Reklama

.

.

čtvrtek 13. dubna 2017

Volby2017/068: Totální válka

Radim Valenčík
13. 4. 2017     RadimValenčíkPíše

Analýzy a komentáře aktuálnĺho děnĺ před řĺjnovými volbami do ps z hlediska vytvořenĺ předpokladů pro skutečné reformy.Pokračování v rozboru tezí:
Jádro současné globální moci v podobně nekontrolovatelných enkláv zpravodajských služeb, finančních agentů propojených s částí tradičních elit využívá permanentního vyvolávání a stupňování konfliktů:
- K překrývání příčin současných problémů.
- K vytváření prostředí vhodného pro tunelování zemí shora.
- K posilování prostředků kontroly obyvatelstva (jak formou technické vybavenosti, tak odbouráváním administrativních omezování kontroly soukromí).

K tomu:
Zde je oproti původním tezím jen lépe strukturováno a tím i zdůvodněno, proč pro fungování současné globální moci je příznačné vyvolávání a vyhrocování konfliktů. Propojují se tři dostatečně silné motivy.

VI.

Pokračující degenerace jádra současné globální moci zašla tak daleko, že roste intenzita tlaku na reformu jak zevnitř, tak i zvenku, ze strany veřejnosti. I zde se projevuje snaha jádra globální moci řešit problémy vyvoláním drastických konfliktů, tentokráte přímo uvnitř jednotlivých zemí, v nichž má jádro globální moci původ. Hrozbu pokračující degenerace a úpadku řeší jádro současné globální moci obdobně jako goebbelsovsky vyšinuté nacistické Německo pokusem o dotažení stávající tendence vyhrocování konfliktů k totální válce proti všem vedené slouhy, slouhy slouhů a zapouzdřenými poskoky této současné globální moci. Jsme přímými svědky a oběťmi této šílené totální války, jejím následkům se však dokážeme efektivně bránit, protože je stále zřetelnější, o co jde.

K tomu:
Když jsem psal přípravné studie k těmto tezím, uvědomil jsem si, že některé projevy fungování současné globální moci (např. v souvislosti s hysterií v USA a v rámci euroreprezentace po zvolení Trumpa prezidentem) mají podobu té formy hysterie, která byla vyvolána vyhlášením totální války v hitlerovském Německu. Vše už bylo ztraceno, ale k prodloužení přežití "vyvolených" a čekání na zázrak (udržování vlastní představy o možnosti zázraku např. v podobě zázračné zbraně) bylo možné obětovat všechny. Připomeňme si autentickou atmosféru a způsob, kterým Goebbels 18. února 1943 klade deset otázek a vyhlašuje totální válku:

Současná protiruská hysterie a potřeba znovu a znovu demonstrovat sílu upadající moci i za cenu zvyšování rizika globálního konfliktu mají velmi obdobné rysy. Jádro globální moci se bude znovu a znovu pokoušet demonstrovat svoji sílu, přesvědčovat o ní své souvěrce – a tím se bude zviditelňovat, stávat pro normální lidi čitelným.

VII.

K efektivní obraně a následné nápravě potřebujeme:

- Společně sdílenou realistickou vizi.
- Odhalení mechanismů současné moci.
- Akční program obrany a nápravy.

(Pokud je myšlenka dobrá, vždy si najde toho, kdo pomocí ní zvítězí.)

K tomu:
Na semináři v Jihlavě mně někdo položil otázku, zda by právě těmito třemi body neměl začít další seminář. To by bylo fajn. Ale k tomu se musíme teprve "prokomunikovat". Snažit se o vzájemné sdílení priorit, toho, co je nutné, abychom se v pochopení současné reality posunuli vpřed, umožnili tak podstatně efektivnější šíření povědomí o tom, o co v dnešním světě jde.

Ještě se vrátím ke zmínce o selhání tradičních majetkových elit, které vždy v historii vzlínání struktur založených na vzájemném krytí omezovaly. Z toho totiž vyplývá, že do koalice proti zlu současné globální moci je nutné včlenit i část tradičních majetkových elit, které si budou tak či onak uvědomovat selhání současného systému. Nelze na ně spoléhat (což ostatně ukazuje Trump svým chováním), ale nelze všechny házet do stejného pytle. Jádro současné globální moci je nutné ideově izolovat. Právě k tomu potřebujeme naučit se přesně číst, o co jde.

33 komentářů :

 1. Snad nic tak účinně lidi nenahání do houfu, jako idea vnějšího (i vnitřního) nepřítele. Vskutku "dobrý" to nástroj!! Goebbels věděl! I ti jeho dnešní pohrobci vědí ...
  Po shlédnutí toho videozáznamu si člověk mimoděk připomene biol. pojmenování našeho druhu (H. sapiens sapiens). Dvakrát ten přívlastek sapiens asi proto, kdyby kdos z nás o tom přece jen zapochyboval. Jsou k tomu i dost pádné důvody!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud to nevíte začíná vznikat program občanů voličů s názvem Desatero voliče.Uz jeho první bod vyvolal strach politické třídy Smejdu,která se chystá na! Znovu okrást hlasy avtedyvi naši moc.
   Navrhuji tam postavit proti korporátní fašistické oligarchii požadavek Sociálního státu do prvního článku Ústavy kde to bylo úmyslně Šmejdy vynecháno.

   Vymazat
  2. Je velká škoda,že pan docent se nesoustředí na vyhledávání informací na internetu,tam,kde už jsou první použitelná řešení tj Desatero voliče Dzopuv plán stavby síly proti síle a hnuti Tři hvězd,které propagují voliči z OSV.

   Vymazat
 2. Pěkné video. V EU se už čeká jenom na "vůdce". Hodně dluhů, krize a imigrantů, pár Majdanů a až vůdce poručí, hurá na Rusa. Pořád dokola to samé.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vůdce č.3 se zrodí na podzim, výhrou SPD(Socanů, nedoučeného a nevzdělaného Schulze.To bude panečku jiný sekáč než Makrela!

   Vymazat
 3. Ještě že jsme v NATO! To je pro mne záruka míru, klidu a stability nejen v Evropě ale na celém světě. Ten hřejivý pocit jistoty a bezpečí je k nezaplacení. Děkuji všem, kteří nás do tohoto spolku dotáhli. Díky nim se nebojím uškvaření v jaderném kotli. Ať žije mír pod záštitou NATO...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kopíruješ dost starou provokaci,z tvé hlavy to není!

   Vymazat
  2. Jako názor "hloupost", jako humor "morbidní" ...

   Vymazat
  3. Re (12:00):
   Zní to sice vtipně hřejivě, ale obojí dohromady nejde.
   Leda tak s NATO bez míru či v míru bez NATO. Kdepakže v NATO pod záštitou! Snad jen záští ...

   Vymazat
  4. jen blbněte...

   Vymazat
  5. 12:00-NATO jako záruka míru není.Stačí
   jít do nepříliš dávné historie a záruka
   míru je v-kdesi jinde!O natovské záruce
   míru běžte vykládat do Bělehradu a dalších
   srbských měst,bombardovaných tou zárukou.
   Jenom si předem natrénujte start a sprint.
   Jinak příjdete k těžkému úrazu.Petr Majevský

   Vymazat
 4. Jestli že se nevrátíme ke stavebním kamenům naší společnosti,
  neoprášíme li pravdu našich dějin,
  nikdy se lidé nedozví kdo byli, trudíš také nemohou vědět kdo jsou a kam směřují.
  Jsem hrdým potomkem Jana Husa a bez pravdy se obroda neobejde...společnou víru nehledejte u nepřátelské prokleté katolické církve, ta nám ji již pár století bere*

  OdpovědětVymazat
 5. ...mechanismy současné doby jsou již dobře známi...

  OdpovědětVymazat
 6. Přiznám se, že se v tom nevyznám. KDO je tady loutka a kdo loutkovodič? Vedou nás ,,obyčejné lidi" ti pravověrní novináři a aktivisti a politologové a... A kdo vede je? Prezidenti, předsedové vlád, kancléřky? Ale ti musí být taky vedeni, tedy spíš manipulováni. Kým? Kdo za tím stojí? Sorozsové? Rockefelerové? Za co nás tahle individua mají?
  Jsem bývalý voják z povolání. Přiznávám. Říkám, že jsem jako medvěd. Prosím aniž bych tím chtěl evokovat ,,ruského medvěda." Vypadám dobrosrdečně. Můžete mě drbat, tady pod bradou, tady za uchem. Občas mi předhodit nějakou tu mrkvičku. Ale nesnažte se mne vodit s tím náhubkem, kam vy chcete. A už vůbec se nesnažte mne rozdráždit. Myslím, že nejsem sám. Čech, Evropan. Ten obyčejný od Lisabonu až po Vladivostok. Připomněl bych ještě jednu myšlenku, myslím Hemingwaye, týkající se války a politiků. Ovšem mohl bych skončit jako jistý aktivista, který jen za citaci byl trestně stíhán.
  Dovolte mi jen na závěr jednu citaci plukovníka von Bonina z roku 1955 (ale stále aktuální), jinak pracovníka BND.
  ,,Odstranění a vykořistění válek je odvěkým snem lidstva. Každý návrh, který však vycházel pouze z morálních a etických principů, se ukázal jako neproveditelný. Avšak podle mého soudu objevy posledních let, objevy v oblasti štěpení atomového jádra a ničivých sil v něm skrytých, ho posunuly do naprosto odlišné roviny: od etického idealismu do oblasti politického realismu. Je to životně důležitá otázka, se kterou se všichni, ať už náležíme k jakékoli straně, musíme jednou provždy rozumně vyrovnat, neboť zde jde o naše bytí a nebytí.
  Já sám nejsem pacifista, protože na základě studia lidských dějin, jsem odstranění válek pokládal za krásnou sice, ale jen utopii. Dospěl jsem však k přesvědčení, že lidstvu nezbývá nic jiného, než válku jako nástroj mezinárodní politiky nebo přesněji jako pokračování politiky jinými prostředky zatratit, jestliže se lidstvo nechce zničit."

  Miroslav Honzík-Tomáš Řezáč. Z análů tajných služeb I. Nakl. Svoboda, Praha 1989

  PS: Pro případné donašeče BIS. Nejsem nikde protiválečně organizován a ani nejsem na Putinově výplatní pásce. ;-)

  Pepo Milan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loutky jsou občané spoléhající na volené politiky, obdivující přeplacené herce, sportovce, nekriticky přejímající informace ze sdělovacích prostředků .... atd.
   Loutkovodiči jsou dnes bankéři. Ti mají privilegium tisknout peníze, jejichž pomocí rozdělují moc. Stálo je to veliké úsilí, léta studií, zákulisních intrik, podrývání přirozeného vývoje společnosti a spousty dalších aktivit.
   Válka .. Komu prospívá? Dokud bude společnost založena na pyramidovém systému řízení, dospěje vždy do stavu, kdy si špička pyramidy začne pohrávat s myšlenkou na vojenské dobrodružství.

   Vymazat
 7. Jakou "reformu globální moci" máte Valenčíku na mysli? Že by snad "tradiční majetkové elity" chtěly změnit systém vykořisťování, na němž jsou existenčně závislé? Reformovat nereformovatelné je tradičním volebním tahákem sociální demokracie k oslabení boje vykořisťovaných proti kapitálu.T

  OdpovědětVymazat
 8. Akční program lze jen s člověkem který je si vědom svého původu...ale to jsme zase na počátku tohoto kolotoče *

  OdpovědětVymazat
 9. VYHODIL ŽIDOVKU Z OKNA, FRANCIE SE KVŮLI JEDNÉ VRAŽDĚ NEPOBUŘUJE
  http://csecho.eu/vyhodil-zidovku-z-okna-francie-se-kvuli-jedne-vrazde-nepoburuje/

  OdpovědětVymazat
 10. Následky útoku koalice na sklad zbraní teroristické skupiny Islámský stát v provincii Dajr az Zaur potvrzují to, že teroristé mají chemické zbraně, které mohou být použité jako zbraně hromadného ničení, stojí ve zprávě velení syrské armády.

  Letouny takzvané koalice zaútočily v oblasti 17.30-17.50 na sklady IS, kde se nachází velké množství zahraničních žoldnéřů.

  Americké útočné letadlo Harrier AV-8B se připravuje na dotankování ve vzduchu během operace Inherent Resolve (Bytostné odhodlání) v nebi nad Irákem a Sýrií
  © REUTERS/ HAMAD I MOHAMMED
  Po útoku koalice na sklad IS s chemickými zbraněmi v Sýrii zemřely stovky lidí - SAR
  „Na místě útoku se vytvořil bílý oblak, potom žlutý, což hovoří o tom, že se tam nalézá velké množství otravných látek. Požár na místě trval do 22.30"
  https://cz.sputniknews.com/svet/201704135108106-utok-koalice-Syrie-chemicke-zbrane/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Assadův vrah dětí je znám jménem! Spolu chyceni, spolu pověšení platí!- https://globe24.cz/svet/29331-bylo-rusko-zapojeno-do-utoku-sarinem-media-prinesla-zcela-nove-informace
   Rychlá odpověď

   A pro takový co chtěj cosi vykřikovat o flase flag apod. - ať si vzpomenou jak putlerovští vrazi tu označovali jakéhosi pilota ukrajinského letectva jako viníka jejich BUKem sundanýho civilního letadla! Tehdy totiž titíž mlčeli a vykřikovali "No vida! No vida!". Tak ať u toho teď zůstanou, jo?

   Vymazat
  2. 15:52-Dejte si pár facek,nešetřete se,
   protože to děláte pro sebe.Pak běžte za
   roh se stydět a potom začněte používat
   takovou tu hmotu v hlavě,která se má
   používat na myšlení.Ve Vašem případě ale
   asi nelze počítat se zlepšením Vašeho
   zdravotního stavu.Za pokus to stojí!
   Petr Majevský

   Vymazat
  3. Tady tento tydýt má místo té hmoty tak jedíně velké hovno.Jak takové debily vychovává naše školství,tak potěš protěž.A to chtějí kantoři přidat.

   Vymazat
 11. Dejme si dohromady koloniální minulost a současné počínání států a vidíme souvislosti, takže není se čemu divit. Snad jen zbývá odkrýt falešnost celého toho vyprávění o historii a demokratickém počínání USA v mezinárodní a válečné politice a snadno se zorientujeme v současnosti. I v naší situaci kolonie, kterou jsme si vyzvonili klíči. Buďme hrdí na Václava Havla, ze kterého vyrobily modlu USA stejně, jak jsou vyráběny hvězdy Hollywoodu. Rozpoznejme naše kolaboranty i naše hlupáky. Važme si mateřského jazyka, národní kultury, skutečné vzdělanosti a snad to přežijeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravda, konec konců jde o boj dobra se zlem, které jsou v každém z nás. Ke přežití potřebujeme vnitřní sílu.

   Vymazat
 12. Není moc času ladit formu. Útok na likvidaci naší národní identity, je veden na mnoha frontách. Působí na školní i předškolní děti (idealizování multikulturality, výchova k homosexualitě), na mládež (filmová tvorba hanobící tradiční češství a opět velebící multikulturalismus a homosexualitu) a v neposlední řadě působí i na střední a starší generaci prostřednictvím zmanipulovaného zpravodajství (potlačující informace o zhoubném působení multikulturality, homosexuality a národní odrodilosti v EU).
  Takto systematicky zpracovávané obyvatelstvo, ztrácí odhodlání bránit se dokonání rozvratu, který je realizován navážením, Evropě cizorodých etnik. Ještě je to umocňováno přiznáváním volebního práva těmto individuím, bez ohledu na to, zda jim již bylo přiznáno právo trvalého pobytu.
  Toto si uvědomme. Nejedná se pouze o počty migrantů, jsme demoralizováni na mnoho způsobů. Souhlasím s autorem, že je nutno odhalit strukturu moci, avšak současně je třeba odhalovat celou šíři útoků na naši identitu, kterou tito mocní organizují. Jinak systematicky zpracovávaní občané, brzy ztratí rozlišovací schopnost, našeho národního zájmu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Docela s vama souhlasim s vyjimkou s fanatiovanou Amerikou. Situace byla tato: Trump -Hillary -Sanders.
   Sanders je na urovni Francouzkych socialistu , Hillary a Trump jsi sou docela podobni (elity vydrzovani a vybudovani politici) i kdyz jsou jinych stran Republikani >< Democrati.
   Ovsem TV + media zatajovaly!!! uspesne pravdu USA volicum, vcetne toho , ze Sandersovi part a ralleys byli vetsi nezli Trumpovi a mnohem vetsi nezli Hillary.
   Trump vyhral jako demagog slibujici praci (dobrou) lidem a zajisteni budouctnosti USA .
   Ovsem jestli to nebude fungovat Amerika se prikloni k Sandersovi a pujde rozumnou cestou. Jestli nikdo nevi.

   V Cechach situace je podobna Babis ( temer Trump) , Zeman ( ja mu nemohu verit) a strany ktere maji jistou siluale jsou potlaceny CT a medii.

   BroukPytlik

   Vymazat
 13. Pojďme chvíli diskutovat o podstatě článku (i problému samotného). Souhlasím s doc. Valenčíkem s tím, že bych ale asi přehodil pořadí jím uváděného 1. a 2. kroku (z celkem 3 v článku popsaných). A je potřeba si uvědomit, že pokud se neodtrhneme od zdroje zla, bude i u nás pokračovat. Jen se možná vymění ti služebníci služebníků u nás. Toť vše. Pořád ale budou při své činnosti škodlivé pro náš stát a jeho občany pokračovat. Budou mít totiž slíbenou a (v praxi i z institucí jako je EU či NATO) zajištěnou beztrestnost. Pokud si tedy řekneme, jaký stát chceme mít, tak si musíme i říci, co nám v tom dnes vadí (proč to nejde). A co uděláme proto, aby to šlo realizovat. To se již ale dostáváme k jednomu z hesel Aliance národních sil: A takový stát chceme mít!

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud se všechny ty národní strany nesloučí do jednoho volebního bloku, tak ve volbách moc nezískají. Fůra občanů je naštvaná a chce volit nové strany, které postaví islám mimo zákon a vyprovodí od nás současné a případně budoucí invazní tlupy. Ale když bude nabídka stran s tímto programem roztříštěná, nevím nevím jak to dopadne. Měli by se všichni domluvit a spojit se do jednoho sdružení, aby ani jeden protestní hlas nepropadl.

  OdpovědětVymazat
 15. Od dob Velké Moravy je naše území, s výjimkou několika málo krátkých časových úseků, stále něčím satelitem, poplatným svým vnitřním prostředím danému hegemonovi. Jsem zvědav, jak chcete vyřešit tento stav. K.

  OdpovědětVymazat
 16. Pan Lubomír Štrougal ve své knize "Ještě pár odpovědí" uvedl, že vztah Moskvy k nám byl čistě mocenský. Myslím, že více povolaný člověk na to, aby to posoudil, dnes již nežije. Snahy milovníků východních poměrů, sprintujících z bláta do louže, mi z tohoto pohledu připadají jako úsměvné. K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano možná mocenský, spíš ale možná geopolitický, ale jak se vám líbí současný náš stav být kolonií?

   Vymazat
  2. Mě se to nelíbí. Odpovím otázkou. Co se pro kolonii mění, je-li jí vyměněn hegemon? K.

   Vymazat
  3. 13. dubna 2017 23:11 Ptáte se, „Co se pro kolonii mění, je-li jí vyměněn hegemon?“ Máte málo informací k odpovědi? Snad to, jestli hegemon kolonii drancuje, nebo umožňuje, až podporuje její rozvoj! To druhé samozřejmě nutně nemusí být dáno altruismem, ale zas a jen mocenským zájmem. SSSR měl objektivně daný zájem, aby se hospodářství satelitů rozvíjelo a stejně tak, aby byl co nejstabilnější jejich sociální systém. A nakonec, nebylo tak zcela bezvýznamné, že to všechno ve shodě se státní ideologií všech zúčastněných. Zdá se mi to prostým okem patrné. Úroveň a role L. Štrougala jako totalitního politika není, v kladném smyslu, dost doceněna.

   Vymazat