Reklama

středa 3. května 2017

1. Trapný 2. Trapnější 3. Bohuslav Sobotka a jeho poradci

Tomáš Vyoral
3. 5. 2017  Rukojmí
 

Kdyby byl býval někdy nějakou měl, řekl bych, že zcela ztrácí soudnost. Překvapuje mě však, jak neschopní jsou i jeho (USA) poradci. Po 4 letech začíná Sobotka dělat ramena a máme mu to věřit? Sorry jako. S volbami to nemá nic...
Znění titulku jsem si vypůjčil od autora jednoho z příspěvků v diskuzi pod článkem na iDnes. Přijde mi trefný.

Po čtyřech letech vládnutí s ANO a Andrejem Babišem na štítu si Bohuslav Sobotka najednou uvědomil, že Babiš škodí jeho vládě, českému státu a jeho občanům. A začíná dělat ramena. Řekl bych: bingo! Bohuslav jednou ukázal trochu postřehu (nebo pochopil radu). Pokud jde o koryta (a preference), tak by pan populista Sobotka pravděpodobně zapřel i bratra.

Jakkoliv Andreje Babiše nemusím, nevolím a nesouhlasím s ním v nekonečné řadě věcí, musím říci, že mně, jako jeho nevoliče, antibabišáda začíná trochu nebavit, počínaje ČT, ČSSD a Sobotkovým prozřením konče. Že Bohuslavu Sobotkovi sudičky do vínku příliš nenadělily, není překvapením, že však budou totálně mimo mísu i jeho američtí poradci (od nichž patrně řada "moudrých" rad pochází) bych tolik nečekal.

Nejprve v něm probudili hrdinu na Twitteru, když se "chlapsky" vyjádřil k tomu, že Babiš "ojebal" stát. Pak nasliboval nemocným, dětem, uživatelům mobilních sítí...(psal jsem Populismus kudrnáče Sobotky v kostce: s volbami to nemá nic společného) A teď, pár měsíců před volbami, se z Bohuslava, i vzhledem k preferencím ČSSD (jakkoliv i my, obyčejní lidé, víme, že průzkumy jsou často dosti pofiderní/prefabrikované), snaží udělat hrdinu i v realitě. Nicméně, zdá se, že ani Bohušovi, ani jeho renomovaným poradcům asi nedochází, že Andreji Babišovi v očích veřejnosti pravděpodobně spíše nahrávají.

Reinkarnovaný chlap Bohuslav Sobotka, jak je jeho dobrým zvykem, už v pondělí začal couvat, když na prvomájovém setkání s voliči v Brně na Špilberku uvedl: „Je na něm, aby se zachoval jako chlap a situaci vyřešil.“ (iDnes)

Z mého pohledu by se měl jako chlap zachovat Sobotka. Když už začal dělat ramena, tak by měl jako chlap celou situaci dotáhnout do konce (odvolat Babiše?). Premiér se však klasicky snaží přesunout rozhodnutí a akci na někoho jiného - chlap se v něm nezapře!

V jedné z dřívějších básní na blogu jsem Bohuslavovi popřál.
Co komu přeji...(Veršovánku Co komu přeji jsem psal zde)

Sobotkovi rozum v hrsti,
neb měl ho nejspíš v kadeřích,
špetku lidské důstojnosti
a rovnost v shrblé páteři.

Jen tak mimochodem, jeden ministr Sobotkovy vlády vlastní média, bojuje proti daňovým únikům, ačkoliv sám optimalizuje na hraně etiky (ačkoliv v mezích zákona), druhý ministr si pořídí Ministerstvo pravdy a hrdinně loví Modrou verlybu.

Panoptikum vrcholné české politiky, jen co je pravda.

40 komentářů :

 1. Souhlas ! Podělal to už s církevními restitucemi !

  OdpovědětSmazat
 2. Jestli Sobotka nemá nějaký tajný trumf v rukávu tak je naprostý kokot a politická mrtvola.
  Teď už je jen otázkou s kým příští premiér Babiš sestaví po volbách vládu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teplé křesílko v Bruseli to jist, s hlasováním proti zájmům ČR zaručen!

   Smazat
  2. A při lezení durch Merkelanal lubrikovat langsádlem.

   Smazat
  3. 15:09 Myslíte to páté eso v rukávu?

   Smazat
 3. Celkem hloupý komentář. Možná je ale pan Vyoral přesvědčen, že on by vládu s Babišem dokázal řídit lépe?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:10 - Tak tahle poznámka s debilní otázkou, hloupostí rozhodně a zřetelně předčí srozumitelný realistický článek.

   Smazat
 4. Na rozhodnutí Bohuša odejít z politiky čekal celý národ už hodně dlouho. Říká se kdo si počká, ten se dočká, takže konečně jsme se dočkali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takových Bohušů, vycvičených, vyškolených už
   od svazáckého věku má ČR pěkných pár tisíc,
   možná i desetisíce. Jeden odejde, nastoupí
   sto jiných Bohoušků, nic ve zlým.

   Smazat
 5. Na té fotografii pan Zaorálek až moc okázale ukazuje
  gestem svých prstů za koho kope, to jest za globalisty. To samé gesto používá paní Merkel, Trump,
  Holande, Sarkozy,Tony Blair a jiní humanisté, co
  se snaží řídit Evropu až do zdárného konce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jó, tajná gesta Zednářů, to už tu dlouho nebylo :-D
   Běž se léčit, blbečku.

   Smazat
  2. 15:13

   Miroslav Macek dnes napsal:

   "Andrej Babiš navrhuje na předsedu vlády Zaorálka, "neschopného debila a kokota, který dvacet let žvaní", jak se o něm vyjádřil. Pozoruhodné!"

   Stručněji a pregnantněji Andreje Babiše snad ani nelze charakterizovat!

   Smazat
  3. Už mu v tom jeho plešatém bakaláči pěkně soroší...

   Smazat
  4. Stručněji a pregnantněji snad ani nelze charakterizovat L. Zaorálka!!!!

   Smazat
 6. Teď už všechno posral dokonale. V prázdných gestech s vyhrůžkami a úprkem od nich předčil i Nečase a to už je co říct. Optimistickou vyhlídkou pro ČSSD budiž cesta ODS od hranice volitelnosti až k osmi procentům.

  OdpovědětSmazat
 7. Skončí-li Karel Březina konečně ve vězení, kam už dávno patří, možná si pár sociálních demokratů vzpomene na jasnozřivá slova, která napsal v roce 2009 ve Vyšehradské výzvě Karel Šplíchal:

  "Jsme politická strana - ne obchodní společnost. ... Važme si dlouhodobé práce věrných členů sociální demokracie, kteří nepřišli jen za kariérou."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně nevolit tyto kradiční demokradické sebranky.

   Smazat
 8. Trocha teorie,která ale vůbec nemusí být daleko od pravdy.

  Proč asi Sobotka zvolil tuto cestu? Nabízí se vysvětlení v souvislosti s vyjádřením jeho "protivníka".Řekl něco, co možná ani nechtěl.

  Volně řečeno: "Jestli mě Sobotka odvolá, tak zapojím svoje media a Sobotka se bude divit". Z toho mi vyplývá, že Babiš by byl schopen vytáhnout kdejakou špínu nejen na Sobotku, ale na celou ČSSD! A že toho Babiš ví dost, o tom žádná!!! A nemusí to být jenom "špína" ale i fakta, která veřejnost ani nezná a neví o nich!

  Bohouš si toto asi uvědomil, že by to mohl být jeho konec a nejen jeho, ale i ČSSD,tak raději zvolil takový postup, aby ON OSOBNĚ NEMUSEL BABIŠE ODVOLAT!

  Bohouš jako vždy: TO JÁ NE, TO ONI!

  A ještě jen tak mimochodem, kdokoliv z politiků, kteří kritizují Babiše a mají důkazy, že porušil zákon, nebo se dopustil podvodu, tak už politické a občanské povinnosti je POVINNEN PODAT TRESTNÍ OZNÁMENÍ! Jinak se dopouští "spolupachatelství" a nebo jiného trestného činu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:22

   A odkud víte, že ti, kdo něco konkrétního vědí, to už policii nesdělili? Proti Babišovým právníkům bude každopádně nutné se připravit daleko lépe, než jak to udělala paní Bradáčová v případě Davida Ratha.

   Smazat
 9. Má to jeden problém. Sobotka sebou ztrhává celou vládu kvůli Babišovi aby se zachránil, nebo co? Pokřivené socdemáky nezachrání a ani sám sebe a on sám odejde do věčných lovišť. Jo, ten problém, Sobotka snad už konečně zmizí nadobro, Nyní zmizí i Babiš, ale ten při volbách se vrátí!!! Neříkám nic, ale na má slova dojde! Babiše nutno zastřelit a zakopat do země. Jestli se po volbách spojí s komunisty, je zle. Jestli že přistoupí na podmínku komunistů vystoupit z NATO( nikoli z EU.) budou věru silní a budou mít podporu obyvatel. I já je podpořím. Stále se tady někdo dožaduje, aby byl příspěvek podepsán. Jmenuji se Gejza Ohrnstein, tím odhaluji i svou národnost.

  OdpovědětSmazat
 10. Milý Gejzo,
  máte bujnou představivost (čímž nemyslím jen podpis).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsem se ještě jmenoval Jan Malina, tak jsem tu psal o tom aby se zdejší podporovatelé a obdivovatelé Trumpa z něho neporsali, že bude to samé jako ti ostatní před ním. No zchytal jsem to. Uvidíme nyní jak to bude s mou předpovědí. Nyní Abdul Kásim. Opravdu záleží na nějakém jméně?

   Smazat
  2. Milý Abdule,
   na jméně záleží - ovšem jenom když lidé chtějí spolu mluvit (nebo něco společně dělat), když jim stačí plácat hlouposti, pak na to nesejde.

   Smazat
 11. Kudrnáč má prý i americké mediální poradce. Ti beze sporu dokázali, že to dokáží, tj. zorganizovat bordel v jakékoliv zemi světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Poradci se jmenují Al Capone a Bonnie a Clyde.

   Smazat
  2. 17:18 - A od čeho je socdemácky batůžkář Špídla, jako šéf poradců?! Vždyť také moc rozumu nepobral, když byl eurokomisarovat v Bruselu! A mekotat english také neumí! Také mě zajímá, jaký má takový USAcký poradce měsíční plat vč. odměn.

   Smazat
 12. ...Všichni jsou překvapeni :))
  ..já jen že Bartoš to říkal už devětadvacátého !
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Co-sef-Piratu-slysel-v-kuloarech-Sobotka-uz-to-vzdava-Jde-mu-jen-o-to-zajistit-se-v-Bruselu-jako-Spidla-485810
  To už máme druhého chlapa z jedné strany*

  OdpovědětSmazat
 13. ...výměnou za dobrý post v Bruselu,
  jde vláda ČR do kopru.
  Bohušu hodně štěstí*

  OdpovědětSmazat
 14. Všimněte si fotky, Zaorálka a složení rukou.Ten chlap si buď hodně fandí,nebo si dělá prdel,nebo je to oznámení lidu.Kdo neví,ať hledá,je to znak a upozornění jsem iluminiát a v jakém postavení si najděte.Pokud není fotka fotomontář je to drzost nehorázného kalibru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Stejně jak ty Havlovy krátké kalhoty.

   Smazat
 15. Sobotka se projevil jako obyčejný blbec a kdo se ho z ČSSD zastává,jen hájí neudržitelné.
  Lidi netouží po žádných volbách a když si zvolili svoje zastupitele, tak chtějí prosperitu a klid na práci. Evidentně to skončí u nějaké úřednické vlády a tím se jen potvrdí, že ta šaškárna byla úplně zbytečná.

  OdpovědětSmazat
 16. 21:34 já jsi přeji volby tahle vláda je nejhorší po převratu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:20 - Aby jsme tak neříkali i po vládě Babiše!

   Smazat
  2. 23:36 volím SPD

   Smazat
 17. 23:36 stručné a výstižné! Obávám se ovšem, že většina, když ne všichni co tak snadno kdekoho označí za blbce, jsou o tolik lepší, že to pochopí. Smutné.

  OdpovědětSmazat
 18. Babišistán a kobližkář ve funkci premiéra, Tož chalani, teraz som si vás kůpil všecky, váš Andrejko!

  OdpovědětSmazat
 19. Bohuš se tak zalekl předpovědi "Bohušu, po žních jdeš k Turkovi", že raději kouká, kde nechal tesař díru a jako s keserem si to metelí ne po žních, ale radši hned honem do Bruselu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohouš by mohl akorát tak metelit do Bohnic,ale do Brusele by ho museli volit lidé,sám od sebe se tam nemůže etablovat,ovšem jsou tací,kteří ho možná k Merkelce pošlou,aby se ho zbavili,čímž mu jenom pomůžou k většímu platu a následně i důchodu,jako tomu nýmandovi Špidlovi.

   Smazat
  2. Nevím co máte proti Špidlovi. Svou úlohu si splnil dokonale,ČSSD je v kopru.

   Smazat
 20. Prosím vás , hrají zde komedii ,a vy jste jím zas sežrali i s navijákem ! Pošlete je už všechny k čertu do pekel !!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.