Reklama

úterý 18. dubna 2017

Turecké referendum či ANO pro Sultanát znamená ANO pro začátek konce Turecka

Yekta Uzunoglu
18. 4. 2017
Včera proběhlo v Turecku referendum, kdy turečtí voliči rozhodovali o osudu Turecka, zda bude jejich osud svěřen výlučně do rukou Erdogana, či nikoliv. 51 % voličů rozhodlo pro Erdogana, čili pro Sultanát.
Erdogan a jeho strana (i když dle ústavy Turecka by prezident měl být nezávislý) využili ke svému cíli všechny prostředky státu daleko nad rámec zákona, včetně uvěznění stovky kritických novinářů a deseti tisíc kritických osob. Přesto dostal Erdogan v Turecku jen 51 % hlasů. 


 
Přestože dnes už v Turecku skoro neexistují skutečně kritická média a opozice byla brutálně potlačena, přesto všechno dokázal Erdogan přesvědčit jen 51 % voličů a hlasy získal navíc ještě díky spojenectví s ultranacionalistickou politickou stranou MHP. Při posledních volbách Erdoganova strana získala víc než 51 % a MHP kolem 14 %. Laicky to znamená, že přestože Erdogan využil absolutně všechny prostředky státu, často dokonce přímo porušením zákona, dosáhl společně s MHP 51% a to navíc jen ve vnitrozemí a ještě mimo kurdskou oblast.
Největším překvapením je nesouhlas měst poturčenců, to jest oblastí jako turecký Balkán, Egejské pobřeží či pobřeží Středozemního moře, kde místy hlasovalo NE Erdoganovi víc než 70 % voličů. Přitom se jedná o oblasti, které ekonomicky živí zbytek Turecka.

Tímto referendem dojde k rozpolcení turecké části Turecka na dvě fronty. Frontu pro Erdoganovskou a frontu proti němu, to znamená, že se jedná o velmi vážné rozdělení Turecka a Turecko je už dnes na evropské poměry maximálně polarizované. Tyto dvě fronty se emocionálně a bytostně nenávidí. Díky ANO pro Erdogana dojde dřív nebo později k otevřenému střetu přímořských oblastí s vnitrozemím Turecka.
Je to velmi vážná situace, protože přímořské oblasti jsou jediným motorem ekonomiky Turecka!

Co čeká Turecko v budoucnosti:
Erdogan se svou politikou v posledních letech dohnal Turecko až na pokraj ekonomického kolapsu. Právě dobrý ekonomický stav dosud držel Erdogana a jeho stranu u moci, ale teď je tomu konec. Totiž aby Erdogan v referendu zvítězil, vyčerpal všechny finanční zásoby státu včetně rezerv Národní banky.
Před několika měsíci snížil DPH, potřeboval získat voliče na svoji stranu. Tím ale Erdogan ochuzoval stát! Současně snížil úrokovou sazbu, opět aby zabodoval u voličů, ale o to rychleji chudly státní banky, včetně Národní banky.
Donutil Národní banku, aby udržela devalvaci turecké liry vůči USD, tím Národní banka přišla o víc než sto miliard USD, protože pokaždé Národní banka musela ze svých rezerv uvolnit USD na trh.
Erdogan věděl, že s tímto přístupem nemůže Turecký stát dlouho vydržet, ale potřeboval vydržet alespoň do referenda. Referendem se stal sice novodobým sultánem, ale sultánem s prázdnou kasou.

Vedle ekonomické katastrofy, která už klepe na dveře, nemá Turecko vyřešen konflikt s Kurdy. K jeho vyřešení rozhodně nedojede, ani kdyby chtěl, jelikož jeho koaličním partnerem je právě ultranacionalistická strana MHP. Tím je dáno vše – problémy Turecka politické i ekonomické budou eskalovat.

Vše ukazuje na to, že ANO pro Erdogana, znamená ve skutečnosti ANO pro začátek konce Turecka.

27 komentářů :

 1. jo sultanát chalífát kdo to podporuje tak je blb nebo muslim

  OdpovědětSmazat
 2. Škoda Yektova stereotypismu. Erdogan nemusí být začátkem konce Turecka jako regionálně významné země, může být naopak katalyzátorem resekularizace, jestliže bude preferovat šestou prioritu řízení v podobě silových akcí vůči Kurdům i Sýrii. Prozatím se Erdogan projevuje jako průměrný, něco chápající a mnohé nechápající autoritář neznalý řízení své země.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buffer, co to blábolíš o resekularizaci? O 6. prioritě? Copak Erdogan chce sekulární Turecko? Toho je na hony vzdálen a proto dělal referendum aby postupně zemi islamizoval, tj. zavedl isllám s právem šarija jako státní ideu.

   S.

   Smazat
  2. TYo - to už bude pomalu jak putleroffský Rusko! -
   https://rufabula.com/author/ilya-novikov/1564

   Smazat
  3. 15:52
   Ty ubohej syfilitickej Chujmere debiloviči,proč de nejedeš podívat do Fuckingtownu,tam tě demokraticky zřežou držku,že tě mámatáta JandoPutnova nepozná!!!!

   Smazat
  4. 17:05 - kdo? Tam já a moji kámo řežem zkurvený rusácký komouše a jiný zmršence tvýho typu! To je pak taky ani NeckářoFalmerova nepozná:)))

   Smazat
 3. Musel jsem se smát, když jsem se dočetl, že "řvouni" řvou na Erdogana, že chce obnovit trest smrti, a proč ho chce obnovit a k tomu to obvyklé bla bla bla lidí, kterým je do toho, co udělá prezident Turecka ve své zemi, úplný hovno. Ale už jsme si díky mediím zvykli srát se do všeho, co se nás netýká, protože jsou nám předkládány k diskuzím jen cizí problémy - ne naše. Tedy - téměř většinou. Problémy Syrie, Doněcka, Turecka - jen ne Česka. To nejsem schopen pochopit.Proč lidi mají diskutovat k tomu, po čem jim nic není? A ještě k těm trestům smrti - soustavně se tady žádá jeho znovuzavedení - leč marně- EU nechce a blaf blaf... Ve věznicích tady živíme v podmínkách, o nichž se mnohým důchodcům ani nesní, už tisíce vrahů - ne "politických" trestanců, ale sprostých, podlých, zákeřných, bezcitných vrahů. A nikdo asi nebere na vědomí, že tyto kreatury postupně budou z věznic vypouštěni pod jinou identitou opět mezi bezbranné lidi. A budou z nich psychopati, ve vězení je jen naučí požírat prášky proti depresím - ze všech vrahů jsou závisláci na prášcích, a když je nebudou mít, budou vraždit znovu, ale už se to bude omlouvat těmi prášky, takže za další vraždy už trestáni nebudou vůbec. Budou mordovat všude - vaše děti, vaše vnuky. Tak proč by nemohl Erdogan, jako svědomitý prezident obnovit trest smrti - to je snad správně - ne? Musel od toho ustoupit, pokud usiloval o spojenectví s EU - teď mu docvaklo, co je celé EU za šupáky a darebáky, už o to neusiluje - smečky lidí mu vyčítají kde co, islám a bla bla - co je nám proboha do toho? Proč my - naše usraná, zadlužená kolonie, kde nepatří domorodým lidem ani voda, se mocí mermo máme srát do poměrů v Turecku? Serme se do našich vlastních poměrů, máme dost co řešit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi vám ušlo, že Turecko je v NATO a vede přístupová jednání o vstupu do EU. Co udělá sultán, to se sakra týká celé EU, a k smíchu to rozhodně není. A zdaleka nejde jenom o snahu sultána o zavedení trestu smrti v Turecku. Jeho "vítězství" je jenom jedním z dalších signálů, proč by ČR měla rychle zmizet z EU i z NATO. Tak se sprosťáku pochlapte ve volbách a nemelte hlouposti.

   Smazat
  2. Pan Erdogan je součást východního Trianglu! Až se spojí oba Triangly, vznikne Davidova hvězda a ta bude NEporazitelná! Západní triangl tvoří: pan Trump + paní May a připojí se vbrzku pan Macron, východní - pan Erdogan, pan Bibi a pan Saúd z Rijádu! První triangl vypálí součaně na Putlera skolí ho palebnou převahou svýho jádra. Východní triagl pak skolí jeho šíitský kamo - řezníka Assadas Hizballáhem, jemenský loupežníky a jejich iránský sponzory! Čína přijde na řadu později ...

   Smazat
  3. Ach jo, dnešní trollící snílci, jako ten 16:30, už neumí sesmolit ani pohádku, která by děti neděsila. Bububu, trollíku ;-)

   Smazat
  4. Hovno,hovno pane 16:30,Vaše úvaha je zajímavá,ale poněkud mimo další reálie a Turecko půjde tam,kam patří:tzn."do hoven" a těmi svými přehnanými ambicemi to jen urychlí...

   Smazat
  5. Děsný spolek, co jste vyjmenoval - chce se mi zvracet, samý humus (Macron vyhraje jen pokud zfalšují volby, je to uměle nasazený a násilím propagovaný kandidát, který se ničím nezasloužil, postě výtvor globalistů, pan Bibi a pan z Rijádu ... ti by měli táhnout do pekel, pokud ti slimáci nějaké řádné mají) ...

   Smazat
  6. Kdepák! Rusakostán končí! Má 20 let jak říká bezpečnostní expert vlády SR! - http://tv.hnonline.sk/6136e073-fec9-47de-9fab-d4d0c25ae80c

   A důkazem je to že totéž píše i ruský publicista nezávisle na něm! (vůbec se neznaj spolu!): - https://rufabula.com/articles/2015/08/11/if-russia-breaks-up

   Smazat
  7. A buďme rádi za to kurva! Copak tu sou všichni totálně vymytý! Von tu někdo snad chce mít putleroffskou gubernii plnou věčně vožralejch častuškujících čechomužiků? Tohlencto by nás čekalo a neminulo nebýt NATO a železných Trianglů! - http://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/78634/podnestri-nostalgicka-cerna-dira-evropy-vladne-zde-tisen-chudoba-a-laska-k-sovetskemu-svazu.html

   Smazat
  8. 19:17
   Nestraš Hownere Debiloviči!!!!!
   NATO TI SEJŘÍ BÍLEJ TESÁK!!!!

   Smazat
  9. Jak se tak dívám, tak v diskuzi začínají dominovat manipulátoři a užiteční idioti.
   Jako např. pracovní tandem anonymů z 19:12 a 19:17h, či pomatený germanofil z 19:18h.
   Jestli se jim alespoň občas nezasmějeme, začnou se brát vážně.
   Myslete lidi na to..
   Pavel p

   Smazat
  10. 19:47 - esi tam chceš Lejnere Kretenoviči, tak ale padej! Než ti nakopu tu rudou tlamoprdel, hovade ... vý zemi komoušskej zkurvenče nemáš co pohledávat!

   Smazat
  11. v mý zemi - sorry

   Smazat
  12. To je pěkná demagogie s tím znovuzavedením trestu smrti Pan 14:41 se snaží fabulovat něco o jiné identitě a živení společností. Jenže za a Je celkem dobře prokazáno, že 40 až 50 procent lidí popravených v USA bylo popraveno následkem justyčního omylu. To jest kolem 250 lidí ročně. Je pán 14:41 ochoten akceptovat možnost nenapravitelné křivdy ve jménu vyššího dobra? Co, kdyby někdo ukázal zrovna na něj, protože by byl ve špatnou dobu na špatném místě? Taky by ještě pro trest smrti horoval?

   Smazat
 4. Tantokrát bych s vámi Yekto Beyi celkem souhlasil, jen jednu věc jste zapomněl v textu zmínit, a to, že kvůli sbližování Ruska s Tureckem se americké židovské banky snažily Turecko dostat na kolena měnovou válkou proti turecké liře, tou samou, kterou se snažily zničit Rusko před více než rokem. Erdoganovi tudíž nic jiného nezbylo, než tu liru podržet za kažnou cenu. Jaké udělal ústupky USA,to je možno se dohadovat, opět se otočil proti Putinovi, že se mu z toho otáčení už nazamotala hlava.

  OdpovědětSmazat
 5. No hlavně - Čecháčkům je to do toho lautr fraj hovno. Co udělá nebo neudělá Turecký prezident s Tureckou zemí. Podívejte se, co jste nechali u dělat z naší země za senkrůvnu. Co se pořád serete do druhých zemí? To už je diagnoza tohleto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně ták! Největší chybou Evropské unie bylo, že se rozšířila o postkomunistické, chlastoslovanské (i hunské), zaostalé avšak domýšlivé burany a neponechala schengenskou hranici na původní železné oponě. Čecháčkostán je nabubřelé rusofilské smetiště Evropy, které těží ze své ubohosti, která odpuzuje i uprchlíky?
   Parazitičtí čecháčkové (k radosti Putina) EU jen vyžírají (jako kdysi RVHP) a když mají něco sami obětovat, tak z ní hrdě vystoupí dříve, než budou ostatními vykopnuti? Pokrytecká, somrácká, opovrženíhodná lůza ! Válčí a pracuje leda tak hubou. Jakékoli její naředění migranty je jenom prospěšné. Britové už čecháčky a další postkomunistické nevděčné vyžírky nechtěli živit, proto z EU vystoupili. Nebýt Německa, mohli jsme mít uprchlíky na krku my, švejkovští postkomunisté.
   Čecháčkostán patří do EU ještě méně, než Řecko. Nedrží krok už ani s Rumunskem a Bulharskem. Integraci EU Češi neustále sabotují a současně jí licoměrně vyčítají neakceschopnost. Češi - nekrást tady !!! O bolševizmem zavšivenou, žlučovitou a zlodějskou kotlinu už nejen solidní investoři, ale ani uprchlíci nestojí. Vyhnány byly 3 miliony Němců - takže místa je tu dost. Uprchlíci vypadají civilizovaněji než čecháčkovská řvoucí chátra. Závistivá, neschopná a ubohá (zato však revolučně uvědomělá) husitsko-bolševická čecháčkovská lůza se kojí nadějí, že se nažere papírových majetkových přiznání nebo registračních pokladen a pokut prodejním řetězcům. A nechce se s nikým dělit o žvanec a vrátit cokoli z nakradeného církvím, židům, Němcům. Píseň Práce: Ručičky nebojte se - vy makat nebudete !!! Poctivým českým metanolem proti cizí marihuaně!
   Se Sovětským Svazem na věčné časy !!! Vyloudit z EU co se dá - a pak z ní hrdě vystoupit !!! Jako azbucké lůzokratické Řecko - náš vzor.
   Čecháčkovští komouši se nezmohou ani na vlastní puč - potřebují k tomu čobolovského Bureše - nástupce Husáka ???
   Nabízí se ale řešení! - http://g.cz/17-plus-6-duvodu-proc-by-cesko-melo-byt-soucasti-nemecka

   Smazat
  2. Nepochopím,co jste to za lidi (nebo jenom tvoři),že se můžete tak odporně vyjadřovat,protože je to anonymní,ukazujete,že se na vás ta usácká demokracie podepsala,umíte si jenom nadávat,když má někdo jiný názor a urážet se navzájem.Bylo by dobře,kdyby se ta anonymita zrušila,nebo aspoň se mazali ty nechutné příspěvky.Jak jenom můžete být tak neslušní a netolerantní?

   Smazat
 6. ...a co by jste radil udělat s novináři a kolaboranty v Čechách ?
  Popravit je či co ?
  Odsoudit, zabavit majetek a zavřít...izolovat !*

  OdpovědětSmazat
 7. Islamizáciou Turecko (rozhádané so všetkými susedmi) stratí aj to, čo tam ekonomicky ešte fungovalo a to turistický priemysel, takže ďalšia občianska vojna na obzore a časom rozpad Turecka a to určite nie som žiadna Sybila.

  OdpovědětSmazat
 8. At zije Jekta a Trump nase zachrana prave mluvi Trump live musim jit aby mne neco neuniklo Po schuzi s Trumpem se vratim
  Hovnolulu VR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To JA jsem opravdovy nic HONOLULU - svetlo na konci tunelu a svetlonos poznani! Proto vim vsechno a vse vykecam.
   nic HONOLULU

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.