Reklama

.

.

pátek 14. dubna 2017

Pro všechny, kteří si myslí, že Trump zaútočil, aby se jestřáb nažral a Sýrie zůstala celá

Napsal/přeložil: Geo
13.4. 2017   Eurasia 24

V souvislosti s nedávným útokem Spojených států na Sýrii se objevila celá řada analýz a komentářů zlehčujících tento akt agrese proti suverénní zemi. Omlouvání Donalda Trumpa, který „ustoupil jestřábům, aniž by způsobil velké škody“, není ničím jiným než cestou do pekel třetí světové války.
Neodsuzujících komentářů k úderu na základnu Šajrát je nepřeberné množství – od těch schvalujících americký útok coby „nevyhnutelné varování Asadovi“, přes úvahy o „typickém zavrtění psem“ až po bezmála aplaudující závěry o „mistrovském kusu“ Trumpa koordinovaném s Putinem (nebo ještě s někým „tam vzadu“) s cílem eliminovat tlak jestřábů a zbavit tak svět rizika globálního konfliktu.
Zvláště poslední druh úvah je ale postaven na předpokladech a závěrech, které – bohužel – nejsou v souladu se skutečností. Není například pravda, že Američané schválně útočili „starým šrotem“, který „vyhrabali kdesi ze skladů“, aby minimalizovali množství škod na syrské základně.

Prokázalo se naopak, že použity byly Tomahawky nejnovější řady, vyrobené v roce 2015. Útok také podle všeho nebyl veden napřímo, ale „obloukem“ z jihovýchodu, přes území Izraele a Libanonu, kde se tyto střely kopírující terén skryly v reliéfu krajiny, aby pak jen minimální dobou letu v syrském vzdušném prostoru co nejvíce zkrátily čas na zachycení protivzdušnou obranou.

Úder neprovedl sám Trump, ale vycvičení vojáci, profesionálové, kteří z Pentagonu jistě nedostali příkaz udělat to co nejhůř. Zkrátka je naivní předpokládat, že všichni dělali všechno proto, aby se úder nevydařil.

Je nepochybné, že Trump chtěl minimalizovat ztráty na lidských životech a chtěl se především vyhnout ztrátám ruského personálu. Pokud by se to stalo, měl by nulový prostor k jednání – proto Rusko varoval, i s předpokladem, že se informaci o připravovaném úderu záhy dozví syrské velení.

Právě tento moment je vnímán jako projev největšího „vzdoru“ Trumpa vůči silám, které tlačí na rozpoutání války s Ruskem a které si jistě přály padlé ruské vojáky.

Ale stěžejní je fakt, že Američané na Trumpův příkaz zaútočili právě na základnu, z níž operovali i ruští vojáci. A jako omluva pro Trumpa je přijímána už jen ta skutečnost, že se žádnému Rusovi nic nestalo; dokáže si někdo představit, co by nastalo, kdyby Rusové znenadání zaútočili Kalibry na jakoukoliv základnu, kterou pro své operace využívají Američané?

Aby úder přinesl kýžený efekt, musel být dopředu pečlivě naplánován společně s takzvaným chemickým útokem v Chán Šajchúnu. Bez ohledu na to, kdo takový vývoj zrežíroval, je faktem, že Trump UDĚLAL to, co neudělal nenáviděný Obama a kvůli čemu si rozumná část světa nepřála vítězství Clintonové.

Je to právě Trump, kdo aktivoval vzorec „chemický útok = automatický úder na Asada“´, čímž stačil vytvořit mnohem nebezpečnější situaci, než jeho předchůdce za celých osm let prezidentování. Nyní totiž opravdu stačí kdekoliv v Sýrii otevřít nádobu s jedovatým plynem a svět se dostane nikoliv na, ale za hranu globální katastrofy. Lze to považovat za „mistrovský kus“?

Trump je nevyzpytatelný a důvěřovat mu znamená velký hazard. Jak napsal The Saker, konečně se ukázalo, zda je Trump opravdový, nebo falešný. Veškeré předvolební proklamace o Sýrii nebyly ničím jiným, než účelovou snahou vymezit se Clintonové, jíž měla polovina Ameriky plné zuby. Kvůli formě, nikoliv kvůli obsahu – krvežíznivost totiž není cizí ani Trumpovým voličům, jak ukazuje zvrat v jeho upadajících preferencích, které po úderu v Sýrii opět výrazně vzrostly.

Ve skutečnosti je Asad i pro Trumpa překážkou od samotného začátku. Je překážkou Trumpovým plánům s Íránem, kterými se americký prezident vůbec netají a mnohokrát kritizoval svého předchůdce za to, že umožnil jadernou dohodu – a vzal tak Spojeným státům možnost dosáhnout kýžených cílů silou.

Pozici Sýrie v dané souvislosti jasně definoval Andrej Korybko:

„Sýrie je z pohledu americké velké strategie tak významná proto, že měla být koncovým terminálem plynovodu Přátelství, sdíleného s Íránem a Irákem. Tato plynová trasa měla Íránu umožnit přístup na evropský trh a zcela zmařit režim sankcí, který proti němu v té době USA zavedly. Současně tomuto projektu konkuroval projekt Kataru, který chtěl posílat svůj plyn přes Saúdskou Arábii, Jordánsko, Sýrii a dále do EU, buď formou LNG, nebo přes Turecko. Prezident Assad bystrozrace návrh Zálivu odmítl z loajality k dlouhodobému spojenci své země Íránu, a válka proti Sýrii vedená prostřednictvím hybridní války byla USA a státy Zálivu podporována tak zuřivě proto, aby potrestaly tuto zemi za její odmítnutí stát se jednopolárním satelitem.

Pokud by byl dokončen, byl by plynovod Přátelství jedním z nejdůležitějších světových multipolárních nadnárodních spojovacích projektů, který by způsobil převrat v regionální geopolitice tím, že by poskytl energetický a investiční koridor spojující Írán s EU. To by znamenalo výraznou změnu v rovnováze moci na Středním východě a hrálo by to silně v neprospěch USA a jejich spojenců v Zálivu. Když pochopily akutní hrozbu, kterou plynovod Přátelství představoval pro jejich desítky let trvající nadvládu nad regionem, vytyčily si USA závazek zajistit, aby se projekt nikdy nezrealizoval děj se co děj, což bylo i jedním z důvodů stojících za vytvořením ISIL uprostřed očekávané tranzitní zóny. Viděno z tohoto pohledu je mnohem jasnější, proč USA upřednostnily destabilizaci Sýrie před destabilizací Egypta, a proč jsou pravděpodobně ochotny vkládat do tohoto podniku obrovské zdroje a organizovat globální koalici poskoků, kteří by jim v tom pomohli.“

Veškerá takzvaně vstřícná gesta vůči Rusku – včetně varování před úderem – Trump nedělá proto, že by chtěl „zachránit svět“, ale v očekávání, že s Putinem něco vyjedná ve vlastním zájmu. Zpráv o tom, že ruský prezident je ochoten „vyměnit Asada“, už byla dlouhá řada. Jednou za Ukrajinu, podruhé za sejmutí sankcí, potřetí za „konec izolace“, počtvrté za oživení G8. Trump začíná chápat, že Putin není Blair nebo Sarkozy. Musí ho to neobyčejně rozčilovat a nutit stupňovat tlak.

Proto mu vůbec nevadí, že útokem na suverénní Sýrii vytvořil extrémně nebezpečný precedent. Naopak, otevírá mu prostor k dalšímu nátlaku – tak, jak to byl zvyklý dělat celý svůj dosavadní život.

A zjevně takový prostor bude potřebovat, protože ani načasování celé operace před návštěvou Tillersona v Moskvě k ničemu nebylo. Opět totiž žádná výměna nenastala; naopak Rusko dalo jednoznačně najevo svoji pozici vetováním návrhu další účelové rezoluce Rady bezpečnosti OSN „odsuzující chemický útok“. A Tillerson, evidentně nespokojený s výsledky své mise, zdůraznil, že „vláda Asadovy rodiny se chýlí ke konci“, přičemž „Rusko má za úkol to syrskému prezidentovi vysvětlit“. Lze očekávat, že Trump bude v otázce Sýrie stále agresivnější, kdy dalším dějstvím bude snaha prosadit tam bezletové zóny.

Trumpův úder na Sýrii nebyl v ničem lepší než obdobné kroky jeho předchůdců. Neudělal svět bezpečnějším – ba právě naopak. A zasadil tvrdou ránu Rusku, protože „legitimizoval“ globální pranýřování Ruska coby chráněnce „krvavého diktátora útočícího na vlastní lid chemickými zbraněmi“. Ve výsledku ruský postoj v patnáctičlenné Radě bezpečnosti OSN podpořila pouze jedna jediná Bolívie.

Avšak Rusko spojence má a zdaleka to nejsou jen armáda, námořnictvo a Bolívie. Ruská federace podle všeho po americkém úderu posiluje vojenskou spolupráci se Sýrií a Íránem. Chystá (a možná už realizuje) významné posílení protivzdušné obrany v Sýrii, a to vlastní i syrské – arabské zdroje hovoří například o tom, že Rusko už posílilo ochranu letecké základny Dumeir. A Írán ústy ministra obrany Deghana prohlásil, že napříště už americký útok „nezůstane bez odpovědi“.

Pokud Trump nebyl nadšen výsledky návštěvy svého ministra zahraničí v Moskvě, pak ho ještě méně potěší nadcházející trojstranná schůzka šéfů diplomacií Ruska, Íránu a Sýrie.

Geo, Eurasia24.cz

44 komentářů :

 1. ano všechny ohrožené státy se spojí proti usa petrodolar padne a bude lépe na zemi usa váleční štváči už nebudou moc harašit zbraněmy když na to nebudou mít

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, zda si to lidé uvědomují, ale tím, že po volbě DT nestáhl vojska Nato z Pobaltí a Rumunska, podpořil Nato jsme ve stejném hledáčku jako Korea a Sýrie. Nejraděj by byl pokud bychom si vlastní vrahy ještě sponzorovali (2%).
   NWO v jiné drsnější podobě je zde. Clintonka byla profláknutá a je jejich, potřebovali nového užitečného idiota, kterého se nakonec zbaví.

   Vymazat
  2. Všechny spekulace o Trumpových motivech se dají zjednodušit. I kdyby byl měl jiné úmysly, což není jisté, establishment ho už postavil do lajny a musí dělat co, co by dělala i Clintonová. Dekret o imigrantech mu zablokovala justice, Obamacare Kongres a k zahraničnímu dobrodružstvi, předem připravenému, ho donutila armáda, zbrojní průmysl a tajné služby, za pomoci médií.Jediné překvapující je ta nepředvídatelnost, na kterou si svět bude těžko zvykat.

   Vymazat
 2. Hlavně je ukázat uss že konnčí hra na schovávánou a na ránu odpovědět už nikoli dipomaticky.

  OdpovědětVymazat
 3. Nedělejte si iluze.USA se jen tak nezhroutí a
  ještě připraví světu nejedno překvapení.Oni sami
  už chápou končící panství a spoléhají na svoje
  satelity(jako ČR),že se zachrání na jejich úkor.
  Podle jednání satelitů mají velkou šanci.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USSA rozjely obrovskou válečnou mašinerii, vbrzku zapříčiní totální explozi Blízkého východu-Sýrie, Asie-KLDR a potažmo celé Evropy-Ukrajina-Rusko.Vše tomu nasvědčuje, jejich lokajové jejím válečným, krvavým zabíjením s napadáním nepohodlných světových států, bez mandátu OSN s chutí válčit, rozvracet.Vždyť USSA žádné přímé nebezpečí nehrozí a jsou tak za oceánem v bezpečí.Tak šup, lokajové, na americké války přispívejte nejméně 2% HDP, kupujte naše zbraně, zbrojte, donutíme EU co nejrychlejší přijetí TTIP.Je to v americkém zájmu.Evropa bude nyní platit naše účty.Amerika first!

   Vymazat
  2. Boze ty jsi ale vygumovanej vul na druhou. To ti to udelali ve skole nebo to je prirozena nemoc ???? Kdyz mluvim o financnich operacich,mluvme o bankerich , ci elitach , ci Vojensko_prumyslovym celkem. USSA jako takove je nesmysl, Ty jsi proste PSYCHOLOGICKY SLABY NEMYSLICI TYP, lehce se nechajici ovlivnit s neschopnosti KRITICKEHO MYSLENI!!!!! Nauc se cist!!!


   BroukPytlik

   Vymazat
  3. Putlera a jeho vrahounskou partu je třeba bombardovat každej den! Nevim kde to vázne! Snad se čeká na pana Macrona. pak se uzavře železnej trioangl - Trump-Mayová-Macron a spojí se s trianglem Erdogan-Bibi-Rijád! A zakroutěj už tý bandě mizerný fašounský putleroffský krčiskkama ... snad pan Trump pak místo svrhávání bomb na ubohé vesničnany v horách hodí tu "Matku všech bomb" Putleroj přímo na makovici!

   Vymazat
  4. Ano, bohužel chcípající kobyla bude ještě dlouho kopat

   Vymazat
  5. Pracoval jsem v ústředí společnosti, která se podílela na stavbě největších světových plynovodů i naftovodů. Tehdy jsem četl, že předpokládaná syrská koncovka měla být další ranou Rusku. Plyn by byl příváděl katarský a irácký (ne perský) plyn a soutěžil tak proti ruským dodávkam do Evropy.
   Syrie šla na ruku Rusku - ne Iránu=Persii. To ovšem SSA, ve své nafoukanosti světového četníka(spíše teroristy) nechtěly jen tak nechat. Viděl jsem tehdy na CNN jak Mckain vyjednával se syrskými zrádci o pomoci lépe dodávkách zbraní.

   Vymazat
  6. Pytel, nepis, jsi hlupak a dunis hlouposti a nudou

   Vymazat
 4. Nevím, proč bych měl mít radost z toho, že USA padnmou? Zamyslete se - je to z jednoho unipolárního světa do druhého unipolárního světa. EUsráči svým poklonkováním a debilitou vymazali Evropu z geopolitické mapy. Kdo zůstává? Rusko, Čína, USA. Čína pro Rusko a svět není extrémní výhoda, USA jsou bezmozkoví kropiči. Ideálem by bylo rozložení sil: USA, RUsko s EU, Čína.Nevím, prsotě když se kácí impérium, vzniká vakuum a teče krev. Hodně krve. Jo, to by ale v EU museli vládnout schopní a nikoli všehoschopní. Klíčem k budoucnosti je prostě podle mne obrozená Evropa. Tomu se ale někdo snaží bránit - migrace (řízená), špiclování (vydíratelnost), neziskovky (destrukce rozumu a práva).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA bude bohatě stačit, když začne Evropa hořet plamenem a ještě si bude k tomu tleskat.

   Vymazat
  2. Absolutne spravne mysleni!!! Americani se na to divaji stejne i kdyz v tisku se delaji MLHY a pohadky!!
   Mnoho Americanu se povazuje porad za Holandana ci ze jeho rodina Alsaska ci Norska a maji tam pribuzne a tim je porad Norem a jako Nor nema rad Nemce .

   V zadnem pripade vetsina Amerika nebude nadsena videt Evropu v utrpeni!!!!! Clovek kdo si neco takoveho mysli by mel se odebrat do psychicke pece!!!

   BroukPytlik

   Vymazat
  3. Pytle, obtezujes hlupactvim a nudou

   Vymazat
 5. Doufám, že Trump bude navržen na Nobelovu cenu míru, společně v klubu nobelistů s primátem Babrakem Ohanbou.

  OdpovědětVymazat
 6. To sou zase pindy.

  OdpovědětVymazat
 7. Autor argumentuje a mate Íránem a arabskými zájmy. Zcela pomíjí, co by se stalo, až by byly natažené trubky a EU zaplatila v Perském zálivu eurem. USA dolar by z toho patrně exitoval. Autor také záměrně vypouští úvahu nad tím, co by to znamenalo pro Rusko, kdyby Evropa nahradila Ruský dovoz plynu a ropy dovozem z Perského zálivu. Rusko by se tak patrně navrátilo do doby kamenné, protože by přišlo o většinu svých příjmů. Dá se říci, že ekonomika větší části světa stojí na tom, že je Evropa odříznuta od svých zdrojů. Pomocí vytvoření IS, zabrání území Sýrie a na tomto území vytvoření budoucího Kurdistánu, zabrání prostřednictvím antagonismů na jeho hranicích možnému budoucímu přímému obchodu mezi Perským zálivem a Evropou. Rusko a USA si dávají na syrském hřbitově páku a oběma jim to náramně vyhovuje.

  OdpovědětVymazat
 8. Při sledování reakcí předních amerických politiků na Donaldův raketový útok proti Syrii můžeš vidět GALÉRKU TYPŮ V SOUTĚŽI O NEJHLOUPĚJŠÍ PROHLÁŠENÍ. Nemá cenu probírat jednoho po druhém, je to úplné beznadějné. Vším proniká zápach americké výjimečnoti. A tihle lidé třímají otěže největší vojenské moci světa. Donald Trump té galérce výrazně předsedá. OTŘESNÉ!
  Snad nevyvolá velkou válku!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po dnesnim velmi rychlem blabolu noveho reditele CIA a nekterych komentaru Trumpa osobne, je zjevne ze jiz je plne mimo hru a pouzivan jen jako Napoleon coz byl jiste jeho sen jen s tim rozdilem ze Napoleon byl Napoleon ale tohle je jen smelinar s domy ,jeho zet Kushner je prodavac apartmentu a nyni "nejvyssi poradce"statu . Fakt je ten ze armada byla zplnomocnena delat co chce neb je nejlepsi ..Reditel CIA je asi nejostrejsi ze vsech ostrych hochu .Mam dojem ze ani tyto pokecy nebudou dlouho tolerovsny neb jsou proti zajmu Ameriky . V zajmu Ameriky je proste vse co prinese nejakou zlatku a hlavne nezapomente na blabol Clarka Wesleyho ktery vynesl v 2007 to co je naplanovano primo z dilny kdysi min "obrany" Rumsfelda
   "7 zemi behem 5 ti let" To byl onen zacatek revoluci a zmen naplanovanych zmen rezimu z dilny Wolfovitz Perla a Kristola a dalsic zaslozilych borcu ,pochopitelne vse v zajmu Israele,takze Trump jako ostatni pred ni =pouha pouzita nicka . Blaboly byly peclive naplanovany pro usi celkem primitivnich naivku kteri tleskaji i svemu rozsudku smrti. Necejme proto zadne zmeny l lepsimu bude daleko hur .Nic z toho co rikal jiz neplati, vse verejne odvolal. Manipulace Ciny,zed s Mexikem,zastaralost Nato Wikileaks (jiz tak fandil) a dalsi sliby pro chore mozecky . Armada ma uplne volnou ruku a vsechny represivni slozky tez .Drzte si klobouky jedeme s vrsku pratele

   Vymazat
  2. Dnes k veceru jsem v aute poslouchal ty spravne americany-neokons kteri si primo libuji jaka spravna nomenklatura byla vybrana do funkci pocinaje vyslouzilymi generaly propojenmi do Pentagonu (nyni vlada)a Pomeje novy chef CIA .FBI boss bude vymenen v nejblizsi dobe a homeland securirty ma zelenou .Hlavne se pripravte: dokaz ze jsi nevinen jinak jsi vinen coz ostatne plati ,ale nyni to bude legalne ze zakona

   Vymazat
 9. http://www.csfd.cz/film/181337-syriana/prehled/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je stara vec ,ale kde je idiot Hovnokurba ze by nam to co se deje vysvetlil kde jsi ty hovado ktere zde otravovalo mesice a mesice a stejne blbecky oblboval ?? Vysvetli nam to ty kretene!!

   Vymazat
 10. Ještě že v USA máme HONOLULU. Určitě se postará aby se zaprděným Čechům nic špatného nestalo. Má na to znalosti a schopnosti, je to vesmírný posel míru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo se na vas havlisty vysere

   Vymazat
 11. Je nad slunce jasné,že jde jen o peníze,nic jiného Americké kovboje nezajímá.Budeme muset hledat rychlejší ostrostřelce a potrestat takové kovboje,kteří střílí zezadu.Tvrdí se,že na cíl doletělo málo Tomahawků,asi jim je sundal Izrael,když letěli nad jejích územím a tím si otestovali nový protiraketový systém.

  OdpovědětVymazat
 12. LIDÉ BDĚTE A NEBLBNETE
  NE nelegální migraci!
  Mráz přichází z Bruselu!
  S EU do pekla!
  S USA na věčné časy do věčných lovišť!
  S kapitalismem do prdele!

  OdpovědětVymazat
 13. Rusové udělali několikrát chybu s různými příměřími. Od začátku měli bez přestání bušit do islamistů, až by je úplně vypráskali ze Sýrie. Údajně na straně IS a ostatních teroristů válčí 4000 muslimů z Ruska a 5000 z bývalých zemí SSSR. Čím víc jich bude pobito, tím méně v budoucnu atentátů, jako byl ten v Petrohradě.
  Doufám, že se Trumpovou akcí poučili, že Američané jsou spojenci teroristů a ani na ně není třeba brát ohled.
  Pokud to razantně neukončí, budou další "chemické útoky" další "vybombardované poslední nemocnice" Těch bylo v Alepu desítky....

  OdpovědětVymazat
 14. Ten Trumpeta s tou trapnou přehazovačkou se přeměnil v trubku s přehazovačkou,je to osel,kterých Amerika porodila už nespočet a to bez ohledu na to k čemu se modlí,osel táhnoucí tu americkou rozvrzanou káru stejným směrem,jako ti ostatní před ním a to do prdel e a tempo a směr mu udává žiďák s bičem v ruce,sedící na kozlíku....
  Proti gustu žádný dišputát,když tak chtějí a us.ovčani si to nechají líbit,prosím...,ale blbý je,že tam zatahují celý svět,nevyjímaje Evropu,kde se najde spousta idiotů,kteří tomu ještě aktivně napomáhají,viz.ty estabilišmenty těch najebaných vlád EU v čele s Merklicí a Spol.,nevyjímaje toho našeho merklího kundolízka s rovnátkama(asi proto v něm ta špata našla zalíbení,ona a Němci vůbec,jsou poslední dobou tak trochu sado-maso,už podle toho,čemu říkají,že je obohacuje a na úkor celé Evropy si to vydržují).
  Stav tohoto veskrze zhovadilého světa je opravdu zoufalý....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Donald Trump ukázal svoje kvality. Dle názoru
   znalých i neznalých má schopnosti řídit kolotoč
   nebo cirkus, ale ne USA. Začínat prezidentskou
   funkci zákeřnými útoky na Sýrii a Afganistán a vražděním lidí nevěští nic dobrého pro svět
   i pro něj samotného.

   Vymazat
  2. Ten Trumpeta nechal hodit na kozomrdy v Afghánistánu svojí největší konvenční pumu,nějakou MOAB o váze okolo 10 tun,přičemž poslal do ráje celých 36 mudžahídů...
   To zn.,že na vyslání k Alláhovi každého jednoho kozomrda bylo použito okolo 300 kg trhavin...Velice efektní,ale nejspíš naprosto neefektivní...
   Čím menšího má kovboj pinďoura,tím větší kolťák si kupuje...

   Vymazat
 15. Celkem zajímavé úvahy. Ale, v každé druhé větě Trump... A tak se ptám. Opravdu si autor myslí, že to ještě v Bílém Domě má Trump ve svých rukou? Anebo uz pravoplatně zvolený US prezident předal skutečný výkon moci těm, kteří ji měli i za Obamy? Pokud tedy mohla volba US prezidenta naznačovat cosi jako "Americké jaro", pak zdá se, skoncilo již v předjaří, že!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trumpeta ve vajthauzu má pevně v ruce možná tak akorát tu hadičku,co s ní na toaletě "vypouští kondenzát" a to kdoví jestli...Jinak je to stejný Kašpárek/klaun z pimperlátkového dívadla loutkáře Rothschilda a jeho realizačního týmu,což potvrdil nominací těch goldmanSachsáckých bankéřů do funkcí a i toho "krtka" Kushnera (chazara původem z Běliruska) za svého poradce,který se mu navrtal do famílie a přinutil tu jeho dcerku,že konvertovala k jidaismu a zapřela i své slovanské jméno.Je to ostuda sa v jejím případě platí také,že "poturčenec horší Turka",jak předvedla.
   Není potřeba již nic víc dodávat a už vůbec ne od téhle skvadry dobrého očekávat.

   Vymazat
 16. Kdo umí anglicky, ať si přečte a poslechne
  https://newrepublic.com/minutes/142002/maria-bartiromo-unbelievable-interview-donald-trump

  Newrepublik je dceřiná společnost Nové republiky v USA. Teď si přeberte Zemanovu dychtivost navštívit Trumpa. Asi je to proto, aby Zeman ochutnal se sebezapřením Trumpův několikaposchoďový dort a oba pobrečeli nad utrpením dětí po chemickém útoku v Sýrii. Lituji všechny, kdo věří v moudrost obou státníků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S uplýváním času se Zemanova naděje na přijetí v Bílém domě zmenšuje. To že ho podpořil před volbou je už dávno, teď nepodpořil nadšeně raketové přepadení Sýrie, jak se od něho očekávalo, spíše se to bude vykládat jako nesouhlas a to se tam nezapomíná.

   Vymazat
 17. Jakkoliv jsou morální postoje autora sympatické, tímto článkem dokládá, že o globální politice a hlavně vnitropolitické situaci v USA mnoho neví...

  OdpovědětVymazat
 18. 15:09 není schopen sledovat proměnlivost situace, vztahů a vazeb v čase, není schopen pochopit prostor a možnosti politiků. Nebo, využívá situace k tendenčním výkladům, aby prosadil svoje zafixované preference.

  OdpovědětVymazat
 19. Co na to odpovíš honolulu,přiznej si že ssuesáci jste do jednouho šmejdi,teď si chcete udělat střelnici ze Deverní Kóreje vi sviětlonoši atomovich bomb.

  OdpovědětVymazat
 20. ze Severní Kóreje,omlouvam se za překlep.

  OdpovědětVymazat
 21. 06:58,pane Jando,nějak ste se rozběhli ratlíku.

  OdpovědětVymazat
 22. Spousta spekulací, málo reality. Jisté je jedno: Asad chemické zbraně nepoužil - neměl důvod a už vůbec ne potřebu. Zcela bezpečně lze říci, že je buď použily USA přímo, nebo prostřednictvím svých "umírněných teroristů". Měl důvod: Trump má příliš silnou opozici a musel ukázat svaly, aby si doma polepšil pozici.Bohužel volba - Trump za každou cenu, tedy i cenu 3 světové války, se stala realitou. Pochopitelně satelité v NATO si mohou klábosit oslavné i omluvné tirády jaké chtějí, fakt se tím nezmění. USA potřebují agresi jako pes maso jsou již tuze vyhládlí. Naděje světa bude, až se semkne a uvalí na USA sankce, které budou reprezentovat všechno zlo, které USA na zemi již seslali a seslat se chystají. Zatím si myslí, že svět ukázní, tedy zastraší svými superbombani a superraketami, superterorismem. Mohly by se ale zklamat.

  OdpovědětVymazat
 23. 48 hodin k valce!

  OdpovědětVymazat
 24. Takze se predklonit a polibit svoji prdel na rozloucenou

  OdpovědětVymazat
 25. Sobota 15.04.2017,ješte trvá mír.

  OdpovědětVymazat