Reklama

sobota 22. dubna 2017

Volby 2017 / 077: Merkel ještě neodstoupila?

Radim Valenčík
22.4.2017  blog autora

Článek vychází z mé první reakce na to, co se v souvislosti s tureckým referendem odehrálo. Můžeme hovořit o porušení řady pravidel demokratické volby v Turecku. V Německu tato pravidla porušena nebyla. A výsledek? - Merkelová měla odstoupit. Uchovalo by to zdání částečně fungující demokracie. Bohužel žijeme v hluboké nedemokracii.


Absolutní krach politiky eurounijního slouhovství vůči současné globální moci, absolutní krach merkelovštiny a schultzovštiny, absolutní krach západounijní nabubřelosti a arogance vůči "zbytku" EU. – To je skutečný výsledek tureckého referenda.

Turek v Turecku, manipulován Erdoganovou propagandou volil totalitu 51 %. A to se muselo s výsledky ještě manipulovat a velká část obyvatelstva neměla k volbě přístup!

Oproti tomu v Německu volilo Erdoganovu totalitu 63 %, ve Francii 70,3 % a v sídle EU, v Belgii 77 %. Jak jinak to nazvat než "nastavené zrcadlo".

Ne. Nestěžujme si na Turka. Ten se v Turecku zachoval statečně a moudře. U mě stoupl v úctě. Není to selhání Turka, ale naše. To, že si necháme líbit současnou slouhovskou euroreprezentaci, která nás vede do ...... (raději nebudu konkretizovat).

Turek to teď nebude mít lehké, ale ani my ne.

Je ovšem třeba vidět i opačný konec zahraničního hlasování Turků:

Rusko 26 %

Velká Británie 20.9 %

USA 17.1 %

Takže ono to jde.

Co dělat? Vidím to (z akčního) hlediska takto:

1. Okamžitě dělat vše, co je možné pro prohlubování a rozšiřování spolupráce v rámci středounijního prostoru na bázi V4 (např. už žádné sobotkovské odmítání Rakouska, které má se svými 73 % také velký problém, i když Turků v něm žije poměrně málo). O západounijním prostoru si už nemůžeme dělat ani ty nejmenší iluze. Fakticky ztratil autoritu nejen v očích Turků, ale i nás.

2. Nedovolit mediálnímu mainstreamu, aby celou věc jen tak přešel. Něco se stalo a je potřeba, aby co největšímu počtu lidí došlo, co se stalo. Buď mediální mainstream změní svou politiku manipulace z hlediska zájmů současné globální moci, nebo ho většina lidí přestane brát vážně.

3. Požadovat, aby Frau Merkel okamžitě podala demisi. Máme na to právo požadovat to i z pozice občanů naší země, protože ona svou politikou z pozice kancléřky "nej(ne)mocnější" země zasahuje do našich vnitřních poměrů. A není to ani jen symbolické plácnutí do vody.

Pro úplnost uvedu k výše řečenému některé zdroje:

Novinky:

"Změny ústavy v Turecku v referendu podpořili i voliči žijící v zahraničí. Například v Německu změny ústavy podle agentury Anadolu podpořilo na 63 procent tureckých voličů, kteří šli hlasovat. Celkový výsledek je těsný, podle neoficiálních výsledků oznámených po nedělním hlasování v Turecku, zvítězili zastánci změn s více než 51 procenty hlasů.

V zahraničí se hlasovalo už s předstihem, přijít mohly asi tři milióny Turků. Pro změny, které znamenají posílení prezidentských pravomocí, se vyslovilo asi 59 procent hlasujících příslušníků diaspory, tedy větší procento než v Turecku samotném.

Například v Německu změny ústavy podle agentury Anadolu podpořilo na 63 procent tureckých voličů, kteří šli hlasovat. Volební účast mezi tamními Turky činila asi 50 procent.

V Rakousku pro posílení pravomocí tureckého prezidenta hlasovala dokonce téměř 73 procent tamních Turků, což ovšem představuje necelých 18 tisíc lidí.

Ve Švýcarsku naopak hlasovali místní Turci více proti změnám ústavy, když je odmítlo téměř 59 procent zúčastněných voličů.

I v Turecku, kde hlasovalo 83 procent z celkem 55 miliónů voličů, se výsledky v jednotlivých regionech liší. Třeba v největších tureckých městech Istanbulu, Ankaře a Izmiru zvítězili odpůrci změn.

K výsledkům referenda se vyjádřil i německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel, který vyzval k zachování klidu a rozvahy. "Je dobře, že skončila volební kampaň, v níž se tak tvrdě bojovalo, a to i zde, v Německu," řekl mimo jiné Gabriel.

Turci rozhodovali o možném přechodu z parlamentního na prezidentský systém.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, který změny prosazoval, v nedělním projevu ze své oficiální rezidence v Istanbulu vyzval všechny, včetně zahraničí, aby výsledek respektovali.

"Turecko udělalo historické rozhodnutí, pokud jde o systém jeho vlády," prohlásil Erdogan. "Chceme, aby organizace a zahraniční země rozhodnutí našeho národa respektovaly," uvedl.

https://www.novinky.cz/zahranicni/435240-v-nemecku-podporilo-zmeny-turecke-ustavy-63-procent-tamnich-turku.html

Aktuálně:

"Již dříve mohly odevzdat svůj hlas téměř tři miliony Turků žijících v zahraničí. Tam zvítězili zastánci změn ústavy s větším náskokem, když se pro posílení prezidentských pravomocí vyslovilo téměř 60 procent hlasujících. V Německu je podpořilo 63 procent účastníků referenda., v Nizozemsku 70 procent."

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/turecko-referendum-erdogan-vysledky/r 9dbb07ce22ca11e7a8d6002590604f2e/?_ga=1.119101569.961917490.1486800384
 Jakub Janda na svém profilu doplňuje ještě další země s komentářem:
Podíl Turků žijících v následujících zemích, kteří hlasovali pro faktický nástup Erdoganovy diktatury:

Belgie 77.7

Francie 70.3

Rusko 26.0

Velká Británie 20.9

USA 17.1
Ten rozdíl mezi USA a Belgií je obrovský. Důvodů jistě bude mnoho, nicméně pro západoevropské státy bude do budoucna velký problém, jak bude sultán Erdogan využívat místních fanklubů v řádech statisíců lidí pro vydírání západoevropských zemí.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/4477-volby2017-077-merkel-jeste-neodstoupila.html

15 komentářů :

 1. ta ježibaba chybu neuzná a neodstoupí chce islamizovat celou evropu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si nemyslím. Proč by to jako měla chtít? Co by z toho měla?

   Smazat
  2. Třeba i proto, že je to její osobní pomsta poloviční Polky, německým náckům za holokaust.

   Smazat
  3. Tento nesmysl opravdu asi nemyslíte vážně, že ano?

   Smazat
  4. Tak jako tady není asi dobré brát všechny komentáře vážně. Některé hraničí opravdu s ignorací a hloupostí.

   Smazat
  5. 16:15 erdogan to řekl jasně a veřejně mějte 5 dětí a ta země bude vaše

   jak bude většina muslimů tak bude islámská země to platí i o ČR jestli volby dopadnou špatně

   Smazat
 2. Víte proč k tomu dochází? Protože nemají v Německu přímou volbu prezidenta. Ta řeší všechny problémy.

  Lubomír Man.

  OdpovědětSmazat
 3. A navíc má Erdogan proti Evropě nejvyšší kartu,utečence.Přitom se proud utečenci do Turecka nesnižuje a i díky Turecku,když nemá zájem jednáním urovnat konflikt v Sýrii.

  OdpovědětSmazat
 4. Já bych k tomu pár poznámek, 1) Erdogan vydělal na popularitě v Turecku díky nepovedenému puči organizovanému CIA, jestli si někdo myslí, že tady někdo z lidí lituje ty soudce a vojáky, co šli sedět za podporu puče na Erdogana, tak to se hodně mílí, naopak. Erdogana má dnes ráda řada Turků, kteří ho dříve rádi neměli. Takže to je první faktor. Druhý faktor, Turci jsou v zásadě dost nacionalisticky založení, a když v Holandsku ten kretén Rutte si chtěl nahonit hlasy do voleb a dělal problémy tureckému ministru, aby vystoupil před tureckou menšinou, a v Německu v zásadě udělali to samé, tak se Turci naštvali a hlasovali pro Erdogana a to i ti, co by normálně v těmuto hlasování nešli, prostě byli to protestní hlasy proti kreténu Ruttemu a Němcům. Je zajímaví, že třeba v Německu by měl podíl Kurdů činit téměř 40% z tureckého etnika a Kurdové měli přece hlasovat proti Erdoganovi, ale nehlasovali. Takže tyto dva aspekty převážily, proč to bylo celkově více než 50% a ne méně než 50% pro Erdogana. Myslím, že oba faktory si může na triko připsat stupidní Evropa + USA. Ne, že bych toho litoval, naopak, Turci ukázali Evropě, že mají svou hrdost, a že se nebudou před nimi ohýbat za pozlátko vstupu do EU. Bylo to hlasování o tom, jestli chtějí do EU a nebo Erdogana, a oni řekli, máme svého Erdogana a na to vaše podělaný EU vám zkrátka se… Na rozdíl od Ukrajinců se Turci zachovali hrdě.

  OdpovědětSmazat
 5. Ještě možná jednu věc, a to, proč to bylo v USA těch 17% a v západní Evropě 70%. Turci v západní Evropě sledují tureckou televizi, kde se ventilovaly silně ty problémy s Ruttem z Holadnska a četli místní tisk a oprávněně se naštvali na Evropany. Turci v USA už tureckou televizi nesledují a nevěděli nic o problémech tureckého ministra v Holandsku, takže ti hlasovali s chladnou hlavou. Mimoto, hodně Turků napojených na CIA uteklo po puči z Turecka do USA a také do Velké Británie, a tam mají samozřejmě stále turecký pas, a ti přece nepůjdou hlasovat pro Erogana. To tam spíše jitří vášně proti Erdoganovi. V USA má také spíše navrch agent CIA Gulen podporovaný místním tiskem, než Erdogan. Tož takto.

  OdpovědětSmazat
 6. Nevím, jestli jsem to dobře vysvětlil, nehledejte v hlasování Turků na Západě nějakou velkou filosofii, zkrátka hloupých proti-turecké rétoriky Rutteho a Merkelové umně využila turecká televize a zabubnovala na nacionalní vášně, takže zde hlasovaly především emoce, které pominou. Ale je zřejmý fakt, že Turci jsou stále méně Evropě nakloněni, vidí ten evropský morální marast, a mají pravdu, EU, to je jen svrap, neštovice, lež a pokytectví.

  OdpovědětSmazat
 7. obrovská nestabilita současného světa musí sakra někomu prospívat, ale otázkou je KOMU ?
  jsme na pokraji katastrofy a jednou nohou již nakračujeme do propasti, ale kdo je největší agresor - odpověď si dejte sami, která velmoc okupuje spoustu zemí válčila a napadala a napadá země , kde se prohánějí beztresně vojenské kolony , musíme věřit, že se ještě svět vzpamatuje a zachová si zdravý rozum, není vždy vše takové , tak jak se to jeví a podává v mediích, lidi přemýšlejte....

  OdpovědětSmazat
 8. Proč má být Erdogan nazýván diktátorem po zavedení prezidentského systému v Turecku? Francie, USA a další mají také prezidentský systém. Znamená to snad, že i ve Francii je diktatura?

  OdpovědětSmazat
 9. 18:19 všechny prezidentské systémy nejsou stejné, stejně jako parlamentní, lze mluvit i o smíšených a máme i konstituční monarchie. Nevím kde o tom najít systematický přehled. Navíc jsou uplatňovány i vžité zvyklosti nebo naopak, formální resp. ústavní a zákonná pravidla jsou obcházena až ignorována. Zřejmě všechno to nic pro laiky.

  OdpovědětSmazat

 10. NOW A PROPERTY OWNER WITH THE HELP OF PROSPER LOAN: prosperloanfirm@yahoo.com
  Share this to help a soul right now, Ya'll will agree with me that the rate of online scamming is increasing by the day. I'm also a victim of it as i was scammed about 25,000usd all in the quest of seeking for an home loan. I actually gave up until a government official directed me to PROSPER LOAN FIRM, Despite the fact of my plight i had to give it a try since it was coming from a top government official. All comment ya'all see online are bullshit and crap, I know the pains i went through just because i was looking for a loan i had to keep on selling valuables to keep paying unforeseen fees. I and some great personality have started a movement to end online scam because people are dying everyday, losing their homes, selling their property just because they need a loan. Apart from been a beneficiary of about 295,000usd in PROSPER LOAN FIRM lending scheme , We have also made a research to see that they are the best around the globe as far as online lending is concern, They have proven their self trustworthy and reliable back to back without failing. To end people debt, financial burden and been victimized here is the details of prosper loan firm. Email: prosperloanfirm@yahoo.com OR call +1(816) 366-8769 to put an end to your financial needs now. I'm Heather Patrick from Georgia, United States. It doesn't take you anything to share this great information and good news. Email: prosperloanfirm@yahoo.com OR call +1(816) 366-8769 and celebrate financial outbreak for the rest of your life.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.