Reklama

neděle 16. dubna 2017

Válka není nic osobního...Smyslem války není vítězství, ale válka sama...

Pavel Letko
16. 4. 2017   E republika
Lze válce zabránit? Nemyslím válku mezi chlapci z 6. A a 6. B, myslím válku, kde miliony mužů obléknou stejnokroje a vyzbrojí se zbraněmi na špičkové úrovni současného pokroku, aby zužitkovali to, co tak dlouho, alespoň někteří z nich, pilně trénovali. Totiž umění zabíjet a nebýt zabit. Z logiky věci ovšem vyplývá, že ať trénovali, jak trénovali, řada z nich se vrátí jako mrzáci a řada se nevrátí vůbec. Lze tomu zabránit? 
V podstatě nelze. Každá válka je totiž výsledkem dlouhého pěstění, šlechtění a vytváření příznivých podmínek pro takové tažení. Válka je jako les, který dlouho rostl, jednotlivec jej nemůže vykácet, ani kdyby sebevíce chtěl. Válka je jako voda z protržené přehrady přeplněné nádrže, nelze ji zastavit. Sejde se déšť s deštěm, potok s potokem a nakonec přes všechna regulační opatření je z nich jezero, které tak dlouho roste až se hráz protrhne. Jednotlivá opatření nemají na výsledek prakticky žádný vliv, protože oč lépe některá fungovala, o to budou mít v konečném efektu ničivější následky. Co tedy dělat?

Je člověk opravdu tvorem rozumným?

Na rozdíl od přírodních úkazů jako je zemětřesení, výbuch sopky či povodně, kde člověk nemůže ovlivnit téměř nic, ohledně války jsme jako lidé jejími přímými aktéry. Války, které mají ještě mnohem ničivější následky než přírodní pohromy, by nebyly, nebýt lidí. Je to jako z onoho vtipu: „Manželství by nám náramně klapalo – nebýt mé ženy“.

Protože však manželství bez manželky přestává být manželstvím a lidstvo bez lidí lidstvem, pro zachování toho i onoho je třeba něco dělat pozitivního, jinak se rozpadnou. Manželství bude ukončeno, lidstvo rovněž. Lidstvo mělo několik tisíc let na to, aby se naučilo spolu vycházet. Tolerovat se, pěstovat přátelství, odpouštět, milovat, respektovat se. Nemá cenu to rozvádět, každý ví, o co jde. Chování k cizincům, „k těm druhým“, je popsáno mj. ve svatých knihách Starého a Nového zákona i Koránu. Už z toho, že je zapsáno, tak jak je to zapsáno, plyne, že jsme s tím měli jako lidé problém od nepaměti. Je to tedy dovednost, kterou bychom měli pěstovat a předávat jako poklad z generace na generaci. Naléhavost ovládat takovou dovednost přitom od staletí po staletí stále sílí. Jsme více a více propojení, více a více na sobě závisíme a a v neposlední řadě díky pokroku roste náš ničivý potenciál.

Co tedy máme dělat, je celkem jasné. Pěstovat přátelské vztahy, mírové soužití. Měli bychom dávat více prostředků na budování míru než na válku a budování armády. Méně bilionů do zbraní, více do meliorací, tedy kultivace vztahů mezi lidmi, národy i státy.

Co bude?
Záleží na tom jak velká už je obluda války v nás a jak se budeme stavět k jednotlivým událostem. Jako příklad by mohl posloužit incident United Airlines. Aerolinky prodávali za účelem vyššího zisku o nějakou tu letenku více, než kolik míst bylo na palubě. Počítají s tím, že někdo nepřijde a zakoupenou letenku nevyužije. Když taková sázka nevyjde, někoho přemluví, ať z letadla vypadne. Nabídnou mu o nějaký dolar navíc. Když se to nepovede, tak někoho prostě popadnou za límec, a i když má řádně zakoupenou a platnou letenku, vyhodí ho. Takové jednání pochválil i Oscar Munos, ředitel aerolinek ZDE.

On sám létá první třídou a ví, že na chudý lid s příjmy pod milion dolarů je třeba přísnosti. Plebs se domnívá, že má na něco nárok, ale to se plete, nárok má jen takový, jaký je mu právě dovolen. Dnes ještě letenka platí, zítra neplatí. Dnes ještě má naspořeny peníze v x-tém důchodovém pilíři, zítra už je nemá, z pilíře si užil někdo jiný. Jak říká klasik: „To se nám to hoduje, když nám lidi půjčují“.

Zpět však k našemu řediteli. Podle jedněch tabulek jde o jednoho ze sta nejvlivnějších hispánců roku, každopádně je držitelem titulu „Komunikátor roku 2017“ od PRWeek.

Co se stalo, že nám i komunikátor roku takto „uklouzl“? On sám prý rezignovat nehodlá, sebekriticky usoudil, že je pro společnost přínosem. Nu, možná je opravdu přínosem pro majitele United Airlines, i přes momentální propad akcií, každopádně ale pro lidskou společnost to s jeho přínosem nevidím tak jednoznačně. A nejsem v tom sám. Právě díky bouřlivé odezvě na sociálních sítích se přístup pana ředitele obrátil. Pan šéf se už domníval, že jsme všichni až po uši ve fašistické společnosti, kdy zákon představuje vůdce. Zákony jako takové sice formálně existují, hlavně pro lid obecný, protože nad zákonem je shora jmenovaná skupina vyvolených. Jak by řekl Orwell, všichni jsou si rovni, jen prasata jsou si rovnější.

Munoz tedy myslel, že on je zákonem, který všichni akceptují. Zatím se tento oceněný „komunikátor roku“ spletl. Zatím. To, oč tu běží, je veřejné mínění. Tam, kde kráčí za svým vůdcem jako ovce na porážku, se své porážky také dříve nebo později nepochybně dočká. Tam kde radostně hází bomby na cizí státy a národy, dříve nebo později dojde odplaty. Žádná říše neroste do nebe, žádné „na věky věků“ ani na „věčné časy a nikdy jinak“ pro vůdce ani státy neplatí. Matka bomb dopadla na Afghánistán. Kam dopadnou děti této matky je ovšem těžko odhadnout. Děti jsou svéhlavé a nejednou se dostanou do konfliktu i se svými rodiči. Zvláště když jsou nadmíru, vlastně celosvětově rekordně výbušné.

A my?

My budeme zbrojit v rámci pokroku v mezích zákona, seč budeme moci. Připomeňme si, že jedno vozítko Pandur (americké firmy General Dynamic) kupujeme za více než sto milionů korun. To je docela drahá hračka pro naše chlapce, ne? Jenže co se dá dělat.

Jak je ke slyšení v jednom filmu o mafii. „Všichni nám budou platit za ochranu“. Na vedení stojící si mafián druhého stupně se naivně zeptal „A před kým je budeme chránit?“ „Přece před námi!“ Zněla odpověď.

Závěrem

Naslouchat našim politologům, novinářům, umělcům a dalším rádoby tvůrcům veřejného mínění se pro mě stává čím dál víc nemožným. Tomáš Sedláček si v Hospodářských novinách ZDE stýská, že jsme málo prováleční. Příliš váhavě prý souhlasíme s bombardováním. Málo nadšení prý projevujeme pro NATO. Tomáš Sedláček tak zdatně sekunduje našemu někdejšímu politrukovi. Vlastně jej překonává. Ten si neodvážil stýskat, že projevujeme málo nadšení pro válku v Afghánistánu. Otázkou tak je, zda byl Sedláček kdysi ekonomem, z něhož se stal propagandista, nebo byl a je propagandistou, který předstíral, že je ekonomem.

Ivan Gabal, poslanec, odborník na mediální a politické analýzy, ignoruje ve svých výlevech mezinárodní právo, jako kdyby to bylo něco, o čem nikdy neslyšel. Na otázku „Proč Spojené státy bombardovaly Sýrii“?, odpovídá, že „USA musely něco udělat“. No, tak to je argumentace hodná desetiletého dítěte. Ostatně, pokud by USA „něco chtěly udělat“, nabízí se možnost přestat podporovat IS. Zastavit obchodování s ropou z jeho území. Například. Nedodávat do oblasti zbraně. Například. Jenže kroky Spojených států nemíří k ukončení konfliktu, ale k jeho trvání. Smyslem války tak není vítězství, ale válka sama...

Vypadá to, že lidé, oč jsou více majetní a vlivní, o to více nenávidí život. Neváží si života, ani svého, ani druhých, a nedokáží se vyrovnat se svou konečností. Chtějí strhnout lidstvo do svého neodvratného Armagedonu. Pokud se jim nepostavíme, tak se jim to podaří, nádrž nad přehradou je již dávno dostatečně plná, aby vlna smetla lidstvo z povrchu zemského.

Necháme-li Gabaly a Sedláčky podporovat trhače mezinárodního práva i zdravého rozumu, budeme-li naslouchat jejich sofistikované demagogii a podporovat vojenská řešení, odměna nás po zásluze nemine. Budoucnost je zatím otevřená. Včera byl ještě Munoz hvězdou, dnes je již pro ostudu. Stačili na to cestující jednoho letadla, jeden statečný lékař, a veřejné mínění nekompromisně na jejich straně. Podobně se znemožňují "válečníci". Jen si toho všimnout.

Cestou k míru není ozbrojení, to je již empiricky ověřeno, ale odzbrojení. Jen se podívejte, kdo horuje pro zbraně. Chovanec a Černochová. Tak to je tedy dvojka. Kdybychom dávali tolik peněz na tvorbu míru a přátelství, jako dáváme na zbraně a armády, život na Zemi by byl ve srovnání se stávajícím stavem dávno idylou.

Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO.

41 komentářů :

 1. Od nepaměti se válčí kvůli ovládnutí území,přírodních zdrojů a tím i toku peněz.Tak to nebude ani teď v těchto válkách na BV.USA mají tu výhodu,že jsou za vodou a málokdo by se odvážil,potrestat je za porušování mezinárodního práva.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Válka je třeba. Kvůli nezdegenerování. Dokud Řím vedl války, ty skutečné, ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jako ta s Pyrrhem, s Jugurthou či Mithridatem a hlavně s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování!
   Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen válčičky, tu s Germány kdesi, tu s primitivními Dáky či Svéby zase jinde, nastal úpadek! Množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla zkorumpovanost,letargie, tupost,blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme?

   Smazat
  2. 17:35 nastudováno z literatury třetí Velkoněmecké říše? Díky vysokému stupni nemravnosti, hlouposti nebo obojího, pochopeno správně. Blahopřeji.

   Smazat
  3. 17:53 úvod videa : https://www.youtube.com/watch?v=nbEkNXczyDU

   Smazat
  4. PAW
   E- Republiko , nikdo neni porazen dokud si NEPRIPUSTI PORAZKU !! Jasny?
   Rusove jiz byli v zime 1941 uplne porazeny.
   Hitlerovci je drtili a jako nuz do masla do nich zarazeli utoky a drtive porazky kdykoliv si vzpomneli.
   Jenze Stalin a nikdo to NEUZNAL !!
   Ve Vietnamu pozdeji to same , obrovska drtiva presila valecne Masinerie Hitle..., chci rict USAKU je porazela ty male farmare a zeny a deti.
   Ale NEVZDALI SE A PRESTO VSECHNO, USAKY NA HLAVU ROZMETALI ZPET DO JEJICH PEKLA !!!!
   Pouceni pro nas VSECHNY !!
   PAW

   Smazat
  5. Patlani se v podrobnostech, a
   NIC SPOLECNEHO S VALKOU.
   Akcie a nejaky aerolinie a nesmysly na desatou..

   Smazat
 2. Válka je nevyhnutelná jen pro ty společenské systémy, které jsou založeny na třídních antagonismech. Čím nesmiřitelnější jsou zájmy protikladných tříd, tím větší je nutnost potlačení protikladné stránky rozporu násilnými prostředky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. U zdegenerovanců tvýho typu víc, u zdravých jedinců méně. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars tvýho ražení, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ Friedrich Nietzche

   Smazat
  2. 17:35 Nácek, primitiv, psychopat. Není na NR poprvé, kopíruje tu své výblitky a naplňuje skutkovou podstatu trestných činů šíření nenávisti, rasismu a propagaci hnutí směřujících k potlačení lidských práv a svobod.

   Smazat
  3. 19:36 - jenže lidi práva nemaj, je pohým otrokem a stojí tudíž níž než zvěř, která má alespoň tu svobodu! Právo je to co si vezmeš. Je to zhmotněná vůle k moci jež dána je pouze Nadčlověku! Až ten se zrodí, povstane spolu s ním i Právo a svoboda! A to bude tvá definitivní smrt jevrejče ...

   Smazat
 3. Autor má pravdu, že k rozbití systému je potřeba vzdoru. Neboť jenom vzdorem zjistíme, že systém je již prohnilý a nesoudržný. Ale co když není, kdo by chtěl být vláčen jako kus hadru, jako ten japonský doktor, z letadla? To je oč tu běží. Chybí nám to odhodlání karatisty, který se chystá rukou přerazit cihlu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Jaký je stav globální společnosti a jaké riziko patrně poslední války na této zeměkouli, závisí na počtu deprivantů v populaci a jejich mocenských pozic pozic. To je rovnice, která dává jasnou odpověď na otázku zdali je možné válce zabránit.

  OdpovědětSmazat
 5. Naprosto skvělí článek . Vytetovat Gabálovi,Sedláčkovi,Jourové,Chovancovi a spol. na čelo ostaní jako Štětina,Kocáb,Marvanová,Fišerová to nepotřebují protože to už jsou magoři zřejmě od narození,nehodí se ani do guláše , pes by to nežral.

  OdpovědětSmazat
 6. Ostatně soudím, že je nejvyšší čas vystoupit z NATO. - to úúúrčitě! Nejlepčí cesta jak se stát pětadvacátou či jakou putleroffskou gubernií! A dopadnout takhle - http://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/78634/podnestri-nostalgicka-cerna-dira-evropy-vladne-zde-tisen-chudoba-a-laska-k-sovetskemu-svazu.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdy jste tam byl?Reflex není tisk,který by
   roznášel pravdu.Vede ho arabský Čech nebo
   to může být český Arab.Je kromě toho hloupý.
   Není to nezávislý zdroj.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. Tak fotky jsou snad jasný ne?

   Smazat
  3. A to si vem Peťane, že Rusko mohlo předběhnout i nás! Otázka je, jestli by mu to pomohlo ...
   Káťa jako Němka věděla, že ruští mužici jsou totálně nepoužitelní pro civilizaci a platí na ně jen bič a kláda! Její mužíček, germanofil Péťa III. byl ovšem veliký reformátor a pokud by ho Kátin milenec nezabil a on se vrátil na trůn, tak by Rusko mělo toleranční patent a patent o zrušení nevolnictví o 20 let dříve než my! Cituju:

   Když Alžběta v lednu 1762 zemřela, zdědil trůn její synovec jako Petr III. Vyhlásil také náboženskou svobodu, čímž si zajistil nenávist mocné pravoslavné církve. Chystal se také zrušit nevolnictví, ale na to už neměl čas. V roce 1762 se dopustil zásadní politické chyby, když během sedmileté války uzavřel mír s nepřítelem Ruska, tehdy již téměř poraženým pruským králem, Fridrichem II. Velikým. Příklon k Prusku a obdiv ke všemu německému vyvolaly proti carovi v ruském prostředí brzy velký odpor. Kateřina, která dávala okázale najevo smutek nad smrtí carevny Alžběty a kterou chtěl její manžel, který se s tím nijak netajil, poslat do kláštera, aby se mohl znovu oženit, získávala naproti tomu stále větší sympatie. Spory vedly až k tomu, že v červnu 1762 došlo v Rusku k převratu a car Petr III. byl zatčen.

   Smazat
  4. Jak tam píšou vo tý chybě, jo, to myslí čistě politicko-takticky. Ovšem nikoliv strategicky - tam je tomu naopak! Kdyby už dřív byla zlomena moc těch popů, jako na Západě reformací, tak se Rusko mohlo z těch azijskejch sraček vyhrabat! Ani Kateřina by žádná nebyla ty vole,. dál by si říkala Sofie Frederika! A možná by vůbec nedošlo ke spojenectví s katolickým Rakouskem, ale naopak! Rusko mohlo stát po boku vítězného Fricka a Angličanů! Otázka je jestli toho bylo možno dosáhnout s ruskými mužiky. Snad? Pokud by je popi a kořalka neoblbovali.

   Smazat
  5. Režim Velký Káti se opravdu v mnohém podobal putleroffské diktatuře!
   Sama Kateřina se považovala za osvícenou panovnici a velkou reformátorku. Tento poněkud zkreslený obraz carevny šířili v západní Evropě rovněž její přátelé z řad učenců, které buď finančně podporovala (např. Denis Diderot) nebo s nimiž léta udržovala písemný kontakt (např. Voltaire). Ve skutečnosti většina carevniných reforem zůstala jen na papíře a za jejího života se nerealizovala, protože je zastavila obrovská ruská byrokracie. Pro naprostou většinu obyvatel Ruska – tedy nevolníků bez majetku, se za vlády Kateřiny Veliké nic nezměnilo.
   Na druhé straně ale napsala řadu knih, brožur a vzdělávacích materiálů zaměřených na zlepšení ruského vzdělávacího systému. Školství však nakonec také zůstalo na stejné úrovni a nadále asi 97 % obyvatel Ruska neumělo číst a psát. Mezi negramotné patřila i většina šlechticů, což bylo v té době třeba v Evropě naprosto nepředstavitelné.

   Zdroj: http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/187258-nemecka-kurtizana-na-ruskem-trune-katerina-ii-velika-mela-nelichotivou-povest-jeji-milenecke-eskapady-zastinily-vse-ostatni/

   Smazat
  6. Putler by rád napodobil Káťu Velkou v zahraniční politice, ale nemá na to ...
   Její zahraniční politika byla velmocenská, protože Kateřina byla velmi ctižádostivá. To nejvíce pocítilo Polsko a Osmanská říše. S Pruskem a Rakouskem se dohodla na dělení Polska a získala během tří dělení Polska velké územní zisky – oblast Litvy, Běloruska, Ukrajiny. Na polský trůn dosadila svého milence z mládí Stanislava II. Augusta Poniatowského.

   Ve válkách s Tureckem získala Kateřina oblast krymského chanátu. Správu nově dobytých území dostal za úkol její milenec (a možná i manžel) Grigorij Potěmkin. Ten chtěl svou vládkyni na inspekční cestě ohromit vzornými vesničkami a nechal postavit kulisy ( odtud „Potěmkinovy vesnice“). V dalších rozpínavých snahách na Balkán již Rusko zastavily ostatní evropské mocnosti.Na zastavení Putlera by stačilo dnes i Rumunsko!

   Smazat
  7. No chlapci tak jste se vykecali tak alou spát
   Václav

   Smazat
  8. Děkujeme, že konečně uvádíte zdroj, ono to totiž vypadalo, že jste TAK vzdělaný. Netřeba tolik rozsáhlých citací. Kdo si bude něco chtít přečíst o Kateřině na internetu, tak s tím nebude mít žádný problém. Stačí vaše moudra zkopírovat a zadat do vyhledávače. To není fakt problém.

   Smazat
  9. 0:32 - to není o faktech, těch tu mnoho neuvádím. Jsi jen trouba zaostalý, co nepozná filosofickou úvahu od hodiny dějepisu! O čem píšu, debilku? V podstatě? O tom, proč Rusko je v prdeli! A jestli by bývalo dokázalo do ní nedolýzt, pokud by třeba byla včas eliminována popská moc reformací jako v civilizovaných zemích Západu! Vo tom to je, trupko jakási připitomělá ...

   Smazat
 7. Doufám že pan Prezident Trump mrdne co nejdřív tomu ugrofinskýmu gaunerovi s krysímj xichtem v Kremlu tu Matku bomb na jeho čekistickou plešatou makovici! A tlaková vlna by mohla uklidit i tu tlející mršinu v tom přístěnku tam! Dvě mouchy (či spíš dva ovádi) jednou ranou:)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. myslíš 127 kilové 6x zbankrotované,před mozkovou porážkou stojící prase s kohoutím příčeskem? :D

   Smazat
  2. 17:07 - s přehazovačku či bez, užil na to čekistické ugrofinské prase nordickou lest! To na tenhle xndl asiatskej platí! -
   http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%92%D1%8B%D0%BD%D0%BE%D1%81-%D0%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D0%A1%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD2.jpg

   Smazat
  3. Platilo to i na Pepka Stalinů! Ten nic nevyhrál! To jen jedni nordici zradili jiné! Zvláště na tom má podíl to prase Churchillů! Cituju:

   Boľševickí Židia zavraždili viac ako 40 miliónov etnických, kresťanských Rusov. Presný počet nebude nikdy známy. Bolo to tak strašné, tak desivé pre tradičnú vládnucu triedu zvyšku Európy, pretože videli možnosť, že sa to udeje aj v ich vlastných krajinách. To platilo najmä pre Nemecko, stále nestabilné v dôsledku prehry vo vojne, a s najväčšou komunistickou stranou mimo Rusko. Vedenie nemeckej komunistickej strany pozostávalo na 78 % zo Židov. Je teda div, že Hitler a národní socialisti videli Židov a komunizmus ako smrteľných nepriateľov Nemecka a západnej, kresťanskej civilizácie?

   Skôr je divné, že to tak nevideli Británia a Spojené štáty. Spojenectvom so židovským, protikresťanským, ateistickým, komunistickým Sovietskym zväzom zničili Nemecko. Británia a Spojené štáty musia preto niesť bremeno zodpovednosti za úpadok západnej civilizácie po Druhej svetovej vojne!
   - https://www.protiprudu.org/mytus-o-nemeckej-podlosti-narodny-socializmus-verzus-komunizmus-2/

   Smazat
  4. Zajímavý je že pak Churchill kvičel ve Fultónu vo železný voponě! A přitom na jejím spuštění měl lví podíl! Kdyby se nesral do politiky a nechal uzavřít mír kterej pan Hitler Britům nabízel, všecko by dopadlo jinak! I Indii by jim nakonec ponechal a věřím že by dal vale japonským skrčencům a zrušil s nima ten pakt! Naše Rasa dnes mohla být pánem věta a ne odumírající větví! Páč s ní zajde i civilizace vy troubové! Přijde Planeta vopic ...

   Smazat
  5. Bomba za 7 milijard a zlikvidovala jen pár čmoudu . Čt to vysílala často jak modrou verlibu . Už jsem myslel že tu maxi pumu shodily naši . Bude pravda že válka je dobrý kšeft . marcel

   Smazat
  6. 16:56 moc se těším až váš idol usa zbankrotuje pak bude po válečném štvaní

   Pokud se čísla počítají v miliardách nebo dokonce bilionech, začnou ztrácet kontext. Jedním z takových čísel je státní dluh Spojených států. V současné době je to zhruba 19,5 bilionu dolarů. To je tak velké numero, že je to pro průměrného člověka obtížné pochopit. Server Visual Capitalist nabízí pět srovnání státního dluhu.

   Státní dluh USA je například větší než 500 největších veřejných společností ve Spojených státech. Letos v létě byla hodnota těchto firem „jen“ 19,1 bilionu dolarů. Je také větší než majetek sedmi největších amerických správců aktiv, ti mají celkem 18,9 bilionu dolarů.

   Jako měřítko by také mohla posloužit ropa. Dluh USA je pak větší než všechny světové exporty černého zlata za loňský rok. Když přejdeme k opravdovému zlatu, pak je státní dluh 155 krát větší než se po celém světě vytěží za celý rok.

   Ve skutečnosti je americký dluh větší než všechny světové fyzické měny, zlato, stříbro a bitcoiny dohromady. Bylo by to zhruba 65 procent státního dluhu USA.

   Smazat
  7. To jsou jen virtuální věci, nemaj význam. USA má nejen zdroje, ale i kompetentní lidi a infrastrukturu. Rusáci jen ty zdroje ... proto pudou do hoven -
   https://rufabula.com/articles/2015/08/11/if-russia-breaks-up

   Smazat
 8. Pro pitmce,kteří nejsou schopni uvažování,je asi
  válečná psychoza nutností.Pokud si myslíte,že vás
  se to netýká,jste na omylu.Půjdete hezky bojovat
  za americké zájmy.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak vono záleží kdo bude za tou Amerikou! Pokud WASP a KKK, pak budem bojovat za zájem Naší Rasy ... pokud čokopice jako tam byla pak za zájmy šábesníků!

   Smazat
 9. "Vraždy s.r.o."
  Skupina nájemných židovských vrahů ve službách New Yorské mafie.

  OdpovědětSmazat
 10. To je zase výblitků! Sami píšete v jakém stavu na konci carismu bylo Rusko. Uděláte li porovnání, zjistíte že je to stát který za posledních 100 let udělal největší pokrok. Euroatlantická civilizace je zdegenerovaná, nedodržuje ani zákony které sama stvořila viz OSN. Moudrému člověku stačí k životu málo a zdegenerovaný nemá nikdy dost, to bude jeho záhuba. Podívejte se co jim řekl Ruský zástupce v OSN na ten podfuk s chemickým útokem. To je hnus velebnosti a bude hůř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano a ne. Degenerat dosahne penez, pak neuhraje hru (blb) , zadluzi se (bankam ci ..), udela si monoho nepratel!!! , jde mu o KRK!!!( jeho krk coz je jeho jediny zajem) ,pocne intrikovat , nasili , valka krev , vse je zniceno, krve po kolena!!!

   Banky se raduji , krve po kolena nejlepsi ksefty, a banky bohatnou ,lidi zhrabaji sve mrtve a pujci si penize od banky!!

   Ovsem na prvnim miste Degenrat pracoval pro banky , ale ty se od nej distancuji!!!

   Banky nemohou prohrat, udelaji jen maly profit ci velky profit.

   Proc ??? Banky funguji na zaklade investic :

   na priklad : 1/3 obezivo,1/3 Zlato, 1/3 akcie cenne papiry.

   Je valka, obezivo je zniceno 50% ,Zlato jde nahoru 60% , papiry a akcie poklesly 5%.

   Hodne je zniceno : udelaji se jim pujcky na 7% (to je zdarma na 50 let).
   Kazdych 10 let se jim urokove 2X vice penez , zdvojnasobi profit. Za 50 let je 32 x vice penez do jejich kapsy nez byla pujcka.

   Ovsem je to mene !! diky inflaci,ovsem po valkach je mala inflace mozna 4% , takze bankeri znasobi svoji investici 5 x a oni inflaci kontroluji do velke miry.
   Plus hned po valce koupi akcie ,za NIC protoze lidi chcipaji hlady.
   a akcie jdou nahoru 20 letpo valce 2x a plati dividendy.
   HOHOHO valky jsou ZLATY DUL !!! (pro nektere!! banky nemohou prohrat)

   Mravenecnik

   Smazat
 11. Orwell mněl nadčasovú pravdu(všichni sme si rovní a některí jsou si rovnější)

  OdpovědětSmazat
 12. No tentokrát se urodilo skutečně velké množství volů.Než jsem dočetl a trochu si urovnal tu směs nesmyslů které váleční štváči vyprodukovali, začal jsem pochybovat o smyslu života na zemi.

  OdpovědětSmazat
 13. Gabal, to není žádný odborník na nic:-D
  To je obyčejný židovský zmrd.
  Nejdříve pilný soudruh, pak zcela neúspěšný politruk za OH, nebo které kokoty, teď se konečně dohrabal za flanďáky do Sněmovny. Prase, které není ani k jídlu.
  Jen zastřelit.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.