Reklama

sobota 22. dubna 2017

Štrasburk, 6. 4. 2017: My všichni jsme Ukrajinci!


Rado Miko
22. 4. 2017 Outsidermedia

Evropský parlament ve čtvrtek 6. dubna schválil nařízení liberalizující vízový režim pro Ukrajinu, které je výsledkem dohody poslanců s Radou ministrů EU. Ukrajinští občané díky tomu budou zřejmě již od června moci za určitých podmínek cestovat do Unie bez víz.


Občané Ukrajiny, kteří jsou držiteli biometrických pasů, budou moci vstoupit na území EU a pobývat zde maximálně 90 dní během jakéhokoli období 180 dnů a to za účelem dovolené, návštěvy příbuzných, přátel či služební cesty, nikoli však zaměstnání. Osvobození od vízové povinnosti se vztahuje na pobyty na území EU s výjimkou Irska a Spojeného království. Bezvízový styk pro Ukrajince zavedou za stejných podmínek jako EU zároveň Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko.

„Ukrajina splnila všechna kritéria a v reformách šla dokonce nad očekávání,“ zhodnotila Mariya Gabriel (EPP, BG), která byla zodpovědná za zprávu Parlamentu. Podle jejího vyjádření bude uvolnění vízového režimu „konkrétním naplněním úsilí Ukrajinců, jejich evropských ambic a odhodlání v dosažení míru a stability.“

Novou legislativu musí před jejím vstupem v platnost schválit oba zákonodárné sbory Unie. Po Evropském parlamentu (který ji podpořil poměrem hlasů 521 pro : 75 proti : 36 se zdrželo hlasování) ji teď musí ještě formálně odsouhlasit Rada (ministrů) EU. Očekává se, že občané Ukrajiny by pak mohli cestovat na území Unie bez víz již v červnu.

Podmínkou pro liberalizaci vízového režimu pro občany Ukrajiny bylo posílení takzvaného mechanismu záchranné brzdy, který umožňuje vízovou povinnost okamžitě znovu zavést v reakci na výjimečné situace jako náhlý nárůst nekontrolované migrace či zjevně neopodstatněných žádostí o azyl nebo také s ohledem na vnitřní bezpečnost evropských států.

Postup: Řádný legislativní postup (spolurozhodování), dohoda v prvním čtení
Typ dokumentu: Nařízení
Twitter: #Ukraine #visa


Zdroj: Evropský parlament


12 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Už nám nikdo nikdy nedovolí hlasovat o vystoupení z hnusné EVRPSK0 TOTALITNÍ ÚNIE. Demokraté se shodli, že lidem demokraticky již neumožní hlasovat a rozhodnout o sobě protože demokracie jsou oni, tedy pražská kavárna a havloidi. Všude slyšíme v jakém ráji to žijeme na každém kroku nás sleduje tisíce kamer, odposlouchávají nám telefony. sledují účty a to všechno v náš prospěch, pro naší ochranu.

   Smazat
  2. Ukrajina splnila podmínky podporou fašistických organizací a hesly o vyvraždění Rusů. Vše je to samozřejmě obalené do demokracie jako i všechny tanky, děla, rakety namířené na Rusko jsou demokratické.

   Smazat
 2. východní země nechtějí afričany tak jim nacpou ukrajince

  OdpovědětSmazat
 3. Kdyby si alespoň odpustili tu omáčku...

  „Ukrajina splnila všechna kritéria a v reformách šla dokonce nad očekávání,“

  Jaké očekávání od Ukrajiny vlastně očekávali? Na východ jako první opět přesunuli těžké zbraně a mírové urovnání konfliktu se tak odsunulo do nekonečna.
  Vidím to tak, že sociální inženýři dostali nový nápad. Araby a černochy křížit s Ukrajinci.

  OdpovědětSmazat
 4. Jakej řádnej legislativní postup, o NAŘÍZENÍ se přece nehlasuje.

  OdpovědětSmazat
 5. Vskudku, začíná to vypadat, že nejsi pro, chcípni.
  Konečně jsem pochopil co je demokracie.

  OdpovědětSmazat
 6. Tak je to v pořádku ,banderovci se tady budou pohybovat i se zbraněmi ,to zas bude hodně po zabíjených ,to bude prima!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dle mého názoru, došlo k "revoluci" na Ukrajině ze dvou důvodů.

   První důvod: Vojska SS a SA jsou blíže k hranici Ruska!!!

   Druhý důvod: Pod pláštíkem "pomoci Ukrajině proti ruskému agresorovi", umožníme vstup Ukrajinců na náš pracovní trh, cena práce, ještě klesne!! Nadnárodní kapitál, který ovládá světové židovstvo, bude mít ještě větší zisky.

   Že bude Ukrajina ZCELA rozkradena, nemá smysl uvádět.

   B.B.

   Smazat
 7. Neměli jste lézt do EU a mohli jsme být bez
  starostí.Už takto je tady bez povolení přes
  sto tisíc Ukrajinců a teď jich bude půl milionu.
  Děkuji troubům,kteří hlasovali pro EU.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 8. Touto zprávou nám končí bezstarostnost,copak si naše zrádná vláda neuvědomuje že to neustojíme..nemyslím hned..pro šťoury.S ukroušema to bude veselé a vůbec bych se nedivil kdyby se pokusili o majdan třeba na Staromáku v době např kdyź bude mluvit Okamůra.Tady asi udělá pořádek fakt už jen Rusko když my jsme ovce.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.