Reklama

.

.

pondělí 10. dubna 2017

Proč si Trump vybral válku

Vasilij Olejnik
10. 4. 2017 České národní listy

V důsledku úderu, zasazeného USA syrské vládní letecké základně Shayrat, zahynulo devět civilistů. Mezi mrtvými jsou čtyři děti. Na letiště Shayrat v provincii Homs v pátek večer vypálili asi 59 raket.


Důrazně odsoudil akce USA, snad jen Írán. Podle íránského ministerstva zahraničí posílí údery na syrskou armádu „pozice teroristů a dále zkomplikují situaci v Sýrii“

„Pravda.Ru“ požádala o komentář odborníka investičního holdingu „Finam“ Vasilije Olejnika.


- Vidíte v americkém bombardování Sýrie ekonomický podtext? „Přitlačili Trumpa ke zdi“? Zachrání jej jen nestabilita a vojenské konflikty? Tím podpoří americkou ekonomiku?

Zaujal mne názor pana Roubiniho; je to dobře známý „armagedonščik“ - ekonom, profesor na Americké univerzitě. Řekl v rozhovoru zajímavou věc, že Trumpovi zesilují problémy a konflikty v ekonomice, které v současnosti není schopen vyřešit. Aby nepadl tváří k zemi, aby odvedl pozornost obyvatel jeho státu od hrozících problémů, se kterými se není schopen rychle vyrovnat, je nutné přesměrovat pozornost k jiným vnějším faktorům. To je všechno. To znamená, že obyvatele vylekají rušivými vnějšími problémy a faktory. Takovou cestu si podle jeho slov vybrala Trumpova administrativa.

Avšak podle mého názoru je zde i dlouhodobý projekt. Podíváte-li se hlouběji do ekonomických procesů, jsou následující. Již jsem na „Facebooku“ napsal, že Fed se rozhodl zbavit se svých aktiv v rozvaze. Není ale nikdo, komu je prodat. Aby je bylo možné prodat, je nutné podložit je majetkem. Americké státní dluhopisy údajně dosud byly ve světě (podmíněně - v posledních padesáti letech) nejspolehlivějším aktivem a bezpečným útočištěm. A když byly na světě problémy, jediná možnost, kde si bylo možné „zaparkovat“ peníze, velké částky ze všech zemí a bank – byly americké trezory. Nyní může Amerika přežít a fungovat ve standardu dvou podmínek: buď bude svět nestabilní, nebo se použije tiskařský lis. Obsluhovat svůj dluh jiným způsobem USA fyzicky nemohou, neboť státní dluh devatenácti bilionů dolarů je nutné neustále refinancovat, neustále vydávat dluhopisy, půjčovat. Jak zajistíte, aby je někdo kupoval, když je ve světě klid?

                   Trump vybral válku?

Vzhledem k tomu, že tiskařský lis nyní není možné spustit, protože inflace v USA vyskočila (Fed zvýšil sazby), zůstává druhá alternativa: svět potřebuje nestabilitu. Žádná jiná volba není. Ale to je řešení s perspektivou asi na rok, protože tento program bude zahájen v létě, částečně společné investice zruší a likvidovat aktiva ve své rozvaze začne Fed počátkem příštího roku. Fed se začne zbavovat aktiv. Nic dobrého ve světě nebude a nemůže být, protože jinak nebude existovat poptávka po těchto aktivech, to je všechno.

A současná situace - moc se mi líbilo, jak uvedl Roubini, že skutečnost je velmi podobná manévrům odvádějícím pozornost. Trump nemohl prosadit lékařskou reformu, demokraty samozřejmě není podporována, a ani pomocí republikánské většiny se to nepodařilo, někteří z nich ji nepodpořili. Podobně, jako reformu zdravotnictví, Trump nebude moci prosadit ani daňové reformy. Ale to je již jiný příběh, protože zklamání na akciových trzích budou, stejně jako u investorů. Zklamání bude i pokud jde o něj, protože nebude plnit sliby.

V zásadě všichni chápou, že sliby jakéhokoliv prezidenta, zůstanou jenom sliby. Trump se snaží alespoň něco udělat, ukázat nějakou sílu, aby neztratil tvář. Dále - před ním je to, že Kongres ponechává po dobu dvou týdnů na dovolené a 28. budou vyčerpány peníze amerického ministerstva financí. A nebude na platy úředníků. Proto od 21. do 28. bude mít jeden týden pro zvýšení laťky státního dluhu. Také je potřeba schválit rozpočet. Rozpočet plánuje obrovské náklady pro obranný průmysl, které by měly být prosazeny. V souvislosti s tím si představte, jakým tlakům je vystaven. Je připraven udělat cokoliv, aby ospravedlnit obrovské náklady obranného průmyslu. Uvědomuje si, že doma opravdu udělat nic nemůže, do kol mu vrážejí klacky: Proto se obrací do vnější politiky, a tak dále. Za další - je to Trump? Tam v Americe je prezident - loutka, nic neřeší. Řeší kongres, řeší senátoři, řeší všichni ostatní. On sám jediný ve skutečnosti udělat nic nemůže.

Myslíte si, že je to manévr odvádějící pozornost, a jak nyní bude reagovat Čína? Bude se čínské elitě líbit z ekonomického a z politického hlediska vše, co nyní dělá Trump?

K dnešnímu dni téměř všechen bulvár a všechny země podpořily akci Washingtonu. Téměř všichni dělali prohlášení o podpoře s výjimkou Íránu. Írán je jedinou zemí, která, a to velmi, podpořila Rusko. Takže nyní Čína otevřeně opačný postoj nevyjádřila. To je první věc.

A za druhé, včera a dnes jednají Si Jinping a Trump. Letecký úder, byl proveden v tomto okamžiku, aby ukázal vlastní záměry, tvrdou politiku. Skutečnost, že to bylo provedeno tímto způsobem, za tímto účelem a proč bylo nutné prokázat takovou sílu a agresi, to není jen náhoda, jak říkají mnozí političtí analytici. Možná, že za pár dní - možná za týden – vše odhalíme. Ale ve chvíli, kdy přijede vedoucí činitel Číny, a Trump zasadí úder v čase rozhovorů; no, je to všechno je velmi podivné.

Symbolické ...

Na jedné straně - ano. S Čínou budou také vztahy velmi složité, protože pan Tillerson, který se připojil k týmu Trumpa, má kategoricky negativní postoj k Číně a Rusku. Proto se politická agresivnost k nám a k Číně bude rozpalovat. A možná, že to byl pro Číňany takovýto krok. Zatímco jednání ještě neskončila, je obtížné dospět k závěrům. Všichni čekají na řešení a směry, na kterých se dohodli; to je důležitá věc. Vzhledem k tomu, že Trump nedávno oznámil, že je ochoten vést s Čínou obchodní válku, blokovat ochrannými cly čínské výrobky, čínský vývoz.

Proč jste si tak jistý, že nyní se dají očekávat i nové sankce proti Rusku v blízké budoucnosti? Všechny předvolební slogany Trumpa byly diametrálně odlišné od jeho současné pozice na toto téma.

Dalo se očekávat, že tam budou nějaké úlevy. Zpočátku, když Trump přišel v prvním měsíci a řekl republikánům: „Změním sankce proti Rusku.“ Okamžitě mu ukázali, kdo je v domě pánem, a bylo mu dáno na srozuměnou - doslova v příštím týdnu – kdo je kdo.

Od prvních dnů nového představenstva začali Republikáni tvořit nový zákon o sankcích proti Rusku, který Trump nebude mít právo zrušit svým dekretem. A tento návrh zákona byl připraven, nesledoval jsem, jak to skončilo, ale zákon je připraven.

Jasné jako den je: nebude existovat žádná přestávka, naopak budou nové sankce. Chtějí jej přitisknout ke zdi, jak to vypadá. Chtěl vytvořit vlastní pořádek. Obrazně řečeno. Kamaráde pojďme hrát, tady jsou naše pravidla a sázky, nejdi proti nám, jinak žádná podpora pro tebe nebude. Proto po pokusech v Kongresu a Senátu se svými prvními „reformami“ si uvědomil, že buď bude tancovat podle jejich not, a bude s nimi dělat všechno společně, nebo mu budou házet klacky do koles, jeho reiting bude klesat, a skončí to impeachmentem. Právě takhle.


Přečtěte si o novinkách „na PRAVDA.Ru“ dnes
https://www.pravda.ru/news/world/08-04-2017/1330071-oleynik-0/
Pro České národní listy volně a kráceně přeložil P. Rejf

38 komentářů :

 1. V tomto clanku neco neklape ! Nebudme zamereni a budme objektivni !
  Trump rozjel ekonomii ! Udelal hodne dobreho !

  Dnesni odklon od jeho hlasane AGENDY, kterou prosazoval od cervna 2015 do listopadu 2016 a kterou Amerika vitala mu zeslabil jeho pozici...

  Je vsak stale jeste nas president !

  V pripade, ze neztrati jeho nejvernejsi spojence (Patrioty, Nacionalisty), tak zvladne Kongres casem a zmena zdravotnictvi, nebude tak velkym problemem, jako je dnes...

  Jeho nejcennejsi strategist v jeho kabinete je S. Bannon.
  A podlehne-li Bannon Globalistum, tak Trump bude uplne sam v rukou nepratel Trumpovi revoluce.

  Globaliste infiltrovali jeho kabinet !
  Globaliste ho nikdy nemeli radi !
  V ten den, kdy ho nebudou potrebovat, tak ho upusti jako horkou bramboru.

  Jestli si nekdo mysli, ze zasahem do Syrie dokaze nekoho
  donuti k miru, tak se mili.
  Arabove a Persane se fackuji 2500 let. (Od padu Babylonu). Jsou to prirozeni nepratele. Nabozensky i svym puvodem, (rasove.)

  T.j. velka skoda, ze vztahy s Ruskem se zhorsily. Dodnes verim, ze se obe zeme potrebuji. Ze budou jednou spojenci, a to neni zadny idealismus , ale nezbytna potreba. S. Bannon to tak vidi take.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honolulu,ak pritlaci G7 RF k ultimatu ohladom Syrie,ambasada RF v London sa vyjadrila na twiteru,ze z toho bude 3.sv.konvencna vojna.Pred casom Putin predoslal,ze ak USA,rozputa vojnu v eu,postara sa o to,aby sa vojna preniesla do USA..potom to uz nrbude konvencna vojna!Takze,nech sa cowboys zasieraju s Ruskom,ktore nema s nikym nic!!Usa je potrebne zasiahnut preventivnym jadrovym uderom,aby padli akekolvek chute na nadvladu nad svetom !A bude vymalovane aj yebnutymi usa politikmi !jozka ze slovenska

   Vymazat
  2. Honolulu,obcania usa,si musia vybrat,ci budu trpet politicke tahanice okolo Trumpetu,alebo chcu vojnu s RF.Rusko nem s nikym nic,ale tlacit sa do kuta neda !Bolo by smiesne,aby Rusko tlacili k vojne nejaky Matis,Killary,,Jahred,ci Bannon.Tito ludia vo svete neznamenaju nic!

   Vymazat
  3. Honolulu,garantujem ti,ze nik nepojde s NATO,nedaj boh s USA !!My sme slovania a my proti slovanom nepojdeme.USA je stat na inom kontinente,RF je nam bratom,ci chceme,ci nie !!

   Vymazat
  4. Hele, Honoluláčku, kvičíš jako zařezané práce, ale ti to vůbec nepomůže! Tvůj vrchní komandír Trumpeta zavelel do útoku a nechal tě jako křoví strádat při cestě. Máš to marný, terorismus a váleční zločiny USA vycházejí najevo!

   Vymazat
  5. 21:36 zapomeň, že Rusko by dokázalo hýbat dějinami - například jak píšeš !přeneslo by válku do USA".
   Velké velkohubé a prázdné řeči.
   Rusové jsou docela zaskočeni Trumpovým zásahem, který nečekali - a dávají to docela i najevo. Jejich politologové uýž otevřeně mluví o určité prohře a ústupu z pozic v Syrii. Nakonec se budou muset vzdát Asada a bude po legraci. Až na ty statisíce mrtvých, které Asad za sebou zanechá.

   Vymazat
  6. 22:33 Rusko svoje spojence neopustí mrtvé má na svědomí usa co rozsekaly muslimské země a podporují teroristy

   Vymazat
  7. 21:51 no a ty si koledujes o tomahawk

   Vymazat
  8. Honolulu je gentleman a hodny clovek ktery se s vami moc patla

   Vymazat
  9. Nicku, máte pravdu, že povrchní posuzování současných trumpových činů a prohlášení zastiňuje jiné podstatnější. K tomu dodám, že v USA právě probíhá "perestojka" analogická té gorbačovské z před třech desítek let s obdobným cílem - deglobalizace velmoci a její odstavení od mezinárodního vlivu. Nechci suplovat Společné dějiny USA a SSSR Aragona a Mauroise, ale společný fenomén tu je nadále, tedy i dnes - je jím globální elita, jež využívá států jako nástroje své globální vlády. Když tato elita poznala, že Rusko na kolena nedostane a naopak jí zde roste více než důstojný protihráč, u USA již hodila flintu do žita a zavelela Trumpem k postupné eliminaci americké globální hrozby. Že se celá ta klanově korporátní klika ovládající US administration a justice nechce vzdát nakradeného a vlivově pracně upatlaného, je nabíledni. Čas ale hraje tvrdě proti těmto psychopatům intoxikovaným mocí a penězi. Počkejme do švestek, věci postupují rychle a netřeba čekat roky...

   Vymazat
  10. Je to podobný šašek jak trump a boris jonnson.

   Vymazat
 2. Je to SLEPÁ ULIČKA?
  Určitě, pokud to znamená NEVĚDĚT KUDY KAM.
  Může to být způsobeno vlastní chybou? Samozřejmě, přece ani Bůh nebyl bez chyby a omylu, pročež utopil svůj výtvor-člověka.
  Takže každý člověk či stát, který si nárokuje stálou či věčnou pravdu VĚDOMĚ LŽE!
  V tom je ta SLEPÁ ULIČKA - současně smutná i směšná.
  Tak SSA jsou drceny zpětnou vahou svojich LŽÍ .
  Je to dobře? Je to smutné! Navíc ta LEŽ může spáchat sebevraždu a vzít nás s sebou!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Byla to zaroven idalsi velmi opatrna a nejista vyhruzka Cine , kterej president tam byl zrovna na statni NAVSTEVE. Ta nahodicka. My to zname a uz nazpamet !!
   Na beton jednali o napadeni Koreje , kterym si chce Trump UDRZET ZA KAZDOU CENU a svoji poslusnosti PRESIDENTSTVI. Nic jineho.
   Mozna , kdyby neposlech, tak dostane SVERACI KAZAJKU PO ZASLUZE.
   Cina take nechce mit nic spolecneho s S. Koreji a tak Trump si mysli ,ze to projde. Bez souhlasu Ciny nema nadeji sanci, chudak...
   Zebral SAMOZREJME o CINSKY povoleni...
   Jsou na Cine udesne zavisli a maji z ni strach. Ovsem.
   PAW

   Vymazat
 3. Ahoj,Honolulu.
  Ja byl za Trumpem od momentu co ohlasil svou kandidaturu.
  To,co provedli amici minuly tyden v Syrii me zacina presvedcovat,ze at je v bilem dome kdokoli,shadow government si bude delat co chce. Neverim,ze Asad je tak blby,ze by poplynoval sve lidi.
  Tak,jak jsem do dnesniho deni zapalen/zapojen,se pomalu zacinam od dnesniho deni odpojovat a srat ne nej.
  Papalasi si delaji co chcou a kde chcou.
  My,volici nezmenime nic...(veril jsem, ze ano)
  Zacinam na vsechno politicke srat a budu se vice starat o muj vlastni pisecek a budoucnost.
  Aristokrate porad rozhoduji o zivotech poddanych.
  Kdo bude podroben,kde bude valka,kde nazenou negry a muslimy na vyhlazeni bilych...atd.atd.
  Tys byl v JAR.
  Znicili tuto zemi za par let....
  Irak,Afghanistan,Libie,Tunis,Egypt,Vietnam,Korea a dalsi.
  Ted Evropa.
  Jsem rad,ze ziju v tehle zemi,ale po pravde se uz nemuzu divat na ten hnus co se deje ve svete.
  My lidi jsme hovada,kteri si asi tu nuklearni valku zaslouzi.
  CZ75

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dojde to i do ceska

   Vymazat
  2. Co by dup

   Vymazat
  3. Neda pokoj az tam vleze.. Kam ?
   Trumpovi do pr...le..Samozrejme.

   Vymazat
 4. Řešení svých interních problémů masovým vražděním v cizině je tou nejtěžší a nejzavrženíhodnější formou psychopatie. To platí pro prakticky všechny politiky USA a v nemenší míře to platí i pro všechny "Čechy", které psychopatii USA podporují.

  OdpovědětVymazat
 5. honolulu,mně vrtá v hlavě jedna věc.Že se Trump odklonil od předvolebních slibú a napadl raketovím útokem Sýriji,zda nedošlo v bílem domně k palácovému převratu aneb něco podobnému,nad tím uvažuju.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi Trumpovi vyhrozujou

   Vymazat
  2. V té jeho kampani to vypadalo, že bude na světě opět "normálně" a že ví, co dělá. Po pár týdnech praxe to vypadá opačně. Teď je před celým světem za vola. Pro další vyjednávání s tímto nevypočitatelným individuem by měla íránská flotila obsadit Perský záliv, Čínská na ně navázat po Suez a Rusi by to měli jistit ze severu. To bude asi jediné východisko pro jednání s americkou sebrankou.

   Vymazat
 6. Doplním,protože sem ho včera zatracoval a nevidíme do toho.Jedno je však isté,prezident nemůže bít v USA svéprávni když nechce bít loutkov.S jedné strany ho mají pod kontrolov sionisté a s druhé strany sniper na spoušti pokud se nebude řídit notičkami."To Amerika ale dopadla kduž orchester nediriguje dirigent a orchester diriguje dirigenta"

  OdpovědětVymazat
 7. Doník to zvládne :
  https://youtu.be/_UpTOfgUchI

  OdpovědětVymazat
 8. Panove dekuji vsem za odpoved. Nebudem delat zatim predcasne zavery, protoze ani nasi nejlepsi lide nevi vsechno.

  Jsem narodnostne/rasove Slovan, Krestan a chci s Ruskem mir. Ameriku vidim jako spojence Ruska proti Islamu. O nasmerovani Ameriky se vede politicky boj, ktery je daleko vetsi, nez je u vas mezi stranami.
  My ho vyhrame a Trump se vrati ke sve agende, kterou hlasal kazdy den po 15 mesicu.
  S. Bannon a jeho lide ho donuti.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Me podezreni je ze Honolulu neumi cist a ze se nenanucil Anglicky za 30 ++let. A ani neni schopny pochopit o co jde z YouTube. Jinak by neplacal takove nesmysly!!!

   Nasel by si co rika David Cay Johnston(Republikan) na YouTube o Trumpovi.
   Co rika David Schwarz co napsal Art of the Deal (spolu s Trumpem) nejznamejsi knihu od Trumpa.
   Co Rika nejznamejsi linguist Noam Chomski.
   Co rika Ivana Trumpova o svem muzi!!
   Zakladni veci co rika Wikipedia o Trumpovi!!

   Fakt je , ze Trump ma temnou minulost!!! jeho otce rodina ma temnou minulost !! tak proc lidi chteji mit takoveho cloveka za presidenta???

   Faktem je , ze zakladnimi NORMALNIMI !!!! prostredky ( jako jsou zakony ) Trump nemuze zvladnout bordel v ekonomii co vytvorili elity za 30 let!!! vykradanim statu a nicenim USA Ekonomie. !!! Ovsem Trump to bud nechape !!!! nebo nam nerika pravdu!!!

   Proste TRUMP JIM NABEHL NA TO a bude muset delat spinavou praci a ja se toho docela bojim.

   Ovsem Honolulu jasa !!! stastni lidi BEZ MOZKU!!!


   BroukPytlik

   Vymazat
  2. 23:27 zase se lepis jako pijavice, ze se trochu nestydis
   A nikdo te necte
   Radsi predstirej ze jei honolulu
   Jsi hodne nemocny, v emocich

   Vymazat
  3. A co když jsou oba jeden? Ten se musí bavit jak mu to ostatní žerou.

   Vymazat
  4. Nebo treba je nekdo Zulu ze ZHULULU...

   Vymazat
 9. From honolulu to Brouk Pytlik, 23:27.. alias agent 007 !

  Uz jsem te nekolikrat zadal, aby jsi sel do predele i s tvymi TRPASLIKY o ktere opiras svuj nazor !
  NEVNUCUJ SE ME !
  V anglictine jsi to, cemu se rika VERMIN ! Nejde se te zbavit.
  Proc za kazdou cenu chces diskutovat se mnou kdyz, ja mam alergii na vermin. Krome toho, zde je 16 000 prispevkaru, vyber si nekoho jineho.
  Idioti jsou zde take, tak urcite najdes zpriznenou dusi.

  Kdyz reknes nejakou abstraktni spinavost, jako je "temna minulost" a nepodlozis ji faktem, tak jsi meneceny blb masirujici pod korouhvi liberalu z Manhattanu a ja jsem ten posledni, kdo se s tebou bude bavit.

  Z pozice tve mentalni infeority, ty nemuzes hodnotit politicky boj Trumpa a jeho chyby ve strategii (ktere nekdy udela).. Ty patris k Sandersovi a tomu ublizila Hillary a ne Trump, tak mu dej pokoj , kdyz nereknes nic, na zamysleni - nebo to ze umis cist.
  nick HONOLULU - souhlasi ! Stastni lide bez mozku, nez s mozkem Brouka Pytlika.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pytlik je tu za saska

   Vymazat
  2. Honolulu ma s vama svatou trpelivost

   Vymazat
  3. Ja si jen dovolim dodat ze :

   Johnston je republikan (bohaty) napsal asi 10 knih , nektere jsou prelozeny do 11 svetovych jazyku. Opira se o fakta, jeho knihy mivaji 20+ stranek referenci.
   Je predsedou SVAZU AMERICKYCH NOVINARU, psal pro WashingtonPost, NewYorkTimes, spickove USA noviny. Mam nejake jeho knihy , poctive receno co pise ma 'hloubku' da vam to pochopeni.

   Noam Chomsky profesor MIT ,nejvyznamejsi osobnost lingistiky za 100 let, Arabove ho maji radi (i kdyz je Zid).

   Ja nevim co mam HONOLULOVI zit , pripadam si jako mluvit k 'hovadu taznemu' jako je KUN ...kdyz je nazyva TRPASLIKY (podle nej) coz dokazuje jeho IQ nejlepe.

   Mi znamy vrostli v New Yorku , a pozoruji Trumpovu rodinu od detsvi a plne se shoduji s Chomskym. Ovsem jak davaji ty Televisni zpravy s Trumpem na Televisi dohromady je mi zahadou. !!!??

   Panove podivejte se na ne na YouTUBE jestli vase anglictina funguje , nebudete litovat. Ci jejich knihy podstatne pochopite USA, Evropa , Ekonomii dnesni doby.
   Pouze se pousmeji narcistickemu HONOLULOVI a jeho pokriku : Ja jsem Honolulu , slavny , nejvetsi!!!! , ale nejsem na Havai , ted jsem na Floride !!! Mejme s nim soucit on zato nemuze!!!   S uctou BroukPytlik   Vymazat
  4. "Mi znamy vrostli"
   Pytle, nestydis se trochu za hrubky? Kdybys jsi mel soudnost tak tu neobnazujes tvoji nevzdelanost. A tvoje mentalni choroby, jako obscesi s Honolulu

   Vymazat
 10. 5:48
  Pokud jsi to nepochopil, tak Honolulu má skvělý smysl pro humor. Jen blb, který to nechápe může mluvit o narcisizmu. Je tady osvěžením a to, že se nadchl pro Trumpa mu nelze vyčítat, protože sám zažil multikulti destrukci v JAR, která byla kdysi bohatá, prosperující a fungující, a nechce, aby se to opakoval jak v USA tak i u nás. To, že se Trump ukázal v pravém světle zmátlo miliony, které v něj vkládaly naději. Určitě se jeho postřehy čtou lépe a veseleji než nějakého Brouka Pytlíka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pytlik je tupec a chodi si sem lecit komplex menecenosti

   Vymazat
  2. Honolulu je gentleman, a ma uzasnou typicky Americkou nadsazku, je to typ humoru. A to ze je prekvapeny Trumpem? Kdo neni?

   Vymazat
 11. přatele nevěřte nikomu ono něco jineho je vize a něco jineho je televize viz naše čete když podporovala vize husaka o cetě ke komunismu a stejně tak halvlovo tele -vize že laska a pravda zvitězi jako i klauzovo tržni kapitalismus či zemanovo radobvy prognosy no a trumf nakonec vize z televize to amik miluje hlavně aby to mělo story až k plači přesně jak holivudu ale to nejduležitějši z vizi je že všechno je nakonec jinak jen vrchnost se napakuje pokažde

  OdpovědětVymazat
 12. Když je člověk normální nemá potřebu někoho kdo s ním nesouhlasí napadat, je prostě normální. Každej se může mejlit, učený i hloupý, jenom blbec je neomylný, ješitný a arogantní. Je zábavné číst tady ty hádky.

  OdpovědětVymazat