Reklama

středa 26. dubna 2017

Věšení a balení kuřat, cizinci vítániNavěšování živých kuřat, ukládání drůbeže na tácky, sáčkování a balení kuřat. Takovou práci můžete najít ve společnosti Vodňanská drůbež, patřící do koncernu Agrofert spjatého s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Na nabídky práce upozornil předseda ČMKOS Josef Středula v souvislosti s nabízenými nízkými mzdami.

„Hádanka pro vás: Kdo je majitelem firmy, která nabízí tak hrozné nabídky práce?“ připsal k obrázkům inzerátů, kde Vodňanská drůbež (majitel A.Babiš - pozn.red.NR) nabízí práci od 12,5 tisíc měsíčně. „Vlhké a chladné prostředí, cca osm stupňů,“ píše se přitom v inzerátu. Jde mimo jiné i o směnný provoz, nabídky jsou podle popisu vhodné i pro cizince.

„Jak je stále možné, že jsou takové nabídky mezd pro zaměstnance? Jsou na hranici příjmové chudoby, nelze za tak nízkou mzdu dlouhodobě přežívat. Za takovou mzdu nelze žít důstojný život,“ rozlítil se Středula s odkazem právě na Andreje Babiše. 

Zároveň míní, že takováto informace je zajímavá také pro ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou, premiéra Bohuslava Sobotku (oba ČSSD) a předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, které na inzeráty rovněž upozornil. Když pak Středulu jeden z diskutujících napomenul za to, že se spolčuje v předvolební kampani s předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a že odbory mají být apolitické, Středula zareagoval.
„Jak jste přišel na to, že mají být odbory apolitické? Odbory se zabývají politikami jako jsou mzdy, sociální pojištění, zdravotní pojištění apod. A proč nepodpořit někoho, s kým mohu souhlasit a vydefinovat se vůči tomu, kdo prosazuje neakceptovatelné věci? Navíc jde o tematickou záležitost.“

35 komentářů :

 1. Středulo, raději přestaň žvanit když nemáš o ničem páru.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jeste-ze-nas-koupil-pan-Babis-Odborovi-predaci-z-drubezaren-Agrofertu-se-razne-ohradili-proti-utokum-Streduly-485144

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. K 14:53. Inu koho chleba jíš, toho píseń zpívej, to asi pro "odboráře" ve Vodňanech platí beze zbytku.
   Nějak jste, jistě omylem:-), opomenul podstatu věci, že se tu nabízí těžká práce v těžkch podmínkách za 12,5 hrubého. To ovšem není nic jiného než novodobé nevolnictví.
   Heriot.

   Smazat
  2. Hele, jakýsi debilní Heriot o práci ve Vodňanech ví více než tamní zaměstnanci! No to je neuvěřitelná drzost co tady předvádíte.

   Při vaší hlouposti a omezenosti si ani nevšímáte faktu, že Středula je maskovaným členem ČSSD a s výhledem na odměnu v podobě nějaké dobře placené funkce jako dřív Falbr, Štěch,... využívá svého vlivu k útokům na Babiše, potažmo na ANO a snaží se tak zachránit potápějící se ČSSD.

   Každý ať si přečte ten článek v odkazu a udělá si sám obrázek.

   Smazat
  3. Babiško, babiško, ty ty ty, ty zvířátko politické! Ty nám chceš namluvit, že Andrejo je muž svatý? Že to není obyčejný podnikatel, ale silně sociálně cítící lidumil? Ještě jsi zapomněl, že Andrejko miluje i slepice a kuřata jako lidi. A v kterém kabaretu vystupuješ, že bych se šel zasmát tvým dalším kouskům?

   Smazat
  4. Tak kdy se budeš hlásit ve Vodňanech za 12,5 litru hrubého, demente !

   Smazat
  5. Ne vy blbečci. Babiš není svatý. Středula v rámci předvolebního útoku na Babiše poctivě vyhledal z jeho 30.000 zaměstnanců ty co berou nejmíň a pokusil se zaútočit.
   Ale vůbec se mu to nepovedlo. I sami tito nejméně placení zaměstnanci z celého impéria ho s jeho blábolením poslali do prdele.
   V rámci jeho křiváckého útoku použil čistý plat místo hrubého, jeho růst po určité době, delší dovolené, benefity, maso zadarmo...
   No a přiznejme si že Vodňany nejsou praha a práce v zemědělství není práce v IT. Tomu taky ten plat odpovídá.
   A hlavně, vás tam nikdo pracovat nenutí, pitomové.

   Smazat
  6. K 15:23.
   A že se tak čílíte mladý muži odchovaný MfDnes, Vás platí Babiš, nebo co ? :-)
   Podstata věci není ve Středulovi, ale v tom, že tu je firma, která se nestydí platit 12,5 tisíce hrubého za těžkou práci.
   Jen toho jsme si všiml, vaše bláboly okolo, kterými to chcete zamlžit mě opravdu nezajímají...
   Heriot.

   Smazat
  7. 17:38
   A vy jste placen kým, že se tu snažíte bojovat za někoho kdo vám jasně řekl že o váš boj vůbec nestojí?
   Podstata věci je, že zaměstnanci jsou spokojeni. Protože se nejedná o 12.500 hrubého, ale o 14.000, je to nástupní plat který se rychle zvyšuje a je k němu spousta příplatků a dalších benefitů, roční odměny atd.
   Ještě jednou, jděte do prdele Heriote a starejte se vo svý nebo o někoho kdo o vaši starost stojí.

   Smazat
  8. K 17:48.
   No, v inzerátu bylo 12,5 hrubého, takže asi neumíte číst. Nebo sem hážete prefabrikovnaé bláboly, to spíše, to placení troubové dělávají :-).
   A spokojeni nejsou "zaměstnanci" (ve smyslu všichni, jak se tu snažíte naivně hrát), ale dva jistě dobře opatrovaní funkcionáři odborů v této firmě.
   A já si budu vyjadřovat svoje názory k čemukoliv uznám za vhodné i kdybyste mladý muži praskl vzteky.
   Heriot.

   Smazat
  9. Inzerát za 12,5 je z roku 2015. Jak jsem psal, jděte do prdele, starý muži. Co kdybyste místo neustálého vyjadřování vašich stupidních názorů na všechno a na všechny raději někoho sám zaměstnal? Třeba za 30 nebo rovnou 40?

   Smazat
  10. K 18:17. A proč bych měl chlapečku někoho zaměstnávat, to je mi ale třeskutá logika. Příště až zkritizuju rozbité silnice, tak mi jistě poradíte, abych si postavil vlastní...:-)
   Za takové trapne vystupování vás páníček nepochválí, musíte se zlepšit, děláte mu velmi špatnou službu.
   Jen aby vás neposlal tam, kam tak rád vy sám posíláte ostatní, když vám dojde řeč...
   A už mě omluvte, s nýmandy se nezahazuji.
   Heriot.

   Smazat
  11. 19:53

   Proč? Protože blbě žvanit jako vy umí každý nýmand. A vaše žvásty jsou úplně k prdu. Nikomu ani zbla nepomohou. Jen si tím nadáváním, pomlouváním a lhaním léčíte jakási svá duševní traumata.

   A váš příměr je úplně mimo. Naše silnice si platíte v daních a jezdíte po nich. Máte právo kritizovat.
   Vaše kritika je ale jako kdybyste kritizoval tady od stolu silnice ve někde třeba ve Španělsku po které jste v životě nejel a navíc všichni tamní řidiči jsou s ní spokojeni.
   Píšu už potřetí, jděte do prdele.

   Smazat
 2. ANO,volme Babiše !! Bude Vodňanské kuře halál od košer kuchaře a taky Sorosova vymejvárna palic vyhnaná z Budapešti...nic víc nám už ke štěstí neschází,jen ještě Zemana vyměnit za Drahoše,on si s tím Bakšišem skvěle rozumí a shodnou se určitě i v posteli...

  OdpovědětSmazat
 3. „Jak jste přišel na to, že mají být odbory apolitické?" (Předseda odborů Josef Středula.) - "Řvi, dají mzdu dví, kušuj, hubu sušuj" (Karel Havlíček Borovský). Údajně vzdělanější skopečkové s frňákama nahoru tyto staré pravdy nedokážou udržet ve svých podnikajících lbích. sck

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Apolitické" je pouze boží hovádko (i to dvounohé...) a proto končí zpravidla na jatkách !!!

   Smazat
 4. Jsem plně straně pana Josefa Středuly, který má v tomto naprostou pravdu. A Babiše nevolte.

  OdpovědětSmazat
 5. Nabízí tuto práci přímo firma Vodňanské kuře,nebo pracovní agentura?I přes pracovní agentury se vyvádějí peníze z firmy o které se pak podělí s majitelem.

  OdpovědětSmazat
 6. Ústy je Babiš pro ochranu hranic EU (to jsou slova, planá), rukou a perem schválí půl miliardy na obsluhu džihádistů (to jsou činy, to jsou peníze naše, ne jeho). Nevolit!

  OdpovědětSmazat
 7. Já teda rozhodně nejsem voličem pana Babiše. Ale pane Středulo, kde je problém? Je to nabídka práce. Nechceš to? Zdá se ti to málo? Tak to neber.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém je, že ČSSD ztrácí body, tak Středula útočí na Babiše jak se dá. Možná že to potom za odměnu dotáhne až na europosrance.

   Smazat
 8. Nic proti tomu, kdyby jediným cílem takovýchto sdělení nebylo dehonestovat předsedu ANO Babiše, který byl do nedávna majitelem Agrofertu. Je to předvolební kampaň proti straně ANO, která si sice tvrdou a zejména pro flákače nemilou ekonomickou politikou získává podstatnou část voličů - těch racionálnějších, kteří přestali věřit na sladké sliby levice i pravice, ze kterých po volbách zbyla vždy jen nula,nula, nic. Strany, jsko soc. dem, lidovci, odesáci, topáci se spojili ve svém úsilí likvidovat Babiše a ANO a žádná lež a podlost jim nejsou dost velké - a přesto prohrají a lze jen doufat, že budou smetenio aspoˇm z vládních choutek, neb větších křiváků, než jsou oni, česká politika nezná. 25 roků vodí miliony občanů za nos, rozdávají sice platy, na které ale nevydělali, přivedli stát k bankrotu a lidi do chudoby! TAK TY BYCHOM MĚLI VOLIT?
  A pak, co je nízká mzda: viděl jsem fotografie z demonstrace "migrantů" v Rakousku, kteří měli cedule, požadující jako minimální měsíční příplatek k bydlení a stravě 2 tisíce EU (ano dva ticíce), jinak vyhrožovali sebevraždou, protože s 600 EU (15 tisíci Kč), které mají, nelze důstojně žít.
  Konečně si ani nemyslím, že současné vedení tak obrovského holdingu ví, jaké mzdy jsou ve VCodˇ/nanech nabízeny, stejně asi ani neví, za kolik jsou pak kuřata někde v Prčičkách prodávány.
  A TEDY NAOPAK, VOLTE PANA BABIŠE, POKUD VYVOLÁVÁ TAKOVÝ POPRASK U SVÝCH POLITICKÝCH ODPŮRCŮ, MUSÍTE HLEDAT V TOM JEJICH POTŘEBU UKOJENÍ FINANČNÍCH POTŘEB.
  A pokud jde o odborového bosse typu pana Středuly? NEKANDIDUJE NÁHODOU TAKÉ DO PARLAMENTU? A ZA SOC. DEM? TU PARTAJ ZAPRODANOU KAPITÁLU?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevolit Babiše,Nařízením zavést EET,donutil a další donutí,zanechat živnosti po vesnicích a nahnat kupující do řetězců,které on zásobuje sračkami.

   Smazat
 9. Bez emocí. Volme Babiše!!! Přál bych mu a jeho straně alespoň 65% hlasů, to proto, aby vykopal ty parazity z poslanecké sněmovny a mohl sám sestavit na 4 roky svou vládu . Nevím co by v tomto zbídačeném státě mohl ještě víc pokazit. A když, tak mu to za 4 roky sečteme a červený šáteček a propadliště dějin, nebo ......Mírov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez emocí vám připomenu, že Babiš něco jiného říká a jinak se chová.Není proti přijímání imigrantů,jak lidem tvrdí, tahá sem Sorosovy university,přestože ví, že v nich není místo pro normální studenty, program učení je multikulturní ideologie, vychovává absolventy, kteří systematicky budou rozvracet demokracii v Evropě, budou sem více pašovat imigranty.Sorosem jsou zde placeni i někteří redaktoři.Toho všeho je si Babiš i Drahoš vědom, ale snaží se protlačit sem Sorose ještě více.Jinak když volíme Babiše, volíme i Stropnického, Teličku, Jourovou atd.

   Smazat
 10. Bez emocí.....s takovou pakáží jakou má ANO(Stropnický,Jourová,Zlatuška,Telička atd.) JSOU NEVOLITELNÝ STEJNĚ,JAKO TA UŽ LÉTY ZAVEDENÁ HAVLOBANDEROVSKEJ KSIND!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pardon.....Léty zavedenej havlobanderovskej ksindl.

   Smazat
 11. kdo volí babiše volí eu migraci začlenění do 4 říše a pan oligarcha jsi rád doveze nové pracovníky aby dělaly za mzdu která není ani na přežití a pro havlistické strany nové voliče záruka že jse nic nezmění

  OdpovědětSmazat
 12. Toz ten vechcané transendentálné primitif Bures bode zrazene Jidásem - Bohosem a potem Mikem okrizované ve valdstejnské zahrade........ a konecne bode líp........howk

  OdpovědětSmazat
 13. Nedávno jsem zíral na lístek vložený do tohoto produktu, na němž byly údaje o porážce "halal" s poznámkou, že certifikaci a kontrolu balení provedla pověřená islámská obec se sídlem v Berlíně; to mě dorazilo...
  Co je to Halal?
  Halal je jakýkoli výrobek certifikovaný muslimskou obcí podle náboženských pravidel. Certifikace je za poplatek, ze kterého jdou peníze na provoz muslimské obce – např. na nájem mešity, případně jsou peníze přes různé neziskovky směrované do arabských zemí. Existuje vážné podezření, že mohou končit na účtech teroristů či jejich rodin. Certifikát podle standardu HALAL potřebují všichni výrobci a obchodníci, kteří chtějí svou výrobu a zboží dodávat na islámský trh.
  Nejznámější z halal výrobků je halal maso. Při porážce stylem halal (tzv. Zabíha) musí být zvíře podříznuto muslimem za recitace modlitby a to záměrně bez předchozího omráčení (aby tu modlitbu slyšelo), někdy zvíře umírá i několik minut! Zvíře je tedy při porážce při plném vědomí! Ačkoliv je tento způsob ke zvířeti velmi krutý a byl i v mnoha státech zakázán, byla mu v ČR udělena v roce 2010 za podivných podmínek výjimka Ministerstvem zemědělství v zákoně o ochraně zvířat, kdy se nadřadil islám nad ochranu zvířat a nyní je možné zde tyto rituální vraždy praktikovat.

  Naše běžná porážka zajišťuje také vykrvení masa, protože tělo poraženého zvířete je ihned pověšeno za nohy. V pouštních podmínkách nebylo zvíře za co pověsit a tak se podeřezávalo na zemi. Halal maso tak nejenže není lépe vykrveno, ale kromě baktérií obsahuje navíc i plno stresových hormonů.

  Prodej halal masa (kebab) dotuje muslimskou obec; pojídáním kebabu tak podporujete týrání zvířat i islám!

  OdpovědětSmazat
 14. Středula má pravdu. To by byl lepší lídr než Sobotka. Babiš je kapitalista v kapitalismu, to mu nemůžeme zazlívat. Co vadí, je jeho lavírování v obraně Česka a posluhování EU. TES

  OdpovědětSmazat
 15. Pane Heriot měl jste recht, narazil jste bohužel na novodobého magora, odchovance dnešního školství. Jinak pro 17:04 - proč bych měl volit oligarchu, tedy superkapitalistu? On jako bude lidumil? Jak někdo správně poznamenal, on má lidi stejně rád jako kuřata. Ten příklad s tou inzercí práce za 12 tisic v tom článku mluví sam za sebe. To je Babiš v akci. Po ovocích jejich poznáte je - Kristus. Já budu volit budto komunisty anebo Okamuru - jediné dvě nevlastizrádné parlamentní strany.
  16:34: To co píšete o spokojenosti zaměstnanců Agrofertu. Lidé, když musí, tak se spokojí se vším. Nějaká práce je vždy lepší než žádná. Z něčeho musím být živ.

  OdpovědětSmazat
 16. Takoví lidé jako Babiš, by vůbec neměli být připuštěni k volbám. Přeci nemůže podnikatel, který žádá politiky o přidělení dotací, být současně i tímto politikem. To musí být střet zájmů jako prase. Pokud není, tak jsou zákony špatně. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takoví lidé,takoví zrádci,podvodníci,zloději a šejdíři,jako Babiš,by měli už dávno viset a v lepším případě úpět na doživotí na galejích !!!

   Smazat
 17. Ceska vlada, hajzl vedle hajzla

  OdpovědětSmazat
 18. Tak tak,Jurečko,kupujte České potraviny dovezené z Polska z Brazilie,ale zabalené v Babišových firmách.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.