Reklama

pondělí 10. dubna 2017

Tak nám odstoupil Zimola, paní Müllerová……ve jménu dobra občanů jižních Čech?
Jana Maříková
10. 4. 2017
Takže chalupa na Šumavě za čtyři milióny je obrovský problém a provinilý hejtman musí odstoupit, kdežto statek ministra financí za padesát miliónů, jejichž původ je daleko problematičtější, je naprosto v pořádku. Tohle snad musí každého, kdo ještě trochu myslí, minimálně zarazit. ANO se spojilo v jižních Čechách z ODS za účelem „čerpání“ z  jihočeských nemocnic, to je celkem jasné. 

Babiš přece skupuje jedno zdravotnické zařízení za druhým a teď mu spadl do klína celý holding. Celkově je to jen další odporné divadlo. Odstoupení hejtmana  Zimoly posloužilo příliš mnoha zájmům, aby to byl „jen“plamenný boj proti korupci. 

1) Sobotka se definitivně zbavil konkurence a v cestě ke spravování zbytkového majetku strany po prohraných volbách už mu nestojí nic v cestě.

2) Babiš se dostane ke krajskému nemocničnímu holdingu

3) ODS a kníže z Hluboké se vrací ke zdrojům

Položme si otázku – Qui prodest?

37 komentářů :

 1. Paní Maříkové bych vzkázal, že krádež je prostě krádež, ať je to za stovku nebo za 4 miliony. U té stovky se to dá ještě tolerovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ta ukradená stovka předtím nesměla být vaše, že, pán Bača?

   Smazat
  2. Panu Bačovi bych vzkázal, že ANO jsou další velká žába na pomalu už vysychajícím prameni, které nás přijdou pěkně draho.
   To je gró toho článečku: další "krádeže", když už jste zabrousil do tohoto slovníku, veřejných peněz.

   Takže vlastně ano, téměř jste to trefil: čapí hnízdo stejně jako jihočeské nemocnice. Velké veřejné peníze, velké krádeže.

   Smazat
 2. Autorka má asi pravdu, že odstraněním Zimoly, se uspokojí řada požadavků. Ale zapomněla ještě na jedno uspokojení. A to je uspokojení občanů, že zloději s bílým límečkem, nejsou mimo zákon. ČSSD těď může ronit krokodýlí slzy, že to je spiknutí (viz požadavky vyjmenované autorkou), ale nikdo jim neodpáře, že nechali zloděje krást, jenom proto, že to byl jejich zloděj.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ... škoda, že to uspokojení občanů zafunguje jenom výjimečně a výhradně jen tehdy, když v tom je něčí hodně velký a hodně sprostý "podnikatelský" záměr.

   Smazat
  2. Ano, škoda. P.K.

   Smazat
 3. Sobotka se sice zbavil konkurence, ale jeho konec se neodvratně blíží. Možná bude spravovat zbylý majetek strany, ale bude muset jeho prodejem smazat dluh za Altnera !!! Snad nějaké procento z prodeje zbyde i pro něho samého. Hlavně, že má americké poradce. Ti sice Česku vůbec nerozumějí, ale tomu, jak řídit Sobotku, tomu rozumějí nadmíru dobře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud se nemýlím,

   tak ti zmíněné poradce si najali oranžgutáni pro své předvolební tanečky a sliby.

   Hlavní poradce ve věcech stranické propagandy je přece starý známý V.Špidla, vyučen v EU strukturách,kde po sobě zanechal určitou stopu,
   bohužel neviditelnou...

   A zase se najde dost hlupáků, kteří jim dají svůj hlas...
   Ach jo.

   Smazat
 4. Zde vubec nejde o kradez, ale Maxova z ANO uzavrela dohodu z ODS, dale ona dosadila do jc.nemocnice sve pribuzne, sveho asistenta, za stejne penize jako ma Blaha, a ted kritizuje Zimolu za ty penize, pricemz jeji blizci berou uplne stejne many, krivarna na entou

  OdpovědětSmazat
 5. Ale, ale, Zimolo, ty,ty,ty! Ty si budeš stavět chalupy?
  Klasika, jak se zbavit protivníka v politice. ČSSD je na to mistr, prachy neprachy, miliony sem i tam. Copak chaloupka nízká, hrom do ni tříská, Sobotka vši víská.
  Jak to chodí v ČSSD? Tak to vám byl jistý Šprýmula, žádný moula, ten byl udělán ředitelem jedné fakultní nemocnice v neznámé zemi. Hned k funkci pro ulehčení státu si založil servisní organizaci na jméno své dcery a tak seděl na dvou křeslech. To vám jdou kšefty, to byste neřekli jak jednoduše: projednal sám se sebou prostřednictvím dcery nákupy pro fakultu i s bakšišem pro chudou dceru - v řádech desítek milionů. Pak přijde na tento nadějný kumšt, hodný národa izraelského, ministr zdravotnictví Němeček, nesmíří se s tím a pana Šprymulu odvolá. Ale to neznáte houževnatost izraelitů: je odvolán pan Němeček, asi pro antisionistické podujetí, je dosazen místo Němečka kámoš Šprymuly - a ejhle. Kde se nám petrklíče rozkvetly? Prvosenek jarní je jmenován k ruce pana min. zdrav. A tak se nám chechtají přímo do obličeje největší zloději. No a za to přece musí být někdo potrestán. Nejlépe pan Zimola, ten nám překáží a světe, zboř se, on si staví chalupu na Šumavě, aby to měl blízko, nevím proč ne třeba na Hané. Tak to milí voliči chodí a my si musíme přát, aby se ucho soc. dem. o volbách utrhlo. Soc. dem., už dávno jest tomu, co vykvetla. Nyní není ani sociální a ani demokratická, ale čistě vymydleně, díky kapitálu, jemu sluhovská.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nad čím milí spoluobčané tleskáte,na jeho místo se tlačí další zločinec Kuba.

   Smazat
  2. 17:18 - Já teda osobně pana Kubu neznám, ale, prosím, řekněte mi, proč je zločinec? To mi nějak uniklo, děkuji.

   Smazat
  3. Pan Kuba, vy naivko, je vyhlášený kůň toho zmíněného knížete z Hluboké, inženýra Dlouhého. Vzděláním je to lékař, praxí šikovný politik a trestní rejstřík má čistý jak padlý sníh. A páteř pružnou jak padlý cirkusák.

   Smazat
 6. Milá paní Maříková, kde si myslíte že žijete? V tvrdém kapitalismu! Tak nekritizujte to, co se tady děje. To je všechno v mezích současného systému. Opravdu chcete lekci, co je to tvrdý, bezuzdný kapitalismus? V první řadě je to nesmlouvavý boj o zisk o kapitál! Máme, co jsme chtěli, tak si nestěžujme a respektujme práva současných kapitalistů, bez kterých by tato společnost nebyla tou společností, jakou jsme! Já být vámi dotčeným kapitalistou, tak vás budu žalovat! Jinak nic ve zlým...

  OdpovědětSmazat
 7. To si pak někdo myslí,že si může dovolit všechno,tak jen o jednoho chyceného zloděje navíc.Přijde se i další a třeba i z Babišove stáje.Pro Babiše stejně platí zásada OSVČ kradou,politici odklánějí a ještě si na to dá razítko.

  OdpovědětSmazat
 8. Takže Zimola za 4 mega chalupu byl odejit... a co Asistent šéfky ANO v JčKraji, co má ročně výpalné ze špitálů 7 mega + luxusní mercedes k tomu? Ten by měl asi dostat nějaký bonus, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak Vás musím tak trochu vyvést z omylu. tenpán co jej označujete asistentem šéfky je ve funkci cca 2 měsíce, takže ty melouny, jak píšete dostat fakt nemohl. A ten meďour? Ostatní členové představenstva si nechali koupit fungl nová Volva a ten dva roky jetý mercedes nikdo nechtěl, tak ho šoupli aňákovi.Takže to pro objasnění situace. Jinak asi zde nejde tak o oněch 5 miliónů, které měla chaloupka strýčka Zimoly činit, ale jde o masivní zneužívání veřejných prostředků.
   Sims.

   Smazat
 9. Výsledek volby občanů.Co si zvolili,to mají.
  Daleko větší darebák se dere na jeho místo.
  Občanům to zřejmě nevadí.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stačí tak málo, zákon o přiznání majetku a prokázání jeho původu - kterému se zlodějské vládnoucí gangy z pochopitelných důvodů tak brání. Proto volte SPD Okamura, která to má v programu.

   Smazat
  2. Pane Majevský, jak jste dospěl k názoru, že to občanům zřejmě nevadí? Petr

   Smazat
  3. Pro 19.45: Jednoduše. Pokaždé to ovčané u voleb hodí těm stejným - v konečném výsledku má totiž ČSSD+ODS+TOP09+KDUČSL dohromady stále stejný počet hlasů, jen vzájemné poměry se nepatrně liší...

   Smazat
  4. 20:50 - nějak ti to nesedí, KDU tam nějakou dobu nebyla vůbec a po minulých volbách jim ty počty a poměry hlasů docela slušně zbouralo ANO.

   Smazat
 10. Ale Janino Maříková tolik řečí pro přikrytí pravé příčiny proč má pan Zimula potíže.
  Ten kdo chce danit prokleté církvi nakradený majetek , musí z kola pryč !!!
  Všichni vidí jak mafie pracuje ve svém zájmu.
  Z útrob demokracie pak církevní vazalové jenž jim hnije maso z nedělního nášupu rozdávají moudra *

  OdpovědětSmazat
 11. Zimolovi to patří, nechtěl se totiž ujmout opozice v čssd a tak ho dějinná logika semlela a " začistila " . Chachá!

  OdpovědětSmazat
 12. Lipno, Lipno... není to kontrafacka Sobotkovi za Čapí hnízdo?

  OdpovědětSmazat
 13. A budou mít teď v JČ nemocnicích,kaplany? V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 14. P. Bláha, šéf JČ nemocnic 7 mil. příjem ročně s požehnáním kraje, vedeného ČSSD!
  Včera jsem viděla na ČT1 (?) ve zprávách rozhořčení, které vyjadřovaly kapely (hudební skupiny, pamatuji si jen LUCII, ale byly myslím 3) nad tím, že na prvomájové veselici KSČM měly zaznít jejich skladby, ale organizátoři to s nimi neprojednali a oznámili tuto "hrůzu" na plakátech, kterými na veselici zvali občany. A že budou brněnskou pobočku žalovat a KSČM se jim už i OMLUVILA ( asi aby dodržela literu "zákona"). Jestlipak by dotčené kapely takhle protestovaly, kdyby se jednalo o "šraml" p. Zimoly nebo p. Bláhy!? To by se asi nebály o své dobré jméno ! Tak proti takovému "hospodaření" ve zdravotnictví zase protestuji já ! Ať je to kámoš ČSSD nebo kohokoliv jiného ! Promiňte, že jsem se tak rozepsala, už to neudělám.

  OdpovědětSmazat
 15. Sbohem, čssd, odpočívej ve vatě a nánosech prachů - jestlipak někdo z těch " lídrů" čssd ví, co kdysi, kdysi dávno znamenalo být " socan " a jít třeba do kriminálu za práva zaměstnanců? Hej hola, chlapci, chopte se kalašnikovů a ukliďte ten Augiášův chlív!!!Tak se to přece v mafii dělá, ne?

  OdpovědětSmazat
 16. Díky kumulaci zájmů z více směrů, byla odhalena jedna z děr, kudy odtékaly peníze ze zdravotnictví. To je stále řečí, jak je zdravotnictví podfinancované, jak je třeba zvyšovat spoluúčast pacientů, zvyšovat pojištění, atd., atd. Při takovémto hospodaření s financemi, budou ve zdravotnictví peníze chybět vždy. Jenom se zvýší počet těch, kteří si také odkloní.
  Cožpak přes Zimolovo „hospodaření“, nebyla žádná kontrola? Jaké se z toho vyvodí závěry a změny systému? P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Milý troubo, věř, nevěř, přes tyhle "díry, kterými odtékaly peníze ze zdravotnictví" jsou nemocnice v jihočeském kraji jediné ZISKOVÉ v ČR. A změna systému? Pravděpodobně už ziskové nebudou...

   Smazat
 17. Sobotko, sbohem a šáteček!

  OdpovědětSmazat
 18. Madam. Naučte se česky. ANO se spojilo s ODS a ne "z ODS".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona umí česky, ale je na štíru se 7. pádem gramatiky.
   Ona vie česky, ale je na štíru so 7. pádom gramatiky.
   Čechoslovák

   Smazat
 19. Jihočeský kraj jako jediný akcionář cca 7 nemocnic má v představenstvech Bláhu, Nováka a Čarvaše jako členy nebo místopředsedy nebo předsedy (škatulky, škatulky, hejbejte se). Mimoto samozřejmě i jiné osoby, některé např. stejného příjmení ve věku jejich otců (taky k zamyšlení nebo to je možná jenom shoda, kdo ví). A tento krajský úřad královsky platí neuvolněného člena rady MěÚ Tábor Petra Nováka (nebo toho Zimolova Bláhu) v těchto akciovkách. Neuvolněný člen Novák je vytížen svými pracovními aktivitami na ředitelské/ských pozicích ve farmaceutickém segmentu a v podnikání v poradenské činnosti. K tomu stíhá práci v 7 představenstvech nemocnic za naprosto nehorázné peníze. Zajímalo by mě, kolik to dělá na hodinu práce! To by se možná divili i špičkoví advokáti. Takže měsíčně kapesné vedle vlastní práce 321500 Kč bez ročních odměn. Ale když budou nemocnice v zisku, odměny BUDOU, i když nejsou nárokovatelné jako mzda. A k tomu mercedes, no né? Víte co to je? No přece TUNEL VEŘEJNÝCH ZDROJů - tunel krajské kasy! A ono se o tom ví. Ví o tom většina krajských uvolněných! Kolik z nich se na tom tunelu přiživuje? To dá rozum, že ruka ruku musí mýt. Takže by tam měli vyházet celou tu spikleneckou buňku a předat věc trestnímu stíhání. Napříč stranami. Nejvyšší kontrolní úřad DOSUD nemá ve své působnosti kontrolu prostředků obcí, měst a krajů, ani kontrolu společností s majetkovou účastí státu či samosprávy. A to bylo připraveno v novele už v roce 2013! Tady se rýsuje jasně proč nechtějí připustit NKÚ ke kontrole obecních financí. Tak kdo je sundá z větve, kdo na ně podá trestní oznámení, když všichni jsou vyváleni v bahně. A odesáčtí mafiáni v čele s Kubou a Dlouhým z dob minulých hejtmanských časů si mnou ruce, jak dobře rozeštvali ČSSD a ANO a čekají na své znovuzrození po volbách. Dělají z nás hlupáky!!! Tunelované peníze tečou do více kapes a do stranických pokladen jako tajné zdroje na akce, které si domyslete.
  V 90. letech byl NKÚ zrušen a nebyl zájem několik let ho obnovit, protože se zhaslo a kradlo. A od té doby trvá boj o znovunabytí pravomocí této instituce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proto se musíme snažit o to, ať má SPD Okamura co nejvíce hlasů a zastoupení v PS. Jde o jejich program, o všeobecné referendum, odvolatelnost politiků, atd. Volte SPD Okamura!

   Smazat
 20. Maxová je pizducha od podívání, chata vadí, Čapí hnízdo nevadí??? Kníže Pavel se chechtá, kšefty se zase budou točit.

  OdpovědětSmazat
 21. Já píši na Bradáčovou, že musí jít Vondra sedět, neuspěl jsem, napsal jsem Babišovi, aby se vypořádal s korupcí u svého vlastního poradce, neodpověděl mi. Víte, za vším je nutno hledat židovskou hrabivou ruku, a té Babiš dopřává, protož je sám Źid a Sobotka taktéž.Když kradu Židé, tak jsou nestíhatelní.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.