Reklama

pátek 7. dubna 2017

Úder na Sýrii: Teroristé DAEŠ zahájili útok v provincii Homs


7. 4. 2017     zdroj
Bojovníci teroristické skupiny DAEŠ (organizace, jejíž činnost je v Rusku zakázána) zahájili útok v provincii Homs poté, co americké síly zasadily úder na základnu syrské armády, která je tam umístěna, informuje Al-Masdar. List se odkazuje na zdroj v ozbrojených silách, podle jehož údajů nastupují teroristé DAEŠ do oblasti, která se nachází v blízkosti místa, na něž udeřilo 59 raket Tomahawk.


Podle nejnovějších informací se radikálům dosud nepodařilo dosáhnout územních zisků, nejsou také žádné informace o obětech.

Připomeňme si, že Donald Trump, který vydal rozkaz k útoku na Sýrii, vysvětlil své rozhodnutí tím, že oficiální Damašek se podílel na chemickém útoku v provincii Idlib, na čemž Bílý dům trvá. Tato verze byla přijata většinou západních zemí a médií, nehledě na skutečnost, že vyšetřování případu dosud nebylo provedeno.

Je také třeba poznamenat, že to není poprvé, co ozbrojené síly USA poskytují nepřímou podporu teroristům DAEŠ. V září 2016 poté, co se Washington a Moskva dohodly, že spojí své síly v boji proti teroristům, letouny koalice zasadily úder na pozice syrské armády v Deir ez-Zore.

Islámští teroristé tehdy také využili "chybu" USA a zahájili útok proti syrské vládní armádě.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

21 komentářů :

 1. Jsou tam Rusové , tak to tam mají vyčistit ! marcel

  OdpovědětSmazat
 2. Před
  chvílí jsem viděl tiskovku NGŠ RF, který potvrdil útok na leteckou základnu s tím, že z 59 raket dopadlo pouze 23 a dále ukázal letecké snímky základny, kde je minimální poškození. Letové a pojížděcí dráhy jsou bez zásahu a úly také. Pár letadel útok odneslo. Nasazení a efektivitu Tomahawků ohodnotil jako krajně nízkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem šťasten, že jsme v NATO pod vedením USA. Ta jistota, že můžeme žít spokojeně a v poklidu v míru, ten pocit bezpečí v tomto spolku je naprosto k nezaplacení. Společně řešíme jakýkoliv náznak ohrožení míru ve světě a v zárodku ho likvidujeme. To je k nezaplacení. Díky Americe létá nad námi Picassova holubice míru. Díky Ameriko. Musím končit, MUDr. Chocholoušek mi něco chce.

   Smazat
  2. Re (15:15):
   Možná se ta polovina Tomahawků cestou potkala s některou z ruských uvítacích, a zůstala s ní na své trajektorii v "přátelském objetí". Takovém hodně nerozlučném a navždy ...
   Začíná být načase, aby i US námořníci dostali příležitost dosyta se napít středozemní vody.

   Smazat
  3. 15:34
   Dobré by bylo poslat jim blahopřání od černomořské foltily po jedné raketě pro oba hrdinné torpedoborce.

   Smazat
 3. Nadpis je neúplný, správně by tam mělo být "Teroristé DAEŠ s podporou amerických speciálních sil a americké armády zahájili útok v provincii Homs"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není už co skrývat, USA a DAEŠ jedno jsou.
   I ta chemická obludnost, kterou předevčírem zinscenovali a uskutečnili, už ani nemusí být dále vyšetřována. Škoda času, i tak to vše do sebe zapadá, jako klíček do bezpečnostního zámku.

   Smazat
 4. Amerika Říše zla,,,,,,,,,,,,,

  OdpovědětSmazat
 5. Nebo rovnou: AMERIČTÍ TERORISTÉ ÚTOČÍ!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A je to venku.Na incidentu se podíleli Bílé přilby,pod vedením CIA.Jsem zvědavá,co na to Trump.Je plně ovládán!Fr.

   Smazat
 6. Media již dříve oznámila, že na základnu bylo odpáleno 59 Tomahavků ze dvou torpédoborců. Rusové nyní oznámili, že US útok nebyl příliš efektivní, neboť základnu údajně zasáhlo jen 23 střel a místo zásahu ostatních 36 je neznámé. Podle jednoho diskutujícího je pozoruhodné, že jedna salva S-400 představuje právě 36 raket... Pokud je tato domněnka správná, tak to je docela pěkná reálná facka US samolibosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedivil bych se, kdyby tomu tak bylo:-)
   Cvičná salva pro výstrahu.
   V okolí Tartusu popadaly nějaký Tomahawky,
   fotky od místních jsou na Twitteru.
   Možná důsledek cvičné salvy S-400:-D

   Smazat
  2. Jelikož prý Amíci Rusy varovali 4 hodiny před útokem, tak to bylo určitě dost času se na ty rakety připravit. V každém případě se pravdu těžko dozvíme, zatím nám musí postačit spekulace.

   Smazat
  3. 16:05 koukal jsem na fotky a jestli jsou autentické kdo ví - ono totiž na jedné byly trosky balistické rakety a ne tomahavku !!!
   Vaska

   Smazat
 7. Před čtrnácti dny Trump prohlásil, že odstranění Asada není prioritou USA. Za chvilku je všechno jinak. Pod mlžnou záminkou vyzývá demokratický svět k boji proti Asadovi. Ten musel za to první prohlášení dostat pojeb od opravdových vládců Spojených států. Trump! Poslouchat se musí! P.S. Bude ho Hillary kritizovat?

  OdpovědětSmazat
 8. USA a DAEŠ jsou v láskyplném obětí. Jak jinak si vysvětlit ti jedinečnou souhru mezi útokem USA na vojenské síly Sýrie, bojující proti Daeš a hned po bombardování zahájenou ofenzívou teroristů? Ovšem to je blbost nás, co jsme věřili, že Trump skutečně chce konečně bojovat proti světovému terorismu a nyní nám Bílý dům sdělil (co už v jednom vtipu zaznělo) že bojuje s teroristy - tedy na jejich straně a ne proti nim.
  Jo i v Česku jsou ještě lidé, co zažili 2. světovou válku a jsou na války alergičtí. A pro Sobotku, Kalouska a další válkychtivé je zase těžká alergie na vše co by směřovalo k míru. Tak už to ve "světě vyvrhelů" a světě lidí chodí, že mají jiné potřeby, alergie a priority.
  Volby na podzim by měly ukázat, jaké je směřování občanů, ale jak znám cítění mladších generací, jejich chápání světa, moci, peněz, poživačnosti, násilí a lhostejnosti, mír to u nás vyhrané zatím asi nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. taky DAEŠ stvořil obama je to jejich dítě

   Smazat
  2. Vždyť ona Madlenka říkala, že až se Donald seznámí s realitou, bude rozumnější. Ještě není tak úplně jasné, zda nedopadne jako JFK. Co na to Honolululu? Q.

   Smazat
 9. Toz ceské vládné podpindosnici sa hned samozrejme pridale a kejhale a kejhale toz gde mozó neco sezrat nebo okráct tak só tam raz dva ale só to opravdo naprosto enem nazdárci, které vedia hovno vo zivote a to mna oklidnoje......toz bodó veznamenané vod hlavného Prodektora stríbrnó Svatováclafskó vorlicó a to je panecko neco....toz míro zdar Míro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty je škoda vůbec komentovat, už aby byli v prčicích. Koukal jsem, jak holýmu roste podbradek. No ono většině jich rostou podbradky. A někteří už si nechávají růst plnofousy, jen aby jim to stačilo dorůst, než přijdou ti obohacovači. Q.

   Smazat
 10. Je to půl na půl,jakože polovina našich politiků je daeš,to je ukradneš,co vidíš...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.