Reklama

sobota 22. dubna 2017

Vítězka Talentmánie Patrície Janečková a vítěz Superstar Martin Chodůr ve společném duetu ... A takhle to dopadlo... Na dobrou noc!

22.4. 2017 

23 komentářů :

 1. Wau, nádhera, to se teda hodně povedlo!!
  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 2. Krása. Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 3. Hmm - v dobách dávné minulosti za totality by československý koncert znamenal, že by Češka zapěla pro Čechoslováky česky a Slovák slovensky (tehdy to bylo obráceně) Dnes zabučeli brexiťácky - což koresponduje s protektorátním postavením obou našich státečků - A TÍM PRO MĚ ZCELA ANULOVALI NÁDHERNÝ PĚVECKÝ VÝKON. Holt stále spějeme do usácké přes Bruselskou. RUSKY NAŠI VÍTĚZOVÉ NA FEDERÁLNÍCH SOUTĚŽÍCH ČSSR NEZPÍVALI ANI PO VSTUPU VOJSK...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč redakce Nové republiky uvádí anglofoní kýč? Plně souhlasím s 9:36 - je to známka úpadku a nesvobody, navíc kýč je falešný pohled na život. Copak to redaktor-editor nechápe? Nebo je sám kýčař? Leo

   Smazat
  2. Proč hned debilové. I Vaše vyjádření je relativní. Angličtina ani italština nebyla vždy. To že hudba je dnes převážně komerční je díky vlivu angličtiny. Dobře to být nemusí a asi ani není když jsou vytlačované a potlačované snahy o odlišnost v projevu. Než něco tvrdíte, tak přemýšlejte o souvislostech. Nikdo nemá patent na vševědění.

   Smazat
  3. Pro debila každý debil

   Smazat
  4. 11:30

   Protože hloupost, omezenost a neznalost z jejich "mouder" přímo čiší.

   Angličtina je prostě jazyk příjemný na poslech, její základy jsou snadno naučitelné. Proto se chytla a její znalost patří k základnímu vzdělání na celém světě.

   Odlišnost projevu nikdo nepotlačuje. Naopak, jste to vy kteří si tu neustále stěžujete na režimní podporu menšin, odlišností. Ujasněte si co vlastně chcete.

   Smazat
 4. nechápu proč zpívají anglicky? to už jsme zapomněli že jsme v Česko-Slovensku, nebo to byl příkaz organizátora soutšžě nebo to interpreti v češtině nezvládnou Nevím...

  S.
  Vidím že nejsem sám kdo se nad tím pozastavuje...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, opravdu tu nejste jediný omezený hlupák

   Smazat
 5. Anonymní23. dubna 2017 11:56
  „Fantom opery (anglicky The Phantom Of the Opera) je muzikál z roku 1986. Jde o adaptaci stejnojmenného románu francouzského spisovatele Gastona Lerouxe, jenž poprvé vyšel v roce 1909. Světová premiéra muzikálu proběhla 27. září 1986 v Her Majesty’s Theatre v Londýně, kde se uvádí dodnes.“
  Pro supernárodovce, tu písničku nenapsali Češi v angličtině, nýbrž ji zpívali v originále. P.K.

  OdpovědětSmazat
 6. Mno nevím. Podle mně to úchvatný zážitek pro uši není. Ten maník v některých partiích zaostává a dohání zpěvačku nebo zaintonuje napůl. Holka si jede bez nějakého procítění to svoje... Existují lépe nazpívané verze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chodúr je znám solidní pěveckou technikou. Chybí mu ale lepší hlasové zabarvení a rozsah. Janečková je naopak hlasová virtuozka a velký talent čs. opery (Češka se slovenskými kořeny), která od doby natočení této písně (min. 5 let) dobývá úspěchy i v cizině.

   Smazat
 7. no nic moc ano jsou lepsi verze !!! ale pro ceskoslovensky trend dobre tady nikdy zadny svetovy zpevak nebyl (ani kaja!!!) a ani nebude!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Nejsem odborník na muzikály, kdysi se tvrdilo, že jedinou zpěvnost má italština a tak se i říkalo, že mimo ní nic operně nezní.
  Proč ten spor, jistě většina nerozumí ani ne tak pro angličtinu, ale pro její zpívanou podobu. Za daleko horší považuji užívání anglicismů/spíše amerikanismů v obecné češtině, kde jsou kvalitní české výrazy. To je ovšem nešvar především novinářů, kteří se domnívají, že tím dodají svému textu na "světovosti". Mnozí, možná i proto, že se špatnou srozumitelností textu vytratí blbost autora. TATO NEŘEST HLUBOCE ALE PRONIKLA I DO LITERATURY ODBORNÉ A VĚDECKÉ, kde čtenář může být rád, že najde aspoň české spojky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kontrolují nám toxické produkty.
   vládnou nám jedovaté výrobky.

   Smazat
 9. Na to, jak je ta holčina mladá, to je úžasný výkon.

  OdpovědětSmazat
 10. Moc se mi ta holčina líbila.Nazpívala to krásně,Byl to zážitek a ani mě nevadilo, že to bylo v angličtině.

  OdpovědětSmazat
 11. Tady není vůbec namístě hodnotit jakým jazykem to bylo zazpíváno,prostě to bylo parádní.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážení, pár mých drobných do mlýna. Na hoře někdo píše, že je to kýč. V jistém smyslu tento člověk má pravdu. Nechápu, že nikdo nevidí, co vidím já, ale já vidím vždy všude něco, co není dokonalé, možná z toho důvodu, že nejsem dokonalý a v životě jsem žádné terno neudělal a patrně také neudělám. Tedy závist? Nevím, ponechám to povolanějším k hodnocení, což si ale myslím, že nebude nikdo z těch lidí, co zde píši, snad nejvíce se mi líbi komentář mluvící o tom kýči - 9:49. K věci: Vizuálně - špatně, kariéru neudělají. To tam opravdu nebyl nikdo lepší, kdo by si získal první cenu? Hudebně, tedy zvukově - ta dívka - dobře, nadprůměrně, ten hoch špatně i zvukově. Zdaleka to není výborné. Chybí tomu to podstatné, co tvoří umění: přesvědčivá síla spontaneity, to jest vnitřní sila obou zpěváků. Ta dívka je alespoň dobrá po zvukové stránce. Zkuste to třeba srovnat s tím jak zpíva ta dívka, která zpívala americkou hymnu při inauguraci Trumpa /zpěvačka velké plus, prezident - jak se zdá velké minus/. Podívejte se na Karla Gotta, jak se pohybuje, jak se tváří a to nejen ted, ale v celém svém životě, zkuste se podívat na E. Farnou. Řeknu Vám to již lepší je Pepa Nos nebo Dobeš nebo Nohavica - vizuálně i hlasově - protože jsou sví a něco v nich je. Další karieru jako zpěvák bych oběma odradil. O zpěvakovi tak jako o žádné jiné profesi je třeba říci, že se zpěvákem třeba narodit. Oni tu kvalitu oba postrádají. Naučit se této kvalitě nedá. Být dobrý zpěvák to je dar a pochyboval bych o tom, že člověk se může tuto profesi zvládnout takovým způsobem, jak jsem to četl v jedné knížce - 10000 hodin stačí, aby z Vás byl virtuoz na světové úrovni v libovolné oblasti - hudba, sport, šachy. Omlouvám se za poučování. Přidal bych se k 9:49. Je to kyč. Podepisuji se také pod tím, co říká 9:49.
  Podpis: Zapšklý důchodce, který v životě nic nedokázal. Možná, že důvodem k tomu, že zde piši komentáře je jen to, že se chci zviditelnit. Omlouvám se, že jsem toho příliš napsal o sobě - to rád s oblibou dělám. Ještě dodatek k podpisu: Narcis.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nesouhlasím. Když má zpěvák své originální zabarvení hlasu příjemné pro uši,tak dává písním hodně svého a to Patricie má. Chodůrovi píseň nesedí. Jsou zpěváci, kteří můžou na pódiu stát jako sloup a je to zážitek. Gott za mlada, nenahraditelná Špinarová, Bílá .

   Smazat
  2. autor 21:03: Dnes své příkré hodnocení beru zpět. Ta dívka má skuteščně velmi krásný hlas a také souhlasím s tím co jste napsal /tedy s autorem 14:06/. A ostatně i ten můž není špatný. To je asi part pro poněkud hlubší hlas - takže máte pravdu. Nuže někdy toho člověk hodně vykoná a potom přijde na to, že to bylo špatné - viz film o M. Buonarottim, maloval Sixtinskou kapli. Jinak však autor 9:49 má pravdu. Když to tak dál půjde tak budeme mluvit místo "to je výborné", "to je kul". Mimochodem, kdybyste udělal sondáž - tak se vsadím, že 90 procent lidí neví, co to je "super" - jedno z nejčastějších slov, nyní používaných. Abyste mi rozuměl, podívejte se nejdříve do latinského slovníku, abyste rozuměl, co to slovo znamená. Dle mého názoru, když někdo nečemu nerozumí, neví vlastně o čem mluví.

   Smazat
  3. Oprava 14:47: za ..."Buonarottim".. má být "jak".

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.