Reklama

neděle 23. dubna 2017

Prohráli jsme válku, Donbas musí být nezávislý


23. 4. 2017     zdroj
Ukrajina prohrála válku o jihovýchod země, obyvatelé DLR a LLR nechtějí být "osvobozeni", takže Kyjev musí uznat nezávislost Donbasu. Jak uvádí agentura Novorossija, v rozhovoru s ukrajinským listem Online to řekl plukovník OSU, zástupce ředitele Ukrajinské vojenské lékařské akademie Vsevolod Stebljuk.


"Obyvatelé DLR a LLR jsou většinou spokojeni s tím, co se u nich děje. Cítí se jako hrdinové. Nenávidí nás. My nenávidíme je. A zatím tento stav nemůžeme změnit", poznamenal plukovník.

Podle něj nelze ukončit válku diplomatickou cestou. Jediným východiskem pro Ukrajinu je podle jeho názoru uznání nezávislosti Donbasu.

"Jediná normální cesta, která může nastat, znamená říci: ano, uznáváme, že jste nyní nezávislé republiky. Určíme hranice, určíme jasná pravidla pro jejich přechod. Provádějte volby, žijte samostatně", prohlásil.

Stebljuk zdůraznil, že jedním z důvodů těchto důsledků se stalo uvedení do chodu strašáka "ukrajinského nacionalismu". Vyzval Kyjev, aby mužně přiznal porážku a řekl, že "Ukrajina válku prohrála".

"Prohráli jsme ji tenkrát, když jsme nebyli schopni postavit se na odpor propagandě v roce 2004, kdy byl uveden do chodu strašák "ukrajinského nacionalismu". Prohráli jsme, když jsme nebyli s to uvést do praxe zlatá slova: Východ a Západ společně ... opravdu jsme prohráli válku o Donbas dřív, než začala", usoudil plukovník OSU.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Mimo téma, ale nadčasové. Co způsobilo zánik SSSR - GLASNOSŤ (otevřenost)? A co napomáhá obrodě postsovětského RUSKA? To samé, opět glasnosť. Takže o čem to je? O práci ( vůli a záměrech ) řídících kádrů dané země. Jak a v čí prospěch pracují se svým obyvatelstvem a hospodaří se svým národním a kulturním bohatstvím.

  OdpovědětSmazat
 2. Nějak se mi nezdá,že by na Ukrajině dostali
  konečně rozum.Spíš pan plukovník říká jenom
  svůj názor,za který bude popotahován.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. děda má svým způsobem pravdu, ale já bych nad tím nejásal.
   Nejde o to, že je to jeho ( nebo čí ) soukromý názor, jde o to, že je šířen do hlav lidí. A kým je šířen.
   Nabízené řešení je totiž pokusem o rozbití Minských dohod, které jsou pro BUDOUCÍ bezpečnost Ruska naprosto klíčové a v důsledku toho umožňují na té západní Ukradině zachovat nacistickou líheň.
   Rusové naproti tomu chtějí Ukrajinu jednotnou ( komplet) vydezinfikovat od nacismu ( rozuměj machinací sionistů ).
   Protože snad nevěříte tomu, že 99% sionistů v řídících strukturách Ukrajiny bezmocně hledí na nacistické tendence ve společnosti. Ne. Pokud je možno nacistický rauš nasměrovat proti Rusku, tak ho naopak přikrmují. Stejně si myslím, že současná erupce nacismu na Ukrajině je jejich práce. Svědčí o tom i cudně sklopený zrak EU, takzvaných (investigativních) médií i lokálních -skrze rektum a peněženku - řízených politiků.

   Odhozením Donbasu by bylo zabráněno přeformátování Ukrajiny na Slovanský stát, které mělo nastat metastázovaním donbaského modelu státu do zbytků zdecimované Ukrajiny (převedení zpět do "Ruského světa"). Podobné návrhy nemůžou být v Rusku vítány.
   Ale moc kecám..

   Hezký večer.

   Koloděj

   Smazat
  2. Naprosto správně. Zfinladizované musí být celá Ukrajina a proto Lugansk a Doněck zůstanou součástí toho umělého státu a NATO zústane na dištanc.

   Smazat
 3. bylo by to dobré pro DLR a LLR

  OdpovědětSmazat
 4. Pane P.Majevský máte za 1. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 5. Už se Ukrajinci formátují u nás,málokdo ví.Do našeho podniku jich přišlo asi 20 ani jeden nemluví rusky(nějaké nářečí) a všichni jsou samý sval.Že by měl doma každý posilovnu?Chytrému napověz ....Určitě sem ti svalouši přišli makat na montážní linky.Tak už máme nové kvoty pro přijímání cizinců,eu nám pomůže a přijdou ti praví Ukrajinci a nám pomáhej Bůch.Ten článek má sice něco v sobě ale je to jen konstatování něčeho,proč se nevěnuje aktualní situaci,že Ukrajina je na pokraji krachu a že se priblíží díky bezvízovému spojení s eu hordy kriminálníků a žoldáků k našim hranicím a za prací sem určitě nepřijdou.Vůbec se o tom nepíše,nemluví jako obyčejně nás krmí něčím nepodstatným.

  OdpovědětSmazat
 6. Jsou to vskutku výkřiky jedinců, zatím na Ukrajině nacismus drží své pozice a rozum jde stranou. Území na východě, která naopak zaujala antinacistickou pozici, jsou ztracena a odklady ve vyjednávání kyjevské chunty vedly ke ztrátě i možnosti vytvoření autonomních celků v rámci Ukrajiny. Jenže bylo celé dění a puč na Ukrajině dílem vůle obyvatel Ukrajiny? Vlastně proč a v čí prospěch kontrarevoluce na Ukrajině vznikla? Země byla rozhádaná dávno před NATOmajdany, to už byl jen urychlovač dění. V základech stálo to, co i v ostatních zemích bývalého socialistického bloku: rozkradení národního majetku, ožebračení občanů, obohacení zahraničního kapitálu a nastolení diktatury kapitálu. Zatím není jednotící prvek tohoto celkem umělého slepence a ani ekonomická situace občanů nenahrává šanci na znovunabytí suverenity této dnes NATOgubernie. Situaci nejlépe charakterizují davy migrujících Ukrajinců, jako moderních otroků, za prací na bájný Západ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:20 co to tady blábolíte ? To , že na Ukrajině žijí různé skupiny obyvatelstva je naprosto normání - stejně jako třeba u nás jsou Ostraváci a Pražáci, tak i tam jsou Rusové na Donbase a Západní ukrajinci ve Lvově.
   Země před anexí Krymu a hlavně před začátkem ruykých intervencí na východě Ukrajiny nebyla vůbec rozhádaná. Naprosto všechno tam fungovalo bez problémů a byl klid. Stejně jako třeba dnes v Charkově.
   Nebýt ruských vojáků, kteří na své dovolené se přijeli podívat na tancích do cizí země bez jejího svolení, tak je klid i na Donbase.
   Jediná vojska , která se na Ukrajině pohybují bez svolení vlády jsou ta ruská.

   Smazat
  2. Pro 10:34
   Jistě tam byl klid. Třeba ty barevné revoluce co přivedly k moci Jaceňuka a Tymošenkovou.A kdyby USA nechtěly Krym jako vojenskou základnu. Nemít kde zaparkovat Černomořskou flotilu a do vybudovaných základem si pustit USA - ... no to by mohl dopustit jen blbec...

   Smazat
  3. Oprava pro 10:36

   Smazat
  4. pro 11:12 + 11:14
   nevydávej své dojmy za pojmy. na Ukrajině kromě ruských vojáků, kteří se vměšují do záležitosti svrchovaného jiného státu Ukrajiny, nikdo cizí není.
   A jestli někdo něco chtěl a nebo nechtěl udělat už nehraje velkou roli. Ve stínu 10.000 obětí , za které může intervence Ruska na východní Ukrajině je úplně jednom jestli nějaké USA a nebo Marťani chtěli a nebo nechtěli na Krymu udělat základnu a nebo nechtěli.

   Smazat
  5. 16:36 - vy si s tou Vekou Ukrajinskou Lží nedáte pokoj, že?! Fašista mele pořád dokola, co mu Kyjevský Beobachtr nalil do hlavy. Diskuze s ním je zbytečná, nikam by nevedla, protože se jedná o primitivní bezmozek. Ještě by měl vyskočit hop,hop, hop...sláva hrdinům. A bylo by to dokonalé.

   Smazat
  6. 16.36 on už zapomněl i na majdan,

   Smazat
  7. Takže za nich musia bojovať Rusi z Ruska, hej?
   https://www.youtube.com/watch?v=wV24JBFg8nw
   Zdá sa, obyvatelia Donbasu majú fašistickej chunty plné zuby aj bez Putina.

   Smazat
 7. 1036
  Ty tupej havlobanderovskej JandoPutnovo blábole,když už seš tak blbej a neznáš dejiny(ani ty 100let starý),tak si dopisuj se Štětinou,Poserplínou,Kraďouskem a jinou banderovskoussáckou verbeží...a dostaneš metál od prapori Azov!!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. To co říká pan lékař je sice rozumné a proto v současném světě nemožné. My jsme se se Slováky rozumně rozešli a nyní si myslím , že jsme si blíže, než když jsme byli ve společném státě (nebyl jsem stoupencem rozdělení, ale čas ukázal, že takto je to lepší a až zavedeme Euro - nebude už co řešit).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:07 „...My jsme se Slováky rozumně rozešli ... jsme si blíže, než ...“ nevím , nevím, za společného státu jsem se služebně něco napobýval na Slovensku od východu na západ a spolupráci nevím jak si vynachválit. Jistěže záleželo na tom, jak se jeden choval.
   Fakt je, že k rozdělení vedly ambice některých politiků, že byly v rozhodné míře uspokojeny a že, na rozdělení tratí oba národy aniž bych považoval za důležité, který víc a který méně. Jako vždy, bezcharakterní těžili a těží z lidské hlouposti. To je takový ten všelidský problém.

   Smazat
 9. 20:49 Súhlas. Som človek narodený v ČSSR. a aj keď sa moje milované Československo rozdelilo, kdesi vnútri ho stále cítim ako svoju vlasť. Ak by mal niekde vo svete Čech problém, budem na jeho strane.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.