Reklama

.

.

pondělí 10. dubna 2017

Vlk před třemi dny: Je Bašátr Asad úplný debil?

vlk
10. 4. 2017  Kosa zostra čili

Tenhle článek jsme měl připravený až na zítra, ale vzhledem k nočnímu raketovému útoku na Sýrii se nedá nic dělat a musí okamžitě na sklo!


Nerad používám vulgarity ve svých článcích. A už vůbec v titulcích. Drsný slovník, pokud nejde o nutnou obranu proti napadení, je kontraproduktivní a nijak nepomáhá zvýšit sdělnost nějaké myšlenky. Naopak – apriori leckoho automaticky odrazuje. Dneska mi ovšem nezbylo nic jiného, než porušit svoje pravidla. Protože je to na místě.

Když totiž slyším a čtu tu záplavu názorů – ano názorů, nikoli informací o posledním užití chemických zbraní v syrském konfliktu, nezbývá mi nic jiného, než si položit zmíněnou otázku přesně tak, jak je prezentována v titulku tohoto sloupku! Tedy znovu:

Je Bašátr Asad úplný debil?

Nejspíš ano. Podle komentářů oficiálních západních představitelů i politických komentátorů informačního mainstreamu ohledně posledního nasazení bojových plynů na syrském bojišti – konkrétně v syrském Chán Šajchúnu v provincii Idlíb

Je nesporné, že k rozsáhlé intoxikaci civilistů v té lokalitě došlo. A protože se tak stalo, je důležité najít viníka. Protože tohle je naprosto nepochybně válečný zločin nejtěžšího kalibru! O tom nelze vést žádnou diskusi.

Naopak ovšem velmi pečlivé, důkladná a zejména na důkazech založená diskuse je nezbytně třeba k odhalení toho, kdo tohle vrcholné darebáctví má na svědomí. Jenže pro naši část světa žádná diskuse, žádné zkoumání, žádné pečlivé vážení každého detailu, aspoň v tom rozsahu, jak to dělá každá běžná kriminálka při vyšetřování té nejtuctovější vraždy, není potřeba a prostě se nekoná. V jeden okamžik světové agentury přinesly informace o chemickém útoku a za pár minut jsme se dozvěděli, že to má na svědomí buď Bašár Asad nebo Kreml. Nebo oba. Místo zkoumání důkazů nastoupily silné a ještě silnější výroky. Které se stále stupňují.

Nevím, kdo ty otravné plyny v tom syrském městě použil. A nedělám si sebemenší nárok na to, abych nějak sebeméně přispěl k objasnění tohoto bestiálního zločinu. Nicméně, vždycky, když se něco podobného velkého stane, kde není zřejmý viník, sestavím si katalog základních otázek, jejichž zodpovězení nevyžaduje ani speciální znalosti, ani nákladné technické rozbory a dokonce ani přítomnost na místě tragedie, ale bez jejichž úplného zodpovězení se v žádném případě, nelze dobrat pravdy. Udělal jsem to, k velké nelibosti příznivců spikleneckých teorií, v případě útoku na newyorská dvojčata, stejně tak jako u všech teroristických ataků v poslední době, ať už byly kdekoli a udělám to i dneska. Protože hned, jakmile měli všichni, co mají kolem nás díru do krku a k tomu patent na ten jediný správný názor, jasno a začali vykřikovat – může za to syrský prezident a Rusové, pak jsem si položil tu otázku z titulku –

Je Bašár Assad úplný debil?

Abych nebyl podezírán s podjatosti, jednostrannosti pohledu, toho že jsem snad placen z Damašku nebo z Moskvy, sděluji p.t. čtenářům, že tento názor přijmu. Ano Baššar Asad je úplný debil a ten plyn použili jeho piloti v Chán Šajchúnu záměrně a s cílem vraždit civily za každou cenu, jen proto, aby ukojil svou vražednou mánii a posedlost. A Rusko a Putin jsou skoro stejní debilové, protože mu v tom nechtěli nebo neuměli zabránit.

A nyní si vysvětlíme konsekvence toho Asadova zešílení.

Plyn byl použit 3. dubna. To datum je důležité! Důležité proto, že o PĚT DNŮ DŘÍVE americká velvyslankyně v OSN Nikki Hayleová doslova řekla:

„Když pohlédnete na situaci, musíte změnit priority. Naší prioritou už není sedět a soustředit se na vyhnání Asada. Naší prioritou je reálně se podívat na to, jak dát věci do pohybu a s kým spolupracovat tak, aby syrský lid skutečně pocítil změnu,”

Což o den později mluvčí Bílého domu Sean Spicer konkretizoval takto:

„Co se týče Asada, je politickou realitou, kterou musíme přijmout s tím, jak na tom teď jsme." podle agentury Reuters.

Bašár Asad přežil svou politickou smrt. Stal se akceptovanou realitou pro Spojené státy a tím si v podstatě zajistil další politickou a nejspíš i fyzickou budoucnost. Ale protože je úplný debil a neví roupama co by, okamžitě, jakmile zase začal být brán vážně, nařídil útok na civilisty bojovnými otravnými plyny, aby tento status okamžitě vyměnil za pozici světového vyvrhele číslo jedna!!!! Tohle je přece modus operandi prezidentů!

Nejen to, je to opravdu po krvi lačnící monstrum, jakých ani v dlouhé historii největších a nejodpornějších válečných zločinců nebylo mnoho. Jeho, ještě před půl druhým rokem decimovaná a prohrávající armáda, dnes v podstatě drtí svoje protivníky na všech frontách (na specializovaných webech jako jsou třeba Aktuanlikonflikty.cz/ si to snadno můžete kdykoli ověřit a sledovat vývoj /nejen/ na syrském bojišti doslova z minuty na minutu), takže naprosto nepotřebuje sahat k podobným praktikám! Ale to víte – úplný debil je úplný debil.Třeba se mu zdálo, že nevítězí dost rychle, takže se nějakou logikou a to ani tou nejzákladnější, vůbec nezabývá. Hlavně že může zase vraždit! My přece víme, že mu nejde o to, aby vyhrál, ale aby vraždil!

Ovšem každý psychopat vždy k vraždění potřebuje nějaký, třeba nepatrný impuls. A tady mu ho asi poskytlo pondělní jednání ministrů zahraničí EU. Kde se tito pánové a dámy potřebovali vymezit po změně amerického stanoviska vůči úplnému debilovi Asadovi, což učinili například takto:

Šéfka diplomacie EÚ Federica Mogheriniová na úvod zasadnutia Rady EÚ pre zahraničné veci v Luxemburgu uviedla, že sa zdá „úplne nereálne“ veriť tomu, že Sýria bude rovnaká, ako bola v minulosti. „Je však na Sýrčanoch, ako rozhodnú. To je jasné,“ skonštatovala. „My trváme na svojom postoji. Nemyslím si, že je tu nejaká budúcnosť pre Asada, ale prináleží sýrskemu ľudu, aby o tom rozhodol,“ uviedol šéf holandskej diplomacie Bert Koenders. Minister zahraničných vecí Francúzska Jean-Marc Ayrault v Luxemburgu zdôraznil, že Sýria potrebuje „politický prechod“ hodný tohto označenia. Francúzsko si podľa neho nedokáže predstaviť, že na konci tohto procesu, keď bude reč o vybudovaní budúcnosti pre Sýriu, by mohol zostať na čele krajiny Asad a podľa šéfa nemeckej diplomacie Sigmara Gabriela majú USA teraz „oveľa realistickejší“ prístup k Sýrii ako v minulosti. Tvrdí, že o budúcom osude Asada majú rozhodnúť Sýrčania. „Vždy sme hovorili, že Sýrčania musia rozhodnúť o tom, kto bude ich prezidentom, akú budú mať vládu. Nemá zmysel určovať Asadov osud od začiatku, lebo by to viedlo do slepej uličky,“

Mno! Ano, Bašar Asad je úplný debil, totální narcis a nutně potřeboval dokázat, že reálně totálně zbankrotovaná politika evropských zemí proti Sýrii i jeho osobě, byla přeci jen správná, z přirozeného velikášství chtěl veřejně udělat z Donalda Trumpa, ledva nad ním přihmouřil oko, veřejného blázna! Ano takhle jedná opravdu totální pomatenec. A to, jak víme Bašar Asad je.

To, že je to těžký dement přirozeně vysvětluje i jisté drobné technické nesrovnalosti v provedení útoku. Totiž použití hned údajně dvou typů otravných plynů – sarinu a chloru. Původně byla řeč sice jen o sarinu, ale nyní je už, i v našich mediích přiznáván chlor. Nestačil jeden plyn, on to vraždění chtěl mít ložené, takže hned dva! Nikdo jiný než úplný debil to nevymyslí!

Mimochodem ten sarin…. Zejména ten prý je důležitý, protože usvědčuje Asada. Teroristé prý nemají kapacity k jeho výrobě. Zatímco u chloru je to jinak, ten lze získat například z kuchyňské soli celkem jednoduchým způsobem a nikdo nepochybuje, že islamisté ho nejen vyrábějí, ale také houfně při svých operacích používají. Takže ten sarin….. Ano přijímám tvrzení, že poslední chemický útok v Sýrii má na svědomí jednoznačně Bašar Asad! Tím pádem dospíváme k jednomu zásadnímu a před světem nepochopitelně utajovanému objevu – nikoli Usama bin Ladin a podobní vytvořili a řídili Al Kajdu, nýbrž – ano správně - krvavý řezník Bašar Asad!!!! Nechápu, že mi tohle dlouhé roky někdo tajil! Proč? Kdybyste náhodou nyní pochybovali o mé duševní integritě, pak vám vřele doporučuji přečíst si článek s názvem

Irák rozbil buňku al-Káidy vyrábějící chemické zbraně na útoky v Evropě

Je z 1. července 2013!!! Tedy z před 4 let. A protože know how a technické vybavení na výrobu sarinu měl v té době, se zohledněním dnešních informací, jak nám jsou prezentovány, měl a má jen Asad, je zřejmé, kdo tehdy stál za Al Kajdou. A nejspíš i vytvořením Islámského státu. Kdybyste si začali ťukat na čelo a namítli, že jako IS vyhlásil nesmiřitelnou válku Asadovi a za nejvyšší cíl stanovil jeho svržení a že jsem tudíž vedle jako jedle, pak se dopouštíte naprosto fatálního omylu! Jednak proto, že jsme si už dokázali, že Asad jako naprostý debil, použil chemické zbraně v okamžiku, kdy mu prostě jen stačilo čekat, až se protivníci zhroutí, ale především proto, že tenhle doslova po krvi lačnící psychopat si stvořením Islámského státu, Al Kajdy a podobných organizací, které naoko válčí proti němu, vytvořil zcela záměrně dokonalou záminku, aby mohl vraždit opravdu ve velkém. Na obou stranách fronty! A s naprosto ďábelským cynismem si to ještě to vraždění nechal nejméně z poloviny platit (IS a na něj navěšení) z cizích zdrojů, aby to všechno nemusel financovat z vlastního! Hlupáky ze Západu a z ropných monarchií!!! To víte - všech čertů futrál Asad!

Ve světle těchto zjištění musí být přece každému nad slunce jasné, že tvrzení Ruska, že syrské letadlo zasáhlo při náletu na Chán Šajchún velký sklad zbraní a munice militantů, kde tito skladovali svoje zásoby otravných plynů, za naprosto vyfabulovanou a vylhanou výmluvu, která nemůže být ani trochu pravdivá a není potřeba ji vůbec zkoumat! Bašar Asad, je prostě totální debil, vraždící monstrum. Ale se zatraceně dlouhými prsty. Jak například předvedl už při prvním použití otravných plynů na syrském bojišti v Ghoutě 21. strpna 2013. Kdy si prostě uměl zařídit, a by jeden z absolutně nejprestižnějších vědeckých a univerzitních celků na zeměkouli – Massachusetts Institute of Technology (MIT) vypracoval rešerši, zkoumající tento incident. A vraždící maniak Asad si uměl zařídit, že on i syrská armáda z toho byly nejprestižnějším americkým vědeckým centrem vyviněni!!! A nezůstalo jen u toho. Ďábel se prostě vloudí všude a obloudí každého. I když je to jinak debil. Ještě před tím uměl zbláznit/podplatit/podvést/přemluvit - dosaďte si sami vhodný termín, mimořádně zkušenou a protřelou vyšetřovatelku válečných zločinů - Carlu del Ponte -  a to natolik, že dala 6. května 2013!!!!, tedy ještě dávno před chemickým vražděním v Ghotě!!! interview nikomu menšímu než BBC, kde zcel a nekompromisně konstatuje, že syrští rebelové útočí sarinem!!!!!

Nicméně MIT, Carla del Ponte a přirozeně že i prolhaný Putin s vraždícím monstrem Asadem si mohou tvrdit co chtějí. My určitě víme, že Asad je debil a zaútočil otravnými plyny. V žádném případě to nemohli být islamisté, kteří těžce prohrávají a opouštějí jednu pozici za druhou a jediný větší celek, který jim zbývá je už jen provincie Idlíb, kde se stal tenhle indient, Američané jim před časem s koncem Obamy zastavili pomoc, Turecko výrazně přiškrtilo přístupové cesty na jejich území a s Ruskem se snažilo organizovat mírové rozhovory, zkrátka jsou v situaci, že jestli nedojde k nějaké zásadní změně v postoji velmocí, zejména USA, je jejich osud zpečetěn. Ti by nikdy a to také víme naprosto jistě – chemické zbraně nepoužili a protože je zcel a jistě ani nevyráběli a nevyrábí, nemohli je tudíž ani skladovat.

Takže základní otázka chemického útoku v syrském Chán Šajchúnu

Je Bašár Asad úplný debil? je uspokojivě zodpovězena. Tudíž můžeme, bez nejmenších pochyb, prohlásit – ano tenhle zločin provedla syrská armáda z rozkazu krvavé zrůdy, co si říká syrský prezident.

Simply clever!

16 komentářů :

 1. Expetri zapadnych krajin deklarovali,ze Syria je bez chem.zbrani/nie Rusko,ale zapadne krajiny ! Chem zbrane prepravili z mosulu,aby nafilmovali chem.utok Asadom,opakoval sa scenar z pred rokov a ja dnes G7,ako 1 muz,ihned po utoku mali jasne,ze to bol Asad...dnes som cital v The Sun,vyhlasenie velvyslanectva RF,na twiteri,ze ak G7,pride s ultimatom koli Syrii,bude to znamenat vojnu konvencnymi zbranami!Zial,ineho vychodiska niet,RF sa nenecha zatlacit do kuta a znicit.Ako bojisko bude samozrejme EU.Putin onehda prehlasil,ze ak USA,rozputaju vojnu v eu,postara sa,aby sa preniesla do Juesej...ale to uz konvencna vojna nebude !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezapomeňme, že v řadách Islámského státu (Daeš) na vyšších a vysokých velících postech slouží bývalí důstojníci irácké armády. Irácká armáda používala chemické zbraně docela běžně nejen proti vlastním Kurdům, ale především v dlouhé válce proti Íránu. Vědí, jak na to, umějí je i vyrábět i používat.

   Vymazat
  2. Proč se to všechno děje ?
   https://www.youtube.com/watch?v=PyzqQv_YEEU

   Vymazat
 2. Nejzajímavější z celého útoku chemickými zbraněmi v Sirské vesnici, je skutečnost, jak rychle v nějaké bezvýznamné vesnici byly k dispozici profesionální videokamery a to i s profesionály, kteří všechno natáčeli, jak je vidět na záběrech zcela profesionálně. Je to zajímavé z toho hlediska, že když b y se něco stalo kdekoliv na světě v nějaké vesnici za prvé, kde by se okamžitě u toho vzaly profesionální kamery s profesionálními kameramany, za druhé, každého by napadlo pomáhat a málokde by se lidé zabývali natáčením, když je zapotřebí zachraňovat život. Kdyby to bylo natočeno nějakým telefonem, nebo nějakým foťákem, který je vybaven možnosti videozáznamu, tak je to logické, ale celé ty záběry natočeny podle předem připraveného scénáře a připomínaly nekonečný Americký seriál z dob Korejské války "MASH". Už bývalý ředitel televize Nova, železný, řekl, že jakmile jsou u jakékoliv události bezprostředně televizní kamery je to velice podezřelé, kde se tam vzaly. Za třetí, je skutečnost, že v Egyptě u Káhiry v ruinách bývalého města natáčela jedna televizní společnost záběry záchrany dětí z bombardovaného Allepa. Egyptská policie to zjistila a celé natáčení zarazila. Za čtvrté, k celému údajnému útoku došlo na území, které fakticky přes teroristy ovládají prostřednictvím teroristů, Američani. Za páté, celé to moc připomíná události na začátku Druhé sv. války, kdy si Hitler vyrobil útokem Němců na Německou rozhlasovou stanici u Polských hranic, důvod proč zaútočit na Polsko a začít tak II. sv. válku. Za šesté, je to fakt, že Assad by musel být úplný "debil" aby něco takového udělal, když vítězil nad teroristy na všech frontách. Takže, kde je odpověď kdo je za chemickým útokem? Odpovězte si sami! Jenom připomínám, že každý útok vedený Američany je demokratický a humanitární útok.

  OdpovědětVymazat
 3. USA se ekonomicky pohybuje na dně a jedině jak to vyřešit je, vyvolat III. sv. válku. Nyní se přibližujeme, krok za krokem k nejstrašnější válce, která díky USA zasáhne celou zeměkouli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pro 14:15
   jste skutečně tak zaslepený ? Nevadí Vám, že o krachu
   USA a jeho dolaru tady slýcháváme asi tak 70 posledních let ? A furt nic ? Naopak USA je nejsilnější ekonomika na světě a ti všichni, kdo Spojené státy kritizovali už několikrát mezitím zkrachocvali..

   Vymazat
  2. 15:19-Domnívám se,že zaslepený jste Vy.
   Zřejmě nesledujete situaci.Jinak byste
   věděl,že krach USA se každý rok oddaluji
   zvýšením dlužního stropu.Proto mají USA
   přes 20 bilionů zahraničního dluhu a v
   součtu s vnitřním zadlužením je to údajně
   68 bilionů!Tisknutí peněz situaci nemůže
   zachraňovat do nekonečna!
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Petr Majevský a proto chtějí cizí nerostné zdroje řekla to i ježibaba z vinohrad není správné že Rusko má tolik zdrojů a usa jsi svoje už vyrabovaly

   Vymazat
 4. Jiří Jírovec10. dubna 2017 15:38

  Je jistě dobré vědět, že Asad je debil. Situace je o to horší, že se umí usmívat a dokáže ošálit svých šarmem a dobrými způsoby i některé novináře.

  Vlkova analýza vzbuzuje palčivou otázku. Totiž jak se dívat na české politiky, kteří tak ochotně souhlasí s posíláním raket.

  Už kdysi popsal Cimrman situaci, kdy jsou vedle sebe debil, blbeček, debil, blbeček a jen kdesi vzadu je výjimka, protože tam sedí dva blbečci vedle sebe. Kdesi daleko je v českém reálu osamělý Zeman, který opatrně žádá o vyšetření, jak to bylo.

  Dobře, Sobotka je příliš vytížen situací v ČSSD a o světě zjevně nemá žádnou páru.

  Ale co Zaorálek? Ten přece má svět ve svém referátu. Mohl by tedy vědět, že k válkám mnohdy vedou události, které se nestaly:

  Tonkinská krize byla jinak, zbraně hromadného ničení v Iráku nebyly a Blair s Bushem a Powellem lhali až se jim od huby prášilo.

  Když Bush Sr. potřeboval zdůvodnit akci proti Iráku, vymyslela PR agentura chytlavou zprávu: Iráčtí vojáci vyhazují v Kuwaitu děti z inkubátorů, aby je (ty inkubátory) mohli odvézt jako kořist. Před komisí Senátu o tom se slzami v očích svědčila mladá dívka, která v té nemocnici byla. Americký občan se ztopořil a v očekávaném rozhořčení změnil svoje mínění a juž byla pro válku dostatečná veřejná podpora a akce se mohla spustit. Pak se ukázalo, že ta dívka byla dcerou kuwaitského velvyslance sehrála požadovanou scénku a obelhala ctěné senátory. To už ale bylo po válce.

  U Krause se před nějakou dobou až moc uvolnila bývalá novinářka a popsala, jak se připravují reportáže přímo z hotelu, na jehož nádvoří stojí očouzený vojenský transportér a za pár dolarů se dají sehnat místní chlapíci, kteří sehrají potřebnou scénu pro televizní kamery.

  Za peníze se dá koupit všechno, říká policajt Loudalovi, který si přišel do Prahy pro výhru, protože přece měl "tutovku". Občas zmiňovaný americký film Vrtěti psem to dokázal s mrazivou přesvědčivostí.

  Připomeňme si Wericha výrokem "kde blb, tam nebezpečno". Odhodlanost českých politiků podporovat válku to dokládá víc než přesvědčivě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem to už nevydržel a napsal jsem Sobotkovi i Zaorálkovi, že se chovají jak naprostí idioti. Po dvaceti letech neochvějné podpory ČSSD ve všech volbách jsem se nyní pevně rozhodl, že letos je nepodpořím ani omylem. Soc.dem zdegenerovala a ovládá ji odpudivá banda, která navíc nemá ani základní politický instinkt. Ať jdou prostě do prdele...

   Vymazat
  2. V 18:oo jste mi promluvil z duše. Také to tak vidím. V.J.Horák

   Vymazat
  3. Vážený pane 18:00,je to moc hezké,že jste napsal Bohúšovi a Zvorálkovi,ale je to jako by jste házel perly sviním.Jsou asi postiženi nějakou mozkovou nemocí,třeba že se k nim tyto info dostanou,ale ten mlýnek v hlavě,který by měl vyhodnotit situaci, se jim zasekl a už dál nejede,neboť narazí na vakuum,takže,škoda času a úsilí.Jen tak mimochodem už Vám odpověděli a jestli,tak co?

   Vymazat
 5. Nesmysl je i ten sarin! Záchranáři bez protichemických obleků a někteří i bez masek se vesele pohybují mezi zasaženými sarinem a nejsou za pár minut mrtví.
  Můj názor: Ti lidé byli otráveni chlórem. A z žádného skladu! Otrávili je sami ti náboženští fanatici, kteří dokážou poslat na policejní stanici dítě opásané výbušninou a na dálku je odpálit.
  Uvědomme si, že na místě nebyl jediný nezávislý novinář... A zástupce USA v OSN se tentokrát ani nenamáhal třepat zkumavkou...
  Na závěr ještě zkušenost: v Babišově chemičce byl mladý kluk před lety postříkán reakční směsí s fosgenem. Fosgen je ovšem proti sarinu dětská hračka. Kluk měl na sobě protichemický oblek a masku. Umřel jen proto, že se svlékl před sprchováním. Zabily ho výpary z odložených ochr. prostředků! Ti záchranáři na televizních záběrech by se nedožili konce natáčení. O kameramanovi nevím co měl na sobě...
  Shrnutí: lžou a dělají z lidí blbce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uvažte anonyme, že reportéři a kameramani jsou vyzbrojeni a ochráněni učením o demokracii a lidských právech. Na jejich politické přesvědčení je i sarin bezmocný.

   Vymazat
 6. O blbosti a servilnosti českých politiků není
  třeba pochybovat.Z Brusele zavelí,Berlína zase
  poručí a Washington je přece demokracie sama!
  Tak budeme pilně přikyvovat,aby se páníčci snad
  na nás nerozlobili.Uvažování českého politika,
  přičemž je jedno,z jaké partaje.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petr Majevský SPD KSČM v tom nejedou

   Vymazat