Reklama

čtvrtek 6. dubna 2017

Proč jet v sobotu do Jihlavy? Kvůli národnímu obrození!

Ivan David
6. 4. 2017
Radim Valenčík se ve svém článku "Setkání opozičních intelektuálů" zde zmínil o schůzce asi dvaceti lidí nejen nespokojených s vývojem. Takových, kteří z vlastní zkušenosti vědí, jak funguje veřejná správa a také publikujících kritické analýzy. Mohlo nás tam jistě být víc, ale to bychom nemohli efektivně jednat. Přišli skoro všichni, kteří přednesou svoje sdělení na sobotním semináři v Jihlavě.

Neočekával jsem, že se bezvýhradně shodneme na cílech a společné činnosti, které jsem navrhl. A také se tak nestalo. Shodli jsme se ale na tom, že má smysl něco dělat a spolupracovat. Shodli jsme se na tom, že volby nemohou přinést podstatnou změnu. Shodli jsme se na tom, že má smysl pokračovat v kritických analýzách a pak lze po přiměřeně dlouhém úsilí dospět i k jasnější definici cíle a k popisu cesty, jak k němu dospět. 

Jsem vděčný Jaroslavu Baštovi za prohlášení, že po téměř dvou stech letech znovu dozrál čas k "národnímu obrození". Národem rozumíme společenství lidí převážně obývajících společné území, dorozumívajících se společným jazykem a sdílejících společnou kulturu, nebo alespoň to, co z ní zbylo. Nechceme čekat na sociálně inženýrské vytvoření anonymní masy sociálně vykořeněných pomocných sil a sluhů dorozumívajících se dílem lámanou angličtinou, dílem lámanou němčinou a snících o emigraci do země zaslíbené, která už dávno neexistuje.

Potřebujeme projekt fungující společnosti a víme, že nám ho nenabídnou politici s duší úředníků, kteří čekají na instrukce z Bruselu, Berlína a Washingtonu. Možná, že rozklad dospěl příliš daleko a možná se obrat nepodaří. Ale pokud neprojevíme vůli a úsilí, nepodaří se určitě. 

95 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 22:46 je blb, proto jsem ho vymazal, ale on tu opět rozvinul svoji osobnost jako kravinec, když dopadne do trávy. Brzy bude třeba se do diskuse přihlásit, aby podobní blbové neotravovali.

   Smazat
  3. Honolulu že má nějaký přehled? A o čem? O Americe? No a co my tady s tím? Blábolí samé kraviny, o českých problémech v reálu neví vůbec nic, protože ví jen to, co předvádí mediální prefabrikáty.Proč tenhle člověk denně musí žvanit pitomosti na český server vůbec nechápu. Navíc Čechy nenávidí, jako každý utečenec, který odsud zdrhnul, protože usoudil, že mu tady pšenka nepokvete. Žádná imitace Američana nemá ráda Čechy, protože to ani nejde. Tak proč lozí po českých serverech a žvaní ty pitomosti?

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 7,09
   ty nesvépravnej parchante opičí kurvy,zalez zpátky do JandoPutnovo prdele,tam takovej genetickej odpat z USSA PATŘÍ!!!!!!!

   Smazat
  6. 7:36 - Jasněže jo, rudý škubánku! Konečně už abys odtáh s další komoušskou svoločí do Rusácka, svýho Ráje! A tam se pak klidně otrav ruskáckou pěnou do koupele. Furt to bude pro tebe lepší, než chcípat hlady někde pod mostem, ne, rudá nulo ...

   Smazat
  7. 7:41

   Sežeň si něco novýho a neopisuj pořád hovna nesvéprávnho kreténa z počátku minulýho stolení míchaný ze syfilitickým zmrdem z USSA!!!!!
   Omotej se tou agresorskou podělanou látkou z hvězd a pruhů a skoč zpátky na záchytku kam ty vymrdanče patříš!!!!!

   Smazat
 2. Nebo nekoho zcenzorovat, treba Honolulu, ze zavisti ze Honolulu byl dal nez radoby intelektualove

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už máš 22.47 Honolulovo fotku nad postelí? Tak si ji obstarej ať se k němu můžeš denně modlit, ale tady s tím už dej pokoj. Už jsi s tím fakt trapnej. Nebo si založ server jen pro vás dva, a tam si pište až do úplnýho upsání - ale tady už to přestalo bejt vtipný.

   Smazat
  2. 23:18 Hlavně si dej pozor, aby neodtáhli na Guantanámo a do některého z detenčních center na místě bývalého obchodních centra, zrovna tak jako amerického nápravného zařízení - tebe při realizaci plánu CIA na zeštíhlení americké populace na 69 miliónů vč. umělohmotných kontejnerů.

   Smazat
  3. Budete držet ty svý zkurvený mordy, zmrdáci komoušský!!! Nebo tam na vás do tý špeluňky vlítnem a rozsekáme vám bejsbolkama ty vaše zkurvený rudý pračurácký makovice na sajrajt - jasný!! Zkurvysynský mamrdáci! Zabít vás všecky včetně kuref co vás vyprdly na svět a všech pankhartů co ste kde a kdy s kterou mrchou uchruli, mrzáci zasraný, svinský, zajebbanýýý! Ať žije pan Prezident Trump - nový Ronald Reagan! Jupíííííí! -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii.html

   Smazat
  4. Opět se předvádí fašistický tapetář 7:43. Jsem moc zvědavý, jestli to stvoření tu bejsbolku vůbec má a jestli s ní umí i nakládat. Já tu svou si do Jihlavy beru, abych mu dal pocítit, jak chutná rozbitá palice a přeražené hnáty. Taurus

   Smazat
  5. 7:43 pane Davide proč toho tapetáře nesmáznete?

   7:43 až tu válku prohrajete tak vás všechny oběsej neboj 1.80 provazu dostaneš

   Smazat
  6. Máte pravdu. Po 200 letech setrvalé čechizace Moravy, likvidace její zemské samosprávy komunistickým režimem, by mohlo konečně přijít nějaké, když ne přímo moravské národní obrození, tak moravské národní procitnutí.

   Smazat
  7. Mohli jste táhnout v r.1992 spolu se
   Slováky.Už byste byli obrozeni povinnou
   slovenštinou.
   Petr Majevský

   Smazat
 3. tady je článek pro toho co tu píše blbosti o SPD:

  http://svobodnenoviny.eu/stanovisko-k-aktualni-kampani-vedene-proti-spd/

  OdpovědětSmazat
 4. MUDr. Ivan David si musí být vědom skutečnosti, že šiřitelé pravdy o dnešním fungování světa, tedy většina přednášejících a návštěvníků jihlavského semináře by byla jeho kolegy bez milosti označena za paranoidní už jenom za zmínku, že nevěří televizi a rádiu a vyhýbají se značce ČTK. Nedej bože, aby někdo z čtenářů NR vyjádřil strach z války a obavy o osud naší země obklíčené místo nacistů islamisty. To že ještě nezapočal akademický hon na otce zakladatele Nové republiky je způsobeno tím, že mezi jeho normalizačními kolegy není znalost samizdatového seznamu NR rozšířena anebo liberálním prostředím v ČR.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč píšete takovéhle hlouposti? David

   Smazat
  2. A proč redakce používá fígl "jejda došlo k chybě" namísto publikování příspěvku? Máte nás za blbce? Žádných chyb se nedopouštím, tak snad aby byly používány férové prostředky při komunikaci. Chápu, že je třeba zdokonalování, jako jste zdokonalili to vaše obrázkový pexeso na mizení obrázků a podobný kejkle, ale tohle jsou podřadný fauly. Když se má něco vymazat, napíšu vymazáno a hotovo. Nač tyhle způsoby?

   Smazat
  3. Pro slepičí kvoč. Už vidím posudek pracovníka bezpečnostních složek a žadatele o zbrojní průkaz, který se při pohovoru s cvokařem neuváženě svěřil s informacemi získanými četbou Nové republiky. Nenamlouvejme si, že názory zdejších autorů a přednášejících jsou všeobecně přijímany, když je mnohdy neberou ani členové jejich vlastních rodin - žijící v blažené nevědomosti a bublině režimní propagandy hlavního proudu.

   Smazat
  4. Trolíku/ci 0:06 a 0:08, namáháte se zbytečně, zbytečně ťukáte do klávesnic, zbytečně prudíte. Odpověď na své hlouposti nedostanete. Kdo by se zahazoval s pitomy.

   Smazat
  5. Lol. Další domýšlivý hlupáček, zbytečně ťukající do klávesnice, který si myslí, že někdo čeká na jeho odpověď - 0:15 či jinou.

   Smazat
  6. Budete držet ty svý zkurvený mordy, zmešenci komnoušský!!! Nebo tam na vás do tý špeluňky vlítnem a rozsekáme vám bejsbolkama ty vaše zkurvený rudý pračurácký makovice na sajrajt - jasný!! Zkurvysynský mamrdáci! Zabít vás všecky včetně kuref co vás vyprdly na svět a všech pankhartů co ste kde a kdy s kterou mrchou uchruli, mrzáci zasraný, svinský, zajebbanýýý! Ať žije pan Prezident Trump - nový Ronald Reagan! Jupíííííí! -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii.html

   Smazat
  7. oprava: zmršenci komoušský - sorry ...

   Smazat
  8. pro 7:39
   Ano, pane Davide, nadešel čas pro obrodu národa! Stačí číst některé "zdařilé" reakce na Váš článek a člověku je jasné, že s český národ mizí v propadlišti dějin. Zapomíná na svoje slovanské kořeny, drží basu s těmi, kteří Slovany považovali vždy za lůzu a nižší rasu. Tleská jejich aroganci, jejich vypočítavosti, jejich nelidskosti a rozpínavosti. Zrazuje svůj národ a je na to ještě pyšný. Smutné, velmi smutné. VK

   Smazat
 5. Pane doktore Davide, jak sám můžete číst na diskuzích - rozklad společnosti dospěl příliš daleko. Obrat se ani podařit nemůže. Pokud čtete diskuze denně ( máte-li na to nervy) denně se můžete sám přesvědčit, co se dnes vyskytuje za lidi. To je důkaz nastupující degenerace, kterou pouhým okem na ulicích nevidíme. Domníváme se, že vidíme zdravé, slušné a normální občany, ale pak se podíváme na diskuze, a nutně musíme tento názor zkorigovat, protože jsou to samí psychicky nemocní lidé. S někým takovým nikdy žádnou rekonstrukci společnosti nelze udělat. Musíme počkat, až tahle generace lidí vymře. Ta mladší generace, která ještě chodí do práce, o nějakých diskuzích ani neví - ta už je schopná reálně uvažovat a zaujímat stanoviska. Tohle -co se vyskytuje na diskuzích - je duchovně i fyzicky mrtvý materiál -asi jako je zchátralý, léta neobydlený dům, který už ani nelze opravit pro účely bydlení - je nutno ho strhnout a postavit na jeho místo nový. S lidmi této generace je to stejné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je známo, že chceš-li porazit nepřítele vychovávej jeho děti. To se u nás stalo. Vlastenectví se jeví jako pošetilost, také k němu nikdo nevychovává. Soucítíš-li s vlastí, znamená ,že něco proto uděláš. Základní vojenská služba byla pro mladé zrušena, a k vlasti je nic nepoutá.

   Smazat
  2. Ale ano, může a musí. Je jen otázkou, jak dlouho to národní obrození bude trvat. Není tady totiž zatím síla, která by rozhádaný a konzumem zahlcený a osleplý národ stmelila. Proto musíme každý jeden z nás začít u sebe. Odhodit svoje pohodlíčko, přestat trávit volný čas v supermarketech a zábavních centrech, vypnout Novu a ČT a začít dobrovolně a bez nároku na odměnu dělat něco pro svou rodinu, svůj národ a svou vlast! A nezapomeňte, že ti trollové, hrubiáni, a "antikomunisté", kteří zde v diskuzích vylévají své duševní splašky, jsou jen malá špinavá pěna na okraji společnosti, která se takto zviditelňuje veřejnosti. Proto si zajeďte do Jihlavy na seminář, vyslechněte přednášky, diskutujte s účastníky a podívejte se na stánky Aliance národních sil (www.aliancens.cz). JB.

   Smazat
  3. Tak usuzovat z jdnomo magora na stav celé společnosti nejde. To co tady trojčí to je jeden nebo dva pološílení důchodci, kteří nemají jiné potěšení, než ukojit svoji koprolálii a psát ta slovíčka, která nás vytáčí Mě spíše děsí ta apatie naprosté většiny národa. Zklamané z vývoje po 89, ta apatie je mnohem horší než v sedmdesátkách po 68 a to ještě i řekněme upřímně, že nadšení, které bylo v šedesátkách bylo mnohem větší než v 89, přesto ta deziluze je nyní mnohem větší, protože není naděje. Tehdy byla naděje na západě, teď už není nic.

   Smazat
 6. Zde je nick HONOLULU. Je pravda, ze jsem byl posledni dobou mazan . Vice nez 70-80 % vseho zmizelo, a to casto i o vecech nevinnych, jako terba anticke dejiny Slovanu.

  SKODITE SAMI SOBE, protoze kdyz se stane neco duleziteho, tak to dostanete predzvykane jen z Ct. 24, a to je bezcenne pro vasi orientaci.

  Ted byl odstaven Stephen Bannon (cis. dve po presidentovi) z dulezite pozice.
  Co to znamena, kdyz je Bily dum rozdelen na dve frakce a ktera frakce o co usiluje vam Ct. 24 nerekne.

  Kdyz me budete mazat, tak si musite vse vycuchat sami.
  Preji vam uspech v cuchani.

  Me bohate staci k zabave, kdyz si budem nadavat. Vazne nazory budu resit s Amiky, kteri vetsinu z vas prevysuji a to neni jedovatost.
  ahoj. (Z na projev pani Lenky Prochazkove se tesim.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu mazán není.

   Smazat
  2. My všichni víme, že mazán není, proto nelze pochopit, proč tady tak často píše tyhle nesmysly. Jediné vysvětlení - možná píše těch svých kravin spoustu, a na různé servery, pak si nepamatuje kam co napsal a pak to nenajde, a nadává na NR že je mazán. Nikdy mazán nebyl. Už bys měl ty trapnej, sebestřednej arogantní američane dát pokoj. Nemůžeme se tady zabývat tvýma smyšlenkama. Jestli jsi v počátečním stadiu demence, zapisuj si svoje výjevy do nějakýho notesu, a podle toho si to kontroluj. Na NR tě nikdo nemaže a dej s tím už pokoj.A ten tvůj kámoš ať s tím dá taky pokoj. Diskuze jsou k jiným účelům, než abychom tady sekundovali nějakým dohadům dvou exotů.

   Smazat
  3. 23:51 Neschovávej se za my všichni, lhavý a nenávistný grafomane - bezejmenný záchodový poeto.

   Smazat
  4. 0:53 - Tu se totiž maže jen pravda a mažeš ji právě ty rudej zmrdáku a tvůj spolek lhavých rudých mršin placených Putlerem z peněz, o který kremelský židočekista, tenhle ugrofinskej gauner s krysím xichtem, okradl ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je jachtička! To by bylo výživná publicistika tu, furt je co se Ruska týká vo čom psát, ale toho se právě místní bojej!! Páč by jim Putler zastavil tučný apanáže! Proto se tu překládaj jen sračky co jeho zlodějskou bandu vynášej do nebe a na jeho odpůrce snášej hromy blesky, třesky plesky! - http://iks2010.info/

   Smazat
  5. Odvolání Bannona není dobrá zpráva. A druhé křídlo, které lze ve WH tušit, je ještě horší zvěst. A tomahavky v Idlíbu.... to aby prase ustálo. J.S.

   Smazat
 7. Ten příval hloupých, vulgárních, štvavých a provokujících příspěvků za posledních několik dnů nebude sám sebou. Hádal bych, že kdosi shledal Novou republiku nepříjemnou platformou, kterou je žádoucí likvidovat. Je tu ještě otázka „mizejících“ příspěvků do diskuse. Stalo se mi dvakrát z ca deseti. Od té doby mám v Excelu zřízen záznam čteného se záznamem o případném vlastním příspěvku. K nim se namátkou odkazem vracím, takže vím, zda nezmizely, mimo to mohu pohodlně sledovat i případnou ozvu. Domnívám se, že NR vadí a bude vadit tím víc, čím bude úspěšnější v organizaci setkání a komunikace mezi intelektuály, kteří respektují ideu české státnosti tak, jak byla uskutečněna vznikem ČSR. Organizace zdejší diskuze si zaslouží uvážlivý přístup, „neúnosné“ příspěvky bych nemazal, ale „odkládal“ stranou tak, aby každý mohl nahlédnout a sledovat orientaci redakce, buď návštěvníkem popř. přispěvatelem zůstat, nebo NR opustit. O tom diskutujme. Chápu, že to znamená značný objem práce, bohužel neznám způsob, jak být nápomocen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nápomocen můžete být, když budete psát příspěvky k věci, bez nadávek a dehonestací, a také, aby nebyly shledány rasistické či štvavé.

   Smazat
  2. Pane Dvořáku, já vím, že Vy můžete snadno vědět, že Vámi 7. dubna 2017 0:03 definované příspěvky nepíšu. Také vím o několika možných příčinách mizení příspěvků bez hlášky „Tento komentář byl odstraněn ...“. Možná, zasloužilo by to zmínku.

   Smazat
  3. 0:03
   I slušné příspěvky k věci tu běžně mažete. Stačí když je někdo k vám a k vaším názorům kritický. Tak laskavě nehrajte divadýlko.

   Smazat
  4. Tááák zkurvený komoušský sajrajté, už dostáváte po těch vašich vrahousnkých mordách!! -
   Jupíííííííííííí! _ -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii-torpedoborce-odpalily-desitky-tomahawku.html


   To je Prezident! Jako Reagan! Ne užvaněná čokopice! Si svinskej rusák a komouš k tomu? Tu máš přes dršku!

   Smazat
  5. oprava: vrahounských

   Smazat
  6. 7,06
   nauč se česky,ty nesvéprávná syfilitická svině hitlery a toho zrzavýho zkurvence bez vlasů!!!!:-)

   Smazat
  7. 7:38 ty magory syfilitický bych moc neurážel, páč aniž si to rudej chcípáku uvědomuješ, urážíš tu asi jediný voliče který vám brzo zbydou! Co využívám já, o to se nestarej, neb svou velikostí duchovní čním nad tvou malostí a ubohostí upocenýho rusofilskýho strejce jak Mount Everest nad hromádkou psího lejna ...

   Smazat
 8. Podivejte se na to urazlive PRASE - 23:51 !
  Ja nepisi kraviny ! Ja pisi to, cim zije Amerika, a co vim z radia a intenertu, ktery je daleko bohatsi zde, nez u vas. TO NENI Z MOJI HLAVY !

  Anglictina a cestina jsou uplne dva stejne jazyky a ja nevnimam preklad z jedno do druheho, tak proc mam tolik urazek za neco, na co nemam vliv. Co rikaji americke osobnosti.
  Casto dostnu nakladacku za neco, co rekli ONI, ne ja.

  Dalsi vec, ktera me udivuje na ceskych diskuzich.. Amerika je rozdelena na tabor Globalistu a Nacionalistu. Ti se rvou vzajemne daleko vice , nez je politicky boj u vas.

  Tak proc hazite vsechny do stejneho pytle a urazite je vsechny... To co nemate radi, to jsou Globaliste. (Kdyz napisi jmena, tak to zmizi.) To nejsou Nacionaliste. Ti mysli a mluvi jako vetsina z vas.

  Ti co se serou do vaseho zivota jsou Globaliste. Tech je mene nez Nacionalistu, ale ovladaji media.
  Stejne prijde k fackovacce.
  To co se deje v Americe DEFINITIVNE, bude mit vliv na Evropu a na vas.
  Amerika NENI vas nepritel. Amerika je kamos. Globaliste jsou, ale nepratele vsech ! V prve rade Ruska.
  Kdybych vam napsal jmena, tak to zmizi.

  Mate velke % lidi, kteri jsou zahorkli nad vlastnim osudem a kopou kolem sebe ty, kteri jim to nezavinili.
  A ted jdu na americke diskuze, co se stalne s Bannonem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. Kdyz nejsem mazan, tak kam to zmizi ?
  Ptal jsem se zde odborniku a bylo mi receno , ze vudce globalistu, (po zverejneni jmena to zmizi.) Prosadil cenzuru internetu v UN.
  Nas ambasador v UN ? Necekejte od ni nikdo v budoucnu pomoc ohledne NICEHO. Zase nemohu napsat proc.

  Za rok se bude hlidat vse a na zaklade klicovych slov uskladnovat v archivech pro pripad processu s vami.

  Rozdil mezi tim, co je dovoleno psat a neni se zvetsuje.
  To k vam prijde take.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. A kde je Horni Dolni, pta se nick honolulu ? Take u vas nebyl mazan ?

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Dvorak, predkladam jedinou definici rasismu uznavanou UN ! Zadna jina neexistuje !
  -Rasismus je uzakonena diskriminace-.

  Vse ostatni je neco uplne jineho. Kdyz Cech rekne, ze nebude zit s Cikany, tak je to separatismus, nebo prejudism.

  Kdyz nekdo odsuzuje xenofobii, tak odsuzuje prirozeny lidsky pud, jako je cich a hmat.
  To je recke slovo a znamena strach s neznameho. Kdo pojede Afrikou bez xenofobie , tak bude sezran lvi.
  ahoj nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mne poučujete? Tohle já přece vím. Až na tu xenofobii s vámi souhlasí. Čich a hmat je něco dost jiného než xenofobie ve vašem podání.

   Smazat
 12. A zde je dalsi tupe nespravedlive hovado - 23:39, ktere mi nasazuje psi hlavu.
  Ja nepisi o ceskych problemech, ty idiote, ja pisi o invazi a o integracnich problemech. Specificke ceske problemy neznam. Tak o nich nemohu psat.

  Jsem vam vy globaliste zarazenou osinou v zadeli. Nekdy si myslim, ze bylo dobre, aby globaliste vyhrali, protoze vam budou rezany krky, HLUPAKU !

  Za tim vsim je pouze zavist nad uspechem v JAR a v Americe, kdezto nemehlo nesikovne jako ty, jsi nedokazal mit uplatneni v nicim. Tak proste lzes.
  Ceske problemy ? Asi male duchody ? Cert vi co ma hnup na mysli.
  nick HONOLULU.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se ti ta tvoje Trumpeta z Bílého domu pěkně vybarvila. Stejný zkurvenec, jako ti co rozjížděli válku ve Vietnamu a Iráku: nejdřív akce pod falešnou vlajkou (ani si s ní moc práce nedali), pak bombing, samozřejmě humanitární, a nakonec tam vlítnou spolu se svými poskoky (patříme mezi ně), aby mohli tvrdit, že to je akce "světového společenství". Trumpeta je tak blbá, že může s Ruskem jít na ostří nože a bude mela, kterou SS nemohou vyhrát. Prohrajem všichni. jdu koupit 20 kg mýdla s jelenem, cukr, kanystry na vodu a další věci, co se budou sakra hodit...

   Smazat
 13. Neco pro vas prazska kavarno, dokazete-li vubec cist !

  T.zv. Progessivni strana jizni Afriky, tak silne bojovala, proti segregaci kultur ras a pro integraci, az ji vybojovala a do Johannesburgu prislo 5 millionu cernochu.

  Helen Suzman vudkyne Preogesivni strany zemrela hladem zabarikadovana na Hillbrow a mnoha jeji nasledovnikum byli urezany hlavy... Oni vam to zapomeli rict v Ct.24. ?

  Vasi vitaci jsou hlupaci a navazeji se do problemu o kterem nic nevi. Na zaklade kmenove prinalezitosti souhlasi s globalisty a dopadnou tak spatne, jako Helen Suzman.
  A blbec 23:39 napise , ze se seru do ceskych problemu.
  Kdyby slo jen o vas, tak bych pomahal barbary itegrovat, abych se zasmal nad vasim hrobem, ale jini Cesi si to nezaslouzi, aby dopadli jako lide na Hillbrow v Johannesburgu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 14. No hlavne se v te Jihlave vy vlastizradna hitlerovsko-stalinisticka luzo moc neozerte.
  Vzpomente, jak to dopadlo minule....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni tam budou i Janda, Fištejn, Drahoš, Putna, Gabal, Štětina a další tvoji kámoši z pražské teplárny?

   Smazat
  2. Ať si je ožerou! My tam do tý špeluňky vlítnem a rozsekáme jim bejsbolkama ty zkurvený rudý pračurácký makovice na sajrajt! Zkurvysynským mamelukům! Zabít je všecky včetně kuref co vvyprdly na svět ten bioodpad rudej a všech pankhartů co kde a kdy s kterou mrchou uchruli, mrzáci zasraný, svinský, zajebbanýýý! Ať žije pan Prezident Trump - nový Ronald Reagan! Jupíííííí! -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii.html

   Smazat
 15. 23:51
  Mluv za sebe, inteligente, pro mně je Honolulu osvěžením a rád ho čtu. Na něj prostě nemáš.

  OdpovědětSmazat
 16. A je to tady: Útok na Sýrii.

  https://www.yahoo.com/news/u-s-launches-military-strikes-syria-025315056.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak o krok blíže k válce....
   Honolulu, co ty na to?

   Smazat
  2. Budete držet ty svý zkurvený mordy, zmešenci komnoušský!!! Nebo tam na vás do tý špeluňky vlítnem a rozsekáme vám bejsbolkama ty vaše zkurvený rudý pračurácký makovice na sajrajt - jasný!! Zkurvysynský mamrdáci! Zabít vás všecky včetně kuref co vás vyprdly na svět a všech pankhartů co ste kde a kdy s kterou mrchou uchruli, mrzáci zasraný, svinský, zajebbanýýý! Ať žije pan Prezident Trump - nový Ronald Reagan!

   Smazat
  3. 7,13
   No ty určitě ty kuřbuřte JandoPutnovo lejnolahvárenský žumpy!!!!!
   Už se teď smíchy nemůžem dočkat,až tu tvojí prdelní ddržku uvidíme v přímém přenosu....havlobanderovskej vohone!!!!!!

   Smazat
  4. 7:41 - Jasněže jo, rudý škubánku! Konečně už abys odtáh s další komoušskou svoločí do Rusácka, svýho Ráje! A tam se pak klidně otrav ruskáckou pěnou do koupele. Furt to bude pro tebe lepší, než chcípat hlady někde pod mostem, ty rudá nulo ...

   Smazat
 17. Pane dr. Ivane Davide.
  To co se stalo za posledni dva dny ve Washingtone v (Bilem dome) je vazna vec a president Zeman by mel vedet o pozadi tete udalosti a kvuli cemu se stala.

  Kdyz to napisi ja, tak to bude smazano ! Bez jmenovani osobnosti, ktere jsou involve to nejde a officialni media nektere veci "obejdou"... Je to prusvih a bude to mit nasledky na zahranicni politiku.
  Steven Bannon byl odstoupen a tomu vdeci Trump za zvoleni. Jak Jeff Sessions, tak Steven Miller jsou na strane S. Bannona.
  Sledujte to ze vsech stran. Bazina zacina vyhravat.
  Snad jen docasne.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prohral jsi, Hovnolulu.
   Muzete si i se Zemanem a Davidem strcit Trumpa do svych nacisticko-komunistickych zadnic.

   Smazat
  2. 6:37 - tak hlavně toho vraha Putlera! I za petrohradským atentátem je Putler! Jak zjistili sami petrohradští policisté (zapoměl je podplatit) tak ten kluk možná ani netušil co nese v batohu .... on teď kdy proti němu povstává celá zem potřebuje nějak odvést pozornost! - https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/434400-dzalilov-mohl-poslouzit-jako-ziva-bomba-odpalena-na-dalku.html

   Uvědom si jednu věc! IS se ke všem činům svých lidí hrdě hlásí! I těch co nikdy nebyli přímo členy, ale jen sympatizanty!
   A tohleto by pro ně v době kdy s Rusákama zápolí u Palmýry byla vítaná propaganda! Ale nic ... mlčí! Už to dává tušit že za tím stojí Kreml.

   Smazat
  3. Odvolání Bannona není dobrá zpráva. A druhé křídlo, které lze ve WH tušit, je ještě horší zvěst - a jako na potvoru najednou tomahavky v Idlíbu.... to aby prase ustálo. J.S.

   Smazat
 18. 6:14... Co ja na to ? Myslim si ze mas pravdu !

  Ted by sem mel prijit ten IDIOT - 23:51, co me porad zavira hubu a vysvetlit to Cechum, proc se to stalo. Komu to vyhovuje, proc Bannon neni uz v NSC (National Security Concil), a jak se rysuje budoucnost.
  On 23:51 vi kakanec ! Hlavne, ze proti me stve. On ten onemel, nebo to bude bagatelizovat a Rusi jsou nekde v Syrii take.
  nick honolulu - (koncim pro dnesek panove.)

  OdpovědětSmazat
 19. 6:37... zatim jeste neprohral, ale uznavam, ze je to setback.
  Jdu ted sledovat nocni zpravy a co na to reknou lide, jako je Mark Levin a George Noory a jejich parta.

  Jen se neposer globalisto pri radostnem poskakovani. Tva parta vyvolenych te bude obetovat a kozomrdi si z tebe udelaji sexualni hracku.
  Oni jsou zvikli na opice.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajima me komunisto Hovnolulu, co na Trumpuv cin rekne Putler, i rusky svab Zeman. :-)

   Smazat
  2. 7:01
   Retarde, nazývat emigranta komunistou je hodno idiota hloupějšího než analytik z teplometných Evropských hodnot. Kde se berou takoví hňupi?

   Smazat
  3. Budete držet ty svý zkurvený mordy, zmešenci komnoušský!!! Nebo tam na vás do tý špeluňky vlítnem a rozsekáme vám bejsbolkama ty vaše zkurvený rudý pračurácký makovice na sajrajt - jasný!! Zkurvysynský mamrdáci! Zabít vás všecky včetně kuref co vás vyprdly na svět a všech pankhartů co ste kde a kdy s kterou mrchou uchruli, mrzáci zasraný, svinský, zajebbanýýý! Ať žije pan Prezident Trump - nový Ronald Reagan! Jupíííííí! -
   https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii.html

   Smazat
  4. oprava: zmršenci komoušský ...

   Smazat
  5. Ty a češtiny,to nejde dohromady ty vymrdanče prolhanej!!!!!
   Ani opisovat ty zmrde zssackej syfilitickej nesvéprávnej neumíš!!!!:-)))

   Smazat
  6. Opět se předvádí fašistický tapetář 7:38. Jsem moc zvědavý, jestli to stvoření tu bejzbolku vůbec má a jestli s ní umí i nakládat. Já tu svou si do Jihlavy beru, abych mu dal pocítit, jak chutná rozbitá palice a přeražené hnáty. Taurus

   Smazat
 20. Akce USA je nebezpečným zlomem v mezinárodní situaci. Analýzu zaslouží skutečnost, že za akci v USA zodpovědné síly si se záminkou nedaly, možná ani nebyly schopny dát, potřebnou práci. Pracovaly v časové tísni? Postupovaly zcela legálně? Zajímavá bude reakce Číny, když je očekávána návštěva čínského prezidenta v USA. Co kdyby byla odložena? Ruské federaci bylo předvedeno, že není schopna nasazenými protiraketovými prostředky početně masivním útoku technikou, které mají USA až přebytek, účinně vzdorovat. Hra přechází do vyššího levelu, jaká jsou řešení?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:20 jsem vůl, už tam je, ten čínský prezident. S čím je tedy to celé synchro, jakou hru a kdo všechno to hraje? I při návštěvě tuším Tillersona v Moskvě?

   Smazat
  2. Vrah Assad buď odejde sám nebo bude odejit! Americké rakety jsou přesné! - https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/434450-usa-za-chemickym-utokem-v-syrii-stoji-asad-a-mel-by-odstoupit.html

   Smazat
  3. 7:20 Kde berete tu "jistotu", že Ruská federace není schopna účinně vojensky vzdorovat ?
   V historii si totéž mysleli Napoleon i Hitler po počátečních "úspěších"...

   Smazat
  4. ProNATOvská lůza vystrčila svoji fašistickou hubu a kvílí. Všeho do času milánkové. Budete mít šanci v brzké době padnout za 4.říši, veličenstvo Trumpetu a americké zájmy. Hlavu vzhůru, pochodem vchod, raz dva raz dva...

   Smazat
  5. Pro 8:56 Napsal jsem: „Ruské federaci bylo předvedeno, že není schopna NASAZENÝMI protiraketovými prostředky početně masivním útoku technikou, které mají USA až přebytek, účinně vzdorovat.“ není schopna NASAZENÝMI! protiraketovými prostředky ... Představte si, že by Ruská federace měla mít nasazeny prostředky, které pokryjí každý bod chráněného území proti úderu, píše se, že 80ti Tomahawků. Je pravděpodobné, že nasazené S300 a S400 mají vůči dané trase kapacitu desítek antiraket s úctyhodnou efektivností řekněme 70 %. Všechny odpálí, zlikviduje polovinu útočících střel a přestane být schopna chránit ty skutečně rozhodující objekty. Je to standardní problém palebné síly. Víme snad, co všechno do té oblasti USA přisunuly, nebo ne? Samozřejmě vím, že USA porušují mezinárodní právo a chovají se zločinně.

   Smazat
  6. 11:16 Máte pravdu, přehlédl jsem slovo "nasazenými".
   Zajímavé je, že i když Rusové nebyli o útoku předem oficiálně informováni, dotčené letiště bylo v okamžiku útoku, již skoro evakuováno.

   Smazat
 21. 8:20 hm, vrah Asad. Tys tam byl, o všem se přesvědčil, uniklo tvé pozornosti jak USA propaganda lže a jak USA se spojenci suverénní státy se zálibou bombardují? Pokud ti to uniká, jseš ovce, pokud ne, tak ničema.

  OdpovědětSmazat
 22. Národní obrození? Člověče, problém není "češství", ale organizace státu, kde dělá jen ten, kdo musí, a díky malé konkurenci se pracovní místa obsazují pouze na základě vzdělání, a ne schopnosti kvalitně vykonávat, za co jsem placen. Na nejvzšších místech je největší nával, protože tato jsou nejméně kontrolována, a je to lidově řečeno "pěkně placená zašívárna", kde nikoho nezajímá, jak co zlepšit, ale jen jak se tam udržet. A vy začnete do takové "anarchie" tahat vlastenectví, což dopadá vždy stejným kolapsem...Jak vidět, vzdělání a schopnost konstruktivně, analyticky myslet nemá nic společné, kromě toho, že oficiálně vzdělávat se mohou zatím jenom lidé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:21 Zřejmě nechápete význam pojmu "národní obrození".
   Pojem "České národní obrození", i v době svého vzniku v cca 19.století, neznamenal pouhou obranu "češství", ale znamenal "proces, který probíhal v zemích Koruny české jako součásti habsburské monarchie zhruba od poslední třetiny 18. století do roku 1848 a který vedl ke zformování moderního českého národa. Národní obrození probíhalo současně s procesem transformace feudálního společenství v občanskou společnost."
   Každý z nás si může, dle svých znalostí a schopností, transformovat tento pojem do současnosti.
   L.S.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A9_n%C3%A1rodn%C3%AD_obrozen%C3%AD

   Smazat
 23. Pod clankem Ladislava Kasuka, mate nejposlednejsi vysvetleni situce ohledne toho, co se deje. Prelozeno z nocnich zprav a
  rozboru nezavislych medii. .
  Zde je rano 8 hod.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 24. Dle informací z ruských vojenských zdrojů 36 raket z 59 vypuštěných raket Tomahavk "nedolétlo" z různých důvodů na cíl.
  O tom naše média už neinformují ...

  https://www.youtube.com/watch?v=qL4BhLez7mU
  https://www.youtube.com/watch?v=QgqKtmLNli4

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak je to možné? Copak to nebyly americké výrobky a my v kavárně víme, že co je americké, je nejlepší? Že by zase ten Putler? Musím se optat na názor Libora Dvořáka, Romanceva nebo Jefima Fištejna. Oni určitě budou vědět, jak se to stalo.

   Smazat
  2. 21:12 "Jsou de facto 3 teorie, které teď kolují po internetu.
   •Ruská protiletadlová obrana sestřelila Američanům všechno, co mohla, dokud Rusům nedošly zásoby protiletadlových raket v komplexech S-400, takže zbytek amerických Tomahawků na cíl doletěl.
   •Američané odpálili jen 23 raket a Rusové z nějakého důvodu oficiální americké číslo 59 nekomentují.
   •Rusko disponuje zařízením pro elektronický boj a více než polovinu amerických raket navedly Rusové do moře a pro změnu mlčí Pentagon, protože má sakra problém."

   http://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-dukazy-a-fotografie-potvrdily-ze-chemicky-utok-v-idlibu-byl-zinscenovany-bilymi-prilbami-a-americkou-cia-syrska-opozice-na-twitteru-informovala-o-chemickem-utoku-den-predem/

   Smazat
 25. Tak jako se Zemanovi podařilo získat Sládkovy voliče, tak je třeba dnes získat jeho voliče pro seriózní demokratickou alternativu.
  Tou politická iniciativa Nová republika NENÍ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Marně se namáháte pomlouvat. Nová republika nikam nekandiduje, nepotřebuje voliče, stačí nám samostatně uvažující čtenáři, a těch je naštěstí v Čechách, na Moravě a ve Slezsku dost, samozřejmě s výjimkami, jakou například představujete vy. Na rozdíl od vás přesně víme, co je a co není demokracie.

   Smazat
 26. 7. dubna 2017 21:10
  Nebuďte ješitný a paranoidní.
  Jedná se o názor na politickou iniciativu NR.O žádnou pomluvu zde nejde.Zkuste alespoň jiný názor respektovat,když jinak nejste schopen věcně a slušně diskutovat.
  Nespoléháme se na parlamentní politiku. Jen nezávislá aktivita pracujících a občanů prostřednictvím stávek, kampaní, manifestací apod. může vést k systémové změně.
  Nacionalismus považuji jako hrozbu a ne alternativu,kterou je potřeba překonat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:59 I když jsem k vaší aktivitě skeptický, neboť pochybuji, že k tomu přesvědčíte větší počet občanů, přeji vám úspěch.
   Otázkou je, zda a jak ho případně zúročíte.

   Smazat
  2. Proč tu tak blábolíte 21:59? Píšete o věcech, který nerozumíte ani zbla.

   Smazat
 27. 7. dubna 2017 22:23
  7. dubna 2017 23:22
  "..největším nebezpečím, které nám po revoluci hrozí, je docela obyčejný populismus. Ať už nacionální, ekonomický nebo ekologický." Zeman 90

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hle, měl pravdy jen trochu. Všechno, co by zaměstnaným lidem a důchodcům prospělo, je dnes nazýváno populismem. Všechno, co se nelíbí slouhovské věrchušce, která se vznešeně nazývá "elita" a co ji ohrožuje v jejích protinárodních a zlodějských čachrech, je prý "populismus".

   Smazat
 28. 9. dubna 2017 6:32
  Konzervativní nacionalismus a krajně pravicový populismus nikdy žádné skutečné zlepšení pro masy pracujících a neprivilegované části společnosti nepřinesl. Nebuďte líný zapátrat v novodobých dějinách lidstva 20.století.
  Leda,že by konkrétně vám nějaká forma novodobého fašismu vyhovovala,nebo jste zoufale naivní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.