Reklama

neděle 30. dubna 2017

Zasranci Severokorejci?

Hagen Rether

30. 4. 2017, německý satirik Hagen Rether: "Tak může za všechno Severní Korea, nebo ne?"


Zdroj: německý státní kanál WDR, Golos Germanii (ruský dabing), Irena Aneri (české titulky, publikováno 4. 10. 2014)

Ani po 2,5 letech neztrácí toto video na aktuálnosti. Naopak. Severní Korea (KLDR) je teď v masmédiích každodenním strašákem. Pojďme si tedy na Kima a jeho partu posvítit důkladně - s Hagenem Retherem.

Video je na YouTube uvedeno tak:
Německý satirik Hagen Rether v programu Mitternachtsspitzen na státním kanálu WDR 27. září 2014 odhaluje licoměrnou propagandu Západu a USA, která dělá ze Severokorejců a Rusů na základě vymyšlených důvodů zplozence pekla, přičemž činy Západu a USA jsou vždy „morálně na výši“ a hlavně „vždy morálně odůvodnitelné“. V reálu je pak ve světě většina válek rozpoutána USA a jejich západními spojenci. Já jenom podotknu, že od doby Jugoslávie a našeho vstupu do NATO, se mezi ty hajzly můžeme počítat i my, tj. ČR.33 komentářů :

 1. Marně jsem vzpomínal jestli pohádka o vlku a beránkovi, který se chtěl napít z potůčku a vlk pil nad beránkem tedy proti proudu a ztěžoval si, že beránek mu čeří vodu. Beránek řekl, že mu vodu čeřit nemůže, protože pije pod ním. Načež vlk jej roztrhal a řekl, že mu to je jedno, že ho sežere, protože tak se mu to líbí, čili marně jsem vzpomínal, jestli tato pohádka je od La Fontaina. My jsme ji totiž měl v učebnici latiny, kdysi pro SVVŠ. Dohledat v Googlu se mi to nepodařilo.
  Chtěl jsem říci, že imperialisté se tím často řídí - myšlenkou té pohádky. Veřejnost je ale dobré přesvědčit o té zčeřené vodě. Ty hloupé ani nenapadne, že beránek vodu zčeřit nemůže. Možná i teď je zase stejná situace. USA a Korea. Vlk a beránek. Na stejném principu je i ta satira toho německého komika.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jean de La Fontaine : Vlk a jehně


   Že důvody silnějšího jsou vždy lepší, dokáže vám, milí čtenáři, následující bajka.

   Žíznivé jehně sestoupilo do potoka, aby z něho žízeň svou uhasilo. Tu se k tomu naskytl vlk, který hladem puzen dlouho kolem těkal hledaje co by pohltil. Shlédnuv beránka takto na něj se obořil: „Jak jsi se, škůdce odvážlivý, mohl osmělit kaliti mi čistý proud? Budeš pykat za svůj zločin!“

   Skroušeně odvětil beránek: „Odpusť, pane, a nehorši se; uvaž, kterak mohu ti vodu kaliti, stoje mnohem níže než ty, tak že voda od tebe ke mně, nikoli pak ode mne k tobě plyne?“

   „Ty ji kalíš!“ rozkřikl se vlk. „Ty zlou máš vůli proti mně; vím dobře, kterak jsi mne vloni pomlouval!“

   „Jáť vloni nebyl ještě na světě,“ vece jehně, „vždyť ssaju posud!“

   „Tedy to byl tvůj bratr!“ vlk zařval.

   „Nemám bratra,“ řeklo jehně.

   „Však přece to byl někdo z tvého rodu; vím dobře, kterak vy, vaši pastýři i psi o mne ukládáte, slyšel jsem o tom; za to se mstíti musím!“

   Nato nedbaje nářku beránka vlk krvežíznivý jej popadl a ve stínu lesa zardousil i pohltil.

   https://cs.wikisource.org/wiki/Bajky_Lafont%C3%A9novy/Vlk_a_jehn%C4%9B

   Smazat
  2. "Jean de La Fontaine (8. července 1621, Château-Thierry - 13. dubna 1695, Paříž) byl francouzský bajkař a básník. Napsal hodně povídek a pohádek "

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Jean_de_La_Fontaine

   Smazat
  3. 18:25 Stejně jako i planeta ve vesmíru není není izolována, tedy neexistuje nezávisle a odděleně, tak i například jednotlivé národy. KLDR je už nyní schopna zničit většinu Země a je lhostejné, zda na dlouho, přičemž obětí na lidských životech by bylo velmi mnoho a nesrovnatelně více lidí by bylo postiženo zdravotně. Může to provést jediný člověk a to neomezený vládce KLDR. Toto riziko je příliš velké, i protože se může třeba zbláznit nebo prostě dostat vztek a mstít se. Komu? Asi těm státům a národům, které se snaží této jeho hrozbě čelit a to tedy plně v zájmu vlastní obrany. KLDR je "vlče", které dospívá. Bohužel, proti jeho zbraním hromadného ničení neexistuje účinná obrana a pokud získá jejich mezikontinentální nosiče, bude už příliš pozdě.

   Smazat
  4. 21:13 Bláboly ...

   Smazat
  5. 21:13 O tobě je výše ta pohádka vlku s IQ houpacího koně.

   Smazat
  6. 21:13 je typickým příkladem úspěšně zmanipulovaného občana, který bez důkazů věří propagandě, aniž má o KLDR jakékoliv relevantní informace. Proč bych měl věřit zrovna tomu, že KLDR je říše zla a Kim je psychopat, když jinak ve všem, co lze ověřit, nám naše média lžou. Mainstream důsledně využívá goebbelsovského pravidla, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, načež mnozí jednodušší lidé této metodě bezmyšlenkovitě podlehnou a zjevnou lež vnitřně přijmou jako pravdu, ačkoliv se mnohdy jedná o naprostý nesmysl.

   Smazat
 2. KLDR je tuhá diktatura. Nic divného.
  Je to odpověď na přepadení. Před mnoha léty SSA nezákonně zasáhly do korejské občanské války. Válka se skončila roku 1954 příměřím - ne mírem. Proto se severokorejci připravují na obranu před americkým agresorem, který od té doby už přepadl mnoho nezávislých států.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě si obě strany nemohou nic "vyčítat" ..

   "V červenci roku 1950 provedla jihokorejská vojenská policie hromadné popravy politických vězňů, které podezřívala ze sympatií ke komunistům. 3000–7000 politických vězňů bylo popraveno u města Tedžon a nejméně 1800 nedaleko Soulu. Celkem se odhaduje, že přibližně 100 000 politických vězňů bylo většinou bez soudu popraveno v polovině roku 1950.[15]"

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Korejsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Smazat
  2. 18:34 25.6.1950 vtrhly válečné síly KLDR do Jižní Koreje. Tedy KLDR začala tu válku. RB OSN poté schválila vojenskou intervenci sil OSN pod vedením USA v Koreji. USA zvítězily ale těsně před naprostou porážkou KLDR vstoupila tajně-překvapivě do války Čína průnikem statisíců svých plně vyzbrojených údajně dobrovolníků do KLDR a přes jejich obrovské ztráty naprosto nesrovnatelné se ztrátami USA vytlačila tyto jednotky OSN z území KLDR.

   Smazat
  3. 21:25 Na rozpoutání války mají ve většině případů svůj podíl, větší či menší, obě strany. Otázkou je, zda v tomto případě tomu bylo jinak ... Kdo to dokáže hodnověrně posoudit ?

   Smazat
  4. 21:48 Myslím, že jedině Rusko, a celý ostatní svět se mýlí.

   Smazat
  5. Pro 21:56. To ten ostatní svět má být mainstream a tzv. demokratičtí politikové pod jednotným velením vyvoleného národa, za podpory globalistických užitečných idiotů (u nás tvz. havlistů, resp. kavárny)?

   Smazat
 3. 18:39 - díky za Vaši reakci na můj komentář, který je první.
  Jinak také pro ostatní komentátory: V té Severní Korei to není tak špatné, jak to líčí třeba naše televize. Stejně tak ten Kadaffi nebyl takový zlotřilec jak to o něm říkal mainstream. Prý kde se objevil lidé ho vítali jako dobrodince - životní úroveň v Lybii byla jedna z nejvyšších na světě - tohleto nám již nikdo svého času neřekl. Dole je odkaz na 5-minutové video, které natočil jeden Polák. Pramení z něho, že životní úroveň není vůbec tak špatná, dokonce bych řekl, že hlavní město vypadá líp než Praha. A že sevení Korejci hladoví - to je báchorka. Ostatně na příslušné youtubové stránce, kde je toto video můžete se podívat na jiná videa stejného autora o Sevení Korei.
  Zde je tento internetový odkaz:
  https://www.youtube.com/watch?v=guWd9n6wU-8

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můj exmanžel byl přednášet v Číně a strávil tam skoro 1/2 roku.Nedávno se vrátil.Ty báchorky a blbosti ,říkal mi potom ,co jsme si pouštěli filmy ,které tady o Číně slyšime -no víc už nemusím ...Bydlel tam fantasticky jako
   hostující lektor na universitě,příjemní a kultivovaní lidé,plni obdivu k naší kultuře .O nás ,Češích, znali daleko více z naši historie(teď mluvím o užitém umění ,malbě a
   šperku),než my víme o nich.Mají respekt a jsou poctiví.Jede teď znovu do rodiny kolegy,kteří mají 3děti.Pokud si vzpomínám ,říkalo se zde ,že smějí mít jenom jedno dítě.Ani to není pravda.Spousta věcí je jinak..
   ale nechci se tu rozepisovat.
   j

   Smazat
  2. Reakce na 10:47. Máte ravdu, nejenže jsou Číňané v životní úrovni na tom dnes lépe, než my, ale vaše zmínka o počtu dětí v čínských rodinách je typickou ukázkou toho, jak lidé postrádají kritické myšlení. Politika jednoho dítěte začala v roce 1979, kdy měla Čína cca 800 miliónů obyvatel a dnes má již téměř 1,4 miliardy obyvatel. U nás žádná politika jednoho dítěte nikdy nebyla a počet obyvatel je pořád stejný, jen se demografická struktura poněkud změnila, když nepřizpůsobivých bylo tehdy max. 100000 a dnes jich je cca milión.

   Smazat
 4. Já myslím, že ta bajka přesně vystihuje celou situaci.K tomu bych dodal jednu zásadní myšlenku. Občas se dívám na filmy o přírodě. V poslední době je tam dost filmů o tom jak jedno zvíře napadá či zabíjí a požírá druhé. No, je to zákon přírody, zvířata se nenapadají či nezabíjejí jen tak pro "radost" či nějaké pochybné sebeuspokojení.Člověk je ale opak, řekl bych, že mnohý člověk je doslova zvrácené zvíře, zabíjení mu činí radost Takové bez hranic vraždění jaké provádějí lidé nemá v živočišné říši obdobu. Z člověka se stala šelma, doslova odporná šelma, které je každý pochybný argument dobrý aby naplnila své choutky.

  OdpovědětSmazat
 5. Už jsem to psal.Člověk je nejkrvežíznivější tvor
  na planetě,přestože je nadán inteligencí.Možná
  právě pro tu inteligenci je takový.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 6. Kolik cizích zemí letos nebo loni humanitárně bombardovali američani a kolik severokorejci ?

  OdpovědětSmazat
 7. KLDR je stát ,tak ať dají od nich ruce pryč !!! Jen otázka kdy se amici sami vzdají svých jaderných zbrani ? A co genocida indiánu , a stále vraždí cely svět !!!! Ať se zkurvna Amerika propadne do země !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dejte pryč ruce od USA, jsou stát, mohou si dělat co chtějí.

   Smazat
  2. 21:35 Doma mají USA samy se sebou dost problémů a tak se snaží od nich odvést pozornost vytvářením nepřítele, který "může za vše".

   Smazat
  3. Za vše mohou USA, to se jim nepodaří.

   Smazat
 8. 21:17 lze jsi přát co nejrychlejší bankrot usa pak bude konec s jejich agresí přál bych jim naší životní úroven
  KLDR brání svoji vlast a kdo fandí usa je bezpáteřní nula a loupežný vrah

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Kdo neskáče, není Čech." . Vždycky zvracím.

   Smazat
  2. Věřím, 21:36. Je to totiž na tobě vidět i cítit...

   Smazat
  3. 22:34 Nechovat se dementně přece neznamená nebýt Čech. Kterej kretén to vymyslel. Stydím se za ty, co skáčou jako idioti a ještě k tomu nutí a vydírají všechny ostatní.

   Smazat
 9. dobre video helmut to dobre kpmentuje!
  skorat mi zde chybi "vtipne"poznamky honculina angolskeho hajzl stavitele!!!
  hhh chef

  OdpovědětSmazat
 10. Nikde jsem nečetl, že by Korejci vyhrožovali Číně, Rusku, Indii, Japonsku a.t.d. Vždy jsou to pouze USA, které Korejci považují za úhlavního nepřítele. Napadnout území USA nemohou, ale bránit se ano. Dobře pochopili, že jaderné zbraně jsou pojistkou bezpečnosti. USA budou dělat ramena, vyhrožovat, harašit lodičkami, ale to je tak všechno. Mocnosti, Čína, Rusko, Indie nedovolí použití jaderných zbraní v Asii. Ani korejských a ani USA. A kritikům režimu bych doporučil, něco si zjistit mimo propagandu ČT. Je to úplně jinak, než nám tvrdí. Korea je na vzestupu, začíná se jí dařit a to je ten největší důvod k nenávisti USA.

  OdpovědětSmazat
 11. ...sloni se jich ulekli,
  upadli jim kule, kly :https://www.youtube.com/watch?v=6nPbTJhjrjM

  OdpovědětSmazat
 12. Dotaz, snad někdo zareaguje. Nejedná se náhodou v případě KLDR o test, co udělá Čína. Slyšel jsem na youtubu - chtěl jsem podotknout, že nejsem žádný politolog a nikdy si nemyslím, že mám patent na rozum - že USSA vyklídilo blízkovýchodní vojenské kolbiště, čehož důkazem je mimo jiné zcela nečekaná dohoda s Iranem, kterému v podstatě byl povolen další vývoj jeho nukleární výzbroje. Cílem USSA bude Čína, čili vojenské kolbiště se přesouvá do Pacifiku - zde vzniká nové ohnisko napětí. Co udělají USSA s KLDR? I kdyby došlo k agresi na KLDR, světové veřejnosti to bude jedno - dokonce u nás dnešní disidenti jako je Martin Koller, si myslí že Kim je diktátor. Kolik lidí ví, že z KLDR Čína bere uran? Obsazení KLDR Američany Čína proto nedovolí. Zajímalo by mně co USSA nyní sledují. Otázka co udělají Rusové v případě kdyby do případného konfliktu USSA - KLDR, který jako již nevím pokolikáte bude prodán světové veřejnosti jako zásah proti již kterému /?/ dikatorovi ve jménu demokracie. Co udějí Rusovéí v případě kdyby konflikt eskaloval do dalšího konfliktu s Čínou? Divné jsou ty dvě návštěvy - Kissingera, a nyní Tillersona v Rusku - že by pokus o ruskou neutralitu v případě eventuálního útoku na Činu? Jinak se domnívám, že Trump dělá zcela stejnou politiku jako Obama. V čem se liší v zahraniční politice /?/ - Obama se postaral o konflikt na Ukrajině a Trump nedejbože se postará o konflikt s Čínou.

  OdpovědětSmazat
 13. 20:55, dodatek: Za 10 let pro americké jestřáby Čina již bude příliš silná - viz její modernizace armády. Po pokoření Číny se USSA vrhnou na Rusko. Celé toto povidání není z mé hlavy. Zajimal by mě názor komentátorů.

  OdpovědětSmazat
 14. víte on ten kim toho moc nemá až na těch pár atomovek sice nevím jaký je dosah elektromagnetického impulsu po výbuchu jaderné bomby ale když to bouchne tak naše dokonalá digitalizovaná vojenská mašinérie je v prdeli a ted si to představte jak se ti idioti co netrefí ani do obchodáku bez navigace se motaj na druhým konci světa a nic jim nefunguje

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.