Reklama

pondělí 24. dubna 2017

Šéf labouristů Corbyn: Ihned bych zastavil bombardování v Sýrii!

24. 4. 2017   Independent a První zprávy

Šéf britské Labour Party Jeremy Corbyn slíbil, pokud bude zvolen předsedou vlády, pozastaví účast Londýna na bombových útocích v Sýrii, napsal The Independent.


Politik řekl, že jeho vláda vyzve Spojené státy k okamžitému obnovení mírových jednání o syrské krizi v Ženevě. Ovšem z pronatoidních kruhů zní vůči Corbynovi jen vlna znechucené kritiky.

Deník připomíná, že v současnosti letadla RAF útočí na cíle „Islámského státi“ v Iráku a Sýrii. Nicméně, britští vojáci se neúčastnili útoků USA na režim Bašára Asada.

„Řeknu prezidentu Trumpovi: „Podívejte se, nikdo nemá zájem na tom, že se tato válka prodlužovala. Nechť brzy začne v Ženevě (mírový) proces. Ale zatím žádné nálety. Nechť OSN provede vyšetřování válečných zločinů spojených s použitím chemických zbraní v Sýrii, a z toho budeme vycházet," řekl Corbyn v nedávném rozhovoru pro BBC.

Šéf labouristické strany se vyhnul přímé odpovědi na otázku, zda je připraven nařídit odstranění lídra IS Abu Bakra Bagdadiho bezpilotními letouny, pokud ho zpravodajské služby naleznou. „Jaký úkol je zde sledován? Jaký je cíl - zvýšit počet úderů, kvůli nimž může zahynout mnoho nevinných lidí, jak se již stalo, nebo - politické řešení v Sýrii? Je nutné přistupovat k tomuto problému s takové pozice,“ zdůraznil Corbyn.

A dodal: „Podle mého názoru, pokud vůdce IS přestane existovat, bude to užitečné. V žádném případě neschvaluji ani nebráním IS. Ale také bych poznamenal, že bombardování si vyžádalo životy velkého počtu civilistů, kteří jsou skutečně drženi jako rukojmí IS, proto by s tím také mělo počítat."

Šéf labouristů Jeremy Corbyn, který vystupuje proti zahraničním vojenským intervencím Velké Británie (nejen na Blízkém východě, ale také ve východní Evropě), je trámem v oku všech válkychtivých médií a politiků. Například bývalý generální tajemník NATO Jens Foigt Rasmussen prohlásil, že pokud labouristé zvítězí ve volbách, povede to k rozpadu aliance.

 
- - -


Foto: Jeremy Corbyn, předseda Labour Party
(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)


Související:
Americký generál připustil účast koalice v masakru v Mosulu!

10 komentářů :

 1. Dokud bude existovat USA , bude existovat i zlo !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PAW
   A britove Corbyna NECHTEJI ZA ZADNOU CENU. MAJI daleko, daleko RADSI TU SILENOU ZENSKOU co chce hazet atomove bomby, jak verejne prohlasila v parlamente!!

   Smazat
 2. Nějaké nálety RAF skoro nehrají roli, je jich málo a nemají skoro žádné civilí oběti.
  Přestat bombardovat by hlavně měl Asad a Rusko. Tam se civilní oběti počítají na tisíce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, drzko havlisticko.
   Prijmi pozdrav z Ruska- tam param pam PAM, a jdes dolu. Ted, zatimco lezis na zemi, poslouchej pozorne: Zapad tam nema co litat, porusujete mezinarodni pravo i obycenjnym pruletem bezpilotniku. Mas neco proti? Chces mi vratit presdrzku? Sup sup do ISIS... JSME TAM PRO TEBE.

   Smazat
  2. Tamarláne Timure, nezahazuj se s primitivem, který neumí ani vyhodnotit informace, zato nenávistí přetéká. S blbem se zahazovat, znamená klesat na jeho nízkou úroveň. Hodně nízkou...

   Smazat
  3. 16:25 to víš odkud? Z ČT, od Bílých přileb? Tak to sem nepiš, od takových a podobných to vím taky. Slouho.

   Smazat
 3. ...moc bych nejásal.
  Zároveň si milý Britové schválili první nukleární preventivní útok...reakce na dění v Pacifiku.
  Tak to vypadá že už máme druhou populaci a mentalitu ostrovanů v ohrožení...první jsou Japonci*

  OdpovědětSmazat
 4. Zase jeden neuvěřitelný naiva- když se zastaví bombardování, fanatici z IS přestanou podřezávat a dělat atantáty?

  OdpovědětSmazat
 5. Jens Foigt Rasmussen prohlásil, že pokud labouristé zvítězí ve volbách, povede to k rozpadu aliance. tak to je dobrá zpráva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dovolím si oponovat - Aliance pro EU je nutnost , ale bez diktátu USA, bez členství Turecka a Kanady. Bohužel tato Aliance musí fungovat jako fungovala WS a to opět bohužel pod vedením Německa a ve spolupráci s Ruskem. Řada států včetně ČR bude muset zavést povinnou VZS - nemusí být zrovna na 2 roky - 1/2 roku je však minimum.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.