Reklama

sobota 22. dubna 2017

Ruské loděnice mají práci

J. Loudil
22. 4. 2017
Kvalitní práci výjimečného rozsahu odvádějí pracovníci ruských vojenských loděnic Sevmaš v Severodvinsku v archangelské oblasti. Počátkem letošního roku zde bylo rozestavěno 5 kusů strategických jaderných ponorek třídy Borey (Kníže Vladimír, Knníže Oleg, Generalissimus Suvorov, Imperator Alexander III, Kníže Požarsky) ,které v budoucnu ponesou na svých palubách celkem 80 mezikontinentálních střel Bulava s vícenásobnými samonaváděcími jadernými hlavicemi.


Dále zde bylo rozestavěno rovněž 5 kusů útočných jaderných ponorek třídy Jaseň (Kazaň, Novosibirsk, Archangelsk, Krasnojarsk, Perm). Tyto ponorky jsou mimo jiné vybaveny protizemními střelami Kalibr a protilodními střelami Onyx.

Vzhledem k tomu , že je ruský vojenský rozpočet zhruba 10 krát menší, jak ten americký, jde o úctyhodný výkon. 30.března byla spuštěna na vodu první z uvedených ponorek, ponorka Kazaň. Velké výdaje na stavbu těchto jaderných člunů jsou bohužel nevyhnutelné. USA jsou posedlé myšlenkou na násilné šíření své formy demokracie po celém světě. A to i do zemí, které o to rozhodně nestojí. Tento násilný "vývoz demokracie" stál tento svět už miliony mrtvých. Nelze tedy konat jinak, než dát USA jasně najevo , že jejich existence může skončit, pokud by snad na Rusko zaútočily.

Popřejme těmto novým ruským jaderným člunům šťastné plavby v míru, aby nebyly nutné přesné a zničující údery na důležitá centra agresora.

51 komentářů :

 1. Když jsem dočetl do konce, vzpomněl jsem si na nezbytné úvodníky v kině, promítané povinně před každým filmem za socíku.
  Krásně na mne dýchla minulost 30 let stará (obsahová i slohová). Děkuji redaktorům NR za připomínku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Taky jsem se musel pousmát.

   To je NR ráda, že Rusko, stejně jako jiné velmoci, zbrojí jak o život, přičemž sociální podmínky života v těchto zemích mají do ideálu hodně daleko?

   Smazat
  2. 20:11 taky jsem si na ty úvodníky a další vzpomenul. Jak jsem se jim vyhýbal, poškleboval. Dnes vidím, že byly blíž pravdy, dokonce pravdivé víc než ty blafy ČT, posluhů mainstreamu a všech těch výkladů s předvojem Evropských hodnot. Jak tak na mně dýchla minulost, připoměl jsem si svou tehdejčí pitomost

   Smazat
  3. Agitátore 20:29 - ono uhájit národní a státní suverenitu něco stojí. My jsme tam, kde jsme, co jsme ušetřili je, že nic už není naše a z šeského státu je protektorát. Doufejme, že Ruské federaci se to nestane. I za cenu stagnující životní úrovně. Já bych na své, za cenu protektorátu, taky netrval. Máme tu ovšem takové charaktery, že svůj stát, za pár zlatých, ochotně vyprodali.

   Smazat
  4. Silné Rusko znamená mír, slabé Rusko válku, neboť NATO by s útokem na slabého soupeře neváhalo, jelikož kořist je příliš lákavá. Pád Ruska by znamenala i konec existence všech slovanských národů. Je mi jasné, že havlisté tyto elementární věci nechápou, ale raději ať nechápou, než aby pochopili.

   Smazat
  5. Autor článku pan Loudil by měl znát fakta než publikuje článek. 5 rozestavěných ponorek je označeno kódem 955A a na rozdíl od první tří ponorek už každá z nich nepoveze 16 raket Bulava ale 20 . Tudíž 5 dokončovaných ponorek poveze 100 raket Bulava a ne 80 jak je uvedeno v článku.

   Smazat
  6. 22. dubna 2017 22:29: Vy si myslíte, že Rusko není rozprodané do soukromých rukou? Vždyť ruskou ekonomiku si monopolisticky rozdělilo několik koncernů. Co na tom, že je vlastní ruští oligarchové a ne zahraniční?

   Smazat
 2. Nic není zadarmo.

  OdpovědětSmazat
 3. To se mi snad zdá. Co je moc to je moc. Chce se mi z těch žvástů ruských fanatiků jako je Loudil a David který je tu publikuje zvracet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:59 no tak si jdi číst havlistický lži a NR dej pokoj

   Smazat
  2. 20:59 Klidně si posluž. Třeba vyzvrátíš i ten hnis, co máš v hlavě místo mozku.

   Smazat
  3. Mi se zase chce zvracet ze zmanipulovaných havlistických blbů, které zde představuje např. pisatel 20:59, jenž popírá všeobecně známá fakta. Kolik zemí musí USA ještě rozvrátit nebo přímo vojensky napadnout, než někteří pochopí, o co jim jde.

   Smazat
 4. No vážení- ono lidské štěstí se neměří jen tím, co má kdo v peněžence, i přes to, že to ke štěstí velkému vzorku lidí pomáhá. Apropo- co je na světě ideální?Oni zbrojí, aby ta země byla stále jejich,a ne tady je to od Exonu tady od Shellu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si děláte legraci? Myslíte si, že Gazprom a další ruské koncerny, které si monopolisticky rozdělily ruskou ekonomiku, patří všem Rusům?

   Smazat
  2. Kampak jdou daně v případě Gaspromu?Na Kajmany? Do Lucemburska?

   Smazat
  3. 22:06 možná že bohužel, ale jedno asi bude platit, nemohou si dovolit dělat politiku proti státu, kde podnikají, musí respektovat jeho daňovou politiku ...

   Smazat
  4. Efpe: Vy asi nemáte moc přehled, jak vysoké daně firmy v Rusku platí, že? Ruská ekonomika je neoliberální, zisky jdou do rukou majitelů (v Rusku bohužel bezohledným oligarchům). Ty směšně nízké daně v porovnání se zisky, které generují do vlastních kapes, jejich obrázek opravdu nezachrání.

   Smazat
 5. Loudil, to jsi přepískl:-D

  OdpovědětSmazat
 6. Jo jo, ubránit vlast něco stojí. Lidi, obyčejní, tam možná nemají na růžích ustláno, ale to nikde. Oni ale na rozdíl od nás si vlasti váží a jsou schopni a ochotnise pro ni obětovat. Kdo z nás by se takto dokázal obětovat? Za Kalouska, za Sobotku, za VW, McDonald, Erste bank ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na růžích nemáme ustláno ani my, průměrný plat v Rusku je sice o čtvrtinu nižší, než u nás (cca 16300 čistého), avšak ceny jsou tam výrazně nižší. My jsme však pouze zadluženou kolonií bez budoucnosti, oni rozvíjejícím se suverénním státem s minimem dluhů, obrovským lidským potenciálem a nekonečným nerostným bohatstvím.

   Smazat
  2. 0:30

   Průměrný plat v Rusku je 16.700 hrubého (kurz 2.25)

   http://www.tradingeconomics.com/russia/wages

   U nás 29.300

   http://www.tradingeconomics.com/czech-republic/wages

   Takže je nižší ne o 25, ale o 43%, ty lháři jeden.

   Naopak, ceny v Rusku jsou v průměru vyšší 6% než u nás

   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia&displayCurrency=CZK

   Takové lháře jako jsi ty, které pálí dobré bydlo a neváží si svého blahobytu, fakt nesnáším.

   Smazat
  3. 0:43 - To máte marné, tady fakty nikoho nepřesvědčíte. Jednoduše si současné Rusko idealizují a o opaku je nepřesvědčí nic. Možná jenom to, kdyby si tam zkusili žít a pobírali by jejich platy, živořili z jejich důchodů, platili předražené ceny, viděli by tu šílenou korupci, dopláceli za zdravotní péči atd. atd.

   Smazat
  4. V Rusku jsem nebyl, ani celkem po tom netouzim, tedy byl nekolikrat na Sherementievu v transitu.
   Ale bydlim na ostrove Phuket v Thajsku a rusaku je tu jak pisku na plazi, a zadni oligarchove, obycejni lide.
   Radeji jezdim na plaz vzdalenou 70 km od Phuket kde mam pro sebe 2km nadherne plaze pro sebe a nemusim poslouchat rustinu celej den.
   Jen mi to tak trochu nestimuje s tou strasnou bidou a hlady umirajicimi rusaky jak zde nekteri lide popisuji Rusko. Ziji tu jiz mnoho let ale cecha jsem tu jeste nepotkal.

   Smazat
  5. 12:20

   Rusové hlady neumírají a nikdo to netvrdí. Proč si vymýšlíte takové hlouposti? Prostě se mají jen hůř jak my, jsou chudší, zdravotnictví a sociální zabezpečení mají na nižší úrovni, sociální rozdíly daleko vyšší, korupci jak hrom.


   Že vy jste potkal několik set Rusů které vy považujete na základě nevím čeho za "obyčejné" o těch dalších 150 milionech nevypovídá vůbec nic.

   Smazat
  6. Pánoé, podstata sympatií celého neanglosaského světa k Rusku tkví v tom, že hraje pozitivní roli ve světě - omezuje a dokáže se postavit Spojeným státům (SS) v jejich snaze zotročit a zneužívat celý svět. Mám rád Rusky, protože umí hrát šachy, mají doma knihovničky plné knih, trpí na svou národní tradici, váží si vzdělání víc než peněz, mají vyvinutý smysl pro spravedlnost, jsou tolerantní jak k různým náboženstvím, tak i kulturám. Je to jediná fungující multikulturní společnost na světě.

   Smazat
  7. 12:33 nejsou tu stovky rusů, jsou jich tu tisice, a v Bangkoku a v Pattaya dalsi desetitisice, dokonce i menu v restauracich jsou nejdriv v rustine a pak teprve v angline.
   Denne sem prileta nekolik velkokapacitnich letadel z Ruska ktere privazeji tisice rusu. Neni problem si to dohledat na netu. Phuket int airport HKT mrknete kolik letadel sem leta z Ruska denne, kazdy letoun priveze nejmene 350 lidi.

   Smazat
 7. Tak průměrný plat je jedna věc, na to navazující ceny bydlením počínaje, přes všechno možné až potraviny je věc další...
  A schopnost ubránit svoji zem před nenažranými anglosasy a svět před válkou je věc úplně jiná.
  Kdyby Rusko nebylo nuceno zbrojit, aby se ubránilo a mohlo parazitovat na celém světě jako USA, jejich průměrné platy by byly jistě někde jinde.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Reagoval jsem na zjevné lži.

   Rusko nucené zbrojit není. V 90. letech a v 1. polovině nultých let bylo slaboučké jako čaj, stačilo do něj jen trošku kopnout a celé by se sesypalo. Přesto to žádný "nenažraný anglosas" neudělal, ani to dokonce nikoho nenapadlo.

   Je to právě Rusko kdo parazituje na planetě Zemi. Zajišťuje si pohodlný život jejím vysáváním a drancováním do toho mohutně zbrojí. Nic přínosného pro tuto planetu Rusko nedělá.
   My tady máme skoro 2x vyšší mzdy i když žádné nerostné bohatství nemáme. My jsme hodni obdivu, ne Rusko.

   Smazat
  2. 10:45- Vy už nereagujte vůbec, jen se ztrapňujete! Protimluv Vašeho 1.odstavce mluví za vše.

   Smazat
  3. Povolný, jděte víte kam. To co je protimluv vy nemáte mozkovou kapacitu vyhodnotit.

   Smazat
  4. Já bych se chtěl zase zastat pana Povolného. Sice to, co je protimluv zjevně nechápe, ale to neznamená, že ho musíte odpálkovat.

   Smazat
  5. Rusko, ať je jaké je, plní dnes velmi pozitivní roli v mezinárodní politice, v geopolitice. To, že někdo dokáže zastrašit globálního vlkodlaka - administrativu USA - a vykázat ji do patřičných kolejí, už to stačí na to, abychom k Rusku, ať je jakékoli, cítili sympatie. Vaše nadávky a rasismus vůči Rusům na tom nic nezmění. Leo

   Smazat
  6. 12:38

   Kde vidíte jaké nadávky a rasizmus? Reagoval jsem na zjevné lži a ponižováni ČR toho ruského fanatika z 0:30!!!

   Smazat
  7. Nadávky byly smazány. Naštěstí. Nemohu rozeznat, zda jste to byl vy či někdo jiný. Ale to co zde zůstalo zjevně od vás je povýšenecké a propagandisticky laděné. Už jen používání pojmu "blahobyt" ve spojení s 10 miliony Čechů je fakt drzost. Ale vy to jistě víte, protože všechny vaše příspěvky jsou nabubřele laděné provokace ničící jakoukoli diskuzi.

   Smazat
  8. 13:07

   Patříme zcela prokazatelně mezi pouhých 20% nejbohatších obyvatel této planety. Napište mi jediný důvod proč bych to nenazval blahobytem. Jste to vy kdo trpí naprostou ztrátou soudnosti, rozežraností a pálí vás dobré bydlo.

   Smazat
 8. Tak Rusko prý "parazituje na planetě zemi" a "nic přínosného pro ni nedělá"...:-)
  No to jsou zcela nové "argumenty" od romancevovské party. Kdopak to tam asi vymýšlí.
  Takže když Rusko těží naftu, drancuje matičku zemi, když totéž dělá třeba Norsko či USA, tak o zemi pečuje a dělá pro ni mnoho přínosného.
  Tak to tu ještě nebylo...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenomže USA krom těžení ropy a zbrojení taky vymyslely třeba osobní počítač, internet, smatphone, vyrábí osobní auta, civilní letadla, mikroprocesory, vyvíjí software, léčiva... věcičky a služby které každý den rád a hojně používáš k ulehčení a zlepšení svého života. A rád je používá celý svět. A ve většině těchto oblastí jsou USA lídrem.
   To je ten rozdíl mezi Ruskem a USA, víš?

   Smazat
  2. Teďka Vám to dají sežrat, protože tady USA ze srdce nesnáší. Budu se těšit na reakce!

   Smazat
  3. Já nevnímám svět černobíle - USA špatné, Rusko dobré, nebo naopak. Obě země něco daly, obě země vzaly. Nicméně pokud bych si musel vybrat, tak pro žití v současné době bral stále USA, protože Rusko je na tom opravdu ještě mnohem hůř. Jsem ale rád, že mohu žít v ČR, kde ekonomické a sociální problémy v měřítku, v jakém se vyskytují v USA a zejména pak v Rusku, naštěstí nejsou.

   Je opravdu smutné, že vždycky ty země, jejich občané si nežijí zrovna na vysoké noze, zbrojí nejvíc. Je to takový smutný paradox.

   Smazat
  4. Právě jsem dočetla článek. Hezká propaganda. Nejlepší je toto: "Popřejme těmto novým ruským jaderným člunům šťastné plavby v míru, aby nebyly nutné přesné a zničující údery na důležitá centra agresora". To jsem se musela opravdu zasmát.

   Těmi centry agresora míní autor článku ruské oligarchy? Nebo ruskou korupci? Nebo nízké ruské socioekonomické ukazatele?

   Smazat
  5. Zásadní rozdíl mezi Ruskem a USA je v tom, že Rusko je ochotné a schopné žít doma a za své, u USA je tomu právě naopak. Proto se roztahují po celé planetě, mají stovky vojenských základen, neustále někde válčí, vyhrožují a kdo je neposlechne toho ztrestají. Naštěstí na Rusko zatím vojensky netroufly, jen financují teroristy všude na světě.

   Smazat
  6. Proč by si USA měly vůbec chtít troufat na Rusko? Aby převzalo jeho socioekonomické problémy? Sám asi cítíte, že to je nesmysl.

   Smazat
  7. No to asi jistě ne, sám asi cítite, že jste napsal nesmysl a ne argument.
   Ale "je přece nepravedlivé aby ruské nerostné bohatství patřilo jen Rusku". Pravila svého času krvava Madla, a to mluví za vše. Jde o zdroje, aby světový parazit zase mohl pád desítek let přežívat. O nic jiného.

   Smazat
 9. Tak jako já nevím, nejdříve se mluví o "drancování matičky země", pak se zase chválí výroba letadel, lodí, smartfonů a kdoví čeho, jako kdyby právě pro tu výrobu se nemusela zeměkoule drancovat.
  Tomu se říká zmatení mysli...
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jste hlupák když nejste schopen pochopit význam jednoduchého krátkého textu nebo hlupáka jen hrajete?

   USA na rozdíl od Ruska zdaleka nežijí jen z drancování země, ale z výzkumu, z vývoje, z převratných vynálezů a technických řešení. Malý výčet příkladů jsem uvedl. Potřebujete to namalovat?
   Co vy krom plynu a benzínu používáte ruského???

   Smazat
  2. Vaše chvála SS je hezká, ale nazná pozadí. Např. tím že FED SS neustále tiskne nekryté dolary parazituje na zbytku světě, který tyto dolary používá k mezinárodní směně. Za ukradené zdroje z celého světa si pak instituce a podnikatelé SS mohou dovolit vykrádat nejlepší mozky z celého světa a dobře je platit. Ale to nás zatím nemusí moc zajímat, že? Systém funguje, jen se blíží ke svému konci. Ostatně, kdybyste pozorněji četl články na NR, už byste to dávno věděl. Ale vy to jen propagandisticky melete o smartphonech a dalších dobových povrchnostech. Nejde přece o smatphony, ale o lidi, o klidný tvořivý život - no a podívejte se, kolik zemí Spojené státy jen za posledních 25 let zničili, rozvrátili a dodnes v nich teče lidská krev. Co je proti tomu nějaký smartphone. Byl bych raději, kdybyste vy osobně byl poněkud více smart a méně phone.

   Smazat
  3. 12:24
   Zabudol ste dodať, že tá najvyspelejšia ekonomika sveta má 19 biliónov štátny dlh.
   A otázka, čo používate Českého ? Keď tak, ako Slovensko ste iba montážnou halou pre Nemeckých výrobcov. Kto je tu hlupák ?

   Smazat
 10. K 12:24. To si musíte vybrat mladý muži a nekličkovat, když jste se zamotal. Buď Vám jde o drancování země, nebo o realizaci "převratných vynálezů a technických řešení" - :-). Máte v tom trochu zmatek.
  USA žijí z toho, že kdysi vnutily světu jako platidlo dolar, který si mohou tisknout dle libosti, nikoliv z "převratných vynálezů a technických řešení".
  A v drancování země jsou bezkonkurenční jedničkou zrovna ony, které spotřebovávají čtvrtinu získávaných zdrojů...
  K tomu si najděte počet obyvatel planety a počet obyvatel USA. To zvládnete ne ?
  A můžete si přidat množství produkovaných odpadů, exhalací a všeho znečištění opět u nich. A pak se zase stavte mezi dospělé a přihlaste se o slovo k tématu co kdo dělá "přinosného pro zeměkouli" či jak jste to formuloval...
  Heriot.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že se vám tady ta diskuze trochu posunula od Ruska k USA.

   Já bych jen chtěla napsat, že článek je ve formě propagandy starého střihu. Nic proti politice současného vedení Ruska, ale namísto zbrojení by se mělo více starat o životní podmínky svých občanů, ve kterých bohužel musí žít. Taky by politické vedení něco dělat s tou všudypřítomnou korupcí. Ta je opravdu hrozná. Kdo z vás byl v Rusku v poslední době, nebo tam má známe, mi jistě dá za pravdu. Na druhou stranu si kladu otázku, jestli ten celý současný ruský politický systém na té korupci vlastně nestojí a je tedy v jeho základu.

   Taky jsem se tady v komentářích dočetla, jak Rusko svým zbrojením pouze chce bránit svoji suverenitu atd. S tím, jak sama Rusko znám, si myslím, že zbrojení je výsledek ruské zbrojařské lobby, která na vládních zakázkách vydělává tak enormní sumy, že si to v kontextu ČR ani nedovedeme představit.

   Rusko je krásná země, ale z toho, jak vidím, že vypadá po politické a hospodářské stránce, mi je vždycky smutno.

   Smazat
  2. Souhlasím s tím, že článek je opravdu hrozný.

   Smazat
 11. Ja lubju tebja Rasija , Marcel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.