Reklama

neděle 2. dubna 2017

Výprodej petrodolaru. Řízený přechod na novou světovou měnu?

Květa Pohlhammer Lauterbachová 
2. 4. 2017    E-republika

Rusko a Čína se masivně zbavuje US-dluhopisů. Zlatý standard by byl politicky atraktivním a transformoval by rubl ve velmi žádanou silnou měnu. Určitě by se snížil únik kapitálu.Čína, Japonsko, Belgie, Švýcarsko, Saúdská Arábie, ale především Rusko a Čína vrhají na trh americké treasuries, tedy americké státní dluhopisy. Rusko i Čína již dlouhodobě nahrazují ve struktuře svých devizových rezerv americké dluhopisy zlatem. Čína prodala v loňském roce dluhopisy ve výši 188 miliard dolarů a Japonsko odprodalo po prezidentských volbách 30 miliard. Čína tak již není největším věřitelem USA, na její místo nastoupilo Japonsko.

Sázka na zlatého koně


Rusko navýšilo jenom v měsíci únoru zásoby měnového zlata o 9,3 tuny. Celkové zásoby v Rusku činí 1650 tun. K tomu přihodilo od listopadu loňského roku dalších 72 tun. Tím se Rusko nachází na 6. místě žebříčku, co se týká zásob zlata. Od roku 2014 se Rusko zbavuje dolarů a od roku 2014 vrhlo na trh americké dluhopisy v hodnotě 60 miliard dolarů.

   
 
Strukturálně je hospodářství Ruska sice ještě slabé, ale monetární báze je poměrně solidní. Zadlužení země je nízké, oddíl zlata na celkových devizových rezervách činí 10 %. Oficiálně se uvádí, že objem chudoby poklesl z 35 % na 10 %, i když tento údaj nemůžeme i s ohledem na způsob konstrukce ukazatele chudoby brát za bernou minci, stejně jako u ukazatelů chudoby v zemích EU. Objektivně však nutno konstatovat, že drahé války v Sýrii a pomoc východní Ukrajině něco stojí. Z tohoto pohledu lze vnímat ohlášení drastického snížení výdajů na zbrojení ve státním rozpočtu Ruské federace pro rok 2017.

Dopady nízké ceny ropy pocítilo obyvatelstvo v podobě zvýšených cen spotřebního zboží kvůli slabému rublu. Stejně jako i my pociťujeme rostoucí inflaci v peněženkách kvůli pokračujícímu udržování slabé koruny Českou národní bankou. Ruská centrální banka se pokoušela loni držet inflaci na uzdě, avšak minulý pátek ohlásila snížení úrokové sazby. To znamená, že ekonomika se dostává do potíží a Rusko se snaží podporovat rubl nákupem zlata. Pokud by Rusko vyhlásilo zavedení zlatého standardu, znamenalo by to nepředstavitelnou turbulenci na devizových trzích. Profesor ekonomie na univerzitě v Turínu Enrico Colombatto k tomu říká toto:

Zlatý standard by byl politicky atraktivním a transformoval by rubl naráz ve velmi žádanou silnou měnu. Určitě by se snížil únik kapitálu.

Není to žádná nová myšlenka. V roce 1998 vyšla ve Wall Street Journal informace ekonoma Jude Wanninského, že jenom zavedení zlatého rublu by mohlo vymanit Rusko z tehdejší dluhové krize. Dva roky nato nastoupil Vladimír Putin a nastartoval projekt nákupu zlatých rezerv. Tehdy stála jedna trojská unce zlata 28 barelů ropy a Rusku se podařilo vymanit úspěšně ze zahraničních dluhů. Pokud by se stalo, že Rusko nebo Čína vyhlásí zlatý standard, nebudou moci USA země trestat útokem na jejich měny jako dnes v probíhajících měnových válkách.

Náhrada za SWIFT je v Rusku připravena


Čínská agentura Xinhua uveřejnila zprávu, podle které je dokončen vývoj alternativního systému pro mezibankovní platební systém, tzv. SPFS. V minulosti vyhrožovala americká oficiální místa odpojením Ruska, ovšem narazila na odpor ECB a úřadu v Belgii, které varovaly před takovým krokem. Že je nový systém připraven k nasazení pro 330 ruských bank, potvrdila rovněž Elvira Naibullina na stránkách ruské centrální banky. Práce na systému SPFS byly zahájeny v prosinci 2014, kdy se prudce zhoršily vztahy mezi Západem a Ruskem. Systém je tedy hotový, ale podle některých zpráv je zatím drahý. Jedna operace přijde na 5 centů.


Ruska a Čína se připravují na pád dolaru


Čína drží podle oficiálních údajů 1800 tun zlata a prodala od roku 2014 americké dluhopisy v objemu 300 miliard dolarů. Strategie obou zemí je jasná. Odklon od globálně dominujícího systému, ovládaného přes petrodolar. Odprodejem dluhopisů snižují jednotlivé země objem pohledávek, které mají vůči vládě USA, protože se tak sníží rizika, kdyby došlo k bankrotu USA a insolvenci vlády. Americká vláda je závislá na rozhodnutí, zda jí soukromé konsorcium FED vytiskne další dluhové peníze.

To, co probíhá, je měnová válka. Aktuálně přispívá silnější dolar k tomu, že si investoři z USA mohou kupovat za babku evropské podniky. Nebo také aktuálně ty britské. Ačkoliv německá Bundesbanka chová naději, že ECB přistoupí také ke zvýšení základní úrokové sazby, prozatím to tak nevypadá. Prohlášení ČNB míří tímto směrem, protože bude dál intervenovat proti koruně a kurz vůči euru nezmění. Německo se má stát nejsilnější vojenskou mocností v Evropě a hrát hlavní housle. Místo Bruselu nastoupí diktát Berlína. Paralela situace s třicátými léty minulého století je na místě. Němci se opět nepostaví těm, kteří tento národ manipulují s cílem udělat z Německa tzv. Sündenbock, tedy onoho viníka všeho zla, Černého Petra, který bude odpovědný za příští válku a pád civilizované Evropy, které jsou na spadnutí.

Politika ECB a globální měnová válka jsou jenom katalyzátorem příštích událostí. Co se týká pozice České republiky, už nejde jenom o to, že jsme kolonií, ždímanou jako citrón do poslední kapky. Jakýkoliv pokus postavit se za stávající situace proti intervencím a oslabování koruny, může znamenat rychlý útok na Českou republiku, který přinese hladomor. To není přehánění.

Jak se ničí celé státy


Nedávno vyšla kniha Jamese Rickardse Měnová válka: Boj o měnovou nadvládu, která by neměla uniknout pozornosti. A to navzdory tomu, že autor patří bestselerům propagovaným New York Times. James Rickards je autor s 35ti letou praxí na Wall Streetu. Kniha dokládá, že měnové války nejsou pouze nebezpečím pro ekonomiky nebo stabilitu měn, ale mohou ohrozit existenci celého státu nebo dokonce kontinentu. Kniha popisuje, jak se jednoho deštivého dne v zimě roku 2009 sešlo na tajném místě 60 expertů z finanční a vojenské elity, aby provedli experiment: simulaci války. S jednou zvláštností. Bez vojska, bez válečných lodí a letadel a armády. Místo toho nasadili do hry měny, akcie, dluhopisy a deriváty. Bitevním polem se při simulaci staly finanční trhy. Cílem nebylo nic menšího než zničení státu prostřednictvím moci peněz. Ač vypadá tento scénář neskutečný, tak blízko je dnes kolaps dolaru nebo eura. Rickards předvádí na příkladu kvantitativního uvolňování, čili tisku obrovského množství nekrytých peněz v USA, že nejde o stimulaci ekonomiky, ale o absolutně největší hazardní hru všech dob. Ve hře se ale předvedla také varianta, co by se stalo v případě, že by Rusko postavilo na hlavu mezinárodní ekonomiku tím, že zavede novou, zlatem krytou měnu. Účastníci byli zmateni a přiznali, že takový šachový tah by měl šanci na úspěch a byl by zvolen šikovně.

Anebo je tento tah domluven dopředu stejně jako zapojení čínského jüanu do koše rezervních měn s cílem odstavení dolaru a přechodu na novou světovou měnu SDR? Jaké síly budou opět tuto rezervní měnu ovládat? Chytrému napověz! Jedno je jisté: demokracie dnes funguje jako pouhá iluze. Stejně jako je iluzí vše, co nám vykládají o významu měnové politiky a o penězích.


- - -

Další zdroje :
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/03/26/wir-haben-eine-akute-kriegsgefahr-europa/?nlid=23b2c6b9fb
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/03/26/bundesbank-hofft-vorsichtig-auf-zins-wende-der-ezb/?nlid=23b2c6b9fb
https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2017/03/26/bundesbank-hofft-vorsichtig-auf-zins-wende-der-ezb/
https://www.konjunktion.info/2017/03/us-dollar-abverkauf-china-japan-belgien-die-schweiz-und-saudi-arabien-werfen-milliarden-auf-den-markt/

 
Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

58 komentářů :

 1. Rusko a Čína se masivně zbavují US-dluhopisů a ČNB je odkupuje od ECB ve formě EURO.Takže se to zabalilo do udržení 2% inflace a tím vlastně znehodnocení koruny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na obyvatele protektoratu kazdy kasle

   Smazat
 2. Současný světový kapitalismus ve své dnešní podobě konečně spěje ke svému zdárnému konci na smetiště dějin!!! Třikrát: Hip! Hop! Hurá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Skrytá data pro veřejnost :

   http://tadesco.cz/jemen-zcela-skryta-data-pro-verejnost-dil-1/ ;
   http://tadesco.cz/jemen-zcela-skryta-data-verejnost-dil-2/ ;

   http://tadesco.cz/jemen-zcela-skryta-data-pro-verejnost-dil-3-2/ ;
   http://tadesco.cz/jemen-zcela-skryta-data-verejnost-dil-4/ ;

   Smazat
  2. Anonymní 2.dubna 2017 17:20

   Pod těmi odkazy najdete pěknou magorárnu. Nejveselejší je "šišinka mozková", která roste ... na borovici.

   Smazat
  3. ČNB úspěšně okrádá občany o jejich úspory
   a ještě drze prohlašuje,že je to v jejich
   prospěch.Hloupí Češi tomu věří a nic proti
   tomu nedělají.O osudu české země je zcela
   rozhodnuto vlivem páté kolony Německa.
   Petr Majevský

   Smazat
 3. To 9:00
  To sice máte pravdu, ale já bych zase tak moc nejásal, až půjde ten slavný kapitalismus do háje, půjdeme tam s ním, protože jsme jeho součástí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:51 - To, že jsme jeho součástí můžeme "děkovat" opilcovi Havlovi a kavárenským cenkáčům klíči. Ti by už konečně měli převzít svůj podíl odpovědnosti.

   Smazat
  2. 10:08
   A jak by ho převzali? Třeba znárodněním Paláce Lucerna?

   Smazat
  3. Knížecí pohuňci převzali havloidně falešnou odpovědnost deklarovanou na počátku 90. let starostí Velkého svatého Havla a nejbohatšího Rakušana z TOP09 (po majetku nebažících prominentních restituentů) o naše památky, která se ukázala býti devastací Lázní Kyselka, Barrandovských teras a zbouráním domů na Václavském náměstí a libereckého obchodního domu Ještěd. http://www.zachrante-lazne-kyselka.cz/cz/

   Smazat
  4. Miliardarska dan, tedy konfiskace soukrome drzeneho kapitalu a uveznenim kapitalistu, tedy zmena proti ktere je VRSR cajicek

   Smazat
 4. ...zažíváme řízenou sebedestrukci ...*

  OdpovědětSmazat
 5. 10:08 - Proč by tito nezodpovědní měli přebírat nějaký díl odpovědnosti, když mají dostatečně nakradeno. Oni to na rozdíl od nás ustojí. Proto se miliardáři derou na vysoké posty v politice a kam nemůžou nasadí své lidi( zejména všehoschopné umělce), aby stát neudělal něco co by se dotklo jejich imperií, A my je radostně volíme , protože nám slibují ANO bude líp a krmí nás koblihami.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 10:54
   Přesně tak,nám koblihy a sobě miliardy.

   Smazat
  2. Víte, Babiš ať je jakýkoliv, jedno mu nelze upřít a to snaha o změnu v řízení státu.Do této doby nám naši představitelé jen předváděli jak se mají dobře a za nic nezodpovídají viz Kalousek se zadlužováním státu, který měl ještě tu drzost lidem posílat složenky na "úhradu státního dluhu".To nemluvím o účelových zákonech a schválně chybných zákonech, které zpětně politici a jejich známí sami využívali k obohacování a beztrestnosti.Chápu Babiše, že první návštěva parlamentu byla pro něho šokem, jak lze práci úspěšně předstírat....a tak by se dalo psát dále.Babiše žádní politici a jejich příznivci nemají rádi, proč by také měli, narušuje jejich klid a pohodu, ohrožuje jejich kamarádičky. Babiš není žádný svatoušek, ale mezi těmi co tady působí už 25 let, je světlá vyjímka. Babiš je prostě menší zlo a má jednu nespornou výhodu už má "nakradeno", kdežto ti ostatní ještě ne a tak to tady rozebírají dále.

   Smazat
  3. Anonymní2. dubna 2017 11:10
   Máte pravdu, Babiš není svatoušek. Má nakradeno, ale neštítí se zabrat 50M, určených na rozvoj malých a středních podnikatelů, na svoje zfalšované Čapí hnízdo. P.K.

   Smazat
  4. P.K souhlas

   Smazat
  5. Proč by se měl "štítit" peněz, které "zabírá", pokud jde o fakt, v souladu se zákony? Vy snad znáte někoho, kdo nebere, když může? Spíš svůj zájem zaměřte na ty, kdo to umožnili svojí "činností", nebo i nečinností ve vysokých funkcích státní správy; btw, pan prezident se také "živil vysokou politikou". Kdyby Babiš šel jen po penězích, nebude si dělat nepřátele, ale bude s nima spolupracovat. A právě v tom se liší, takže v tuto chvíli je snad jediný, který se snaží něco změnit, a je schopen se tam i udržet, zatím, Takže volte raději ty svoje "těžce pracující ideožvanily"...

   Smazat
  6. Anonymní3. dubna 2017 13:56
   Nevím, kdo jsou ti "těžce pracující ideožvanilové". Ale Babiše volit určitě nebudu. Takoví lidé by do politiky vůbec neměli chodit.
   Nechci být osobní, nýbrž tím myslím, že lidé, jejichž firmy žádají o dotace, o kterých rozhodují politici, by sami neměli být těmi politiky. P.K.

   Smazat
 6. Paní Lauterbachovou jsem rád četl, ale už mi přijde, že jenom mlátí prázdnou slámu. Rusko žádný zlatý rubl nezavede, alespoň ne 100% krytý. To není žádná výhra.. V budoucnu, při rozvoji hospodářství, když bude chybět zlato, tak nebude smět vydat další měnu a to by podvazovalo jeho rozvoj.
  Prý chytrému napověz. Takže, není zvláštní, že Rusko s Čínou a Iránem již nerozjely toho konkurenta Swiftu? Podle mého názoru, se žádný kolaps dolaru konat nebude. Tratili by věřitelé, takže se manipulací s emisemi různých národních měn, bude přenášet enormní americká zadluženost rovnoměrně na celý svět, aby nezkolabovala. Ale že půjde její úroveň dolů, o tom žádná. Ostatně to se plánuje na nás všechny, pokud tomu neoliberalismu, někdo nezatrhne tipec. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Recyklaci amerického dluhu popisuje Vaourfakis ve své knize "Globální minotaurus" (vyšlo česky).

   Smazat
  2. Pavel Lepenka2. dubna 2017 18:48

   Jediná věc je zarážející. Proč je připraveno "Amero"?

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Severoamerick%C3%A1_m%C4%9Bnov%C3%A1_unie

   Smazat
 7. Pokud si bude Fed dělat co chce,ekonomická situace USA se nezmění.Na všem tom tisku dolarů,všech možných machinacích bank,akciových trhů,stát USA chudne zadlužuje se,ale je potřeba jasně říci,kdo bohatne.

  OdpovědětSmazat
 8. Je třeba si uvědomit, že FED není americký - je židovský - podívejte se, kdo vlastní FED.

  OdpovědětSmazat
 9. Tipuji na překlad aprílového žertu.

  OdpovědětSmazat
 10. Ono to v budoucnosti NEBUDE tak podchmurne. Zde mate duvody proc !

  STEVEN MNUCHIN (Secretary of Treasury) je zice Zid, ale nejaky jiny, nez ti u kormidla, pred nim. Tolikrat se pohadal s jinymi Zidy ohledne toho, co ocekaval a co se stalo 2007-08 - ze ho vyhodili ! On jim to nezapomel a prosazuje uplne jinou finnancni strategii, nez ti pred nim.

  Neco na tom bude, protoze dluh byl snizen o 3 billiony za 2 mesice.
  (Americky billion ma 1000 millionu.)

  Mezitim president Trump donutil k navratu do Ameriky velke firmy a 600 000 nezamestnanych dostalo dobre placenou praci. Takze se budou snizovat dane..

  Na tom take neco bude, protoze my se nestacime divit co dela DOW. To jeste nikdy, tak vysoko nebylo.
  ROSTE A ROSTE !

  President Trump se sice nesmi sejit s presidentem Putinem, polovina Kongresu tomu brani (globaliste), ale oni se bavi telefonem a finnacni valka s Ruskem neni v planu.. President Trump je BYZNYSMEM, (neni politik) a v Rusku vidi potrebneho OBCHODNIHO partnera...

  S Cinou to bude daleko horsi, protoze president Trump chce zvratit existujici obchodni smlouvy s Cinou, ktere udelali neschopni , nekvalifikovani lide v predeslych administracich. Americane rikaji, ze nejhorsi ze vsech byl Obama. (Oni ho pravdepodobne zavrou.)

  Pristi tyden se ocekava cinsky president ktery neni pozvan na pratelskou navstevu, ale na sprdaka...

  Co to znamena pro Cesko ? Po zruseni sankci proti Rusku se vam umozni exportovat vyrobky do Ruska, ktere je bezedna studna, (tak to vidi Americane.)

  Zlaty standart nadelal zmatky pred rokem 1913, tak ho zrusily a presidend FDR zlato vykupoval a vyhrozoval americanum, kteri meli zlate zuby.
  Kde je americke zlato dnes ? Nikdo nevi. V Kentucky (Fort Knox) neni.
  nick HONOLULU - svedomity pozorovatel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:01
   Z růstu Dow Jones musí být běžný Američan určitě radostí úplně bez sebe.

   Smazat
  2. 17:47
   To u nás na vsi dycky dyž slyšíme, že ten daudžouns zase stoupnul, tak se strašně vožerem!

   Smazat
  3. Ja za to nemuzu ze cesi nic nevi. Tricet ci vic procent americanu maji v stocich penize na duchod atd
   Takze jim se to libi

   Smazat
 11. Nekolik veci se stalo za posledni 3 dny, ktere na me silmne zapusobily !

  JAMES COMEY, mocny a bezpaterni director FBI, by vyhozen presidentem Trumpem na hodinu, bez ohledu na pracovni smlouvu...
  TREY GOWDY, ktery je tygr na strane Trumpa a ukousne kazdemu globalistovi hlavu, bude pristim directorem FBI.

  Sheriff DAID CLARK beha po hrbitovech a vyhrabava ze zeme zavrazdene, ktere ma na svedomi Hillary a je ve spatne nalade, protoze nemuze najit VINCE FORSTRA, ktery se "zasebevrazdil" v Bilem Dome pred 23 lety. On byl 3-ti nejsilnejsi autorita v Clintonove administraci.
  Jeho pozustatky se ztratily i z papiry z jeho Officu.

  A ted to nejhlavnejsi.
  President Trump dava pozatykat a postavit pred soud vsechny parasity, kteri svindlovali se socialnim zabezpecenim a poukazkami na jidlo, od vlady zdarma.
  (Vetsina cernochu, malo belochu, ale to se nesmi rikat, protoze je to rasismus.)
  Vezmete si priklad a nedejte Cikanum nic zdarma ! Dejte jim praci. Ta zuslechtuje osobnost. Proto jsem SLECHTIC !
  nick HONOLULU - zuslechteny pracovnik .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se divím honolulu, že jsi spolu s Trumpem takový antikapitalista vysazený proti trhu a svobodnému podnikání - je přeci přirozené, že tam, kde jsou lidem v rámci podpory v nezaměstnanosti, státní sociální podpory a možná i důchodového zabezpečení ponižujícím způsobem z jejich povinného pojištění vypláceny místo peněz jakési žebračenky vznikne překupnická činnost. Lidé se ve zlých časech přirozeně zbavují akcií, kupónů a poukázek za hotovost - ani ty jsi místo zlatých mincí Krugerrandů neprchal z Jižní Afriky se stravovacími poukázkami.

   Proč dělat věci jednoduše - výplatou hotovosti na účet a postavením státních bytů, když to jde složitě tištěním poukázek a pokryteckým rozčilováním se nad černým obchodem.

   Smazat
  2. Díky za info, vždycky mě potěší, co napíšete, Nicku, snad bude líp. Držíme palce.

   Smazat
  3. Dik za zpravu o FBI, ja nemam silu cist zpravy tak spoliham na tebe. Obcan Comey by mel ted hned masirovat do vezeni. A je treba vysetrit to Trumpovo odposlouchavani.

   Smazat
  4. 17:25 jdi do hajzlu se statnima bytama, deportace by byly jednodussi

   Smazat
 12. Jak někdo napsal probíhá samodestrukce.Nejenom že nám tu už nic nepatří ,že funguje třetí říše Adolf by měl radost , ale dokonce máme radost sami.Jsme v loji a není cesty zpět .Už to konečně pochopte ,Heleluja Havel a jeho parchanti .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proc si Cesi nezvoli Trumpa? Jsou na to moc hloupi.

   Smazat
 13. Posledni prispevek na zamyslni a pobaveni pod timto clankem !

  DNC (Democratic National Committee = Hillary organizace.) Mela zamestnance , ktery co videl a slysel vyslepicil JULIANU ASSANGE, ktery to oznamil svetu...

  Tento mlady pan byl ZASTRELEN na ulici (na verejnosti) a policie prohlasila, ze to bylo loupezne prepadeni.

  Jenze penezenka zastreleneho, byla plna penez a zustala na miste vrazdy, stejne jako jeho hodinky ROLEX...

  Jeho rodina odmitla officialni tvrzeni policie a obratila se na verejnost o finnacni pomoc potrebnou na zaplaceni soukromych detektivu.

  Verejnost poslala rodine tolik millionu, ze rodina zaplatila 3 detektivni organizace a Hillary onemela strachem.

  Zde vidite, jak velky boj o nasmerovani Ameriky se vede ve Washingtone, New Yorku a v Palm Beach, kde president Trump pracuje pres vikendy.
  nick HONOLULU - keen observer.
  Co je proti zajmu globalistu, vam Ct 24 nerekne, tak me nenadavejte, kdyz ja vam vse reknu s radosti, protoze jsem na strane presidenta Trumpa !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:59

   Je úplně skvělý, když na začátku dycky napíšeš, jestli je to pro pobavení nebo ne. To nám hrozně usnadňuje život!

   Smazat
  2. 17:53 zato to moc zabavny nejsi

   Smazat
 14. 16:01: Pane Honolulu, já to cítím černě. Jinak děkuji za Vaše No money no fun. Lenost je dle mého názoru ta největší neřest - myslím že patří mezi 10 hlavních hříchů - ted to nevím přesně, mrknu se do pokladnice moudrosti těch novodobých magorů - tedy mrknu se do Googlu /to je dovětek k tomu komentatorovi, který někde jinde napsal not many not funy, kterému bych radil více píle - jestli mě paměť nemýli negace not - se píše před slovesnými tvary - to jen na uvod/. Jinak slyšel jsem názory, že Trump tou novou finanční politikou - firmy zpět do USA - páchá harakiri - výroba bude dražší než předtím a kde USA vezmou na to peníze? Prý to uspíší konec kapitalistické měnové soustavy. Mám ten dojem, že stejně černě vnímá dnešní měnovou soustavu třeba doc. Švihliková a paní Lauterbachová patří, myslím, rovněž do stejného tábora. Jinak bezpochyby máte značné znalosti. Je otázné, jestli ty obrovské znalosti máte patřičně posvazovány a uspořádany. Já mám ten dojem, že podstatu hloubky každého vědění je právě uspořádání znalostí do určitého systému. To platí i třeba pro šach. Není to zrovna lehké, protože to vyžaduje cílevědomé úsilí a usilí je vždy bolestivé. Těžko Vám to vysvětlím, třeba na základě toho šachu, protože předpokládám, že jej zase dobře neovládate. Stručně jen můžu říci, že dobrým šachistou paradoxně obvykle není ten, kdo má encyklopedické šachové teoretické znalosti. Jinak nic ve zlém, jestli to berete tak, že Vás kritizuji. Ostatně myslím si, že když má člověk více než 60 let a neumí se zamyslet nad kritikou své osoby, je stručně řečeno blb. To Vy, předpokládám, nejste.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:27
   Váš predpoklad je evidentně CHYBNÝ.

   Smazat
  2. 17:27 vy nejste evidentne vzdelan ve vedach a umeni ekonomickem.

   Smazat
 15. Své investice rozprodává ten, který potřebuje hotovost. To je vše.
  Rusko nemá zdroje z vysokých cen ropy a proto rozprodává svoje investice, které dříve nakoupilo.
  Běžná věc všude na světě.

  OdpovědětSmazat

 16. Rusko potřebuje hotovost hlavně pro zajištění chodu svého státu a v nouzi prostě musí vyprodávat i cenné papíry. Například dluhopisy USA, ale Rusko prodává dluhopisy i třeba Jižní Koree, Číny atd. Vše je možno najít na stránkách http://minfin.ru/ru/perfomance/
  Silnější a stabilnější ekonomiky mají o především americké dluhopisy zájem, protože se jedná o dlohodobě výnosnou a hlavně jistou investici. Nevím přesně kdo nyní tyto americké cenné papíry od Ruska nakupuje, ale v minulosti to byly hlavně severské země - Švédsko, Norsko, Belgie + různé investiční společnosti, fondy atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono v článku také záměrně není řečeno, kolik za stejné období Rusko a Čína těch amerických dluhopisů koupilo a co by jinak dělali s dolarovými penězi utrženými za ruské suroviny a čínské výrobky. Možná následně nějaké ty emise v rublech k podpoře zlatých dolů a ruského těžebního průmyslu.

   Smazat
 17. Něco se připravuje, ale Sionistův americký FED má kolem 8.000 tun plus 1.500 tun toho německého.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi nová celosvětová měna pro boháče podložená tímto americkým, ruským a čínským zlatem - 99,9% lidstva utře a budou na ně s bezcennými zelenými papírky převedeny dluhy.

   Smazat
 18. 17:31: Pokud je to reakce Nicka Honolulu na větu o předpokladu jeho úrovně šachu, to znamená, že Nick Honolulu hraje dobře šach, v tom případě Vám můžu jedině pogratulovat, obzvlástě pogratulovat jeho sebevědomí. Já jsem šachistou špatným o znalostech ekonomie se již nebudu vyjadřovat. Jistě také v daném případě chápete, co jsem chtěl říci o validitě znalosti kohokoliv v čemkoliv. Slova "předpoklad" jsem užil zakladě počtu pravděpodobnosti. Jinak k těm hlavním hříchům - je jich 7, lenost je na 6. místě.

  OdpovědětSmazat
 19. Nickovi Honolulu já věřím, že Trump bude prezidentem psal už dávno, když byly všude jen vysoké "preference" té čarodějnice Hilary (mimochodem je mi jasné, proč chudák Bill musel mít ty milenky). Pokud Trump vymete hu havěť, bude to super pro celý svět, ale bude to nadlidská dřina. A nevím, zda nám tady v malé ČR mezitím EU nezakroutí krkem.

  OdpovědětSmazat
 20. 17:53... Nedelam to, tak moc kvuli tomu, abych vam usnadnil orientaci a mysleni.
  Ja to delam z PUDU SEBEZACHOVY. Jsem zde nekdy tak pomlacen klavesnicemi, za neco co neni z me hlavy (a povazuji za zajimave), ze si nechavam ustupovou cestu.

  17:25... Tato Trumpova akce je na zachvani zivotnosti bilych pracovniku, kteri v ramci Affirmative action byli nuceni dotahovat za cerne, kteri byli privilegovani, je velmi vitana u lidi z ulice (ja honolulu).

  Bili padali unavou a mnoho cernych se vezlo a nepracovali vubec. (Oni jsou presvedceni, ze jim nekdo neco dluzi.)

  Za celou vetsi cas zivota , ktery ziji v Americe, ja NEVIM jak vypadaji poukazky na jidlo - (Food stamps) ! Nikdy jsem zadne nedostal a nevidel, i kdyz se nejaka firma slozila.

  Ti druzi privilegovani, meli vse zdarma. O tomto zvracenem rasismu vsak Evropa nevi, ale mate pravdepodobne neco podobneho s narokem na prideleni bytu - cikanum prednostne.
  President Trump tyto podvodniky dava pozatykat a nekteri jdou za podvody se socialnim zabezpecenim do vezeni na 20 let. Soudce, ktery je tam poslal - rekl, ze ma mensi prijem nez cernoska registrovana v nekolika statech s rocnim prijmem $ 250 000 - v "nezamestnanosti".

  President Trump chce zamezit okradani statu parazity a zmensit dluh FEDu. Na druhe strane lide, kteri pracuji - tem roste prijem a president to podporuje....

  Nejen to ! Vim od lidi z New Yorku s vysokym postavenim, ktery dostali od Trumpa za prikladny pomer k praci. On je skvely byznysmen ! On nehledi na puvod, ale na odbornost a pracovitost.
  Pokracovani za minutu !
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Černošku bych vyznamenal, že upozornila na způsob zneužívání sociálních dávek - jedná se o afroamerickou inteligenci.

   Smazat
 21. Pokracovani 19:25...
  Tyto velke zmeny, ktere prichazi v tak velkem mnozstvi, ze Amerika je nestaci zpracovat, jsou proti srsti mnoha poloopicim, ktere zili na ukor celku.

  Tito zivocichove s podporou globalistu se nestiti
  NICEHO ! Oni utoci i na rodinu presidenta Trumpa. Pani Melanie je velmi krasna zena a oni ji pomlouvaji kvuli accentu v anglictine a zavidi ji zjev...

  Pomlouvaji i maleho syna, 10- ti lete dite a pani Melanie se bude muset pro jeji bezpecnost prestehovat do Bileho Domu ve Washingtone i kdyz se citi lepe v New Yorku...

  Jeste neco na vysvetleni o ACCENTU v anglictine.
  Kdo prijde do Ameriky ve veku strasim , nez je 15 let, tak kazdy ma Accent.

  Amerika je tolerantni na ACCENTY daleko vice nez jine zeme, protoze ma sama 4 accenty.

  Nejtezsi accent je ve state LOUISIANA. My kteri jsme museli kvuli praci cestovat jsme k temto malickostem lhostejni ! Proc ti OSLI "DEMOKRATE" to vycitani pani Melanii je nemozne pochopit...
  Oni se proste za kazdou cenu snazi ublizit presidentu Trumpovi a tim nas jeho verne republikane serou k nepricetnosti.
  Jednou se na ne vrhneme a budou zase jecet o rasismu.
  nick HONOLULU  OdpovědětSmazat
 22. "No nás nepřekvapí". My budeme mít díky našim bankovním expertům "ZLATÉ EURO".

  OdpovědětSmazat
 23. Panove omlouvam se za gramatiku a preklepy. Radej zase udelam prestavku.

  17:41... Shachy hraji velmi rad, ale to neznamena, ze jsem dobry shachista. Mam z te hry radost i kdyz jsem znicen nekolika tahy. Tutu hru povazuji za nejlepsi na svete.

  Dalsi hra kterou mam rad je vykladani budoucnosti kartami a nekdy astrologie, ale je to pouze zabava, slozita HRA !

  Knihy mam velmi rad a do knihkupectvi nahlizim pravidelne at uz v Evrope, nebo zde v Americe.

  Tak uz jsem vam to vysvetlil a hned jak prijedu do Prahy tak si to rozdame v Shachu. Kdo vyhra plati kafe.

  A ted jdu v k vode, je zde HORKO, na chcipnuti.
  nick HONOLULU

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pohadka od Esopa :
   Ja jsem proste BroukPytlik. Pan Honolulu (nic proti nemu nemam osobne) ukazuje situaci v USA znacne zkreslenou (nic proti Honolulovi , on se pouze snazi PSAT JAK TO VIDI!!!) dle mne je to TROCHU ?? zkreslene, ja to vidim jako BroukPytlik z me diry v Zemi.
   Jsou zde dravci znami , Hillary z mene znamy Trump. Oba mi rikaji , ze mne miluji a chteji mi pomoc.
   Ovsem ja jsem v sve dire v zemi , jim sve korinky a rikam si sakra jak mi chcete pomoc , kdyz jste vse uz rozmlatili na kusy!! buldozery a tanky!!

   A tak nesdilim optimismus pana Honolula , i kdyz si uvedomuji , ze mnoho Americanu jsou slusni pracovity lidi.

   Ja asi sdilim nazor s panem Karzajem z diry Afganistan. Ktery ve sve knize napsal : ze ma rad Americany jako lidi , ale ma znacne problematicke citeni proti vlade USA neb zatahly Afganistan do neprijemne situace !! Ovsem USA melo k tomu duvody, ktere prumerny ctenar nechape , neb se nikdy nepodival na mapu Afganistanu , a precetl nic o zemich a broucich okolo Afganistanu a co se tam deje.
   Samozrejme !!! chyby byly delany , to je ale realna historie, nebudme najivni a hlavne jak se branit proti hnedym krtkum aby nas nesezrali za ziva .

   Ted se jich narodilo strasne mnoho a pohybuji se z jihu!!

   BroukPytlik

   Smazat
  2. Tak jsi se vykalel, zapecny pytle, ted zase zalez

   Smazat
  3. 22:20
   Nepliesť si Brouka Pytlika z Hovniválem.
   Mám taký dojem hraničiaci z presvedčeným, že z tej jeho diery vidí až moc dobre. Aj keď používa zaujímavý spôsob komunikácie, dosť jeho názorov zdieľam.
   AN

   Smazat
 24. Když se mluví o tom, kdo kolik prodal dluhopisů, je třeba dodat i to kolik jich na druhé straně také nakoupil. Takže ono to vyhlášení zlatého standardu nebude tak žhavé.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.