Reklama

.

.

čtvrtek 13. dubna 2017

Profesor Postol z MTI: Syrský chemický útok je americký výmysl


13. 4. 2017         PaulCraigRoberts
Jak na svém webu uvádí P.C.Roberts, vyslovil se proti washingtonskému ovinění Asada ze spáchání plynového útoku v Sýrii i profesor Massachusettského technologického institutu Theodore Postol, čili autorita odborně nejvyšší. Problematiku celého případu důkladně prověřil a prověřené vložil do 14 stránkové studie, kterou ve středu minulého týdne předal veřejnosti. Uvádí se v ní:


V úterý 11. dubna vydal Bílý dům stručnou, neklasifikovanou zpravodajskou zprávu, obviňující prezidenta Asada z toho, že nařídil a zorganizoval útok, při němž syrská letadla svrhla údajně chemickou zbraň na civilisty v městě, drženém rebely. Tato zpráva ovšem „neobsahuje žádné důkazy o tom, že tento útok skutečně způsobila třaskavina, svržená z letadel, „píše profesor Postol. „Věřím tomu, a dá se to i dokázat, že zpráva Bílého domu neposkytuje ani žádný důkaz, že americká vláda má konkrétní povědomost o tom, že vláda v Sýrii je za útok v Khan Shaykhunu zodpovědná.“

K chemickému útoku s nervovým činitelem skutečně došlo, ale dostupná svědectví závěry americké vlády nepodporují.

„ Měl jsem na prostudování zprávy americké vlády jen pár hodin, ale i ty mi stačily k tomu, abych mohl zcela zodpovědně prohlásit, že nemůže být pravdivá“.

Je „naprosto jasné, kdo za tímto útokem stojí, kdo jej nařídil a kdo jej provedl“, řekl ministr obrany Mattis novinářům v úterý 11. dubna. A ve stejný den řekl mluvčí Bílého domu Sean Spicer, že pochybovat o této zprávě by bylo „znevěrohodněním celého mezinárodního týmu, který ji zdokumentoval“.

Avšak zpráva Bílým domem vydaná cituje „široký okruh informací z otevřených zdrojů“ i „ ze závěrů médií“ z oblastí, ovládaných rebely – a to včetně informací, které Bílému domu poskytly Bílé helmy, jež mají dobré vztahy jak s džihádisty, Tak se Západem i se Západem spřátelenými arabskými zeměmi z oblasti Perského zálivu.

Kterýkoli skutečně kompetentní analytik by si položil otázku, zda suť v kráteru studovaná byla původní, či šlo o suť dodatečně tam přivezenou. A žádný kompetentní analytik by nepřehlédl fakt, že domnělý kanystr se sarinem, v místě nalezený, byl spíš rozdrcen shora vedenými údery, než že by explodoval municí, která v něm měla být údajně uložena.

„Znovu zde tedy máme situaci, kdy Bílý dům zveřejnil zřejmě falešnou a zavádějící zprávu,“ uzavřel profesor Postole svou 14 stránkovou úvahu, a připomněl i situaci z roku 2013, kdy Obamova vláda vydala stejně falešnou zprávu o údajném užití chemické zbraně Asadem proti rebelům v Ghouta poblíž Damašku. „To, co se dnes lidem v naší zemi říká, nemůže být pravda“, napsal profesor Postol. „A fakt, že tuto informaci vydal Bílý dům v tomto formátu, vzbuzuje ty nejznepokojivější otázky o tom, jak je dnes s naší bezpečností nakládáno“.

Překlad: Lubomír Man

11 komentářů :

 1. Spicer, Mattis a jim podobní jsou jen ubozí váleční štváči, kteří by se normálně neuživili.

  OdpovědětVymazat
 2. Je divné, že tam pobíhali v bílých helmičkách jen tak. Pamatuji, že nás na vojně již více jak před 55 lety učili, že v případě chemického útoku je nutné alespoň dýchat přez mokrý kapesník a rychle nasadit masku. Nic podobného jsem tam neviděl.

  OdpovědětVymazat
 3. Nemohlo tam být nic vidět.Ti,co to zinscenovali,
  jsou naprostí diletanti,kteří nic neumí a nějaké
  ochranné pomůcky jim nic neříkají.Podle toho tak
  vypadají údajné důkazy.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 4. 20:56 mokrý kapesník už používaly vojáci v 1sv prostě lžou jako vždy

  OdpovědětVymazat
 5. Jak už jsem po útoku napsal, zastupuji na Zemi vesmírné civilizace a byl jsem jimi zmocněn-pověřen sdělit, že Asad tento chemický útok neprovedl. Jsme smutní ze lži USA a samozřejmě tyto USA v Sýrii nyní nepodpoříme. Udělal jste fakt hnusnou chybu, Trumpe. Styďte se, podle vesmírných civilizací jednáte jako ubohý šmejd, kterým by měl pohrdat každý. Muži jednají jinak. My nepodporujeme a nebudeme podporovat šmejdy.

  OdpovědětVymazat
 6. ono je to tak z jakeho uhlu pohledu se to veme a věřit tomu že jeden ma pravdu a druhy ne nedokaže rozhodnout žadny nezavysly soudce i kdyby takovy v dnešni době existoval jakože nezavisly je nepřekonatelne scifi a přilehlich galaxii těžko někdo někdy takoveho pošle

  OdpovědětVymazat
 7. Není třeba tolik povyku, ono se vše časem řádně vyšetří a prokáže se, že ty chemické zbraně použil Asad. Je však třeba chvíli počkat, neboť právě teď se Američané a jejich spojenci věnují hledání zbraní hromadného ničení v Iráku, k vůli nimž byl v roce 2003 Irák vojensky napaden. Sice za třináct let v Iráku ještě žádné zbraně hromadného ničení nenašli, ale co kdyby. No, a až ty zbraně hromadného ničení v Iráku najdou, tak začnou hledat důkazy toho, že chemické zbraně v Sýrii použil Asad. Chce to jen čas a trochu pochopení pro naše americké spojence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako provokace dobrý.

   Vymazat
  2. Re (09:23):
   Jako ironie dobrýýý!
   ---
   Zde ale čas hraje pro pachatele!
   Protože ty domnělé chem. látky jsou jednak odpařivé (o chlóru ani nehovořit), jednak nestálé. Pokud tam tedy inspekce co nalezne, tak spíše jen nepřímé důkazy. Též ti, kteří to území vojensky kontrolují, mohou důkazy zahladit či (naopak) zfabrikovat či naaranžovat, jakože to tak bylo.
   Takže i výsledky příp. mezinár. inspekce na místě mohou být zmanipulovány, a to i v případě, že inspektoři svou práci odvedou bezvadně.
   ---
   Co je ale snad největším problémem, který ti US huni vnášejí do mezinárodního společenství, je to, že oni provedli diskreditační operaci pod falešnou vlajkou (a to již opakovaně), zneužili ji k vyvolání a provedení agrese (s hroznými důsledky a dopady) a nic NIC!! se jim nestalo. Celé to společenství se krčí v koutě (tedy kromě několika, kteří si koledují!) a viníkovi to nechává projít! Projít hrubé porušování zásad mezinár. práva, zejména Charty OSN. Toho práva, které je psáno tak a proto, aby zabraňovalo vojenským střetům, přesměrovalo je na diplomatická jednání či donucovací opatření nevojenského charakteru.
   To přece ale nemůže než neskončit globálním konfliktem! ...

   Vymazat
 8. Je to podvod, aby mohli utocit na Assada a Rusko. Po chemickem utoku sarinem nastane okamzita paralyza organismu a lidem a zviratum se udela pena kolem ust. To na fotkach od White Helmits nevidime!

  OdpovědětVymazat
 9. Na to přeci nepotřebuje normální člověk nějakého profesora. Zjednodušeně řečeno, situace zaznamenaná "Bílými přilbami" během jejich "záchranných akcí" krátce po útoku, neodpovídala chemickým, toxikologickým ani fyzikálním vlastnostem sarinu, ať už použitého formou chemické munice nebo rozprášeného formou aerosolu. Takže pokud někdo tvrdí, že tam Syrská armáda provedla útok sarinem, musí logicky lhát.

  OdpovědětVymazat