Reklama

.

.

neděle 14. května 2017

14.květen 2017 PrvníZprávy

Chcete zorganizovat demonstraci, obraťte se na neziskovku Lidé v řiti

V organizacích, které lidem nezištně pomáhají nebo proti všemu protestují, se už jen ztěží vyznáte. Nezisková organizace Lidi v řiti je průhledná a také všehoschopná. Posuďte sami ...
Kachna a ještě k tomu na neděli


U zrodu organizace byl před lety i student politologie, který si nepřál být jmenován, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu.

Čím se nyní agentura Lidi v řiti zabývá? Jakou má úlohu mezi podobnými neziskovými organizacemi?

"Řekl bych dvojsmyslnou. Na jedné straně lidem pomáháme a to těm, kteří se dostanou do neřešitelných situací a na druhé straně provádíme takové akce, které ty lidi do neřešitelných situací dostanou třeba i na jiném místě zeměkoule."

Proč to děláte?

"Chceme lidem pomáhat pochopit, co se doma i ve světě děje. Máme k tomu mimořádné možnosti. Třeba můžeme uspořádat a medializovat jakýkoliv protest proti čemukoliv."

Lze to chápat tak, že uspořádáte třeba komukoliv i demonstraci? Komu takové služby nabízíte?

"Kdo si je objedná. Stačí nám říci jen kdy, kde a s kolika lidmi se tam má demonstrovat a také proti čemu. Zda-li tam mají být mladí lidé, lidé různého věku třeba s převahou žen. Demonstranty dokážeme vybavit megafony, transparenty nebo různými trubkami, jsme schopni pro ně připravit i rýmující se hesla."

Nejsou pak ti lidé vlastně komparsité, jak je známe, když se natáčí film?

"Ale fuj. To nejsou komparsisté. To jsou naši aktivisté. Chápete ten rozdíl?"

Je těžké sehnat ty aktivisty?

"Ani ne. Máme jednak kontakty na ty, kteří protestují rádi tradičně proti všemu, co se týká třeba životního prostředí nebo nejrůznějších podob svobody. Dále spolupracujeme i s vysokoškolskými nebo se středoškolskými pedagogy, kteří na demonstraci klidně přivedou celou třídu nebo kruh svých studentů a dají jim klidně i úkoly. Například aby vedle protestování ještě své zážitky zpracovali formou eseje. Už jsem také viděl, že po demonstraci jeden asistent studentům zapisoval zápočty."

Prý jste si pronajali dokonce nějaké sklady. Proč?

"Nechali jsme si dovést do našeho skladu vlajky různých států, naposled států bývalého Sovětského svazu, kde ještě nezbourali všechny pomníky Lenina. Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit, mít je hned k dispozici. Máme tam i trička nejrůznějších barev a velikostí, která dokážeme během pár hodin potisknout jakýmkoliv nápisem nebo logem. Třeba v minulosti jsme z jednoho velvyslanectví dostali desítky papírových krabic plných červených karet"

Je pravda, že máte najaté i kameramany a fotografy?

"Jak se to vezme. Nejsou našimi zaměstnanci, ale dokážeme je zainteresovat tak, aby přišli tam, kam chceme a natočili z té akce záběry. Většinou na tu akci přijede celý televizní štáb. Pak od nás štáb dostane jen složku s texty a s dalšími informacemi a jim to vyhovuje. Nemusí nic tvořit. Vedle toho máme pronajmuta ještě dvě studia na výrobu videoklipů. Česká veřejnost se musí připravit na to, že tam a tam je nesvoboda nebo tam a tam chytají psy, které tamější nesvobodní divoši představte si to jedí, jiní mají tam zase smog nebo tam zásluhou levicového režimu mají nedostatek banánů. To už jsou zájmy mezinárodní, při kterých se počítá, že organizace Lidé v řiti bude pomáhat až se v těch zemích něco semele. Ti, co mají pak finančně přispět, fyzicky pomoci, budou na to připraveni. Vždyť k tomu tady byly demonstrace. Do neřešitelných situací se tak ve světě dostanou nešťastníci, kteří nebudou tušit, že je trošku rozpoutala stejná organizace, která jim nyní pomáhá."

Proč se to proboha dělá?


"Častokrát to ani já nevím. Proti některým lidem protestujeme, protože je nelze zkorumpovat. Buď mají tolik peněz, že korumpují sami jiné skupiny lidí nebo je jim už tolik let, že jim je všechno jedno a nic na ně neplatí. Domnívám se, že jde o ekonomický nebo politický vliv a je jedno, zda-li jde o určitý region ve světě nebo o český kraj . Všimněte si, že nikdo nepomáhá lidem v nesnázích na oazách v pouštích, ale třeba na územích, kde pramení nejdůležitější řeky kontinentu nebo je tam nerostné bohatství, tak tam naše organizace bude."

To je tedy pěkně v řiti?

"Vždyť říkám, že se ta naše nezisková organizace jmenuje Lidi v řiti."- - -

Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na neděli ...

13 komentářů :

 1. To je ta firma z Tržiště v Praze ?

  OdpovědětVymazat
 2. Kuriozna informacia ma inspiruje k kurioznej bajke,,To isla po ceste krava,.Za nou poskakoval maly vrabcek.a stalo sa,krava sa vykadila na vrabca.Chudak vrabcek sa z tej kopy nedokazal vyslobodit,tak volal o pomoc.Letel okolo orol vytiahol vrabca z lajna,ale hned vrabceka zozral,,Ake poucenie nam teda plynie z tejto bajky?Nie je kazdy nepriatel,kto nam naserie na hlavu,a nie je kazdy priatel,kto nas z hovna vytiahne.Nepasuje nahodou ta neziskovka na toho orla?Ma

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nu, tuhle jsem ještě neslyšel. Trefná a poučná.
   Jirka

   Vymazat
  2. No není tento příběh úplný. Původní bajka zní takto.
   Vrabec se chtěl stát králem ptactva a kdesi se dozvěděl, že se jím stane, když vyletí ze všech ptáků nejvýše. Jak letěl do té výšky, kde je ohromná zima, tak zmrznul a spadl na zem. Šla kolem kráva a vykadila se na něj. Jak to lejno bylo teplé tak vrabec rozmrznul. Šla kolem liška a viděla vrabce, jak se v tom lejnu plácá, tak ho vyškrábla ven a sežrala. Z toho plyne poučení:
   Kdo vysoko létá, nízko padá,
   není každý nepřítel, kdo ti na hlavu sere
   a není každý přítel, kdo tě ze sraček tahá.
   :-D

   Vymazat
 3. Ne ,to je její dcera v čele s obřezancem!

  OdpovědětVymazat
 4. Ta kachna je ma , ta kachna je tva a kadi na mravence a pritom leti kolem
  sidlo - zidlo a vcucne ho i tim kurincem !!!
  Co me PORAD KRADE nick !!!

  Panove , to jeste NIC neni , ale ja jsem letel vcera vecer v UFO ! !
  No fak.. jeden muj Znamej - UFOun mne svezl
  Na kosteti.
  nick HOLONULU - vesmirnyj plovec


  OdpovědětVymazat
 5. Taky to říkám demonstrace jsou k ničemu placený kompars.

  OdpovědětVymazat
 6. Podle fotografií, videí a komentářů v novinách, jsou tu možná i lepší organizace, než člověk v řiti. Dovedou zajistit i účast provokatérů, v čele s velitelem a je podezření... no, radši to nekomentovast.

  OdpovědětVymazat
 7. Máme tu i neziskovku Člověk v tísni a ta je tu proto aby těm lidem co jsou v řiti nezištně pomáhala.

  OdpovědětVymazat
 8. Pozorný Štourač a šťoura ví ,má zdokumentováno.Stejné ksichty,stejní jedinci,stejné seskupení lidí,hlavně hlavně studentů.Dokonce i stejní slovutní profesoři.No a jelikož lidé,osoby nejsou vzduch v tu chvíli,jsou známí známých v tom městě,ulici,vesnici a je vše jasné.A ti vůdci jsou dobře placeni těmi neziskovkami V řiti,tísni,míru,svobody,globalizace,povaleči......A to není kachna!

  OdpovědětVymazat
 9. Tak jsme tady měli kachnu, krávu, vrabce, kravinec a orla s liškou.
  Jaké z toho plyne ponaučení ?
  I jedna lysohlávka dovede zlikvidovat demokracii.

  OdpovědětVymazat
 10. Nejen vtipný, ale ve vší slušnosti výstižný článek. Dík za převzetí.

  OdpovědětVymazat
 11. V článku jen chybí disclaimer: "Rozhovor je smyšlený a veškerá podobnost s neziskovou organizací podobného názvu je čistě náhodná".

  OdpovědětVymazat