladam zde cista fakta k posouzeni, ohledne Ameriky a Afriky.

  Amerika : Stromy se vysazuji v millionech, hlavne na severo - zapadu, protoze je to dobre pro byznys !
  Pobrezi mexickeho zalivu je CISTE. (Vidim ho z okna ! Zije na nem.) Dokazuje to i mnozstvi ryb a jinych potvor co ve vode ziji. Je to nebezpecna, ale bohata oblast, a na pohled krasna...
  More na Sanibelu, (ostrov), denne po odlivu nechava na brehu tuny skebli a nusli, ktere umelci sbiraji. (Nevim k cemu.)

  Africa : Ma vybornou pudu . Nejlepsi pocasi na svete a roste tam stale mene stromu, protoze je cerni kaceji na topeni a neobnovuji. V oblastech, kde jsou drava zvirata se lesy (bush) obnovuji samy...

  Jak velke reky v Americe , tak velke reky v Africe odnasi do more pudu a proto jsou v nekterych mesicich zanesene.

  14:06... Nevymyslejs si voloviny ! Ja nejsem Horni Dolni, ale povazuji ho za velicinu inteligence.

  Brouka Pytlika povazuji za VOLA, a citim se dotcen , kdyz si nas pletes dohromady.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dekuji za pochvalu, potesila me. Jsem tu ale musel jsem do igelitu, tedy ilegality jelikoz jsem neferove mazan.
   Ovsem pote co EU Brusle Junkers rekl ze rozbije USA tim ze oddtrhne Ohio jsou male diskuze bezpredmetne, EU vyhlasila valku Britanni a USA, Spanele poslali bojovou lod na Giblartar
   Je za 2 minuty dvanact a Cesko si svym slibem clovecenstvim nemecku vyslouzilo misto protektoratu a na spatne strane historie
   Horni Dolni

   Smazat
  2. Hono- moře je čisté, ale bez života. Chybí v něm kyslík a proto ti živočichové, kteří mohou odplout odplují, ti co se pohybují pomalu, zahynou. Rybáři o tom mají velmi ožehavé zkušenosti. Výzkum tohoto jevu provádějí vědci z USA, tedy od vás hono, že by lhali? V zájmu koho? T

   Smazat
 12. 15:37 .. Tobe ty IDIOTE, nejde vysvetlit, kdo je kdo ! Tak si aspon zjisti I.P. adresu !
  Ty pletez 5 lidi dohromady.
  Na novinkach jsem nikdy NEbyl ! Duvod je prihlasovani a E-mail adresa. Ty nedas 2+2 dohromady.

  Na Floride zije 10 000 Cechu, kvuli pocasi a prostredi. (Rikaji statistiky), ale kazdy z nich preferuje jinou cast Floridy. Proto, ty mentalne zakrnely blbecku si zjisti okres pres I.P. adresu. Ja nejsem Jiri Vecerek, neznam ho a nikdy jsem od neho nic necetl, ale Ty jsi DETEKTIV Pepek Vyskoc z Putimi, ktery vykrikuje stale svoje fantazie. Ty jsi opravdu BLB !
  nick HONOLULU - jeden z 10 000.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zachovej klid, honolulu, ohledně toho úchyla obtěžujícího čtenáře Nové republiky, nejčastěji přepadává emigranty a důchodce jako Ernst Röhm Chovancovo gestapa alias admirál Canalis Sobotkovy duhové rozvědky alias geneticky modifikovaný agent Monsanto Bureše. Redakce je o jeho vyhrožování smrtí čtenářům Nové republiky spravena a zná jeho IP adresu, stejně jako ostatních havloidních roztleskávačů.

   Smazat
  2. Ty jsi tak blbej jak daleko vidíš, a ještě za roh, pokud je to vůbec možné. Smradlavá mázdra. Svý sračky píšeš z klecovýho lůžka blázince v Bohnicích, a tvoje vyléčení už není možný. Od diskusí se očekává, že tě alespoň trochu duchovně vzpruží - jinak jsi duševní mrzák.

   Smazat
 13. Ach jo, a teď si představte, že největším podílem podílející se na tzv. oteplování je vodní pára.
  Co na to Roberts? Zakážeme vodu...a nebo ji budeme regulovat, to je nápad, co? Jak to vidíte oteplovači?

  Mimo jiné, Země se pomalu vrací do původního klimatu. Nu, ale to je nad vaše chápání. Ten metan snad ani není nutný komentovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještěři milují ultrafialové záření pronikající ozónovou dírou.

   Smazat
  2. Výbojní a draví američtí ilumináti a Sorošovo loutky Karel Bilderberg a Monsanto Babiš.

   Smazat
 14. Jisté je, že klimatu Země je nutné věnovat pozornost. Že zrovna u nás je celkem posledních 500 roků jakžtakž situace vyrovnaná, neznamená to, že je tomu tak ve Světě. Na jedné straně dramatická industrializace - třeba v USA a nyní v Číně - na druhé straně mýcení pralesů - jižní Amerika a částečně i Afrika. Jenže, pokud chtějí národy s explozí populace přežít, musí zvyšovat produkci potravin a musí - jako kdysi my ve středověku - vypalovat lesy a zorat půdu, osít, sklidit.... Ten "nejcivilizovanšjší" svět má představu, že se musí vyhubit polovina lidstva, nejlaciněji atomovými bombami, zatím váhá, kdy a která polovina to bude. Ta méně euroatlantická a civilizovaná, ale kulturní má představu, že by se mělo dostat rozvojovým zemím podpory v oblasti školství a hospodářství, aby se zvýšila vzdělanost a schopnost těchto zemí se uživit a i snížit porodnost - jak víme jde ruku v ruce se vzděláním a racionalizací. A nyní se právě vede zápas, která z těch myšlenek by měla dojít naplnění.
  Kdosi z diskutujících se otřel o Babiše - to je dnes dost populární, známe to z dílny pražské kavárny vůči Zemanovi, z dílny Hillary-Obama proti Trumpovi - a také proti Putinovi. Česká kavárna si zřejmě vzala na mušku Babiše - prostě musí zmizet, je příliš velké nebezpečí pro daňové podvodníky, veksláky, parazity všeho druhu, ulejváky českých peněz do daňových rájů atd. Proto zloději všech zlodějů Česka, spojte se! Toť zřejmě heslo té podvodnické "elity" u nás.
  Jistě je záhadou, proč Babiš z pohodlí domova, tak jako ostatní oligarchové, nepase ve svůj prospěch stádo Sobotů, Fialků, Bělehrádků, Kalousů... proč se sám pustil mezi špinavé politiky. Proč, proč, proč, když všechnu tu špínu mohl mít za pár šupů na opratích? Že by byl takový šetřílek? To by přece nesvěřil svůj gigantický majetek do rukou jakéhosi svěřeneckého fondu. No, ale jak chceme odhalit, zda jsou záměry Babiše v politice čestné, či špinavé, jako zbytku politického spektra (až na malé výjimky).
  Já bych se tak Babiše nebál, zejména kdyby se zbavil těch podrazáků z tradice - lidovců a socdemáků - tradičních oportunistů z povolání. Naopak si představme, že z politiky vypadnou největší posluhové velkokapitálu a jeden z kapitánů toho velkokapitálu přijde k moci. Třeba naopak udělá trochu pořádek už jen tím, že českou byrokracii začne řídit jako tu podnikovou. (Slyšeli jsme, jak se nám během několika roků rozmnožila o 100 %, proti zbyrokratizovanému socíku už na trojnásobek - spočítejte kolik set miliard se vypaří. No ale můžeme se zase pochlubit zaměstnaností! Zbytečnou, zejména v době, kdy průmysl zoufale hledá pracovní síly na bližším i vzdálenějším východě. Vím, že to může být pro mnohého byrokrata horor, představa, že by měl makat na prospěšných věcech a nešťourat se párátkem v zubech a klimbat v křeslech.
  Já bych to tedy s Babišem zkusil, nemůžeme nic ztratit, nic horšího, než nás potkalo, už nemůže být. A jiné řešení nevidím. Rozuměj, jakákoliv jiná volba, než Babiš pro pravici bude vždycky horší. A pokud jsi sociálního cítění, tak zkus KSČM. Idea dobrá, leč její členové stárnou a jejich tah na branku postrádá potřebnou razanci. A pak zvolení KSČM by zasmradilo naše ovzduší od hrůzy průjmovou stolící našich soudobých politiků. Ale zase by dnešní občan poznal, jací to byli po únoru 1948 všichni tehdejší zloději, daňoví podvodníci, korupčníci, veksláci, keťasové, někdy i vrazi a váleční zbohatlíci obětaví a vynikající bojovníci za obnovu kapitalismu u nás, pro což úpěli v pracovních táborech !)
  Voliči se musí vystříhat takové volby, která by opět zplodila "koalici", zejména pravolevou, které nikdy nebudou proobčanské, ale jen pro"elitářské", totálně neodpovědné, bankrotářské, rozprodávající a rozkrádající republiku, posluhují poníženě diktatuře kapitálu a lidu namlouvající "TO NE JÁ, TO ONI"..

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.