Reklama

pátek 7. dubna 2017

Rusko obešlo protiraketový štít USA: Pentagon potvrdil existenci jaderného supertorpéda Status-6

7. 4. 2017 Zdroj: The Washington Free Beacon,armádní noviny
Zdroje z amerického Pentagonu potvrdili, že Rusko úspěšně otestovalo nový typ zbraně. Gigantické torpédo s termojadernou hlavicí a hrůznou silou. Podle Popular Mechanics má projekt kódové označení Status-6. „Je to velmi špatná zpráva“, sdělili američtí vojenští představitelé. Podle údajů americké rozvědky zkouška proběhla 27. listopadu 2016. Torpédo bylo vypuštěno z paluby ponorky zvláštního určení B-90 „Sarov“. Další podrobnosti akce nebyly zveřejněny.
Podle The Washington Free Beacon je tento ruský podvodní komplex revolučním počinem. Torpédo s jaderným pohonem je schopné pohybovat se rychlostí 90 uzlů (téměř 167 km za hodinu) v hloubce do jednoho kilometru. Bojový rádius Statusu-6 je 10 000 kilometrů a jeho bojová hlavice je dlouhá 6,5 metru.

Podle Američanů může torpédo nést bojovou hlavici o síle do 100 megatun. Výbuch u pobřeží USA vyvolá gigantické tsunami, které smaže z tváře země pobřežní státy, včetně vojenských základen, letišti a vojenskými závody. S ohledem na rádius zbraně se nemusejí ruské ponorky ani přibližovat k americkým letadlovým lodím, protože flotila může být zcela eliminována jediným torpédem.

Poprvé prosákla informace o vývoji gigantického torpéda rok zpátky, kdy se na zasedání vlády ohledně obranných záležitostí dostal jakoby omylem do záběru kamer nákres nové zbraně. V Kremlu únik informace okomentovali jako nešťastnou náhodu, ale řada známých politilogů považovala tento únik za plánovanou dezinformaci s ohledem na to, že termín dokončení vývoje zbraně měl být až v roce 2019.


Podle názorů expertů je Status-6 novou asimetrickou odpovědí Ruska na budování globálního systému protiraketové obrany. Jako nosič zbraňového komplexu Status-6 jsou určeny mimo ponorky Sarov i modernizovaný Belgorod, projekt 09852 Antej a projekt 09851 Chabarovsk. Všechny tyto ponorky jsou oficiálními nosiči hlubokovodních aparátů a mají nákladní dok pod vodou, tudíž je nelze odhalit ani ze souše ani satelitem.


V definici použití má jít o zbraň určenou k nanesení garantovaného a nepřijatelného poškození nepřítele tím, že vytvoří celé rozsáhlé zóny pobřeží kontaminovanou zónou, neschopnou osídlení po velmi dlouhou dobu. V souvislosti s tím se spekuluje o využití kobaltu-59. Podle vědců by ke zničení celé zemské biosféry stačilo 510 tun kobaltu. Spíše však bude nová zbraň použita jako prostředek odstrašování.


Spolu se systémem Perimetr disponuje Rusko schopností provést odvetný útok celým svým jaderným arsenálem i v případě, že budou zcela likvidována všechna velitelská stanoviště a personál raketových vojsk strategického určení. Je zřejmé že Rusové dokázali znovu obejít americké jestřáby a vytvořit efektivní prostředek zadržování. Za nepoměrně nižší cenu, než je výstavba gigantického globálního protiraketového systému. Paradoxně je tak větší naděje, že tento bojový systém s hrůznou účinnost a manévrovacími schopnostmi nebude nikdy použit.

- - -

43 komentářů :

 1. Jaderný úder na pobřeží USA by zřejmě aktivoval Yellowstone . . .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USSA je říše světového zla!

   Smazat
  2. 20:04 a konečně by byl na světě pokoj

   Smazat
  3. Na hrubý pytel hrubá záplata!

   Smazat
  4. TU. Trump -GORILISIMUS / SARINISIMUS plne zasluhuje.

   Smazat
  5. A konečně se US hunům otevře tím "Stalinovým průplavem" volná námořní cesta mezi oceány.
   Co ti se toho načekali!
   Byl by totiž konec platbám do Panamy.

   Smazat
 2. Imperalisté už mají stažené zadele.

  OdpovědětSmazat
 3. Bohužel,USA s NATO oficiálně podporují teroristy a banderovce!!Musíme časem očekávat velké neštěstí pro normální lidi,kteří budou vtaženi politiky do jaderné války!!Neodpustíme jim to!!! Všem těm našim generálům a ministrům s náměstky!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Vzpamatujte se, je to vidět teď v Syrii, Rusko není schopné reálně odpovědět na akce USA, když nechá na území pod jeho kontrolou s protiletadlovými komplexy zastavit ani zastaralé Tomahawky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stačila jedna salva S 400 a více než polovina Tomahawků "spadla" neznámo kam...

   Smazat
  2. Rusko nemá zájem o další eskalaci už tak nestabilní situace. Proč by měli sestřelovat americké Tomahawky a plýtvat drahou municí, když nebyli (zatím)napadeni. Obávám se však, že provokace USA budou pokračovat a možná se dočkáme i nějakého toho jaderného výbuchu v rámci další operace pod falešnou vlajkou. Ta americká válkychtivá pakáž je schopná všeho.

   Smazat
  3. To 2015
   trollíku, Rusové dodržují ujednání a protože měli pakt spolupráce ve vzdušném prostoru, tak nic neudělali. Proč asi vypověděli po útoku tuto dohodu? Dnes by nasadili S 400 a Tomahawky by pomalu ani nevyletěly.

   Smazat
  4. Lidi, vy vůbec nepřemýšlíte! Trump není schopný vítězit na domácím kolbišti, protože je neustále osočován tím, že je agent Kremlu. Ten bezzubý útok jej zbavuje do značné míry oné nálepky. Proč bezzubý? Bylo vypáleno 59 střel a údajně bylo zasaženo jen 23 cílů. Tedy 36 drahých raket se nějak netrefilo, a letiště samotné letadla Asada mohou nadále užívat. Celé to vypadá na komedii! Nebo jsou USA generálové totálně neschopní! Každopádně ten akt agrese je spíše vyjádřením toho, že se USA vnější agresí snaží řešit vnitřní problémy.

   Smazat
  5. 12:21-to je klidně možný,ale domácí problém by si měli vyřešit domácí defenestrací a né bombardováním Sýrie a přilehlého okolí a štvaním světa a stád blbců do války proti Rusovi.
   No a k těm us.generálům:jak je známe oni nejsou neschopní,oni jsou všehoschopní a pro se všichni musí mít napozoru, o čemž nás stále utvrzují a nevěřit jim ani jejich jména viz.gen.W.Clark syn běloruského jewreje Benjamina Jacoba Kohena....

   Smazat
  6. To Anonymní 8. dubna 2017 12:21

   Myslím, že jste se trefil naprosto přesně!!
   Trump je v obrovském presu a jeho administrativa se průběžně hroutí, presidentské výnosy soudy zneplatňují a největší zkouška akceschopnosti - zrušení Obamacare kongresem, kde mají republikíni pohodlnou většinu - prokázala vzrůstající odpor proti Trumpovi a jeho politice. Tým se mu skoro rozpadl, jak rychle a účinně jsou realizována jeho rozhodnutí výkonnými složkami lze jen spekulovat. Zcela jistě dnes musí upevnit svou pochroumanou autoritu a "vycenění" zubů na Putina je pro americkou veřejnost zřejmě dostatečným potvrzením síly a akceschopnosti. A právě tohle nyní může jeho reputaci zachránit.

   Smazat
 5. Ano Yellowstone je velikým trumfem Rusů, nemyslím že by jej někdy použili, ale bude bránit Fašingtonu jejich válečnickým choutkám.

  OdpovědětSmazat
 6. 36 Tomahawků bylo zničeno ještě než doletělo do Sýrie.Zdá se že amíky ještě čeká pořádná lekce slušného chování.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mýlíte se kolego, Tomahawky ještě lítají a v pravý čas se snesou k zemi a v rámci boje za lidská práva někoho zabijí.

   Smazat
  2. Někde jsem četl,že jim ty okopčený "fau ajnc"krapet zanášejí,protože řídící elektronika je seskládaná ze švábů,které se vyrábí v "outsourcovaných" us.firmách v Číně a že tam ani tak ty součástky nevyrábí,jako spíš vytěžují a recyklují ze starých pičítačů a podobných už nepotřebných elektronických krámů.
   Číňani,jak víme,jsou velice vynalézaví zvlášť v tom,jak podvést a okrást kunčofta a to dohromady s lakotou a nenažraností pentagonských nákupčích a dodavatelů je jistá naděje pro zbytek lidstva,že s tou us.brannou mocí to nebude až tak horký,viz.F 35,který je tak drahý,že to budí dojem,že je vyroben z ryzího zlata a platiny a osázený brilianty...
   A proto že jim vždycky na pořádnou válku budou chybět prachy viz.Irák,Afgh.atd...

   Smazat
  3. Podceňovat Čínu se dnes opravdu nevyplácí.Čína již pomalu nenakupuje žádný šrot ve světě. Demontáž počítačů se děje pomocí šrotování a separace. Proberte se ze snění o dělnících v číně pracujících za hrst rýže. Na špičkové věci se Čína najímá špičkové odborníky z celého světe. Pane anonymní 10.03 - podívejte se na nějaké servery z Číny. A budete se opravdu divit kde již jsou. Nedíváme se jim ani na poslední vagón.

   Smazat
 7. Pěkné, ale problém těchto hraček "soudného dne" je, že nás vás paradoxně protivník neustále utočí běžnou výzbrojí, barevnéma revolucema a nekrytou leč celosvětovou měnou.

  Smysl těchto zbraní jedině použít nečekaně jako první, ale na to rusové - slovanské duše nemají jak se říká dostatečné animo či morale..

  A proto vždy nakonec prohrají, v umořovací taktice postupného okopávání kotníků, nemlich to samé čínaní.

  Hola skutečnost, přeberte si to jak chcete..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slovanská duše je jemná,nezákeřná,dodržuje záklony ,slovo,je přátelská,pokud není zrazena.Co bychom chtěli na státu,který nemá historii,je složen z nájezdníků a barbarů,kteří vždy loupili a vraždili.Mají to v genech.Tak co můžeme od takových barbarů očekávat?Vždy jenom povýšenost,podlost a kudlu do zad!A proto válčí a vraždí a rozpoutávají zástupně války a jsou silnější než Slovanská duše.Ale to je pouze zdání,nebezpečné zdání!

   Smazat
  2. Je známo, že Rusy války nezačínají, ale vyhrávají!

   Smazat
  3. Ako to môžeš vedieť? Veď ak sa TO stane/použije nikto nezasvätení za planéte nedokáže odlíšiť prírodnú pohromu od vojenskej operácie. A preživším ostanú len konšpiračné teórie...

   Smazat
 8. USA dnes dostaly další ránu do vlastního hnízda.
  Nejdřív vyrukovaly s tradiční debilní velikášskou PR o hrůzostrašném útoku na Šajrat, který "srovnali" se zemí 59 nepřekonatelnými Tomahawky.
  Postupem dne vyšlo najevo, že:
  Z 59 střel doletělo jen 23, to je 1/3.
  Letiště nebylo téměř poškozeno.
  36 střel "zmizelo", což je na 90% práce syrské PVO.
  Assad dnes opět bombardoval lokalitu s bílými kastroly v Idlíbu.
  A poslední facan do US ksichtu, podle agentury AFP z letiště Šajrat opět vesele startují stíhačky:-D
  Takže celá ta šaškárna přišla vniveč, akorát USA vystřílely zbytečně 59 starých rachejtlí:-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty zmizele strely asi prace rusu !

   Smazat
  2. Kdyby to nebyla tragedie lidska a nelidska od USA.
   Byla by to prvotridni fraska a zesmeneni nehoraznych , tupych hulvatu...
   A HEJ TRUMPE ! VYSTREL ZASE NECO !!! Aby jsi si zase vystrelil sam ze sebe a z cele USA !!
   /jenom spatnej vtip, omluva/.
   Paw.

   Smazat
 9. Centrum svetového fašizmu USA sa znovu ukázali ako zberba barbarov.Tak veľmi som chcel veriť, že s Trampom príde do USA zmena a svet bude lepší.Žiaľ mýlil som sa. Trump útokom na Sýriu len potvrdil agresívnu fašistickú povahu minulých prezidentov

  OdpovědětSmazat
 10. Dobra sprava pre svet!

  OdpovědětSmazat
 11. KDYŽ SI TO USSA PŘEJI, ...

  OdpovědětSmazat
 12. USA použily poslední model tomahavku echo http://www.foxnews.com/world/2017/04/07/syria-missile-attack-satellite-photos-show-major-damage-to-airfields.html

  OdpovědětSmazat
 13. S tím udělátkem by se měla v první řadě seznámit pí Langsádlová,Hámáček,místopředseda evropského parlamentu "duto-makroceFallus" Telička,vystudovaný za sociálismussu v Moskevském institutu pro diplomaty atd. a jeli se podívat "do Pejřimova na krematorium,aby věděli do čeho jdou..."
  Jinak,to není žádná novinka.Tento způsob "ekologické" likvidace škodlivých USA vymyslel ještě za Brežněva "otec sovětské vodíkové pumy" známý akademik Sacharov než se dal dohromady s židovkou Bonnerovou a ta ho tak zblbla,že úplně obrátil a stal se disidentem a "ochráncem lidských práv" (od toho ta Sacharovova cena pro podjebávače).
  Ta finta spočívala v tom,že na rozdíl od dálkově řízených miniponorek/velkách autom.torpéd měly být za pomocí klasických ponorek nakladeny podvodní atomové fugasy na u východního pobřeží USA a potom na dálku v případě války odpáleny,to se i připravilo.
  Soudruzi Američani i jejich vlezdoprdelistický fanklub v EU/NATO by si měl uvědomit,že není řešení myslet si,že vojenskou silou udolají Rusa a přitom jim to projde...
  Kdyby měli Američani rozum,tak vemou klacky a tu válkychtivou havěť si tam pořeší sami a nemusí se ničeho bát,ale to samé platí i o nás....

  OdpovědětSmazat
 14. Je potvrzeno, že ani po volbách v USA se nic nezměnilo na tom, že USA pokračují v zločinech o kterých existuje dokument, jak USA téměř 400 let terorizují a masakrují svět. Tato imperialistická velmoc žízní po krvi a ziscích jejího vojenského průmyslu. Jsou to falešní ochránci lidských práv a svobody, které je konečně třeba zastavit a vystavit je novému "Norimberskému procesu.

  OdpovědětSmazat
 15. Jak by bylo na světě krásné bez USA.

  OdpovědětSmazat
 16. Takže dnes je zřejmé, že ta průzkumná lodička RF nebyla u břehů USA jen tak zbůhdarma. A ti blbci se té kocábce ještě smáli.
  Na druhé straně světa je mezitím "načapal" šikmoočko s yellow hračkou submarine (o kterou se chvíli tahali) a pak mu ji nechali jako suvenýr.
  Tyátr; kam se hrabe noční re-produkce naší sněmovny...

  OdpovědětSmazat
 17. No nevím, Oppenheimer si také myslel že nastolí trvalý mír a stačilo několik psychopatů a jeden neschopný obchodník s galanterií (Truman) a bylo po míru...
  Spojené státy mají od dob Nixona strategii tzv. "psychopata u červeného knoflíku", to znamená, že jdou v provokaci na hranu a odpovědnpst bude na druhých...

  OdpovědětSmazat
 18. Komentár od niekoho vpredu: Rusi nikdy vojnu nezačali a ani žiadnu neprehrali. Vyzerá to tak, že ešte sa z toho nikto nepoučil. No čo už. Zas nejaký hňup narazí. Problém je v tom, že nebude pykať len on, ale aj my nezúčastnení!

  OdpovědětSmazat
 19. Komentár od niekoho vpredu: Rusi nikdy vojnu nezačali a ani žiadnu neprehrali. Vyzerá to tak, že ešte sa z toho nikto nepoučil. No čo už. Zas nejaký hňup narazí. Problém je v tom, že nebude pykať len on, ale aj my nezúčastnení!

  OdpovědětSmazat
 20. Jak výše uvedeno ,,podle američanů"může torpédo nést nálož o síle do 100 Mt.Pro I. vodíkovou pumu
  SSSR byla navržena síla 100megatun.Ale sám, zde uváděný Sacharov varoval,že by to zcela jistě
  vedlo k ,,proražení" ionosféry s nepředvídatelným následkem !
  Proto odpálená bomba měla sílu ,,jenom 50 Mt."
  Přesto tlaková vlna obkroužila zemský povrch 3 krát !!! No ale když američani říkají až 100 Mt..

  OdpovědětSmazat
 21. Konecne im rusy daju cez papulu smradom americkym

  OdpovědětSmazat
 22. Nedokážu to posoudit pač nemám k tomu žádné další informace krom jedna babka povídala, ale jestli to Rusové opravdu mají na situaci to nic neřeší. Taková zbraň je poslední a definitivní řešení k použití dojde až už nebude co ztratit. Co se bude dít a pořád děje psal někdo o pár příspěvků výše. Salámová taktika s okopáváním kotníku až je rozloží zevnitř. Nic jiného jim už nezbejvá. V USA je školství v prdeli ala produkujou samý blbce a to ostatní začíná silně připomínat Severní Koreu, kterou tak mocně kritizujou, jestli už to není mnohem horší. Nechci být zaujatej, ale jen idiot by si nevšiml, že průměrný bělochy nahrazují velice podprůměrní černoši a z toho krystalizuje celej ten průser a nestabilita. Probíhá to celá léta a ted se ten úpadek začíná projevovat v plné nahotě.

  OdpovědětSmazat
 23. Taky vás zajímá co se dělá v oblasti 51 a že Američané mají nástupce Black Birdu které létá hypersonickou rychlostí, ale údajně nemají rakety které by to zvládli. Není divné že mají letadlo ale nemají usmolené rakety.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.