Reklama

.

.

úterý 4. dubna 2017

Setkání opozičních intelektuálů

Radim Valenčík
4. 4. 2017   blog autora
Analýzy a komentáře aktuálního dění před říjnovými volbami do PS z hlediska vytvoření předpokladů skutečné reformy.


Ve středu 29. března vpodvečer se z podnětu Ivana Davida sešly přes dvě desítky pravo-levého mixu opozičních intelektuálů k výměně názorů na současnou situaci a hledání odpovědi na otázku, co dělat. Bylo to jedno z nejzajímavějších diskusních fór, kterého jsem měl příležitost se zúčastnit. Jedním z pohledů na to, co se probíralo, bylo, zda v současné době, kdy zde máme politické strany bez programů (skutečných programů), lze vytvořit politický program bez strany.

Nebudu rozebírat široký okruh témat, který se probíral poměrně spontánně, tj. tak, jak na otevření jedněch otázek navazovaly další. Uvedu jen jeden aspekt diskuse a zvýrazním, k čemu mě inspirovala.

Politické strany nemají skutečné politické programy, protože nedokážou pojmenovat reálné problémy a na základě toho ukázat akční přístup k jejich řešení. Na tom se shodli všichni přítomní. Problém je však v tom, jak identifikovat a pojmenovat současné problémy. Přehledně, systematicky, podle závažnosti, srozumitelně.

Podle mého názoru je v této oblasti naprosto nezbytný následující krok: Od přehledu prvotních problémů přejít k otázce, PROČ SE TYTO PRVOTNÍ PROBLÉMY NEDAŘÍ ŘEŠIT, NA ČEM TO VÁZNE?

Tj. nevidět jen ty problémy, které vystupují na povrch, ale odhalit příčiny přetrvávání problémů, příčinu jejich rezistence. Např. korupci umí pojmenovat každý, ale proč se ji nedaří řešit a jak souvisí s ostatními problémy? Tady teprve začíná skutečné programové uvažování. Ale tady také končí to, co nabízejí politické strany. A tady je patrně i příležitost, jak nabídnout to, co lze vystihnout již zmíněným bonmotem

Nastavme politickým stranám bez programů zrcadlo politickým programem bez strany.

Takovým, který by byl srozumitelný široké veřejnosti.

Jakmile se ovšem začneme ptát po příčinách neřešení současných problémů, zjistíme, že nás to přivádí k hledání odpovědi na otázku, jak funguje současná moc. A to nejen ta naše "lokální", ale hlavně ta globální, která si tu lokální podřizuje.

A pak dojdeme ještě o něco dál. Zjistíme, že cestu k řešení současných problémů můžeme odhalit pouze tehdy, kdy pochopíme podstatu mocenského střetu, který se v současné době odehrává a jehož jsme součástí. Pochopíme, že "zavedené" politické strany nejsou schopny přijít s efektivním (problémy řešícím) programem právě proto, že jejich reprezentace začaly považovat politické prostředí, ve kterém se politické elity nacházejí a setkávají, za něco normálního a začaly se tomuto "normálu" podřizovat. Začaly fungovat jako slouhové slouhů globální moci, aniž by si to mnohdy uvědomily a přiznaly.

Proto může skutečný program vzejít jen z pochopení toho, jak funguje současná globální moc, jakým konfliktem prochází, pokud jde o její degeneraci, rozpad, snahu na jedné straně měnit, na druhé uchovat její podstatu.Analýza bude pokračovat.
 
- - - 
 
 
Autor textu je Vysokoškolský učitel na Vysoké škole finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita. Účastní se v sobotu 8.4.2017 Jihlavského semináře pořádaného Novou republikou, na kterém přislíbily aktivní účast i další osobnosti českého zodpovědného a vlasteneckého politického proudu: Oskar Krejčí, Lenka Procházková, Jaroslav Bašta, Jiří Schneider, Martin Koller, Petr Žantovský, Martin Kunštek a organizátoři jsou v jednání s Květou Pohlhamer Lauterbachovou a Ilonou Švihlíkovou a dalšími. Seminář bude moderovat Ivan David.
Přijeďte do Jihlavy, budete vítáni. Podrobnosti ZDE.

30 komentářů :

 1. Kravina. Pojmenovat problémy dneška umí pojmenovat i vrátná na bráně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 11:13 Zřejmě jste schopný člověk a s těmi problémy, které "umí pojmenovat i brána na bráně" se s námi podělíte.
   Samozřejmě, i s návrhem řešení ...¨
   L.S.

   Vymazat
  2. 11:21 - Já jsem moudrý brouk Pytlík a všude jsem byl, všechno viděl a všechno vím. Proto umím na všechno odpovědět! I na to, co bylo nejdřív: kuře nebo vejce, nebo kde je bod G u ženské! Prosím, ptejte se! Jsem tu jen pro vás!
   moudrý brouk Pytlík alias Pytlíček

   Vymazat
 2. zavedené strany nic řešit nemusí za ně to řeší brusel

  OdpovědětVymazat
 3. Jo - dobré téma. A vděčné. Tak šup - šup kluci, ať je alespoň devadesát diskuzních příspěvků a nějakej slušnej vejvar. Mně jenom mrzí, že na takovým potlachu nemůžu bejt osobně. Zeptal bych se dr Davida - je to snad psychiatr - ne? Tak zeptal bych se ho, čím si lze vysvětlit, že poslední dobou potkávám všude magory, kteří mluví sami se sebou, usmívají se u toho, nebo se mračí, a frflají si, a jsou to lidi čím dál mladší. Většinou muži!!! Znám to už jako malej kluk, občas jsem viděl nějakýho toho stařečka si žbrblat, a babička mi říkala že se nesmím pošklebovat, pán je nemocný a starý, už za to nemůže. Teď jsou to mladí týpci kolem čtyřicítky, a babička už je na pravdě boží, aby mi k tomu řekla nějakou moudrost. Takže - proč pomalu ale jistě přibývají magoři? Jsou běžně mezi námi. Nesmíš se na na takovýho ani podívat, když si brebtá pro sebe, protože se začne dívat zuřivě a nebezpečně - jak já poznám, jestli nemá v kapse lahvičku s kyselinou ( třeba sírovou) a nevypálí mi oči? Jak já poznám, jestli nemá v ruce v kapse kudlu, a neprořízne mi krk? Jestli nemá v kapse odjištěnej kvér? Jestli nemá nějakou výbušninu a neodpálí se v tramvaji? To je pořád žvástů o islámu, ale že nám tady geometrickou řadou přibývá spousta magorů z domácího civilního obyvatelstva, o tom žádná. Asi jsou obecně nasraní víc, než můžou duševně utáhnout a zvládnout - proto si brebtají? Asi mají důvod, protože jdou z křivdy do křivdy v dnešních posraných poměrech, kdy jsou sprostí nadřízení v práci, prodavači v obchodech, všude je taková arogance, že se pomalu bojíš na něco se zeptat? Tak teda - uprostřed těch politickejch žvástů - co s tímhle? Protože tohle se dotýká každýho z nás, každý je kdykoliv ohrožen, anebo tihle lidi - já říkám magoři - nejsou nebezpeční? Jak to poznáme? Jak poznám mezi lidmi třeba zfetovance? O tom ať pan doktor David koná pravidelné přednášky v každém městě, protože tohle je zatraceně aktuální.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Frustrace z beznaděje může opravdu z méně odolného jedince udělat magora.

   Vymazat
  2. Otázka na kterou je potřeba najít správnou odpověď zní: Co je příčinou frustrace a beznaděje čím dál většího počtu lidí? Správná odpověď zní: Kapitalismus.

   Vymazat
  3. 11:56 - pokud se bojíš, nesmíš do lesa! Pokud jsi se ukázal příliš slabým, abys mohl uspět v boji který je nazýván životem, neboť boj je jeho zásadní esencí, nemáš právo existovat! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. U zdegenerovanců tvýho typu víc, u zdravých jedinců méně. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars tvýho ražení, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Vymazat
 4. Myslím, že to, o čem píše doc. Valenčík, je (vele)užitečná iniciativa!
  Možná by se ale s námi mohl také podělit o informaci, zda-li se skupina těch pravo-levých intelektuálů shodla na tom, že takový program beze strany hodlá vypracovat!
  A zda-li jej poté někde i uveřejní. Třeba k diskusi.
  Jinak se těším na autorem avizované pokračo ...

  OdpovědětVymazat

 5. Příklad pro pana Kopeckého, že "zjednodušování" nemusí být sprosté slovo.

  Ukázkový politický program jako zrcadlo politickým stranám bez programů:
  • musí vzejít z pochopení fungování globální moci a poznávání toho, co je nutné měnit a co zachovat;
  • současná globální moc si podřizuje naši lokální moc;
  • reprezentace "zavedených" politických stran začaly považovat politické prostředí, ve kterém se politické elity nacházejí a setkávají, za něco normálního a začaly se tomuto "normálu" podřizovat;
  • proto nejsou schopny řešit problémy a začaly fungovat jako slouhové slouhů globální moci;

  (tedy, zde je jenom to podstatné).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chování a konání politiků stojících na čele řízení společnosti ve všech úrovních a směřující k destrukci lidstva nelze ani pochopit, ani vysvětlit. Je totiž natolik nevysvětlitelné a nepochopitelné, že vnucuje myšlenky o možnostech destrukčního vlivu na jejich myšlení, který pochází z kosmu.

   Vymazat
  2. Ale ono to zase takové mysterium není. Pokud jsou u kormidla ti, kteří chtějí redukci konzumentů přírodních zdrojů na zeměkouli snížit ze 7,1 mld. lidí na 0,5 mld., tak přece nebudou čůrat proti větru, aby si zvýšili šanci být MOCNÝMI zařazeni mezi těch 0.5. A my plebs, pokud u nás na podzim všechna prasátka neodstavíme od korýtek, tak budeme mít smůlu. J.S.

   Vymazat
 6. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3055-politicka-spravedlnost-rozlisuje-jaderna-valka-proti-rusku-je-pry-nasi-povinnosti-protivalecny-apel-inspirovany-hemingwayem-je-trestny-ct-v-roli-udavace-i-soudce-dockame-se-referenda-o-vystoupeni-z-nato.htm

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj - proč upozorňuješ na parlamentní listy? To je tak příšerná sračka, že nemám slov.Párkrát jsem tam zkusil číst - hrůza! Výhradně a vysloveně jen bulvární hnus! A když už tak "informujou", proč i mezi textem článku a všude okolo, jsou reklamy - na potenci, na většího čů... na srajdy proti vráskám. - šílený! To je tak hnusná diverze do myšlení lidí! Opakuju - HNUS! Stejně jako když produkci filmů v TV každých dvacet minut přeřvává reklama - a kdyby to byla reklama! Ale některý reklamy nemají ani hlavu a patu, je to jenom nafučenej hnus se známými herci, jeden neví co vlastně nabízejí, natírají si něco na ksicht, nebo něco žerou a mlaskají - no hnus fialovej, a to se opakuju! Stejně tak ten ten novej server "Seznam.cz" jako "investigativní zpravodaj" ...! Ta hnusná kráva Slonková ( že ji tenkrát nezabili krávu zrzavou, odpornou), a další šmejdi jako Šidlo a podobně dělají reportáže na blití. Třeba jak nějakej "podnikatel" kvůli Babišovi upadl do dluhů a pak se zabil - ježíšmarjá - tady upadlo do dluhů kvůli politickejm stvůrám, které tohle všechno maj na triku, spousta lidí, a už nežijou. Spousta lidí pochcípala na chodnících hlady, spousta lidí umrzla - a tihle šmejdi se snaží vydělávat na lidskej blbosti a hltání drbů a bulváru. Kde vůbec bere tahle lidská břečka drzost takhle dehonestovat osobnosti, na které se snaží i další mediální kurvy upozorňovat? Proč to dělají? Protože budou volby? Kdo tohle novinářský svinstvo platí a z čeho? Už mockrát jsem o tom přemýšlel, vždyť na internetu není už nic jiného, než bulvární svinstvo! Novinky - to je kanál smrti, jen mrtvoly a tragedie - proč si ti gauneři myslí, že tohle lidi nejvíc zajímá? Že k našemu blbýmu, nuznýmu a posranýmu životu se potřebujeme porochnit v cizím neštěstí, nějaké posrané tragedii, posraných cizích životech -a dobrý? Hned se nám dejchá líp? Kde se vzala taková spousta odporných bulvárních novinářských sráčů? Proč raději nejdou uklízet na ulice psí hovna? Sami nemají žádný charakter ani význam, jsou to sprostí paraziti, lezou po mrtvolách jak červi, jsou méně než ty psí hovna! A ty tady na to upozorňuješ? Co ještě hnusnějšího než je jinde, se můžu na PL dočíst? Tenhle hnůj tady opravdu v minulém režimu nebyl, a rozpakuju se uvěřit tomu, že tohle lidem chybělo - protože co potom jsme?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím se parlamentních listů hlasitě zastat. Ne každému se jejich přístup musí líbit, a hodně je tam toho jenom pro silné žaludky, ale aspoň dávají slovo všem názorům.
   Že ty názory jsou občas pro čtenáře hodně "náročné", řečeno eufemisticky, není problém parlamentních listů, ale naopak jejich zamýšlený přístup. Oni nechtějí být ti, kteří budou ty názory třídit a cenzurovat.
   Jestli na to některý čtenář nemá žaludek, tak si musí najít způsob, jak se určitým článkům, ale většinou vpodstatě názorům, vyhýbat. Je to pak jenom jeho volba.
   Parlamentním listům bych to nevyčítal, spíš určitě naopak.

   Jestli se Vám na minulém režimu líbila cenzura, tak věřím, že cenzura současného mainstreamu se vám musí líbit ještě víc.

   Vymazat
  2. 14:28 máte můj naprostý souhlas, jenom by to chtělo psát slušně. Za slušnost ještě nikoho nezavřeli.

   Vymazat
 8. Nastavit zrcadlo je určitě dobře, ale bez té organizační a promiňte mi ten výraz, ideologické práce pěkně odspoda stejně nic nebude.

  Nepropadejte iluzi, že stačí správně ukázat a pojmenovat problémy, naznačit alternativu, a lidé už se sami spontánně a svobodně rozhodnou pro lepší možnost. Ano, tak by to bylo nejlepší.

  Ale vy tohle víte taky.

  - VR -

  OdpovědětVymazat
 9. Celá akce je sice chvályhodná,ale nemá nám co dát.
  Už jenom název intelektuálové ukazuje,že se jedná
  pouze o slohové cvičení.Tedy mnoho řečí a skutek
  utek.A řečmi se ještě nic nenapravilo.Pojmenují
  důvody současných problémů a maximálně se od nich
  dovíme nějaké náznaky,jak situaci řešit,ale žádný
  způsob nápravy.Založení nějaké partaje je nesmysl.
  Tam se pokaždé dříve či později objeví lidé,kteří
  budou celou skupinu využívat pro svou potřebu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, sice myslím, že se spíš mýlíte, protože takové iniciativy jsou nutné, ne snad proto, že by dokázaly být jakkoliv akceschopné, ale spíš protože si lidé mohou s jejich pomocí vyjasňovat mnohé myšlenky.

   Pouhými pár větami jste ale přesně vystihl hned několik problémů, kterých se podobné iniciativy musí aktivně vystříhat :-).

   Takže, když to přijmu takto, vpodstatě jako svého druhu jakýsi Váš bonmot, tak je to samozřejmě bonmot velmi výstižný.

   Vymazat
  2. Pro pány 17.13 a 18.13: Jistě zastáváte určité názory a jistě víte, že tato republika potřebuje změnu. Změnu všeho - politiky a politiků, ekonomiky, sociální péče, zdravotnictví, vzdělávání i obrany. Správně říkáte - je třeba začít zdola. Skromnost, vlastenectví, čestnost a ochota nezištně pomáhat a spolupracovat - to jsou základní východiska pro každého jednotlivce. Ale je potřeba překonat vlastní pohodlnost a konzumnost. Určitý návod vám dá Aliance národních sil (www.aliancens.cz). stačí si přečíst, zamyslet se, potom se zamyslet sám nad sebou a rozhodnout se: Budu dál takový, jaký jsem nebo se změním a změním i svou zemi? Je to naše volba. Nikdo to za nás neudělá. J.B.

   Vymazat
 10. Pane Valenčíku, mám pro vás návrh alternativního programu.
  1. Prvním bodem programu by měla být omluva občanům ČR, že jste pokáleli vše, co šlo v době, kdy jste byli u lizu a na své funkce jste nestačili.
  2. Dalším bodem by bylo poučení, kde jste vy demokrati udělali chybu, že to s námi dopadlo jak dopadlo. Pracujeme na 100% za 30% mzdy nebo platu.
  3. Hlavním bodem programu by byl veřejný příslib, že už nikdy do politiky nevstoupíte. Maximálně si necháte zhotovit plakát s nápisem Omlouvám se!

  Ze seznamu aktivistů bych vyjmul Oskara Krejčího. Ten konal v dobré víře, když na předsednictvo vlády přivedl disidenty, které neznal a o kterých si myslel, že podrazu schopni nejsou. Krejčímu se odměnili tak, že profesorem ho udělali až v Bánské Bystrici. Dále bych vzal na milost paní Lenku Procházkovou za promarněný život.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:17 "Šťastný" to člověče, co vlastně jste chtěl svým příspěvkem říci ?
   Že je v našem státě vše v naprostém pořádku, migranty Afriky a Blízkého Východu už máte u sebe doma a všem je doporučujete, máte dostatečně nakradeno a "Bude lépe ..." ?
   L.S.

   Vymazat
  2. Tak tímhle výstižným příspěvkem jste mě totálně posadil na zem. Podobným směrem se totiž v poslední době ubírá myšlení mnoha lidí v mém okolí. Jak to nazvat? Asi opadávají poslední slupky iluzí o tom jak hluboko jsme klesli.

   Ta kombinace vládních souhů co nezvádli v čas aplikovat variantu "čínský či putinovský mix model" a vracejících se demokratických bláznů, kteří otevřeli dveře dokořán existencím tipu Havel, Schwarzenberg, Klaus, Zeman, Vlk, .. - byla pro stát naprosto smrtící.


   Mohu si vážit paní Procházkové i dalších, mohu chápat jejich dobovou naivitu, když stáli proti profi silám, které předtím a potom tahali podobné barevné revoluce a majetkové převraty jak z klobouku po celém světě, ale ta chyba kterou učinili byla strašlivá.

   Tohle dílko posledních tří dekád je vážení počáteční jízda zpět do tunelu a to na mnoho generací pro obyvatele této kotliny a převelmi daleko a hluboko za stanice 1945, 1918, 1848, ..

   Vymazat
  3. Pánové, kamarádi, přátelé a soudruzi, já (19:17) váš každodenní čtenář, vám ochotně popíšu jednu zkušenost. Měl jsem prvního šéfa (vzhledem k věkovému odstupu skoro otce), kterému jsem s nadšením šel oznámit, že už konečně vím, proč něco (jedná se o určité zařízení, které tady tajím) není k dostání, abychom mohli zavádět skvělé výsledky řešení našich výzkumných úkolů. Všechny viníky mi vyjmenoval pracovník jedné konstrukce a já to hltal. Po delším přehledu všech možných cizích chyb, které jsem převyprávěl, se mne šéf zeptal, jestli ten výřečný konstruktér mluvil také o svých chybách. Pochopitelně, že nemluvil, jako když nyní tajíte vy své chyby.

   Milí aktivisté, není nic naléhavějšího, než abyste konečně zformulovali poučení z krizového vývoje, ve kterém otevřeně vysvětlíte, co jste svou naivitou zvorali a pohnojili. Třeba, že jste brali funkce, na které jste neměli nebo že jste se nechali svést špatnými kamarády na scestí. Pochopte, že nemůžete čekat, že vám lidé uvěří znovu a nechají vás skládat opravnou zkoušku. Na poučení navazuje omluva a slib, že už dožijete stranou. Nechte, aby se znemožnil někdo jiný, aby lidi pochopili, co musejí udělat. Je nás deset milionů, proč by zase měli uvěřit zrovna vám, kteří jste se přičinili o rozbití minulého systému, který fungoval lépe než ten dnešní. Chod hospodářství zajišťovali statisíce komunistů v hospodářských a technických funkcích. Připustili jste je označovat za zločince, aniž byte nim individuálně dokázali, čeho trestného se dopustili. Začněte omluvou komunistům a obviněním skutečných zločinců disidentů, kteří z naší země udělali kolonii. Bez hlasů nás bývalých komunistů a hrstky současných komunistů se ve volbách neobejdete.

   Vymazat
  4. 21:11, když ono je to těžký. Máte sice pravdu, ale mladý Vám neuvěří a mezi starýma je spousta hlupáků, kteří si myslí, že tu pravdu nemáte. Dnes mě dostal blb Tlustý, který prohlásil jak se naše zem strašně změnila ohledně vozového parku za těch uplynulých 27 let. Ten člověk snad není normální, za 27 let to po válce v 45 se psal rok 72. Nějak v roce 69 přišla do výroby Škoda MB, tenkrát s převratně umístěním motoru vzadu.Kdyby pan Tlustý tuto koncepci chtěl srovnat s rokem 45 a množstvím vlastníků automobilů, tak to nedá dohromady. Nebetyčnej rozdíl a to bylo po válce horký a začala válka studená.

   Vymazat
 11. JO a ještě dodám, že to byly auta u nás nejen vyráběný, ale i konstruovaný. Jedinný auto, který ještě může nést srovnání je Tatra a dodnes se vyrábí. Bohužel má budku od IVECA nebo od koho , motory možná od Mana, jen ten podvozek a concept zůstal. My jsme vlastně za těch 27 let nedokázaly ani tu tatru předělat z vlastních zdrojů. Tak proboha, kde je to viditelné zlepšení? A to nemluvím o strjírenských celcích. Kdeže loňské sněhy jsou.

  OdpovědětVymazat
 12. Nic není černobílé, krom toho je třeba rozlišovat příčinu od následku. Je omylem domnívat se, že popisujeme-li následek něčeho, popisujeme (či automaticky známe) jeho příčinu. Na druhé straně je ale skutečností, že sebelepší myšlenka či program se neprosadí sám. A nenajde-li se jeho nositel či šiřitel, tak časem zapadne. Třetím momentem je skutečnost, že nový program přinášející změny obvykle vyžaduje i změny personální, neboť zastánci "starého pořádku" se postaví proti novým myšlenkám, návrhům na změny atd. I tyto otázky musí někdo v praxi řešit. A autoři myšlenek (byť sebelepších) to v praxi obvykle nebývají. To vše by mělo být zahrnuto v takovém programu. Souhlasil bych proto do značné míry s diskutujícím 20.44, má-li se něco změnit, lidé se potřebují nejprve seznámit s návrhy změn. Zatím je v tom (z dostupných materiálů) evidentně nejdále ANS, byť ještě žádná ze stran neprezentovala oficiálně veřejnosti své volební programy. A závěrem snad ještě jednu poznámku. Těch našich občanů, kteří bezmyšlenkovitě a s nadšením svého času cinkalo, bylo hodně. Můžeme si dnes vyčítat naivitu, u někoho třeba i zlý úmysl. Většina z nás je ale na jedné lodi, která nabírá stále více vody. Heslo dne by tedy mělo být: všichni (99%) k pumpám!

  OdpovědětVymazat
 13. Vojenská kapitulace
  --------------------
  viz děda Platon
  II.nejvyšší forma řízení

  pouze skutečný bojovník,vycvičený voják
  je schopný uznat porážku a přežít=nezlomit se

  zjistit s kým,proč,jak prohrál
  a vytvořit novou strategii

  Na území Nepřiznané vojenské kapitulace
  probíhají Zákonitosti přiznané vojenské
  kapitulace

  s jediným rozdílem:
  národ s nepřizananou vojenskou kapitulací
  v zájmu osobního přežití odsuzuje sám sebe k zániku

  Jestliže úspěšné rody Českého národa
  současnosti přežijí,český národ zanikl.
  Falešný Klaus a Falešný Babiš nejsou členy Českého
  národa.Ani omylem.

  V globálním měřítku se potýkáme s kryptoimperiálním
  parazitem.Z otrokářského judaismu se přirozeně
  vyšlechtila genocidní ideologie,kterou prozatím
  nazývám sionismem.Pro postavení mimo zákon a veřejné tedy legální ozbrojené síly očekávám
  odborný rozbor.

  Oproti kryptoimperialistickému parazitismu koncepce Putin přežívá díky faktickému praktikování kombinace
  proti skryté lži otevřenou pravdou
  se skrytými skrytým
  partňor - vítěz-vítěz

  Politika = Diplomacie
  akt příhraničního vyjednávání a přeshraničního
  otupování sporů

  Ve společnosti reflektující parazita nereflektující
  porážku a následnou sebekoncepci

  "se" POLITIKA = každodenní kličkování a paběrkování
  klanových "demokracií"

  dostala přirozené z příhraniční diplomacie
  do centra veškerého dění a rozhodování
  s konečným výsledkem Politiky Politiků
  a jejich byrokratického aparátu,jedné z ozbrojených
  obranných složek.Bez jakékoliv společnsky přínosné aktivity a samozřejmé neochoty lehnout a chcípnout hlady.To není potřeba.Stačí lehnout a žrát a nevotravovat.Technika a technologie,kterou nikdo z tohoto aparátu tak jako tak neumí vymyslet ani vyrobit poskytuje dost žrádla a gaučů pro zbytečné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Z otrokářského judaismu se přirozeně
   vyšlechtila genocidní ideologie, kterou prozatím
   nazývám sionismem" ... souhlas, ale pak na prvním místě jeho stoupenců je právě ten kremelský židočekista, tenhle gauner s krysím xichtem, co okrádá ruskej národ a slovanskej lid! - http://zpravy.e15.cz/zahranicni/politika/putin-ma-byt-nejbohatsi-clovek-na-svete-vlastni-az-200-miliard-1329131

   Kam se na něj hrabe ňákej Gates! Nebo tahle jeho jevrejská podržtaška - http://iks2010.info/?p=112380

   To sou panečku sídla, to je luxusní jachtička! -
   http://iks2010.info/

   Vymazat
  2. Oprava posledního odkazu - http://iks2010.info/?p=114454

   Vymazat