Reklama

.

.

úterý 11. dubna 2017

Švédský profesor: Důkazy o chemickém útoku Asada mohly být zfalšovány!

kou
12. 4. 2017 První zprávy

Švédská společnost „Lékaři za lidská práva» (SWEDHR) obvinila organizaci „Bílé helmy“ z falzifikace důkazů chemického útoku, který údajně byl proveden vládou Asada v Sýrii.

Zakladatel nevládní organizace „Švédští lékaři za lidská práva» (SWEDHR) Professor Marcello Ferrada de Noli ve vysílání RT uvedl, že „důkazy“ předložené ‚Bílými helmami“ o chemickém útoku syrských vládních sil jsou velmi pochybné, a že bylo shledáno, že dobrovolníci z této organizace se v minulosti dopouštěli falzifikace.

„Nedokážu posoudit povahu incidentu, protože neexistuje žádný důkaz, který lze diskutovat. Existují zprávy, které v USA vyslovili úředníky, a to zejména v Pentagonu. Pak následuje svědectví, zástupců „Bílých helem“, jejíž pravdivost je v takových případech předmětem vážných pochybností. Pokud existují důkazy chemického útoku, museli je předvést veřejnosti, než došlo k úderu na rozkaz prezidenta Trumpa v rozporu s mezinárodním právem,“ říká profesor Ferrada de Noli.

Nedávno profesor Ferrada de Noli ve svém časopise The Indicter uvedl, že události ve viedozáběrech organizace „Bílé helmy“ vypadají jako nakašírované. Odborníci SWEDHR si všimli, že v jednom z předchozích filmů je viděno jak „zachránce“ dítěte mu vpichuje injekční jehlu do srdce, ale netlačí na píst, takže chlapci nakonec nic nezavedli. Navíc se odborníci domnívají, že malý pacient, pokud už nebyl mrtvý během snímků, „mohl být zabit infekcí při samotné proceduře“.

Na druhém videu organizace si všimli, že tři děti, které podrobeny „záchranným postupům“ nakonec zemřely, ale závěry „Bílých helem“, že děti zemřely v důsledku otravy plynného chloru byly zpochybněny v lékařských zprávách nezávislých lékařů. „Oběti chemického útoku“, podle zjištění odborníků, mohly být pod vlivem opiátů, a se vší pravděpodobností pomalu zemřely na předávkování drogami.

Podle zakladatele SWEDHR, tato situace nastala již v minulosti a jejím hlavním motivem bylo poskytnout záminku pro zavedení bezletové zóny v Sýrii.
„Dříve rovněž přicházely zprávy o chemických útocích, údajně prováděných syrskou vládou. Ale po prostudování materiálů, které poskytly Spojené státy a Velká Británie, experti OSN řekli, že to je nemožné stanovit vlastnictví těchto zbraní. Takže tato situace není nová. A opět zde bylo leitmotivem zavedení bezletové zóny v Sýrii,“ zdůraznil Ferrada de Noli.

Profesor podtrhl, že nová obvinění z používání chemických zbraní byla uveřejněna poté, co vládní síly zahájily útok proti ozbrojencům různých radikálních skupin.
„Syrská vláda byla obviněna z používání chemických zbraní k vytvoření potřebné politické nebo dokonce vojenské operaci proti Sýrii. Potřebují nějaký důvod, a zde jsou již představeny dřívější tvrzení o použití chemických zbraní. Ale to zcela postrádá jakoukoli logiku. Hlavním faktorem, který v této situaci je, že syrská vláda v průběhu uplynulého půldruhého roku úspěšně útočila na postavení ozbrojenců a západní vlády pochopily, že tyto skupiny nebudou moci odolat syrské vládě. Potřebovaly zvrátit situaci a potřebovaly „casus belli“ pro tento účel", upozornil expert.
Takhle na motorkách by se zónou kontaminovoanou sarinem těžko proháněli.

Marcello Ferrada de Noli také řekl, že ozbrojenci v minulosti prováděli útoky s použitím chemických zbraní, a americká a britská vláda si jsou toho vědomy.

„Nikdo se nezeptal britského ministra zahraničí Johnsona, kde jsou důkazy, o nichž mluvil. Existuje pouze svědectví svědků, stejně jako v předchozích podobných případech. V březnu 2015 rovněž HRW vydalo zprávu o chemickém útoku syrské vlády, která byla založena na anonymním svědectví dvou svědků, z nichž jeden byl funkcionářem „Bílých helem“. Říkal, že slyšel vrtulník, ale neviděl ho. Nebylo video. Jediná věc, kterou ukázali bylo video z nemocnice. Analyzovali jsme záběry a viděli, že lékařská pomoc, kterou poskytovali byla inscenace," uzavřel profesor.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, )
 
 

20 komentářů :

 1. Toz bivé helmy só normálné spinavci platene spinafcema ze sejajej je to naprosté nonsenc a ópadek .....jedinná sance je opet Svaté Jirí s kopím jak naposled ve Velké Tartárii...toz milé Jirí meslím na Tebe a más moj hlas.....Ohlas´

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bílé helmy obdoba neziskových organizací neboli hajzlům.

   Vymazat
 2. G7,poslala po Tillersonovi odkaz do Moskvy,ze ziadaju urychlene riesenie Syrskeho problemu,bez Asada.Rusko ma 2 moznosti,bud sa pripoji ku G7 a bude hrat vyznamnu ulohu,alebo ostane s Asadom ,Iranom,Hezballahom a potom budu do buducna trvalo poskodeny...Teda,bud sa das s nami do lumpariny a vlastne ju odobris,alebo ta vyvrhneme zo spolku EU !!Tak toto bude zaujimave,ako sa rozhodne Putin.Ak pride do vlady projuesej politik,vypoklonkuje RF zo Syrie a nebudu mat pristup do stredomoria.Inak RF nema rada ultimata,typujem,ze zezradi Asada,uz len z principu.USA a NATO su na Blizkom vychode nenavidene a RF je vitana,nemozu ich zradit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou jen kecy. Stejně jako, že USS je demokratická zemně. Hned po podpisu by vše zpochybnili. A kdo nevěří, ať tám běží!
   Václav

   Vymazat
  2. Zfalsovany byt mohly ?
   Co to akademik patla ? Nemohly!!
   ZFALSOVANY byly !! OD samyho ZACATKU.

   Vymazat
 3. sorry...nezradi..

  OdpovědětVymazat
 4. Na Sezname,uviedli,ze na rozhodnutie Trumpetu zautocit na Syriu,vraj mala velky vplyv dcera Ivanka...ta tiez musi byt vypatlana po svojom muzovi,zajordanskym slovakom,nozikom obrezanym!

  OdpovědětVymazat
 5. jak sladké je pozorovat, že kmotři z ČSSD jsou na tomto serveru jen vzduch

  OdpovědětVymazat
 6. Bude to zajímavé! , v podstatě zbývá jen válka !!

  OdpovědětVymazat
 7. proč ČT24, třeba p. Tvarůžková či. p. Kubala, nepozvali ihned po 6.4. 17 do studia vojenkého odborníka z protichemické jednotky ČA (České armády) v NATO vysoce ceněné, aby posoudil chování lidí v bílých přilbách při manipulaci a ošetřování lidí a syrských dětí údajně zasažených - tvrzeně- sarinem?
  stanovuji termín: okamžitě napravit!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zbláznil jste se? Aby z Tvarůžkové udělali krávu?
   Teda pokud je to ještě možné, protože co televizní hlasatel, to kus hovězího.

   Vymazat
  2. Pokud by ČT pozvala populárního chemika ekonomického expert Kraďouska, tak by se většina koncesionářů pozvracela a mohlo by to být použito pro bomtardování ČR že u nás byl použit SARIN.

   Vymazat
 8. Co výbuch autobusu Borussie Dortmund?
  Náš psychomainstream NIC.

  OdpovědětVymazat
 9. Ano, všichni myslící to vědí, jak se věci mají: USA nemohou válku proti Sýrii vyhrát, pokud nepadne Asad. Proto museli sehrát tuto pro ně sice frašku, ale pro postižené tragedii. Je jistě pozoruhodné, že zatím nebyla ustavena žádná nezávislá komise - tj. ze států mimo NATO, Ruska a zemí Blízkého a Středního Východu. Experti, kteří nebyli na místě vylučují sarin (britské výroby), na místě rozptýlení plynu byly projevy u postižených typické pro dusivý plyn spíše typu chlóru, nebyly projevy neurotoxicity typické pro sarin. Zjištění "expertů" v Turecku může být čistě vojensko-politickou objednávkou, Turecko potřebuje se zmocnit Sýrie na severu, aby mohla účinněji fyzicky likvidovat Kurdy. Úmysly Turecka jsou čistě nacistické povahy. Kdo potřeboval chemický útok ke zvrácení vývoje věci: jedině USA a jí podporovaní terorističtí "rebelové". To dodatečně potvrdily USA a státy NATO troubením do světa, že jsou zklamáni, že Rusové nechtějí opustit legální vládu v Sýrii a ponechat na plenění tuto zem západním oligarchům. Tak proto USA/jejich teroristé použili chemické zbraně, proto USA demonstrativně bombardovalo syrské letiště a proto to jejich strašné zklamání, že na jejich podvod Rusové a svět rozumu neskočil - jen blbci - slouhové zemí NATO.
  A pak se divme, že co "Zápaďák", to psychiatrický případ. Aspoň to nám dnes na tiskové konferenci sdělilo Min. zdravotnictví se svými poskoky. Šílenství zachvátilo větší část české populace, fabriky nestačí produkovat sedativa, anxiolytika, antidepresiva a musí se založit centra duševního zdraví - a to už se počet psychiatrů od listopadové "revoluce" zvýšil o sto procent. Prostě každý Čech dnes po 26 letech přetékajícího štěstí a pohody z hrozící 3. světové války a z nekonečného blahobytu (včetně nezaměstnaných, bezdomovců a žebráků) potřebuje svého psychiatra. Jenže kdo bude léčit psychiatry? Slyšel jsem historku, jak manžel po návštěvě své ženy v léčebně pro duševně choré chtěl mluvit s panem ředitelem ústavu. Když vešel do jeho pracovny, nikde ho neviděl, až se ozvalo z pod stolu štěkání - a to byl pan ředitel. Nevím, kde se léčil on.

  OdpovědětVymazat
 10. Plynovod, jde o misto pro plynovod do Evropy, to je duvod

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, o to stále jde a půjde. Kdo snad pochybuje, tak viz zde (od Kennedyho jr.):

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Valka-v-Syrii-Jde-o-neco-uplne-jineho-Koluje-vybusny-text-clena-mocneho-klanu-z-USA-483287

   Děda.

   Vymazat
 11. Je to jenom eskalace.Je úplně jedno ,jestli vymrdanci z emerYka napadnou Rusy přes Syrii,Severní Koreu,pobaltské státy, ukrouše nebo vypičený Poland.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jo důvod pro napadení jsi vždy vyrobí v Sýrii jde o jejich nerostné zdroje

   Vymazat
 12. I při pouhém prohlédnutí si fotek a záběrů z údajného sarinového útoku, je každému, kdo není úplně blbý jasné, že žádný sarin tam nikdy nebyl použit. Stačí si uvědomit pár faktů: Smrtící dávka sarinu při vdechnutí je pár miligramů (je 26xjedovatější než kyanovodík). Je toxický nejen při vdechnutí ale i při vstřebání pokožkou či sliznicí. Při vdechnutí větší dávky nastává smrt v řádu minut. Pokud je oběť zasažena dávkou menší a nebo sarin nevdechla, ale vstřebala pokožkou nastává smrt do maximálně 3/4 hodiny. Vzhledem k tomu, že je výrazně těžší než vzduch, jeho rozptýlení na zasaženém místě trvá více než několik hodin. I když není oběť zasažena smrtelnou dávkou, trpí klinickými příznaky (křeče, závratě, poruchy vidění a dechu, mdloby). Je tedy technicky zcela nemožné, aby tzv. "Bílé přilby" zasahovaly na místě útoku v době, kdy tam ještě byly ještě živé (nicméně umírající) oběti útoku - tj. v době cca do hodiny po zásahu a mohly tam působit bez kompletní IPCHO (plynová maska a ochrana celého těla protichemickým oděvem). Nicméně na fotografiích jsou Bílé přilby maximálně vybaveny hygienickou rouškou a rukavicemi, ale nejeví žádné známky intoxikace sarinem. Srovnejte si tuto fotku ze zásahu před 20ti lety v Japonsku https://zpravy.aktualne.cz/sarin-v-tokiju/r~i:photo:45313/r~i:article:238097/ se záběry s akce Bílých přileb...

  OdpovědětVymazat
 13. to mi připomina vovara na letne ten tehda pronesl že jsme jako stat na stopadesatem sedmem mistě ve vzdělanosti a ve zdravotnictvi dvěstě třicati no a davy šileli a freneticky řvali havel na hrad a všechno jako mavnutim proutku všechno zrušil a vykladal něco jako že nejsme jako oni a že pravda a laska zvitězi

  OdpovědětVymazat