Reklama

čtvrtek 20. dubna 2017

Tillerson obvinil Írán z podrývání zájmů USA v Sýrii


20. 4. 2017    zdroj
Ministr zahraničí USA Rex Tillerson vystoupil s ostrou kritikou na adresu Íránu. Nazval Teherán největším sponzorem teroristů a obvinil jej z podrývání zájmů USA v Iráku a Sýrii. Tyto výroky vyslovil ministr zahraničí během svého náhlého setkání s novináři, které bylo oznámeno pouhou hodinu před jeho zahájením. Ve svém projevu se Tillerson dotkl také íránského jaderného programu a zkoušek balistických raket.


"Důkazy jsou zjevné. Provokativní akce Íránu ohrožují USA, region i celý svět. Írán je světový lídr v oblasti sponzorování terorismu. Je zodpovědný za řadu konfliktů a podkopávání zájmů USA v zemích, jako jsou Sýrie, Jemen, Irák a Libanon, a za pokračující podporu útoků na Izrael", prohlásil ministr.

Vina Íránu spočívá podle Tillersona také v podpoře syrského prezidenta Bašára Asada.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. Obama a ta jeho koňská hlava byli idioti,ale ten Tilerson jim nesahá ani po kotníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně sdílíte i můj názor.Rex patří do boudy nikoliv do politiky!Psi v politice nemají co dělat!

   Smazat
  2. Cela tato americka sebranka jenom steka nesmysly...Dobre jim to Safronkov rekl:ani a to znova opakuji ani nezkoustejte nas rozestvavat s arabskym svetem.Podivejte se jake vztahy mame s nimi my a jake vy,,jsou to ubozaci kteri uz jenom tlachaji...Nova americka administrativa neni o nic lepsi nezli ta stara...Plati na ne jedine vojenska odstrasujici sila Ruska Ciny...

   Smazat
  3. PAW
   KAZDEJ UPLNE KAZDEJ , KDO JE JESTE NA ZIVU PODREJVA USA ZAJMY.
   Je pravda, nekdo vic a nekdo min...
   Ale podrejva...
   PAW

   Smazat
  4. Obvyklá americká arogance. Irán je přímým sousedem Iráku a Sýrie je poblíž v jeho regionu, zatímco USA jsou snad 10 tis.km daleko. Ale americké zájmy v Iráku a Sýrii jsou zřejmě přednější než zájmy souseda, mimochodem asi 16. největší země světa.Jakoby se to vracelo do starých kolejí, kdy USA se považují z vůle Prozřetelnosti, ne-li přímo Boha za soudce a četníka světa.

   Smazat
  5. Žádost redakci: zjednodušte prosím to ověřování že nejsem robot - s těmi výlohami a horami to nefunguje, po kliknutí obrázky zmizí, fungují jen dopravní značky,musím to dokazovat asi deseti kliknutími. Děkuji.

   Smazat
 2. Teda Tillerson, voni mě překvapili... Tolik skromnosti od USA které přenechávají, a to na své zvyklosti zcela nečekaně a dokonce dobrovolně, své první místo v tvorbě, v podpoře a v propagaci terorismu Iránu - státu který za USA v dané oblasti totálně pokulhává...

  OdpovědětSmazat
 3. Rexi, polož si s Donaldem otázku:"Je ve světě ještě větší agresor, který s pomocí loajálně-poslušných lokajů, s pomocí teroristické atlantické organizace, rozvrátil polovinu planety, než USSA?"

  OdpovědětSmazat
 4. Idiocie zasáhla USA způsobenou chemtrails.

  OdpovědětSmazat
 5. Hele, Tillersone, nekecej blbosti a raději si hlídej svou prostatu a pravidelné močení!
  A vysvětli, jaké oprávněné zájmy můžou mít USA v Iráku a Sýrii na druhé straně polokoule! Nedělej z lidí blbce, z toho jsme už vyrostli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, u nás je také slintající a šišlající politik s plínami v kalhotách.

   Smazat
  2. haha prý opravdový muž chcíplá loutka neoconú která jen lže a slintá

   Smazat
  3. 22.08 Nauč se pořádně česky kriple zamindrákovaný!!!!!

   Smazat
  4. Chcípni hajzle.

   Smazat
 6. Jeden jediný důvod proč by Irán měl podporovat zájmy USSA

  OdpovědětSmazat
 7. USSáci si vytvořily svou osu "zla", Rusko, Írán a Sýrii, Sýrie už dlouho hoří.Tyto státy je potřeba humanitárně rozbombardovat, pro ussácké zájmy, mají nejvíce strategických nerostných surovin a zotročit obyvatelstvo na levnou pracovní sílu.Evropa, lokajíček USA, zdarma ubytuje a uživí všechny jejich humanitárně obohacené emigranty! Amerika first!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To v každým případě potřeba je! Aby mohla příští kosmická civilizace zahájit novou éru, musí se podobné zátěže zbavit a tuhle starou špínu světa eliminovat ...

   Smazat
 8. Saddám taky měl jaderné zbraně, které USA nenašly a důvod rozvrácení tohoto státu a pozabíjení stovek tisíc lidí, nikomu ve světě tato americká zvěrstva, nevadí!Oni si mohou dovolit naprosto vše!Zinscenování scénáře pro napadení Íránu, nebude problém.

  OdpovědětSmazat
 9. To, že jsme
  americká kolonie můžeme pozorovat na každém kroku. Názvy českých firem, butiků, restaurací, obchodů atd, všechno anglicky. 99% všech filmů a písniček – Made in USA apod. Za celých 40 let pod nadvládou SSSR jsme neměli nikde ruské názvy ničeho a co bylo důležité, ani naši vojáci nebojovali za zájmy SSSR nikde na zahraničních misích, jako dneska naši žoldáci za zájmy USNATO. Co není z USA, není IN a cool. Kdo není tetovaný jako divoši z pralesů a muklové, není moderní, protože v USA je to velká móda, přičemž: http://www. cz/clanek/zpravy-udalosti/409969/rakovina-i-neplodnost-tetovani-vam-muze-znicit-zivot-varuji-odbornici.html. ale to nevadí, je to přece z USA, že? ATD, ATD. Tak hluboko jsme klesli od puče Havla, StB a komoušů z ÚV KSČ. Ale je fajn, že jsme se ze zaostalého komunistického státu, stali státem moderním, s velkým množstvím feťáků, dealerů drog, transexuálů, homosexuálů a leseb (dokonce mají svůj pochod Prague Pride), nakažených virem HIV a těch stále přibývá… ttps://www.novinky.cz/domaci/420316-pacientu-s-hiv-pribyva-letos-se-o-nakaze-dozvedelo-vic-nez-200-lidi.html… Už i ty šílené klauny

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:00 dobře jste to popsal situaci v naši zemi

   Smazat
  2. Nekopíruj laskavě to stejné kolem dokola. Včetně té nelogičnosti o puči StB a komoušů z ÚV KSČ. To jako měly vyjet tanky a připojit se Lidová milice? Jsi schopen domyslet to?

   Smazat
  3. Potřebuji anglicko-český slovník na každém kroku, česky už těžko co hledám. Na ČT je Newsroom, na Nově Nova Gold, Nova Action atd., který firma nemá anglický název jako by nebyla, už jen americký vojenský konvoj tady nezabloudí.

   Smazat
 10. Prosím,nevysmívejte se Tilersonovi.On je přece
  to nejlepší,co mohou USA světu nabídnout.Ovšem
  až po Trumpovi.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 11. Rex patří do galerky amerických "politiků", kteří závodí, kdo řekne nebo udělá větší nesmysl. Mám ale dojem, že v této chvíli Donald spolehlivě vede.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O co je USSA lepší než KLDR s Kimem Čong-unem???USSA šíří "svobodu" ohněm a mečem, evropský mopslík jim v tom ze všech sil ještě pomáhá!

   Smazat
 12. Nic nového, zloděj křičí chyťte zloděje.

  OdpovědětSmazat
 13. Pánové, nehadejte se, prosím. Pochopte co ma Tillerson za úkol, připravuje svět na americký útok na Iran, to kvuli ropě, útok na S Koreu kvuli obřím depositům t.z.v rare earth elements. V současné době Čina dodává tyto elementy a drži celý svět za koule. Ussa dychtì po tomto bohatství, tyto elementy jsou velmi žádané ve zbrojnim prumyslu, elektrotechnice, výrobe baterijí, automobilovèm prumyslu atd.
  Trump ma za ukol tyto zeme podrobit americkemu vlivu, proto ma nad sebou ortodoxniho žida Kushnera který dava pozor aby Donald šlapal čáru jak je mu nařízeno.
  Kushner je Sorosuv kůň ve vajthauzu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ponižující nadávky, zesměšňující poznámky a přirovnání jsou zbytečné. Podstatné je, že představitel nanejvýš demokratických USA obvinil suverénní Irán z podrývání zájmů USA v Iráku a Sýrii. Jakým právem USA uplatňují svoje zájmy v jiných, suverénních státech, dokonce téměř na protilehlé straně zeměkoule? Co se mají co rozhořčovat, že se mu to soused těchto států snaží kazit? Pan Tillerson je z těch, kteří si zvykli, že USA jsou oprávněny k čemukoli, zatímco kterýkoli jiný stát jen k tomu, co USA dovolí. Proto ta nenávist k Putinovi a přece jen opatrnější našlapování vůči Číně. Víc jak miliarda lidí, nějaké hospodářství, nějaká armáda. Místo abychom si hleděli zájmů bílé populace, pod „vedením“ USA její významnou část naháníme na opačnou stranu. Okamžité zájmy USA, hlava nehlava, mají přednost. To je třeba si všímat.

   Smazat
 14. Zájmy USA?
  USA nedodržují suverenitu cizích zemí.
  USA neleží v jihozápadní Asii.
  Jak si USA můžou dovolit vydávat taková prohlášení?

  OdpovědětSmazat
 15. Pozor pozor.
  Trump už nevládne nad armádou, už je jenom loutkou.
  Armáda si dělá co chce, neví se kdo jí velí.
  Čína a Rusko nevědí co hodlá udělat.
  http://aeronet.cz/news/video-trumpovi-se-ztratila-letadlova-lod-ktera-mela-mirit-ke-kldr-rusko-posila-k-aljasce-bombardery-a-na-hranice-s-kldr-tanky-a-transportery-rinceni-zbrani-tasene-mece-a-stity-valecne-bubny/
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 16. Zase žádné důkazy, všechno je přece zjevné. A jeden náhodou uvedený - podpora legálně zvoleného prezidenta je podporou terorismu. Co víc chtít po namyšleném sebestředném primitivovi. Prostě další projev USA "světovládců".

  OdpovědětSmazat
 17. Až na to,že Iran je spojenec Ruska..tak co stim budeš dělat?

  OdpovědětSmazat
 18. Pro 12,58 bohužel polovina našich současných parazitů jsou členové bývalých vládních struktůr viz Žantovský, Vondra, Ruml atd a zbívající polovina jsou odchovanci bývalých vládních struktůr. Nevychovaly jste morální pokračovatele.

  OdpovědětSmazat
 19. Nemýlím-li se, tak Írán je součástí Blízkého východu a bezprostřední soused Iráku. K Sýrii to má tak asi stonásobně blíž, než USA. Má nepochybně nárok, mít v regionu své OPRÁVNĚNÉ zájmy. Jaképak to ale mají zájmy Amíci v oněch zemích? Jsou to snad jejich kolonie, či dokonce snad spojenci? Ani jedno, ani druhé. Jsou to země sprostě napadené USArmy buďto přímo, jako Irák, nebo zprostředkovaně, jako Sýrie. V obou případech jde o zločiny proti mezinárodnímu právu, ať již ho USA uznávají, nebo ne. Kdyby OSN fungovala tak, jak má, dávno by již byli patřiční státníci USA v doživotních vězeních.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.