Reklama

pondělí 17. dubna 2017

Proč je Trump tak posedlý Severní Koreou? Není to jen jaderný program (VIDEO)


Napsal a přeložil Geo
17.4. 2017 Eurasia 24
Americký prezident Donald Trump podstatně zvýšil pravděpodobnost rozsáhlého vojenského konfliktu s účastí supervelmocí na Blízkém východě a nyní činí totéž ve východní Asii. Proč ho vlastně Severní Korea tak dráždí, že riskuje další válku, jaká pustošila tuto část světa před pětašedesáti lety?
Pokud by byl důvodem tamní jaderný program, musel by Trump ihned po svém nástupu do funkce zaútočit na Izrael. Američané však Izraeli kvůli jeho jadernému arzenálu nejenže nevyhrožují, ale zarytě o něm mlčí.

Na rozdíl od Spojených států Severní Korea neokupuje jiné země, nezpůsobuje smrt statisíců jejich obyvatel, neútočí na žádné státy pod lživými záminkami, nestřílí municí z ochuzeného uranu a nepoužila proti nepříteli atomovou zbraň. KLDR svůj jaderný program zdůvodňuje nutností obrany proti mohutné americké síle na jihu korejského poloostrova.

Předmětem tohoto článku ale není obhajoba severokorejského jaderného programu – jenž je stejně nebezpečný jako kterýkoliv jiný –, ani hodnocení politického a společenského systému v Severní Koreji; KLDR je plnoprávnou členskou zemí Organizace spojených národů a je záležitostí každého svrchovaného státu, zdali praktikuje expanzivní plutokracii nebo čučche a songun.

Nicméně právě vývoj, kterým Severní Korea v posledních letech prochází, musí být Trumpovi a lidem v jeho okolí trnem v oku. Proto hovoří v souvislosti s „řešením“ severokorejského jaderného programu o „ekonomické karanténě“, včetně toho, že se zasadí o ropné embargo, nechá napsat na černou listinu severokorejské aerolinky, bude zadržovat nákladní lodě KLDR či potrestá čínské banky za obchodování s Pchjongjangem.

Tedy stejně jako v případě vojenského zásahu ublíží tamním lidem, kterým se podle všeho daří i v podmínkách krutého ekonomického embarga nejen nehladovět jako v 90. letech po kolapsu SSSR, ale s maximálním využitím vlastních zdrojů budovat nové elektrárny, vypouštět satelity na oběžnou dráhu, stavět moderní kliniky, čtvrtě pro tisíce lidí či vědecko-výzkumná centra (to není vizualizace, ale reálná fotografie).

Západní oligarchy musí dráždit neochota Severokorejců podřídit se ani přes mnohaletá embarga. Současně je KLDR velmi lákavým soustem: pětadvacetimilionová země nabízí kromě poměrně rozvinuté infrastruktury také mimořádně disciplinovanou, produktivní a nenáročnou asijskou pracovní sílu s velmi nízkým průměrným věkem 34 let (v Japonsku je to 47 let).

Jestli někdo vidí tento článek jako tendenční a KLDR coby pustou, do mlhy věčně zahalenou zemi s prázdnými silnicemi a podvyživenými lidmi, kteří musí v osm večer sfouknout svíčky, nechť se podívá na následující video polského cestovatele Lukasze. Záběry pořídil v Pchjongjangu před dvěma roky, natočil je ve dvě hodiny ráno:


Lukasz strávil v Severní Koreji více než měsíc, a to už potřetí, takže srovnává. Mezi roky 2000 a 2015 se podle něj země velmi změnila. „Znám KLDR velmi dobře. Cestoval jsem na sever, jih, východ i západ KLDR a měl jsem možnost projít si Pchjongjang bez doprovodu. Strávil jsem v KLDR víc než měsíc. Reálný život v Severní Koreji je opravdu jiný, než jak je prezentován v západní Evropě nebo ve Spojených státech v televizních dokumentech a v novinách. Samozřejmě, každodenní život není jednoduchý, není perfektní. Ale cestoval jsem po KLDR několikrát a musím říct, že se situace zlepšuje,“ uvádí Lukasz, který stejně jako KLDR procestoval řadu zemí světa.

Ilustrativní je i rychle rostoucí počet aut v KLDR. „V Severní Koreji je více a více aut a více a více soukromně vlastněných aut,“ dodává Lukasz.


43 komentářů :

 1. Globalisty musí ta KLDR lákat či dráždit nejen tou levnou a disciplinovanou pracovní silou.
  Není totiž dost zatažena do globální mocenské pavučiny (finanční, obchodní aj.).
  A těžko ji nějak zatáhnout, když ani sankce k ničemu nevedou a sev. Korea se rozvíjí dál.
  Tato sveřepost, se kterou se státy vzpírají, je patrně noční můrou globálních mocipánů, protože nemají v rukou žádnou páku, jak to změnit k obrazu svému.
  Jen dvě řešení jim zbývají:
  (a) válka, ke které tak lehce sahají, a to i za cenu hrubého porušování mezinár. práva (na které ostatně kašlou již celá desetiletí) a risku rozpoutání celosvětového válečného požáru. Čehož se ale také bojí, a tak před sebou strkají třeba i tu Čínu, aby jim mocensky "píchla" (už to vidím, jak Si Ťin-pching telefonuje Kimovi, aby dostal konečně rozum a nevzpíral se US trumpetovi ..)
  (b) jít od toho, což ale může být začátek jejich konce. Příklady totiž (až nepříjemně) táhnou ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K větě z článku že USA zarytě mlčí o jaderném programu Izraele.
   Bodeť by USA nemlčely, Izrael je zcela ovládá, kvůli němu vedly války v Iráku, Sýrii, Afganistánu i jinde a do války s Íránem jsou Izraelem ( nejlepším přítelem ČR) stále tlačeny.

   Smazat
  2. 17:51 !

   Kdysi, je to období, kdy začalo nabírat na intenzitě protiruské štvaní, obhajoba ukrajinského režimu a amerických okupantů,

   jsem přestal navštěvovat stránky a diskuze, kde byly jiné názory nálepkovány obecně známými výrazy, z nichž byl k o m u n i s t a ten nejmírnější.

   Jestli se autor 17:51 domnívá, že svými odlišnými názory někoho naštve, tak se mýlí.
   Prostě řečeno:
   Tady jsi špatně, jdi se realizovat tam, kde ti budou tleskat...

   Smazat
  3. Pozor jsou jeste dalsi zeme,staty , ktere nesmi mit atomove zbrane a jsou spojenci USA a dostavaji za to jeste hromady penez.
   JAKO PAKISTAN
   Nejen ma nuklearni zbrane ale jeste NAVIC JE PRODAVA a prodal je prave take S.Koreji !!!
   A vi se ze se snazi je prodat , nebo uz prodal teroristum...
   And, How is thaat ?
   Situace v Syrii byla predtim, ze Asad nemel zadne plyny od 2013 , ale nektere sklady , kde jeste nebyly zniceny zachvatili teeroriste a hned je pouzili...S tim ,ze bude obvinen IHNED Asad...
   PAW

   Smazat
  4. PAW
   A TRUMP JE POZOR, zdaleka NEJVICE POSEDLY SAM SEBOU !!

   Smazat
 2. Tolik skvělých, úžasných a rozvinutých zemí jako Severní Korea, Venezuela, Kuba,... se skvělými vůdci..., ale komunističtí idioti jako Opluštil, místo aby odjeli za svým snem, se dál dobrovolně trápí v našem kapitalistickém, prohnilém, upadajícím pekle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepište nesmysly a jděte žít do nějakého amerického slumu !!

   Smazat
  2. A ty jsi jakej idiot 17.51 - imperialistickej? I když to, co se stalo v současné době s naší kdysi normální ČR jsi nazval naprosto přesně. Poturčenec horší Turka platilo odjakživa. ČR je poameričtělá slovanská senkruvna, hloupá a směšná - horší než USA.

   Smazat
  3. 17:56
   Proč já bych měl někam chodit žít? Já nejsem na rozdíl od vás ten který neustále pičuje jak je tady u nás hrozně.
   A vy, na rozdíl od těch nešťastníků žijících v lágru jménem KLDR, máte možnost volby.

   Smazat
  4. Anonymní17. dubna 2017 17:51

   Priste az se budete chtit blejsknout jako chytrolin, tak si nejdrive nastudujte zakony te ktere zeme, kam druhe posilate!

   Napr. Kuba neprijima zadne emigranty, a to ani z okolnich zemi, spanelsky mluvicich. Diskutovala jsem tuto otazku primo s kubankou ambasadou. Jen z Jizni Ameriky dostavala Kuba v prumeru 30 tisic zadosti o pristehovani . Korea taktez neprijima. Normalne premyslejici clovek si nejdrive zjisti fakta a pak mluvi, ale s tim mate viditelne problem.
   Dale je potreba si uvedomit, ze jak Kkuba, tak Severni Korea jsou pod sankcemi, coz znamena zamerne poskozovani lidi a snizovani jejich zivotni urovne zasahy zvenci. Nejhorsi je na tom vsem, ze mrsiny, co to delaji ( fasisticke USA) se navrch temto zemim vysmivaji aupozornuji na jejich chudobu, jako by to byla jejich vina!
   Odporne.
   Korejci ale v zadne chudobe neziji, podivejte se na jakekoliv video i na Youtube, jsou hezky obleceni a chovaji se normalne. Srovnejte si to s takovou Palestinou, to je skok obrovsky..ta zeme je pod genocidou od izraelskych psu uz pres 7 dekad a deti vyrustaji s bolesti a strachem ve tvarich, staci to chtit videt a nezavirat pred tim oci. Pravda je vzdy viditelna.

   Smazat
 3. K 17:51. Jenže on ten článek jaksi není o tom, jak to je v KLDR skvělé, ale o tom, co je komu a zejména USnáckům do toho a kdo jim dal právo se tam montovat...
  Ale to těžko hlupák z romancevovské party pochopí, zřejmě umí s bídou číst, ale chápat čtené je holt pro něj už jiná liga. :-)
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
 4. Ani u nás to nebylo nějak skvělé, v době, kdy důvěřiví Američané ukazovali našim zaměstnancům v zahraniční, ledničky a televizory v přesvědčení, že to ještě nikdy neviděli. Lež je pracovní nástroj politické i všeobecné propagandy USA a dnes i naší.

  OdpovědětSmazat
 5. Přesně tak 18:28 a pane Oplustile, co je komu a zejména USA do toho a kdo jim dal právo se tam montovat... Myslím, že USA potřebují vždy vytvořit nepřítele, aby mohli ukazovat světu svaly a prodávat zbraně. Nyní ten cíl má být asi KLDR. Kdyby Korejci neměli jaderné zbraně, tak by už asi neexistovali.

  OdpovědětSmazat
 6. ...jakož to prostý člověk v pozici otroka západní kolonie kde je rok od roku hůře a hůře,
  nemohu pochopit mentalitu Severokorejského lidu.
  Trošku je mně záhadou hnací síla ve stále se zlepšující společnosti.
  Katolická církev to asi nebude...:))
  Všude dobře, doma nejhůř*

  OdpovědětSmazat
 7. Že je siruace v KLDR poněkud jiná,než je nám teď
  vtloukáno do hlavy,je věc známá.Také nikdo netvrdí,
  že se tam lidé mají skvěle.Lepší bude nechat je
  na pokoji.Co se týká hladu v KLDR,mám poněkud jiné
  jnformace z kanadského dokumentárního filmu,který
  pojednával o korejské kuchyni.Celý byl natočen
  v jižní Koreji.Mimo jené tam padla slova,že lidé
  na severu poloostrova jedí vydatněji než na jihu.
  Používají i více maso.A teď babo raď,když jsi
  dědek.Kdo má pravdu?Zdejší propagandisté nebo
  dokument z místa?
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Polož si jednoduchou otázku :

   KDO ovládá zločinnou zahraniční politiku USA ?
   ANO, je to především zbrojařsko - hospodářský komplex, který potřebuje pro své výrobky odbyt.

   A jakmile hrozí snížení poptávky, musí se proto něco udělat, aby byl důvod, vyrábět stále více a více.
   USA tomu přišly na chuť už před 1.svět.válkou
   (viz literatura faktu) a pokračují v tom nepřetržitě už více, než sto let.

   Je to pro ně úžasný, nevyčerpatelný džob, s podporou CIA,světových a evropských kolaborantů, plánovat nové a nové převraty a války, vždyť z toho už celé generace profitují...

   Tak jednoduché je to a nemusím se zamýšlet nad tím,
   PROČ si vzaly na mušku Koreu, která popisuje činnost světového agresora jasně a srozumitelně již od svého vzniku...

   Smazat
  2. PAW
   P.Majevski, mam rad korejskou kuchyni, kim-ci apod. Je zalozena na palivych cili a posleze se stane jednotvarne/chut se palenim ztraci/. Ale jednou za cas vytecna...

   Smazat
 8. Bohuzel komunisticky system Severni Koreje je nebezpecny priklad pro veskere chude male zeme Jizni Ameriky, mozna i Afriky. Tim padem nepritelem Noveho Svetoveho Radu , proc ??? jsou uspesni!!!

  Co udela pan Trump??? nikdo nevi !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně že jsou úspěšní. Proto dostávají každoročně potravinovou pomoc v řádech stovek milionů dolarů. Toť úspěšnost podle místních zcela vypatlaných idiotů, kterou by chtěli zavádět i u nás.

   Smazat
  2. Ja jen nevim kdo je plati , mozna ze by jsi mohl napsat kdo jim ty stovky nilionu dava???
   Kdyz USA a spojenci blokuji Koreu jako sileny a jizni Korea nepotporuje nepritele!!

   Smazat
 9. A sakra! je to pěkně v pr..li! Mým snem bylo být motoristou v KLDR a mít pro sebe volné dva pruhy dálnice. Ale jak vidím na dolním videu, KLDR začíná být v tomhle ohledu ztraceným rájem... Ach jo!

  OdpovědětSmazat
 10. A sakra! je to pěkně v pr..li! Mým snem bylo být motoristou v KLDR a mít pro sebe volné dva pruhy dálnice. Ale jak vidím na dolním videu, KLDR začíná být v tomhle ohledu ztraceným rájem... Ach jo!

  OdpovědětSmazat
 11. Viděli jsme video, když umřel táta toho prasete jak lidé tloukli skoro hlavami o zem a kdo by tloukl málo tak by byl potrestán. Hraje se tam divadlo. Je to chudá zaostalá zem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně. To my jsme jiný frajeři. Když u nás někdo umře, tak na něj hned plivnem. K.

   Smazat
 12. Svou bezvýhradnou podporou odporného severokorejského režimu, vředu na tváři planety, se místní komunističtí frustráti už zcela odkopali. Ukázali co se jim líbí a jak chtějí aby společnost vypadala u nás.
  Jsou to stejné špíny jako ta slavná Kimčongovic famílie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 21:25
   Lidé mdlého ducha plodí věty obsahově podobné Těm Vašim. A nebo máte ještě plnou hlavu vykoledovaného moku?
   Chápete, že i indiáni v pralese mají svojí kvalitu života? Chtějí měnit? Budou se s mobilním telefonem cítit lépe?? Mají svůj život a dokud se ubrání daním a penězům, budou svobodnější než my.

   Smazat
  2. 21:25 Špíny tvého druhu není třeba brát vážně, vlastně nijak.Na netu "hrdina", v reálu šedá bezvýznamná myš, nadávající lidem,co mají jiný názor. Šedá myš, která by se podělala, kdyby měla takto nadávat přímo do očí. Zjištění,že to tam vypadá poněkud jinak, než kvákáš a než si přeješ docela nasere:oD. Pro případné tvoje bláboly podotýkám, že se nikoho nezastávám,Kim mi je hrozně nesympatický a nikam se stěhovat nehodlám.

   Smazat
 13. nejhorší pro kapitalisty je že je v KLDR socialismus jediné spravedlivé zřízení pro normální lidi a proto by je chtěly zničit

  Jak hrozně se žije v KLDR:
  https://www.youtube.com/watch?v=9BNN4tlBy-g
  https://www.youtube.com/watch?v=cAFzX16uGls
  https://www.youtube.com/watch?v=ZdhSuJ47Zqw
  https://www.youtube.com/watch?v=17Dw9v-pFNM

  OdpovědětSmazat
 14. Severní Korea sice (aktuálně) netěží ropu, ale leží pod ní něco ještě lepšího:

  http://www.mining.com/largest-known-rare-earth-deposit-discovered-in-north-korea-86139/

  http://thediplomat.com/2014/01/north-korea-may-have-two-thirds-of-worlds-rare-earths/

  XJX

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. XJX to bude také důvod pro bankrotáře s usa

   Smazat
 15. za kazdou cenu,dostat se k cine nejblize.

  OdpovědětSmazat
 16. Napadlo mně: USSA útočí na KLDR, podobně třeba jak to udělaly na Irak s podobným zdůvodněním. Jen si přečtěte hlupáka z 21:25. který argumentuje zcela stejně jako Hitler před útokem na Stalina - musíme zachránit Evropu a civilizaci. On to tam říká trochu jinak /ten troll od 21:25/, ale v podstatě další jeho pomyslné věty by mohly znít podobně jako v mém příspěvku. Těžko se namítá, když se řekne - odporný vřed /s tlustým diktátorem..., předtím jsme viděli bradatého diktátora z Iráku, při jiných přiležitostech bradatého diktátora z Kuby/. A ostatně je to daleko. Co nás to zajímá. A z cizího krev neteče. A ještě jsem zapomněl - z televize známe jejich politický život - všichni hlasují ve velkém sálu stejně /jako my za Husáka/ - jak odporné. No tak, dejme tomu klasický útok na Koreu, to jest letecký - kdesi jsem slyšel, že pěší vojsko v USSA je na h.... A ted moje otázka zní - pokud tomu národu nepomůže Čína, myslíte si, že půjde někdo demonostrovat na Václavské náměstí. Šel tam někdo demonostrovat, když Američané hrdinně vkročili do války v Iráku proti potencionálnímu vlastníku jaderných zbraní - Iráku /s bradatým despotou/.
  Jinak pamatujme si ta videa dobře - civilizační úroveň socialistických korejských otroků. Kdo dneska - i ze zde diskutujících - si pamatuje jak vypadala Syrie předtím než ji ta svobodumilujici země USSA - rozvrátila. Někteří lidi ani neberou v potaz, že tam zemřelo 400 tisic lidí. Proč se tam valčí - krátké video zde - jedná se o katarský plyn, který se měl vést do Evropy a který měl zruinovat ekonomicky Rusko. Asad odmítl plynovod. Prosím zde to máte trollové - švycárské video, 4 minuty:
  https://www.youtube.com/watch?v=qnojIXj1oYs&feature=youtu...be

  OdpovědětSmazat
 17. Připomeňme ještě, že v Iráku zahynulo 1,5 milionů lidí. Asi v boji za lepší svět - to je malá cena. A jak řekla balkanská řeznice madame Albrightová, těch 200 tisic mrtvých dětí - to stálo za to. Z cizího krev neteče. Ta poslední věta je o obyvatelích České republiky - o jejich soucítění.

  OdpovědětSmazat
 18. Nejchudší zemí západní polokoule není ani Kuba, ani Venezuela, ale kapitalistické Haiti. Nejchudší zemí východní polokoule není KLDR, ale kapitalistické (kolonizované) Kongo (možná ale třeba Nepál).

  OdpovědětSmazat
 19. 21:25 Budeš zastřelen.
  A teď vyskoč!

  OdpovědětSmazat
 20. 21:25: Tobě špina emerická nevadí - špina emerických rozsévačů demokracie - ve jménu demokracie 30 milionů Indiánů a prý 30 milionů obětí emerické demokracie po druhé světové války - kdosi to spočítal - já vím pouze o 1,5 milionů Iračanů, 3 milionech Větnamců - dodnes se v důsledku toho pomeračového postřiku rodí ve Vietnamu zrůdy a emeričtí demokraté nechtějí prozradit složení toho sajrajtu - vojenské tajemství, dále na vrub USSA jde 400 tisic Syřanů, 10 milionů mrtvých prý bylo v Indonezii. Všechno toto jsou oběti nikoliv jakési demokracie ale prachačů z Wall Street a pro jejich zájmy se emerická demokracie "propaguje" do celého světa. A jinak je pravda, že proti zlu je třeba zasahovat, tak jak se mělo zasáhnout včas proti Hitlerovi. A proto USA zdůvodňovaly zásah ve Větnamu preventivním zásahem. Kupodivu ten Větnam nikde komunistickou revolucí nevyvážel po odchodu USA - po neslavném odchodu. Stejně tak je tomu i s KLDR - ohrožuje tato země sousedy, jak to činil Adolf Hitler? Jak podivná demokratická reakce na Adolfa - od emerických bankéřů mu přicházely peníze. A řeknu Vám kapitalistická propaganda - označme takto mainstreamovou propagandu - divy činí - dneska jsem mluvil s docela jinak rozumným člověkem na stejné téma již nevím po kolikáte. On ale věří, že Rusové jsou pro nás hrozba a nic nenamítá proti emerickému zásahu v Korei, ba je názoru, že ten tlustý zloduch si ten zásah zaslouží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak můžeš srovnávat takového slušného pána jako Hitler s gaunerem Putlerem! Zatímco pan Hitler byl vzorný syn, student i nájemník, umělec, voják i dělník, Putler se stal členem pouličního gangu spratků a zlodějských rváčů v Leningradě. Vzpomíná židovský majitel domu ve kterém pan Hitler pobýval ... dům patřil židovskému majiteli Hugovi Erlangerovi, který na svého podnájemníka vzpomínal v roce 1934 v rozhovoru s Hitlerovi nakloněným životopiscem takto: "Musím přiznat, že Hitler mi byl docela sympatický. Potkával jsem ho často na schodech nebo u vchodu - zpravidla si přitom něco zapisoval do svého sešitu na poznámky - a většinou se mnou velmi přátelsky prohodil pár nezávazných slov. Nikdy jsem neměl pocit, že by na mě pohlížel jinak než na ostatní lidi."

   Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/186758-hitler-ve-20-letech-bydlel-v-dome-zidovskeho-majitele-ten-si-podnajemnika-pochvaloval/

   Smazat
 21. Pro eventuální ještě návštěvníky této strány - pohled na KLDR trochu jinak, než ho předvádí třeba naše televize:https://youtu.be/guWd9n6wU-8

  OdpovědětSmazat
 22. první pokus nevýšel - viz 23:38. Předkládám ještě druhý pozdrav ze země, kde jak se zdá žít je hřích /asi americký/, to jest z KLDR:
  https://www.youtube.com/watch?v=guWd9n6wU-8

  OdpovědětSmazat
 23. Ať amici poznají co je to YELLOWSTONE , za jak dlouho po chcipnou ?

  OdpovědětSmazat
 24. Nevím jestli se někdo podíval na to, co jsem umístil ve 23:50. Dojem z toho reklamního videa o KLDR, můj dojem: KLDR vypadá přinejenším srovnatelně jako naše republika - země, kde všichni myslí nepřiměřeně, to jest nedemokraticky, země, kde vládne stejný režim, jak tomu bylo u nás - šlendrian, samé ztratové podniky - časté schůze, které jsou jen ztrátou času atd. Jak je možné, že to tak daleko dotáhli - kdo jim pomohl? Přece ne USA, tak jak Jižní Korei, která prý po druhé světové válce vyráběla pouze rýži a jestě ani to neuměla jak se patří - Friedman.
  Rusko a KLDR. Jejich situace je v něčem podobná. Rusko je mnohonásobně slabší než EU, nebýt atomových zbraní. KLDR je o hodně slabší než Jižní Korea - četl jsem to někde nedávno. Zřejmě z toho důvodu usiluje o atomové odstrašení případných vyděračů nebo agresorů. Vtip je v tom, že jeho jaderná výzbroj - je tak snad schopná udělat nějaké škody v Jižní Korei a nevím jestli vůbec ohrozí to americké loďstvo. Snad se někdo více informovaný k tomu vyjadři v reakci na můj komentař. Myslíte si skutečně, tak jak říkají někteří, že USSA není schopno podniknout stejné kroky jako třeba v případě Srbska? Nebyl bych si tak jistý, že to zrovna nedopadne stejně. Světové publikum již je připraveno stejně jako tomu bylo v případě Srbska - pokládá KLDR za znasilňovače demokracie, ohrožení světové bezpečnosti. V čele USA jsou psychopati, včetně lumpa Trumpa,což ukázal zcela nedávno agresii na Syrii. Nepsalo se náhodou, že jeho zákrok byl na hraně ... myslíci si domyslí - III. světové války. Když tento pokerový politik již se předvedl v Syrii, nepředvede se zase po svém v Severní Korei? Zase možná - nedej Bože - budeme bezmocně čumět. Jak čumíme stále - padají letadla, střílejí se politici, stále USSA vyhrožuje, že provede tamto, nebo zas toto. Vždyť si pamatuji, že nějaký americký generál se měl vyjádřit, že ať si Evropa nemyslí, že USSA nezasáhnou jadernými zbraněmi vůči evropskému státu, který ohrozí zájmy USSA. Jinak tak na okraj. V Srbsku byl, jestli se nemýlím bauxit, ten zdá se ted vlastní emerické korporace. V Syrii je ropa a plyn - nynější majitelé jsou americké korporace a ISIL. Korea je prý stát s největšími nálezišti vzácných kovů, má uran, který využívá Čina, má platinu. Nechystají se zase american boys /myslím Wall Street boys/ pro další poklady Sierra Madre?
  Podpis: Naprostý politolog-amatér, ještě k tomu vystrašený.

  OdpovědětSmazat
 25. Vyskytl se zde nazor ,ze je to uplne v prdeli.
  Pridal bych ZDE , ZE ANI NE TAK UPLNE ,JAKO V PRDELI.
  paw

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.