Reklama

sobota 1. dubna 2017

Pentagon vysvětlil cvičení s "ruskými" statisty


1. 4. 2017       zdroj
Cvičení amerických vojáků na polygonu Hohenfels v Bavorsku, při nichž je plánováno použití "rusky mluvících statistů", nejsou přípravou pro nějaké akce. Agentuře RIA Novosti to sdělil mluvčí Společného mezinárodního střediska na přípravu vojáků v Německu, kapitán Pozemních sil USA Chris Bradley. "V našem středisku se snažíme připravovat vojáky způsoby, které jsou co nejblíž realitě, aby bylo zajištěno, že budou schopni jednat v mnoha různých situacích", upřesnil Bradley. Dodal, že "tyto scénáře jsou určeny k tomu, aby byli američtí vojáci a spojenci připraveni řešit celé spektrum problémů, s nimiž se mohou ve světě střetnout".

Zástupce americké armády v Německu Uli Gellermann také řekl, že úkolem cvičení je "příprava vojáků tou nejrealističtější cestou". "Náš cíl spočívá v tom, aby bylo zřejmé, jak všichni, kteří se zde školí, plní co nejlépe své úkoly. To zahrnuje možnost srozumitelně komunikovat s civilním a vojenským personálem z různých zemí", poznamenal.

Gellermann připomněl, že posledního cvičení se na polygonu v Hohenfels zúčastnilo 1250 vojáků z Kanady, České republiky, Estonska, Francie, Maďarska, Německa, Itálie, Makedonie, Lotyšska, Nizozemska a ve Slovinska.

30.března bylo oznámeno, že německá personální agentura Optronic HR GmbH, která spolupracuje s NATO a americkou armádou, začíná hledat herce pro roli Rusů pro cvičení v Bavorsku. Statisté, kteří budou představovat civilní obyvatelstvo, musí nosit speciální vesty s infračervenými senzory, které budou použity k výpočtu, kolik civilistů bylo zabito nebo zraněno při bojových akcích. Jak bylo uvedeno, za jeden pracovní den mohou herci získat od 88,4 do 120 eur.

První fáze cvičení se bude konat na polygonu Hohenfels od 28. dubna do 15. května.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. A co tam budou s těmi statisty nacvičovat?
  Jak se nejlépe vzdát armádě RF?:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To znamená, že zdechneš stejně jako ostatní, neb Rusové se nevzdají a pro tebe nikdo místo v ponorce, unikající ve vodě před neutronovým zářením, šetřit nebude. I když psychopatům tvého ražení to nevadí - ukončí to tvé momentální trápení na zemi. Nebýt Putinovy rozvahy a ruských obětí připisovaných na vrub provokací západu, tak už jsi se mohl vypařit několikrát od sestřelení malajského Boeingu 757 a ruské stíhačka NATEM, ostřelování donbaského ghetta, zavraždění Alexandrovců a ruských velvyslanců v Turecku a OSN.

   Smazat
  2. 4:44 jsi to asi nepochopil.....v 0:10 udělal pro Ruský fór.....mě teda pobavil.....v Hohensfeldu budou Amí trénovat své zajetí....prostě fakt dobrej fór :-DDD

   Smazat
  3. Horští myslivci se samopaly se za pomoci rusky hovořících rukojmí chtějí probít z obklíčení Rudou armádou u Stalingradu.

   Smazat
 2. 0:10 co meleš za hovadiny o vzdávání se ruské armáde,to nechápeš čtený text? Čti znova..civilisti-herci..a ne vojáci-herci

  OdpovědětSmazat
 3. 0:18 Pouze i přečíst a pochopit text o dvou větách ti dělá problémy, je to s tebou fakt špatný.

  OdpovědětSmazat
 4. Rusky mluvící civilisté navozují okupaci Ruska armádou NATO. Každý Rus z toho nejednoznačně ví, kdo je nepřítel. Nic dalšího nemusí Putin doma říkat.
  Ten tak zvaný ZÁPAD JE NEBETYČNĚ HLOUPÝ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ovšem,toro herecké představení vypadá z dílny našeho ředitele cirkusu Humberta Stropnického.Jako statisty doporučuji floutky kavárenských lóží nebo podporovatele bombarďáka Havla.NEVĚŘÍM,ŽE BY V NATO BYLI TAKOVÍ DEBILOVÉ,NEBO SE MÝLÍM?VYPADÁ TO NA SCÉNÁŘ NAŠICH VLEZPRDELŮ A TOHO PAVLA,NO MÁM NA MYSLI TOHO ZELENÝHO MOZEČKU,CO PŘEDĚLÁVÁ SVĚT Z TÉ BÍLÉ CHATRČE.��

   Smazat
 5. 1:07 ale kdež nebetyčně hloupý. Arogantní a namyšlený, když už se ani příliš nenamáhá zakrýt svůj záměr jít až do krajnoati ve snaze zmocnit se zdrojů Ruské federace. p příli

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poslední střípek do říšské skládačky - branný zákon umožňující výcvik cizinců v armádě. U nás jej podepsal protektorátní prezident Zeman. A možnost pro nelegální migranty zajistit si po odebrání dávek životní standard vstupem do Wehrmachtu.

   Smazat
 6. 4.52,ak si nemci vo svojej slabomyselnosti mysli,ze migranti budu bojovat napr.proti Rusku....no ,aby sa nestalo,ze otocia zbrane proti nemcom.Opat,urobili nemecki soudruzi,neco spatne.Oni si myslia,ze migranti maju rovnaku filozofiu,ak nejaku maju.Demografi v eu,uz spocitali,ze priemerne IQ migrantov je 65 !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti Rusku jsou prvosledově namířeny rakety a neutronové zbraně NATO. Proto ta deštníková snaha o eliminaci odvetného jaderného úderu, který proběhne automaticky - i když nikdo ze Slovanů nepřežije. Wehrmacht počítá s muslimy na potlačení odporu zbývajících nevěřících ve vesnických oblastech a novým osídlením měst.

   Smazat
 7. To si mohou takové hraní na válku s Ruskem strčit někam. Tady se pořád něco simuluje - asi si němčouři chtějí zahrát nějakou "hru" něco jako Word of tanks.Ale až si Rusáci zahrají na bitvu u Stalingradu s rolemi německých vojáků, tak to bude taky legrace.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 8. Američané se připravují na válku s Ruskem. Generálové v Pentagonu se nemůžou dohodnout na nejvhodnějším termínu. Tak volají Francouzům. ,,Hlavně ne v zimě, na to dojel Napoleon." Takže co. Volají tedy Němcům. ,,Hlavně ne v létě, na to doplatil Hitler." Zase nejsou moudří. Tak volají Číňanům. ,,Zaútočte ihned!" ,,Ihned?" ,,No ano, Rusové prodlužují Transibiřskou magistrálu, budují plynovod do západní Evropy, staví nový kosmodrom... Budou potřebovat hodně zajatců".

  Pepo Milan

  OdpovědětSmazat
 9. prý spojenci největší hajzlové pod sluncem

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pozor, cesko kolaborantske je toho soucast!

   Smazat
  2. 20:43 bohužel pro náš stát

   Smazat
 10. Vzhledem k intelektuální úrovni americké armády se budou cvičit ve výsleších domorodců, aby vypátrali, kde sídlí stranický výbor a kdo je jeho tajemníkem. Pak je zatknou a na útěku zastřelí. Čím je to, že žádný český voják se výcvikem v tomto odborném středisku nepochlubil? Zvládli waterboarding na výtečnou?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepochybuji o tom, že se natistického nácviku přepadení Ruska zůčastní i polovina české armády pod vrchním velením Wehrmachtu.

   Smazat
  2. Proto mnohe americke ucebnice pocitaji Cesko jako spojence hitlerovskeho nemecka.

   Smazat
 11. http://aeronet.cz/news/prezident-milos-zeman-uz-de-facto-neni-vrchnim-velitelem-ceskych-ozbrojenych-sil-pentagon-horecne-stahuje-techniku-z-polska-do-zemi-ktere-by-se-mohly-chtit-uchylit-pod-ochranu-bundeswehru-a-berlina/#!parentId=87755

  OdpovědětSmazat
 12. Valka s Ruskem, pokud Trump nezastavi hluboky stat tak zemreme, Evropani urcite

  OdpovědětSmazat
 13. Komediant Stropnický nemohl před Němcům celou
  armádu,neboť její druhá polovina pomáhá USArmy
  v okupaci cizích zemí.Ale co není,může ještě být.
  Chovanec povolil zásahy německé policie u nás,
  Stropnický nás nechá ohlídat Wehrmachtem a to
  by v tom byl čert,aby se sem migranti nedostali.
  Pěkně nám to hlupáci s klíči na Václaváku a pak
  Letnévycinkali budoucnost.Moc děkuji blbosti
  cinkačů v r.1989.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spis gestapo
   No hezky to cesky protektorat pod protektoratnim presidentem Hachou Zemanem vede

   Smazat
 14. Je treba sestavovat seznamy kolaboratoru a valecnych zlocincu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.